Tafellenniskampioen- schappen voor lagere scholen Gamma jubileum- toernooi internationaal van opzet Nieuw catamaranblad vult gat in de markt Voetbalvooruitzichten Sponsors zeer welkom MST-programma Eilandcompetitie volleybal Rommets gegadigde voor schaaktitel Voetbalprogramma Veel aandacht voor Ronde om Texel RANDY smyth: SUPERZEILER DE TEXEL YARDSTICK OP DE HELLING 12 VRIJDAG 1 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 stelling onder de jeugd voor deze sport, dat dit aantal wederom met gemak wordt gehaald. Tetak heeft inschrijf formulieren voor het toernooi naar de lagere scholen verzonden en kinderen die mee willen doen, kunnen zich derhalve via de school opgeven. De in schrijving sluit op vrijdag 8 oktober. Het inschrijfgeld voor een lange dag tafel tennis bedraagt drie gulden. Jongens en meisjes spelen de acht tiende in aparte klassen en ook wordt in verschillende leeftijdsgroepen om de prijzen gestreden. Alle deelnemers krij gen een herinneringsvaantje en ook wordt een verloting gehouden. Naast het opgeven via school kan men ook rechtstreeks bij Tetak terecht en wel bij de volgende personen: L. van der Veen, Kikkertstraat 55, De Cocksdorp, tel. 02222-395; M. Janssen, Wintergroen 32, De Koog, tel. 02228-686 of M. Hagedoorn, Schoorwal 27, Den Burg, tel 02220-3556. Ook opgave tijdens de trainingsuren van Tetak in sportzaal De Ferrever (maandagavond) is mogelijk. Het toernooi wordt ook in De Ferrever gehouden en begint om 10.00 uur. Door een „democratische" poule-indeling kan elke deelnemer een flink aantal par tijen spelen. A1. B1 wint van het bezoekende JVC BI B2 kan in Kleine Sluis rekenen op grote tegenstand want SVAP B1 doet het tot nog toe erg goed als je de uit slagen bekijkt die ze gemaakt hebben. Ook C1 speelt nog gemakkelijk maar krijgt het bij Zeemacht C1 niet cadeau. C2 en C3 krijgen het resp. uit tegen Zeemacht C3 en thuis tegen Succes C3 ook erg moeilijk. Texelse Boys Zondag voor Boys 1 een zeer pittige opgave. Op bezoek komt het op de tweede plaats staande Beemster. Ze zijn echter te verslaan zoals vorig jaar in de thuiswedstrijd bleek maar dan zal er wel alles gegeven moeten worden. Aanvang 14.00 uur. Om 12.00 uur speelt het tweede tegen Succes 5. Om in de bovenste regionen te blijven moet er gewonnen worden en met het huidige team moet het kunnen. Boys 3 heeft nog geen winstpunt binnengehaald. Om 14.30 uur op het Texelveld tegen Texel 5 zetten ze alles op alles. Dames 1 is vrij. Dames 2 speelt dit weekend op zater dag Ze gaan met de boot van 13.05 uur naar Reiger Boys 2. De junioren B1 zullen weer een zware dobber hebben bij Zeemacht 81. Met een beetje meer organisatie dan vorige week kan er toch een redelijk resultaat behaald worden. B2 speelt thuis om 12.30 uur tegen Watervogels B2 en haalt weer een paar punten binnen. De C1 junioren gaan tegen SVAP C1 bewijzen dat ze de sterksten zijn in de poule. Vertrek boot 13.05 uur. C2 blijft thuis en speelt om 14.45 uur tegen Helder C5. Winnen natuurlijk. De meisjes spelen ook op eigen terrein en eveneens om 14.45 uur tegen de meisjes van WGW. In Den Helder werd het 14—1 voor de WGW- ers. Zaterdag nemen ze revanche of ontvangen. S.V. Oosterend SVO/Z 1 krijgt oude bekende DPSV op bezoek. Het zal een zware wedstrijd worden, waarbij een puntendeling het waarschijnlijkst is. SVO/Z 2 zal in Alkmaar tegen Alcmaria Vitrix ook moeten knokken om de punten. Het derde kan zich thuis herstellen van de nederlaag van afgelopen zaterdag. Van Castricum moet gewonnen kunnen worden. De A-junioren kunnen in Win kel twee punten veroveren, maar ook hier zal er voor gewerkt moeten worden. De B-junioren zijn door het uitvallen van BKC onverwachts vrij, terwijl Cl thuis tegen SVC C1 twee punten kan pakken evenals C2 dat uit tegen ZAP C3 speelt. De dames spelen zaterdag om 17.00 uur de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard met kansen op een overwinning. De meisjes gaan naar Wieringermeer waar thuis van werd gewonnen, zodat ook nu de beste kansen voor Oosterend zijn. Zondag heeft het eerste zeker kans om in Castricum CVS te verslaan. Deze twee punten zullen belangrijk zijn om in de tweede klasse te kunnen mee draaien om de twee te vergeven pro motieplaatsen. De kwaliteit is in het elftal aanwezig vandaar deze optimis tische verwachting. Het tweede stelt teleur maar mogelijk kan door hard werken Texel 3 een puntje worden af gesnoept. S.V. Cocksdorp i De heren van SVC spelen zaterdag thuis tegen Alkmaarse Boys. De meeste ge blesseerden van SVC zijn weer beter en dat zal de strijdbaarheid van het elftal tegen Alkmaar zeker ten goede komen. Ook de dames uit De Cocksdorp spelen thuis en wel tegen WGW uit Den Helder. Een overwinning wordt mogelijk geacht. Z.D.H. ZDH 1 wacht zondag een zware uit wedstrijd. Het elftal gaat op bezoek bij Huiswaard in Alkmaar. ZDH 1 kan erop rekenen dat Huiswaard er alles aan zal doen de Hoornders de eerste nederlaag toe te brengen, waardoor ze aansluiting krijgen bij de kopgroep. Een gelijkspel in deze lastige uitwedstrijd is een goed resultaat. ZDH 2 speelt thuis om 12.15 uur tegen het onbekende SRC 6. Ver wacht wordt dat de punten aan Den Hoorn kunnen blijven. Het Gamma kersttoernooi krijgt dit jaar een extra internationaal tintje. Het ziet er naar uit dat diverse „unieke" ploegen op tweede en derde kerstdag (26 en 27 december) de arena van sporthal Ons Genoegen zullen betreden. Reden van deze grootse opzet is het feit dat het Gamma toernooi voor de vijfde maal wordt gehouden. Dit eerste lus trum moet wat programma-aanbod be treft zeer gevarieerd zijn, is de mening van de organisatoren. De Gamma organisatieploeg (Pansier, Blom, Uriot, Bohmer en Land) hebben leams uitgenodigd die ongetwijfeld door spektakel kunnen zorgen. Medewer- ung is reeds toegezegd door het natio nale Italiaanse zaalvoetbalteam, een Belgisch selectieteam, FC Utrecht, AZ 67, het Oost Nederland minivoetbal team, AV Jan III uit Alkmaar, Marmag uit Den Hélder, oud-Ajax, All Stars, een texel invitatie team en Gamma zelf. De <ans dat een Georgisch zaalvoetbalteam van Dynamo Tiflis meedoet wordt steeds groter. In principe is mede werking toegezegd en de organisatie heeft tot op heden nog geen afbericht ontvangen. Of alle bovengenoemde teams ook werkelijk komen is nog niet zeker, zolang de organisatie financieel niet rond is. Een groot aantal Texelse bedrij ven heeft al medewerking toegezegd Zaterdag 2 oktober 1982 Volleybal: Ons Genoegen, Den Burg. 13.45 u. Tevoko 3-Muwi 2 (heren) Tevoko 1-Tevoko 2 (dames) Tevoko 1-Tevoko 2 (asp. meisjes) 14.15 u. Combiteam-WSOV (asp.jong.) 15.15 u. Tevoko I-Relax 1 (heren) Tevoko 3-Noordkop 2 (dames) Smash '68-Noordkop 3 (dames) Uitslagen 28 september Mannen: Graaf spuiterij-RWS 2—0 Smash 3-PEN 1-1 Gemeente-Teso 2—0 Time Out-Gamma 2—0 Reisburo-Beerenkuip 2—0 Bremakker-Timmers bakkerij 2—0 Kobeko-De Krim 1—1 Amro-Versluis 1 1 Westerlaken-Poedelprijs 2 0 Memo-Cors Polis 0—2 Mengsmering-Pado 2—0 Vrouwen: Vopoda-Graaf spuiterij 0—2 Skil-Gar. Dros 2—0 Kuipkuil-WGD 1-1 VW Audi-Vijfsprong 1 1 Hema-Ass. Bremer 1 1 Frist Lady-Smash 2 2—0 Frans Zegel-Casino 2—0 12 Balcken-Gar. Kikkert 0—2 Cafeetje-Rog 2—0 Nokanto-Grooten Slock 0—2 Programma 5 oktober: Veld A mannen: 18 30 u. Bravura-RWS Question 19.05 u. Question-Graaf sp. Bravura 19.45 u. PH Hotel-PEN Graaf sp. 120.25 u. Time Out-RSG PEN 21.05 u. Kobeko-DGM Reisburo 21.45 u. Molenkoog-Reisburo Kobeko 122.25 u. Smash 1-BremakkerMolenkoog Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Amro-Poedelprijs Cors Polis 19.05 u. Cors Polis-Westerlaken Amro 19.45 u. Memo-Mengsmering Westerlaken 20.25 u. Deja vu-Vopoda Memo 21.05 u. Kuipkuil-Mantje Deja vu 21.45 u. Gyvo-Graaf sp. Kuipkuil 22,25 u. Goënga 1-Gar. Dros Gyvo Veld C vrouwen: 18.30 u. CVI-Antiekhuisje Skil 19.05 u. Goënga 2-Skil CVI 19.45 u. Taxi T.Smidt-First Lady Goënga 2 20.25 u. Smash 2-Vijfsprong Taxi Smidt 21.05u. Cafeetje-Boetiek 22 Bremakker 21.45 u. Bremakker-Rog Cafeetje 22.25 u. Molenkoog-Gar. Kikkert Rog maar men is nog op zoek naar meer sponsors en adverteerders voor het kleurrijke huis aan huis programma boekje. Met name de buitenlandse ploegen (dus ook het Georgische team) zouden door een bedrijf of merk ge sponsord moeten worden. Geen geld ,,Als er geen geld is moeten we teams afzeggen", aldus Aad Blom die stelt dat het Gamma toernooi ook dit jaar om die reden niet zonder entree georganiseerd kan worden. Het tweedaagse zaalvoet- balgeweld op Texel is nationaal in ieder geval erkend als het grootste en meest bekende toernooi. Het binnenhalen van internationaal bekende ploegen bete kent een aardig stukje Texel promotie. Gelouterde profspelers benaderen de Gamma ploeg al persoonlijk met de vraag of ze op Texelmogen" spelen en zo staat in ieder geval vast dat wat de Nederlandse coryfeëen betreft een flink arsenaal beschikbaar zal zijn. Show FC Utrecht neemt in ieder geval Gert Kruis, Gerard van der Lem en Ton de Kruyk mee. Oud-Ajax presenteert zich met o.a. Gerrie Muhren, Theo van Duivenbode, Bennie Muller en Klaas Nuninga. AZ '67 heeft Hovenkamp, Vonk en Tol in de gelederen en het All Stars team bevat veel namen die in het laatste toernooi voor de nodige show zorgden: Johnny Rep, René van der Gijp, de broertjes Koeman (FC Gro ningen), Andre Staffleu, Willem Kïeft, Leo van Veen, Keje Molenaar, Jan Jongbloed en René van de Kerkhof. Tafeltennisvereniging Tetak organi seert voor het vierde jaar tafeltennis kampioenschappen voor de jeugd. Deze open kampioenschappen worden ge houden in de herfstvakantie op maan dag 18 oktober. Leerlingen uit de klas sen vier, vijf en zes van de Texelse lagere scholen mogen meedoen. Vorig jaar waren 76 kinderen actief rond de groene tafels en het ziet er naar uit, vooral gezien de groeiende belang- Joop Rommets opende dinsdag avond bij schaakclub En Passant de score ten koste van H. Broekema, waarna de winnaar nog eens onder streepte dat hij dit jaar één van de gega digden is voor de schaaktitel. Over tuigend was zijn spel overigens niet. Joop offerde een stuk maar zag daar wel erg weinig voor terug. Broekema had de winst praktisch in handen maar blunderde door tijdnood. Arjen Bakker speelde zijn eerste partij in de A-groep. Hij moest meteen tegen J. Dros die direct vanuit de opening het initiatief nam. Arjen verdedigde zich nog bekwaam maar liep tenslotte in een valletje. M. Vittali en A. Terpstra braken hun partij af evenals F. van Lare en A. Bakker. Vittali stond lange tijd zeer goed en had wellicht een beslissend stukoffer kunnen brengen. Hij deed dat niet en de stand lijkt nu ongeveer in evenwicht. Otto van Loo gaf F. van Tatenhove goed partij. Hij stond na de opening veelbelovend, maar werd in het mid denspel door Van Tatenhoven verrast. Ronald Bakker speelde lange tijd gelijk op met W. Pranger maar speelde toen zijn laatste troef uit; via een elegante combinatie haalde Ronald het puntje binnen. Uitslagen: J. Rommets-H. Broekema 1 0 M. Vittali-Terpstra afgebr. J. Dros-A. Bakker 1—0 A. Bakker-F. van Lare afgebr. N. van Heeringen-M. Visser 1 0 R. Bakker-W. Pranger 1—0 E. de Visser-M. Witte 0—1 O. van Loo-F. van Tatenhoven 0—1 S.V. Texel De knaller van de maand. Voor de eerste keer in de geschiedenis een competitie wedstrijd Texel tegen HRC, nummer één tegen nummer twee op de ranglijst. Het devies voor de gedegradeerde Roodjakken uit Den Helder is ,,ln één jaar weer terug in de derde klasse", maar SVT wil na 31 jaar eindelijk ook wel eens kampioen worden. Beide ploegen hebben een voortreffelijke sei zoenstart gemaakt en het krachtsver schil lijkt dan ook miniem. Mogelijk dat het „eigen terrein" principe moreel de doorslag geeft. Er komen een groot aantal HRC supporters over de plas om hun favorieten aan te moedigen en als extra attractie speelt de Helderse top scorer en oud-Texelaar Ruud van de Kerkhof bij HRC in de spits. Hopelijk valt er voor het publiek veel te genieten. Het tweede team heeft zich nog lang niet aangepast bij de reservehoofdklas sers. De resultaten zijn tot nu toe zeer matig. Nu Geelzwart 2 op bezoek komt, zit er een eerste overwinning in, want de ploeg heeft nog geen winstpunten behaald. Het derde gaat naar Oosterend en heeft een goede kans om één of twee winstpunten te pakken van Oosterend 2. Het vierde kan in 't Zand winnen van Geelzwart 5. Het vijfde ontvangt de buren, Texelse Boys 3 en hier lijkt een gelijkspel de meest waarschijnlijke uit slag. Het zesde gaat naar Schagerbrug, het zal daar tegen Vesdo 3 wel niet zo gemakkelijk gaan als in de eerste wed strijd tegen JVC 7. Junioren Al moet thuis kunnen winnen van Watervogels Of Cats, dat vier keer per jaar zal verschijnen en voor abonnees F30,— per jaar kost, er ook inderdaad komt is nog niet zeker. Dat-hangt af van het aantal mensen dat een abonnement neemt. Om het blad zonder verlies te kunnen uitgeven zijn 1500 abonnees nodig. Inmiddels hebben zich na een eerste mailing al zeshonderd belang stellenden aangemeld. Het is de be doeling dat ook de berichten van ver schillende clubs en catamaranassocia ties in het blad komen. Wanneer deze clubs hun eigen clubblad opheffen en hun leden adviseren een abonnement op Cats te nemen, zou het aantal abonnees tot 2500 kunnen stijgen. Het blad komt er dan zeker. Van Zuilekom is daarover in overleg met vertegenwoor digers uit de catamaranwereld. Inmiddels hebben diverse bekende catamaranzeilers hun instemming met het initiatief betuigd. Martin Warnaar uit De Cocksdorp noemt het treurig dat de Ronde om Texel als grootste catama ranrace ter wereld in Amerika meer aandacht heeft gekregen dan jn Neder land. „Bij de gratie Gods deed het NOS journaal er wat aan, maar dat was meer toeval dan werkelijke interesse", aldus Warnaar die in het blad Cats een mogelijkheid ziet journalistieke belang stelling voor het catamarangebeuren te vergroten. Rijp Nico Cortlever, die samen met Leon Ellemeijer het Rondje om Texel in 1981 won, vindt het niet zo erg dat in Nedeland relatief bezien weinig over catamaranzeilen wordt geschreven maar is van mening dat Nederland rijp is vooreen specifiek catamaranblad. „Het catzeilen heeft toekomst. Ik denk dat in de toekomst bij de éénrompers weinig meer te beleven valt", aldus Cortlever. Ook Rob Heilbron, het enfant terrible van de Nederlandse catamaranwereld en in die rol regelmatig in conflict met de wedstrijdleiding van de Ronde om Texel en andere catamaranzeilers, staat achter het blad. „Ik sta bekend als een zeiler die geen blad voor zijn mond neemt, maar wat ik zeg is geen onzin. Een eigen blad voor catzeilers zou ik zeer op prijs stellen, niet alleen om mijn eigen me ning over alles en nog wat te kunnen ventileren, maar vooral ook om de op vattingen van andere zeilers te kunnen lezen." bekende zeilers als Europees kampioen Peter Spijker, Kees Korten- oever, Cock Pruim, Tony Oeveren en Ken Deinum staan van harte achter het nieuwe blad. Bert van Zuilekom en Sjef Brügemann hebben zich inmiddels verzekerd van een team catamaranspecialisten die aan het nieuwe blad inhoud moeten geven. Omdat een belangrijk deel van het Nederlandse catamarangebeuren zich op Texel afspeelt zal vooral veel aan dacht worden besteed aan Texelse toe standen. In het nieuwe blad wordt verder aandacht besteed aan zeil- en wedstrijdtechniek, bezoeken aan cata- maranfabrieken, er komen interviews in met nationaal en internationaal bekende Zaterdag 2 oktober 1982 Afdeling Noordholland: SVO/Z -DPSV, 14.30 uur Cocksdórp/Z-Alkm. Boys, 14.30 uur Huiswaard-De Koog/Z, 14.30 uur Alcm.Vitrix 2-SVO/Z 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SVO/Z 3-SC Castricum, 12.30 uur Junioren: Winkel Al-Oosterend Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B1-JVC B1, 13.30 uur Zeemacht B1-Tex.Boys B1, 14.30 uur De Koog Bi-Succes BI, 13.30 uur Tex.Boys B2-Watervogels B2, 13.30 uur SVAP BI-Texel B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend C1-JVC C1, 13.30 uur Texel C1-Zeemacht C1, 14.45 uur SVAP C1-Tex.Boys C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht C3-Texel C2, 14.30 uur ZAP C3-Oosterend C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex.Boys C2-Helder C5, 14.45 uur Texel C3-Succes C3, 14.45 uur Pupillen. Afdeling D: De Koog D1-Texel D2, 12.30 uur ZDH D1-Cocksdorp Dl, 13.00 uur Tex.Boys D2-Texel Dl, 13.30 uur Texel D3-Tex.Boys D1, 13.30 uur Afdeling E: Oosterend E1-Tex.Boys E1, 12.30 uur Oosterend E2-Tex.Boys (m), 11.30 uur De Koog (m)-Texel E2, 11.30 uur Texel E3-Texel El, 12.30 uur Afdeling F: ZDH F1-Oosterend F1, 12.15 uur Tex.Boys F1-Texel F1, 12.30 uur Texel F2-Oosterend F2, 12.30 uur Dames: Reiger Boys 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) figuren uit de catamaranzeilerij, wed- strijdnieuws wordt zorgvuldig bijgehou den evenals nieuwe snufjes op het gebied van boten en accessoires en ook wordt intensief samengewerkt met Amerika's meest gezaghebbende blad op catamarangebied „Multihulls Ma gazine." Vanzelfsprekend zal de Ronde om Texel uitvoerig in het blad worden verslagen en verder is er ruimte genoeg om commentaren te plaatsen en vetes uit te vechten, die nu eenmaal tra ditioneel zijn in de catamaranwereld. Degenen die belangstelling heeft voor het nieuwe blad kan een briefje sturen naar Cats, Antwoordnummer 667, 1780 WG Den Burg, Wieringerwaard-Oosterend, 17.00 uur Meisjes junioren: Wieringermeer-Oosterend, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur) Tex.Boys-WGW, 14.45 uur Zondag 3 oktober 1982: Vierde klasse KNVB: Texel-HRC, 14.30 uur Afdeling Noordholland: CSV-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Huiswaard-ZDH, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) De Koog-ALC, 14.30 uur Tex.Boys-Beemster, 14.00 uur Texel 2-Geelzwart 2, 12.30 uur Oosterend 2-Texel 3, 14.30 uur Geelzwart 5-Texel 4, 14.30 uur ZDH 2-SRC 6, 12.15 uur Tex.Boys 2-Succes 5, 12.00 uur Texel 5-Tex.Boys 3, 14.30 uur WGW 8-De Koog 2, 14.30 uur Vesdo 3-Texel 6, 14.30 uur Junioren: Texel Al-Watervogels A1, 11.00 uur Dames: HRC-De Koog, 14.30 uur Cocksdorp-WGW, 14.30 uur Samen reizen Zaterdag 2 oktober 1982. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: SVO/Z 2 en dames Tex.Boys 2. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Meis jes Oosterend en Oosterend A1. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oosterend C2, Texel B2 en Tex. Boys Cl. Zondag 3 oktober 1982. Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Oosterend 1 en ZDH 1. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. Wanneer er genoeg belangstelling voor bestaat zal de Nederlandse watersportwereld binnen afzienbare tijd worden verblijd met een nieuw blad: „Cats". Het blad dat zich geheel op het catamaranzeilen richt, is een initiatief van de journalist Bert van Zuilekom (hoofd redacteur van het blad Surfsport) en de Texelaar Sjef Brügemann. Behalve verwoed Supercat zeiler en mede-organisator van het Rondje om Texel is Brügemann drukker en in zijn bedrijf zal het nieuwe blad i dan ook gemaakt worden. Het blad wordt uitgevoerd in luxe magazineformaat en bevat veel kleurenfoto's. CATS AJs de plannen voor het nieuwe blad doorgaan, ziet de voorkant van het eerste nummer er zo imt

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9