i M ll lil Tevoko overklast Dinto FILM ,,True Confessions gangar Geen verrassingen in bekerronde zaalvoetbal Matig begin voor sportvisclub Klaverjasclub Den Burg Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbal programma Tweede halve marathon van De Waal TX '71 te gast bij Oude Veer in Breezand Honkbalseizoen komt in zicht Bowlinguitslagen Jeugdbowlen r DAG 22 FEBRUARI 1983 ..MRMlIJiinj TEXELSE COURANT PAGINA 5 el aanval als verdediging liepen goed bij TEVOKO. Het blok. hier uitgevoerd door Piet Zijm, fc een sterk wapen te zijn tegen het hoog aangeslagen DINTO. fgelopen week werd de kwartfinale verspeeld voor de standaard en rveteams. Uit deze ronde zijn geen verrassende winnaars te voorschijn omen. Voor de halve finales voor de standaardteams bekeren Dubbeldik, A O Gamma en Datsun verder. Bij de reserveteams gaan door: Gamma 2, Gamma Datsun 3. De Texelse B-juniorenselectie speelde hun eerste oefenwedstrijd, selectieteam uit Den Helder was hun tegenstander. De Texelse jongeren Dren met 6 3. lab was de tegenstander van Gamma de kwartfinale van de beker. De lag was 5—2 in het voordeel van nma. Een uitslag waar eerste klasser r-niet ontevreden hoeft te zijn. ttemin was de winst voor Gamma dik Jiend Tweede klasser De Koogel Dubbeldik geloot. Het geweld van jbeldik werd De Koogel al gauw >el en Dubbeldik won dan ook met 2. Datsun en Mantje maakten er een elijk spannende wedstrijd van. Dat- kwam al vrij snel op een 3—0 voor- jng. Mant|e kwam nog terug naar 2, maar Datsun besliste de wedstrijd een 5—2 winst. A O 2000 had n moeite met de Texel veteranen. 0 2000 won met 6—0. Reserve i de reserve beker was in feite de ressante ontmoeting tussen de ede teams van Oosterend en Gam- Over de hele wedstrijd gezien was mma 2 nu de betere ploeg. Enkele ilpunten waren ook zeer de moeite ird o.a. van Dirk Barends die twee- al vernietigend uithaalde. De eind- nd was 5—2 voor Gamma 2. De de vertegenwoordiger van Gamma, vierde team, bleef ook nog in de ler door met 3 1 vanA O 2000 2 te inen. Datsun 3 won gemakkelijk met 1 van Rab 2. Selectie )e Texelse B-junioren selectie kan in e terugzien al doet de uitslag Iers vermoeden op een goede strijd tegen de B-junioren selectie in het rayon Den Helden. Coach Wim rn had voor deze wedstrijd de gende spelers geselecteerd. In het ïl Bernard Ypenburg, in het veld irtm Koorn, Wim van Veen, Jan Hein dulski en Cor Zijm (allen De Koogel) /larcel Boogaard (Buro Eelman) en Be debutanten Arjan van der Knaap Ruud Beerling (Alkemal. Texel kwam de eerste fase van de wedstrijd lledig verdiend voor met 3 1. De xelse junioren speelden goed zaal- stbal. Den Helder werd in feite ïrrompeld. Gaande verder de wed- ijd zakte het spelpeil van Texel iets lardoor Den Helder gelijk en voor kon men. Dat werd ook veroorzaakt door ten in de Texelse defensie. Aan het de van de tweede helft begon Texel beter te spelen maar doelpunten ven uit. In deze fase komt de mooiste ie op naam van Ruud Beerling die de Iderse verdediging op het verkeerde n zette, maar zijn schot trof de paal. uitslag werd bepaald op 6—3 in het rdeel van Den Helder. Op zich elde Texel voor de eerste oefenwed- ijd een goede wedstrijd en zo gauw Texelse junioren zich middels oefen- dstrijden hebben aangepast aan het ellere spel van de overkant is er een ede mogelijkheid dat Texel een statie neer gaat zetten op het offi cieuze Nederlands kampioenschap eind in Amsterdam. Derde klasse De Koog pakte in de derde klasse ee punten door de Texel veteranen 2 Selectie: Texel B-jumoren-Den Helder Standaard beker: Rab-Gamma A O 2000-Texel veteranen Datsun-Mantje Dubbeldik-De Koogel Reserve beker: Datsun 3-Rab 2 Gamma 2-Oosterend 2 A O 2000 2-Gamma 4 Tweede klasse: PH Hotel-ZDH 3 Derde klasse: De Koog-Texel veteranen 2 Slufterhoek-Question 3 Verenigde Schilders-Oosterend 6 Nuts/Dubbeldik 1-Zegel Modes De Koogel-Verenigde Schilders Ratronics 2-Oosterend Zeven Provinciën-NMS Datsun-Pakhuus met 3—2 te verslaan. J. Beusekom, P. Nowak en J. Drijver scoorden voor De Koog, terwijl Guus Zegel daar maar twee treffers tegenover kon zetten. De topper in de derde klasse ging tussen Slufterhoek en Question 3. De teams kwamen een 1 1 gelijk spel overeen. Oosterend 6 won met 3—0 van de Verenigde Schilders. Dames De dames zaalvoetballers kwamen van de week ook in actie. KSMT verloor kansloos van de Texelse Boys, maar dit is grotendeels te wijten aan het feit dat de Texelse Boys veel meer zaalvoetbal- ervaring in de ploeg heeft. De Texelse Boys 2 had de handen vol aan Datsun. Op een gegeven ogenblik stond Datsun voor met 2—1 De hele wedstrijd was spannend, de teams gingen gelijk op totdat de Texelse Boys een 5—4 voor sprong nam en deze niet meer uit handen gaf. Deze week Topper van de week is zonder meer de wedstrijd tussen Datsun en Gamma op vrijdag om 21.15 uur. De laatste ontmoeting werd beslist in een 2—1 overwinning voor Gamma, terwijl velen vonden dat deze uitermate sportieve en spannende wedstrijd gelijk had moeten eindigen. Ook nu wordt weer een spannende pot verwacht. Op donder dag ook een topper, A O 2000 tegen Dubeldik. Ook hier kan geenvan beiden zich verlies veroorloven anders zoude afscheiding tussen top en subtop wel heel erg duidelijk worden. Vrijdag staat ook PH Hotel tegen Mantje 2 op het programma. In feite zal deze wedstrijd over het kampioenschap in de tweede klasse beslissen. Deze wedstrijd begint om 19.30 uur. Helaas werd de ontmoeting tussen Tevoko en Dinto niet de topwedstrijd waar het publiek voor gekomen was. Dankzij een stevig blok en een solide aanval werd Dinto ingepakt en kon de wedstrijd uitgroeien tot een showpartij van de Texelse heren. Dinto, ooit de niet te kloppen ploeg in de strijd om de districtsbeker, bleek behoorlijk aan kracht te hebben inge boet. Tevoko, lekker in het ritme dankzij een reeks van 3—0 zeges, pakte de wedstrijd gelijk stevig aan, wat resul teerde in een voorsprong met een 7-tal punten. Tevoko bouwde het verschil met goed verzorgd spel uit tot een setoverwinning van 15-6. Ook in de tweede set bleek Dinto geen vat te kunnen krijgen op de gevarieerde 'floa- ter'-opslag van Tevoko, waardoor de opbouw danig werd gestoord. Een goed functionerend blok pareerde dan nog een enkele gelukte aanval. Aan Texelse zijde werd de pass goed verzorgd, wat de spelverdelers de kans gaf openingen te vinden in de afweer van de ploeg uit Warmenhuizen. De aanvallers profiteer den er goed van, terwijl door een slechte verwerking zelfs tactische ballen de punten binnenbrachten. Via 15-5 en 15-6 kon Tevoko weer 3 punten aan haar totaal toevoegen. Revanche Dames 1 revancheerde zich voor de blamerende wedstrijd tegen Noordkop. In drie sets stond zij tegenstander De Boemel slechts 17 wedstrijdpunten toe dankzij redelijk spel en een veel beter overzicht. Het tweede damesteam deed wat van haar verwacht werd. In de eerste twee sets bleef het onderaanstaande The Serve kansloos tegen het enthousiaste spel. De derde set bleken de bordjes echter verhangen en ondanks een in haalrace van 6-13 naar 13-13 moest het De sportvisclub opende haar seizoen zondag met een nogal matige vangst: slechts drie van de dertien deelnemers vingen in totaal vier vissen. Absolute winnaar werd Rein Kuyper met twee gevangen vissen, gezamenlijke lengte 58 centimeter. In de jeugdafdeling kwamen slechts twee deelnemers uit, die geen van beiden vis vingen. Dat plezier was voorbehouden aan Paul Verhagen (29 centimeter) en Theo Buren (23 centi meter). Drie van de gevangen vissen waren botten, de andere was een puitaal. De volgende wedstrijd is op 6 maart bij de Hornt. Aanvang 8.00 uur, einde 10.00 uur. Einduitslag winterserie 1982-'83, resp. naam, cm, punten en aantal wedstrij den: 1Frans Bos 346 48 7 2. Dirk Roeper 317 42 7 3. Paul Verhagen 255 40 7 4. Jan Heethuis 253 39 7 5. Rein Kuyper 245 28 5 6 Theo Buren 214 27% 5 7. Map van der Zwaag 189 27 6 8. Cor Huisman 184 36 7 9 Rob Koopman 167 32 6 10 Gerrit van Kranenburg 67 9% 2 11. Herman Boks 41 11 3 12. Marius Stevens 33 10% 2 13. Ada Banda 0 3% 1 14. Willem Pronk 0 3% 1 Dames: KSMT-Texelse Boys Datsun-Texelse Boys 2 3-6 2-5 6-0 5-2 9-2 8-1 5-2 1-3 7-0 3-2 1-1 0-3 0-4 4-2 2-2 1^4 0-3 2-10 4-5 Woensdag 23 februari 1983: 17,30 u.: Slufter O.S -Rentenaar 18.00 u.: Graaf Sp.-Nuts/Dubbeldik 2 18.35 u.: Texelse Boys-A O 2000 2 19.30 u.: Nioz-De Koogel 20.20 u.: Oosterend 6-KSMT 3 21.15 u.: Mantje-Oosterend 22.05 u.: Texel veteranen-Rab 2 Zaaldienst: De Koog Donderdag 24 februari 1983: 18.00 u.: Buro Eelman-Citroën 18.35 u.: Question-KSMT 19.30 u Texelse Boys 2-Oosterend 5 20.20 u.: ZDH-Oosterend 2 2115 uOosterend 4-Gamma 4 22.05 u.: A O 2000-Dubbeldik Zaaldienst: Nioz. Vrijdag 25 februari 1983: 17.30 u. Alkema-Zeeaas Veldman 18.00 u.: ZDH-Ratronics 18.35 u.: KSMT 2-ZDH 3 19.30 u.: Mantje 2-PH Hotel 20.20 u.: Datsun 2- Gamma 2 21.15 u.Datsun-Gamma 22.05 uDatsun 3-Question 3 Zaaldienst: Oosterend. damesteam een set prijsgeven. Gelukkig zetten ze in de vierde set weer even de puntjes op de i en wonnen stevig aanvallend met 15-7 de wedstrijd en de noodzakelijke puntjes. Tegen HCSC 3 kwam dames 3 helaas laat en slechts even goed op gang. Na twee setoverwinningen, 10-15 en 0-15, liet de Helderse ploeg de touwtjes even vieren. De Texelse ploeg ontdekte mo gelijkheden en benutte ze ook. Binnen korte tijd hadden ze de stand weer gelijkgetrokken maar toen was het ook gedaan met het Texelse opportunisme en kon HCSC eenvoudig de wedstrijd naar zich toe trekken: 2—3. Nonchalant Het tweede herenteam had geen problemen met Zeemacht, al werd het toch nog een wedstrijd dankzij noncha lant spel van Tevoko. Na 15-2 in de eerste set ontbrak duidelijk de motivatie om het af te maken en kon Zeemacht in de wedstrijd groeien, al bleef Tevoko een stuk sterker. Enkele goede aanvals- acties maakten een einde aan de adspi- raties van het marineteam Tevoko 3 stond tegenstander HCSC 5 zelfs geen aspiraties toe en vocht voor elke punt. Met goed volleybal werd het via 15-5, 15-3 en 15-10 een regelmatige zege, waarmee de koppositie behouden blijft. üe tweede halve marathon van De Waal wordt gehouden op zaterdag 26 februari. Er kan gestart worden in vier verschillende trimlopen, te weten AVi. 7, 14 en 21 km. Tevens zijn er 4 wedstrijdlopen en wel: 7 km voor dames en 21 km voor dames, heren en veteranen. Veteranen zijn lopers boven 40 jaar. De start van de 414 km is om 14.20 uur. De overigen starten om 14.30 uur. Naast diverse bekers zijn er ook prijzen in natura te winnen. Een ieder die de door hem gekozen afstand uitloopt krijgt een fraaie herinnering. Engelsman De Engelsman Keith Deathritge uit Den Haag die vorig jaar de 21 km won in 1.09.00 uur is helaasd verhinderd. Als goede vervanger komt nu Tom Teepe en ook Peter Groen neemt een goede loper mee zodat er van goede athletiek kan worden genoten. Van eigen bodem doen o.a. Kees Timmer, André Brou wer en Theo Franchimon mee aan de 21 km. Peter en Fia Groen nemen weer hun hardloopwinkel mee zodat een ieder kan kennismaken met de nieuwste snufjes op hardloopgebied. Film Verder is er 's avonds in pension Tatenhove te De Koog een gezellig samenzijn met de mensen uit Den Haag. Er wordt een film vertoond over hard lopen met toelichting van de trainer Harm Hendriks, bekend uit Runner Magazine. Zondag j.l. ging een groep van 30 enthousiaste zwemmers/sters van TX 71 op bezoek bij Oude Veer in Breezand om deel te nemen aan een driekamp. Ook Normerven was daarbij aanwezig. Van 11.00 - 14.00 uur werden er 3 onderdelen afgewerkt, te weten een Zweeds loopspel met allerlei opdrachten door Breezand: een sportquiz in de kantine van het zwembad en een score circuit in een sportzaal. Dit laatste onderdeel leverde nogal wat bloed, zweet en tranen op. Diverse zware oefeningen moesten worden afgewerkt wat voor menigeen een zeer moeilijke opdracht bleek. Na de maaltijd kon men om 14.30 uur inzwemmen, waarna om 15.00 uur werd gestart met het officiële zwemgedeelte. Per groep, A, B of C, werd steeds een estafette gezwommen, afwisselend borstcrawl, rugcrawl, schoolslag en vlinderslag. Tot slot werd een geklede reuze-estafette verzwommem. Hiervoor verschenen alle 30 deelnemers op de startblokken. Het was een spannende race, waarbij TX 71 als tweede eindigde. Om 17.00 uur vond de prijsuitreiking plaats TX 71 bleek uiteindelijk na alle onderdelen als derde te zijn geëindigd. Mirjam Pansier mocht als jongste deel neemster van TX 71 daarvoor een leuke herinnering in ontvangst nemen. De einduitslag was: 1Oude Veer 140 punten, 2. Normerven 90 punten, 3. ZPCTX71 80 punten. Op 23 april begint voor honkbal vereniging Texla de competitie weer. In de aanloop naar deze competitiestart staan diverse activiteiten op het pro gramma. In de afgelopen maanden hebben 4 jeugdleden van Texla weer een honkbal- stage mee mogen maken. De stage is door de Bond georganiseerd en wordt het komende weekend afgesloten. Be handeld zijn dit jaar, naast pitchen en catchen, het fielden en slaan. De 4 Texelaars hebben het nodige kunnen opsteken. Extra training De zaterdagse training van pitchers en catchers zal nog tot eind maart duren. De pitchers werken een werp- schema af om op tijd klaar te zijn voor de competitie. Daarnaast komen de andere basistechnieken aan de beurt. De catchers besteden extra aandacht aan het blokken van de bal. Vooral voor de jeugdspelers is het van belang om goed beslagen aan de competitiestart te verschijnen. Honkbaldag Op zaterdag 19 maart wordt in sa menwerking met de Honkbalbond een honkbaldag op Texel georganiseerd. Twee kaderleden van de Bond zullen de dag verzorgen, 's Ochtends zullen wor den behandeld de spelregels, de arbi trage en het scoren. Met videobeelden Klasse A Reizenburo-De Koogel 4 1 Strandplevier-Cafeetje 4—1 Hordi Food-Fun 4 1 Vismans Eethuisje-De Luwe Boshoek 4-1 Paal 19-Wielewaal 3—2 Paal 9-De Vitaminebron 3—2 Klasse B. Malisa-Taxi 555 5—0 Wimpy-Jan Toes b.v. 5—0 Dubbel EL-Sommeltjes 4 1 Ko Live-Graaf Spuiterij 4 1 Strandplevier ll-'t Steigertje 4—1 Kwartet-Martha 3—2 Dames Trio league De Goot-Klavervier 4—0 CMM-The Kids 3-1 Stumpers-T- Fords 3—1 Fam. Doorzon moest het opnemen tegen F.C. Knudde. In de eerste game gooide Cor Elzendoorn een 167 game en in de tweede deed Jan Willem van Zeijlen 't met 161 game, maar in de derde game lieten zij het afweten en kon F.C. Knudde een punt pakken, 3—1 dus. Bij de Bad Boys, die tegen T.Z.N speelden, haalde Dennis Saai een 191 game en een serie van 502; ook Dennis Beumkes liet zich met 461 niet ongetuigd. Robert Saai haalde in de derde game een punt binnen voor T.Z.N. door 173 te gooien en ook hier een uitslag 3 1 Dat gold ook voor de meisjes van Strike-Fire, die tegen hun eigen gemiddelde speelden. zal het een en ander toegelicht worden. Voor de middag staat een training op het programma. Het belooft een interes sante dag te worden, waarbij ook belangstellenden van buiten de vereni ging van harte welkom zijn. Competitie Het ziet er naar uit, dat Texla dit jaar naast een seniorenteam ook met een juniorenteam in het veld zal komen. Spelers die dit jaar 17 jaar worden, mogen nog uitkomen in deze klasse. Geïnteresseerden voor een van beide teams kunnen op de trainingen inlich tingen krijgen. Beide teams spelen in april 2 oefenwedstrijden ter voorberei ding van de competitie. Trainingen De trainingen zijn tot en met half april in de zaal. De urenverdeling is als volgt: senioren: Burgemeester De Koninghal, dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Junioren: sporthal Ons Genoegen, don derdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur Het koppel Ofrein-Biesboer was met 7.084 punten deze week het hoogste op de clubdrive. Zij boekten hiermee zeven plaatsen winst in het klassement. Het echtpaar J. van Heerwaarden behaalde ook weer een goede score van 6.933 punten en hetzelfde deed het echtpaar F. Veeger dat 6.841 punten behaalde. Zij blijven goed meedraaien in het klassement. De dames A. Vermëu-M. Timmer man behaalden 6.753 punten en Piet en Fenny, de invallers voor het echtpaar J. Spaans, deden het goed met 6.749 punten. Hierdoor klommen zij naar de tweede plaats in het klassement, A. Dijker-N. Koomen klommen met een totaal van 6.666 punten naar de vierde plaats, hoewel het verschil erg klein is. A.s. vrijdag 25 februari wordt de vijfde en laatste ronde gespeeld om het kampioenschap van Texel. Het koppel J. Zoetelief-M. Vittali heeft hierin een voorsprong van 500 punten op de nummer twee G. Veeger-M. Veeger, zodat er mogelijk nog een spannende slotavond inzit. Stand derde periode: resp. punten en marsen: J. Witte-Th. Witte 10.394 6 Dames A. Vermüe-M. Timmerman 10.087 3 EchtpaarJ. Spaans 10.004 6 Echtpaar F. Veeger 9 954 6 A. Dijker-N. Koomen 9.954 4 Echtpaar J. v. Heerwaarden 9.950 1 Totaalstand na 80 partijen: J Witte-Th. Witte 131.883 50 Echtpaar J. Spaans 128.451 37 W. Bakker-P. v. d Molen 127.851 45 A. Dijker-N Koomen 127.659 46 Echtp. P. v. Heerwaarden 127.627 33 Echtpaar F. Veeger 126.794 46 M. Boogaard-M. v. Heerwaarden 125.744 37 Echtp. J, v. Heerwaarden 124.859 38 G. Douma-M. Witte 124.091 31 J. Eelman-A. Bakker 123.922 40 In een afgelegen dorp in de Califor- nische woestijn is Desmond Spellacy (Robert de Niro) pastoor van een onaanzienlijk kerkje. Desmonds broer Tom is detective bij de politie. Het bisdom kampt steeds met financiële moeilijkheden, maar wordt rijkelijk ge steund door een groot bouwonder nemer Jack Amsterdam (Charles Dur- ning), die de reputatie heeft van weldoe ner van de kerk en als erkenning daarvoor wordt benoemd tot 'Katholie ke leek van het jaar'. Op de dag, dat de dochter van Jack Amsterdam in de kerk trouwt, ontdekken Tom en zijn collega Crotty (Ken McMillan) in een bordeel in een buitenwijk van Los Angeles het lijk van een pastoor. Tom denkt aan zijn broer en de beide detectives besluiten het lijk op een parkeerplaats aan het strand te leggen. Enige tijd later wordt Tom opgebeld door Crotty, die een moord ontdekt heeft in Los Angeles. Als zij op de plaats, waar het lijk gevonden is, aankomen, vinden zij het in tweeën gehakte lijk van een jonge vrouw De verhouding tussen Desmond en Tom is gespannen. Tom zinspeelt op corruptie en maakt Jack Amsterdam verdacht. Wanneer beide broers in een restaurant lunchen, verschijnt Amsterdam aan hun tafel. Tom herinnert Jack Amsterdam er aan, dat hij indertijd voor hem heeft gewerkt als geldophaler in bordelen, die Amsterdam drijft. Amsterdam verdwijnt woedend en wanneer hij te biecht gaat bij Desmond, waarschuwt hij deze, dat zijn broer Tom gevaar loopt. Gedurende het onderzoek, dat Tom en Crotty voortzetten in de moord op de jonge vrouw, worden de getuigen, die ver moedelijk gevaarlijk zijn voor de moor denaar, uit de weg geruimd. Tom is overtuigd van de schuld van Jack Amsterdam, maar kan dat met bewij zen. Weet Desmond het? De pastoor zwijgt. Vijftien jaar later wandelen de beide broers op de kleine begaafplaats achter de kerk en Desmond wijst Tom de plaats, waar hij spoedig begraven zal worden om rust te vinden ..True Confessions", een diepgaand meesterwerk over corruptie en macht is donderdag te zien in Filmganger, 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5