\egen geen spelbreker bij Waalder marathon Texel oppermachtig tegen Hoiiandia m, Oosterend verliest van SSV SVO 1 vervolgt reeks overwinningen HERRIE! HINDERT Eecen-EZO keukens Voetbaluitslagen Open dag MST-tennis Bowlinguitslagen SVC-BKC 1-4 Dames SVC overwonnen SVK in harde strijd Zaanse Boys- Tex. Boys 2—1 Dorpsstraat 809 - Oudkarspel Toonzaal met 23 opstellingen is open ma.t/m vr. van 8.30-17.30 u. KOOPAVOND Donderdag van 18.30-21.00 uur o.a. Keileren Allmilmö keukens SDAG 1 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 fweede Waalder halve marathon ging zaterdag van start in de stromende regen. De derde halve marathon van De Waal wordt in 1984 gehouden op de laatste erdag in februari. Dirk Eelman kon dat afgelopen zaterdagmiddag al bekend ken na afloop van de tweede Waalder marathon die ondanks de gestaag vallende en met 160 deelnemers een succes mag worden genoemd. /orig jaar verschenen 119 hardlopers en trimmers aan de start en uit de deelname i de tweede marathon mag voorzichtig de conclusie worden getrokken dat het dloopgebeuren rond het kleinste dorp van Texel naam begint te maken. De regen k aanvankelijk voor de misère te zullen zorgen maar tegen drieën werd het droog konden de marathondeelnemers een groot gedeelte van de 21 kilometer zonder meiwater afleggen. /an de 160 deelnemers waren 68 jadigden, voor de halve marathon aaronder twee dames) en grote favo- :en op deze afstand waren Hans lijk en Tom Teepe uit Den Haag. rt na de natte en massale start om 30 uur van de 7, 14 en 21 kilometer ibeerde Vrolijk los te komen van achtervolgers en nam aanvankelijk een kleine voorsprong. Teepe zorg- er voor deze achterstand voordat n weer langs het publiek in De Waal am, weg te werken en bij de eersje Drkomst (7 km) liepen ze bij elkaar, atna moest Teepe op de Bomendiek Hans Vrolijk zijn meerdere erkennen, favoriete Hagenaar gaf zijn voor- ong met meer prijs. Achter Teepe iden de overkanters Bruno Stack en ins Forrer om de volgende plaatsen, ick wist uiteindelijk met twee minu- i voorsprong op Forrer als derde te ishen. Beste Texelaar tndré Brouwer werd met een tijd van 13.06 vijfde op de 21 kilometer en icht zich op deze afstand dan ook de ste Texelaar noemen. Ondanks de ndere weersomstandigheden wist nnaar Vrolijk het marathonrecord van de Engelsman Keith Deathridge met anderhalve minuut te verbeteren. Bij de veteranen van Dirk Bakker uitstekend in vorm. Hij eindigde na de coryfeeën Van de Heide en Nico Bakker uit Den Helder op de derde plaats met de tijd van 1.21.12 uur. Piet Schuyl volgde Bakker op de voet en legde beslag op de vierde plaats. Aan de halve marathon deden helaas maar twee dames mee waarvan Fia Groen zich het snelste toonde met '1.28.47 uur. Coby Bakelaar liep haar tweëde halve marathon en finishte in de tijd van 1.43.32 uur. Voordat de halve marathon werd gelopen gingen de trimmers van de 4 kilometer va start en dat was vooral een favoriete afstand van de jongere jeugd. Eduard Dijker uit Den Burg was op de korte loop het snelste en bij de meisjes deed Maaike van de Heide haar familienaam eer aan. Voor de deelnemers waren en halver wege het parcours weer de broodnodige sinaasappels en organisator Dirk Eelman kreeg naast de medewerking van de dorspcommissie ook steun van Wieler vereniging Texel, die de tijdwaarneming verzorgde. Voor iedereen die de tocht tot een goed einde had gebracht was er Oosterend is in de uitwedstrijd tegen uit Stompetoren niet in geslaagd punt te bemachtigen. Na een gelijk aande strijd was het SSV dat eindelijk met 2—1 won. De ploeg uit Stompetoren nam al vrij na het begin van de wedstrijd een voorsprong via een afstandsschot aanvoerder Paasman. Nog voor de kwamen de ploegen op gelijke ogtetoen Biem Trap beheerst scoor- In de tweede helft waren de beste sen voor de Oosterenders maar de erking was beneden peil. SSV had ter één goede kans nodig om onge- een kwartier voor tijd de wedstrijd beslissen Een hard schot van P. van m verdween onhoudbaar voor doel- De Vries in de uiterste hoek van het sterend-doel. Inzet meteen na het beginsignaal van de ed leidende scheidsrechter M. M. stwinder bleek dat beide ploegen met te inzet spelend probeerden een elle voorsprong te nemen. Voor SSV kte het beginoffensief al vrij snel nstig uit. Aanvoerder J. Paasman boot van grote afstand op het Ooster- -doel. Doelman D. de Vries beoor- elde de bal verkeerd en via zijn nden verdween de bal in het net. SVO zich door deze snelle achterstand hter niet uit balans brengen en via ak leuke combinaties werd getracht snel mogelijk op gelijke hoogte te men. Halverwege de eerste helft dden de Oosterenders succes. Een orzet van Bep Vonk werd op fraaie jze door Biem Trap in een doelpunt gezet. De gelijkmaker maakte de dstrijd weer volkomen open en het citaat was dat een levendige wed- Ud ontstond met kansen voor beide den. De beide verdedigingen bleken echter goed in elkaar te zitten. Aan Oosterend-zijde was het vooral Jaap Slikker die in verdedigendopzicht uit stekend speelde. Voor de rust werd er dan ook niet meer gescoord. Aantrekkelijk Ook in de tweede helft bleven beide ploegen aantrekkelijk voetballen. Naar mate de wedstrijd vorderde namen de Oosterenders geleidelijk aan meer en meer het heft in handen. Dit had tot gevolg dat de Oosterenderploeg de beste kansen kreeg om de wedstrijd naar zichtoe te trekken. Wim van Heeringen bood Oosterend-spits Frits Bakker een enorme kans om zijn ploeg naar een voorsprong te schieten. Bakker miste echter volledig en even later liet de overigens goed spelende spits opnieuw een enorme kans liggen. Gerard Legier- se schoot vanuit een vrije trap vlak naast en ook Biem Trap had weinig geluk met zijn schoten. SSV daarentegen kreeg practisch geen kansen op een doelpunt. De ploeg probeerde via vaak goed verzorgd veld spel wel gevaarlijk voor het Oosterend- doel te worden maar in het strafschop gebied waren de Oosterend-verdedigers heer en meester. Toch was het de ploeg uit Stompetoren die ongeveer een kwar tier voor tijd de volle winst naar zich toe trok. Middenvelder P. van Dam kon ongehinderd tot aan de rand van het strafschopgebied doordringen om ver volgens met een harde lage schuiver doelman De Vries te passeren. Met grote inzet probeerden de Oosterenders alsnog op gelijke hoogte te komen maar de tijd hiervoor was te kort. Een teleurstellend verlies dus voor SVO dat iedere punt heel hard nodig heeft om uit de degradatiezone te geraken. Zaterdag 26 februari 1983: Na een gedwongen winterstop van enkele weken heeft Texel zondag bewezen dat men goed overwinterd heeft. Hoiiandia T. werd met een 4—1 nederlaag teruggestuurd naar Tuitjenhorn. Vooral in de eerste helft was Texel oppermachtig. Trainer Asselman had zijn spelers het veld ingestuurd met de opdracht om Hoiiandia T. vroeg te storen bij de aanvalsopbouw en dan met snelle aanvallen over de vleugels de tegenstander onder druk te zetten. een herinneringsstandaard en een kop soep in het warme en gezellige dorps huis De Wielewaal. Uitslagen Trimmers: Jongens t/m 15jaar, 4/i km.: 1. Eduard Dijker, Den Burg, 18.49 min., 2 André Timmer, Oosterend, 20.26 min., 3. Frank Smit, De Waal, 20.46 min. Meisjes t/m 15jaar, 4 Vi km.: 1. Maaike van der Heide, Den Helder, 21.35min., 2. Joke Ridder, Den Helder, 23.35 min., 3. Saskia Ridder, Den Helder, 23.35 min. Heren, 7 km.: 1. Theo Wentink, Den Haag, 27.40 min., 2. Jan Willem Schenk, Den Helder, 28.18 min., 3. Gerrit Boot, Oost, 28.28 min. Heren, 14 km.: 1. Peter Tesselaar, Dirkshorn, 49.32 min., 2. Ron Daalder, Oost, 55.04 min., 3. Arco de Graaf, Oosterend, 55.50 min. Dames, 14 km.: 1. Karin van der Lee, Den Haag, 1.04.40 uur, 2. Frannie Oorschot, Den Haag, 1.06.45 uur, 3. Ineke van Kam pen, Rijswijk, 1.10.05 uur. Wedstrijd: Dames, 7 km.: 1. Jetty van der Heide, Julianadorp, 31.20 min., 5. Ingrid Veeger, De Waal, 36.27 min., 6. Nel Bruining, Den Hoorn, 36.32 min., 12. A. Keijzer, Den Burg, 44.00 min. Halve maréthon heren: 1. Hans Vrolijk, Den Haag, 1.07.26 uur, 2. Tom Teepe, Den Haag, 1.08.18 uur, 3. Bruno Stack, Voorburg, 1.09.52 uur, 4. Frans Forrer, Den Helder, 1.11.05 uur, 5. André Brouwer, Ooster end, 1.13.06 uur, 6. Theo Franchimon, Den Hoorn, 1.13.33 uur. Halve marathon veteranen: 1. Edo van der Heide, Den Helder, 1.16.04 uur, 2. Nico Ridder, Den Helder, 1.20.55 uur, 3. Dirk Bakker, Oudeschild, 1.21.12 uur, 4. Piet Schuyl, De Koog, 1.22.00 uur. De MST-afdeling Tennis organiseert 6 maart een open dag in samenwerking met hotel Rebecca uit De Waal, waar het geheel ook zal plaatsvinden. Dit werd besloten tijdens de onlangs ge houden jaarvergadering van de club. De contributie van de club wordt dit jaat niet verhoogd, spelen kost 7100,— en tien lessen 790, A-klasse: Paal 19-Paal 9 4-1 De Koogel-De Vitaminebron 4—1 Fun-Cafeetje 3—2 Hordi Food-Reizenburo 3—2 Strandplevier 1-Visman's Eethuisje 3—2 De Luwe Boshoek-Wielewaal 3—2 B-klasse: Dubbel El-Malisa 5—0 Strandplevier ll-Sommeltjes 4-1 Jan Toes b.v.-Kwartet 4 1 Ko Live-Steigertje 3-2 Graaf Spuiterij-Wimpy 3—2 Dames Trio League: De Goot-C.M.M 4—0 Stumpers-The Kids 4—0 T-Fords-Klavervier 3—1 Dinsdag league Team 6-Paal 19 5—0 Loodg.bedrijf Zijm-Tornado's 3—2 De spelers voerden deze opdracht goed uit. Hoiiandia T. kwam al gauw in de problemen. Het resultaat was een aantal corners voor Texel. Gerrie Plaats man nam deze corners zo goed dat er voor het Hollandia-doel steeds weer chaotische tonelen ontstonden. Scho ten van Uriot, Van der Stap en Van Exel konden maar nauwelijks worden wegge werkt. Na 10 minuten spelen weer een corner van Gerrie Plaatsman, Louis Uriot sprong hoog op en scoorde schitterend met het hoofd 1—0. Texel ging goed door en bleef jagen op een tweede treffer. Met snel uitgevoerde aanvallen en goed gegroepeerd voetbal wist men Hoiiandia constant onder druk te houden. Nadat eerst Louis Uriot uit een corner de binnenkant van de paal had geraakt, mocht Rob van der Stap de tweede treffer aan laten tekenen. De heren kwamen thuis BKC tegen. Op de drassige weide in De Cocksdorp hielden de SVC-ers aardig stand. Er werden weliswaar twee tegendoelpun ten gemaakt, maar er werden er nog veel meer verijdeld. Kort na de rust kon BKC voor de derde maal scoren. De SVC-ers gingen hierop verwoed in de aanval en toen Ruud Wetsteen de bal goed aange speeld kreeg, kon hij knalhard in de bo venhoek van het BKC-doel schieten: 3—1. Tien minuten voor het einde kon er toch nog een BKC-er doorbreken en scoren. Hierna hield men elkaar in evenwicht zodat uiteindelijk 4—1 een mooie overwinning voor BKC werd. Het SVC elftal voetbalde echter vrij goed en men mag verwachten/hopen dat de prestaties langzaam beter wor den. Men beschikt tegenwoordig weer over voldoende reserves en het draait 'lekker' in de ploeg. Een penalty zorgde voor de beslissen de eindstand van 2—1 in een bikkelhar de strijd tegen het damesteam van De Koog. De SVC-dames speelden thuis en werden luidkeels aangemoedigd door de grote koppel publiek. („We hadden wel kaartjes kunnen verkopen", zei één van de bestuursleden). Team 2 verdedigde de eer. SVC kan twee damesteams samenstellen. Er is echter maar één team voor de competitie ingeschreven, zodat men steeds wisselt van team. Meteen al in de eerste vijf minuten brak Cindey Brokken door en schoot zeer beheerst in het doel. Dat was een leuke start en enthousiast bleef men stormen. De Koger dames waren echter technisch wat sterker en daardoor leed SVC vaak balverlies. De strijd werd op het middenveld vaak uitgevochten. Vooral de rechterkant van SVC liet wel eens een steekje vallen en de Koger aanvallen kwamen ook vis die kant. De SVC-verdediging was echter sterk ge noeg om deze aanvallen te stoppen. Na de rust was het De Koog die voor de verrassing zorgde, door 1 1 te scoren in de achtste minuut. Een beetje aangeslagen liet SVC diverse aanvallen van De Koog gaan, maar keeper Carola Brokken was er steeds op tijd bij. Corrie den Braven die als 'laatste vrouw' was ingezet deed het ook goed en wist menige aanval te stoppen. Cobi Boon moest het veld vroegtijdig verlaten vanwege een blessure. Cindey Brokken kwam op haar plaats en Celine de Graaf werd als extra spits ingezet. Dit ver hoogde wel de druk op het Koger doel, maar men kon niet tot scoren komen. Toen in de vijfentwintigste minuut 'hands' in het strafschopgebied ge maakt werd kreeg SVC een penalty mee. Corrie den Braven scoorde heel kalm 2—1. Men bewaakte elkanders spitsen erg goed. Alleen Anja van Exel van De Koog kreeg enkele kansen waaruit ze éénmaal kon scoren. Verder kenmerkte de twee de helft zich door veel 'krampgevallen' en de bikkelharde strijd. De SVC-ers waren steviger gebouwd en dat was een nadeel voor De Koog. Toch een verdiende overwinning voor De Cocksdorp, dat veel meer kansen heeft gehad als De Koog. Ook hier ging weer een corner van Gerrie Plaatsman aan vooraf en Rob van der Stap kopte fraai raak: 2—0. Het publiek ging er eens goed voor 'zitten', want er was nauwelijks een half uur gespeeld en Texel speelde zo goed dat meerdere doelpunten niet uit konden blijven. Toch moest men tot na de rust wachten, want ondanks het goede spel wist Texel de eerste helft niet meer te scoren. Gemangeld De toeschouwers kwamen net de kantine uit om te kijken naar de tweede helft toen Texel wederom scoorde. Paul van Exel werd in het strafschopgebied tussen twee spelers van Hoiiandia ge mangeld. De prima leidende scheids rechter paste de voordeelregel toe toen Jan de Lugt de bal voor zijn voeten kreeg en deze haalde hard uit: 3—0. Toen Paul van Exel 20 minuten voor tijd met een mooie lob de stand op 4—0 bracht, geloofde Texel het wel. Het spel werd rommeliger en Hoiiandia mocht 5 minuten voor tijd door middenvelder Jos Burger de eer redden: 4—1. Texel was deze middag nauwelijks in de problemen geweest en heeft aange toond nog steeds terecht titeladspiraties te hebben. Afdeling Noordholland: SVO/Z-DEK Jong Holland S-SVO/Z2 SVO/Z3-Schagen 2 Junioren: Texel B1-HCSC B3 ZAP B1-Tex. Boys B1 De Koog B1-Zeemacht B1 WGW B3-Oosterend B1 Oosterend O-Geelzwart C1 ZAP C2-Tex. Boys Cl Tex. Boys C2-Watervogels C2 Texel C3-SVAP C2 Pupillen: Afdeling D: Texel D1-De Koog Dl Texel D3-Tex. Boys D2 Tex. Boys D1-Oosterend D2 Afdeling E: Cocksdorp El-Texel E1 Tex. Boys El-De Koog (m.) Tex. Boys (m.)-Oosterend El Afdeling F: Tex. Boys F1-Texei F3 Texel F2-Texel F1 Texel F4-Texel F5 Dames: ZAP-Oosterend Meisjes: ViosW.-Oosterend Zondag 27 februari 1983: Vierde klasse KNVB: Texel-Hollandia T. Afdeling Noordholland: SSV-Oosterend De Koog-MOC Zaanse Boys-Texelse Boys Texel 2-Victoria O. 2 Oosterend 2-Succes 3 ZAP 3-Texel 3 Wiron 4-Texel 4 Texel 5-Watervogels 5 Callantsoog4-Tex. Boys 3 JVC 7-Texel 6 Junioren: Texel A1-SRCA2 Dames: HOSV-Tex. Boys HSV-Tex. Boys 2 Cocksdorp-De Koog 2-0 0-5 1-3 3-0 11-0 2-2 4-0 3-5 0-8 2-2 3-2 4-1 1-4 8-0 2-2 0-3 2-0 0-1 3-0 1-2 0-2 3-1 4-1 2-1 1-6 2-1 2-0 0-6 2-2 1-2 6-2 3-0 -12 4-0 2-0 0-1 2-1 DEK uit Medemblik is het zoveelste slachtoffer van SVO/Z geworden. Met 2 0 werd deze ploeg zaterdag versla gen. Met een sterke eerste helft en een wat mindere tweede helft was de match het aankijken waard. Zaterdag begon voor SVO na de win terstop de eerste van de nog 7 resteren de wedstrijden. SVO, dat in de tweede klasse de koppositie inneemt, moet geen enkele tegenstander onderschat ten. DEK heeft goed tegenstand gebo den. Door het ontbreken van Joost Brouwer moest Piet Grisnigt diens taak overnemen. Dat deed hij naar behoren. Ook de teruggekeerde Jakp Vlaming deed zijn werk op de linksbackplaats goed. De aanvallen liepen over en weer met toch steeds de betere kansen voor SVO. Keeper Marco Drijver groeit elke wedstrijd naar een betere vorm. In de laatste 6 wedstrijden kreeg hij geen doelpunt tegen. Na ongeveer 20 minu ten was het Rien Brouwer die de bal op het middenveld aangespeeld kreeg. Hij draaide om een tegenstander heen en speelde de bal door de benen van de laatste man heen. Aat van der Brink reageerde attent. Deze speler, die de laatste weken ook in goede vorm verkeert, ging alleen op de keeper af en scoorde beheerst 1 —0. Droomkans Toen vijf minuten later Gep Brouwer alleen doorbrak en de keeper heel knap uitspeelde rekende een ieder op 2—0. Brouwer schoot echter naast. De aanval len van DEK gaven weinig reden tot gevaar. Uit de achterhoede kon Jan Oosterhof de bal meenemen en met een lob over de achterhoede spelen. Rien Brouwer reageerde precies op tijd, zo de buitenspelval ontwijkend en ging op de keeper af. Hij scoorde 2—0. Aanvallend Na de rust een aanvallend DEK dat SVO het nodige werk gaf. De opbouw werd bij SVO niet goed meer toegepast en men leed te vaak balverlies. Dat SVO geen doelpunt tegen kreeg is mede te danken aan de lengte van de gehele verdediging, een pluspunt waar DEK geen voldoende verweer tegen had. De uitvallen die SVO via vooral Gep Brou wer en Dirk Trap opzette kwamen niet vaak voor, maar brachten veel meer gevaar dan die van DEK Een schot van Aart van der Brink ging via de paal rakelings naast en de keeper van DEK reageerde op gevaarlijke schoten attent. Aan het eind van de wedstrijd probeerde DEK uit corners gevaar te stichten en dit leek te lukken. Een middenvelder kreeg de bal uit een corner op zijn slof. Het schot was keihard maar via een niet te volgen actie sloeg Marco Drijver de bal over het doel. De graag fluitende scheidsrechter floot kort hierna voor het einde. Tot vier minuten voor het eindsignaal, na een sportieve en levendige wedstrijd, zat het er nog in dat Texelse Boys voor een verrassing zou zorgen. Tegen de lijstaanvoerder nam het team na een half uur spelen de leiding. Jaap van Kranen burg benutte op uitstekende wijze een prima pass van Jos Wessels. Tien minuten voor het rustsignaal wist Zaan se Boys de stand echter weer in evenwicht te brengen. De Texelse Boys-achterhoede hield ook in de tweed ehelft goed stand en gaf tegen de toch wel sterkere tegen standerweinig kansen weg. Ze kwamen erg goed weg toen een Zaanse Boys- spits op 1 meter voor het doel nog kans zag op de paal te schieten. Dezelfde speler wist met nog vier minuten te spelen de winst voor zijn club toch nog binnen te halen. Eerder, op eigen terrein, werd het een 5—0 nederlaag voor Texelse Boys.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9