VAN HET RAADHUIS Schade aan 'Marsdiep' VERVOLG VAN PAG.l I Mededelingen van B. en Adje Keulen-Deelstra vertelde over carrière Stoeipartij liep uit de hand Nieuwe bedrijfsleider bij Albert Heijn Kerketochten Te laat open „Israëldag" Kat aangereden DINSDAG 12 OKTOBER 1 COURANT PAGINA 2 EnkeJu ven de gaten in de romp. De plaats waar het inmiddels verwijderde blok heeft gezeten is te zien aan de afwijkende kleur verf bovenaan. De „Marsdiep"is van een hoogte van 1.20 meter gevallen. Een kijkje in een der salons. Rechts bedrijfsbeveiliger J. H. Kuiper van het bureau Ridderikhoff B. V., die op dezelfde plek stond toen het so 1 kantelde. Ir ilt nc )n ez kt' O) ar Aanvragen om een vergunning ii volge de Hinderwet zijn inged door: M. D. Kuiper voor een ligboxer aan de Oosterenderweg 35 te T (kadastraal bekend onder sectie nummer 3), W. J. Bakker voor een weegbruj een monstername apparaat voor sui bieten (Rupro) aan de Laagwaalden te Texel (kadastraal bekend on sectie N, nummer 775 ged.), Fa. Rentenaar voor een benzinepr installatie en herstelinrichting i W motorvoertuigen aan de Peperstraz te Oosterend (kadastraal bekend or sectie D, nummer 2023), L. H. Segerink voor een autoher inrichting en montagebedrijf Wezenland 7 te Den Burg (kadast, bekend onder sectie O, nummer 71 C. Timmer voor een winkel br(fl|U en banketbakkerij aan de Koetebui e( (kadastraal bekend onder sectie M nummer 836). Van 5 oktober 1982 tot 5 nover 1982 liggen de aanvragen op gemeentehuis, kamer 209, ter inzi nt De tijdstippen, waarop inzage vei 'ol gen ka n worden, zijn: maandag to ar met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uui ar van 14.00 tot 16.00 uur en op mi dagavond van 19.30 tot 22.30 uur Op 5 november 1982 kunnen gen veerde bezwaren schriftelijk woi re ingediend bij burgemeester en well lei ders van Texel, Postbus 200, 1790 Den Burg. Bekendmaking van persoonlijke gegevens van bezwaarde kan achterweg blijven, bezwaarde moet dan tegelijkertijd het bezwaarschrift een verzoek tot niet bekendmaken van de gege« indienen. Mondeling kunnen gemotiveerde zwaren worden ingebracht op openbare zitting waar gelegenl wordt gegeven tot een gedachten seling te houden op 18 oktober 11 Tijdens de zitting is tevens gelegenl om over de aanvraag van gedachtei wisselen. Alleen degenen, die schriftelijk el mondeling bezwaren indienen tegerl anvragen, kunnen laten bezwaar ma[ tegen de ontwerp-beschikking beroep instellen tegen de beschikkirl Nadere informatie is te verkrijgenl de afdeling algemene zaken van dej meentesecretarie (telefoon 07770-' toestel 145). weigerden de remmen van een der rijdekdeuren, zodat de deur met een drijvende bok van de marine moest worden gelicht. In mei 1966 liep de „Marsdiep" aan de grond bij de veer haven van Den Helder, waardoor het roer defect raakte en de boot 12 dagen uit de vaart was. Het voorlopig on bruikbaar zijn van de „Marsdiep" bete kent dat de bedrijfszekerheid van de veerverbinding een stuk minder is ge worden. De veerboot was het oudste, maar zeker niet het slechtste schip van TESO. Het zusterschip „Texelstroom" kampt met problemen en zou volgens de TESO-planning tot april steeds in onderhoud zijn of als reserveboot varen. Drijvend Volgens de laatste berichten zou het dichten van de gaten in de romp van de „Marsdiep" inmiddels klaar zijn. Vanmiddag of morgenochtend zal men het dok laten zakken zodat het schip normaal drijvend verder herstel kan afwachten. Adje Keulen-Deelstra uit het Friese Imsum was gisteravond op bezoek bij de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eieriand, waar ze heeft verteld over haar schaatscarridre. Het was een bijzonder geslaagde avond omdat al spoedig bleek dat mevrouw Keulen-Deelstra zeer onderhoudend en leuk kan vertellen. Uiteraard ging het onder meer over de vele prijzen die ze heeft veroverd en waarvan ze een aantal had meegeno men. Ook draaide ze een film die een beeld gaf van het schaatsleven van de spreekster, vanaf de tijd dat ze als 12- jarig meisje schitterde op de korte baan tot en met de laatste grote wedstrijden. Verder was er een film over de alterna tieve 11-stedentocht in Finland, waar Adje Keulen-Deelstra de 25 kilometer- tocht aflegde. Het reisje van de Plattelandsvrouwen naar de ijsshow Holiday on Ice gaat niet door wegens gebrek aan belang stelling. Er waren in de bus nog 16 plaatsen vrij. Op 4 november brengen de Platte landsvrouwen van de afdelingen Texel en De Cocksdorp/Eierland een bezoek aan het Gemini ziekenhuis in Den Helder. Men gaat op eigen gelegen heid, waarbij gebruik moet worden gemaakt van de boot van 13.05 uur van Texel. In de hal van het ziekenhuis wordt verzameld en van hieruit wordt het hele ziekenhuis onder leiding be zichtigd. Zondagavond tegen 21.00 uur deed zich in het amfibisch oefenkamp Texel een stoeipartij voor tussen een marinier en een marva. Dat ging wat te hard handig waardoor de vrouw een boven arm brak en per ambulance naar het ziekenhuis in Den Helder moest worden gebracht. De laatste boot werd in verband daarmee vastgehouden en ver trok 20 minuten te laat. Omdat bij terugkeer ook op de ambulance moest worden gewacht kreeg ook de thuisreis van de veerboot 20 minuten vertraging. De Albert Heijn supermarkt in de Waalderstraat te Den Burg heeft een nieuwe bedrijfsleider. Het is de heer A. Hendriks (35) afkomstig uit Castricum, die inmiddels met vrouw en twee kin-» deren de bij het pand behorende be drijfswoning heeft betrokken Hendriks is de opvolger van de heer J. de Niet die naar Gorcum is vertrok ken. De komst van de nieuwe bedrijfs- In de herfstvakantie zullen ook weer enkele kerketochten worden gemaakt: op dinsdag 19 en donderdag 21 okto ber. Gestart wordt om 14.00 uur bij de Hervormde kerk van De Koog. Dinsdag wordt een tocht gemaakt langs de kerken op noordelijk Texel en donderdag zijn de kerken op zuidelijk Texel aan de beurt. Het is de bedoeling dat de deelnemers de tocht met de (eigen) auto maken, maar een beperkt aantal deelnemers te voet kan waar schijnlijk wel worden geholpen door hen bij anderen te laten instappen leider is voor de klanten merkbaar ge weest. Onder andere is verandering gebracht in de openingstijden. De AH- winkel is nu tussen de middag open en dinsdagmiddag gesloten. Hendriks kreeg vrijdag een aardig karweitje uit te voeren in de vorm van het uitreiken van een barbecueset aan mevrouw Riet Veenendaal uit Den Burg. Het was de prijs die zij had gewonnen in het vlees- letterspel, een landelijke actie die is georganiseerd door de Stichting voor lichtingsbureau vlees, vleeswaren en vleesconserven. In de nacht van zaterdag op zondag moest de politie proces ver baal opmaken tegen de eigenaar van een cafébedrijf omdat zijn zaak om 2.20 uur nog open was. Eerder was de geverbaliseerde al ge waarschuwd dat hij zich aan de slui tingstijden moest houden maar zater dagnacht trof de politie op genoemde tijd nog twintig personen, met de nodige consumpties, in de horecagele genheid aan. Zaterdag is er in „Het Kamphuis" van Jan en Paula Brouwer (Zuid- haffel 27) een ontmoetingsdag rond om het thema „Israël in verleden, heden en toekomst". 's Morgens zal een film worden ge draaid. Ook zullen produkten van het hedendaagse Israël getoond en ver kocht worden. Na een eenvoudige maaltijd met Israëlische produkten wordt gezongen en daarna is er een inleidend woord met een ruime gele genheid om over Israël te discussieren. De Israëldag begint om 11.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. Wie aan de maaltijd deel wil nemen wordt gevraagd zich vroegtijdig op te geven bij de familie Brouwer, Warmoesstraat 42, telefoon (02220) 3770. Zaterdag reed een Texelaar op de Emmalaan een rood-zwarte kat aan waarbij enige schade aan de auto ont stond. De eigenaar van de poes heeft zich nog met bij de politie gemeld en wordt verzocht dit alsnog te doen, zodat de schade geregeld kan worden. stille tijd van het jaar onnodig grote en in exploitatie kostbare dubbeldekker ..Molengat". TESO heeft het Bureau voor Scheepsbouw te Bloemendaal verzocht advies uit te brengen inzake de aard van de reparaties die nodig zijn. Het bureau zal het reparatiewerk ook begeleiden. 'Om een eerste indruk te krijgen heeft een expert van het bureau direkt na het ongeluk een bezoek gebracht aan de .Marsdiep". De technici van Boele willen de Marsdiep" zo snel mogelijk Gezicht vanaf het autodek op de Libische tanker. Jammer De „Marsdiep" heeft over het alge meen voorspoedig gevaren. Er hebben zich slechts enkele ongelukken van betekenis voorgedaan. In juli 1965 het ernstigste ongeluk dat een TESO- schip ooit is overkomen (afgezien van de oorlog toen de oude „Marsdiep" in de haven door een bom werd getrof fen) De diesel-elektrische veerboot „Marsdiep" werd in 1962-1963 ge bouwd bij de Zaanlandsche Scheeps bouw Maatschappij te Zaandam voor 75.791.494,— en werd 12 mei 1963 te water gelaten. De technische proef vaarten werden gehouden in augustus en op 23 december 1963 werd de "Marsdiep" formeel eigendom van TESO. Pas in juli 1964 kon het schip in gebruik worden genomen omdat toen de fuikhavens van Rijkswaterstaat klaar waren. De verrijdbare steiger waarop werknemers van Boole bezig waren met het schilderen van de Onder de verwijderde vloerplaten in de machineruimte zitten versplinterde stukken hout afkomstig van de blokken die door de huid ver naar romp op het moment dat de veerboot kantelde. binnen zijn gedrongen. dichtmaken, zodat deze weer kan drijven. Die haast is geboden omdat in hetzelfde dok de Libische tanker ,,Ebn Jubair" ligt. De werkzaamheden aan dat schip zijn voltooid en de eigenaars willen er weer over beschikken. Voor dit werk en voor verder herstel heeft TESO echter welbewust geen opdracht gegeven. Dat gebeurt pas als de omvang van de schade precies vast staat en de verzekering het groene licht heeft gegeven. Het kantelen van de Marsdiep" is

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2