Ai een idee voor Ouwe Sunderklaas? HTM A 1 ,WAT IK ZEGGEN WOU..' Schadevergoeding Diefstal opgelost Fotojaarboek 1%2 Een boek met honderden foto's die dit jaar nieuws zijn. Een selectie uit gepubliceerd Texelse Courant-materiaal en foto's die de krant (net) niet haalden Een roerig jaar van A tot Z in zwart-wit Texel te kiek verschijnt op 17 januari 1983 en kost dan ƒ19,75. Voor ƒ17,50 bent u nu al verzekerd van een exemplaar Teken in voor Texel te kiek of koop de speciale cadeaubon bij uw boekhandel >82 UINSDAG 7 DECEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Texel heeft een bewogen jaar bijna achter de rug. Dat is gunstig voor Ouwe Sunderklaas, want degenen die daaraan willen meedoen hebben niet te klagen over gebrek aan onderwerpen. Ook de dag waarop het feest dit jaar wordt gevierd, is geen reden om werkloos af te wachten. De zaterdag geeft de mogelijkheid om uitgebreid mee te doen want de volgende dag is voor iedereen volledig beschikbaar als uitslaapmogelijkheid. hoge ogen te kunnen gooien, een plaat selijk actueel karakter moet hebben. Verder moet een voorstelling zoveel mogelijk voor zichzelf spreken en dus niet geheel afhankelijk zijn van borden met uitgebreide opschriften. Bedenk dat de meeste toeschouwers zich de tijd niet gunnen om elke voorstelling tot in details te bestuderen. De betekenis moet dus in één oogopslag te her kennen zijn. Voor deelnemers die hun boodschap" onderbrengen in een to neelstukje, de mensen dus die echt ..speulen", ligt het natuurlijk anders, maar ook daar zijn ellenlange teksten taboe. Het feit dat zich het afgelopen jaar heel wat heeft afgespeeld dat zich leent voor een satirische voorstelling neemt niet weg dat een opsomming van een reeks feiten en feitjes velen op een idee brengt en daarom op prijs wordt ge steld. Traditiegetrouw doen we daarom weer een greep uit het nieuws. Zon weekend-Ouwe Sunderklaas trekt ook meer oud-Texelaars en vrien den van Texel naar het eiland dan een viering op een doordeweekse dag. Het zou dus best eens druk kunnen worden. Eigenlijk kan alleen bijzonder slecht weer spelbreker zijn. Wat dat betreft heeft Texel de afgelopen jaren overigens nauwelijks te klagen gehad. Hoewel de kans op storm of regen in deze tijd van het jaar bijzonder groot is, is het feest de afgelopen twintig jaar vrijwel nooit ernstig door weersomstandigheden ge hinderd. Blijkbaar staan de weergoden sympathiek tegenover dit oorspronkelijk heidens ritueel, waarvan gehoopt mag worden dat het ook dit jaar weer zonder ernstige wanklanken of ongelukken zal verlopen. Om Ouwe Sunderklaas tot een succes te maken is overigens meer nodig dan onderwerpen en goed weer. Dat is de inspiratie en de goede wil om dit zeer specifieke Texelse weer tot een culturele gebeurtenis van betekenis te maken. Dat wil zeggen: streven naar voor stelling van kwaliteit. Zachtzinnig of zoetsappig hoeft het niet toe te gaan, want Ouwe Sunderklaas is van nature een grimmig feest, waarbij het in tegenstelling tot carnaval niet alleen om leut gaat maar om méérPersonen en toestanden mogen op de hak worden genomen op zeer kritische wijze waarbij de bandering zowel fijn als grof mag zijn. Grenzen Maar er zijn natuurlijk wel grenzen. Wie het feest misbruikt om onbewezen persoonlijke laster te verspreiden, is waarschijnlijk op de verkeerde weg. Een voorstelling is goed als deze ook op een andere dag van het jaar zonder maskers gespeeld zou kunnen worden, dus zonder dat de uitbeelders bang hoeven te zijn voor consequenties. Plaatselijk-actueel Algemeen bekend is inmiddels dat een Ouwe Sunderklaas voorstelling om Nieuwsfeiten Texels banenplan de mist in; Keio- lonië voor de televisie; afgewezen solli citant beklaagt zich; sportzaal/zwem bad in Oosterend; aanpassing veerha ven twistappel; het VVV-ster-spotje; fysiotherapeuten teveel op Texel; inslui pers op grote schaal actief; Eierland kan predikant niet meer betalen; Beatrix- school verandert in Kompasschool; Texel heeft een drankprobleem; waar komt het nieuwe VVV kantoor; Bailey brug voor Teso?; hogere goten voor landbouwschuren; bewonerscommissie vecht tegen Stichting Bejaardenzorg; boeren in actie tegen nationaal land schap; Texel kernwapenvrij?; Rijkspoli tie wordt versterkt; Hopster strijdt voor woning; twee man extra op afdeling ro van gemeente; automatisering bij Teso; oliestokers in nood; directiewisseling Amrobank; Drijver beloont uitblijven Van vérnièlingen; restaurant op Kercke- land stuit op bezwaar; onrust over „gfttig" brandhout; aantal echtschei dingen zakt van 32 naar 19 per jaar; vijf uur crossen per week; Gierspuiters in actie; windmolens op Texel; D66 tracht vergeefs in gemeenteraad te komen; PvdA bestuur wil van Blanken af; Dros terug in Texels Belang; rumoer rond reclameborden; tatoueren van honden verplicht?; streven naar goedkoop veer dienstabonnement; overdekte manege; wapendiefstallen; veertarieven bedrei gen economie; toeristen krijgen vrien delijk onthaal op Teso-boten; Hover- craftlijn naar Vlieland?; Bonzen is iets anders van boemsen; Anbo speelt to neel; Walrus bezocht Texel; rumoer rond artikel 11 plannen in De Koog; compostproject De Waal; werkloosheid stijgt; nieuwe waddenclub presenteert zich; forellen in het zwembad; vliegveld Texel 's nachts open?; nieuwe brand weercommandant; Retex-holding voor drie RST projecten; nieuw Pelikaan hotel; dameskoor verdwijnt; kustafslag; boedelveiling Lions; Max kreeg weer de zak; verkiezingsactie ouderen voor ouderen; buurtbewoners in actie tegen nachtbar Question; Jehova's Getuigen hebben eigen koninkrijkszaal; Fitness centrum in Den Burg; iedereen opgeto gen over nieuwe Lindeboom; relatie- notagebieden nog groter; nieuwe wie ken voor de molen; Kasko mag bouwen; Raro hoorzitting; waar blijft winkelbouw Janno?; de romneyloods van Keijser; middenstand bezorgd over toename winkeldiefstal; Teso-tarief niet de oor zaak van afname vervoer; openbare of bijzondere basisscholen op Texel?; Stichting Texel Promotion in de maak; nieuwe eigenaar voor hotel Juliana; ijsbaan moet egaal worden; oude Gol- lard wijkt voor nieuwbouw; Jazzfestival; boot-informatie; aardappeltelers in Rus land; Engelvaart in Georgië; Teso ver liest 2,8 miljoen; onderzoek prijzen in badplaatsen; Texels Belang wint de ver kiezing; de sterkste man van Texel; toeristen krijgen advies niet naar Texel te reizen in verband met kampeerdrukte; problemen rond Gortersmient; spuitje tegen iepziekte; gemeente sloot Juliana; Waörockfestival; horecaf en RST in de clinch; PvdA top bezoekt Texel; „An dersoortig" onderwijs in IJskaschool?; schuur van Niek Dros te groot; wie- Iercircuit, crossbaan; nog geen eigen gebouw voor De Nieuwe Skuul; rumoer rond overdracht ambulance; Texel- beeld; de Witte Lieuw is dood; slopen wordt verboden; juli 11% drukker dan vorig jaar; huidirritatie op Kerckeland; Dinsdag 7 december In ,,De Schakel" begint om 20.00 uur een bijeenkomst in verband met de mogelijke komst van een groep Noord- Ierse kinderen naar Texel. De taken zullen definitief worden verdeeld en er wordt een comité gevormd. Woensdag 8 december In het raadhuis wordt een bespreking gehouden over vertegenwoordiging van de hobbyclubs in de sectie amateuris tische kunstbeoefening van de Wel- zijnsstichting, aanvang 19.30 uur. Donderdag 9 december De afdeling Texel van de Organisatie voor Duurzame Energie heeft in het NlOZ-gebouw in 't Horntje een avond over toepassing van zonne-energie door middel van collectoren. Aanvang 20.00 uur, ook niet-leden zijn welkom. De gymnastiekafdeling van ZDH heeft een ledenvergadering in de kantine ,,De Spil", 20.00 uur. VASTE AGENDA De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur bijeen in het dienstencentrum ,,De Hollebol" aan de Burgwal te Den Burg. leder met alco holproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meerdere gespreksbijeen komsten. leeftijdsgrens voor speelautomatenhal- len; drugskwekerij in Den Burg; Orka vin verschrikt badgasten; Texels lams bout trekt aandacht; bij gemeente is de efficiency niet van de lucht; bomen bij golfbaan moeten weg; pierenstekers in verzet tegen natuurmonumenten; bra menzoekers „kraken" natuurgebied; kantine van 20m2 groot genoeg; Linde boom-debacle; aannemer uit 't Zand verbouwt politiebureau; opnieuw leren lezen en schrijven; branceverdeling op de markt?; Marsdiep gekanteld in dok; Nauta wordt adviseur bij RST; mitra stopt ermee; tweede woning Dijks hoorn; overtreding kampeerregels; geen straf voor eigenaars van reclameborden; 25% werklozen; horecakennis moet Lindeboom redden; ruimtenood in raadhuis; Jarino verkoopt Bos en Zee; Barendregt loopt weg uit RST; over pad-oorlog in Oudeschild; nieuw college met fel genoeg tegen nationaal land schap?; Kotex-inlegkruisjes. Wie in aanmerking wil komen voor uitzendmaaltijden („Tafeltje dek je") kan voor opgave, wijziging of informatie terecht in dienstencentrum „De Holle- bol", elke maandag, woensdag en vrij dag van 9.00-10.00 uur, telefoon 02220- 2696. Iedere maandag- en woensdagavo. aanvang 19.00 uur, wordt een fiets- toertocht voor de jeugd gehouden; start bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat. REVEN MLN LEZERS - 8U-TEN VERANTWOORDE LU* ME© MIN OE RE OAK T Willen de jongens die zaterdagnacht i.l. zo flink waren om bij mij een ruit in te gooien, de schadevergoeding 761,— in de brievenbus deponeren? Jullie renden met je 1.90 m. iets sneller dan ik en jullie keken wel als „mijn naam is Haas" in de Jellboog, (veilig en donker daar hé?), maar laat nou ook eens zien, dat er nog een beejte fatsoen bij zit. Kom opl M. Höhner, Den Burg. Dankzij enkele tips heeft de politie de diefstal van een anker (begin november bij Westerslag) kunnen oplossen. De dader bleek een Texelaar te zijn, die het anker aan een overigens te goeder trouw zijnde derde had doorverkocht. Het anker was eigendom van de firma Daalder. Uit de Oude Ulo werd dinsdag een imitatie-suede jas ter waarde van 7170,— gestolen. De jas behoorde toe aan een 25-jarige Texelaar. Aan uit. Aan uit. Aan. Dat is nu van de baan. Joost Brouwer en Hetty Boogaard gaan trouwen op vrijdag, 17 december '82 om 14 15 uur in het gemeentehuis van Texel. De kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 15.45 uur door ds. J. Donker in de Geref. kerk in Ooster end. De receptie is van 20.00 tot 22.00 uur in „De Bijenkorf" in Oosterend. Voorlopig adres: School straat 3a, Oosterend. Eierlandsche Huis. Ouwe Sunderklaas m.m.v. De Telstars. De juiste tijd voor een leuke verrassing; een kerstpakket van Semke Delicatessen, De Koog tel. (02228) 717. Deze aanbieding geldt tot 1 januari. een uitgave van vhLangeveld endeRooybv den Burg Texel Jan de Waard en Jacqueline van Heerwaarden hebben besloten om op vrijdag 17 december 1982 het ouderlijk huis te verla ten en in de huwelijksboot te stappen. Dit zal geschieden om 15.00 uur in het gemeen tehuis te Den Burg, Texel. De kerkelijke inzegening vindt plaats in de R.K. kerk Johannes de Doper om 15.30 uur. Wilt u ons feliciteren, dan bent u van harte welkom tussen 20.00 en 21,30 uur hotel-café-rest. Molen bos te De Cocksdorp. Ons toekomstig adres is: Oorsprongweg 53, 1795 LB De Cocksdorp. Mede door Uw attenties en belangstelling is 29 oktober voor ons een fijne dag geworden. Hiervoor hartelijk dank I Jan en Ellen Groot Verseput verzekeringen. telefoon (02226) 616. Bollencultuur, verg. 8 december, agenda zie Texelaar 2 december. Eierlandsche Huis. Ouwe Sunderklaas m.m.v. de Telstars. Prima winterwortelen van het zand, Onbesp. Gebr. Trap, Achtertune 16, Oosterend, tel. (02223) 337. 10 december, dag van de rechten van de mens. Te koop solarium Na 18.00 uur tel. (02220) 2908 Reisburo Texel ver zorgt uw vliegreis per lijn dienst of charter tegen de laagste prijs. Ook naar Australië, Nieuw Zeeland, Canada, Zuid-Afrika en de USA. Tel. (02220) 2242. Kans op asiel in Neder land nihil. 10 december, vluchtelingen. aktie Een vluchteling geen keus. heeft Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Verseput financieringen. telefoon (02226) 616. Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. Leuke cadeaubonnen. De Raadskelder. Een lekker avondje uit? Restaurant „Molenbos", Postweg 226, tel. (02222) 476. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220)4314. Bouw- en timmerwerk- zaamheden. J. Comman deur, (02226) 568; C. Ver- berne (02228) 597 Dat is gemakkelijk: een winkel naast je auto- deur! Kooimans Slijterij. Zangles? Per 1 januari is er gelegenheid in Den Helder voor privéleslin de muziekschool). Inl. (02223) 219 of (020) 932491. Romax uitlaten, een originele uitlaat met 25% korting. Doe-het-zelver accu 799, Autocen trum Segerink, Wezen land 7, (02220) 5055 2898. Ruim gesorteerd in kaas, noten, wijn, reform en thee. Semke Delica tessen, De Koog, tel. (02228) 717. Te koop 3-zits bank, 1 club 750, Wilhelmina- laan 35. Onze hypotheekrente zonder frutsels is ge daald tot ver onder de 10%. Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, tel. (02220) 2833. Te koop: Mini 1000 97.000 km, dec. '73. (02226) 301, na 6 uur. Te boek ten". koop gevraagd: „Texelse Geslach- Tel. (02220) 2772. De Vlier, biologische le vensmiddelen. Ondanks het feit dat we niet met afbraakprijzen kunnen werken, zijn onze produk ten nog steeds betaalbaar. Waalderstraat 17, Den Burg. Te k.a. 2 oliekachels, i.g.st. D. Biesboer, We verstraat 12, Den Burg, tel. 2060. Allen hartelijk dank voor het bezoek en de kaarten die ik bij mijn verblijf in het ziekenhuis en thuis komst mocht ontvangen. Hartelijke groeten, C. Vlaming Kotterstraat 7, Oosterend. Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de vele attenties, die ik in het ziekenhuis en bij m'n thuiskomst mocht ontvangen. Ook namens mijn man, allen hartelijk dank M. Veldman-Barhorst Klimpstraat 21, De Cocksdorp. Hartelijk dank aan allen, die mij gedurende mijn verblijf in Ziekenhuis Zon nestraal en bij mijn thuis komst, met zoveel blijken van medeleven hebben verrast. Het lijkt mij een echt „Texelse gewoonte dit hartverwarmende mee leven. Het heeft mij goed overeind gehouden. Héél veel dank E. van Woerden- Havelaar Gevraagd klein model oliekachel Tel. 3329. Bollencultuur, verg. december. Agenda zie Texelaar 2 december. Sauna gezond en gezel lig. Maak een afspraak bij Saunabad Texel, Keesom laan 43, Den Burg, tel (02220) 2403. Dagelijks geopend beh. zondag. Als U met de Kerst nog op vakantie wilt, moet u snel naar Reisburo Texel gaan. Ook nog enkele voordeelaanbiedingen I Tel (02220) 2242. Wie heeft mijn waad broek emmer gevonden? Verloren tus sen reddingboothuis en Eierland. Drijver, Oranje straat 20, tel. (02223) 342 Gevonden cypers wit katje 3 mnd. Cyperse kat met vlooienband. Af te halen Dierenpension Ellen, tel. 3308. U wilt een lekker kleur tje met de feestdagen? Neem een zonnekuur bij Saunabad Texel. 78, per bad, 10 baden voor 775,-. Tel. (02220) 2403 Iedere woensdag maca roni in Taveerne De Twaalf Balcken, voor maar 77,50. Bar-kelder de Rode Pimpernel elke woens dag, vrijdag en zaterdag met uw gastheer Jaring. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809 Wegens omst. te k. 10 nieuwe blankhouten fau teuiltjes met kussens; per stuk 775, samen 7700,-. (03418) 57062. Uit het ziekenfonds? Alle inlichtingen fa. Jan Dekker, verzekeringen, Bernhardlaan 109, (02220) '833. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Hotex radio- en televi sie-reparaties, antenne installatie. Hdtex, tel 5050 b.g.g. 3398. Restaurant „Molenbos" voor een gezellige bruiloft of party. Postweg 226, tel. (02222) 476. Bisschopswijn. liter reeds voor Kooymans Slijterij. Eén 75,45. Te huur winter/zomer in rekreatiepark „Waes- meer" (20 km onder Ant werpen) luxe 7-pers. chalet aan rand van meer. Meer vrijbl. uitgebr. inf. (03418) 57062. Nu volop handappels (Cox's Oranje), moesap pels en zoete hand- en stoofappels. L. Huisman, Fruitkwekerij, De Veen, tel. 2203.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3