College voelt niets voor voorlichtingsambtenaar TUNNELS. VERKEERSLICHTEN OF ALLEBEI? Politiekorps moet versterkt worden tot 25 man HERRIE! HINDERT BURGEMEESTER ENGEL VAART IN REPLIEK: Clandestiene berging Slufterhoek moet gesloopt Nieuwjaarsreceptie nu voor iedereen Jan P. Strijbosschool Dlijft behouden Uitbreiding supermarkt Goënga is mogelijk Zon, maan en hoog water Kerstvakantie speel-o-theek Doorgereden Welboren en Bakker: Géén van beide! Gebroeders Bakker kraken reputaties Verkeerscontrole Kerstfeest in 't Kamphuis Scouting zoekt oude uniformen 19 IJ DAG 17 DECEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Duidelijker dan ooit tevoren heeft het llege laten weten niets te voelen voor benoemen van een speciale voor- ïtings- of milieu-ambtenaar. Naar ileiding van algemene beschouwin- n waarin de wenselijkheid van deze al en geleden bepleite functionaris op- uw aan de orde werd gesteld, zei rgemeester Engelvaart dinsdagmid- g in de raadsvergadering dat de ver- lillende afdelingshoofden in het raad- is in staat moeten zijn voorlichting het publiek te geven. En aan het lieu wordt reeds veel aandacht ge- ïonken, zodat men niet het gevoel eft dat een aparte milieu-ambtenaar dig is. Engelvaart wilde daarmee niet zeggen t op het gebied van informatie en orlichting aan het publiek niets te rbeteren is. Het college zal zeker lewerken aan informatie- en bemid- lingsactiviteit en wil ook dat het bliek makkelijker het raadhuis bin- nstapt dan tot dusver. Een verbou- ng die onder meer voorziet in aparte reekkamers zodat een vertrouwelijk sprek kan worden gevoerd, wordt als n stap in de goede richting gezien. Als zwaar tegen een voorlichtingsambte- ar noemde de burgemeester ook het vaar dat zo'n functionaris al gauw een siste nodig heeft en andere mede- ïrkers om goed te kunnen werken, dat er een soort aparte afdeling bij- mt, waarvan de kosten niet meer in irhoudrng staan tot het nut. Een van de bronnen van onbegrip srdt gevormd door de regels van stemmingsplannen. De burgemeester echter dat het niet eenvoudig is de gels „simpel" te maken. Veel regels het gevolg van wettelijke voor- hriften. Veel gemeentelijke romp- >mp en vertraging is ook het gevolg n de tegenwoordig uitgebreide mo- ilijkheden voor de burgers om in be ep te gaan. Het zou niet juist zijn dat willen terugdraaien. De rechtmatig- nd gaat hier boven de doelmatigheid. Naar aanleiding van een aanmerking rer het stoppen van het periodiek overleg van B en W met agrariërs en ondernemers, zei de burgemeester dat hieraan een eind is gemaakt in overleg met de betrokken organisaties en dat er begrip voor bestaat. De organisaties kunnen hun wensen ten aanzien van het gemeentelijk beleid via de commissies in de aandacht brengen. En als er aanlei ding voor is, zal het college niet aarzelen vertegenwoordigers van organisaties voor overleg uit te nodigen. Over het functiewaarderingsonder- zoek zei de burgemeester dat zal wor den getracht dit zo goedkoop mogelijk uit te voeren en over deeltijdbanen werd opgemerkt dat de gemeente tot dusver heeft meegewerkt als het gemeenteper- soneel zelf in deeltijd wilde werken. Niet meer laat De tip om te bepalen dat in het raadhuis niet langer vergaderd mag worden dan tot half elf 's avonds, is reeds ter harte genomen. Onder andere met het oog op de belangen van het huidhoudelijke personeel zal een der gelijke regel aan de commissie voor algemeen en organisatorisch beleid worden voorgelegd. De verantwoordelijkheid voor de in formatie over de wachttijden bij de veerboot in Den Helder berust bij de verkeerscentrale van de rijkspolitie te Driebergen, die de gegevens ontvangt van de Helderse gemeentepolitie. Ver der wordt informatie gegeven door radio, televisie en pers. Hier is het een kwestie van vrije nieuwsgaring waar het gemeentebestuur heeft. geen invloed op Sedert jaren is het gebruikelijk dat de fracties hun algemene beschouwingen die zij in de begrotingsvergadering uit spreken, dagen tevoren bij het college indienen. B en W hebben dan de tijd om naar aanleiding van de op- en aanmer kingen onderzoek te doen zodat zij beslagen ten ijs komen bij het geven van antwoord. Dit systeem is nogal om streden. Sommige raadsleden vinden het niet leuk dat het college alle ge legenheid heeft om zich op het ant woord te prepareren, terwijl de fracties die op hun beurt in de vergadering weer moeten reageren die gelegen heid niet hebben. Nog minder leuk wordt het gevonden dat zowel dit jaar als vorig jaar de ingediende beschouwin gen op 't raadhuis ter inzage lagen. Dat maakte het voor fracties die pas op het laatste moment met hun beschouwing kwamen, mogelijk om van de betogen van andere partijen kennis te nemen, alvorens zelf een verhaal op te stellen. Op die manier kan makkelijk politieke winst worden geboekt. De burgemees ter zei dat het ter inzage leggen van de beschouwingen in het raadhuis een gevolg was van een misverstand. Het mag beslist niet opnieuw voorkomen, want het gaat hier om stukken die het college vertrouwelijk heeft gekregen en waarop tot het moment van het uit spreken in de vergadering een embargo rust. Een op het terrein Slufterhoek door de Coöperatieve Vereniging Slufterhoek klandestien gebouwde houten berging tegen het bestaande magazijn, moet worden gesloopt. Het bouwsel was opgemerkt door mensen van gemeen tewerken. Ze lieten B en W weten dat uitbreiding van het magazijn volgens het bestemmingsplan buitengebied wel mogelijk is, maar dat de huidige berging niet voldoet aan de eisen. „Deze berging roept zeker bezwaren op bij de welstandcommissie gezien het gebruik van hout en golfplaten." Ook voldoet de flauwe dakhelling niet aan het bestemmingsplan. Het moet een plat dak zijn of minimaal dertig graden en de inwendige hoogte is te laag. De vereniging heeft nog voldoende moge lijkheden om het bestaande magazijn uit te breiden, want drie procent van het terrein mag gebruikt worden voor dienstverlenende gebouwen. Dat bete kent "in dit geval een oppervlakte van 27.000 m2. B en W zullen de vereniging gelasten de berging te slopen. De speel-o-theek zal in de kerst vakantie gesloten zijn. Op woensdag 22 december kan er voor het laatst geruild worden. Volgend jaar, op 7 januari, is de speel-o-theek weer open voor het lenen van speelgoed en spelletjes. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Kinderen van 0 tot 7 jaar kunnen voor het speel goed terecht in de voorspeelruimte van de muziekschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg. De openingstijden zijn: woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Een 35-jarige Texelaar weigerde dins dagavond de bloedproef nadat hij op de splitsing Brink-Dorpsstraat-Nikadel te gen een paal was gereden en vervolgens was doorgereden. Omstanders hadden de Texelaar echter in de fout zien gaan en al snel kon de politie de automobilist thuis aanhouden. Het vermoeden dat er alcohol in het spel was, werd bevestigd door twee blaasproeven, waarna de bloedproef werd aangeboden. Deze weigerde de Texelaar. De politie heeft proces verbaal opgemaakt wegens het doorrijden na een aanrijding, het weigeren van de bloedproef. De auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Aan de traditie dat de burge meester begin januari de raadsleden ontvangt voor een nieuwjaarsbe groeting komt een eind. Burge meester J. A. Engelvaart vertelde dinsdag in de begrotingsvergade ring dat inplaats van deze bijeen komst door het gemeentebestuur een algemene nieuwjaarsreceptie zal worden gegeven en wel op 3 januari van 19.00 tot 20.00 uur. Daarbij zijn niet alleen raadsleden welkom maar ook vertegenwoor digers van verenigingen en andere organisaties maar ook gewone" burgers, —dus iedereen. De eerste ronde van het tweede iriodetoernooi van En Passant was reet al een spectaculaire. De jeugdige, de A-groep debuterende, Roland akker brak in gewonnen positie af gen niemand minder dan M. Vittali die het eindspel pardoes zijn loper inge- oten zag. bakker was er onmiddellijk bij om de 'rdwaalde raadsheer te arresteren, jn broer Arjen leverde eveneens een ima stukje werk af door met de zwarte ukken H. Broekema te verslaan. Het toernooi belooft bijzonder inte- issant te worden, vooral omdat het in lite een confrontatie is tussen de aan- ormende schaakjeugd (J. Rommets, rj. Bakker, R. Bakker en N. Witte, emiddelde leeftijd 14 jaar) en de vier :erkste En Passant senioren, gemiddeld 45 jaar oud. Dinsdagavond sloeg de alans door ten gunste van de jeugd 'ant ook Joop Rommets bereikte een eelbelovende positie tegen A. C. Bak er. Hij deed het echter niet helemaal oed en zal ondanks zijn pluspion, ermoedelijk in remise moeten berus- ïn. Van de jeugd in de A-groep werd Heen Niek Witte, die eveneens in deze roep debuteerde, met een nul naar bed jestuurd. Hij nam het op tegen J. Dros, ette de partij goed op maar raakte in et middenspel op een dwaalspoor. Favorieten De B-groep is met zo'n 16 spelers inds lang niet zo goed bezet geweest. Js favorieten gelden hier W. Hoekman, Terpstra en F. van Lare. Maar ook G. loetelief, R. Daan en M. Witte kunnen oor een verrassing zorgen. G, Zoetelief ioekte een nuttige zege op E. de Visser. van Lare moest tot het uiterste gaan nn F. van Tatenhove op de knieën te zijgen. Uitslagen: l-groep: Rommets-A. C. Bakker afgebr. Witte-J. Dros 0 1 Bakker-M. Vittali afgebr. I Broekema-Arj. Bakker 0—1 l-groep: Zoetelief-R. Daan deVisser-D. Veltkamp 4 Witte-F. van Tatenhove van Lare-M. Visser van Loo-N. van Heeringen de Bruin-W. Pranger V. Pranger-A. Terpstra Zoetelief-E. de Visser v.Tatenhove-F. van Lare H. van Heeringen-M. Visser 54 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 •54 Zaterdag speelt het eerste achttal van :n Passant tegen Castricum terwijl het weede team het uit tegen Schoorl ipneemt. De gemeenteraad is zeer verdeeld over de vraag of bij de drukste Pont- wegkruizingen ter hoogte van Den Burg voor verkeerslichten dan wel voor tunnels moet worden gezorgd. Ook gaan stemmen op om één kruispunt van een tunnel te voorzien en de andere van verkeerslichten en zelfs zijn er minstens twee raadsleden (D. Welboren en P. Bakker) die zowel tunnels als lichten overbodig vinden. Er werd naar aanleiding van de voor verkeerslichten uitgetrokken investe- ringspost (7390.000,— waarvan 7250.000, door de provincie wordt gesubsidieerd) uitvoerig gediscussieerd en het college was daar niet blij mee. In het verleden is namelijk al uit den treure over het tunnels- en lichtenprobleem gesproken en uiteindelijk is besloten ver- keerslichten te plaatsen. Dat was een De gemeenteraad heeft dinsdag avond besloten om de Jan P. Strijbos school in Midden Eierland in stand te houden. Gemiddeld bezochten afgelo pen jaar 33 kinderen de school en dat is volgens de lager onderwijs wet te weinig om als school te kunnen voortbestaan. In die wet wordt vijftig leerlingen als minimum genoemd. De gemeenteraad kan echter besluiten een dergelijke school in stand te houden en dat ge beurde dinsdag dan ook. Het voort bestaan van de J.P. Strijbosschool is door dit besluit in ieder geval met drie jaar verlengd. De raadsleden waren het eens met de mening van het college dat de school, ondanks de geleidelijke te rugloop van het aantal leerlingen, nog steeds in een behoefte voorziet. Ver wacht mag worden dat volgend jaar 36 37 kinderen de school zullen bezoeken en daarbij komt dat de bevolking ter plaatse de school zeer op prijs stelt. Rienstra (CDA) liet dinsdagavond weten het van harte eens te zijn met de instandhouding van de school. Wel vond hij dat gelet moet worden op de ontwikkelingen die in het basisonderwijs gaande zijn. Zoals bekend, wordt ge werkt aan integratie van kleuter- en basisonderwijs en daarvoor is een school met tenminste drie lokalen no dig. De Strijbosschool heeft er maar twee. Wellicht dat daardoor in de toe komst toch gedacht moet worden aan één grote school in samenwerking met de openbare lagere school te De Cocks- dorp. De twee scholen doen nu al samen met gymnastiekonderwijs. In de volgende periode van drie jaar moeten volgens Rienstra de mogelijkheden worden bezien, waarbij uiteraard de ouders er als eerste bij moeten worden betrokken. Wethouder Zegers concludeerde dat de toekomstbespiegelingen van Rien stra niet aan de orde waren en dat het nu alleen ging om de instandhouding van de Strijbosschool. Wat er in de toekomst gaat gebeuren valt nog niet te zeggen. raadsbesluit en nu was de uitvoering van dat besluit aan de orde. B en W waren helemaal niet van zin om op nieuw de voor- en nadelen van lichten resp. tunnels te gaan onderzoeken, ook niet naar aanleiding van het door Ger- brand Poster geopperde plan om zg. trektunnels te maken. Want die trek- tunnels zijn gewone tunnels die alleen volgens een andere techniek worden aangelegd. Die techniek is nooit een punt van discussie geweest, wel de extra ruimte die voor tunnels nodig is. Bij in- en uitgang moet een flink terrein beschikbaar zijn om er via een flauw talud in te kunnen lopen of rijden. Ouwe koek De burgemeester zei dat de gemeen teraad best het vraagstuk opnieuw in discussie mocht nemen, maar het col lege was niet van plan er nog energie in te steken en wilde slechts volstaan met het op tafel leggen van de bevindingen die de oude onderzoekingen hebben opgeleverd. De twijfel in de raad stond het vast stellen van de investeringspost niet in de weg Met kennelijk profetische blik was de post met omschreven als „ver keerslichten" maar als „verkeersmaat regelen". Daar kunnen ook tunnels mee worden bedoeld en mogelijk is ook het geraamde bedrag van bijna vier ton toereikend voor tunnels. Belangrijker is echter of de provincie ook voor tunnels een belangrijke subsidie wil geven. Dat zal worden nagegaan alvorens de zaak in de commissie wordt besproken. Zekerheid Het standpunt van het college staat echter bij voorbaat vast: vasthouden aan verkeerslichten. Wethouder P. A. Zegers: „Ik heb vier jaar gevochten voor veiligheid op de Pontweg. De raad heeft gekozen voor verkeerslichten inplaats van tunnels en er is een toezegging van GS om het leeuwendeel van het geld te betalen. Ik voel er niets voor om daarover weer te gaan praten. Op die manier kunnen we alle beslissingen die de oude raad heeft genomen wel weer ter discussie stellen." De nieuwe raadsleden bleken van dat laatste niet onder alle omstandigheden De fa. Goënga en zn. wil de super markt in Den Hoorn fors uitbreiden en B en W hebben besloten daar door middel van een artikel 19 procedure en een voorbereidingsbesluit medewerking aan te verlenen. Daarmee loopt het college vooruit op het toekomstige beschermd dorpsge zicht Den Hoorn, waarin de supermarkt als detailhandel is bestemd. Volgens het geldende uitbreidingsplan, daterend uit 1954 is uitbreiding niet mogelijk omdat de grond rond de supermarkt agrarisch is bestemd. afkerig te zijn. Gerbrand Poster zei dat de nieuwe raad andere inzichten kan hebben als de oude. Als het mogelijk is moeten die nieuwe inzichten een kans krijgen. Zaterdag vanaf 10.00 uur haalt Scou ting Texel oud papier (en afgedankte schoenen) op in Den Burg. Deze keer is aan de beurt Schilderend, Emmalaan, Haffelderweg, Keesomlaan, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyckstraat en Elemert. leder wordt dringend verzocht het papier tijdig en gebundeld aan de straat te zetten zodat het vlot kan wor den ingeladen. De zon komt 21 december op om 8.45 uur en gaat onder om 16.29 uur. Maan: 23 dec. E.K.; 30 dec. V.M. Springtij: 17 dec., doodtij: 25 dec. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 17 december 9.44en21.59 Zaterdag 18 december 9.57 en 22.30 Zondag 19 december 10.18 en 22.54 Maandag 20 december 10.40 en 23.16 Dinsdag 21 december 11.04 en 23.51 Woensdag 22 december 11.33 en Donderdag 23 december 0.37 en 12.14 Vrijdag 24 december 1.34en 13.11 Zaterdag 25 december 2.36 en 14.22 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De Rijkspolitie hield dinsdag een verkeerscontrole waarbij drie processen verbaal werden opgemaakt. Twee auto's hadden gladde banden en één Texelaar reed in een auto met een kapotte verlichting. Op zaterdag 25 december, eerste kerstdag, is er in ,,'t Kamphuis" op Zuid Haffel een kerstviering. Zowel jongeren als ouderen zijn daar van harte welkom. Om 10.00 uur wordt begonnen met koffiedrinken, waarna er gezongen wordt en de kerstboodschap verteld. Ook is er een gezamenlijke maaltijd warvoor men zich telefonisch op kan geven: 0220-3770 Als men gehaald en gebracht moet worden ook boven staande telefoonnummer bellen. In deze tijd van economische malaise neemt de belangstelling voor twee dehandsspullen toe. Dat merken ze ook bij Scouting Texel waar men nieuwe leden die dat willen, graag zou helpen aan tweedehands uniformen die onge twijfeld nog hier en daar ongebruikt in de kast hangen. Het gaat om uniformen voor welpen, verkenners, gidsen en ka bouters. Daarnaast bouwt Scouting ook een klein „museum" op van oude uni formen met bijbehorende zaken zoals insignes e.d. Ook met het oog daarop worden oude spullen graag in ontvangst genomen. Contact moet worden opge nomen met de heer N. Slijderink in Den Burg. CONCLUSIE ZOMERRAPPORT POLITIE: De sterkte van de rijkspolitie op Texel moet begin volgend jaar op 25 personen worden gebracht. Dit schrijft commandant P. Scheuneman van de Texelse rijkspolitie in het rapport over het werk in het afgelopen zomerseizoen. De feitelijke sterkte van het Texelse politiekorps is achttien personen, waaraan van 25 juni tot 11 september acht gedetacheerden waren toegevoegd. In de drie topweken in juli waren er zelfs negen gedetacheerden. Scheuneman wijst erop dat als een gemeentepolitiekorps in een bijzondere situatie verkeert die uitbreiding van het personeelsbestand rechtvaardigt, dit voor het ministerie van binnenlandse zaken beloond wordt met die uitbreiding. Het ministerie van justitie, waaronder de rijskpolitie ressorteert moet dat volgens Scheuneman overnemen. „Mijn mening om de personeelssterkte van de groep Texel te verhogen wordt gedeeld door de districtscommandant Alkmaar en de burgemeester van Texel" staat in het rapport. Door de districscommandant en de burgemeester zijn vorige jaren brieven geschreven met de bedoeling meer mankracht voor de Texelse politie te be werkstelligen en die brieven hadden het resultaat dat begin dit jaar twee wacht meesters aan het korps konden worden toegevoegd. Dit geeft echter geen zekerheid voor het behoud van de sterkte van het korps want zoals de zaken zich nu laten aanzien loopt de sterkte terug door overplaatsingen. Aanvulling van de sterkte kan dan niet geclaimd worden. Afgelopen jaar heeft de districscom mandant een brief naar de Algemene Inspecteur der Rijkspolitie geschreven met het verzoek de sterkte van het Texelse korps op 25 personeelsleden te stellen. De burgemeester schreef af gelopen jaar een brief naar de Commis saris van de Koningin waarin hij om een verhoging van de sterkte tot 25 man verzocht. De burgemeester merkte in zijn brief onder meer op dat huidige regels voor het bepalen van de sterkte van een politiekorps onvoldoende reke ning houden met bijzondere omstandig heden op Texel waardoor de basis politietaak niet naar behoren kan wor den verricht. Toeristisch Bijzondere omstandigheden die extra mankracht rechtvaardigen liggen vooral m het toeristische karakter van Texel. In het topseizoen heeft Texel ongeveer 50.000 „bewoners" waarvoor diverse evenementen worden georganiseerd. Bij deze evenementen zoals popfesti vals, windsurfwedstrijden, catamaran wedstrijden, zomerrecreatiewerk, fol- kloredagen, braderieën, feestmarkten en andere activiteiten is extra politie- inzet onontbeerlijk. Daarbij komt dat Texel een groot aantal horeca bedrijven heeft. In gebieden met veel bars en andere horecagelegenheden moest meer dere keren opgetreden worden tegen al te baldadige jeugd. In de drukste gebieden werd een patrouille in burger gehouden. Door de preventieve werking die van de burgerpatrouille uitging kon bereikt worden dat het zomerseizoen betrekke lijk rustig verliep. Ook het drukkere verkeer in de zomertijd geeft aanleiding tot extra drukte. Explosieven Los van het voorgaande heeft de politie de afgelopen zomertijd flink veel werk gehad aan explosieven die op het strand en in de duinen waren gevonden. Met het localiseren van de vindplaatsen, het markeren en veilig stellen van de explosieven en het begeleiden van de Explosieven Opruimingsdienst waren heel wat manuren gemoeid. De E.O.D. is afgelopen zomer zes keer op Texel geweest Totaal werden 16 verschillen de soorten granaten, vier markeerdere, 35 verschillende soorten munitie, twee ernstvuurwerken, één semafoon, drie sonarboeien en één rookpot gevonden. Verder zijn er een paar bommeldingen bij de politie binnengekomen, maar deze bleken alle vals te zijn Ten aanzien van het gebruik van ver dovende middelen heeft de politie een aantal controles gehouden. In één geval werd een hoeveelheid soft drugs in beslag genomen. Hierbij werd gebruik gemaakt van een zogenaamde hash- hond. De ervaringen daarmee zijn zeer positief zodat in de toekomst vaker een beroep op dit type honden zal worden gedaan. Ook werden het afgelopen seizoen meerdere controles in verband met de vuurwapenwet gehouden. In totaal werden vier jachtgeweren in beslag ge nomen. Meedere malen moest de politie in actie komen wegens overtredingen van de sluitingstijden van café's of win kels. Wat dit laatste betreft werden vooral de zondagse sluitingsuren over treden. Misdrijven Het afgelopen jaar heeft de politie veel bemoeienis gehad met het opvan gen, ophalen, aanhouden en overbren gen van psychish gestoorde mensen. Deze mensen moesten soms langere tijd in de personeelsruimte van het bureau opgehouden worden en dat leverde soms problemen op. Op het bureau werden door deze mensen vernielingen gepleegd met een totale schade van 72500,-. In de periode van juni tot 8 september werden op Texel 326 misdrijven ge pleegd. In dertig gevallen zijn de daders bekend, in 296 gevallen niet. Het aantal overtredingen bedroeg 1735. Hiervan werden 1409 zogenaamde miniproces- sen verbaal uitgeschreven, volgens wel ke de overtreder zijn boete kan betalen per bank of giro. Dit systeem bespaart de politie veel administratieve romp slomp. Verder waren er 219 verkeers overtredingen en 107 andere overtre dingen. In dezelfde periode deden zich op Texel 156 aanrijdingen voor, waarvan drie met dodelijke afloop. In twaalf gevallen was sprake van zwaar letsel en in 21 gevallen van licht letsel. Bij 44 aanrijdingen ontstond zware schade. In de zomerperiode was er één verdrin- kingsgeval. In juni werd door de politie het zoge naamde project Texel gestart. Het is een onderzoek naar activiteiten en resul taten van het politiewerk. Zo krijgt men beeld over het aantal activiteiten per uur, per dag en per week en ook wordt inzicht verkregen in de gemiddelde tijd die nodig is om ter plaatse van het gemelde te komen. Die tijd bleek 13,1 minuten te zijn. Als norm wordt wel eens tien minuten aangegeven. Dat dit bij de Texelse politie langer is zou kun nen zijn door de uitgestrekheid van het gebied en de hoeveelheid meldingen. Ook hier dringt zich de gedachte op dat de Texelse politie te weinig personeel heeft en ook over te weinig voertuigen beschikt. De groep Texel beschikt mo menteel over drie auto's. Ideaal wordt echter gevonden vier dienstauto's en een terreinmotor.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7