Voetbalvooruitzichten Geen boete voor eigenaar van taxibedrijf: Chauffeursvergunning heeft geen waarde" Texelaars voor de balie LAND BOUW r Voetbalprogramma N Snertrit MAB-club Eilandcompetitie volleybal MST-programma Badmintonclub houdt dubbeltoernooi Zege van Van Lare op Terpstra Economie in de rundveehouderij Geldboete voor overtreding sluitingsuur De Muy gesloten RIJDAG 29 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA9 Zaterdag 30 oktober 1982 Afdeling Noordholland: ■h ollandia-SVO/Z, 14.30 uur in e Koog/Z-Cocksdorp/z, 14.30 uur VO/Z 2-Opperdoes 3, 14.30 uur eiger Boys 8-SVO/Z 3, 14.30 uur Junioren: losterend A1-Winron A2, 14.45 uur a (/ieringermeer A1 -Texel Al14.30uur (vertrek boot 13.05 uur) AP B1-DeKoog B114.30 uur (Vertrek boot 13.05uur) 'ex. Boys B1-Texel B1, 14.30 uur gi APB2-OosterendB1,14.30uur (vertrek boot 13.05 uur) 'ex.Boys B2-HCSC B4, 13.30 uur 'exel B2-WGW B3, 14.45 uur 'exel C1-Succes C1, 14.45 uur K leemacht C1-Oosterend C1, 14.30 uur )ocksdorp C1-ZAP C2, 14.45 uur (eemacht C2-Tex.Boys C1, 14.30 uur 'exel C2-HCSC C4, 13.30 uur losterend C2-Zeemacht C3, 13.30 uur 'exel C3-HCSC 05, 13.30 uur 1VAP C2-T ex. Boys 02,14.30uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling D: 3e Koog D1-Texel D3, 13.15 uur JDH D1-Oosterend D1, 13.15 uur Texel Dl-Texel D2, 12.30 uur Oosterend D2-Tex.Boys Dl, 13.15 uur Afdeling E: Cocksdorp E1-Tex.Boys Elm 13.45 uur Oosterend E1-Texel E1, 11.00 uur Tex.Boys E2-De Koog (m), 13.30 uur Texel E2-Tex.Boys (m), 12.30 uur Afdeling F: ZDH F1-Texel F2m 12.30 uur Oosterend F1-Tex.Boys F1, 11.00 uur Texel F3-Texel F1, 11.00 uur Texel F4-Oosterend F2, 11.45 uur Dames: Oosterend-Vioz/w, 12.00 uur Meisjes junioren: Tex.Boys-Wieringermeer, 14.45 uur Oosterend-Vios/w, 12.00 uur Zondag 31 oktober 1982: Vierde klasse KNVB: VZV-Texel, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Duinranders-Oosterend, 14.30uur (vertrek boot 13.05uur) De Koog-Hauwert, 14.30 uur Tex.Boys-Sporting S, 14.00 uur AFC 3-Texel 2, 12.00 uur Texel 3-Zeemacht 3, 14.30 uur Oosterend 2-HRC 4, 14.30 uur Callantsoog 3-texel 4, 10.00 uur ZDH 2-WGW 6, 12.15 uur Tex.Boys 3-Watervogels 5, 12.30 uur WGW 7-Texel 5, 14.30 uur Texel 6-De Koog 2, 12.00 uur Dames: Alkm. Boys-Tex.Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05uur) Bergen2-Tex.Boys2,14.30uur (vertrek boot 12,05 uur) Cocksdorp-Winkel 3, 14.30 uur De Koog-Wieringerwaard, 12.00 uur Samen reizen: Zaterdag 30 oktober 1982: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: De Koog B1Oosterend B1, Texelse BoysCI en Texel A1 Zondag 31 oktober 1982: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Ooster end 1, dames Texelse Boys 1 en dames Texelse Boys 2. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. Zaterdag houdt de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel de snertrit". Dit is de vierde puzzelrit die meetelt voor het kampioenschap 1982. Het iseenavondrit die bestaat uit twee delen. De start is vanaf 20.00 uur. Tijdens de pauze, die 45 minuten zal duren is er volop gelegenheid om een bord snert (of soep) in het strandpaviljoen Paal 9 van Piet Vlaming te nuttigen. Hierna wordt het tweede ge deelte van de rit verreden. Als dat achter de rug is, komt men wederom terug in het •strandpaviljoen, waar de uitslag zal worden bekend gemaakt. Men kan in schrijven vanaf 19.30 uur bij de fa. Schoenmaker op het Wezenland te Den Burg. Aan de rit kan worden deel genomen met auto's, motoren en brom fietsen. De gemiddelde snelheid is 30 km/uur, voor bromfietsen 24 km/uur. Het inschrijfgeld per voertuig bedraagt f5, voorledenen ƒ7,50voor niet-leden. Bij de inschrijftafel zijn reglementen ver krijgbaar. Uitslagen 26 oktober Mannen: Gamma-Gemeente 1 1 Kobeko-Reisburo 0—2 Smash 1-Timmers bakkerij 1 1 PEN-Graafspuiterij 1 1 Question-PH Hotel 2—0 Bravura-TimeOut2—0 Krim-Berenkuip 1 1 Versluis-Poedelprijs 2—0 Mengsmering-Cors Polis 2—0 Memo-Pado 0—2 Vrouwen: Gyvo-Kuipkuil 2—0 Koffieshop-CVI 1 1 Mantje-WGD 2-0 DejaVu-Graafspuiterij 0—2 Goënga2-Antiekhuisje 2—0 TaxiSmidt-Hema 0—2 FransZegel-Jailteam 2—0 Vijfsprong-Ass. Bremer 1 1 Bremakker-Nokanto 1 1 Gar. Kikkert-Gro. Slock 1 1 Molenkoog-Boetiek22 2 —0 Programma 2 november: S.V. Texel Het eerste gaat naar VZV een, vooral op eigen terrein, altijd lastige tegenstander. Vorig seizoen werd het in 't Veld nog een 2—1 nederlaag. Als Texel nu weer vanaf het begin het spel in handen neemt door de tegenpartij niet te onderschatten is winst mogelijk. De reserves gaan naar AFC 3 (Alkmaar), één van de betere ploegen in deze afdeling. Nu de eerste overwinning binnen is verwacht Texel toch wel één winstpunt. Het derde moet thuis Zeemacht 3 kunnen kloppen. Het vierde gaat in de vroege morgenuren naar Callantsoog 3. Er moet een gelijkspel inzitten. Het vijfde gaat in Den Helder tegen WGW 7 een zware wedstrijd tegemoet. Het zesde krijgt De Koog 2 op bezoek en na een nederlaag van de oudjes volgt meestal een overwinning en daar houdt Texel het ook opJ unioren A1 staat weer met beide benen op de grond en het zal tegen Wieringermeer A1 uit (dat op eigen terrein nog ongeslagen is) een hele klus worden om de punten te pakken. B1 kan zich bij de buren tegen Texelse Boys B1 herstellen van de nederlaag van af gelopen weekend. B2, C1C2 en C3 ont vangen thuis resp. WGWB3, SuccesCI, HCSC C4 n en HCSC C5, als ze volledig kunnen aantreden wordt de volle winst verwacht. Texelse Boys Zondag krijgt Boys 1 bezoek van Sporting S. De verbouwing van de Boys accom modatie is gereed en het resultaat is een fraai geheel. De tevredenheid hiervan zal nog verhoogd worden als Boys 1 in deze thuiswedstrijd in winst weet om te zetten De Boys rekent in ieder geval op een pittige wedstrijd. Aanvang 14.00 uur Het tweede is vrij en het derde speelt eveneens op eigen terrein tegen Water vogels 5. Aanvang 12.30 uur. De dames gaan gezamenlijk op reis. Met de boot van 12.05 uur gaat het eerste naar Alkmaarse Boys. Het tweede stapt in Bergen uit en speelt daar tegen het dames 1 team met die naam. Zaterdag krijgen de junioren B1 om 14.30 uur bezoek van de buren Texel B1, die wel te sterk zullen blijken. B2 heeft meer kans de punten thuiste houden. Deze ontvangen om half twee HCSC B4. Ook de meisjes spelen thuis, om kwart voor drie, tegen Wie ringermeer. De C-junioren teams gaan beide naar de vaste wal. Cl naar Zee macht C2 en C2 naar SVAP C2. Beide vertrek boot 13.05 uur. S.V. De Koog Zaterdag vindt in De Koog de derby plaats tussen de zaterdagteams van De Koog en Cocksdorp. Hoewel Cocksdorp nog geen punten heeft behaald, is het toch altijd een moeilijke tegenstander. Aanvang 14.30 uur. De B-junioren gaan uit naar ZAP B1 te Anna Paulowna. Vertrek bij Capri om 12.30 uur (boot 13.05 uur). De A-pupillen spelen om 13.15 uur thuis en de meisjes vertrekken om 13.00 uur bij Capri naar Texelse Boys E2. Koog 1 dat afgelopen zondag nogal verrassend won van het sterke Kreiler- oord speelt zondag weer thuis tegen Hauwert. Hauwert staat wel enkele plaatsen hoger op de ranglijst maar De Koog wordt toch niet kansloos geacht. Het tweede, dat de laatste weken niet zo best draait, moet zondag uit naar het sterke Texel 6. Deze derby begint om 12.00 uur (vertrek 11.30 uur). De dames, die nu inde „winning mood" zijn, spelen zondag om 12.00 uur thuis tegen het sterke team van Wieringerwaard. Ter- .eipdienst:. Dick Panneman en Adriaan Dijksen. S.V. Oosterend SVO/Z gaat naar Hollandia in Hoorn. Vooral in de uitwedstrijden werden goede resultaten behaald, zodat ook nu mag worden gerekend op een overwinning. SVO/Z 2 kan de punten thuis houden in de wedstrijd tegen Opperdoes 3. Het derde kan gelijk spelen in de uitwedstrijd tegen Reiger Boys 8. De A en B-junioren staan na de eerste nederlaag weer met beide benen op de grond. Deze week zijn de tegenstanders weer iets minder sterk, zodatzowel A, thuistegen Winron A2, als B, uittegenZAP B2, twee punten kunnen pakken. C1 krijgt het in Den Helder tegen Zeemacht waarschijnlijk te zwaar, terwijl C2 thuis kan winnen van Zeemacht C3. De dames spelen uit tegen Vios (W) in Warmenhuizen en de meisjes tegen de meisjes van dat zelfde Vios (W), maar dan thuis. Beide elftallen zijn niet kansloos. Oosterend 1 gaat naar het hoog geklasseerde Duinranders in Schoorl. Er zal geknokt moeten worden voor de pun ten omdat de positie op de ranglijst niet rooskleurig is. Uit de tweede klasse degraderen liefst drie elftallen hetgeen voor Oosterend betekent dat vanaf nu geen punt meer verloren mag gaan. Het tweede gaat steeds beter spelen, zodat we wel kunnen verwachten dat ze thuis tegen HRC 4 zeker gelijk kunnen spelen. Veld A mannen: 18.30u. Question-RWS RSG 19.05u. RSG-Gamma RWS 19.45u. Smash3-Bravura TimeOut 20.25u.Teso-TimeOut Bravura 21,05u. v. Wijngaarden-Berenkuip Molenkoog 21.45u. Molenkoog-Bremakker Berenkuip 22.25u. DGM-Krim Bremakker B mannen en vrouwen: Amro-Cors Polis Poedelprijs Poedelprijs-Memo Amro Versluis-Mengsmering Memo Vopoda-Kuipkuil Mantje Mantje-Gyvo Kuipkuil Graaf sp.-Lindeboom WGD Lindeboom Veld 18.30u 19.05u. 19.45u 20.25 u 21.05u 21.45u 22.25u. DejaVu-WGD Z.D.H. ZDH 1 is zondag vrij, terwijl ZDH 2 WGW op bezoek krijgt. Op papier moeten de punten in Den Hoorn kunnen blijven, maar het is altijd afwachten wat de ploegen in het veld doenZDH 2 mag zijn tegenstander daarom beslist niet onder schatten. De trainingsavond wordt deze week donderdag in plaats van vrijdag gehouden. Veld C vrouwen: 18.30u. Goénga2-Koffieshop Jailteam 19.05u. Smash2-Jailteam Koffieshop 19.45 uVijfsprong-First Lady Smash2 20.25u. Smashjeugd-Hema Vijfsprong 21.05u. Gar. Kikkert-Expert Boetiek22 21.45u. Rog-Boetiek22 Expert 22.25u. Molenkoog-GrootenSlock Rog Zaterdag 30 oktober 1982 Basketbal: Den Helder, Sportlaan 17.30 uur: Mareis j.j.-Hoppers Koninghal, 15.00 uur: Mareis m.j.-Zodiac B Koninghal 16.30 uur: Mareis h.sen.-JBC N'haven Volleybal: Den Helder, Joco: 13.30 u. Jovic-Tevoko 1 (aspl 13.30 u. HCSC 1-Tevoko 2 (asp) 14.15 u. WSOV Tevoko 2 (asp) 13.30 u. Noordkop 1-Tevoko 2 (d) Julianadorp, Trefpunt: 16.00 u. JUvoc 1-Tevoko 1 (d) Bovenkarspel, De Punt: 13.00 u. SVH-Tevoko 1 (h) Badmintonclub Texel houdt op maan dag 8 november een dubbeltoernooi voor haar leden, dus ook de nieuwe leden van dit seizoen. Vooral voor deze laatste groep is het leerzaam (vooral wat spel inzicht betreft) om aan dit toernooi mee te doen. Er worden dames- en herendubbels gespeeld. Leden kunnen zich opgeven met of zonder partner bij Nellie Witte, tel. 4239 en Margriet Reij, tel. 2345 of op maandag 1 november aan de zaal. De aanvang van de wedstrijden is om 20.00 uur en men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. ,,Op Texel woedt weer eens een taxi-oorlogje. De nieuwe taxiverordening van de gemeente is niet op alle punten een verbetering en dat heeft mijn cliënt willen aangeven met deze wetsovertreding", aldus mr. Feikema ter verdediging van een eigenaar van een taxibedrijf uit Den Burg die een personeelslid zonder gemeentelijke chauffeurs- vergunning had laten rijden. Het personeelslid was door de politie op de Pontweg aangehouden en kon geen vergunning tonen. De eigenaar van het taxibedrijf zei dat hij bewust voor één chauffeur geen vergunning had aangevraagd om een proefproces uit te lokken. „Die vergunningen hebben geen waarde. Ze worden klakkeloos wegge geven en er vindt geen gemeentelijke selectie plaats op personen die op een goede en verantwoordelijke wijze voor personenvervoer moeten zorgen." Mr. Feikema vulde aan dat juist een vergunningenstelsel het doel heeft selectief te kunnen optreden. „Dat gebeurt niet." Deeigenaar moest dinsdagmorgen zijn daad verantwoorden voor kantonrechter mr. H. J. M. Wouterse die begrip toonde voor de situatie. De verdachte wil een sanering van het huidige gemeentelijke vergunningensys teem voor chauffers. Vooral omdat aan een concürerend Texels bedrijf „zonder aanzien des persoons" vergunningen zijn verstrekt. De eigenaar van het taxibedrijf zei zelf kritisch te zijn bij de keus van personeel en zijn verantwoordelijkheid in deze te kennen. Ook het gemeentebe stuur leek door middel van de nieuwe taxiverordening dat te doen maar de vergunningen vormen, volgens hem, geen selectie zoals dat zou moeten. In de gemeentelijke taxiverordening staan naast de landelijke wettelijke eisen om personen in een taxi te mogen vervoeren (geneeskundige verklaring, ouder dan 19 jaar, verklaring van goed gedrag) een aantal aanvullingen waaraan een taxi chauffeur moet voldoen voordat hij of zij een vergunning krijgt. Vergunning kan verleend worden aan personen die over voldoende rijvaardigheid en plaatselijke bekendheid beschikken en in staat zijn „met publiek om tegaan." Feikema wees eropdat deze aanvullingen in overleg met alle taxibedrijven waren opgesteld en volgens zijn cliënt schort er nogal wat aan de uitgifte van de vergunningen. De verdachte gaf niet duidelijk aan welke aspecten bij de uitgifte van vergunningen uit het oog werden verlorenmede omdat kantonrechter mr. Wouterse de discussie afkapte. „Feit is dat er een overtreding tegen de taxiverordening is begaan en daaraan bent u schuldig." Overleg Hij kon zich de frustratie van de ver dachte voorstellen maar vond dat daar andere wegen voor gevonden moeten worden. Mr. Feikema kon meedelen dat de eigenaar van het taxibedrijf binnenkort een gesprek zal hebben met het gemeen tebestuur. De officier van justitie achtte de gepleegde overtreding wettig en overtuigend bewezen en eiste een geld boete van f 100, Die verordening is er niet voor niets", aldus de officier. De rechter zei dat de verdachte schuldig was maar wilde geen geldboete opleggen. Uitslagen volleybal: T evoko 1 (asp)-WSOV 0—2 Tevoko2(asp)-HCSC3 2—0 Dinto-Tevoko! (h) 1—3 Zondag 31 oktober 1982 Handbal: Den Burg, Ons Genoegen: 12.30 u. MST-WGD 3 m.asp. 13,30 u. MST-Petten d.jun. 14.30 u. MST-Zwaluwen (k) d.sen. 15.30 u. MST-Kramer/Tornado h.sen. Maandag 1 november 1982 Volleybal: Den Helder, Sportlaan: 18.45 u. HCSC 3-Tevoko 3 ld) Schaakcompetitie Op de clubavond van schaakclub En Passant slaagde Frank van Lare er in A. Terpstra meteen vanuit de opening onder druk te zetten. De lopers van Terpstra hadden nauwelijks bewegingsruimte en Van Lare benutte de passieve stelling van zijn tegenstander om een koningsaanval te beginnen. Hij offerde een stuk om de stelling open te breken, maar Terpstra wist het eindspel toch nog te halen. Toen echter pakte hij mis en Van Lare kon zijn eerste overwinning binnenhalen. Wim Hoekman, die Vittali's remise aanbod inzake hun afgebroken partij accepteerde, nam het op tegen Joop Rommets. Er kwamen grote verwikkelin gen op het bord, maar Rommets wikkelde af naar een gewonnen eindspel. Hij gaat nog steeds alleen op kop met een score van 5 uit 5. In de B-groep hield E. de Visser uitstekend stand tegen F. van Taten- hoven. De Visser won eerst een pion, kreeg toen de betere stelling en won tenslotte de partij. Niek Witte brak af tegen N. van Heeringen. Op het bord staat een toreneindspel, waarin Van Hee ringen wel het loodje zal moeten leggen. W. Pranger boekte in een echte vecht partij een verdienstelijke zege op M. Bremer, die dinsdagavond weer in de E.P.-gelederen terugkeerde. Uitslagen: A-groep: M.Vittali-W. Hoekman 14 14 H. Broekema-Arj. Bakker afgebr. F.vanLare-A.Terpstra 1—0 A.C. Bakker-J. Dros 0—1 J. Rommets-W. Hoekman 1—0 B-groep: N. Witte-Nvan Heeringen agebr. M.Visser-R. Bakker 0—1 E.deVisser-F.vanTatenhoven 1—0 M. Bremer-W. Pranger 0—1 J. van Heerwaarden-O. van Loo 1—0 „Zie dat u deze kwestie met het gemeentebestuur oplost." Schorren Een geldboete werd wel gevraagd van een 33-jarige pierensteker uit De Cocks dorp die driemaal het door Natuur monumenten beheerde en met verbods borden afgezette gebied van de „natte" Schorren had betreden. Het betrof één van de vier actievoerders die onlangs in het nieuws kwamen omdat ze een proef proces wilden uitlokken. De drie over tredingen waarvoor de 33-jarige Texelaar terecht stond, dateerden van september en oktober vorig jaar, maar de advocaat van de verdachte, mr. Feikema, speelde al in op de discussie die in de rechtbank naar aanleiding van recente overtredin gen nog wel enkele malen zal worden gevoerd. De pierenstekers bestrijden het recht van Natuurmonumenten om bor den te plaatsen rond de natte Schorren. Voor de kantonrechter werd door de verdachte een klein spelletje opgevoerd. Op de vraag van de rechter of de pieren steker de artikel 461 verbordsborden op het Wad had gezien, antwoordde de ver dachte: „Ikkanookzo'n bordje kopen en voor mijn huis zetten." Na herhaling van de vraag zei de Texelaar dat het een gebied betrof „waar eb en vloed heerst." Subsidie Na een korte discussie gaf de verdachte toe dat hij wist dat de borden er stonden. In het proces verbaal stond ook dat de verdachte de borden had gezien maar de bonnen had hij geweigerd te betalen. Op verschillende data had hij tegen de politie opgemerkt niet aan een schikking te willen voldoen om de volgende reden. „Jullie (Natuurmonumenten) worden gesubsidieerd. Ik moet voor mijn eigen vreten zorgen. Ik betaal die bonnen niet." De off icier achtte de overt redingen wettig en overtuigend bewezen en vond het feit dat de verdachte de natte Schorren had betreden omdat er achter Zeeburg niet genoeg pieren waren niet terzake doen de. „U betrad verboden gebied en dat is strafbaar." Mr. Jansen vroeg de maxi mum boete voor deze overtreding: 730, De pierensteker was drie keer qeverbaliseerd zodat het neerkwam op 790,-. Vrijspraak Mr. Feikema vond dat de pierensteker moest worden vrijgesproken. „Het gaat De heer ing. J. G. Veldt, bedrijfstak- deskundige bij het Consulentschap voor de rundveehouderij in Alkmaar, zal maandagavond spreken over de inko mensontwikkeling in de rundveehoude rij. Speciale aandacht hierbij krijgen de kostenontwikkelingen en de grote ver schillen die er zijn op vergelijkbare be drijven. Aan welke kostenposten kunnen bij vergelijkbare bedrijven veranderingen worden aangebracht. Met financiële gegevens van een aantal bedrijven zal op de inkomensontwikkeling worden inge gaan. Oplossingen en verklaringen wor den gegeven over de grote verschillen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in hotel De Pelikaan. hier niet om het schaden van de natuur maar om het feit of een staatsburger zich moet storen aan borden die niet rechts geldig zijn", aldus de advocaat die vond dat het Wad een zeegebied is en er hier ook juridisch sprake is van water. Het is geen grónd, zoals in de dagvaarding is omschreven." De officier van justitie- vond het feit dat het afgesloten gebied niet altijd droog staat niet relevant.Het is grondgebied van de gemeente Texel en het mag best duidelijk zijn waarom die 25 verbodsborden er staan", aldus de offi cier, die vond dat natuurschoon moet worden beschermd en ook van mening was dat de gemeente Texel daar veel moeite voor doet. „De bordenreclame is daar aan banden gelegd om het land schap mooi te houden. Ook dat moeten we respecteren." c Kantonrechter Mr. Wouterse had de zelfde mening en zei dat de jurisprudentie in deze duidelijk was. Hij citeerde een uitspraak van de Hoge Raad waarin was gesteld dat zelfs een ijskorst tot grond of terrein gerekend mag worden. De rechter vonniste conform de eis van de officier. De verdachte en mr. Feikema hebben besloten tegen deze uitspraak in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Daar kan dan worden bekeken of er fouten zijn gemaakt in de procesvoering, maar ook of het verbod van de Schorren juridisch juist is. Beunhazerij Een pierensteker uit Den Helder werd ook tot een geldboete veroordeeld omdat hij de natte Schorren had betreden. Deze verdachte trok fel van leer tegen de officier door mee te delen dat hem bij een eerdere veroordeling een onderzoek beloofd was naar de beunhazerij in het pierensteken. „Op dat onderzoek wacht ik al anderhalf jaar. Die uitkerings trekkers, die stiekem steken, maken me brodeloos"aldusde verdachte die zei dat hij noodgedwongen verboden gebied had betredenIk moet toch een redelijk inkomen halen?" De officier van justitie zei dat hij niets kon doen tegen zwart- stekers. Hij kon zich het ongenoegen van de verdachte voorstellen maar dat was nog geen reden om de wet te overtreden. De maatschappij hoeft niet zó blij te zijn met mensen die werk hebben dat zij zich dan niet meer aan regels hoeven te houden." Mr. Woutersevonniste 730, Een 24-jarige café-eigenaar uit Den Burg moest zich dinsdag voor de kanton rechter verantwoorden voor het feit dat hij op 18december vorig jaar de Redband in zijn zaak had laten optreden zonder muziekvergunning. Hij werd vrijgespro ken voor het ten laste gelegd wegens een fout in de dagvaarding. Daarin stond dat het betreffende café in Den Helder was gevestigd en dat de horeca regels van B en W uit Den Helder waren overtreden. Wel kreeg de café-eigenaar een geldboete van 7125, - wegens het feit dat in zijn zaak op 20 januari om 3.55 uur 's nachts nog bezoekers aanwezig waren. In het proces verbaal stond dat twee agenten even voor vier uur 's nachts zagen dat aan de bar van het café nog een „tiental personen" zaten met consump ties voor zich. De deur van het café was gesloten, het licht was aan en er was geen muziek. Toen de agenten door de eigenaar werden binnengelaten zaten er minder mensen aan de bar. Onderzoek leerde dat drie bezoekers met een pilsje in de hand in een opslagruimte waren gaan zitten. De café-eigenaar bestreed de ten las^ legging. „Om twee uur moeten we sluiten en om half drie had in de tent leeg. Met vier man personeel hebben we toen een uur schoongemaakt en om half vier is een taxi gebeld om naar een nachtcafé te gaanToen zijn ervkele kennissen van mijn personeel gekomen om mee te gaan naar dat andere café", aldus de verdachte die niet kon ontkennen dat aan personeel en kennissen een drankje was aangeboden. „Het waren echter geen bezoekers". De officier zei in zijn requisitoir dat volgens de wet wel gesproken moet worden van bezoekers. „We moeten oppassen voor oneerlijke concurrentie." In het proces verbaal stond ook dat de verdachteeen schikking had gewild maar de acceptgirokaart was nooit betaald. „Die is zoekgeraakt. Ik had liever willen schikken", aldus de verdachte die nu 725,— extra moest betalen want de rechter vonniste een boete van 7125,— Op de accept-giro stond 7100, De natuurgebieden De Muy en d' Bollenkamer zijn per 1 november wee voor publiek gesloten. Toegang is noi wel mogelijk op de zogenaamde groen routes, die worden aangegeven doe palen met groengeverfde koppen.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9