SVO/Z verliest punt aan Hollandia TEXEL BLIJFT WINNEN Belangrijke winst voor De Koog Texel-VZV 2— 1 Handloopsuccessen voor Theo Franchimon en André Brouwer Voetbaluitslagen SVC-dames rommelig Winst voor MST handbal Oosterend speelt gelijk tegen Duinranders: 0—0 Koplopers halen schade in Oosthuizen- Tex. Boys 0—2 Monsterzege vai de Mareis Standen eilandcompetiti volleybal PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 MAART Rien Brouwer voor SVO/Z in aktre. Zaterdag heeft SVO/Z thuis 1 punt moeten afstaan aan Hollandia. Gezien het wedstrijdverloop was dit een terech te uitslag. Het enige doelpunt van SVO werd gemaakt door Rien Brouwer. SVO had toch wel iets van angst voor Hollandia omdat men de uitwedstrijd met 1—4 verloren had. Naarmate de wedstrijd opgang kwam viel deze angst weg en SVO nam in de eerste helft het initiatief. Qat kwam tot uiting in kansen. Uit corners en vrije trappen was SVO vaak dicht bij een doelpunt. Gezegd moet worden dat SVO zijn aanvallen teveel op dezelfde manier opzette, waardoor er niet veel verrassends uit kwam. SVO zou zijn doelpunt maken doordat Arco Eelman goed doorzette en de bal aan spits Rien Brouwer afgaf. Deze ging richting doel en maakte geen Zaterdag 5 maart 1983: Afdeling Noordholland: SVO/Z-Hollandia De Cocksdorp Z-De Koog Z SVO/Z 3-Reiger Boys 8 Junioren: Texel A1-Wieringermeer A1 Wiron A1-Oosterend A1 JVC B1-Tex. Boys B1 Texel B1-Zap B1 Watervogels B1-De Koog BI WGW B3-Tex. Boys B2 Wieringermeer C1-Texel C1 Oosterend C1-ZAP C1 Tex, Boys C1-WGW C3 Texel C2-0osterend C2 Tex. Boys C2-Texel C3 Dames: VIOS W-Oosterend Meisjes: Oosterend-Reiger Boys WGW-Tex. Boys fout. Dit was voor SVO een oppepper en tot de rust was SVO de betere ploeg. Offensief Na de rust begon Hollandia met een offensief en in de beginfase had SVO geen enkel ^probleem om dit op te vangen. Juist dit niet echt moeilijke verdedigen heeft SVO niet de nodige motivatie gegeven om het spel zelf weer te gaan maken. Hollandia bleef komen en uit een aanval over rechts kreeg de buitenspeler Pronk de bal vrij. Hij schoot uit een moeilijke hoek. Marco Drijver, die de gehele wedstrijd goed keepte, zag de bal door de korte hoek over zijn arm heengaan. Het geschrokken SVO-team heeft in de resterende minuten nog van alles geprobeerd, maar alles lukte niet. SVO verloor deze middag een belangrijk punt maar heeft toch nog steeds de leiding in de 2e klasse. Tegen MFC volgende week zal men dan wel weer de volle winst moeten halen om deze positie te behouden. Pupillen: Afdeling D: De KoogDI-ZDH Dl Texel D1-Oosterend D2 Texel D2-Tex. Boys D1 Tex Boys D2-Texel D3 Afdeling E: Oosterend E1 -Texel E2 De Koog (m.)-Cocksdorp E1 Tex. Boys (m)-Tex. Boys E1 Afdeling F: Texel F3-Tex. Boys F1 Oosterend F1-Texel F2 Zondag 6 maart 1983 4de klasse KNVB: Texel-VZV Afdeling Noordholland: Oosterend-Duinranders Zuidermeer-De Koog Oosthuizen-Tex. Boys Texel 2-AFC 3 Zeemacht 3-Texel 3 HRC 4-0osterend 2 Texel 4-Callantsoog 3 Watervogels 5-Tex. Boys 3 Texel 5-WGW 7 De Koog 2-Texel 6 Dames: Tex Boys-Alkm. Boys Wiron-Tex. Boys 2 Wieringerwaard-De Koog Winkel 3-Cocksdorp Afgelopen zondag hebben de SVC- dames opnieuw een overwinning ge boekt. Hun spel was er echter niet naar. Diverse mensen liepen niet op de juiste plaatsen en er ontstond een rommelig geheel. De wedstrijd tegen het niet zo sterke Winkel werd wat licht opgevat. In de eerste helft zorgde Carla West dorp voor een doelpunt. Na de rust werd Carola Brokken middenvelder en Hermina Boon keepster. Winkel profi teerde van een counter en de keepster liep te laat uit de goal: 1 1SVC werd hierna fanatieker, maar diverse kansen liepen op niets uit. Een penalty werd gegeven toen een Winkel-speelster hands maakte in strafschopgebied. Ho peloos voetbal was het resultaat, de meesten geloofden het wel. Cobi Boon schitterde echter. Deze verdedigster ging als aanvalster spelen en wist in de laatste minuut het tweede SVC doel punt te scoren. Op het nippertje, on danks veel geëxperimenteer met de opstelling, dus toch nog gewonnen. 1-1 0-4 2-0 1-2 0-3 9-0 1-1 13-1 9-0 2-5 1-8 0-3 2-4 3-0 2-0 3-6 8-0 1-0 4-1 2-3 0-4 0-1 0-1 6-0 2-3 4-0 2-1 0-0 1-2 2-0 1-0 1-4 3-0 3-1 1-0 2-2 1-4 1-4 2-2 7-2 1-2 De handbal-adspiranten van MST speelden uit tegen Watervogels. MST nam al snel de leiding in deze wedstrijd en heeft dit volgehouden tot het einde. Er werd goed geschoten op het doel van de tegenpartij; veel moeilijke ballen en iedereen waagde een schot. Zo werd ook verrassend vanuit de hoek ge scoord. De ruststand werd 3—2 voor MST. Na de rust bleef MST de meer dere van Watervogels. De verdediging zat goed dicht. De aanvallen waren mooi afgerond. Toen duidelijk werd dat MST ging winnen werd er overgegaan op een 5—1 systeem. De doorspeelster wist menig keer de bal te onderschep pen van de tegenpartij zodat er snelle aanvalsacties kwamen. Alleen MST scoorde nog in de tweede helft. De eindstand werd 9—2 voor een goed spelend MST-team. Ook zondag heeft Texel laten zien, dat de ploeg vol titelaspiraties zit. Tegen VZV werd er met veel zelfvertrouwen gespeeld. Het resultaat was een voor het publiek zeer aantrekkelijke wedstrijd met vooral voor het VZV-doel vele spannende momenten. Texel startte zonder de zieke Henk Groen, maar met Nico Schermer als linker spits en Paul van Exel op het middenveld. Met de krachtige wind in de rug zette Texel VZV meteen onder druk. Kansen bleven nog uit, omdat enerzi)ds de VZV-verdediging goed in greep en anderzijds omdat Texel te snel diep speelde waardoor de ploeg in z'n geheel niet snel genoeg kon aansluiten en daardoor VZV niet onder constante druk kon houden. Na een kwartier spelen kwam VZV tegen de verhouding in op voorsprong. Niet fit De niet geheel fitte Koos Tjepkema verspeelde de bal op het middenveld aan spits Kramer van VZV. Deze speler haalde van 20 meter afstand ineens uit en de bal verdween onhoudbaar voor Charles lepenburg in de kruising: 0—1. Een tegenvaller voor Texel, dat op dat moment even uit z'n evenwicht was, maar zich toch knap herstelde. Met knap uitgevoerde combinaties werd VZV nu onder druk gehouden en 5 minuten na de openingstreffer kwam Texel alweer langszij. Louis Uriot ontving op het midden veld de bal, passeerde een speler en schoot vanaf 25 meter de bal snoeihard in de linker benedenhoek: 1 1 Steun Gesteund door deze gelijkmaker en het enthousiaste publiek ging Texel op jacht naar een tweede doelpunt. Met name de doorkopballen van Louis Uriot uit hoekschoppen en ingooien waren een voortdurend gevaar voor de VZV- verdediging. Hieruit ontstonden goede kansen voor Rob van der Stap en Jan de Lugt, maar die zagen hun goede scho ten gestopt door keeper Wijnker van VZV. Op slag van rust nam Gerrie Plaatsman uit een corner van Rob van der Stap de bal ineens op zijn schoen, maar weer redde keeper Winker schitte rend. Uitblinker Na de rust speelde Texel tegen de wind in nog sterker dan in de eerste helft. Het was vooral Gerrie Plaatsman, bezig aan een heel goed seizoen, die uitgroeide tot de absolute uitblinker. Individueel sterk aan de bal en strooiend met goede passes stond hij aan de basis van menig goed opgezette Texel- aanval. Snelle aanvallen waaruit een aantal goede kansen ontstonden. Nico Schermer en Rob van der Stap kwamen Door een verdiende overwinning van 2—1 op VZV uit 't Veld, blijft Texel in de race voor het kampioenschap. Met nog negen wedstrijden te spelen heeft de ploeg van trainer Asselman 1 punt achterstand op Grasshoppers, maar het team heeft een wedstrijd minder gespeeld. De andere ploegen staan op 4 en 6 punten van Texel, dus die zijn momenteel geen werkelijke concurrenten te noemen. zelfs alleen voor de keeper, maar door te lang treuzelen kon de VZV-verdediging steeds op tijd weer ingrijpen. Simpel In de 25ste minuut na de rust was het wel raak. Gerrie Plaatsman stuurde Nico Schermer met een schitterende pass de diepte in. Schermer trok de bal laag voor het VZV-doel waar Rob van der Stap teruglegde op de zeer attente en hardwerkende Jan de Lugt die simpel 2 1 liet aantekenen. Met nog 20 minuten te spelen pro beerde VZV de gelijkmaker te forceren, maar de Texel-verdediging, met Klaas Dirk Koorn als laatste man en Simon Starink en Gert Pansier als sterk spelen de vleugelverdedigers, gaf nauwelijks kansen weg. Slechts éénmaal moest Charles lepenburg handelend optreden, toen hij een kopbal schitterend uit de linker benedenhoek tikte. VZV had beslist geen gelijkmaker verdiend, want Texel was gewoon de betere ploeg. Een verdiende overwin ning dus, met als grote winnaar het publiek, dat genoten heeft van een spannende en goede partij voetbal. De wedstrijd tussen SVO en Duinran ders uit Schoorl is in een doelpuntloos gelijk spel geëindigd. De thuiswedstrijd voor de Oosterenders stond eigenlijk een beetje in het teken van de angst. Zowel Duinranders als SVO proberen al enige tijd punten te vergaren om uit de degradatiezone te geraken. Dit gegeven en een harde wind, die dwars over het Oosterend-veld waaide, waren er de oorzaak van dat een voor het publiek niet zo interessante wedstrijd ontstond. Beide verdedigingen bleven gesloten en schaarse aanvalsacties van beide ploegen mislukten doordat de harde wind onnauwkeurig spel tot gevolg had. De wedstrijd eindigde dan ook zoals hij begonnen was. Een ruime voldoende haalde scheidsrechter B. C. Snijders die een uitstekende match floot. Geen risico Al meteen na het beginsignaal was duidelijk dat beide ploegen in verdedi gend opzicht geen risico's wilden lopen. Slechts zeer sporadisch ontstonden ge vaarlijke situaties voor de doelen. De beste kansen waren weggelegd voor de ploeg uit Schoorl. Dat kwam voorna melijk omdat het windvoordeel in dit opzicht doorslaggevend was. De Oos- terend-defensie had in de eerste helft nogal eens moeite om de bal tegen de harde wind in weg te werken. Dat Duinranders van deze situatie niet kon profiteren vond voornamelijk zijn oor zaak in het feit dat de ploeg te weinig risico's durfde te lopen. Voortdurend werden te veel verdedigers in de achter hoede gehouden zodat echt doelrijpe kansen niet ontstonden. Bijna Halverwege de tweede helft echter namen de bezoekers bijna een voor sprong. Uit een rommelige en onover zichtelijke situatie voor het Oosterend- doel schoot T. Louter tegen de paal en even later was het aanvoerder S. van der Ploeg die maar net naast schoot. Oosterend beperkte zich practisch tot verdedigen en werd zo af en toe eens gevaarlijk door het goede kopwerk van Johan de Waard. Voor de rust werd er dan ook niet gescoord en vooral Ooster end was blij met deze ruststand, omdat men er op vertrouwde na de rust het windvoordeel in doelpunten om te zet ten. Oosterend begon de tweede helft dan ook met een veel offensiever ingestelde gedachte. Duinranders beperkte zich tot verdedigen en werd aanvallend nauwe lijks nog gevaarlijk. De keren dat SVO- doelman Doede de Vries corrigerend moest optreden werden vaak veroor zaakt door zijn eigen verdediging. Slecht terugspelen en onnodig balver lies zorgden ervoor dat de Oosterend- keeper steeds attent moest zijn. Sneuvelen Oosterend kon ook aanvallend echter niet tot resultaten komen. Soms werd er leuk gecombineerd tot aan de rand van het strafschopgebied, maar practisch iedere aanval sneuvelde in het druk bezette strafschopgebied van Duinran ders. Een enkele keer kon Gerard Legierse voor enig gevaar zorgen, maar verder dan enkele schoten die over of In de uitwedstrijd tegen Zuidermeer heeft De Koog een belangrijke overwin ning behaald. Zuidermeer had 2 punten minder dan De Koog en een nederlaag voor De Koog zou de ploeg dus op gelijke hoogte brengen. De Koog begon fris en aanvallend en kreeg direct al enkele goede kansen via Maarten Koorn. Het was dan ook deze spitsspeler, die na een kwartie De Koog aan een 0 1 voorsprong hielp. De Koog had deze eerste helft een licht overwicht en kon regelmatig gevaar stichten voor de Zuidermeer-goal. Zui dermeer kwam zelfs nauwelijks in de gelegenheid om keeper Bonne op de proef te stellen. Met deze 0 1 stand ging de rust in. Hoge bal In de tweede helft nam De Koog direct weer het initiatief. Vooral John List speelde op het middenveld een erg goede partij. Zuidermeer kwam toch verrassend op gelijke hoogte, omdat keeper Bonne een hoge bal, uit een hoekschop, eenvoudig door zijn vingers liet glippen: 1 1. Hierna had De Koog het even moeilijk en leefde het bij Zuidermeer weer wat op. Kort hierna liet Theo Bonne weer een bal los, maar toen kon Cees van Beek erger voorkomen. Na een moeilijk kwartiertje hervond De Koog weer zijn ritme en kon enkele malen gevaarlijke uitvallen via de bewe gelijke spitsen Koorn en Polderman. Toen John List twintig minuten voor tijd met de bal aan de voet het strafschop gebied insnelde, werd hij onderuitge haald: penalty. Kans Aanvoerder Cees van Beek nam de kans waar en knalde keihard raak: 1 —2. Hierna deed Zuidermeer nog van alles om de gelijkmaker te forceren maar verder dan enkele gevaarlijke hoekschoppen kwam het niet. De Koog kreeg nog een mooie kans via invaller Robby Nagy, die zijn schot rakelings naast zag gaan en bij De Koog werd keeper Bonne met een hard afstandsschot nog eenmaal op de proef gesteld. Het bleef echter 1 —2 waarmee De Koog misschien iets te kort kreeg, maar tevreden kon zijn. naast gingen kwarri de Oosterend-mid denvelder niet. Ook de veelvuldig opko mende verdediger Jan de Vries had bijzonder weinig geluk met zijn schoten. Gescoord werd er dan ook niet en gezien het spelbeeld was het gelijke spel een volkomen terechte uitslag. Wel werd na de wedstrijd duidelijk dat beide ploegen er nog stevig tegen aan zullen moeten om aan degradatie te ontko men. Als lichtpunt voor de Oosteren ders geldt dat zij nog enkele wedstrijden in moeten halen ten opzichte van de concurrentie, zodat van een uitzichtloze positie voorlopig nog geen sprake is. Onder mooie weersomstandigheden deden zaterdag 5 maart zo'n 250 personen mee aan een bosloop in Bergen. De afstand bedroeg 9'A kilo meter. Onder de wedstrijdatleten 55) bevonden zich 2 Texelaars. André Brouwer leverde een prima prestatie door de tweede plaats voor zich op te eisen in de tijd van 31.55 minuten, minder dan 10 seconden na de winnaar. Theo Francimon werd uitste kend derde in 32.15 minuten. Theo deed de volgende dag alweer mee aan de 8 kilometer strandloop in Bergen aan Zee. Onder ongunstige om standigheden (hoog water, harde wind, zacht strand) wist hij zich opnieuw in de prijzen te lopen. Uitslag: 1. C. Semplonius, Leeuwar den, 26.35 min.; 2. S. Ruiter, Heerhu- gowaard, 28.20 min.; 3. T. Francimon, Texel, 28.30 min. Zoals vorige week tijdens de halve marathon van De Waal ook weer bleek beginnen de Texelse lopers individueel, maar ook in de breedte, steeds beter voor de dag te komen. Training en het min of meer regelmatig mee doen aan wedstrijden hebben daarop een positie ve invloed. Er is op 27 maart a.s. weer een belangrijke loopmanifestatie in deze re gio. In Schoorl zijn diverse wedstrijd- en prestatielopen gepland op een prachtig, afwisselend parcours. De afstanden zijn 5, 10, 2130 en 42 kilometer. O.a. Daan Welboten en Piet Schuijl bereiden zich voor op een marathon en zijn van plan de 30 kilometer te lopen. Ook voor de andere lopers is dit weer een prima gelegenheid om mee te doen en de conditie op peil te houden. Er zijn mooie prijzen/herinneringen beschik baar. ledereen die mee zou willen doen kan informatie krijgen of zich opgeven via de familie Bakelaar, telefoon (02220) 3843. Klaverjasclub: Vorige week behaalde het echtpaar P. van Heerwaarden de hoogste score van de avond met 6.878 punten. Het koppel C. Merkx-C. Dros werd toen tweede met 6.804 punten. Koplopers Th. en J. Witte herstelden de schade deze week echter door als eerste te eindigen met 7.551 punten. In de totaalstand hebben zij hun voorsprong nu vergroot tot ongeveer 3.700 punten, terwijl het verschil tussen de tweede en vijfde plaats niet meer bedraagt dan 600 punten. Hier kan dus wekelijks flink van plaats worden gewis seld. Prima tweede werd het koppel B. Witte-mevr. Huisman met 7.305 pun ten. Ook het koppel T. van Heer- waarden-J. Dernison scoorde hoog met 7.004 punten, gevolgd door C. Zijm-J. Koomen met 6.858 punten en het echtpaar J. vamn Heerwaarden met 6 840 punten. In de derde periode moesten A. Dijker-N. Koomen de eerste plaats afstaan aan Th. en J. Witte maar daarin zijn de verschillen nog zo klein dat daar volgende week ook wel weer een heel andere stand kan ontstaan. Stand derde periode, respectievelijk punten en marsen: Th. en J. Witte 23.157 10 A. Dijker-N. Koomen 23.120 7 T. v. Heerwaarden-J. Dernison 22.984 6 Echtp. J. van Heerwaarden 22.752 3 N. v. d. Veen-B. Keijzer 22.523 7 J. Eelman-A. Bakker 22.523 7 Het is Texelse Boys niet gelukt revanche te nemen voor de op ei terrein geleden 2 1 nederlaag t< Oosthuizen. Hoewel Oosthuizen, vo op het middenveld, meer inhoud wisten de Boys de veldverhouding goed in evenwicht te houden en i het een op en neer gaande en spon wedstrijd. Oosthuizen kwam in de ste helft op een 1—0 voorsprong laatste man Pieter Duin de pech he bal, na een hoekschop, via zijn lick in het doel belandde. Keeper I Stolk, vanmiddag goed op dreef, toen kansloos. De Boys wisten goede scoringskansen te schei maar ze niet te benutten. Vooral Wessels kreeg verschillende kers gelegenheid de Oosthuizen-keep het nauw te brengen maar hij ko goede richting niet vinden. In de tweede helft hetzelfde spel en weer was het alleen Oosthuize tot scoren wist te komen. Totaalstand na 88 partijen: Th. en J. Witte 144.646 54 Echtpaar J. Spaans 140.868 44 A. Dijker-N. Koomen 140.825 49 Echtp. P. v. Heerwaarden 140.801 38 W. Bakker-P. v. d. Molen 140.240 49 Echtpaar F. Veeger 139.161 52 Echtp. J. v. Heerwaarden 137.661 40 M. Boogaard-M. v. Heerwaarden 137.517 39 J. Eelman-A. Bakker 137.263 45 C. Zijm-J. Koomen 136.434 38 Si Zondag j.l. waren de Mareis eens als vanouds aan het basketbj Zodiac had geen antwoord op de cl verdediging en aanval van de Mares Na drie minuten stonden de I voor met 8—0. Halverwege de e helft stond het nog slechts 13—4.1 toen sprongen de Mareis in 4 mJ tijd naar 31-6. Met de rust wf wedstrijd al gespeeld: 39—8. Na drie seconden te hebben ges in de tweede helft scoorden de '1 alweer. Het ging zeven minuten f 51—9. Toen vonden de Marei) wel voldoende. Zodoende koj diac nog iets terug komen. De vel ging van de Mareis werd verwaal en de aanval werd te slordig. Eino| 62-24. Zaterdag moeten de Mareis i de De Koninghal om 16.30 uur s| Met voldoende publieke steun r lukken de vijfde overwinning i| wedstrijden te pakken. Vrouwen 1e klasse: 1Cafeetje 2. Grooten Slock 3. Expert 4. Bremakker 5. Molenkoog 6. Nökahto 7. 12 Balcken 8. Garage Kikkert 9. Rog SVC 10. Boetiek 22 Vrouwen 2e klasse: A.: 1Lindeboom 2. Graaf spuiterij 3. Mantje 4. Skil 5. Koffieshop 6. Garage Dros 7. Vopoda NCM 8. CVI B.: 1. Goënga2 2. Goënga 1 3. Kuipkuil 4. WGD 5. Gyvo B A 6. Antiekhuisje 7. Deja vu Vrouwen 3e klasse: 1. Firstlady 2. Frans Zegel 3. Smash jeugd 4. Casino 5. Hema 6. Smash 2 7. Jailteam 8. Ass. Bremer 9. 5-sprong 10. Taxi Smidt 11VW Audi Mannen 1e klasse: 1. Reisbureau 2. Bremakker 3. Van Wijngaarden 4. Molenkoog 5. Kobeko 6. Krim 7. Timmers bakkerij 8. DGM 9. Smash 1 10. Berenkuip Mannen 2e klasse: 1Gemeente 2. Question 3. Gamma 4. PEN 5. Graaf spuiterij 6. RSG 7. Bravura 8. Teso 9. Time out 10. Smash 3 11. RWS 12. PH Hotel Mannen 3e klasse: 1Versluis haarden 2. Amro 3. Westerlaken 4. Cors polis 5. Pado 6. Mengsmering 7. Memo 8. Vredelust 9. Verfbus 10. TZT 2 11Poedelprijs 'n ]Qt Dl Di Dr R« 1( 1! If Ni I 1É 1S 2C 21 22 Zi

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 8