Waterdicht maken ijsbaan helemaal niet nodig'' RAADHUIS UIIRMIMI Sportraad komt met compromis Ft— fl ,,De Boezemvriend Aktie tegen subsidiekorting HINDERT zon, maan en hoog water Mededelingen van B. en W\ r r Aanmeldingen de Kruis-vakanties Voorlichtingsavond over lokale omroep Verleende bouwvergunningen aymwedstrijden ZDH Eilandcompetitie volleybal Zetfout houdt contributie in toom MST-programma ROKERSPROTEST IN SPORTRAAD I jIDAG 28 JANUAR11983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 bestuur van de ijsclub Den Burg het helemaal niet nodig dat de snte f40.000,— uitgeeft voor het eren en waterdicht maken van de n van Den Burg. Volgens het kunnen de problemen met de n veel eenvoudiger en goedkoper in opgelost. IJsclub-voorzitter ijan lichtte dat toe in de maan- ond gehouden vergadering van de commissie voor financieel, econo- en technisch beleid en naar iding daarvan besloot de com- het college te verzoeken het el terug te nemen en er nog eens iet ijsclub-bestuur over te praten. s winters als ijsbaan in gebruik speelweide is momenteel vrij sterk I id, waardoor grote hoogtever- llen ontstaan in het op het terrein I mpte water. Om ook de hoogste I en blank te krijgen, moet erg veel E op het terrein worden gezet, wat oorzaak van is dat het vrij lang voordat de baan ,,houwes" is. geeft haast elke winter bii de atsliefhebbers veel ergernis dat op Toment dat overal op Texel al kan sn geschtaatst de, de baan van jaar organiseert het Rode Kruis ities voor langdurig zieken en ge- icapten, dus voor diegenene die jB(meer) zelfstandig op vakantie ■en Jlectie bij de aanmeldingen voor ^BHode Kruis vakantie is nodig daar lantal aanvragen groter is dan er ;en beschikbaar zijn. Het Rode biedt voor de vakanties de volgen- rorzieningen: In de eerste plaats is t varend vakantieschip J. Henry int voor hen die bedlegerig zijn of anent een rolstoel gebruiken. Er is scheepsarts aan boord en er zijn lende verpleegkundigen en hel- sters). n is er voor Texel het tehuis IJssel- n Wezep. Dit tehuis is geheel voor toelen aangepast en er zijn vol- ide verpleegkundigen, en hel- Isters) om de nodige verzorging te Het hoofdbestuur van het Ne- mdse Rode Kruis meent dat het in tijd niet langer mogelijk is de ntietochten gratis aan de deelne- aan te bieden. Daarom zal aan de Dmstige gasten een bijdrage van I, worden gevraagd voor één intieweek. Formulier die menen in aanmerking te kun- komen voor een Rode Kruis vakan- es kunnen vanaf heden schriftelijk of Dnisch zelf een aanmeldingsformu- aanvragen bij mevr. A. Swennen- srwaard. Doolhof 7, Oudeschild, 12220-2123. Dit formulier dient door anvrager ook zelf te worden inge- eventueel geassisteerd door fa- leden, wijkverpleegkundigen of arts. Het invullen van dit formulier kent met dat de aanvrager ver- rd is van een vakantieplaats. Er zijn, i gezegd, veel meer aanmeldingen plaatsen, daarom zal een selectie ten plaatsvinden. De aanmeldings- lulieren moeten vóór 26 februari diend zijn. Den Burg nog steeds niet open is. Daarbij komt dat de baan lekt, zodat steeds water moet worden bijgepompt. Afdoende De gemeente wou beide euvels in één keer afdoende bestrijden door het ter rein te egaliseren en te voorzien van een waterkerende ondergrond. Dit zou f40.000, kosten, af te schrijven over tien jaar zodat de jaarlijkse lasten van deze investering f8400, zouden belo pen. Evenals bij sportvelden wilde men 40% van dit bedrag (f3360, in rekening brengen van de gebruikers, dis de ijsclub. Deze zaak is al eens eerder in discussie geweest. Het ijsdubbestuur was ook toen tegenstander en bood aan het egaliseringswerk voor eigen reke ning (f5000, uit te voeren. De ge meente vond dat echter een halve oplossing omdat hiermee de lekkage niet was verholpen. Gevreesd werd dat het'later nodig zou zijn alsnog een waterdichte laag aan te brengen en dan zou het naar verhouding veel duurder worden dan nu alles in een keer aan te pakken. Dat resulteerde dus in het voorstel aan de commissie om tot de dure, afdoende verbetering over te gaan. Irritatie Bij het ijsdubbestuur (waarmee ver der geen overleg meer is gevoerd) was dat bijzonder slecht gevallen, zoals bleek uit wat voorzitter Jongejan in de vergadering naar voren bracht. Hij bleef van mening dat de door de gemeente bepleite oplossing overbodig is en bo vendien voor de ijsclub te duur. Ega liseren en hier en daar een paar lekkende plekken dicht maken is voldoende. Dat water onder het ijs moet worden ge pompt is in de praktijk helemaal niet be zwaarlijk en zelfs er goed om de ijslaag Donderdagavond 3 februari wordt in dorpshuis d'Ouwe Ulo een voorlich tingsavond gehouden over lokale om roep. De avond is georganiseerd door de Werkgroep Lokale Omroep Texel en wordt verzorgd door de NCRV. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en is toegankelijk voor ieder. De Texelse werkgroep hoopt dat veel mensen die interesse hebben in plaat selijke radio van hun belangstelling zullen blijkgeven, ook de „piraten" of degenen die met hen contacten on derhouden. Er is uitgebreid gelegenheid voor vragen stellen en discussie. De on komt 1 februari op om 8.21 uur en gaat onder om 1 uur en gaat onder om 17.26 uur Maan: 28 jan. V.M.; 4 febr. L.K. Springtij: 31 jan.; doodtij: 7 febr. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 28 januari 7.55 en 20.15 Zaterdag 29 januari 8.49 en 21.04 Zondag 30 januari 9.42 en 22.03 Maandag 31 januari 10.46 en 23.01 Dinsdag 1 februari 11.38 en 23.43 Woensdag 2 februari 12.02 en Donderdag 3 februari 0.11 en 11.43 Vrijdag 4 februari 0.27 en 11.47 Zaterdag 5 februari 0.50 en 12.26 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. op spanning te houden. Jongejan deed het voorstel om toe te staan dat de club de baan egaliseert voor f6000, waar van de helft door de club wordt betaald. Bij het ijsclub-bestuur was nogal wat irritatie ontstaan omdat de gemeente over de diverse aspecten van het ijs baanprobleem helemaal niet met het bestuur had gepraat, terwijl dat bestuur toch heel goed weer welke eisen in de praktijk aan deze schaatsbaan moeten worden gesteld. Medeleven Het commissielied Henk Beumkes onderschreef dat gevoel. „Neem dat voorstel terug en ga eerst eens praten met dê club." Ook Cor Dros meende dat egaliseren van de baan een toereikende maatregel is. Peter Bakker schaarde zich nog niet direct achter het ijsclub-bestuur en veronderstelde dat de mening aldaar vooral wordt ingegeven door het feit dat een belangrijk deel van de jaarlijkse las ten die de gemeentelijke maatregelen veroorzaken, door de club gedragen moeten worden. „Als dit plan toch zou doorgaan, zou gepraat moeten worden over de financiële gevolgen voor de club." Schoorsteen reinigen Onlangs moest de brandweer weer uitrukken voor een brandje in een schoorsteen. De laatste jaren komt dat steeds meer voor. De indruk bestaat dat veel mensen zelf een schoorsteen heb ben gebouwd ten behoeve van een open haard of een houtkachel. Niet altijd is daarbij gelet op een degelijke constructie. Het is vooral van belang dat een schoorsteen regelmatig wordt ge reinigd, in de meeste gevallen is twee maal per jaar noodzakelijk. U kunt over het maken van een schoorsteen en het schoonhouden daarvan advies inwinnen bij erkende installateurs en de vrijwillige brandweer. Indien u hieraan de nodige aandacht besteedt, kan het aantal schoorsteenbrandjes (of erger) vermin deren en onnodige materiële -schade worden voorkomen. Wij willen ook graag onder uw aandacht brengen dat de in de volksmond zo genoemde „allesbranders" niet geschikt zijn om van alles in te verbranden. Oit type kachel is bedoeld voor het verbranden van hout of kolen. Het verbranden van papier, plastic, oude schoenen, kle dingstukken, etc. kan stankoverlast ge ven aan uw buurtbewoners en brengt allerlei milieuvervuilende en kankerver wekkende stoffen in „de lucht". Ge bruik deze kachels dus voor het doel waarvoor zij gemaakt zijn. De nieuwe André van Duin-film „de boezemvriend" als opvolger van „Ik ben Joep Meloen" gaat voor de tweede nog een keer het bioscoopprogramma vul len. In deze film gaat Van Duin als kiezentrekker door het land. De film die zich in 1811 in het Napoleontisch tijdperk afspeelt laat vele prominente Nederlanders de revue passeren. De be langrijkste zijn o.a. Leen Jongewaard, Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp, André Hazes, Jerome Reehuis en Va nessa. De regie was in handen van Dimitri Frenkel Frank. „De boezem vriend" is te zien van vrijdag tot en met maandag en in de zondagmatinee. De keuring is alle leeftijden en de toegang is f8,- p.p. De Stichting Texelse Sportraad is het niet eens met de door B en W vastgestelde kortingen op de exploitatiesubsidies voor sportver enigingen. Aanhouding van de nullijn 1981 is voor het bestuur on aanvaardbaar, zo bleek maandagavond tijdens de vergadering in het raadhuis, maar men vond wel dat de sport ook moet inleveren. „We hebben terecht gezegd dat de verenigingen langlopende verplich tingen hebben, zoals zaalhuur en salarissen van trainers", zei voorzitter André van der Vliet, die vond dat dit argument echter niet tot in het oneindige als protest tegen de bezuinigingen ingebracht kan worden. „Het gaat er om dat de verenigingen niet wisten dat ze zo fors gekort zouden worden. Nu weten ze dat wél, maar ze zitten nog vast aan enkele verplichtingen." Na een lange discussie kwam er een compromis uit de bus waarmee de Sportraad wil ageren tegen het college- beleid: dit sportseizoen afwerken vol gens de begroting 1982-1983 en vanaf het volgende sportseizoen (augustus) overleg over een verdergaande korting waarbij de Sportraad wel wil vasthou den aan de nullijn 1982, inclusief extra uitkeringen die er zijn geweest. Dat zou betekenen dat de sport vanaf augustus 10% moet inleveren. Boven dien is de begroting in 1982 wat sport betreft met dertien duizend gulden overschreden en daar is toen, op advies van de Sportraad, een extra zaalhuur verhoging van 6% tegenover gesteld. „Uit die opbrengst is de overschrijding in deze sector betaald", zei Van der Vliet, die vond dat daarmee is aange toond dat de sport „wel iets wil slikken." In oktober kwam echter be richt van het college dat deze extra zaalhuuropbrengst maar één keer in de sportsector uitgekeerd zou worden. Voor de volgende jaren was een terug gave in overschrijdingskosten via dit potje dus niet meer mogelijk. De Sportraad toonde zich bij de discussie over de bezwaarschriften te gen het sociaal-cultureel jaarprogramma 1983 verbolgen over het collegebeleid om onaangekondigd uit te gaan van de nullijn 1981, maar na enig heen en weer gepraat kwam men wel tot de conclusie dat men niet ontkomt aan extra inle veren. „Als we ons steeds verschuilen achter de verplichtingen van sommige clubs, kunnen we nooit een veer laten", zei Joop Huigens die tot de conclusie was gekomen, dat de meeste ver enigingen de uitgekeerde subsidies van 1982 als uitgangspunt voor de nieuwe begroting hadden genomen. „We wa ren toen blij met het aanhouden van de nullijn en wilden wel extra zaalhuur betalen om de overschrijding op te vangen, maar nu valt deze constructie in het water." Belangrijk discussiepunt was ook het feit dat de arbeidsplaatsen van beroeps krachten zoveel mogelijk behouden moeten blijven, zoals ook in de sub sidieverordening is verwoord. Bij de forse subsidiekorting die nu wordt voorgesteld, zullen verenigingen zonder beroepskrachten extra moeten inleveren, immers eerst worden alle salarissen betaald en dan kijkt het college wat er nog over is voor alle ver enigingen die subsidie op de exploitatie willen. Dat zou in de praktijk (volgens nullijn 1981) betekenen dat clubs zonder gesubsidieerde trainers twintig procent inleveren. Geknokt Het bestuur wilde maandagavond niet tornen aan de regel dat de banen van beroepskrachten veilig gesteld moeten zijn. „Daar hebben we juist lang voor geknokt". Uiteindelijk kwam men tot de conclusie dat extra korten ter discussie mag staan vóórdat de clubs nieuwe con tracten aangaan. „Eerst doorgaan vol gens de begroting 82-83 en dan krijgen we de klap in het najaar", was de algehele mening, waarbij als belangrijk ste argument naar voren kwam dat de verenigingen nu in ieder geval weten waar ze aan toe zijn. Dit standpunt wordt maandagavond voorgelegd op een speciale actieverga dering die in De Lindeboom wordt gehouden. Alle aangesloten verenigin gen zijn welkom op deze bijeenkomst, waar dus alleen over het subsidiebeleid en eventueel protest gesproken zal wor den. De aanvang is 20.00 uur. Als de gehele Sportraad maandag met een eensluidend standpunt naar buiten komt, kan worden gepoogd de gemeenteraad mee te krijgen in dit compromis. De subsidiekortingen en het sociaal-cultureel jaarprogramma ko men aan de orde in de raadsvergadering van 8 februari. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of instan ties bouwvergunning verleend. A. D. van Tuinen, voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan de Californiëweg 163 te De Koog; G. van der Star, voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis, aan de Zanddijk 328 te De Cocksdorp; G. van der Star, Zanddijk 334, De Cocksdorp voor het gedeeltelijk vergroten van een woon huis aan de Zanddijk te De Cocksdorp; J. F. van Tongelen, Krimweg 10, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een garage-berging; D.F. G. Schilling, He renstraat 61, Den Hoorn, voor het ver anderen van een woonhuis; A.C.J.P. Waverijn, Kogerstraat 87, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een praktijkruimte; I. de Jonge, Orchis- mient 8, De Koog voor het vernieuwen van een woning; A. Hutjes, De Ruyter- straat 123, Oudeschild, voor het plaat sen van een dakkapel; H. Tas, Peper straat 21, Oosterend voor het vernieu wen van een gevel en kozijnen; A. Timmer, Hogereind 36, De Waal voor het vergroten van een woonhuis; R. Kaper (Rijksgebouwendienst), voor het gedeeltelijk vergroten van een kantoor aan Thijsselaan 2 te Den Burg; P. Speets, voor het gedeeltelijk vernieu wen van buitenmuren en kozijnen aan de Kogerweg 157 te Den Burg; P. Kikkert, names het Juttersmuseum, voor het oprichten van een bestaand reddingboothuisje op het Molenterrein te Oudeschild; J. J. Joosten, Thijsse laan 41, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraakk Overheidsbeschikkingen een bezwaar schrift indienen. Nadere informatie hier over is te verkrijgen bij de gemeente secretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. de gymzaal bij de Jan Drijverschool dinsdag de onderlinge gymwedstrij- van ZDH gehouden. De jongens en »jes van de eerste twee klassen nden de middag. Eerste bij de jens werd Sander Hopman met 27,4 I ten, tweede Dennis Trouerbach 26,1 ten. Eerste bij de meisjes werd na Pelgrim met 27,6 punten en ede werd Leonie Hopman met 26,1 a ten JJ jongens van de hogere klassen en aan elkaar gewaagd, want de itentotalen lagen uiteindelijk erg bij elkaar. Eerste werd Merijn er met 26,3 punten, 2e Marco Flier 2hris Commandeur, allebei met 25,9 iten laarna kwamen de meisjes klas 3 tot net 6 en zij lieten duidelijk zien dat >ok zelf oefeningen gemaakt hadden. I variatie, concentratie en afwerking gden voor een leuke presentatie, ste Danielle Schilling 25,5 punten, 2. fanie Parlevliet 25,4 punten en 3. (te de Ruyter met 25,1 punten, islotte kwam de extra trainingsgroep bod. Bij ZDH wordt op bescheiden :e (1 uur per week extra) aan de r getalenteerden extra training ge- ën. Toch heeft dat ene uurtje duide- Jeffect. Het niveau ligt hoger. Bij de leek het erop dat Albert Everaarts zou winnen omdat Roger Kortenhoeven een slechte rekoefening draaide. Bij alle andere oefeningen haalde hij dat met „tienden" van punten weer in, zodat Roger Kortenhoeven toch nog eerste werd met 29,3 punten en Albert Eve raarts werd tweede met 28,9 punten. Yolanda de Kleijn was ziek en dat was een concurrente minder voor Hennieta Mulder. Zij werd eerste met maar liefst 30.8 punten en liet Marit de Leeuw met 28,2 punten en Patricia de Kleijn met 28.9 punten ver achter zich. Uitslagen 25 januari Mannen: Amro-Pado 1-1 Smash 3-Teso 0-2 Question-PEN 2-0 RSG-RWS 1-1 Graaf spuiterij-Gamma 1-1 Reisburo-DGM 2-0 Krim-Molenkoog 0-2 Versluis-Poedelprijs 2-0 Vredelust-Mengsmering 1-1 TZT 2-Memo 0-2 Vrouwen: Koffieshop-CVI 2-0 Skil-Gar.Dros 2-0 Graaf spuiterij-Lindeboom 1-1 Deja vu-Goënga 2 0-2 Ass. Bremer-Jailteam 2-0 Taxi Smidt-Smash 2 0-2 Vijfsprong-Smash jeugd 0-2 Casino-Hema 2-0 Cafeetje-Nikanto 2—0 Rog-Boetiek 22 1 1 Molenkoog-Grooten Slock 0—2 Programma 1 februari Veld A mannen: 18.30 u. Question-RWS Gemeente 19.05 u. Gemeente-Bravura RWS 19.45 u. PEN-Teso Time Out 20.25 u. Time Out-PH Hotel PEN 21.05u. Kobeko-Smash 1 Timmersbak. 21.45 u. Timmers bak.-v.Wijngaarden Molenkoog 22.25 u. Berekuip-Molenkoog Van Wijngaarden Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Mantje-CVI Vopoda 19.05u. Vopoda-Gar.Dros Skil 19.45 u. Koffieshop-Skil Gar.Dros 20.25 u. Mengsmering-Cors Polis WEsterlaken 21.05 u. Westerlaken-Memo Cors Polis 21.45 u. TZT 2-Poedelprijs Memo 22.25 u. Verfbus-Pado Poedelprijs Veld C vrouwen: 18.30 u. Gyvo-Goënga2 FransZegel 19.05 u. Smash 2-Frans Zegel Goënga2 19.45 u. 12 Balcken-Cafeetje Spoorzicht 20.25 u. VWAudi-First Lady Taxi Smidt 21.05 u. Taxi Smidt-Smash jeugd First Lady 21.45u. Gar. Kikkert-Expert Bremakker 22.25 u. Bremakker-Nokanto Gar.Kikkert Inschrijving voor de spelregelcursus sen is nog steeds mogelijk (02220-4802). De wedstrijdleiding wil vooral de man- Een zetfout in deze krant heeft er voor gezorgd dat de contributie van het wekelijkse trimmen in de Den nen met slechts vijftig cent wordt verhoogd. De Sportraad besloot in december de vergoeding voor twee uur trimmen van één gulden op een rijksdaalder te brengen, maar de deelnemende dames beriepen zich op de aankondiging in de krant. Daar stond letterlijk:Wel moet per 1 januari het deelnamegeld met f1,50 worden verhoogd. Trimmen onder deskundige leiding kost dan ff, 50." Dat was voor de trimsters reden om de f2,50-eis van de Sportraad aan hun trimschoen te lappen. Het bestuur constateerde in de verga dering van maandagavond dat de dames niet zo goed kunnen rekenen maar wilde geen ruzie om één gul den. Nu wordt de contributie ff,50 en per f augustus wordt het f2,50. Zaterdag 29 januari 1983: Basketbal Trefpunt, Julianadorp: 18.30 u. Noorderhaven-Marels (h.sen) Volleybal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. Mini-wedstrijden 13.45 u. Tevoko 2-Onda (h) 13.45 u. Tevoko 1-Wieringen 1 (d) 13.45 u. Smash '68-Juvoc 2 (d) 15.15 u. Tevoko 1-Schorpioen (h) 15.15 u. Tevoko 2-HCSC 2 (d) 15.15 u. Tevoko 3-WSOV 1 (d) Zondag 30 januari 1983: Handbal De Brug, Den Helder: 13.15 u. Zeemacht 1-MST (d.jun) Sportlaan Den Helder: 14.15 u. WGW 2-MST (d.sen) Veerbrug, Annapaulowna: 16.15 u. ZAP 1-MST (h.sen) Maandag 31 januari 1983: nen er op wijzen dat enige verbetering in de spelregelkennis op zijn plaats kan zijn. Eerste cursus 11 en 12 februari; tweede cursus 25 en 26 februari. Volleybal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. Br.Seah. 1-Tevoko 1 (h) De nieuwe huisregel" dat in de ver gaderruimten van het raadhuis niet mag worden gerookt, riep m de maandag avond gehouden vergadering van de Stichting Texelse Sportraad protest op. Hoewel roken en sport als een slechte combinatie geldt, rookt het merendeel van de bestuursleden. Een van hen. Jaap van Heerwaarde, stak zijn onge noegen over het rookverbod niet onder stoelen of banken. Ik voel me hier niet meer welkom en overweeg te bedanken voor dit werk", zei hij. Van Heerwaarde wees erop dat de sportraadbestuurders vrijwilligers zijn die in hun vrije tijd wat extra's voor hun hobby over hebben. ,,Dan moet het wel plezierig blijven. Dit is betutteling. We kunnen zelf wel uit maken of we roken. Als iemand er last van heeft, doen we het niet.Enkele andere bestuursleden vonden ook dat men de keus liever zelf had gemaakt maar de meeste irritatie werd toch opgewekt door de rigoreuze manier waarop het college in deze had gehan deld. ,,Een beetje ondemocratisch.Op voorstel van Peter Hin werd besloten het college een ,,niet agressief" briefje te sturen, waarin staat dat de Sport raad-bestuurders niet zo gelukkig zijn met de manier waarop het rookverbod tot stand is gekomen. Verder werd af gesproken om voor elke sportraadver gadering een rookpauze in te stellen. Wie er behoefte aan heeft, kan dan gedurende ongeveer tien minuten in de hal van het raadhuis een sigaretje roken.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5