Centrale verenigings administratie door Sportraad niet afgewezen Tennisbanen RST-Deuce ten koste van zwemrecreanten? Toppers van „Op Eigen Wieken wmm Texel weer wat kleiner SCHOENTJE ZETTEN m MARTIN TROMP, ww DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De aangesloten verenigingen van de Stichting Texelse Sportraad hebben in de najaarsvergadering die gisteravond werd gehouden in restaurant Klif 23 in Den Hoorn niet afwijzend gereageerd op plannen voor een centrale verenigings administratie. Nog steeds zijn de kosten niet precies bekend, maar men oordeelde dat het goed is nader onderzoek te verrichten. De verenigingen vonden in ieder geval dat het tot de taken van de sportraad hoort om behulpzaam te zijn bij administratieverlichting van sportclubs en daar gaat het in dit geval om. Jaap Drijver was gevraagd als des- regel wel door alle clubs gehanteerd zou moeten worden. ,,Dan zien we wel wat echte eerlijke sportliefhebbers zijn." Ook werd gediscussieerd over de mo gelijkheid van automatische overschrij ving, waarbij de leden voor akkoord moeten tekenen. Een systeem dat door de MST wordt toegepast en redelijk functioneert. Sieme Dros vond dat de sportraad de centrale administratie niet zou moeten uitbesteden aan een bedrijf dat in het bezit is van een computer met schrijver en deskundig personeel. Voor 16 mille kan men tegenwoordig een eigen com puter aanschaffen en Dros had op de RSG gezien dat het werken met der gelijke apparatuur snel is te leren. Hui- gens bestreed deze opvatting en meende dat de startkosten (een pro grammeur kost J500, per dag) veel hoger zouden liggen. Uiteindelijk werd besloten een enquete te houden over de verenigingen waarin ze moeten aange ven hoe hun contributiestelsel in elkaar zit om te komen tot een totale kos- tenbegroting. De mogelijkheid van een centrale administratie en het werk uit besteden aan een bedrijf of een eigen computer met extra arbeidskracht zullen dan later worden bekeken. Bootproject Op de najaarsvergadering kwam ook het jaarverslag van Recre-aktief ter sprake. Theo Dogger vroeg of het boot- informatieproject volgende zomer wordt voortgezet en wie dat gaat betalen en uitvoeren. De werkgroep zomerrecreatie heeft naar aanleiding van de ervaringen die afgelopen zomer zijn opgedaan, geconcludeerd dat het hier een typische VVV taak betreft. Dogger had dezelfde mening, maar vroeg zich af of de VW daarvoor geld heeft. Het bestuur van de sportraad was het eens met de conclu sie van de werkgroep en vond dat andere groeperingen maar moeten rea geren als ze op de boot in de slag willen. „Wij doen het niet meer. Het is geen Recre-aktief taak." Verspilling Peter Hin had in het jaarverslag gelezen dat de Recre-aktief krant in de zomermaanden aan ongeveer 100.000 toeristen wordt aangeboden en dat vond hij een verspilling van papier. ,,lk denk hierbij vooral aan de milieuvervui ling. Toeristen krijgen zo'n krant in de handen gedrukt en even later ligt het papier op straat." Hin vroeg of er geen als des kundige enige toelichting te geven op het werken met een centrale admini stratie. Hij heeft het ledenbestand van de watersportvereniging en de zweef- club gerubriceerd in een computer van Drijver Bouw bv en zei dat het deze ver enigingen een duidelijk inzicht had opgeleverd in de achterstand van con tributies. ,,We weten exact wat er nog aan schuld open staat en het betekent een fikse verlichting voor mijn penning meesterwerk", aldus Jaap Drijver, die aanvulde dat hij de tijdsbesparing kon benutten voor het opstellen van een begroting en jaarrekening. Veel pen ningmeesters komen aan dergelijk werk niet toe omdat ze het te druk hebben met de ledenadministratie. Het achter de broek zitten" van wanbetalers zal echter ook met een conputeradmini- stratie blijven bestaan. De computer verwerkt de ledenbestanden en zorgt dat er acceptgirokaarten worden uitge schreven en geeft later een overzicht van leden die wel of niet betaald hebben. Ook kunnen met een dergelijke administratie relatief zeer goedkoop uit nodigingen worden verstuurd en ..adressenplakkers" worden getikt. Kosten Drijver kwam met een globale kos- tenbegroting, waarvan vooral de start- kosten nogal fors zijn. Bij een club van 50 leden zou het maken van een com puterprogramma e.d. /500, kosten. Bij 200 leden wordt dit goedkoper en betaalt men f1200, Voor een club van duizend leden (zoals bijv. de MST) komt men uit op ongeveer vier gulden per lid en bij 50 leden is het bedrag f8,50. Simpel Theo Dogger van de MAB club zei dat zijn vereniging niet mee zal doen aan een centrale administratie. ,,Wij ver delen de 260 lidmaatschapskaarten van een tientje onder de bestuursleden en binnen drie weken is het geld binnen. Wie niet betaald wordt uitgeschreven", aldus Dogger. De penningmeester van de sportraad, Joop Huigens, vond deze sanctie (betalen of opstappen) een goed principe, maar wel 'n maatregel die niet bij alle verenigingen kan worden toe gepast. ,,Als er twee wanbetalers in een elftal spelen en ze worden geroyeerd komt het hele elftal bij gebrek aan spelers aan de kant te staan. Dan dupeer je anderen die wél betalen." Sieme Dros vond dat een dergelijke andere mogelijkheden waren om deze informatie onder de aandacht van de toerist te brengen. Voorzitter André van de Vliet kon alleen maar uit het jaar verslag concluderen dat de krant over duidelijk in een behoefte voorziet. Uit de bootenquete was gebleken dat tien procent van de toeristen ,,met de krant in de hand de vakantie vult" en een nog groter percentage gebruikt de krant incidenteel als leidraad. Hij zei dat de recreatiekrant er vooral was gekomen om een einde te maken aan de wild groei van posters en strooibiljetten. Ook was hij van mening dat de krant op bijvoorbeeld de markt en de Teso schepen niet agressief werd aangebo den. ,,Er wordt keurig gevraagd of iemand een krant wil hebben." Aan gedrongen werd op meer Duitse tekst, maar dit stuit op technische problemen omdat de agenda vaak op het laatste moment nog moet worden gewijzigd. Korten Sombere geluiden waren te horen over de subsidies voor sportverenigin gen in de toekomst. Het ziet er naar uit dat om de nullijn in de gemeente begroting te handhaven, gekort moet worden in de exploitatiesubsidie van sportclubs. De sportraad zegde toe te zullen ijveren dat dit niet zal gebeuren. De sportverenigingen zullen de hand in eigen boezen moeten steken door, in eerste instantie, de aanvraagformulieren voor exploitatiesubsidie duidelijk in te vullen. De sportraad wil iedere ver eniging daar bij helpen en daarvoor worden nog informatieavonden gehou den. Afgeslagen duinen bij paal 9. De afslag langs Texels westkust gaat door. De recente novemberstormen hebben flink wat van het eiland afge knaagd. Bij paal 9 ten zuiden van het strandpaviljoen, is over een lengte van vierhonderd meter 7,5 meter duin ver dwenen. De duinen bij het paviljoen zelf bleven vooralsnog gespaard, zodat de uitspanning zich nog op rede lijke afstand van zee bevindt. Bij paal 19 verdween over. een afstand van tweehonderd meter 4,5 meter duin in zee. Bij paal 22 was de kustafslag over korte afstand zes meter en bij 26 even eens over korte afstand 4,5 tot 8 meter. De hierboven genoemde afslag heeft plaatsgevonden in de periode van 13 november tot 19 november. Door Rijks waterstaat wordt deze afslag niet ern stiger genoemd dan in voorgaande jaren. Desondanks zijn de gevolgen van de voortdurende afslag voor iedereen dui delijk merkbaar. Het parkeerterrein bij Paal 9 ligt nu zeer dicht bij zee en er is dan ook een nieuwe locatie voor gevonden. Aanvankelijk was het de be doeling dat het strandpaviljoen bij paal 9 in de buurt van het nieuwe parkeer terrein zou komen, maar daartegen heeft staatsbosbeheer bezwaar ge maakt. Tussen deze instelling, de pro vincie en de gemeente vindt nu over leg plaats over een andere plek. Zilveren Prisma dameshorloges met band, reeds vanaf ƒ149, juwelier Weverstraat 34, tel. (02220) 2912 De Recreatie Stichting Texel en ten nisvereniging Deuce zijn tot overeen stemming gekomen over de aanleg van vijf tennisbanen bij het zwembad Mo lenkoog. Momenteel wordt bekeken hoe de plannen verder uitgewerkt moe ten worden, maar in de sportraadver gadering voor aangeslotenen klonk maandagavond protest tegen de RST plannen. Dik Haker (die zei uitdrukkelijk niet namens de zwemclub te spreken) zag de mogelijkheden voor zwemrecre- atie danig in de verdrukking komen. „Waar laat je bij drukte al die mensen als er van de 24.000 beschikbare vier kante meter één derde deel voor tennis banen wordt afgehaald", vroeg hij aan De overige uitslagen van de keuring: (EK betekent Eigen Kweek en OKis Open Klasse): 1e prijs kanaries: mevr. Gruppen met goudgroen EK 90 punten en bonds- medaille. Tweede prijs: kanaries: J. van de Veen met groen 89 punten, EK; A. C. van Heerwaarden met groen 89 punten, EK; J. Smit met goud ag. ivoor 89 punten, EK; J. Ham met satinet 89 punten, EK. Derde prijs kanaries: mevr. Gruppen met goud groen 88 punten EK; R. Gruppen met goud groen 88 punten, EK; J. Smit met agaat ivoor 88 punten; EK; J. Smit met agaat ivoor 88 punten, EK; J. van Dorp met agaat ivoor opaal 88 punten EK; H. Wit, goud geel 88 punten, EK; H. Wit, goud geel 88 punten EK; Mevr. Gruppen, oranje rood 88 punten, EK. Eerste prijs bastaard kanaries: H. Prins, OK 89 punten; H. Prins OK, 89 punten. Tweede prijs kanaries: J. Zijm met dominant wit OK 88 punten; R. Krijnen, recessief wit OK 88 punten. De derby prijs is gevallen op ring no. 22 van H. Wit met goud geel, 86 punten EK. Tweede prijs tropische vogels: mevr. Gruppen met kwartel 89 punten EK. Derde prijs tropische vogels: A. Backer met zilverbekje x japanse meeuw, 88 punten EK; A. Backer met zilverbekje x japanse meeuw 88 punten EK; A. C. van Heerwaarden rijstvogel 88 punten EK; W. Bakker vuurvink 88 punten EK; Mevr. Gruppen kwartel, 88 punten EK; H. Wit, kwartel, 88 punten EK. Bonds- medaille voor A. Backer met een Age- pornis Rosecollis, 87 punten EK. Eerste prijs: A. Eelman met edel- zanger, 90 punten OK; A. Backer, Agepornis Rosecollis met 89 punten OK; J. Smit, rijstvogel, 89 punten, OK; W. Bakker blauwfazant, 89 punten OK. M. Dijker jeugdkampioen met zilver- bekje, 90 punten en eerste prijs. Tweede prijs R. Vermeulen, zebravinkje bruin- vleugel 88 punten OK; R. Vermeulen, zebravinkje bruinvleugel 88 punten OK; Derde prijs R. Eelman zebravinkje nor maal bruin 87 punten EK; R. Eelman zebravinkje normaal bruin 87 punten EK. Dp toppers van de 14e tentoonstelling, die de vogelvereniging „Op Eigen Wieken" het afgelopen weekend hield in De Witte Burcht. Links de vuurvink van R. Gruppen uil Eierland. die in de categorie eigen kweek van de jury 90+ punten kreeg en daarmee recht op het bondskruis en de wisse/prijs. Rechts het zilverbekje Icategorie open klassei dat het kampioenschap bij de jeugd kreeg. De eige naar wes Maarten Dijker. -•Jé» de sportraad. „Daar hebben we niet aan gedacht", aldus de nieuwe voorzitter van de sportraad, André van de Vliet. De sportraad heeft bij de tennis- perikelen met Deuce steeds terugver wezen naar het sociaal cultureel meer jarenplan waarin is vastgelegd dat nieuwe tennisbanen in eerste instantie bij het zwembad gemaakt moeten wor den. Dik Haker wilde weten of er een norm was voor het aantal meters dat beschikbaar moet zijn voor één bezoe ker. „Ik misgun Deuce die banen niet, maar straks komen andere groe peringen in de knel." André van de Vliet voerde aan dat het de RST vrij staat met het zwembad te doen wat men wil. De plannen voor de eigen drie banen zijn in 1976 uitsluitend uitgesteld omdat de ge meenteraad geen extra subsidie wilde geven. Sieme Dros van Deuce voerde aan dat slechts 6000 vierkante meter speel- weidegrond zal verdwijnen. „2000 mJ zal gehaald moeten worden uit versmal ling van de huidige boomsingels." Het sportraadbestuur moest na een uitge breide discussie concluderen dat de op merkingen van Haker en anderen in feite te laat kwamen. Een officiële procedure voor aanleg van de vijf banen een oefenkooi en een kantine/kleedlokaal zal binnenkort starten en dan kan men officieel bezwaar maken bij de gemeen te. Crosslopen Aad Eelman van SV de Koog kon meedelen dat deze vereniging deze zomer weer een aantal crosslopen zal organiseren en voor het eerst ook strandlopen. Dat gaat gebeuren op de zondagavond en de voorman van de voetbalclub hoopte op een beter overleg over strandlooptijden met andere ver enigingen dan het afgelopen seizoen het geval was. „Die strubbelingen zijn niet nodig", aldus Eelman. In het kader van het 30 jarig jubileum volgend jaar is de sportraad bezig met het organiseren van een sportuitwisse- ling op Texel met alle andere wad deneilanden. De eerste uitwisseling, dit voorjaar op Terschelling, is een wat mager gebeuren geworden, omdat veel verenigingen van de andere eilanden contacten legden met Texelaars, maar later niets meer van zich lieten horen. Enkele aangesloten verenigingen vrees den dat dit bij de jubileumuitwisseling weer zal gebeuren en ook het bestuur is daarover nog niet gerust. Probleem is in ieder geval dat niet van elk eiland selectieteams gevraagd kunnen wor den. Haat en nijd „Bij sommige verenigingen is het onderling op één eiland haat en nijd en dan willen ze bijvoorbeeld niet met elkaar in één selectievoetbalteam", kon Joop Huigens vertellen. Ook plaatste hij vraagtekens bij het aantal takken van sport dat bij de uitwisselingen aan bord zou kunnen komen, omdat bepaalde sporten op de andere eilanden niet in clubverband worden beoefend. Sieme Dros vroeg of de Haffelderweg niet voor alle verkeer kan worden afge sloten. Dan kan het wielercircuit worden verlegd en dat betekent een kosten besparing. Bovendien krijgt het sport- comlex-zuid dan een ruime, gezamen lijke ingang. Bestuurslid Douwe Dros zei dat die idee al eens was geopperd en hij vond dat de sportraad dit moet aan kaarten bij de gemeente. Visvijvers Paul Verhagen vroeg om aangepaste visplaatsen voor mindervaliden bij de vijvers van het Marsplan. Als dat ge beurt moet in de vijvers uiteraard ook vis worden uitgezet. Het bestuur vond het een goede suggestie en de werkgroep watersport zal een voorstel nader uit werken. De sportraad heeft in de persoon van Wim Roeper weer een ver tegenwoordiger van het zaalvoetbal. Lange tijd is onduidelijk geweest wie deze sport vertegenwoordigde, mede door interne problemen bij de rayon commissie zaalvoetbal. Wim Roeper zit niet in de rayoncommissie en is maan dag op persoonlijke titel met algemene stemmen in het bestuur gekozen als opvolger van Jan Willem Boon. Bij acclamatie werden verder als nieuwe bestuursleden gekozen Rein Stam (veldvoetbal) en Peter Hin (zaalsporten). Indien gij niet zijt als kleine kinderen.... De bewoners van het verzorgingstehuis St. Jan mochten donderdagavond van de directie hun schoen zetten bij een speciaal voor deze gelegenheid in de recrea tiezaal geplaatst ouderwets kachel tje met schouw, ledereen deed mee, niet alleen met schoenen maar ook met kousen en klompen. Vol verwachting klopte het hart van de bejaarden toen zij vrijdagochtend kwamen kijken of de goede sint op de juiste wijze had gereageerd. Het werd geen teleurstelling want de goedheiligman was niet kinderach tig geweest en had elk stuk schoei sel voorzien van een stuk taai of ander lekkers.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7