GAMMA WEER KAMPIOEN Tetak boekte weer overwinning Cocksdorpers konden verlies niet voorkomen Oosterend-Datsun 2—3 aalvoetbaluitslagen Zaalvoetbal programma Bowlinguitslagen Rommets vastgehouden op remise Damesploeg GVT wint met ruim verschil van Petten Sportvissers vingen 1073 cm. ySDAG 8 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Rabobank fZl Piet Bakker keeper van SVC, kon zaterdag tegen De Koog viermaal zijn doel niet schoonhouden. Beide foto's laten een doelpunt van S.V. De Koog zien in de eerste helft Door met 7 1 van Question te winnen heeft Bouwmarkt Gamma Texel wederom Texelse zaalvoetbaltitel voor zich opgeëist. Datsun versloeg Oosterend met 3—2 heeft nu de beste uitzichten op de tweede plaats in de hoofdklasse. KSMT won zeer verrassend met 1 1 van Mantje. Gamma 2 trok ook enigszins verrassend i 5—3 winst tegen Dubbeldik uit het vuur en door het verlies van Oosterend 2 ien Datsun 2 heeft Gamma 2 ook goede vooruitzichten op de reservetitel. :en terecht kampioen, is de conclu- 'die men kan trekken bijna aan het ide van het seizoen voor de hoofd- sse. Gamma heeft dit seizoen weder- bewezen over de technisch beste en est constante ploeg te beschikken. De ren punten voorsprong op nummer >e, Datsun, tonen aan dat het kam- lenschap vrij eenvoudig behaald is. mma kan zich nu opmaken voor de jmotiewedstrijden. Wedstrijden te- n de andere zes kampioenen uit de lordhollandse zaalvoetbalrayons, icht Gamma zich bij de eerste twee atsen dan promoveert men naar de lelings hoofdklasse. Het is nu nog te leg om over de kansen van Gamma te culeren omdat nog lang niet alle npioenen bekend zijn die mee strijden leze competitie. Zoals gezegd, Datsun bezet nu de eede plaats in de hoofdklasse door i 3-2 winst op Oosterend. Het lijkt il of wedstrijden van enige betekenis de hoofdklasse altijd het spelpeil gatief beïnvloeden. Zo ook de wed- ijd Datsun-Oosterend. Oosterend >elde zeer verdedigend en loerde op counter wat goed lukte. Datsun had leite om gaten in de Oosterend- fensie te vinden. Oosterend kreeg zijn ste kans al diep in de eerste helft toen ost Brouwer een schot op het Datsun el loste dat echter bekwaam door Isun keeper (die een uitstekende dstrijd speelde) Jan Plaatsman werd stopt. Oosterend kwam op een 1 —0 Drsprong door Marco van der Vis. tsun kwam later weer langszij door Dirk de Lugt met een beetje geluk elman Rob Haak passeerde. Frits kker zette Oosterend wederom op jrsprong doordat hij knap de Datsun dediging uitspeelde. Even later was Gerrie Plaatsman die 2—2 scoorde. Meer open De wedstrijd werd nu wat meer open bleef Oosterend wel zeer verdedigend tien. Het leek lang of deze stand van de einduitslag zou worden totdat minuut voor tijd uit een Datsun hval een Oosterend-speler de bal [gelukkig aanraakte en het eigen doel Hoofdklasse: ibbeldik-Gamma 2 t-02000-ZDH itsun 2-Oosterend 2 lestion-Gamma MT-Mantje isterend-Datsun Eerste klasse: imma 3-Texel veteranen lestion 2-ZDH 2 ibbeldik-Jelleboog ltsun 3-Oosterend 2 Mok-Dubbeldik 3 ib-Gempo li Tweede klasse: Nioz 2-Texelse Boys I Junioren: Bkhuus-Bremakker pelse Boys-Graaf Spuiterij varte Schaep-Texelse Boys btsun-Zegel Modes Bfeetje/Nuts-Dubbeldik Dames: De Koog-Oosterend 3-5 3-2 5-4 1-7 1-0 2-3 2-3 3-5 5-0 1-6 6-1 0-2 0-2 0-6 11-0 4-1 4-0 3-0 it' Woensdag 9 maart: 17 30 u.: Tex. Boys-Nuts/Dubbeldik 2 18.00 u Rentenaar-NMS ,118.35 u.KSMT-De Koog 19 30 u KSMT 3-Slufterhoek 20.20 u.: Gamma 1-Oosterend 1 21 15 u.Question-Mantje 22 05 u.: A O 2000 2-Nioz 1 aldienst: Jelleboog trof. Datsun leidde nu en Oosterend moest nu wel de aanval zoeken, maar de tijd was te kort om nog een gelijkmaker af te dwingen. De strijd om de reservetitel tussen Oosterend 2 en Gamma 2 komt deze week in een beslissende fase. Oosterend 2 kwam uit tegen in degradatiegevaar verkerende Datsun 2. Datsun 2 nam een 4—0 voorsprong en de kansen leken verkeken voor Oosterend 2 dat echter nog knap terug kwam tot 4—3. Even later scoorde Datsun 2 5—3 en Ooster end kwam nogmaals dicht bij tot 5—4, wat tevens de einduitslag was. Gamma 2 won met 5—3 van Dubbeldik. Door deze winst en het verlies van Oosterend 2 heeft Gamma 2 nu twee punten voorsprong op Oosterend 2. Deze week treden beide teams aan tegen elkaar zodat waarschijnlijk vrijdag de beslissing valt welk team Texel gaat vertegen woordigen in de promotiewedstrijden voor de reserve afdeling hoofdklasse. Glaszuiver Mantje verloor zeer verrassend met 1—0 van KSMT. 1—0 was de einduit slag die feitelijk 1 1 had moeten zijn daar een glaszuiver doelpunt van Mantje werd afgekeurd doordat de scheidsrech ter meende dat de bal door het zijnet was gegaan. A O 2000 haalde een be nauwde zege op ZDH, dat ook nog met degradatiezorgen zit, met 3—2. In de eerste klasse ook een paar verrassende uitslagen. Rab verloor met 2—0 van Gempo. Rab was wel de hele wedstrijd sterker en beter maar wist toch niet tegen de taaie Gempo verdediging te scoren. Gamma 3, incompleet welis waar, verloor van de Texel veteranen met 3—2. Question 2 tegen ZDH 2 was een veel te harde wedstrijd.Het is jammer dat beide teams denken zo het zaalvoetbal wat toch een sport is die zonder lichamelijk contact gespeeld dient te worden een dienst te bewijzen. ZDH 2 won uiteindelijk met 5—3. Dames Datsun 3 verloor met 6 1 van Oos terend 3. Dubbeldik 2, leider in de eerste klasse, won met 5—0 van Jelleboog. De enige wedstrijd in de tweede klasse tussen Nioz 2 en de Texelse Boys werd gewonnen door Nioz 2 met 3—1. De dames van De Koog, gestoken in een Gamma outfit, wonnen met 3—0 van de Oosterend-dames. Op zich een opvallende prestatie omdat De Koog dames voor het eerst uitkwamen in een competitiewedstrijd. Het damesvoetbal is een succes geworden. Het spelpeil van enkele damesteams gaat ziender ogen vooruit. De rayoncommissie hoopt dan ook dat men voor het nieuwe seizoen meer damesteams in de compe titie gaan spelen zodat de competitie voor de dames een ruimere opzet krijgt. Inlichtingen over een eventuele nieuwe opgave bij J. W. Boon, telefoon (02222) 341,. Bij de junioren is de meest opvallende uitslag de winst van Datsun op het nog ongeslagen Zegel Modes met 4—0. Interessant was de ontmoeting Nuts/ Dubbeldik 1 en het Cafeetje dat laatst genoemde met 4—0 won. De Brem- akker, één van de kandidaten voor het kampioenschap in de junioren tweede klasse, won met 2—0 van het Pakhuus. Deze week Topper van de week is zonder meer de ontmoeting Gamma tegen Ooster end. Deze wedstrijd wordt woensdag gespeeld om 20.20 uur. Oosterend zal, om zich weer te kunnen mengen in de strijd om de tweede plaats, winst moeten halen. Er wordt een open en spannende wedstrijd verwacht. Vrijdag trefen Gamma 2 en Oosterend 2 elkaar. Deze wedstrijd is mogelijk beslissend voor het reserve kampioenschap van Texel. Ook hier begint de partij om 20.20 uur. •/[Donderdag 10 maart: f®.30 u.: Verenigde Sc.-Swarte Schaep K8.00u.: Ratronics2-Zeven Provinciën ÏJB.35u.: Oosterend-Tex. Boys2 19 30 u Datsun 4-Verenigde Schilders 20 20 u Dubbeldik-ZDH 21 15 u.: De Koog-Rab2 22.05 u,De Koogel-Oosterend 4 EZaaldienst: Slufterhoek CK: Vrijdag 11 maart: 17.30 u De Koogel-Texelse Boys H8 00u.: Sluiter O.S.-Oosterend K8 35 u.; Texel veteranen 2-Question 3 119.30 u.: Gamma 4-KSMT2 Ï.20 u.: Oosterend 2-Gamma 2 15u.: KSMT 1-Datsun 1 ■05 u.: Datsun 2-A O 2000 aldienst: Dubbeldik De Vitaminebron-Hordifood 4-1 De Koogel-Paal 9 4-1 Fun-Vismans eethuisje 4-1 Wielewaal-Strandplevier 1 3-2 Cafeetje-Reizenbureau 3-2 Klasse B: Graafs Spuiterij-Kwartet 5-0 Kolive-Sommeltjes 4-1 Taxi 555-Dubbel El 4-1 Wimpy-Steigertje 4-1 Strandplevier 2-Malisa 3-2 Jan Toes-Martha 3-2 Dinsdagleque: Team 6-Tornado's 4-1 Paal 19-Strandplevier 3-2 Tutti Quanti-Loodg.bedr. Zijm 3-2 Damestrioleaque: T-Fords-The Kids 3-1 Klvervier-CMM 3-1 Stumpers-De Goot 2-2 A. Terpstra slaagde er dinsdagavond in Joop Rommets op remise te houden, waardoor deze zijn toch al geslonken kansen op de clubtitel nog kleiner zag worden. Ook Rinus Vittali werd vrijwel uitgeschakeld door Arjan Bakker, die Vittali in het eindspel een paar pionnen afsnoepte. De enige titelkandidaat die overeind bleef was Jaap Dros die, in een kort maar vinnig duel, H. Broekema onder de voet liep. Joop Rommets stond aanvankelijk superieur tegen Terpstra, wiens stukken weinig bewegingsruimte hadden. Rom mets offerde een loper om de konings stelling van zijn tegenstander open te breken en een ieder dacht dat deze aanval wel snel door zou slaan. Terpstra toonde met precies spel echter aan dat het offer toch wat prematuur was en in feite mocht Rommets de handen dicht knijpen toen hij via zettenherhaling tenslotte nog een halfje binnenhaalde. Vittali zette de partij tegen Arjen Bakker agressief op maar zag geen mogelijkheid de stelling van Bakker wezenlijk te ondermijnen. Integendeel, Bakker slaagde erin langzaam de betere kansen te verkrijgen. In de overgang naar het eindspel werd zijn voordeel steeds groter, zodat Vittali enkele pion nen moest geven om erger te voorko men. De partij werd nog afgebroken, maar Bakker kan zeker zijn van de winst. Frank van Lare hield zich de sterke A. C. Bakker van het lijf, terwijl hij tevens een pionnetje meesnoepte. In de afge broken stelling zou dat nog wel eens de doorslag kunnen geven. In de B-groep zette F. van Tatenho- ven zijn zegereeks voort. Deze keer ten koste van W Pranger. Rogier Daan hielp een glad gewonnen positie tegen Paul Eelman om zeep door volkomen onnodig twee pionnen cadeau te doen. In de afgebroken stand staat Daan evenwel nog steeds beter. M. Witte liep tegen Gerard Zoetelief wat al te hard van stapel, zodat deze meteen na de opening een kwaliteit buit maakte, waar na de beslissing in feite gevallen was. Uitslagen A.: A. C. bakker-F. van Lare afgebr. J. Dros-H. Broekema 1—0 J. Rommets-A. Terpstra Vi Vi M. Vittali-Arjen Bakker afgebr. B.: R. Bakker-M. Visser 0—1 E. de Visser-N. Witte 0—1 W. Pranger-F. van Tatenhoven 0—1 M. Witte-G. Zoetelief 0—1 R. Daan-P. Eelman afgebr. W. Hoekman-J. van Heerwaarden 1 —0 O. van Loo-N. van Heeringen 0—1 Zaterdag finishte En Passant-speler Joop Rommets uit Den Hoorn als zesde in het jeugdkampioenschap van Noord holland voor spelers van 16 - 20 jaar. In een veld van 27 deelnemers, waarvan Rommets één der jongsten was, scoor de hij 4'/i punt uit 7 partijen. Het schaaktoernooi vond plaats in Bever wijk. In de groep tot 16 jaar speelden Niek Witte en Roland Bakker voor ,,En Passant". Ook zij behoorden in deze groep tot de jongste spelers. Desalniet temin miste Niek Witte op een haar na de derde plaats met de uitstekende score van 5 uit 7. Roland Bakker moest met een bescheiden klassering genoe gen nemen Hij speelde in zeven ronden 3 punten bijeen. In een ontspannen sfeer werd afgelo pen zaterdag in de sportzaal aan de Beatrixlaan de tweede wedstrijd van de turncompetitie voor meisjes ouder dan 12 jaar geturnd. Na een verlies in de eerste wedstrijd tegen Alkmaar was de Texelse ploeg gebrand op een over winning om zodoende in de race te blijven voor de finale. De gymnastiek vereniging Petten uit Petten moest in deze wedstrijd dan ook een verliespunt incasseren. Ten opzichte van de vorige wedstrijd is de Texelse ploeg iets vooruit gegaan. Vooral op brug ongelijk, waaraan veel aandacht is besteed binnen de trainin gen, laten qua tempo en samenstelling een duidelijke vooruitgang zien. Ook het paardspringen is iets beter geworden. Door een nieuwe en betere plank was het mogelijk voor de turnsters de sprongen beter uit te voeren of zelfs een moeilijker sprong te maken. Vooral Sigrid Sikma en Danny Witte maakten met deze plank een sprong vooruit in hun puntenwaardering. Ten aanzien van de vrije oefening kan GVT nog veel leren. Choreografisch passen de bewegingen niet altijd goed bij de muziek. Een uitzondering vormde de oefening van Gertie Praamstra, waar aan alleen nog een echt hoogtepunt ontbreekt om de oefening als een 'klasse'-oefening te betitelen. Alleen op de balk liet de GVT ploeg het afweten. Het loopvlak van 10 cm werd te smal bevonden zodat iedere turnster één of twee maal haar heil zocht op de wat bredere vloer. Gelukkig voor GVT leed ook Petten aan even wichtsverlies zodat er hier geen achter stand in het puntentotaal optrad. Hoe groot het verschil tussen GVT en Petten was mag wel blijken uit de totaal standen: resp 143.30 punten en 129 55 punten. De punten per toestel: balk, brug ongelijk, sprong, vrije oefening en totaal Sigrid Sikma 6.35 6.25 6.60 6.30 25.50 Mirjam Raven 6.70 7.55 7.60 7.8029.65 Marit de Porto 6.90 7.45 7.60 7.95 29.90 Gertie Praamstra 7.65 8.65 8.40 8.40 33.10 DannyWitte 6.306.006.206.1524.65 Karin Vlaming 6.80 5.00 11.80 Individueel eindigden Gertie, Marit en Mirjam achtereenvolgens op de 1e, 2e en 3e plaats. Karin Vlaming heeft nog steeds last van een chronische blessure aan haar knie, zodat ze niet aan de springtoestellen heeft geturnd. De tweede wedstrijd voor het kam pioenschap werd gevist aan de dijk achter de teprmolen te Oudeschild. Aan deze strijd deden 13 senioren en 3 jeugdleden mee. De vangsten waren goed. In de jeugdafdeling werden 7 vissen (totaal 129 cm) gevangen. 1. Jan Nico van der Ploeg, 63 cm, 4 vissen; 2. Martin Maat, 35 cm, 2 vissen; 3. Victor Maat, 31 cm, 1 vis. In de seniorenafdeling ving men 43 vissen: 944 cm. 1. Map van der Zwaag, 214 cm; 2 Cor Huisman, 182 cm; 3. Rein Kuiper, 159 cm. De volgende wedstrijd is op 20 maart aan de dijk te Oudeschild van 9.15 tot 12.15 uur. Dit is de thuiswedstrijd tegen HSV De Karper uit Bergen. Aan deze sportuitwisseling doen ongeveer 40 vis sers mee. Het vervoer op Texel wordt geregeld door de leden van de sportvis sersclub Texel. De selectiewedstrijd Nederlands karrn pioenschap wordt gevist op de Afsluit dijk op 16 april a.s. De vissers die mee willen kunnen zich opgeven bij P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 3986. De kosten voor deze wedstrijd zijn ongeveer 715,— per visser. Men dient zelf voor aas te zorgen. Het vervoer wordt ook hier geregeld door de sportvissersclub Texel. Tetak 1 heeft ook de afgelopen week weer een dubbel programma moeten afwerken. Woensdag 2 maart speelde het eerste team in Alkmaar tegen 't Hooge Huys 12. Dit Alkmaarse team had een sterke invaller meegenomen waardoor het voor Tetak 1 moeilijker werd dan was verwacht. Toch wist men een duidelijke overwinning te boeken. Zowel Lieuwe van der Veen, Ruud Koorn als Max Hagedoorn wonnen allen hun eerste enkelspel. Vervolgens werd het dubbelspel overtuigend door Ruud Koorn en Max Hagedoorn in 2 sets gewonnen: 21-14 en 21-14. Zodoende nam Tetak 1 een comfortabele voor sprong van 4—0. Door nederlagen van Lieuwe van der Veen en Ruud Koorn kwam 't Hooge Huys 12 terug tot 2—4. Het werd bijna 3—4, maar Max Hage doorn wist de boot net af te houden door met 22-20 en 21-19 te winnen. Het werd tenslotte 7—3 voor Tetak 1, doordat Ruud Koorn ook haar laatste partij verloor. De Texelse punten kwamen tot stand door één overwinning van Ruud Koorn, twee winstpartijen van Lieuwe van der Veen, terwijl Max Hagedoorn zich drie maal liet feliciteren. Ook het dubbelspel werd door Tetak 1 gewonnen. Zaterdag 5 maart speelde Tetak 1 thuis in sportzaal De Ferrever de inhaal wedstrijd tegen Typhoon 4 uit Hoog woud. Ook deze wedstrijd eindigde in een duidelijke 10—0 overwinning voor Tetak 1. Er waren enkele leuke partijen bij, maar Typhoon 4 kon toch geen vuist maken tegen de Texelaars. Lieuwe van der Veen, Ruud Koorn en Max Hage doorn wonnen samen het dubbelspel in 3 sets: 12-21, 21-9 en 21-15. Tetak 1 is na zes wedstrijden nog steeds ongesla gen. Zaterdag a.s. ontmoet het mede- kampioenskandidaat Rats 9 uit Hoorn en dan zal er beslist worden wie er kampioen wordt. Tetak 2 speelde zaterdag de belang rijke uitwedstrijd tegen mede-kam pioenskandidaat Rats 12 uit Hoorn. Tetak 2 had de thuiswedstrijd met 6 4 gewonnen en had nu aan een gelijk spel genoeg om bovenaan te blijven staan. Het liep evenwel anders. Zenuwen speelden waarschijnlijk een grote rol. Het dubbelspel, gevormd door het goed op elkaar ingespeelde koppel Frans Room en Fred Mosk, werd nu duidelijk in 2 sets verloren: 17-21 en 12-21. Fred Mosk deed waarvoor hij gekomen was en won knap 2 partijen. Frans Room bleef onder de maat met 1 overwinning en ook Tiete Faber kwam met 1 winstpartij niet helemaal uit de verf. Zodoende moest Tetak 2 met een 6—4 nederlaag genoegen nemen en staat Rats 12 met één punt voorsprong op Tetak 2 bovenaan de ranglijst. Er is voor Tetak 2 theoretisch nog een kans om kampioen te worden, maar men heeft het lot niet meer in eigen hand Degradatie De Tetak-jeugd moest ook naar Hoorn en ontmoette daar Rats 2. De 3e klasse blijkt voor dit jeugdteam duidelijk veel te sterk te zijn. Ook nu keerde Tetak imet een 10—0 nederlaag huiswaarts. Marco Koorn was eenmaal dicht bij een overwinning en ook Peter Maas was enkele malen dicht bij set-winst, maar overwinningen werden er niet geboekt, zodat het er nu al wel naar uitziet dat dit jeugdteam aan het eind van de compe titie weer zal degraderen naar de 4e klasse. Zaterdag 12 maart spelen alle teams weer een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferever te Den Burg. Tetak 1 ontmoet Rats 9 uit Hoorn, terwijl Tetak 2 en Tetak-jeugd resp. uitkomen tegen Poli- sport 4 en Polisport 1 uit Schagen. Alle wedstrijden beginnen om 14.15 uur. De oud-strijders van SVC waren op eigen veld in de hoopvolle derby tegen het zaterdagteam van De Koog niet in staat een gelijk spel binnen te halen. De Cocksdorpers weerden zich kranig en konden diverse malen de aanvanlsma- chine uit De Koog weren maar het was niet te voorkomen dat De Koog een stevig veldoverwicht opbouwde. Keeper Piet Postma wist door uitstekende ac ties de eerste twintig minuten zijn doel schoon te houden en toen was-het raak. Een voorzet van links draaide het strafschopgebied binnen waar Adriaan Dijksen het leer even met het hoofd kon aanraken, zodat de bal onbereikbaar voor de keeper in het net verdween. Ondanks stug verdedigen van de Cocks dorpers werd het voor de rust nog 2—0. een scherpe lage voorzet werd, voordat een Kooger speler de bal kon raken, door een SVC-er in eigen doel geplaatst. Na de thee leek de defensiekracht van SVC gebroken want met een grote souplesse wist De Koog tot het vijande lijke doel door te dringen. Dit leidde tot heel wat gevaarlijke situaties vlak voor het doel. De Koog sprong soms iets te royaal met de kansen om en dat leverde vaak slordige afwerkingen zonder pun ten op. Twee doelpunten konden de gasten nog aan het totaal toevoegen: Robert Lakeman bracht een keihard schot in het SVC-doel en Richard Daalder wist een penalty te benutten. Daartegenover stonden enkele uitval len van de thuisclub die niets oplever den. Al met al een verdiende 0 4 overwinning voor De Koog. Dankzij het beheerste optreden van (bijna) alle spelers ook een sportieve strijd die niet, zoals zo vaak in derby's, ontaardde in grof trap- of scheldwerk. 'n autobuikje fiets je weer weg

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9