s Jo/andavan der Vis weer G VO-kampioene „Lola" Rien Brouwer tilt SVO/Z naar winst VAN HET RAADHUIS HERRIE mm HINDERT ■X jp LAND j? BOUW nnnnooooooOO Voetbaluitslagen Wedstrijden „Bornrif" Gymwedstrijden van Gyvo Ruimteonderzoek Pas gekocht en Mededelingen van B. en li. Hinderwet Melkcontrole veevoeding excursie Klaverjasclub zo weer kwijt Geluidsoverlast Natte ruitergroet PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG J FEBRUARI l| Jolanda van der Vis heeft ook dit jaar het kampioenschap van de gymnastiekver eniging Oosterend op een overtuigende manier gewonnen. Ze liet Mirjam Witte, haar belangrijkste rivale, met bijna twee punten achter zich. Het begon woensdagmiddag al om half twee in De Bijenkorf. De meisjes van 6 en 7 jaar lieten eenvoudige oefe ningetjes zien. Esther Klipper en Maaike van Dijk wisten als enige twee boven de 25 punten te komen. Eerste werd Esther met 25,2 punten en tweede Maaike met 25,1 punten. Bij de meisjes van 8 jaar kwamen er ook maar twee hoger dan 25 punten. Niemand van deze groep kwam echter onder de 23 punten, wat een duidelijk bewijs was dat ze aan elkaar gewaagd waren. Linda Rammers werd eerste met 25,6 punten en Rianne Messemaker werd tweede met 25,2 punten. De meisjes van 9 en 10 jaar gaven een echt voorbeeld van turnen, door bij zonder netjes te werken. Deze nette af werking zorgde er voor dat bijna ieder een boven de 25 punten uitkwam. Eerste werd hier Petra van der Vis met 27,6 punten en tweede werd Nienke Bloem met 27,3 punten. De groep meisjes van 11 jaar viel in verhouding met de vorige groep wel iets tegen, maar deed toch ook haar best. Oosterender tumkampioano Jolanda van dar Vis. Hier werd Rachel Barnard overtuigend eerste met 27 punten. Tweede werd Vibeke Gieskes met 26 punten. Ook de kleine extra trainingsgroep kwam woensdag aan bod. Bij de paardsprong wisten Marijke Eelman, Yvonne van der Vis en Janneke van der Vis een 8 of hoger te halen. Op de balk kwam alleen Marcella van der Vis tot een 8. Ze deed een radslag en twee koprollen zonder hulp. De brug onge lijk viel wat tegen. Vooral bij Marijke Eelman mislukten er een aantal onder delen waardoor het cijfer 7,2 onder de verwachtingen bleef. De (nieuwe) vrije oefeningen waren erg leuk om te zien. Sommige meisjes waren wat slordig maar de oefeningen zaten goed in hun hoofd. Vooral Janne ke van der Vis deed het bijzonder netjes. Mede hierdoor wist zij een puntentotaal van 30,5 te scoren en won daarmee ver diend een jeugdbeker. Jolanda Donderdagmiddag werd gestart met de grote extra trainingsgroep. Deze groep heeft slechts een paar keer kunnen trainen op zaterdagen, omdat er eigenlijk geen uur beschikbaar is voor deze training. Desondanks was hun inzet volledig. Bij de paardsprong was 7,9 het hoogste cijfer voor de overslag van Jolanda van der Vis. Mirjam Witte en Karin van Arkel zaten met 7,6 vlak daar achter. Na de balkoefening werd al wel duidelijk wie zou gaan winnen. Jolanda van der Vis stond haar oefe ningen te turnen alsof ze op de grond stond. Ook bij de brug werkte zij over tuigend, zij het dan dat Mirjam Witte wel dicht achter haar kwam. Arabier Bij de vrije oefeningen kom men weer genieten. Ér waren diverse meisjes die een arabier-flikflak konden turnen. Lei der Peter Vos was echter vastbesloten om niet op de „vloer" te komen en hierdoor durfden alleen Mirjam Witte en Jolanda van der Vis deze figuur te springen. Ze deden'het allebei keurig. Het voordeel voor Jolanda en Mirjam was dat zij al jaren van extra training hebben kunnen profiteren en de andere meisjes nog maar een half jaar. Eerste werd dus Jolanda van der Vis met 32,9 punten, tweede werd Mirjam Witte met 31,1 punten en derde werd Karin van Arkel met 29,8 punten. Rumoer De wedstrijden liepen ongeveer een drie kwartier uit en de jongens waren erg ongeduldig. Ook tijdens de wed strijden waren ze nogal rumoerig en rommelig Er was een A (de wat bete- renl en een B-groep. In de A-groep werd meer zelfstandig gewerkt en Anno Dijkstra wist beslag te leggen op de eerste plaats met 26,9 punten. Tweede werd Jacco Koopman met 26,3 punten en derde werd Niels van Arkel met 26,2 punten. Bij de B-groep werd Biem Vla ming eerste met 25,4 punten, Germain Raalte werd tweede met 24,6 punten en derde werden drie jongens, Nico Jan Drijver, Robert Eldering en Marco Daal der met 24 punten. Vooral ringen en sprong op trampoline waren de betere onderdelen. Voortgezet Tenslotte streden nog drie meisjes van het voortgezet onderwijs om een plaatsje. Petra de Jong sprong een prachtige hoge salto, wat haar 8,2 punten opleverde. Met deze sprong verzekerde ze meteen haar eerste plaats. In totaal kreeg zij 28,8 punten, Margje Bremer en Petra Brouwer kregen allebei 27,3 punten. De film is een sarcastische kijk op de jaren vijftig, het Duitsland van Adenau er, de periode van het „Wirtschafts- wunder." Het stadje Coburg is in de roes van de wederopbouw, iedereen profiteert en iedereen wordt elke dag een beetje rijker. Het hoofd van de gemeentelijke instantie die de bouwver gunningen verstrekt is een brave, hard werkende man, Von Bohm genaamd. Hij ontsteekt ondanks zijn gelijkmai humeur in woede als hij ontdekt dal vrouw van wie hij houdt 's nachts in bordeel werkt van de plaatselijke a; nemer en speculant Schuckert. lm. Bohm dreigt de hele corrupte bovenlag van Coburg aan de kaak te ste; oc Maar Schuckert weet het schandaaiul voorkomen. Von Bohm trouwt iwg Lola. Alles gaat weer zijn gangetje inxj, stad en Adenauer blikt neer van de kiezingsaffiches: „Geen experim^ ten." De schone schijn daarvan c maskerde Fassbinder in „Lola" eenfj-r die de draad oppakt waar Maria Br^ hem losliet. Fassbinder zei er in 1981 zelf vjjL „Het huwelijk van Maria Braun" hfij|( met Lola te maken. Maria Braun isK eerste deel van mijn geschiedschrijv; Ik moet nog een heleboel films mafi voordat mijn geschiedenis is aangelat bij het hedendaagse Westduitsland. tijd was hem niet gegund. Donderdag Filmganger, 20.00 uur. t Zaterdag 29 januari 1983 Afdeling Noordholland: SVO/Z-AIcm. Victrix Cocksdorp-Flamingo's Uitgeest-De Koog Pupillen: ZDH E1-Oosterend E2 De Koog (m)-Oosterend El Texel E4-Tex. Boys E3 Texel El-Texel E3 Zondag 30 januari 1983: Dames: Winkel 3-De Koog Cocksdorp-HRC Afdeling Noordholland: Petten 3-Tex. Boys 3 4-0 gest. 0-1 3-2 0-2 2-0 1-7 0-4 4-3 0-0 Zaterdag worden op Ruitercentrum Bornrif dressuurwedstrijden georgani seerd voor een ieder die op Bornrif regematig lessen volgt of volgde. Voor beginners zowel als voor gevorderden zijn er proeven samengesteld, waarin de opgedane kennis zowel in theorie als in praktijk zal worden getoetst. De ver richtingen zullen worden beoordeeld door een deskundige jury, die zijn be vindingen voor de deelnemers zal toe lichten. Voor de deelnemer(ster) met het hoogste aantal punten uit het totaal van de rubrieken stelt 8ornrif een wissel beker beschikbaar. Bovendien krijgen alle deelnemers een herinneringslint. In de pauze zal een springdemonstratie worden verzorgd. Aanvang 14 00 uur. De kosten zijn 10, per deelnemer. Aanmelding kan plaatsvinden tot en met donderdag 3 februari bij Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 24, De Koog, tel. 02228-289. Vrijdag werden de onderlinge gym wedstrijden in De Koog gehouden. De jongens en meisjes van klas 1, 2 en 3 lieten eenvoudige oefeningen op de rekstof, ringen, lange mat en mini- trampoline zien. Duidelijk was te zien dat Pauline Mets al enige tijd extra training in Den Burg krijgt. Ze werd dan ook eerste met 29,3 punten. Tweede werd Dirk Jan Wuis met 27,5 punten en derde werd Ingrid Jansen met 26,6 punten. Bij de meisjes klas 4, 5 en 6 kwamen er drie boven de 28 punten en die werden dan ook 1e, 2e en 3e. Anouk Klute werd met 28,7 punten eerste, Andrea Keijser werd met 28,1 punten tweede en Annemarie Wuis werd met 28 punten derde. Vooral de trampoline- sprongen waren vrij netjes en de meeste sprongen werden dan ook boven de zeven gewaardeerd. Daphne Klute was de enige deelneemster van het voort gezet onderwijs. Ze turnt erg netjes en wist een puntentotaal van 30,1 te beha len. Ook de jongens van klas 4, 5 en 6 deden mee. Ringen en sprong werden keurig gedaan. Rekstok en brug waren iets minder en soms ook wat te zwaar. Eerste werd Rudie Mets met 27,8 punten, tweede werd Dennis Eelman met 27,4 punten en derde werd Anton van der Vis met 27 punten. Vooral bij de wat jongere kinderen was er vrij veel belangstelling. Gyvo hoopt mede door de open les-demon- stratie op 26 februari en door deelname aan de Texelse kampioenschappen op 26 maart dat de gymnastiektak van deze vereniging nog wat wordt uitgebreid. De groepen zijn niet al te groot en vooral uit de klassen 4, 5, en 6 zijn nieuwe leden nog welkom. Zaterdag heeft SVO met een regel maat Alcmaria Victrix verslagen. Uit blinker was Rien Brouwer die twee keer scoorde naast Aart van de Brink en Dirk Trap. Dat de wedstrijd niet op een hoog peil stond, was te danken aan de harde wind die dwars over het veld stond. Eindstand 4 0 voor SVO. Alcmaria Victrix had de laatste weken nogal pittig tegenstand geboden omdat men de lage regionen wilde verlaten. SVO was gewaarschuwd. Alcmaria Victrix begon met windvoordeel en met afstandschoten werd geprobeerd de keeper van SVO te passeren. Maar net als vorige week was doelman Marco Drijver in een prima vorm. Kansen voor SVO waren er ook en men probeerde via draaiballen op de wind de verdediging van Alcmaria te verrassen. Aanvankelijk zonder succes. Uit een goede combi natie tussen Aart van de Brink en Rien Brouwer scoorde laatstgenoemde 1 —0. Dit gaf een goede stimulans Nog geen vijf minuten later zou Rien Brouwer op schitterende wijze vanaf de zijkant van het veld vijf man uitspelen en hij scoor de; 2—0. De rest van de eerste helft, uitgezonderd een paar kansen over en weer, bracht weinig fraais. Offensief Na de rust begon Alcmaria met een offensief SVO moest op dat moment het betere spel aan Alcmaria laten tot het strafschopgebied. Voor doel wist Alcmaria geen raad met de bal zodat de SVO verdediging geen enkele moeite had om het leer weg te werken. Toen Alcmaria wat moedeloos werd sloeg SVO wederom toe. De nu langs de linkerkant opkomende Rien Brouwer speelde opnieuw door tot de achterlijn, gaf snel voor en Aart van de Brink hoefde de bal alleen maar aan te raken; 3—0 Toen gaf Alcmaria het op en SVO zette de ene aanval na de andere op. De keeper van Alcmaria moest verschillen de malen uit zijn doel komen om erger te voorkomen, toen opnieuw Rien Brou wer een schitterende voorzet gaf, stond de opkomende middenvelder Dirk Trap klaar om de bal schitterend in te koppen; 4—0. Opnieuw twee punten voor SVO dat dit weekend aan de kop kwam samen met KW dat hij Hbllandia een punt liet liggen. Aanvragen om een vergunning inge volgde de Hinderwet zijn ingediend door: a. de directeur van het telefoondistrict Haarlem voor de bouw van een telefoon centrale aan de Molenlaan 1a te De Cocksdorp, Texel. b. De directeur van het telefoondistrict Haarlem voor de bouw van een telefoon centrale aan de Vliestraat naast nummer 17 te Oosterend, Texel, meentehuis, kamer zuy, ter inzage, ue tijdstippen waarop inzage verkregen kan worden zijn: op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16 00 uur; op maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur. Tot 22 februari 1983 kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethou ders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Bekendmaking van de per soonlijke gegevens van een bezwaarde kan achterwege blijven. De bezwaarde moet dan tegelijkertijd met het be zwaarschrift een verzoek tot het niet bekendmaken van de gegevens indie nen. Mondeling kunnen gemotiveerde be zwaren worden ingebracht op een openbare zitting te houden op woens dag 9 februari 1983 respectievelijk om Vrijdagmiddag, 4 februari wordt de tweede bijeenkomst belegd voor de deelnemers Koppeling Melkcontrole Veevoeding. Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur in pension Rebecca in De Waal. Vanaf 10.30 uur zullen weer kuil- blokken worden gewogen, dit om een duidelijk inzicht te krijgen in de kubieke meter gewichten van het kuilgras. Be langstellende melkveehouders die een kuilblok willen laten meten zijn welkom. Wel dient er van de kuil een analyse te zijn, waaruit het droge stofgehalte van het produkt blijkt. 14.30 en 15.00 uur. Tijdens de zitting is tevens gelegenheid om over de aan vraag van gedachten te wisselen. Alleen degenen die schriftelijk en/of mondeling bezwaren indienen tegen de aanvragen, kunnen later bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking en beroep instellen tegen de beschikking. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, telefoon 02220- 3041, toestel 145. Het voornemen bestaat om vergun ning ingevolge de Hinderwet te verlenen aan: a. Het dagelijks bestuur van het Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfries land voor een rioolgemaal aan de Slots- kolk te Oosterend., b. De heer C. J. Kuip, voor het oprichten en in werking hebben van een café-cafetaria aan de Dorpsstraat 17 te De Koog. Bij het verlenen van de vergunningen zal door het stellen van voorschriften tegemoet gekomen worden aan be zwaren van gevaar, schade of hinder. De ontwerp-vergunningen liggen op het gemeentehuis, kamer 209, ter inza ge van 28 januari 1983 tot 11 februari 1983. De tijdstippen waarop inzage ver kregen kan worden, zijn: op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur en op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur. Tot 11 februari 1^83 kan tegen de ontwerp-vergunning bezwaar gemaakt worden door de aanvragers en degenen die tijdig bezwaar hebben aangetekend tegen de aanvragen om vergunning. Tevens kan bezwaar gemaakt worden door hen, die aantonen, dat 2ij rede lijkerwijs niet in staat zijn geweest eerder bezwaren in te brengen. De bezwaren moeten gemotiveerd en schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg Be kendmaking van de persoonlijke gege vens van een bezwaarde kan achter wege blijven. De bezwaarde moet dan tegelijkertijd met het bezwaarschrift een verzoek tot het niet bekendmaken van de gegevens indienen. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, telefoon 02220- 3041, toestel 145. Dinsdag 1 februari Toneelgroep Proloog brengt in De Lin- deboom-Texel het stuk „Speeltijd" voor leden van de Vrouwenbond FNV en andere belangstellenden. Na afloop dis cussie; 20.00 uur. Donderdag 3 februari In dorpshuis d'Ouwe Ulo begint om 19.00 uur een algemene voorlichtings avond over lokale radio-omroep, met medewerking van de NCRV. leder die interesse heeft voor een Texelse radio- omroep is welkom. VASTE DATA De CDA fractie vergadert telkens op de laatste donderdag voor de raads vergadering van 19.30 tot 20.15 uur in het gemeentehuis. De Texelse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde heeft op zaterdag 12 februari een excursie naar het Laboratorium voor Ruimteonderzoek te Utrecht. Professor C. de Jager zal de leden daar rondleiden en vertellen over het onderzoek. Voor geïnteresseerde niet- leden zijn nog plaatsen beschikbaar in de bus en bij de excursie. Op de terug weg wordt een bezoek gebracht aan het planetarium te Amsterdam met o.a. de tentoonstelling voorstelling: Leven in de ruimte. De kosten zijn f25,— a 730, Opgave is mogelijk tot 5 februari bij C. van der Eijk, Julianastraat 3, Den Burg, tel. (02220) 2535. De 17de klaverjasclubavond werd voor het koppel Jaap en Theo Witte een zeer goede avond. Doordat ze de hoogste score van de avond haalden met 7188 punten. Ze wisten zo in de tweede periode als in de totaalstand de koppositie te pakken, mede dankzij het feit dat de naaste concurrentie, het koppel Bakker en Van de Molen slechts 5937 punten vergaarde. Tweede werden de dames G. Speets en E. de Porto met 7145 punten, terwijl het koppel P. Veeken en D. Witte met 7141 punten derde werd. Het echtpaar F. Veeger steeg in de totaalstand naar de vierde plaast door een score van 6966 punten. De dames Veeken en Keijser scoorden ook weer eens hoog; 6885 punten. B. Witte en mevr. Huisman werden zesde met de score van 6776 punten. Met nog slechts zes partijen te gaan is het in de tweede periode zeer spannend geworden, tetwijl er in de totaalstand ook nog van alles mogelijk is. Stand tweede periode: J. en Th. Witte 51108 18 Echtp.J. Spaans 50823 13 Bakker-Van de Molen 49878 15 Dijker-Koomen 49605 20 Kleinveld-Witte 49512 21 Boogaard-v.Heerwaarden 49251 11 jt Een 19-jarige vrouw uit De C<x dorp heeft maar kort plezier gei van haar pas gekochte Zaterdagmorgen kocht ze een jaar oude personenauto en 's dags werd de wagen door de uit het verkeer genomen. Een auto toonde tal van ernstige! breken en verder rijden werd, bij nJ inzien ook door de nieuwe eigenares onverantwoord geacht, afstand van de wagen sloper gaat. Ze die naarl ;fs6 rV'i De politie moest dit weekend kele maien optreden tegen geli overlast uit een horecagelegen! in Den Burg. De exploitant van café bleek niet over een muziek gunning te beschikken, ook voor het ten gehore brengen mechanische muziek. De politie maakte proces verbaalff en zal dat mogelijk in de toekomst» vaker moeten doen, want de c* eigenaar heeft aangekondigd zur'e muziekvergunning toch zijn zaak u* te houden. V' ■rv ie ri er Janette V/as en Anton W d traden vrijdagmiddag in het huv /ijk. Bij het verlaten van het raadh^ wachtte hen een aardige verrfL sing. Bijna dertig leden van t n ponyclub De Kleppertjes waren /\e hun ponys naar het raadhuis gelSfc men en zorgden aldus voor e® erewacht, die helaas door gests^f vallende regen werd geteisterd. ,te

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6