Klaverjasclub krijgt druk seizoen Mantje verslaat P.H. Hotel 'Openingsdreun' fataal voor Texelse Boys C W$s3m HERRIE! HINDERT Joop Hommels tweede bil leugdschaken Open tenniskampioenschappen weer succesvol Slechte dag voor Tetak 1 Zaalvoetbal Uitslagen: t. Zwemclub gaat weer naar marinebad Snertrit van Blijde Rijders Trainingen SVO T0C0L Gildereisje Te hard Poppen maken PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 OKTOBER 1982 Op de vrijdagavond gehouden vergadering van de klaverjasclub Den Burg hebben zich 72 personen als lid voor het seizoen 82/83 opgegeven. Dit is voor de vereniging wederom een nieuw record. Ook dit jaar zal de clubcompetitie weer verdeeld worden in drie periodes en in totaal zal er op 26 donderdagavonden worden gekaart. In overleg met de betreffende ver enigingen zijn de volgende data uit de bus gekomen: zaterdag 6 november in Heerhugowaard in gebouw De Schakel, aanvang 10.30 uur. Zaterdag 15 januari in Den Helder in de kantine van de v.v. WGW aanvang 10.30 uur en tenslotte de finaledag op Texel, vermoedelijk in restaurant Azië en mogelijk in een twee de grote zaal. Het inleggeld voor dit toernooi bedraagt f7,50 per kopper, per wedstrijd en om voor de eindprijzen in aanmerking te komen, dient men aan alle drie wedstrijden mee te doen. Dit toernooi zal volgens de regels van het N.K.F. gespeeld worden Inet als vorig jaar) maar men kan natuurlijk ook elke wedstrijd afzonderlijk spelen voor de dagprijzen. Texelaars die ook aan de eerste twee wedstrijden aan de vaste wal mee willen doen kunnen zich opge ven bij de klaverjasclub Den Burg die de inschrijving dan regelt en eventueel voor vervoer zorgt. Het bestuur hoopt dat veel Texelaars mee zullen doen. De inschrijvingen voor de eerste wedstrijd dienen uiterlijk 28 oktober binnen te zijn, maar i.v.m. de te verwachten opkomst is het raadzaam niet tot het laatst te wachten want ook hier geldt de stelregel „vol is vol." Mochten er adspirant-klaverjassers zijn die zich nog niet hebben opgegeven en toch mee willen doen, dan kan men zich opgeven bij J. Witte, Haffelderweg 14, telefoon 02220-2370. De eerste clubavond is donderdag 7 oktober met een afwijkende aanvangstijd van 20.30 uur. Verder organiseert de klaverjasclub dit jaar voor de zevende keer de open kampioenschappen van Texel. Dit sei zoen wordt voor het eerst gespeeld over vijf vrijdagavonden, t.w. 29 oktober, 26 november, 17 december, 28 januari en de finale op 25 februari. Aanvang steeds om 20.00 uur in Chinees restaurant Azië. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij J. Witte, Haffelderweg 14, telefoon 02220-2370, of bij P. J. van Heerwaarden, Schoor- wal 31, telefoon 02770-2573. Het inschrijfgeld bedraagt 112,50 p.p. (voor alle 5 avonden samen). De eerste prijs is dit jaar een beker en twee waardebonnen van f100, de tweede prijs een standaard en twee waardebon nen van 175, de derde prijs een standaard en twee waardebonnen van f50, Verder zijn er alle avonden mooie dagprijzen beschikbaar. Ook heeft de klaverjasclub dit jaar de uit nodiging gehad van het hoofdbestuur van de Nederlandse Klaverjasfederatie om in samenwerking met nog twee verenigingen in de regio Noordholland- noord de districtswedstrijden om het kampioenschap van Noordholland- noord te organiseren. Dit belooft een supergroot toernooi te worden, mede door de vele reacties op het toernooi van afgelopen jaar om de kampioen schappen van Noordholland. Na een korte adempauze begint de zwemclub weer aan het maandelijkse zwemgebeuren in het Helderse marine- bad. Aanstaande zondag 10 oktober en verder elke tweede zondag van de maand heeft de zwemclub van 14.30 tot 16.30 uur het Marinebad tot haar be schikking. De leden worden in twee groepen gesplitst om een zo optimale training te verkrijgen. Er wordt getraind voor de drie diploma's en daarnaast krijgt het conditionele gedeelte ook de aandacht. De eerste groep vertrekt met de boot van 14.05 uur en komt terug met de boot van 15.35 uur. De eerste groep betreft de leden die op de basisscholen zitten. De tweede groep vertrekt met de boot van 15.05 uur en keert terug met de boot van 16.35 uur. De tweede groep zijn de leden van het voortgezet onder wijs en ouder. Kaarten voor dit zwem gebeuren zijn f27,50 (exclusief boot- kaart) te verkrijgen bij de dames Trees Boon, Ada van Hollandstraat 10, Janny Verhagen, Wagemakerstraat 3, Els van Hove, Wilsterstraat 23 en Ria Keijser, Vloedlijn 41 Aan het NHSB jeugdschaaktoernooi in Den Helder namen vier Texelse jeugdspelers deel. Drie daarvan waren in de sterk bezette hoofdgroep ingedeeld., de vierde in de tweede groep. Er waren zeven groepen van elk acht spelers. Joop Rommets ging met één verliespunt de laatste ronde in en zijn naaste concurrent Carl J. Vugt met anderahlve verliespunt. Met de winst voor het grijpen gaf Joop Rommets echter een stuk en daarmee de partij weg, terwijl Carl geen fout maakte en buiten verwachting de hoofdgroep op zijn naam bracht. Arjen Bakker dwong Carl Vugt remise af. Bovendien versloeg hij Niek Witte in de laatste ronde waardoor deze in het k'assement nog door Andy van de Mee gepasseerd werd. Roland Bakker ein digde moet vier punten in de midden moot van groep twee. Eindstand hoofdgroep spelers tot 16 jaar: 1. Carl J. Vugt, Anna Paulowna 5'A punt; 2. Joop Rommets, Den Hoorn 5 punt; 3. Andy van de Mee, Den Helder 5 punt; 4. Niek Witte, Den Burg 4 punt; 5. Arjen Bakker, Den Hoorn 3 'A punt; 6. Edward Schenkel, Anna Paulowna 3 punt; 7. Ceesvan der Zee, Den Helder 2 punt; 8. Eric Koopman, Den Helder 0 punt. De NHSB voorzitter-in-spé, de heer Breeuwsma, reikte de prijzen uit. De deelnemers uit Anna Paulowna en Den Helder zijn uitgenodigd om op 19 oktober aan een toernooi in Den Burg mee te doen. Tennfsorganisatoren en kampioenen op de foto v.l.n.r. achterste rij: Paid Duinker, Drijver, Peter Hofmeister, Emit ie Veeger, Siem Koningsveld en Martin Graaf. Zittend: Marita Daalder, Wil van Dalen, Hein Gos/inga en Frans Kuip. (foto Ron Loef) Zondag 26 september en zaterdag 2 oktober zijn op tennispark De Koog bij t Kerckeland de open Texelse tenniskam pioenschappen 1982 afgewerkt. Het toernooi werd met tachtig deelnemers een groot succes. De in tenniskringen zo langzamer hand vermaarde organisatoren Wim Drijver en Paul Duinker wisten ook dit jaar aan de kampioenschappen een vlot verloop te geven. Vanuit een gehuurde circustent kon het publiek genieten van het vertoonde spel op de twee kunststof en de twee gravelbanen. Dat er fanatiek gespeeld werd, lag mede aan het feit dat er door de heren Jellema en Prins een ruime prijzen pot met o.a. vier fraaie wisselbekers beschikbaar was gesteld. Uitslagen: Heren dubbel: 1. Frans Kuip en Hein Goslinga; 2. Siem Koningsveld en Mar tin Groof; 3. Peter Hofmeister en Heinz Helmich. Dames dubbel: 1. Wil van Dalen en Marita Daalder; 2. Hester Hylkema en Emelie Veeger; 3. Machteld Hylkema en Ingrid van Schie. Heren enkel: 1. Peter Hofmeister, 2. Frans Kuip, 3. Hein Goslinga. Dames enkel: 1. Emelie Veeger, 2. Marita Daalder, 3. Wil van Dalen. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Mantje 2 P.H. Hotel kunnen ver slaan. Mantje heeft zich met deze over winning samen met Nioz 2 aan de kop van de tweede klasse genesteld. In de kop van de eerste klasse veranderde er weinig doordat de Mok en ZDH 2 de volle winst binnenhaalden. De enige hoofdklasse wedstrijd van deze week werd door Gamma gemakkelijk gewon nen van ZDH met 8—2. P.H. Hotel begon zeer fel tegen Mantje wat al gauw resulteerde in een doelpunt van Arco Eelman na een mis verstand in de Mantje verdediging. P.H. Hotel was meer op de helft van Mantje te vinden. Maar doordat P.H.Hotel de voorkeur gaf aan afstandsschoten i.p.v. de tegenstander uit te spelen kon dit Mantje niet al te zeer verontrusten. Naarmate de eerste helft vorderde kreeg Mantje door beter voetbal meer grip op de wedstrijd. De gelijkmaker kwam op naam van Thijs Molenaar die een bal van Hans van Sloten beheerst in het P.H.-doel wist te werken. Kort daarop was het wederom Hans van Sloten die Mantje aan de verdiende voorsprong wist te helpen. Het begin van de tweede helft gaf een zelfde spelbeeld. Een opnieuw sterk aanvallend P.H.Hotel die met man en macht de gelijkmaker pro beerde te forceren. Uit een afgeslagen aanval wist Thijs Molenaar met een lob doel te treffen daarmee de voorsprong uitbouwend. P.H.Hotel begon nu echt „te drukken" wat vijf minuten voor het einde succes had met een doelpunt. Toen kreeg de Mantje defensie het pas echt zwaar te verduren, maar alle po- Zondag 10 oktober organiseert de vereniging van het aangespannen paard De Blijde Rijders voor een ieder die van snert en paarden houdt de jaarlijkse „snertrit." De start van de rit is om 12.00 uur vanaf het parkeerterrein naast garage Kaczor. Bij „bedenkelijk" weer bellen voor 11.00 uur naar: 4563 of 2026. De trainingstijden voor de jeugd zijn bij SVO vanaf donderdag gewijzigd. De C-junioren trainen nu van 18.15 - 19.30 uur en de A- en B-junioren van 19.30 tot 20.45 uur. Zaterdag moest tafeltennisvereniging Tetak 1 het in Hoorn opnemen tegen Rats 8. Het werd een regelrechte „off day" voor het eerste Tetak team. De start was nog wel goed. Met redelijk spel wisten Ruud Neuhoff en Max Hagedoorn voor Tetak een 2—0 voor sprong op te bouwen. Daarna ging het echter meteen bergafwaarts. Het spel peil daalde van alle spelers zo erg, dat de wedstrijd nauwelijks meer het aankijken waard was. Men had al moeite om eenvoudige ballen terug te slaan, laat staan dat er een goede smash uitkwam. Ook het dubbelspel werd door Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn op een dergelijke manier verprutst. Door dit geknoei stond Tetak 1 binnen de kortste keren i onnodig met 6—2 achter. Pas in de laatste partijen kwam er voor Tetak 1 weer een kleine opleving. Blijkbaar we tend dat er op dat moment toch niks meer te verliezen was. Wederom betrof het hier Ruud Neuhoff en Max Hage doorn die hun laatste partij in winst konden omzetten. Hierdoor bleef het verlies tot een minimum beperkt, nl. 6—4 en zijn er nog mogelijkheden om dit in de thuiswedstrijd weer recht te zetten. Ondanks het geknoei moesten er toch nog acht van de tien partijen door middel van een derde set beslist wor den, hetgeen wel aangeeft dat Rats 8 gen sterkte tegenstander was. Daarentegen deed Tetak 2 het in Schagen tegen Polisport 5 stukken beter. Ook deze keer hadden ze weinig moeite met hun tegenstander. Vooral Frans Room en Fred Mosk waren goed op dreef en wonnen al hun partijen. Samen wonnen ze ook fraai en over tuigend het dubbelspel in twee sets; 21—9, 21—17. Wilco Bakker speelde ook goed, maar moest toch tweemaal zijn meerdere erkennen en kwam tot één overwinning. Hierdoor was de tweede overwinning een feit en kon men tevre den met een 8—2 zege huiswaarts keren. Jeugd Het Tetak jeugdteam dat ook naar Schagen moest, had met Polisport 2 niet de minste moeite. Beheerst reken den Peter Maas, Rob Bakker en Marco Koorn af met hun tegenstander. In de meeste sets werd de tegenstander on der de tien punten gehouden. Kreeg het jeugdteam vorige week een reglemen taire 10—0 overwinning toebedeeld, ditmaal won men met goed spel met 10—0 van de tegenstander. Zaterdag 9 oktober spelen Tetak 1 en 2 een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever te Den Burg. Het Tetak jeugd team is dan vrij. Tetak 1 krijgt Duintreffers 5 uit Schoorl op bezoek en Tetak 2 neemt het op tegen Turnlust JD 1 uit Julianadorp. De aanvang van de wedstrijden is 14.15 uur. Alle spelers worden weer verzocht op tijd aanwezig te zijn. Publiek is van harte welkom. gingen van P.H.Hotel mislukten, zodat Mantje de twee winstpunten binnen haalde. In de eerste klasse werd afgelopen week een volledig programma afge werkt. De Mok had in een goede wedstrijd tegen Datsun 3 de handen vol. Datsun 3 stond tot in de tweede helft voor met 4—3. Door twee defensie- fouten kwam de Mok weer op voor sprong. Datsun probeerde er nog van alles aan te doen maar kon tegen het conditioneel sterkere de Mok niet meer tot scoren komen. ZDH 2 moest toe kijken hoe de Texel Veteranen tot in de tweede helft de zaak achterin potdicht hielden. In een overigens zeer slechte wedstrijd voor ZDH gaf ook hier de con ditie de uiteindelijke doorslag in het voordeel van de Hoornders. In een veel te harde wedstrijd heeft Oosterend 3 van Gempo gewonnen met 2—1. Question 2 tegen Dubbeldik 2 was daarentegen een prima wedstrijd om ti zien. Beide ploegen werkten keihard voor iedere meter. Bij de aanvang van de tweede helft leidde Dubbeldik 2 met 2—1. Question 2 deed er alles aan om de gelijkmaker te scoren maar de routim en keeper John Cnossen van Dubbeldik stonden Question hierbij in de weg. Di beste kans op de gelijkmaker kwam via minuten voor tijd toen een Questior speler één meter voor open doel de bi hoog over knalde. Dirk Bousma maakte voor Dubbeldik aan alle onzekerheid eer- einde door een keurig aangespeelde ba van Ben Molanus achter de Questior keeper te spelen. Rab had totaal geer moeite met Dubbeldik 3 en won simpe met 9 1. In de derde klasse wor Question 3 met 7—4 van De Koog er Slufterhoek won met 6—2 van di Verenigde Schilders. De Koogel leel een gemakkelijke overwinning te gaar behalen op Nioz. In het begin van tweede helft ging de Koogel met 4 aan kop. Nioz liet zich echter niet uit h veld slaan en begon flinke druk uit li oefenen op De Koogel verdediging dii daardoor al vrij snel in de problemei kwam. Uiteindelijk maakte Gijs Afmar de gelijkmakende goal en zelfs toe; vond Nioz het nog niet genoeg wat uit eindelijk resulteerde in een 5—4 eind stand voor Nioz. Junioren Nuts, koploper in de jongste zaai voetbalafdeling, won met 7—0 NMS. Martin van Veen nam vier treffer voor zijn rekening en Pieter Bakker drie Het snelste doelpunt van de week korr op naam van Eric Hin van de Verenigd Schilders. Hij bracht zijn ploeg op 1 - na tien seconden. Swarte Schaep wo uiteindelijk met 2— 1De Bremakker ha veel moeite met de Koogel en dat - stand uiteindelijk 3 1 werd was voo namelijk te wijten aan het feit dat Koogel aanvallend speelde en de Bren u akker van de counter kon profiteren. Texelse Boys ging zondag volledig onderuit tegen een sterk Beemster dat in de eerste minuten overrompelend optrad door twee keer te scoren. Deze openings treffers bleken naarmate de strijd vorderde, steeds meer fataal voor de Boys die niet in het juiste spelritme kwam. Het zuiver aanspelen en in de breedte combineren was iets wat Beemster door zwak tegenspel steeds beter ging beheersen maar de Texelaars moesten ook de nodige pech incasseren. De einduitslag was 1 7 voor Beemster. Deze doelpuntenreeks is duidelijk geflatteerd. De Boys had meer verdiend. Het betrof zondag een levendige wed strijd en het was jammer voor het trouwe voetbalpubliek dat aan de ande re zijde van de Haffelderweg gelijktijdig Texel-HRC gespeeld werd zodat men een keuze moest maken tussen twee zeer spannende ontmoetingen. Die pu blieke keuze viel uit in het voordeel van Texel maar dat ontnam de Boys ploeg niet de motivatie om er meteen hard tegenaan te gaan. Al na een paar minuten wist men reëele kansen voor het Beemster doel te creëeren. Als dit meteen punten op had geleverd was het Boys team de mentale druk mogelijk te boven gekomen. Bert Witte wist echter vlak voor doel het leer niet onder controle te houden, waardoor de Beemster defensie de (nog) gevaarlijke Boys voorhoede kon keren. Na vijf minuten wist Beemster de rollen rigoreus om te draaien. Keeper Stolk reageerde te laat op een inzet en het was 0—1. De Boys probeerden uit alle macht de bakens te verzetten maar moesten geheel onverwacht een twee de treffer incasseren. Hans Beverdam veroorzaakte een strafschop door een tegenstander vast te houden in het strafschopgebied. Het werd 0—2. Na een half uur spelen bracht Jos Wessels de Boys weer terug in de race door hoog springend tussen vier Beemsterspelers de bal vakkundig in het net te koppen. Een schot van Jaap Kranenburg had in de eerste helft een gelijkmaker kun nen opleveren. Zijn schot ging rakelings langs doel. Na de thee begon de Boys met een stevig offensief om die begeerde gelijk maker te kunnen binnenhalen. Het liep echter heel anders. Bert Witte kreeg weer een uitstekende kans maar alleen voor de keeper schoot hij de bal in de armen van de doelverdediger. Beemster sloeg terug. Keeper Stolk sloeg een hoge inzet voor de voeten van een te genstander en het was 1—3. De Boys ging, mogelijk tegen beter weten in, geheel in de aanval en dat werd een debacle. Beemster kreeg teveel ruimte en wist met uitstekend combinatiespel en rust in de ploeg steeds door te breken. Dat leverde nog drie doelpunten op. Evenals SV De Koog speelt het eerste Boys team nu ook met shirtreclame. De ploeg heeft zich tenues aangemeten met het opschrift De Raadskelder. De Boys zal deze tegenvaller de komende week te boven moeten komen want a.s. zondag zal men gemotiveerd moe ten optreden tegen de koploper in de ranglijst, Zaanse Boys. CHffiffl. SFü j-TÏ -v-v" IT-- Texelse Boys had meer verdiend dan het 1-7 verlies tegen Beemster maar wist zich vooral in tie tweede helft niet attijd te beheersen. Zo probeerde men (de Boys in wit} uit een corner nog een doelpunt te halen. De vuist van de keeper was, ondanks alle hardhandige tegenwerking, terecht onverbiddelijk. Hoofdklasse: ZDH-Gamma 2—8 Eerste klasse: Eerste klasse: Question 2-Dubbeldik 2 1—3 Texel vet.-ZDH 2 0—5 Gempo-Oosterend 3 1 —2 Gamma 3-Jelleboog 7—0 Datsun 3-De Mok 4—7 Rab-Dubbeldik 3 9—1 Tweede klasse: De Koogel-Nioz 4—5 ,P.H. Hotel-Mantje2 2-3 A O 2000 2-T ex. Boys 3-3 ZDH 3-KSMT 2 2-6 Oosterend 5-Tex. Boys 2 1 1 Gamma 4-Oosterend 4 6—0 Derde klasse: Question 3-De Koog 7—4 Slufterhoek-Ver. Schilders 6—2 Junioren: Bremakker-De Koogel 3—1 Swarte Schaep-Ver. Schilders 2—1 Nuts-NMS 7—0 Ratronics-ZA Veldman 2—1 Zegel Modes-Buro Eelman 3—1 Programma: Woensdag 6 oktober: 17.30 u, Pakhuus-Cafeetje 18.00 u. Bremakker-ZDH 18.35 u. De Koogel-Tex.Boys 2 19.30 u. Gamma-Hovocubo 20.20 u. A O 2000 2-Nioz 2 21.15 u. Dubbeldik-Oosterend 22.05 u. ZDH 3-Mantje 2 Zaaldienst: Mok Donderdag 7 oktober: 18.00 u. Citroën-Zegel Modes 18.35 u. Oosterend 5-Nioz 19.30 u. Datsun 2-KSMT 20.20 u. Oosterend 2-Question 21.15 u. Question 3-Rab 2 22.05 u. De Koog-Ver.Schilders Zaaldienst: Gamma Vrijdag 8 oktober: 17.30 u. Datsun-De Koogel 18.00 u. Graaf sp.-Dubbeldik 18.35 u. Gamma 2-Mantje 19.30 u. Texel vet. 2-Datsun 4 20.20 u. A O 2000-Datsun 21.15 u. Oosterend 6-KSMT 3 22.05 u. Tex.Boys 2-P.H.Hotel Zaaldienst: Dubbeldik iri d Ie Deze week Deze week staat het zaalvoetba ir gebeuren in het treffen tussen Gamrr en Hovocubo in de eerste ronde van Noordholland beker. Hovocubo werd jaar Nederlands zaalvoetbal kampiof en is op het ogenblik nog volop in race voor de Nederlandse zaalvoetbaf' beker. Gamma heeft in het verleden een paar keer tegen deze ploeg gespee met goede resultaten. Hovocubo hee H technisch een uitstekende ploeg helaas nog wel vaak verdedigend op reert. Desalniettemin moet Gamma ker niet kansloos worden geacht, voor als de Texelse vertegenwoordigers z« niet oplaten jutten door het irritan spelgedrag van somme West Frie spelers en (heel belangrijk) als ze ku nen rekenen op de steun van publiek. De wedstrijd begint woensdi om 19.30 uur. Verder staat op het pr gramma Datsun tegen A O 2000 vrijdag. Dit kan ook een zeer intere santé wedstrijd worden. Woensd wordt ook Dubbeldik tegen Oosterei gespeeld, terwijl op donderdag Que tion tegen Oosterend 2 in actie komt. Het Katholiek Vrouwengilde ma donderdag een reisje naar Zout woude. De bus vertrekt 's morgens: half acht vanaf de Elemert en de dan worden met de boot van half zet weer op Texel verwacht. V or Bij een snelheidscontrole in de bouwde kom moest de politie vrij: a|| twee automobilisten verbaliseren, overtreder reed 81 kilometer. ol Woensdag 6 oktober om 19.30 begint in de Oude Ulo de cursus pi tir penmaken. Er kunnen nog enkele en sisten geplaatst worden. Men kan i lai opgeven bij de afdeling culturele ze' or in het raadhuis of bij de eerste les.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6