Koploper liet niet met zich spotten Mantje toernooi was gezellig Texel bekert verder Wieringerwaard in verlenging afgestraft Oosterend krijgt klop van Succes (3—2) Texelse Boys verloor met 5—0 KlaveriascluD Den Burg ZDH verliest onverwacht Goede vangst bij viswedstrijd Tetak-teams weer goed op dreef Overzee verloor in blubber Voetbaluitslagen Geen gym 18 INSDAG 12 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Ie Boys-defensie had alle moeite om het doe/vak potdicht te houden en alle verdedigers werden dan ook keer op keer terug gedrongen. Koploper Zaanse Boys heeft er in de wedstrijd tegen Texelse Boys geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste is. De Texelaars lieten het met 0-5 afwe ten Zondag bleek dat de Zaankanters sinds de laatste ontmoeting er fysiek en technisch ernorm op vooruit zijn ge gaan Bij de Texelse ploeg werd vooral Jos Wessels gemist. Hij is voor twee weken geschorst. In de eerste helft wisten de Texelaars het beter combinerende Zaanse Boys nog bij te benen maar al snel bleek dat men alle moeite zou hebben deze Zaanse druk op de ketel negentig minuten te weerstaan. Keeper Frans Stolk werd direct op de proef gesteld maar hij liet zich (nog) niet verrassen. Na tien minuten spelen had Stolk echter geen verweer tegen een goede kopbal van P.Lars die een prima aanval via de linkerspits beheerst afwerkte: 0-1. De Texelse Boys probeerde iets aan de defensie tactiek te veranderen en kwam gedurende een half uur ook wel tot tegenaanvallen. Maar te weinig stootkracht was de oorzaak van het wegblijven van een gelijk spel. De beste Texelse kansen ontstonden uit vrije trappen. De eerste keer schoot Ger Bongers net over de lat en de tweede keer verrastte hij wel het Zaanse muurtje maar de keeper stond op de goede plaats om het leer te stoppen. De 0-1 ruststand deed vermoeden dat de strijd nog geheel open was maar het liep anders af. Na twee minuten in de tweede helft ontpopten de Zaanlanders zich als geroutineerde aanvallers en wisten 0-2 aan te tekenen. Uit een on nodig weggegeven hoekschop kon C.Vink keeper Stolk voor de tweede keer het nakijken geven. Dezelfde speler nam ook het derde doelpunt voor zijn rekening door een uitstekende voorzet van de rechtsbuiten geconcen treerd af te ronden. De stromende regen droeg ertoe bij dat Boys het niet meer zagen zitten en mentaal onder grote druk kwamen te staan. Zaanse Boys kon vrijuit spelend nog twee keer scoren en maakte hiermee de titel koploper volle dig waar. •;-s ."- '2P-- -x \v-ct Het tweede doelpunt van Zaanse Boys net na de rust- Zaterdag werd in sporthal Ons Ge noegen het jaariijkse Mantje zaal- voetbaltoernooi gehouden. Het was ook dit jaar weer een sportief, span nend maar bovenal gezelig toernooi, onder leiding van de heren Le Noble en Heerschap. In poule 1 was het team van Ques tion de sterkste. Zij versloegen zowel Gamma 4 als Mantje 1 met groot gemak Organiserende vereniging Mantje plaatste zich via een overwin ning op Gamma 4 toch nog voor de kleine finale. In poule 2 heerste Dubbeldik 2, vooral door het gedegen verdedigings werk van Jan Meedendorp en dankzij hun killer Ben Molanus. Dubbeldik 2 versloeg de Texel Veteranen en de kop loper van de tweede klasse: Mantje 2. Deze ploeg zegevierde in het duel tegen de Veteranen, wat inhield dat het toernooi wel een hele attractieve wed strijd om de 3e en 4e plaats kreeg, namelijk Mantje 1 tegen Mantje 2. De hoopvolle competitiestart van ZDH met vier overwinningen op rij is zondag teniet gedaan door het fikse verlies tegen Gallantsoog. Wist ZDH thuis nog met 2—0 te winnen. Nu moesten de Hoornders toezien hoe Callantsoog met veel gemak op 9 0 uitkwam. Al voor de rust wist Callantsoog uit te lopen tot een 5—0 voorsprong en ZDH wist daar zeer weinig tegenin te bren gen Het slechte weer was hier onge twijfeld d«bet aan maar het Hoornder team kan dit niet als excuus gebruiken. Op onverklaarbare wijze kampen de Texelse spelers met een technische cri sis. De match tegen Callantsoog telt ook mee voor het periodekampioenschap en het doelgemiddelde is dan belangrijk. In de wedstrijd om de 5e en 6e plaats versloeg Gamma 4 de Texel Veteranen na een 2—2 eindstand, via het nemen van penaltys. De wedstrijd tussen de beide Mantje-teams werd de wedstrijd van de avond. Beide teams streden op het scherpst van de snede. Mantje 2 werd in deze wedstrijd versterkt met Ron Jans (de linksbuiten van FC Gro ningen) die in deze wedstrijd een paar staaltjes van zijn voetbalkunst liet zien. Eén van die staaltjes leidde tot een dub bele één-twee met Hans van Slooten en een schitterende goal voor Mantje 2. Dankzij het goede keeperswerk van (invaller) doelman Bernard Ipenburg wist Mantje 1 de schade beperekt te houden en verloor het duel met 3—4. Verdiend winnaar van het toernooi werd, na een spannende finale, het team van Dubbeldik 2. Question verloor de finale tegen Dubbeldik 2 met 2-1. Eindstand: 1. Dubbeldik 2; 2. Ques tion; 3. Mantje 2; 4. Mantje 1; 5. Gamma 4; 6. Texel Veteranen. Klaverjasclub Den Burg startte don derdag met 36 koppels. Dat zijn er twee meer dan in de vorige competitie. Het echtpaar J. van Heerwaarden behaalde 7180 punten en was daarmee ruimschoots eerste. Tweede werd het echtpaar J.Spaans met 6985 punten. De dames T.Veeken en J.Keyzer gingen net als vorig jaar sterk van start. Nu behaalden ze 6921 punten, gevolgd door het oudste koppel de heren C.Merkx en C.Dros met 6863 punten. A.Dijker en N.Koomen scoorden 6852 punten en J. en Th.Witte behaalden 6816 punten. Allemaal hoge scores wat trouwens toch opvallend was op deze eerste avond want slechts 10 koppels zaten onder de 6000 punten grens en dat is wel eens anders geweest. Ook Wieringerwaard moest zondag erkennen dat Texel op het ogenblik erg goed draait. Deze derde klasser werd uit de K.N.V.B.-beker gewipt door een zeer agressief spelend Texel. Texel was nogal gehandicapt omdat Louis Uriot, Rob v.d. Stap en Jan de Lugt wegens vakantie of blessures niet meespeelden. Maar omdat de Texel-selectie dit jaar uit 15 tot 16 gelijkwaardige spelers bestaat was deze aderlating nauwelijks merkbaar. Hun 'vervangers' Wilke Wassenaar, Martin Land en Brahim Khayati speelden een goede wedstrijd. C.J. Huisman werd zondag winnaar van de viswedstrijd die bij het Red dingsboothuis bij de Cocksdorp werd gehouden. Negentien vissers streden om de meeste buit en dit gebeurde onder goede weersomstandigheden. De vangsten waren niet slecht. Bij de jeugd waren vijf deelnemers aktief. Er werd door deze groep 172 cm vis op de kant gehaald. De score van de dertien senio renleden [en één gastvisserl lag bedui dend hoger: 1127 cm. De volgende viswedstrijd is op 24 ok tober bij de IJsdijk tegenover boerderij Nieuw Buitenheim, aanvang 8.00 uur. Dat is tevens de laatste wedstrijd van dit seizoen. Uitslagen: Jeugd 1e Martin v.d. Zwaag 70 cm 2e Martin Maat 60 cm 3e Jan Nico v.d. Ploeg 25 cm 4e Victor Maat 17 cm 5e Ben Eelman 0 cm Senioren 1e C.J.Huisman 214 cm 2e M.J. v.d. Zwaag 141 cm 3e D.Roeper 128 cm Beide Tetak teams speelden zater dag een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever te Den Burg en behaalden veel betere resultaten dan vorige week. Tetak 1 ontving Duintreffers 5 uit Schoorl. Het bleek al gauw een niet al te sterke tegenstander te zijn. Men onder vond dan ook nauwelijks problemen. Martin Jansen verving knap Lieuwe van der Veen door al zijn partijen te winnen. Ook Ruud Neuhoff en Max Hage- doorn wonnen moeiteloos al hun par tijen. Het dubbelspel werd door laatst genoemde spelers in twee sets gewon nen: 21 19, 21 17. Tetak 1 nam zodoende een sportieve revanche op de blamage van vorige week en won met 1(h-0. Tetak 2 blijft het goed doen. Zij moesten het opnemen tegen Turnlust JD 1 uit Julianadorp. Ook hier werden Texel Wieringerwaard speelde zich af in fikse stortbuien maar door de spanning bleef het talrijk opgekomen publiek tot de laatste minuut op het Texel veld. Texel startte met Wilke Wassenaar op het middenveld en Martin Land als rechterspits en met name Wilke Wassenaar speelde een goede wed strijd. Fysiek misschien nog niet sterk genoeg maar gezegend met een grote dosis techniek zorgde hij voor menig goede pass. De eerste fase van de wedstrijd was voor Wieringerwaard, dat door een tac tische zet Texel snel in verlegenheid bracht. Doordat spits Gerrit de Gier ver terug zakte wist de Texel-achterhoede niet goed wie ze dekken moesten. Het gevolg was een rommelige beginfase zonder spectaculaire momenten. Toen Texel het organisatorisch beter voor elkaar had kon de ploeg aan een overwicht gaan bouwen. Hoge voorzet De onvermoeibare Paul van £xel kon enkele malen goed worden aangespeeld maar had nog weinig geluk met zijn schoten. Na twintig minuten spelen kwam Wieringerwaard op voorsprong. Een hoge voorzet werd door Scharles lepenburg verkeerd beoordeeld en de spits van Wieringerwaard kon koppend scoren, 0—1. Nauwelijks aangeslagen trok Texel weer ten aanval en kwam al gauw op gelijke hoogte. Klaas Dirk Koorn mocht een vrije trap nemen en zijn harde schuiver verdween tussen de benen van de keeper door in het doel Texel bleef de betere ploeg en vlak voor rust was de ploeg dichtbij een tweede doelpunt. De ver opgerukte Koos Tjepkema loste een harde schuiver die door de keeper werd losgelaten. Paul van Exel was er als de kippen bij, maar schoot te wild in zodat de bal over het doel verdween. Na rust bleef de wedstrijd boeiend ondanks het steeds zwaarder wordende veld, bleven de ploegen redelijk combi neren. Vooral Henk Groen groeide in deze fase uit tot grote hoogte. Zowel brekend" als opbouwend bewees hij zijn waarde voor Texel. Afgekeurd Texel kwam eenmaal gelukkig weg toen een doelpunt van Wieringerwaard nauwelijks problemen ondervonden. Frans Room, Wilco Bakker en Fred Mosk waren goed op dreef. Moeiteloos werden alle enkelspelen gewonnen. Het dubbelspel, gevormd door Frans Room en Fred Mosk, leverde wel de nodige problemen op. Ternauwernood werd in twee sets gewonnen: 23—21, 21 19. Hierdoor kon ook Tetak 2 met een 10—0 zege huiswaarts keren, hetgeen de derde opeenvolgende overwinning be tekent voor dit team. Het Tetak-jeugdteam gaat zaterdag 16 oktober a.s. naar Breezand om het daar op te nemen tegen Be Fair 1. Aanvang van de wedstrijd: 14.00 uur. Vertrek met de boot van 13.05 uur. De wedstrijden van de seniorenteams, die zaterdag 16 oktober ook tegen teams van Be Fair zouden uitkomen, zijn ver schoven naar zaterdag 23 oktober. Tetak 1 speelt dan tegen Be Fair 4 en Tetak 2 ontmoet Be Fair 3. Aanvang van de wedstrijden: 14.00 uur. Er wordt vertrokken met de boot van 13.05 uur,-. Rugby Club Overzee speelde zondag uit tegen Schagen en verloor met maar liefst 18 punten achterstand. Het veld was door de regen erg nat en blubberig wat het tackelen bijzonder spectaculair maakte. De start van Overzee was veelbelo vend. Al in de zevende minuut brak de snelle lijnspeler F.Stark door, en drukte na een schitterende solopartij de bal tussen de palen, zodat het nemen van de confersion geen probleem meer was. Schagen kwam daarna direct terug en maakte een aantal tegentreffers zodat Overzee in de rust tegen een achter stand van 21—6 aankeek. Na de rust wist L.Visser nog een try te drukken, wat de Texelse spelers weer moed gaf. Even later nam F.Stark op perfecte wijze een free kick, door vanuit een scherpe hoek de bal tussen de palen te schieten. Dit schot leverde drie punten op. Schagen (dat met één man meer speel de) wist toen nog tweemaal door te breken, wat een eindstand opleverde van 31 13. Zondag speelt Overzee thuis tegen Ascrum 3 uit Amsterdam. wegens buitenspel werd afgekeurd. Ook voor het Wieringerwaard doel speelden zich hachelijke momenten af maar Texel wist niet te scoren. Martin Land werd vervangen door Brahim Khayati en het resultaat was nog meer druk van Texel op het vijandelijke doel. Toch moest er een verlenging aan te pas komen om tot een beslissing te komen. Frank Riteco kwam de moegestreden Wilke Wasse naar vervangen en Texel wist al in de eerste verlenging de beslissende treffer te forceren. Een schot van Henk Groen werd door Brahim Khayati nog even beroerd, zodat Texel toch aan zijn ver diende voorsprong kwam: 2 1. Gerrie Plaatsman schoot nog eenmaal net naast en de tweede verlenging liet nog vele spannende momenten zien. Wieringerwaard probeerde met man en macht de gelijkmaker te forceren. Het gevolg was een sterk counterend Texel, dat in Brahim Khayati een erg handige spits had en aan Paul van Exel een erg lastige speler. Een schot van deze laatste belandde op de paal en ook Nico Schermer bekogelde de keeper van Wieringerwaard met harde schoten. Fel Het fel meelevende publiek schreeuwde Texel naar de verdiende overwinning en omdat de ploeg blaakt van zelfvertrouwen en conditioneel erg sterk is kon de voorsprong moeiteloos worden gehandhaafd. De derde ronde zal ongetwijfeld een sterke tegenstander opleveren, maar bij een thuiswedstrijd zal het publiek vast weer kunnen genie ten van goed en boeiend voetbal. Zaterdag 9 oktober 1982: Afdeling Noordholland: SVO/Z2-HCSC 5 4-1 J. Holland 8-SVO/Z3 2-3 Junioren: Oosterend A1-W. Waard A2 15—0 HCSC B3-Texel B1 0-7 Tex. Boys B1-ZAP B1 2-10 Oosterend B1-WGW B3 2—1 Texel B2-Tex. Boys B2 0—2 Geelzwart C1-Oosterend C1 3—3 Texel Cl-Watervogels C1 3 1 Tex. Boys C1-ZAP C2 8-1 Texel C2-Helder C4 7-0 Oosterend C2-JVC C2 6—3 Zondag 10 oktober 1982: KNVB 2e bekerronde: Texel-Wieringerwaard Afdeling Noordholland: Oosterend-Succes Tex. Boys-Zaanse Boys Succes 3-Texel 3 Texel 4-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-WGW 7 Texel 5-N. Niedorp 4 Texel 6-HRC 8 Dames 2e bekerronde: Tex. Boys-Alw. Forward Dames: Oosterend-De Koog 2-1 2-3 0-5 1-3 1-1 1-2 2-2 6-1. 4-1 4-1 Pupillen: Afdeling D: Oosterend Dl-De Koog D1 1—5 Texel D1-Tex. Boys D2 18-1 Texel D2-Oosterend D2 3—2 Afdeling E: Tex. Boys E1-Oosterend E1 1—3 Texel E2-Texel E1 0-4 Afdeling F: Texel F2-Oosterend F2 0—2 Texel F4-Texel F3 5-0 Deze week vallen er voor drie gym verenigingen lessen uit. Dinsdag (van daag) is er geen ZDH-gym en woensdag vervallen ook de ZDH gymuren en de GVO lestijden. Vrijdag heeft Gyvo uit De Koog geen training. Oosterend heeft het in de thuiswedstrijd tegen Succes niet kunnen redden. Hoewel beide ploegen in het veld even sterk bleken trok Succes uiteindelijk aan het langste eind. Al vrij snel nam de ploeg uit Hypolitushoef een voorsprong. Hoewel Johan de Waard even later de Oosterenders weer op gelijke hoogte bracht nam Succes nog voor rust opnieuw afstand. Na rust probeerden de Oosterenders de opgelopen achterstand zo snel mogelijk weg te werken, maar toen Succes via een toegekende penalty naar 3—1 uitliep waren de kansen van de Oosterenders eigenlijk verkeken. Na een verbeten slotoffensief kwam de thuisploeg via een goal van Johan de Waard nog wel dichterbij maar een gelijkspel zat er niet meer in. Beide ploegen begonnen de wedstrijd voorzichtig. Vanuit gesloten verdedi gingen werden eikaars mogelijkheden afgetast. Toen na 20 minuten spelen wat meer risico werd genomen kon Succes meteen toehappen. Er ontstond een rommelige situatie voor het doel van Oosterend en een Succes-aanvaller slaagde erin via tal van voetbalschoe nen Oosterend doelman de Vries te passeren. Lang kon Succes niet van de voorsprong genieten, want al vrij snel bracht Johan de Waard zijn ploeg weer op gelijke hoogte. Geannuleerd Gerard Legierse verzorgde bekwaam het voorbereidende werk en De Waard passeerde via een goed geplaatst schot de kansloze Succes-doelman. Vervol gens ontstond er een boeiende wed strijd met goede kansen voor beide doe len. Opnieuw via Johan de Waard leek Oosterend een voorsprong te nemen. Zijn treffer werd echter onterecht gean nuleerd op advies van de grensrechter. Deze meende dat de bal de doellijn niet geheel was gepasseerd. De scheids rechter nam al twijfellend dit advies over en de Oosterenders moesten zich te leurgesteld bij deze beslissing neerleg gen. Vlak voor rust waren het de bezoe kers die een voorsprong namen. Uit een hoekschop werd Doede de Vries kop pend gepasseerd. De Oosterenddefen- sie ging echter lang niet vrijuit omdat de dekking in deze fase van de wedstrijd slecht verzorgd was. Onrustig Na rust probeerde Oosterend door hard te werken op gelijke hoogte te komen. De ploeg kreeg daarvoor ook wel de kansen maar miste geluk bij de afwerking. Halverwege de tweede helft bepaalde Succes de wedstrijd. Laatste verdediger Simon Brand raakte gebles seerd na een botsing met zijn eigen keeper. In de onrustige periode die daarna ontstond veroorzaakte de voor Brand ingevallen Bep Vonk een penalty. Hoewel doelman Doede de Vries snel op de strafschop reageerde verdween de bal toch in het net. In de slotfase had SVO nog vol doende moed om er stevig tegen aan te gaan. Toen Johan de Waard er via een kopbal in slaagde zijn ploeg dichterbij te brengen leek een gelijkspel als nog mo gelijk. In de inmiddels stromende regen wankelde de Succes-ploeg. Oosterend nam in verdedigend opzicht enorme risico's maar bereikte hier wel mee dat Succes met man en macht de voor sprong moest verdedigen. Dit lukte de ploeg uit Hyppolitushoef en dat was niet zozeer te danken aan de kwaliteit van de eigen verdediging maar meei aan de weinige tijd die de Oosterenders nog hadden. Al met al een enigszins geflatteerde overwinning voor Succes na een wedstrijd die uit sportief oogpuni bekeken een ruime voldoende haalde.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9