FILM Edo Kooiman wint grote Gamma kreeg lesje van Hovocubo 'Bebouwd' in dagelijks bestuur Waterschap History of the World, Part One _J Zaalvoetbalprogramim gongar Texelslag 2 houdt winst thuis Texelse Boys dames winnen bekerstrijd Weer een Wampex weekend Judoclub kampt met tekort leiding Verleende bouwvergunningen Zaaivoetbaluitslagei Koffie-ochtend Plattelandsvrouwen Winkeldiefstal PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 OKTOBER 198 Zondagmorgen reed wielervereniging Texel de laatste wedstrijd voor de com petitie. Traditioneel was dat de zeer zware individuele tijdrit over 40 km. Hiervoor moesten vijf rondes van acht kilometer worden gereden. Dit jaar was de overwinning voor Edo Kooiman die zijn naaste belager Gerard Koorn, 11 seconde voorbleef. De Gerard Kamper wisseltrofee was daarmee voor Kooi man. die zijn goede vorm van dit seizoen zondag nog eens onderstreepte. De derde plaats in de A-poule was voor Cees Boks. Bij de B-renners was het Nico Evers die ondanks zijn jeugdige leeftijd de beste tijd in zijn categorie neerzette over 40 km De tweede plaats was hier voor Ronald van Boven terwijl Uwe Smit als derde eindigde. Ook de veteranen reden de volle 40 km waarbij Dirk Eelman toonde het meeste uithoudingsvermo gen te bezitten. Hij werd echter dicht op de hielen gezeten door Piet Roeper die tweede werd terwijl Gerrit Terwindt als derde eindigde. De jeugd reed ook een individuele tijdrit en er werd fanatiek Het badmintonteam Texelslag 2 heeft zondag in een thuiswedstrijd de winst vrij gemakkelijk binnen kunnen halen. Smash 6 werd met uitgekiende partijen onderuit gehaald. De spits werd afgebeten door Kees Zijm die zijn twee partijen met fikse cijfers won: 15—2 en 15—5. Bettina Rab had ook geen moeite met haar tegenstander en boekte een winst met de cijfers 11—2 en 11 1. Nico Blonk had iets meer concentratie nodig om een fikse voorsprong op te bouwen maar wist zijn partijen af te sluiten met de uitslagen 15—8 en 15—3. Anneke Blonk won met 11—5 en 11—0. Het dubbelspel leverde voor Texelslag ook weinig problemen op. Kees Zijm en Anneke Bokma wonnen met 15—2 en 15 10 en datzelfde kan gezegd worden van de herencombinatie Zijm Blonk die 15—7 en 15—11 liet aantekenen. Nico Blonk en Bettina Rab bleken zon dag bijzonder goed op elkaar ingespeeld en wonnen met 15—8 en 15—2. Ook bleek de afvaardiging van Smash 6 niet opgewassen tegen het Texelse dames- dubbel: 15—2 en 15—10. Texelslag hield met deze 8—0 zege de winst volledig thuis. De bekerwedstrijd die de Texelse Boys dames speelde tegen Always Forward is geëindigd in een 4—1 over winning voor de Texelse dames. In de eerste helft ging het spel snel op en neer met de beste kansen voor de Texelse dames die ze echter niet in doelpunten wisten om te zetten. Anita Witte was een paar maal dicht bij een treffer maar strandde op de goed spelende keepster van Forward. Een goed schot van invalster Tina Stolk ging via onderkant lat weer het veld in en dat gold ook voor een schot van Nicolien Keyzer, dat ook op de lat belandde. Maar ook de Boys achterhoede, met de goed spelende Laurien Bakker als voor stopster, moest soms handelend optre den. Vijf minuten voor rust kon keepster Marjo van Heerwaarden een aanval van Always Forward onderbreken door zich op de voeten van de aanvalster te werpen waarbij zij zich aan haar hand blesseerde. Maar gelukkig kon ze door spelen en redde even later op soort gelijke wijze. Na de rust een fel aanvallend Texelse Boys wat nu wel snel succes opleverde. Het was Nicolien Keyzer die zich goed vrij speelde en met een hard schot de keep ster kansloos liet: 1—0.. Hierna bleven de Boys dames het beste van het spel houden en bouwde men de voorsprong verder uit. Een door Gery Commandeur opgezette aanval bracht de bal bij Carolien Reij die goed voorzette en het leer werd in paniek door een eigen speelster in het doel geschoten: 2—0. Faam Hierna maakte Tina Stolk haar faam als topscoorster waar door twee doel punten te maken en de stand op 4—0 te brengen. Vlak voor tijd kwamen de sportief spelende Forward dames toch nog voorbij de Boys achterhoede en brachten de eindstand op 4—1 gestreden om de laatste wedstrijdpun- ten. Voor de jeugd was er een kleinere ronde van 4 km die door de C en B jeugd een keer werd afgelegd en door de A jeugd twee keer. Bij de jongsten (C-jeugd) gaven Stephan Kikkert en Bas Graaf elkaar niet veel toe. Kikkert bleek uiteindelijk het snelste. Derde werd de voor het eerst rijdende Mara Koorn, terwijl Udo Visser niet kon starten wegens een val bij de training. Pechvogel Bij de B-jeugd was het Bas Vaars die het eerste rond was, gevolgd door Tymen Wit en Joost van Heerwaarden, De A-jeugd had 8 km te gaan waarin Sebastiaan van Hoorn een uitstekende tijd realiseerde, Richard Koopman werd tweede en Robert Visser derde. Grote pechvogel in deze tijdrit was Mark Bakelaar die twee keer een lekke band kreeg. Bovendien is de prestatie van wedstrijdleider Jan van Boven het ver melden waard. Voor deze laatste wed strijd klom hij ook op de fiets en reed de 40 kilometer in de prima tijd van 1 uur en 24 minuten. Spanning en sensatie zijn belang rijke ingrediënten in het „Wampex- vjeekend", georganiseerd door de Sportraad. Het heeft lange tijd ge duurd voordat de Sportraad het weer aandurfde een dergelijk 'Water Amphibia Expedition'-weekend te houden en dat lag voornamelijk aan de uitgebreide voorbereiding die nodig is om de deelnemers een tocht aan te bieden, die avontuurlijk mag worden genoemd en waar eigen vernuft en uithoudingsvermo gen een belangrijke plaats innemen. Het betreft een tocht die in etappes wordt afgelegd en de deel nemers krijgen per etappe nieuwe opdrachten. De Wampex-tocht gaat vrijdag 29 oktober om 18.00 uur van start en eindigt zaterdagmiddag 30 oktober. De deelnamekosten zijn f 17,50 per persoon en tot 23 oktober kan men zich voor dit spectaculaire gebeuren opgeven bij André van der Vliet, Ko- gerstraat 37, Den Burg, telefoon (02220) 4802 of Peter de Hoogh, We verstraat 87, Den Burg, telefoon (02220) 4881. De judo afdeling „Shima" van de meersporten vereniging Texel heeft op dit moment te maken met een tekort aan begeleiding. Door de snelle groei van het aantal jeugdleden moeten alle zeilen bij worden gezet om een goede opvang te garanderen. De technische leiding, verzorgd door Peter de Hoogh vormt geen problemen maar wel de organisatie dit jaar van de graduaties en het opstarten van een jeugdcompetitie. Om beide onderdelen vlekkeloos te laten verlopen is een volledig afdelings bestuur noodzakelijk. Een dergelijk be stuur is er niet en daarom wordt op woensdag 13 oktober (morgen) in de Schakel een vergadering belegd. Moei lijkheid bij de vorming van het Texelse bestuur is het feit dat de afdeling over het grootste deel uit jeugd bestaat zodat voor bestuursleden maar uit een beperkt aantal seniorleden geput kan worden. Realisatie van een goed lopende gradu atie en competitie is mede afhankelijk van de medewerking van o.a. een aantal ouders. Op de vergadering van woens dag zal daar duidelijkheid over moeten komen. Spanjers Groothandel, vergroting van een zijdeur aan de Maricoweg 1, Den Burg; Ing. M. A. N. Stocking Korzen, Postbus 20020, Utrecht voor gedeeltelijke vernieuwing van het woonhuis Skillepaadje B34; de heer H. W. Bokt, De Dageraad 32, 't Horntje, voor het plaatsen van een schuur op De Dageraad 32, 't Horntje; NIOZ, Landsdiep 4, Den Hoorn, voor het plaatsen van een montageloods op Landsdiep, Den Hoorn; de heer M. A. Buys, Diek 27, Den Hoorn, voor het veranderen van een berging op Diek 27, Den Hoorn; de heer H. Zeilstra, Trompstraat 31 te Oudeschild voor het bouwen van een berging aan de Trompstraat 31 te Oudeschild; de heer C. Koop, Wilsterstraat 36 te Den Burg voor het plaatsen van een dakkapel aan de Wilsterstraat 36 te Den Burg. Topper voor deze week is zonde meer de westrijd Oosterend tegen Aë( 2000. Welke donderdagavond om 22.01 uur wordt gespeeld. Het kan een zee goede wedstrijd worden aangezien bei de ploegen aanvallend spelen. Ooi Mantje tegen Dubbeldik belooft eei spannende match. Op handen en voeten moesten de Gamma spelers zich soms teweer stellen tegen de defensie van Hovokubo. In de hoofdklasse zaalvoetbal kon alleen Question afgelopen week door van Oosterend 2 te winnen de volle winst halen. Alle overige wedstrijden eindigden in een gelijkspel. A&O 2000 pakte een punt van Datsun en Dubbel dik een punt van Oosterend. Voor de stand in de hoofdklasse betekent dit nu al twee punten voorsprong op Gamma. Gamma die overigens deze week een zaalvoetballesje kreeg van het West- Friese Hovocubo 11 9). In de tweede klasse leed Nioz 2 een onverwacht verlies tegen A&O 2000 2, wat in deze klasse betekent dat Mantje 2 nu alleen aan kop staat. Oosterend leek Dubbeldik te gaan overklassen. Deze ploeg kwam vrij ge makkelijk op een 3—1 voorsprong. Hierna kon DubbeldiK weinig tegen Oosterend inbrengen. Vlot lopende combinaties van Oosterend zijde brach ten de Dubbeldik defensie regelmatig in grote problemen. Toch kon Oosterend niet voor de vierde maal scoren of schoon dat wel verdiend geweest zou zijn. Toen kwam Dubbeldik terug naar 3—2 en nu was het Oosterend die in de problemen kwam. Deze ploeg vergat in hun aanvalstaktiek de rust op te bren gen die het team in de eerste helft zo goed had doen spelen. Zelfs kon men niet meer rustig uit verdedigen wat dan ook een gelijkmaker voor Dubbeldik op leverde. Eindstand 3—3. Voor Datsun geldt hetzelfde verhaal, al kan gesteld worden dat A&O 2000 door een enorme inzet Datsun constant goed onder druk hield. Ook Datsun nam een voorsprong van twee doelpunten, maar ook hier was (dat zijn blijkbaar de problemen voor jonge ploegen) niet vol doende rust en routine in de ploeg om een dergelijke wedstrijd tot een goed einde te brengen. A&O 2000 kwam ver diend terug en had zelfs meer verdiend dan het 4—4 gelijkspel. Geen schande De Nederlandse zaalvoetbal kampi oen Hovocubo liet woensdagavond zien hoe zaalvoetbal gespeeld dient te worden. Gamma had tegen deze wer kelijk fantastisch spelende ploeg heel weinig in te brengen. Hovocubo is een team waarin elke speler weet dat de bal te lang vasthouden uit den boze is. Vrijwel altijd wordt een defensie van de tegenstander compleet zoek gespeeld omdat de bal bij een aanval zo snel rond wordt gespeeld dat de tegenstander zich niet meer kan instellen op nieuwe situaties. 9—1 was de uitslag. Dat is overigens geen schande voor Gamma, want tegen een dergeliijke ploeg kan een Texels team en ook vele afdelings hoofdklassers gewoon niet op. De uit slag toont nog wel de situatie van het Texelse zaalvoetbal ten opzichte van de vaste wal. Titel Mantje 2 lijkt nu al de meeste aan spraken te gaan maken op een kampi oenschap in de tweede klasse. Mede doordat favoriet Nioz 2 verloor van A&O 2000 2 is Mantje 2 nu alleen kop loper in deze klasse. Wat qua spelpeil tot nu toe gerechtvaardigd is. De Koogel won zeer krap van de Texelse Boys met 2—1. Toch doet dit team (dat afgelopen seizoen nog bij de junioren speelde) het boven verwachting goed. Nioz 1 heeft zich wat hersteld van de nederlagen in de eerste wedstrijden. Ditmaal was Oosterend 5 het slacht offer met 5—2. In de derde klasse won Question 3 met 3—4 van Rab 2. Datsun 4 en Texel Veteranen 2 maakten er in een zeer sportieve wedstrijd die op laatst nog spannend werd een leuke partij van. De veteranen wonnen met 3—2. De Koog heeft nog geen wedstrijd gewon nen. Deze week won de Verenigde Schilders met 1 —0. In de junioren B klasse zorgde ZDH voor een verrassing door met 3—1 van de Bremakker te winnen. Door dit ver lies en ook omdat Datsun van De Koogel verloor en het Cafeetje won van het Pakhuus is het Cafeetje nu koploper geworden in deze klasse. Ook Citroen laat blijken dat men kampioenaspiraties heeft. Zegel Modes verloor van Citroen met 6— 1 Noord-Holland beker: Gamma-Huvocubo Hoofdklasse A&O 2000 Datsun Gamma 2— Mantje Oosterend 2Question Dubbeldik—Oosterend Datsun 2—KSMT Tweede klasse A&O 2000-Nioz 2 De Koogel Texelse Boys P.H. Hotel Texelse Boys2 ZDH 3-Mantje 2 Oosterend 5—Nioz Derde klasse Rab 2—Question 3 Texel veteranen 2— Datsun 4 De Koog—Ver. Schilders Junioren Bremakker—ZDH Datsun De Koogel Dubbeldik—Graaf Spuiterij Pakhuus—'t Cafeetje Citroen—Zegel Modes 1- 2- 2- 6-: 3-1: 2- Woensdag 13 oktober 17.30 Citroen Buro Eelman 18.00 Zegel Modes—Ratronics 18.35 Dubbeldik 3—Oosterend 3 19.30 Kikkert/Topido— Gamma 2 20.20 Gamma Oosterend 2 21.15 Gempo De Mok 22.05 Oosterend 4-ZDH 3 ZDT Nioz Donderdag 14 oktober 18.00 Pakhuus De Koogel 18.35 Jelleboog—ZDH 2 19.30 Texel veteranen Dubbeldik 2 20.20 Mantje—Dubbeldik 21.15 Nioz Gamma 4 22.05 Oosterend - A&O 2000 ZDT Gempo Vrijdag 15 oktober 17.30 Alkema—Zeeaas Veldman 18.00 Dubbeldik Ratronics 18.35 Datsun 3—Rab 19.30 Kikkert/Topido 2— PH Hotel 20.20 Datsun-ZDH 21.15 Question 2—Gamma 3 22.05 Question Datsun 2 ZDT Oosterend Het dagelijks bestuur van het Waterschap Texel (de heemraden) krijgt voor het eerst in de geschiedenis een vertegenwoordiging van de groepe ring 'bebouwd'. Tot nu toe was alleen niet-bebouwd vertegenwoordigd wat erop neer kwam dat uitsluitend agrariërs in het dagelijks bestuur zaten. Donderdagavond werd garagehouder W. Grisnigt als eerste op de voor dracht gezet in de plaats van de heer R. Barendregt Hzn. die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd niet herkiesbaar was. Deze verkiezing betekent een historische verandering in de structuur van het Waterschap. De hoofdingelanden getuigden van een vooruitziende blik door een verte genwoordiger van deze polderlasten betalende groep tot heemraad te kiezen want er hangen voor alle Waterschappen veel meer structurele en demo cratische veranderingen in de lucht. Men koos donderdag dus voor de weg van de geleidelijkheid al ging dat wel gepaard met enige discussie. Bij het berekenen van de polder- lasten die door het Waterschap worden geheven gaat men uit van twee catego- riën: bebouwd en onbebouwd. Tot voor enkele jaren was alleen de laatste groep vertegenwoordigd in het bestuur maar al geruime tijd geleden werd inge zien dat dit niet meer kon. Nu wordt het onbebouwd vertegenwoordigd door C. N. de Wit, W. Grisnigt en J. J. F. Duin in het algemeen bestuur. Deze drie braken, donderdagavond tijdens de vergadering van hoofdingelanden, bij monde van De Wit een lans voor een plaats in het dagelijks bestuur. De Wit achtte de tijd rijp voor deze historische verandering en zei ook dat 'het be bouwd' zorgt voor een kwart van de opbrengst aan polderlasten. „Daar kunnen we geen rechten aan ontlenen, maar een heemraad namens oze achterban zou toch billijk zijn", aldus De Wit. Dijkgraaf M. Roeper zei dat verkiezing van een heemraad reglemen tair nergens aan is gebonden. Het maakt niet uit waar een heemraad woont en hoeveel betalers hij vertegen woordigt. Roeper liet blijken geen tegenstander te zijn van deze omwen teling door te vertellen dat er al Water schappen zijn waar nog slechts een derde deel -van de heemraden uit de agrarische hoek komt. Tijdstip Hoofdingeland H. W. Stark was het in principe met De Wit eens, maar vond het tijdstip niet zo gelukkig Hij hechtte wel waarde aan de plaats waar een heemraad woont. „Als we iemand van bebouwd kiezen is er nog maar één heemraad die noordelijk Texel vertegenwoordigt". T. Huisman Tzn. vond de gebieds indeling helemaal niet belangrijk en her haalde dat het een vrije stemming betrof. Datzelfde deed J. S. Keijser Szn. die emotioneel te kennen gaf geen behoefte te hebben aan gekrakeel. „Het is een vrije stemming en ieder moet maar uitmaken wie hij het meest geschikt acht". Die stemming leverde drie ronden op en pas bij de laatste ronde kreeg W. Grisnigt een meerder heid van 14 stemmen. Tegenkandidaat was H. Flens J.G.zn. met 10 stemmen die nu als tweede op de voordracht komt. Provinciale Staten en later de Koningin, moeten deze voordracht nog goedkeuren. Als dat gebeurt, en die kans is bijna 100%, wordt Grisnigt heemraad. Heemraad J. Vermüe werd met alge mene stemmen herkozen. Als nummer twee op deze voordracht kozen de hoofdingelanden H. J. Bakker. Ook dijkgraaf Roeper werd herkozen met als tweede op de voordracht J. S. Dijt Hzn. Woensdag (morgen) houden de plat telandsvrouwen van de afdeling Texel een koffieochtend in „De SchaW naast de NH-kerk in Den Burg. De aanvang is 9.30 uur. De heer M.Regoor uit België zal een lezing houden over het „Rozenkruisersgenootschap." Ook niet leden zijn welkom. Zij betalen f 2,50. „Ik stond erop om voor 'History of the World' zelf het script te schrijven. Desnoods was ik bereid om ervoor van anderen te stelen. Soms neem je onbe wust dingen van een ander over. Neem zo'n Romeins gedeelte. Dat is eerder gedaan in films. Het zal trouwens na mij nog wel eens op een komische manier gebruikt worden, want zo'n gegeven biedt nu eenmaal ongekende mogelijkheden. Neem zo'n 'Life of Brian'. Het werk van de Monty Python- groep heeft een prachtige humor. Die van mij is misschien een beetje vulgair, maar wel meer open. Hun humor is ingehouden en Engels; zij zijn wat con servatiever. Ik mag dan wat vulgairder zijo, maar ik ben daarom niet minder proper. Ik was me elke dag minstens twee keer; soms drie keer dat hangt van de omstandigheden af. Natuurlijk kan ik best om mezelf lachen. Elke keer als ik langs een spiegel loop wordt ik btjna hysterisch. Ik denk zelfs, dat mezelf vaak te helder zie. Mocht A niet het geval zijn, dan zijn er altijd mijn omgeving mensen genoeg, die n erop attent maken als ik rottig aan I) worden ben. Ik probeer de toekom van een zonnige kant te bekijken, voel me verwant met Gogol en pr beer, hoewel ik de tragische kanten zi toch te genieten van de goede kante Ik ben joods en kan daar best grapp) over maken. Je kunt over alles grapp< maken. Het zou slecht zijn als dat ni meer zou kunnen. Komedie is iets d leeft", aldus de komiek Mel Brooks. I meester van de slapstick lach neer alles en iedereen op de korrel en begi in de tijd van onze eerste vooroude om daarna via het oude Rome Spaanse en Franse tijd terecht komen bij de Tweede Wereldoorlo Vaak bizar maar zeer boeiend. „Histo of the World" is donderdagavond zien in het City theater in de Filmga ger serie. Zaterdag werd een 15-jarig meisje Heemskerk op heterdaad betrapt te ze in een winkel in Den Hoorn e pakje sigaretten stal. De politie we van de diefstal in kennis gesteld.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8