Scheidsrechter ontneemt Texel overwinning SUCCES VOOR GVT Paniekvoetbal bij Texelse Boys Wielervereniging vierde 10-jarig bestaan Jan van Boven erelid Voetbaluitslagen Verlies voor SVC-dames Penaltyreeks bij SVC Jeugdbowlen Bowlinguitslagen Texelse Sportvissers in topvorm De Koog/Z verliest weer Tex. Boys-training Uitslagen volleybal M.S.T. Peter Daalder en Richard Barhorst wonnen Sinterklaasrit MARTIN TROMP, juwelier PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 NOVEMBER 198 TOCOUE Zaterdag 27 november 1982: Afdeling Noordholland: Monnickendam-SVO/Z 0- Flamingo's-De Koog/Z 4- Cocksdorp/Z-Huiswaard 0- SVO/Z 2-AFC 3 1- Pupillen: Afdeling D: Oosterend D1-Tex. Boys D1 1 Texel D3-Oosterend D2 Afdeling E: Cocksdorp E1-Oosterend E1 5— Texel E1-Tex. Boys E1 10- Afdeling F: Tex. Boys F1-Texel F2 Texel F3-ZDH F1 Junioren: Oosterend A1-SRC A3 Tex. Boys B1-HCSC B1 Tex. Boys B2-Zeemacht B2 Succes C1-Oosterend C1 Texel Cl-JVC C1 Helder C3-Tex. Boys C1 ZAP C3-Texel C2 Oosterend C2-HCSC C4 Texel C3-WGW C6 Dames: Oosterend-Geelzwart Meisjes: Winkel-Oosterend Tex. Boys-Wiron Zondag 28 november 1982: Vierde klasse KNVB: Kolping Boys-Texel Afdeling Noordholland: Oosterend-Petten De Koog-Twisk Tex. Boys-Graftdijk Berdos 2-Texel 2 JVC 3-Texel 3 Zeemacht 3-Oosterend 2 Texel 4-Succes 5 BKC 4-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-Schagen 3 Texel 5-Callantsoog 4 Texel 6-Zeemacht 5 De Koog 2-HRC 8 Dames: Tex. Boys-Purmerend Westzaan-Tex. Boys 2 Flevo 2-Cocksdorp Vios W-De Koog Snel Met deze stand ging men de rust in, maar voordat het zover was werd voor het publiek al duidelijk dat het wederom In Middenmeer speelden de SVC dames tegen Flevo 2. Een ploeg die al vier jaar meedraait in de competitie. In de eerste helft was men duidelijk ver kennend bezig en werd er technisch vrij goed gespeeld. Aan beide kanten waren leuke kansen en halverwege de eerste helft benutte Flevo zo'n kans. 1 0. De uitstekende verdediging van Flevo liet zowel Carolien de Ruiter als Linda Hooyschuuren Celine de Graaf niet vrij. Ze kregen totaal geen bewegings vrijheid en het bleef tot de rust 1 —0. Na de rust werd er wat agressiever ge speeld en de fout bij de SVC dames was dat ze het middenveld te veel vrijheid gaven. Tweemaal dribbelden Flevo da mes dwars door het midden en scoor den vrij gemakkelijk. Een derde poging werd gestopt, maar dat kostte een penaltu. Carola Brokken stopte deze zeer goed. Zelfs de keepster van Flevo ging later meespelen. Die vrijheid „le verde" hen bijna een tegendoelpunt op. Het initiatief kwam in de laatste minuten weer van SVC en er werden goede aanvallen opgebouwd. De Flevo verde diging bleef echter goed gesloten en de einduitslag was 3—0 in het nadeel van SVC. Zaterdag speelde de SVC heren tegen Huiswaard. Zoals gebruikelijk werd meteen al in de eerste vijf minuten ge scoord. Het duidelijk sterkere Huis waard tikte moeiteloos de bal langs veel SVC-ers. De verdediging deed het ech ter vrij goed en keeper J. P. Stolk deed het zaterdag zelfs zeer goed. Na een haif uur spelen werd een goed voorgeschoten hoekschop ingekopt en het was 2—0. Vlak daarna kwam er nog ,een lage schuiver vanuit de tweede lijn en zo was het snel 3—0. Na de rust werd er verder „gemodderd" want het veld was zeer drassig. De kansen voor SVC waren voor linkerspits R. Hoon- derd maar hij kreeg teveel verdedigers om zich heen en zag zelfs geen kans om de bal nog terug te spelen. Er werd door de SVC verdediging driemaal hands gemaakt en de uit stekend leidende scheidsrechter gaf dan ook driemaal een penalty. Keeper Stolk had, zoals gezegd, een goede dag en stopte twee van de drie strafschoppen. Verder kreeg Huiswaard nog twee prachtige kansen: een buitenspelval die niet goed openging en éénmaal het slecht wegwerken van de bal door de SVC verdediging. Beide keren scoorden ze en mede daardoor werd de eindstand 6—0 voor Huiswaard. Door een scheidsrechterlijke dwaling moest Texel tegen Kolping Boys genoegen nemen met een 1 1 gelijkspel. Tien minuten voor tijd vond de scheidsrechter het volgens Texel nodig, om voor sinterklaas te gaan spelen door Kolping Boys een cadeau te geven in de vorm van een strafschop, waardoor deze ploeg op gelijke hoogte kwam. Het gelijke spel was misschien wel de juiste verhouding, maar voor Texel was het toch een onbevredigend resultaat. Jan van Boven Irechts) wordt door Co Vinke gefeliciteerd met lijn ere lidmaatschap van de Wielervereniging. Met een feestavond die klonk als een klok heeft de Wielervereniging Texel het tienjarig bestaan herdacht. In de grote vergaderzaal van hotel De Lindeboom- Texel werd zaterdagavond een feest gebouwd dat duurde tot in de kleine uurtjes en waarbij vooraf enkele officiële daden werden verricht. Het jubileum was voor het bestuur aanleiding om „ome" Jan van Boven te benoemen tot erelid van de vereniging. Ome Jan is helemaal „wielergek" en weet dit enthousiasme vooral over te brengen op de jeugd. Bovendien is deze veteraan niet te beroerd om zelf af en toe een wedstrijdje te rijden en hij ver zorgt diverse administratieve werk zaamheden voor de wielerclub. Uit handen van voorzitter Co Vinke kreeg „ome" Jan een officiële erelid oorkonde uitgereikt en een zelfde papier was er voor Uwe Smit die al twee jaar geleden tot erelid was benoemd. Van Boven werd ook in het zonnetje gezet met de „Jan van Boven-bekaal" die beschikbaar was gesteld door trou we supporter Joop Kramer. Deze wis seltrofee werd zaterdagavond uitgereikt aan de clubkampioen 1982, Paul van Arnhem. Ook kreeg hij de traditionele clubtrui. Verder waren er prijzen voorde winnaars van de najaars- en voorjaars competitie, alsmede een aanmoedi gingsprijs. Deze laatste trofee ging naar veteraan Piet Roeper. De club en sup porters zorgden voor een geanimeerde sfeer en vooral de jeugd droeg door middel van sketches bij aan de gezellige avond. In de hal van De Lindeboom was een kleine expositie ingericht over tien jaar wielrennen op en buiten Texel, leg van den Berg over handigde de gemeen telijke jubileumsubsidie en sprak daarbij de verwachting uit dat een wielercircuit de club sterk zal laten groeien. Voorzitter Co Vinke sloot bij deze woorden aan door mee te delen dat een „eigen' circuit niet betekent dat de vereniging op de lauweren kan rus ten. „Dan begint het werk pas." De meisjes van Strike Fire zijn weer op gang gekomen en hebben met 3—1 van TZN gewonnen. Bij de Bad Boys was Dennis Beumkes goed op dreef; met een serie van 476 (144, 179, 153) bracht hij zijn team op een 4—0 zege tegen Team 6. Fam. Doorzon moest helaas verstek laten gaan, die wedstrijd is uitgesteld. A-klasse: Strandplevier 1-Cafeetje 5—0 Fun-Hordifood 5—0 De Koogel-Reizenburo 5—0 De Luwe Boshoek-Vismans eeth. 4 1 Paal 9-Vitaminebron 4 1 Paal 19-Wielewaal 3—2 B-klasse: Ko Live-Graaf spuiterij 5—0 Taxi 555-Malisa 4—1 Dubbel El-Sommeltjes 4—1 Steigertje-Strandplevier2 4—1 Martha-Kwartet 3—2 Wimpy-Jan Toes bv 3—2 Dinsdag league: Team 6-Loodg. Zijm 5—0 Tutti Quanti-Paal 19 4—1 Tronado's-Strandplevier 4—1 Dames trio league: Stumpers-T Fords 3—1 The Kids-CMM 3-1 De Goot-Klavervier 2—2 speler met de hand van de lijn gehaald. De toegekende strafschop werd door Klaas Dirk Koorn benut; 0—1. Controle Na dit doelpunt had Texel de wedstrijd onder controle tot tien minu ten voor tijd. Een hoge bal in het straf schopgebied van Texel waar verschil lende spelers naar sprongen, werd door de scheidsrechter gehonoreerd met een penalty, waardoor Kolping Boys toch nog op gelijke hoogte kon komen; 1 1 Met twee thuiswedstrijden voor de boeg, moet het voor Texel mogelijk zijn de koppositie vast te houden. De zes Texelse Sportvissers, die zon dag j.l. naar de Sinterklaas-wedstrijd aan de Afsluitdijk zijn geweest, hebben zich zeer goed geweerd. Na drie uur vissen met zakkend water had nummer één in de eindrangschikking 554 cm. en was de beste van de 122 deelnemers. De Texelse vissers eindigden op de vol gende plaatsen: 6. Theo Buren (429 cml, 8. Map v.d. Zwaag (425 cm), 16. Paul Verhagen (384 cm), 17. Gerrit van Kranenburg (379 cm), 45. Jan Heethuis (257 cm), 99. Dirk Roeper (136 cm). De meest gevangen vis was schar. De volgende wedstrijd van de Sport vissersclub is op 5 december van 8.30- 10.00 uur bij de Driehoek van Oudeschild. Zondag 28 november werden in Schagerbrug de B-verenigingskampioen schappen van de turnkring „Noordholland kwartier" voor de jeugdturnsters georganiseerd. Aan dit evenement namen vijftien verenigingen met in totaal 79 meisjes deel, afkomstig uit de kop van Noordholland. Ook GVT was hier ver tegenwoordigd met acht meisjes. De wedstrijd gold tevens als een persoonlijk kampioenschap. Als eerste eindigde bij deze wedstrijd de turnploeg van Turnlust uit Midden- meer met een puntentotaal van 133,70. GVT volgde verrassend met 129,55 punten en werd op de voet gevolgd door de vereniging Sportlust met 128,20 punten. Een tweede succes voor de Texelse gymnastiekvereniging was de individuele zesde plaats van Mariëlle Vonk, waarmee ze zichzelf kwalificeerde voor de provinciale kampioenschappen die op 26 maart gehouden zullen wor den. Mariëlle wist zich na een moeilijke start bij de brug ongelijk (6.30) en mety haar paardsprong (7.55) en haar lange mat oefening (7.20) op te werken tot bij de medaillewinnaars. Yvonne Daalder die ook een uitstekende wedstrijd turn- Voor de derde achtereenvolgende maal moesten de zaterdag spelers van De Koog met een 4—2 nederlaag genoegen nemen. Ditmaal in de uit wedstrijd tegen het Alkmaarse Flamin go's. In het begin zag het daar nog niet direct naar uit, hoewel al in de eerste minuten voor beide doelen enorme kansen ontstonden. De juiste afwerking ontbrak voorlopig nog. Niettemin wer den de Alkmaarders na verloop van tijd sterker en wisten ze tweemaal te sco ren. Een bal werd niet snel genoeg uit het Koger strafschopgebied wegge werkt en tot tweemaal toe hard inge schoten. Bij de tweede maal wad" een doelpunt slechts te voorkomen door een handsbal van een verdediger. De penal ty betekende 1—0. Twee tegen nul werd het door een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied. De alert vlaggende Koger grensrech ter en de goed leidende scheidsrechter voorkomen voor de rust erger. Twee maal werd een Flamingo doelpunt af gekeurd wegens een overtreding. Of het kwam omdat laatste man Harry Veld man na de rust met een blessure in de kleedkamer achterbleef of niet, maar voordat De Koog het wist stond het al met 4—0 achter. Daarna werd er eigen lijk pas weer echt gevoetbald en het was twee maal Dick Barends die de stand een wat beter aanzien gaf. Eerst schoot hij een vrije trap op zijn bekende wijze keihard door het Flamingo muurtje. Later passeerde hij de uitlopende Alk maarse keeper met een mooie lob. Verder dan 4—2 liet Flamingo's het echter niet komen. de kwam 0.4 punten tekort om zichzelf te plaatsen voor de provinciale kam pioenschappen. De rest van de ploeg bestond uit: Tascha Witte (26.25); Linde Koolhof (20.40); Tamara Maas (22.35); Mariëtte Witte (22.85); Yvonne Vlaming (22.25); Martine Brugemann (23.85). De keurgroep van GVTwerd met deze wed strijd beloond voor haar uitstekende inzet tijdens de trainingen die vooral ge kenmerkt worden door de goede onder- Ifege sfeer binnen de ploeg. Wijziging veldtraining: E-junioren: 13.30-14.30 uur meisjes pup.: 14.30-15.40 uur meisjes jun.: 16.30-17.30 uur D-junioren: 17.30-18.30 uur B en C junioren ongewijzigd. De F-junioren trainen vanaf 1 decem ber in sporthal Ons Genoegen van 15.45 tot 16.45 uur. HCSC 2-Tevoko 2 (m.asp.) 1—2 Tevoko 1 (m.asp.)-Braaf Seahawks 1 —2 Tevoko (j.asp.)-Noordkop 0—2 Juvoc-Tevoko (j.asp.) 2—0 Onda-Tevoko 2 (h) 0—3 De jaarlijkse sinterklaasrit van Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texl is weer een groot succes gewordel Rituitzetter Paul van Heerwaarden za 63 auto's, 1 motor en 4 bromfietsen a; de start verschijnen. Hij had voor deelnemers een prachtig parcours ui gezet met diverse mooie opdrachten Speciaal voor de kinderen waren langs de route klompen met een wort geplaatst welke moesten worden gete en een grote pot met pepermoppf waar het juiste aantal van moest wordi geraden. Na afloop van de rit kt sinterklaas in hotel Opduin te De Kot naast de prijswinnaars aan 120 kindert een cadeautje uitreiken. Sinterklaas met zijn zwarte Piett verscheen omstreeks 15.30 uur in hol Opduin, waar hij door de kinderen we begroet. Het cadeautje dat sinterklai voor de kinderen had meegebracht vi bijzonder in de smaak. Deze keer wart het Peter Daalder en Richard Barhot die als winnaars uit de bus kwamen. H was 17.00 uur toen de Sint de prijzen kon reiken. Auto's: 1. Peter Daalder 12 strafp.; Cor Sleeuwenhoek 34 strafp.; 3. Di Westerlaken 35 strafp.; 4. Cees Ran strafp.; 5. Jan Zegel 37 strafp.; 6. J: de Wit 38 strafp.; 7. Jan Spaans strafp.; 8. Nan Westerlaken 41 straff 9. Thijs Haarsma 42 strafp.; 10. Ger Moens 48 strafpunten. Bromfietsen: 1. Richard Barhorst strafp.; 2. Jan Herman Boon 72 strafj 3. Gert Jan Moens 102 strafpunten. Klompen tellen: 1. Jan Spaans; Piet Kossen; 3. Danny Westerlaken. Pepermoppen raden: 1. Gerard Bu man, 2. Teun de Braven, 3. Hai Bakker. Aantrekkelijk geprijsde I'risma Quariz horloges. In chroom uitgevoerd 1 raai model, zowel voor hem als voor haar. f 99 Quartz horloges vanaf 749, Tevens aanbieding jongenshorloge: Helicon, van 765, voor 739,50. Weverstraat 34, telefoon (02220) 2912 Texel startte zonder Gert Pansier die niet 100% fit was, waardoor Paul van Exel rechter vleugelverdediger ging spe len. Ook in deze wedstrijd was te zien dat Texel de laatste weken wat terug valt. De spirit en de overtuiging van de eerste wedstrijden is niet meer zo aanwezig. De ploeg zit duidelijk vast en omdat elke ploeg extra gemotiveerd is als ze tegen de koploper moeten spelen wordt het voor Texel erg moeilijk om deze koppositie te handhaven. Inzet Slechts een enorme inzet kon Texel over het dode punt heen helpen. Kol ping Boys -Texel was een slechte wedstrijd met veelvuldig balverlies aan beide kanten. Na een kwartier spelen moest keeper lepenburg zich voor de voeten van een Kolping Boys speler gooien om een doelpunt te voorkomen. Texel kon eigenlijk geen vuist maken. Met name Rob van de Stap was niet te bereiken omdat hij regelmatig achter zijn tegenstander stond. Wel moet worden vermeld dat hij ook weinig steun kreeg van het middenveld. Hoge voorzet Na rust kwam Texel na een kwartier op^voorsprong. Het was de enige keer in de wedstrijd dat Van de Stap los kwam van zijn tegenstander. Hij volgde een hoge voorzet die door de keeper los werd gelaten. Nico Schermer kreeg de bal voor zijn voeten, maar de inge schoten bal werd door een Kolping Boys Ben gemiste corner voor Texelse Boys. Tegen de verwachting in heeft de Texelse Boys zondag niet kunnen win nen van Graftdijk. Deze ploeg mag welllswaar sterk worden gekwalificeerd, maar de Texelse ploeg was met Wessels en Duin wederom compleet en in het eerste kwartier van de match leek Texelse Boys terug te keren naar glorie rijkere tijden. Er werd redelijk gecom bineerd en de Boys defensie wist de snelle uitvallen van Graftdijk aanvan kelijk keurig onder controle te houden. niet „klikte" in de ploeg. Teveel werd ondoordacht met het leer omgespron gen en dat leverde altijd balverlies op voor de Texelaars die vaak alleen sto rend konden optreden tegen de snelle jongens van Graftdijk. Na de rust leek men terug te keren van het paniekvoetbal: er werden vak kundige aanvallen gepresenteerd. Een keurig schot van Duin ketste af op de lat en ook Wessels was weinig gelukkig in zijn schoten op doel. Graftdijk kwam even later definitief uit deze korte im passe en tekende 1 —3 aan. Toen gaven de Boys spelers overduidelijk de pijp aan maarten en kon niet meer worden ver hinderd dat Graftdijk met een 1 —4 overwinning het veld verliet. Zondag middag bewezen de Boys dat met moed en inzet gespeeld kan worden.. Het tekort aan spelinzicht was het grote manco in deze, voor het publiek toch wel aardige, wedstrijd. Spelmaker Jos Wessels en vechter Jaap Kranenburg waren overduidelijk aanwezig met afgemaakt spel maar konden niet verhinderen dat Graftdijk de collega's uit de achterhoede na tien minuten vastberaden op het verkeerde been zou zetten. Met een gericht schot tekende de gastploeg 0—1 aan. Jos Wessels wist daar binnen vijf minuten een gelijkspel van te maken en de strijd was weer geheel open. Die open strijd duurde echter maar twee minuten want Graftdijk trok verbeten ten strijde en manouvreerde de Boys in regelrecht paniekvoetbal. S. Laat wist uit een eerste aanval na het gelijkspel 1—2 te scoren.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8