M I NI A FILM „Body Heat" gongar Gevonden en verloren voorwerpen Van het dorp naar de stad Dorpshuis heet nu officieel d'Ouwe ULO Auto's beschadigd c$?c?ooooooo(9o PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 NOVEMBER IS Het dorpshuis van Den Burg heet thans officieel „d'ouwe ULO", een naam die reeds algemeen werd ge bruikt. De beheerscommissie van het dorpshuis was aanvankelijk niet van plan deze voor de hand liggende aan duiding als officiële naam te beschou wen en schreef enige tijd geleden een prijsvraag uit om andere ideëen los te krijgen. Die prijsvraag heeft 33 namen opgeleverd, afkomstig van zeven inzen ders. De meeste namen werden voor gesteld door de heer Dijt uit Bar- singerhorn die een relatie wilde leggen met het zeevaartverleden van het ge bouwen aankwam met namen als ,,Het Anker", ,,De Steven", e.d. Andere in zenders zochten het in oud-Hollandse uitdrukkingen en weer anderen bedach ten namen die tot uitdrukking brachten dat in het gebouw activiteiten van de meest uiteenlopende aard plaatsvinden zoals ,,Het allegaartje". Ook waren er namen die de centrale positie van het gebouw tot uitdrukking brachten. Al die namen vonden in de ogen van de beheerscommissie echter geen genade. Tenslotte werd gekozen voor de naam d'ouwe ULO wat de (enigszins aange paste) inzending was van de heer J. Lubbers uit Den Burg. Afgelopen week is een groot aantal auto's in Den Burg beschadigd. Of in alle gevallen dezelfde dader aan het werk is geweest is niet bekend. De politie verzoekt mogelijke getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Tenminste drie auto's werden af gelopen week in de Tjakkerstraat met een scherp voorwerp bewerkt. Er ont stonden krassen op de lak en ook wer den antennes afgebroken. De totale schade bedraagt ongeveer tweeduizend gulden. Een auto van een vrouw uit Ooster end die in de Parkstraat geparkeerd stond, werd woensdag aan de rechter zijde bekrast. Verder werd een mistlamp vernield. Een wagen die aan een vrouw? uit Oosterend toebehoorde werd don derdag beschadigd. De auto stond op het parkeerterrein aan de Warmoes straat achter modehuis Moerbeek. Van deze auto werd de voorruit ingeslagen. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een onbekende over het dak van een auto die op de Groeneplaats ge parkeerd was, gelopen. In het dak ont stonden drie deuken en beschadigingen aan de lak. Een auto die op het parkeer terrein bij garage Kaczor stond liep vrijdag door onbekende oorzaak een deuk op. Een auto die vrijdag bij het post kantoor in de Parkstraat stond is door een andere automobilist aangereden. Er ontstond een flinke deuk in het rechter portier. De dader heeft zich niet bekend gemaakt. Gevonden 1 - 8 oktober: nylon jack met blauwe binnenvoering; wit baby sokje; agfa matic fototoestel met foto; rood-wit£blauwe halsdoek met gouden hangertje; 2 bankbiljetten; piolstas met waardebescheiden. Verloren 9 - 16 oktober: sleutelbos met 4 5 sleutels in bruin etui; por temonnee met f120,—; bruin leren pet; parelketting; blauwe voetbal en adidas broek; quartz dameshorloge met stalen band; groen regenpak maat XL; zwarte amperetang; paarse katoenen sjaal; lichtbruine portemonnee inh. bankpasje bruine sleutel en f475, temperatuur meter; wit-bruine handdoek, zwartwitte gymbroek; zwart etui met 3 sleutels. Gevonden 9 - 16 oktober: gouden slavenarmband met veiligheidsslot; bril met donkere glazen; platte groenachtige portemonnee inh. ned. en duits geld. Verloren 17 - 25 oktober: gouden ring met oranje-rode doorschijnende steen; boek „Guust Flater; doublé herenhorlo ge inscr. Calvin Christianschool 69-76; zonnebril met bruine metalen rand; contactlens; rood regenpak; Peugeot autosleutel aan zwart label en fastank- sleutel; goud-zilveren broche met parel; geel jack in plastic zak; zwarte leren knipportemonnee inh. f60,—; groene pukkel met brede band inh. geel re genpak; rood regenjack; automatische oprolbare hondenriem; lichtrbuine por temonnee inh. f 13, polaroid zonne bril met donkerblauw montuur; zilveren heren schakelarmband inscr. Anneke; jongesn duikershorloge, heren band, kleur blauwCzwart; blauw regenpak in zak. Gevonden 17 - 25 oktober: kenteken plaat 66-FN-49; autosleutel in knijpetui. opschrift Deutsche bankM zwarte por tefeuille; sleutel met touw; hand schoen; horloge „Geneve" met stalen band. verloren 26 - 28 oktober: dames horlogearmband en zilverachtige scha- keltjesarmband; groen etui met leesbril; zwarte portemonnee met f170;-; zilve ren ketting met hanger ,,R"; zak bruine zeildoekenrol, inh. gereedschap; gele nummerplaat 45-GR-65; schoudertasje inh. portemonnee, 2 pasjes; zwarte fietstas inh. zeemanspet en plankje; tas met inhoud. Gevonden 26 - 28, oktober: rode kin derportemonnee. Woensdag 17 november Via Nederland 1 wordt in de rubriek „Van gewest tot gewest" uitgebreid aandacht besteed aan de nagemaakte blazer TX 11, van 19.00-20.00 uur. De commissie ruimtelijke ordening heeft in het raadhuis een openbare ver gadering, waarbij onder meer gesproken wordt over de Redoute als verkeersverbinding tussen de veerhaven en Oudeschild en over de bebossing van de Noordkop. Vooraf gaand hoorzitting inzake het bezwaar van Landschapszorg tegen het bestem mingsplan Grensweg, aanvang 19.30 uur. Donderdag 18 november Jan Wolkers signeert in boekhandel Het Open Boek in de Binnenburg zijn nieuwste boek „De junival" van 16.00 tot 18.00 uur. De commissie voor welzijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gesproken over het jaarprogramma 1983 voor so- ciaal-kultureel werk, de aanleg van het wielercircuit, statutenwijziging van de Welzijnsstichting, vertegenwoordiging van de gemeenteraad in het MZW- projekt, de crossbaan bij het vliegveld en de zelfwerkzaamheid daarbij van de MAB-club en advisering inzake de bezwaren die tegen de museumnota zijn ingebracht. Over het dienstencen trum voor de bejaarden wordt niet gesproken omdat B en W hierover nog geen definitief standpunt hebben kunnen innemen. Aanvang 19.30 uur. De sektie Sport, Rekreatie en Lichame lijke Opvoeding van de Welzijnsstich ting heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. In De Witte Burcht heeft de Munten- en ansichtenclub ruilbeurs, vanaf 20.00 uur. In „De Pelikaan" bij De Koog spreekt J. Keizers van het Landbouwschap over de Texelse relatienotagebieden, aanvang 20.00 uur. VASTE AGENDA De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur bijeen in het dienstencentrum „De Hollebol" aan de Burgwal te Den Burg. leder met alco holproblemen is vrijblijvend welkqm voor een of meerdere gespreksbijeen komsten. Het politiebureau in De Koog aan de Brink is elke dinsdag- en donderdag middag van 16.00-18.00 uur voor publiek geopend. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie belangstel ling heeft voor individuele of groeps gesprekken kan kontakt opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon (02230) 14375. Iedere eerste zaterdag van de maand wordt in De Cocksdorp en Eierland oud papier opgehaald, 's Morgens vanaf 10.00 uur door de o.l. school van De Cocksdorp in het dorp en directe om geving en 's middags van 13.00-15.00 uur door de Strijbosschool in de rest van de polder. Iedere vrijdagavond 20.00 uur open klaverjasdrive in Azië, r ingang Zwaanstraat. Inleggeld f2,50 p.p. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan In Oudeschild wordt iedere dinsdag middag van drie tot vier bejaardengyn gegeven. De zomer in Florida is zwoel en heet. De ongetrouwde procureur-advocaat Ned Racine, geportretteerd door Wil liam Hurt, verschijnt in beeld. Hij is getuige van een brand en vermoedt geenszins dat het vlammende vuur een zinspeling maakt op het onheilspellende verloop van zijn eigen leven. Hij ont moet de mooie jonge Matty Walker (Kathleen Turner) die getrouwd is met de veel oudere speculant Edmund Wal ker (Richard Crenna) en die het liefst in een exotisch ver -van haar bed gelegen land zou willen wonen. Als Ned pogingen tot nader contact onder neemt, verschuilt de jonge vrouw zich quasi onverschillig achter een ik ben getrouwd masker. Dat maakt voor hem niets uit (I don't care) en hij blijft haar achtervolgen. Matty neemt Ned mee naar huis maar als hij enige minuten binnenshuis heeft doorgebracht vraagt zij hem uit loyaliteit ten opzichte haar man weg te gaan. Hij doet d verandert echter van gedachte en p beert weer binnen te komen. Daar deur op slot is loopt Ned naar dichtsbijzijnde raam. Als Matty zich v haar masker ontdoet en uitdagend n buiten kijkt, kan Ned zijn „dierlijke' per slot van rekening diep mensenli driften niet meer inhouden. Hij slaat ruit stuk. Een aantal erotische, uiterst sfeervi scenes volgen. Er groeit een hartstoi telijke liefdesrelatie die er uiteindelijk leidt dat de echtgenoot, notabene in eigen huis, uit de weg wordt geruin Opgeruimd staat netjes, de politie wo: op een dwaalspoor gezet en een geli kige toekomst voor het tweetal li aangebroken. Het zwaard van Dan cles wil echter niet wijken en het noo loot slaat toe. De film wordt gedrag door een goed script en de talenten v de hoofdrolspelers, waarbij over Ka' leen Turner in de kritieken werd v meld: „Ze heeft de opwindendste st< die ik ooit gehoord heb en ze is e ongelooflijk mooie actrice met w talent. Zij geeft een flinke portie on; remde begeerte en vrouwelijke sensi liteit ten beste, zonder dat drukkende sfeer van een noodslo drama verloren gaat." Donderdag Filmganger, 20.00 uur. Chris Hofman liep door Mollenbroek en bekeek het opeens met andere ogen. Gek was dat, peinsde hij, nou kon je van je jeugd af aan in zo'n dorp wonen, alles was je vertrouwd en je wist niet beter of het hoorde zo. En dan opeens vielen je de schellen van de ogen en zag je het voor wat het was. Het kwam natuurlijk allemaal door die excursie naar Amsterdam Chris Hofman was drukkersgezel, zeiden ze in Mollenbroek. Typograaf, zeiden ze in Amsterdam. Het maakte natuurlijk eigenlijk geen verschil.... maar Chris hoorde nu het verschil. In Mollenbroek was hij Chris Hofman, die werkte in de drukkerij van Grijper. En daarmee was meteen zijn positie bepaald. De ontzaglijke mogelijkheden van de typografie en de manier waarop een goed vakman die benutten kon, daarvan hadden ze hier geen weet. Wat viel 6r nou ook voor op de drukkerij van Grijper? 'n Briefpapiertje, rekeningen, de wekelijkse „Klaroen" met één (of 'n halve) pagina plat, met de predikbeur ten, aankondigingen van vergaderingen en verder de advertenties die de plaat selijke winkelers soms inzonden op het laatste ogenblik met potlood gekrabbeld op de achterkant van een winkelzak.... er viel niet veel van te maken. En dén de ouwe Grijper zélf. Het scheen hem dagelijks te bezwa ren dat hij het zuurverdiende geld voor een deel moest afstaan aan zijn per soneel. Chris, die manusje-van-alles was in het bescheiden drukkerijtje met de éne vlakpers en waar al het zetwerk nog met de hand gebeurde, en Fedde, het jongmaatje dat de illusie had hier het vak te zullen lezen. Grijper was 'n verklaarde tegenstander van vakorganisaties en collectieve arbeidsovereenkomsten en vooral de hecht georganiseerde typo grafen met hun waterdicht systeem waren hem een doorn in het oog. Hij stond op het standpunt dat hij en hij alléén kon uitmaken hoeveel een man kon verdienen, omdat hij en hij alléén wist, hoeveel de zaak opbracht en als ze het er niet voor wilden doen, nu dan moesten ze maar proberen wat anders te krijgen I Dat ging vroeger dan ook niet zo makkelijk in Mollenbroek, zowat een uur lopen van het dichtsbijzijnde sport- station; maar toen was de autobus gekomen die ieder uur door het dorp denderde en de radio en de telefoon en al die dingen die het isolement in Mollenbroek minder volkomen maak ten. En Chris' voorganger Jan Leeflang had er tabak van gekregen en reisde nu iedere dag met de bus naar een andere plaats waar hij in een grote drukkerij méér verdiende en minder last had met de baas. Ja, want lastig was Grijper óók. Hij was er van overtuigd dat het oog van de meester het paard vet maakt, en dat alle mensen er op uit waren hem te bezwendelen. Hij bemoeide zich overal mee. Telkens kwam hij, de bril op de neus, in de drukkerij azen onder een of ander voorwendsel om te zien of Chris en Fedde hun tijd niet 'verdeden'. Wat er aan werk binnenkwam hield hij zo lang mogelijk onder zich „om te cal culeren" en dan was er opeens vlie gende haast bij en zat hij zijn mensen achter de broek. Wanneer hij bij de correctie fouten ontdekte, maakte hij een misbaar of de wereld verging. Wou Chris eens een uurtje eerder weg in de slappe tijd, dan keek de baas of dat hem kapitalen kosten ging en vergat de vele malen dat Chris had moeten over werken. Nee, erg prettig werken was het niet bij Grijper. Nooit een waar derend woord, het was doodgewoon als je hard werkte, niet meer dan een staaltje van je plicht; en het was al erg genoeg dat het de baas geld kostte. Hij trok een gezicht als een weldoener wanneer hij het weekloon uittelde en mocht dan graag zeggen „Je verdient het makkelijker dan ik", een grapje waar Chris maar niet op inging. Bovenal stak het hem, fel anti-orga- nisatieman, dat Chris wél actief was in de vakbeweging, zelfs bestuurslid van de afdeling Middelstad, de centrale marktplaats waar Mollenbriek een kilo meter of vijf vandaan lag. Daar sprak hij de collega's en als hij wel eens wat liet ontvallen over zijn werk (hoogst zelden want hij vond dat jet nooit spuwen moest in het bord waarvan je at) zeiden ze dat hij gek was en dat een kerel als hij toch wel tien bazen kon krijgen. Maar wat hem het meest dwars zat, was Grijpers volstrekte afkeer van iedere vernieuwing, een afkeer, zo zag Chris scherp, die uiteindelijk de zaak naar de kelder zou helpen. Want de mensen namen geen genoegen meer met de oude vormen. Hoe vaak al had hij aangedrongen om eens een nieuwe moderne letter te bestellen, en pas toen Grijper sarcastisch vroeg of hij er soms provisie van kreeg, had hij met een klap zijn mond gesloten en er geen woord meer over gezegd. Wat hem dan in Mollenbroek deed blijven? Ten eerste een zekere gemakzucht, een vrees voor verandering die wel eens géén verbetering kon blijken. Hij was nu ruim veertig en had altijd in Mollenbroek gewoond en kende er ieder mens, ieder huis en de gedachte zich te laten overplanten naar een heel andere gemeenschap waar hij vreemd zou staan, was niet aanlokkelijk. Mollen broek had hij een zeker aanzien, men wist dat hij „goed bij de tijd" was en ze kwamen hem wel eens om advies vragen, al had hij het odium „rood" te zijn. dat was hij de werkgevers (boeren en middenstanders) in Mollen broek trouwens ieder, die lid was van een vakbond. Maar de voornaamste oorzaak was Maartje. Chris was niet in Mollenbroek ge boren, al had hij er bijna een mensen leven doorgebracht. Maar Maartje kon, van ouder op ouder, haar stamboom aanwijzen. Op het stille kerkhof rond de oude kerk stonden de groen overwoekerde graf stenen: Reyer Trip 1783-1859, Daniel Maarten Trip, Rzoon 1817-1892, Reyer Danielse Trip 1848-1919.... en ze ston den met bruinverkleurde letters inge schreven in het register van de burger lijke stand, de Trippen en hun kinderen. En die kinderen waren allemaal ver trokken, sommigen naar Canada, ande ren naar dorpen en steden ver weg. Maartjes moeder, de weduwe Trip, had een eigen huisje in het Kromstraatje waar zij zelf nu nog woonden, nadat ook moeder al vrij vroeg was heengegaan. Mocht Chris al tegen het nieuwe en onbekende opzien (behalve in zijn vak) bij Maartje was dat een regelrechte weerzin. Wanneer men haar had ge vraagd wat ze het liefst wilde, was het; heel haar leven rustig in Mollenbroek blijven om in goede ouderdom begraven te worden naast degenen die haar waren voorgegaan. Zij was samenge groeid met het dorp en de dorpsge meenschap en wat zij niet wist was ook de moeite van het weten niet waard. Ze keek een beetje neer op mensen als Fleur, de kruidenier die uit Deventer kwam en „Levensmiddelenbedrijf" op het .raad van zijn winkel had staan, en burgemeester Endringa was voor haar een stadse meneer die alleen op dit dorp was neergestreken om vandaar met vrucht te kunnen solliciteren naar een grotere gemeente. Ze kon zich verkneu teren, wanneer de gemeenteraad zon der veel discussie maar met overgrote meerderheid zijn moderne plannen keer op keer de nederlaag deed lijden.... al zei ze dat niet tegen Chris die juist altijd een voorstander van zodanige plannen was. En wanneer Chris dan al eens mop perde op Mollenbroek, op het conser vatisme dat daar heerste, op toestanden die om verbetering schreeuwde, en bovenal op de oude Grijper, conser vatief in het kwadraat (en nog een ver velende harkerige vent op de koop toe) dan kon ze zo stilweg constateren dat ze hier toch maar goed zaten en dat het ergens anders óók niet alles was, dat een mens tevreden moest zijn met wat hij had en dan kon ze zo veelbetekenend citeren: „leder haakt hier naar verandering en betreurt ze dag aan dag hunkert naar hetgeen hij zien zal wenst terug 't geen hij eens zag...." Ja, en dan zweeg Chris maar, want daar viel niet tegen te redeneren. Hij wist niet hoe bezorgd Maartje soms voor zich uit kon zitten kijken wanneer ze merkte hoe het leven van haar man verzuurd en vergald werd, hoe zijn opti misme en levensmoed werden onder mijnd door zijn omgeving en de om standigheden waaronder het werk, waarvan hij met heel zijn hart hield, door hem moest worden verricht. Ze kende de oude Grijper en ze begreep ook waarom diens enige zoon Ben niet bij vader in de zaak had gewild, iets wat de oude heer nog verbitterder maakte. Aan al deze dingen dacht Chris Hof man toen hij weer door Mollenbroek liep, nadat hij met moeite en pijn twee snipperdagen waarop hij recht had, had losgewurmd van de oude baas. Hij had (en hij vond zichzelf een lafbek) niet eens durven zeggen dat hij naar het congres van de bond in Amsterdam ging, want dan had je de poppen helemaal aan het dansen gehadl Daar in Amsterdam was een nieuwe wereld voor hem opengegaan. Hij hoorde er van de positie van de collega's daar en vergeleek hun onaf hankelijkheid en zelfstandigheid met zijn eigen positie bij Grijper. Maar het was maar niet alleen een praatcongres ge weest. Ze hadden een excursie gemaakt naar een befaamde drukkerij en daar was Chris stil geworden, toen hij ont dekte wat je als typograaf allemaal kon doen met je letters, je papier, je vlak verdeling.... hij had daar collega's ont moet die min of meer kunstenaars waren en over wier werk ook buiten het bedrijf met ontzag en respect werd gesproken. Zijn grote aandacht, zijn verslonden belangstelling was opgevallen aan een der directeuren van de drukkerij, meneer Van Laer. Die was gewoon op hem toegestapt met uitgestoken hand, stelde zichzelf voor, als waren ze gelijken (ja. het ver schil met de ouwe Grijper was ook wel boekachtig groot geweest) en had, naar hij achteraf constateerde, hem, Chris, zo stilletjes-weg uitgehoord. Hij ont dekte in Chris een man, die zijn vak als zijn liefhebberij beschouwde die fantasie en vakkennis voldoende bezat maar dat talent iedere dag weer met pijn begroef in het duistere drukkerijtje van Grijper. Toen men naar de kantine ging om onder een kop koffie uit te blazen, had meneer Van Laer Chris apart genomen. Samen waren ze aan een tafeltje gaan zitten en iedereen had gemerkt dat ver der gezelschap ongewenst was. En Chris, openbloeiend onder sympa thieke belangstelling, had zijn hart uit gestort en erkend ronduit jaloers te zijn op de mogelijkheden die hier lagen. „Hoe oud bent u nu?" vroeg meneer Van Laer. „Eenenveertig", antwoordde Chris. „Mooie tijd om de volgende bladzij om te slaan", meende de ander. „Nog jong genoeg om idealen te hebben, oud genoeg en met genoeg verantwoorde- lijkheisbesef om niet voor teleurstel lingen opzij te gaan. Hebt u kinderen?" „Drie de oudste is achttien." „Wat doet die?" „In Middelstad op de hbs.... wil in de handel." „En de ander?" „Een dochter van zeventien en nog een zoon van vijftien." „En zijn die van plan om heel hun leven in eh... hoe heet het ook weer?"' Mollenbroek te blijven?" Chris schudde glimlachend het hoofd. „Dat zou ik niet denken." „Waarom blijft u daar dan hangen?" „Tja...." Meneer Van Laer vroeg niet verder. Hij begreep het wel. „En uw vrouw?" „Die kan het niet schelen, die is er geboren en getogen en zou het vreselijk vinden als ze weg moest." „Zou zij het tegenhouden, als u nou ja, als u het eens ergens anders wilde proberen?" „Tegenhouden niet.... maar ze zou wel met tegenzin meegaan." ,,'t Zou haar misschien erg mëéval- len." „Ach meneer.... als je heel je leven op een drop gewoond hebt waar je iedereen en alles kent... dan is de overgang moeilijk vooral naar een stad." „Goed, goed", antwoordde meneer Van Laer, „maar het is toch jammer dat een vakman als u, die daarenboven wijd open staat voor moderne opvattingen, daar notaatjes staat te zetten voor de slager en advertenties voor klompen en paardenhoeven...." Chris schoot in een lach. Blijkbaar wist meneer Van Laer toch niet al v van het platteland af. „Nou ja", vergoeilijkte die, zelf o lachend, „ik wil maar zeggen: met e Arabische draver ga je geen schil ophalen." „Complimenteuze vergelijking" vo Chris die met meneer Van Laer helem. op zijn gemak kwa „Het is geen compliment", weerif de de ander, „ik constateer een feit hebt plezier in het vak, u ziet de mor lijkheden. Uw handen jeuken als u prachtige materiaal ziet en wat we hier mee doen... zulke mensen kom er in dit vak altijd. Maar niet als ze.. advertenties zetten voor pa denhoeven...." vulde Chris lache aan. „Meneer Hofman", de heer Van Li werd plots ernstig, „we hebben vi daag niet veel tijd. U gaat weer aan vergaderen en daarna terug naar hl Laten we even heel serieus zijn. Wi neer u zin hebt, kunt u bij ons komen wil u graag hebben. Zulke mensen als daar zitten we altijd om te springen. 1 hebben hier een best troepje, allem prima vaklui, je leert van elkaar, verhoudingen liggen goed russen diri tie en personeel, de salariëring is v gens de cao en die ligt hier ook hoi we doen voor onze mensen wat kunnen, want met onwillige honden het kwaad hazen vangen. We zoud eventueel voor een woning kunn zorgen." Hij zag hoe Chris' handen begonn te beven. „Nee", vervolgde hij met een werend gebaar, „zeg niets terug, nog niet. U hebt alle tijd om het rus te overdenken. Als u er wat voor voi helemaal vrijblijvend hoor, schrijf dan, aan de directie en zet er bij attentie van de heer Van Laer", dan ki ik het in handen en ik weet precies h het zit. Dan kunnen we een d< spreken, u komt naar Amsterdam, bekijkt het bedrijf, we praten met elks en misschien worden we het eens. M schien niet, dat zou me spijten. Uw re en verblijfkosten krijgt u in ieder gei vergoed." „Ja maar", begon Chris aarzeler „wat wéét u van me.... ik...." „Ik weet niets van u dan wat rt eigen ogen zien en mijn eigen oi horen, en daarop vertrouw ik meest." Er klonk een stem: „Mijne heren, wil u niet opjagen maar als we om tw8 uur in Kras willen zijn, wordt het to wel zo langzamerhand tijd...." Meneer Van Laer stond op. „Denk er over", zei hij, „en schi Doe geen overhaaste dingen, niet in r en niet in ja. Kom in elk geval hier es een dagje kijken; hoe het ook loopt, is geen verspilde tijd." „Nee, dat geloof ik ook niet", stem Chris toe, blij met het vooruitzicht ml beklemd om alles wat er aan vastzat En zo waren ze gescheiden. (Wordt vervol

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6