Hein van Heerwaarden ipnieuw biljartkampioen Voetbalvooruitzichten Winstpunten verdeeld MST-handbal I Texels kampioenschap turnen en recreatie- wedstrijden [ondernemers-aktiviteiten^ etak 1 verliest van Rats 9 Balmasqué S.V. Texel Ledenvergadering Tetak Arjen Bakker liep in eigen val Voetbalprogramma MST -programma HAVENRESTAURANT TEXEL Programma eilandcompetitie ~'"r' Wielrennen op Zuid-Haffel Tjip de clown opent „Jojo" kinderkleding IJDAG 18 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Hein van Heerwaarden is er in geslaagd zijn biljartkampioenschap van vorig te olongeren. Bij de driebanden-wedstrijden wist hij bovendien een mooie tweede aats te bezetten en bracht het hoogste gemiddelde op zijn naam: 0.680. Winnaar erd daar echter J. Venneman, die meer punten haalde. Carolien Timmer ittroonde Kitty Bakker, de dameskampioene van vorig jaar. die nu tweede werd. j bracht overigens wel een ander wapenfeit op haar naamzij deed als eerste dame de Texelse biljartgeschiedenis mee aan de driebandenkampioenschappen, waarin met één wedstrijdpunt de één na laatste plaats veroverde. Kampioen tweede asse heren werd Rob Bakker, derde klasse Ben Bruggekamp. De finale van het 'dameskampioen- :hap werd wegens ziekte van Carolien mmer een week later gespeeld dan as gepland. Deze wedstrijd mag vol- ins insiders worden beschouwd als in van de spannendste wedstrijden in de kampioenschappen. De tegen- andsters zaten elkaar constant op de elen. De derde plaats in deze klasse erd opgeeist door Janneke Kampstra, >k geen onbekende in het Texelse imesbiljart. Verschil Een andere bijzonder spannende edstrijd was de ontmoeting tussen ganisator Dirk Timmerman en Rob akker die respectievelijk tweede en «rste in de tweede klasse werden, mmerman had een forse voorpsrong igebouwd maar Bakker wist deze indig in te lopen. Timmerman toonde zich na afloop vreden over de gang van zaken tijdens rt toernooi. Vooral in de voorbe- idende fase heeft hij hulp ontvangen in de Sportraad. Diezelfde instantie im de prijsuitreiking voor haar reke- ng- Tetak 1 speelde zaterdagmiddag in De rrever tegen mede-kampioenskandi- at Rats 9 uit Hoorn. De uitwedstrijd rrd destijds door Tetak 1 met 7—3 wonnen en Tetak 1 kon in feite met 1^4 verliezen om toch nog kampioen te nnen worden. En dat gebeurde. De spelers van Tetak 1 konden in te vrijuit spelen. Maar er werd juist er verkrampt gespeeld waardoor veel rtijen onnodig verloren werden. Bo ndien had Rats 9 ook een sterke valler meegenomen die de plaats in- im van hun zwakste speler. Net als in i uitwedstrijd stond Tetak 1 door iderlagen van Ruud Koorn en Max igedoorn al snel met 2—0 achter, suwe van de Veen en Max Hagedoorn onnen daarna hun enkelspel en ook !t dubbelspel werd door Ruud Koorn i Max Hagedoorn in twee sets ge- onnen, waardoor Tetak 1 een 3—2 lorsprong nam. Slechts één punt had itak 1 nu nog nodig, maar die kwam loralsnog niet. ledereen begin ineens vreselijk ver- ampt te spelen en niets lukte meer. Zo vam Tetak 1 met 5—3 achter te staan, euwe van de Veen won echter zijn Btste enkelspel. Ruud Koorn verloor ik haar allerlaatste wedstrijd. Het werd js een 6—4 nederlaag voor Tetak 1. Als Tetak 1 tegen andere teams geen punten meer laat liggen is het team ■Smpioen en speelt het volgend seizoen jMerde klasse. Gezien de sterkte van de I ig te ontmoeten tegenstanders be- I lort dit tot de reëele mogelijkheden. Tetak 2 Tetak 2 greep zijn laatste kans om nog I rentueel kampioen te kunnen worden. let 6—4 werd van 't pittige Polisport 4 t Schagen gewonnen. Dit is een zeer ilangrijke overwinning, omdat Rats 12 it slechts één punt boven Tetak 2 aat, nog tegen Polisport 4 moet elen. Wordt dat een gelijkspel dan san Tetak en Rats 12 gelijk. Bij verlies in Rats 12 staat Tetak 2 bovenaan. De punten kwamen ditmaal tot stand lor twee overwinningen van Frans lom en Fred Mosk, een winstpartij van ete Faber, terwijl Frans Room en Fred osk samen ook overtuigend het dub- ilspel wonnen. Na een 2—1 achter and bouwde Tetak 2 aan een 5—3 lorsprong. Fred Mosk hakte de knoop lor en won de zo belangrijke zesde irtij voor Tetak 2 zodat de 6—4 zege m feit was. Tetak jeugd leverde een goede pres- tie door met 8—2 te verliezen. De itelijke serie van 10—0 nederlagen terd hiermee doorbroken. Peter Maas Rob Bakker wonnen zeer knap in ee sets het dubbelspel; 21-14 en B'18. Rob Bakker, invaller voor de gevallen Marco Koorn, won ook zeer ai één wedstrijd in drie sets; 23-21, '21 en 21-9. Peter Maas en Hans gers kwamen in hun enkelspelen iet tot winst. Zaterdag 19 maart spelen Tetak 2 en lak jeugd in Hoogwoud tegen resp. PRoon 5 en Typhoon 2. Aanvang ■00 uur. Vertrek boot 13.05 uur. speelt zondag 29 maart om ■00 uur in Warmenhuizen tegen ■loetmk 4. Vertrek boot 12.05 uur. Er werd dit jaar in twee gelegenheden gestreden: Loodsmanswelvaren in Den Hoorn en (alleen de driebandenstrijd) de Kaapsnol te De Koog, alwaar Jan Daal der voor de organisatie tekende. De hoogste serie bij de finalisten staat op naam van Jan Brouwer die vierde werd in de eerste klasse: hij wist in één beurt 35 caramboles te maken. Bij de driebanders legde Hein van Heerwaar den een serie van 8 op het laken, dat werd evenmin overtroffen. S.V. Texel Het eerste speelt voor de vierde achter eenvolgende keer thuis. Nu komt WGW op bezoek. De computer van de KNVB zal wel gestoord zijn, want hierna vol gen nog zes uit- en één thuiswedstrijd. WGW is een technisch goed spelende ploeg en moet evenals Texel winnen om in de race te blijven voor het kampioen schap. Er kan dan ook wel gerekend worden op een goede en vooral span nende wedstrijd met als meest waar schijnlijk resultaat een gelijkspel. Het zesde gaat, mits volledig, de punten Zondag speelden alle MST teams de laatste thuiswedstrijd. Voor allen, uitge zonderd de dames die nog uit tegen Dosco moeten, was het tevens de laatste zaalcompetltie wedstrijd. De MST dames speelden tegen BKC die aan een gelijkspel genoeg hadden om kampioen te worden in hun poule. Winst zou moeilijk zijn voor MST maar de ploeg speelde toch naar beste kunnen. De verdediging van BKC zat goed dicht. In de eerste helft werd er af en toe slecht afgespeeld door MST en dit werd snel benut door BKC dat snel reageerde en de bal onderschepte en acties regelmatig wist af te ronden met doelpunten. De ruststand was 6—1 voor BKC. Na de rust was BKC duidelijk de meerdere. Hoewel MST redelijk bleef spelen, werd het team overbluft door prachtig spel van BKC. De eindstand werd 17—6 voor BKC. Met een bloe metje en winstpunten gingen zij naar huis. Hard De heren kregen Koedijk op bezoek. Het werd een harde wedstrijd. Koedijk deed van alles om te winnen want met winst konden ze degradatie voorkomen. Gelukkig hield de scheidsrechter de touwtjes strak in handen. Er werd snel heen en weer gespeeld en er werden in de eerste helft al veel doelpunten gemaakt. Na de rust bleef MST de leiding houden en het spel bleef hard. MST liep verder uit met mooie doel punten. Voor Koedijk was er geen winst meer uit te halen. Het spel verliep tegen het eind iets rustiger. Eindstand 22—16 voor MST. Zaterdag worden in de burgemeester De Koninghal de Texelse kampioen schappen turnen gehouden. Deze wed strijden beginnen om 13.00 uur. De morgen zal worden gebruikt voor het afwerken voor recreatiewedstrijden tur nen voor jongens en meisjes van zes tot en met twaalf jaar. De Texelse kampioenschappen ken nen drie categorieën: meisjes tot en met twaalf jaar, dames dertien jaar en ouder en jongens tot en met twaalf jaar. De recreatiewedstrijden en de kampioen schappen worden georganiseerd door de Stichting Texelse Sportraad. Na een flink aantal jaren waarin op dit terrein niets gebeurde, herstelt de sportvereniging Texel een clubtraditie, nl, het houden van een balmasqué voor leden, seizoenkaarthouders, enzo voorts. Deze feestavond was vroeger altijd een groot succes en het bestuur hoopt dat op deze avond de clubbanden nog nauwer aangehaald zullen worden dan ze nu al zijn. De bedoeling is dat men vermomd dan wel gemaskerd verschijnt, waarbij men zo mogelijk een (vermeende) mis stand in de vereniging uitbeeldt. Een en ander is op vrijdag 18 maart om 20.00 uur in de Kletskeet op het SV Texel terrein Op maandag 21 maart houdt tafel tennisvereniging Tetak haar jaarlijkse le denvergadering. Deze wordt gehouden in sportzaal De Ferrever in Den Burg en begint om 19.45 uur. Alle leden wordt dringend verzocht aanwezig te zijn, omdat er enkele belangrijke punten op de agenda staan. Na de vergadering kan er weer getafel tennist worden tot 21.30 uur. De meisjes van MST speelden dit weekend tegen WGW. Het werd een sombere eerste helft voor MST. De meisjes kwamen niet tot scoren. De ploeg van WGW daarentegen kwamen door veel break outs vijf maal tot scoren. In de tweede helft leek het erop dat MST terug kon komen, maar door slordig overspel kwam WGW meerdere malen in actie. Er waren echter veel kansen voor de MST meisjes maar die werden weinig benut. Eindstand 3—10 in het nadeel van MST. Prachtig De meisjes junioren behaalden een prachtige overwinning op SRC. Het werd een spannende eerste helft. De junioren van beide teams waren even sterk. En de score liep gelijk op. MST kon echter toch een puntje meer scoren; de ruststand was 3—2 in het voordeel van MST. In de tweede helft liep de MST voorsprong uit. Het was een zeer sportieve wedstrijd. Eindstand 8—5 in het voordeel van MST. halen bij BKC 5 in Kleine Sluis. Junioren B1 krijgt het in Den Helder waarschijnlijk te moeilijk tegen Watervogels BI. Alle andere elftallen hebben een vrije com petitiedag. S.V. Oosterend Er zijn maar weinig elftallen van Ooster end die het komend weekend moeten voetballen. Op zaterdag zijn behalve de pupillen alleen de B-junioren en het derde elftal actief. Het derde ontvangt SRC 3 uit Schagen en heeft tegen deze ploeg zeker winstkansen. De B-junioren gaan naar Watervogels B2 en kunnen, twee punten rijker terugkeren. Het eerste elftal gaat zaterdag mogelijk nog een oefenwedstrijd spelen. Het eerste zondagelftal oefent zondag thuis tegen Texelse Boys. De aanvang van deze wedstrijd is al om 12.00 uur. Alle overige elftallen zijn vrij. Texelse Boys Dit weekend weer een inhaalprogram ma. Voor de Boys slechts drie wed strijden. De C2-junioren staan er zeer gunstig voor en om dat zo te houden zullen ze zaterdag minstens een gelijk spel binnen moeten halen. Ze gaan met de boot van 10.05 uur naar Watervogels C2, waartegen ze op eigen terrein niet verder kwamen dan een 2—2 gelijkspel. De meisjes junioren spelen eindelijk hun laatste competitiewedstrijd, ze gaan daarvoor met de boot van 13.05 uur naar Wieringermeer. Zondag alleen een wedstrijd voor dames 1. Ze gaan op bezoek bij Zee vogels, waartegen als er goed voor ge werkt wordt, minstens een gelijkspel te behalen is. Vertrek 11.30 uur bij het Boysveld. Oefenwedstrijd zaterdag Texelse Boys B2 tegen Texelse Boys Cl, aanvang 14.45 uur. Oefenwedstrijd zondag Oosterend tegen Texelse Boys, aanvang 12.00 uur. Schaaktitelkandidaat Jaap Dros kwam dinsdagavond in grote moeilijkheden tegen A. C. Bakker. Hij moest zijn partij afbreken. A. Terpstra I'achtergrondwon van F. van Lare. Arjen Bakker bracht maandagavond in de Raadskelder op de clubavond van schaakclub En Passant tegen Joop Rommets een oud en enigszins verwor den verdedigingssysteem op het bord, dat al sinds jaar en dag in een kwade reuk staat. Had hij al gedacht zijn te genstander hiermee te verrassen, dan kwam hij bedrogen uit, want Rommets bleek volledig op de hoogte en bouwde direct vanuit de opening een superieure stelling op, die hij snel naar winst voer de. Hij liep daarmee een vol punt in op Jaap Dros, die tegen A.C. Bakker in de grootste moeilijkheden kwam. Met ster ke, positionele zetten ontregelde Bakker het stukkenspel van Dros, die tenslotte in hopeloze positie de partij nog liet af breken. Frank van Lare lijkt maar niet tot scoren te kunnen komen. Tegen A. Terpstra stond hij eerst heel goed, later gewonnen, maar incasseerde uiteinde lijk toch nog een nul, nadat hij zich door de in het nauw gedreven Terpstra had laten beetnemen. Rogier Daan investeerde een volle toren in de aanval op de koning van Gerard Zoetelief. Die aanval zag er in derdaad zeer dreigend uit, maar Zoe telief verdedigde zich beheerst, sloeg het gevaar terug en bracht toen zijn materiële voorsprong tot gelding. Roland Bakker en Wim Hoekman vermeden beiden al te grote verwikke lingen, waarna de stelling al snel ver vlakte en in een bloedeloze remise eindigde. Marcel Visser en M. Witte wonnen beiden zonder al te veel pro blemen van respectievelijk E. de Visser en F. van Tatenhoven. Uitslagen: A-groep: J. Rommets-Arj. Bakker 1—0 A. Terpstra-F. van Lare 1 —0 A.C. Bakker-J. Dros afgebr. I B-groep: G. Zoetelief-R. Daan 1—0 R. Bakker-W. Hoekman 14 14 N. Witte-P. Eelman afgebr. E. de Visser-M. Visser 0—1 F. van Tatenhoven-M. Witte 0—1 Zaterdag 19 maart 1983: Afdeling Noordholland: SVO/Z 3-SRC 3, 14.30 uur Junioren: De Koog B1-BKC BI, 13.30 uur Watervogels B1-Texel BI, 14.30 uur Watervogels B2-Oosterend BI, 14.30 W'vogels B2-Oosterend B1, 14.30 uur Cocksdorp C1-HRC C3, 13.30 uur Watervogels C2-Tex. Boys C2,11.45 uur Meisjes: Wieringermeer-Tex.Boys, 14.30 uur Zondag 20 maart 1983: Vierde klasse KNVB: Texel-WGW, 14.30 uur Afdeling Noordholland: BKC 5-Texel 6, 11.00 uur Pupillen: Afdeling D. Oosterend D1-Texel Dl, 14.30 uur Tex.Boys D1-Tex.Boys D2, 13.30 uur Oosterend D2-ZDH D1, 13.30 uur Texel D2-De Koog D1, 14.30 uur Afdeling E: Tex.Boys E1-Cocksdorp E1, 13.30 uur Oosterend E1-De Koog (m), 13.30 uur Texel El-Texel E2, 13.30 uur Afdeling F: Oosterend F2-ZDH F112.30 uur Texel F3-Texel F2, 12.45 uur Texel F4-Oosterend F1, 12.00 uur Dames: Zeevogels-Tex.Boys, 14.00 uur Zaterdag 19 maart 1983: Volleybal Ons Genoegen: mimwedstrijden, 12.30 uur Tevoko 1-Tevoko 2 (m.asp.), 13.30 uur Tevoko-Juvoc (j.asp.), 14.15 uur Tevoko 1-ZAP (d), 13.45 uur Tevoko.3-Muwi 1 (h), 13.45 uur Tevoko 2-Harpoen 1 (d), 15J5 uyr^ Smash '68-Tevoko 3 (d), 15.15 uur Tevoko 2-HCSC 3 (h), 15.15 uur De Seinpaal, Volendam: Volendam-Tevoko 1 (h), 17.30 uur Gymnastiek. De Koninghal: Texelse kampioenschappen turnen. Zondag 20 maart 1983: Handbal Veerburg, Anna Paulowna Dosko 1-MST (d.sen.), 15.00 uur Lesrooster GVT Het ,,MST nieuws" maartnummer wat u één dezer dagen heeft ontvangen heeft bij velen verwarring gebracht over het rooster. Het geplaatste GVT rooster is al enige tijd geleden vervallen, dus niet juist. Bij GVT blijft het huidige lesrooster van toepassing. Jeugdcompetitie Tavenu-Texel Aanstaande zondag is er voor de meis jes tot en met 12 jaar een wedstrijd tegen Tavenu uit Heerhugowaard. Ver trek boot 9.05 uur. Wijziging programma honkbaldag Doordat de Welzijnsstichting op zater dag 19 maart de Burgemeester De Koninghal dubbel verhuurd bleek te hebben, is de honkbalclub genoodzaakt het programma voor de honkbaldag te wijzigen. Het programma luidt nu: 's Morgens Sporthal Ons Genoegen, Emmalaan of sportveld Texelse Boys: 11.00-13.00 uur openbare training, 's Middags in De Schakel: 14.00-16.00 uur spelregels en theorie van het honkbal. Een trouwpartij Een kop koffie, nog net voor de boot Een feest voor uw gehele familie Een etentje voor het gezin Een glas wijn bij het open haardvuur Een party voor 12 personen Een receptie voor 200 personen Een intiem diner voor 2 persone9 Oma's 80ste verjaardag Een proefvaart van een nieuwe kotter Een prima idee voor uw feestje, party of bruiloft en altijd op maat naar uw portemonnee Bel uw gastheer Jan C. Stolk, (02226) 310. h«t restaurant waar altijd alles vera is. Uitslagen 15 maart: Mannen: RWS-Gemeente PEN-Graaf Spuiterij Gamma-PH Hotel RSG-Smash 3 Kobeko-Reisburo v.Wijngaarden-De Krim Vredelust-Amro Cors Polis-Westerlaken Memo-Mengsmering TZT 2-Versluis RSG-Teso Vrouwen: Taxi Smidt-First Lady Smash 2-Casino Jailteam-VW Audi Skil-Vopoda Rog-Gar. Kikkert Nokanto-12 Balcken Graaf spuiterij-Koffieshop Garage Dros-Mantje Goenga 2-WGD 0-2 0-2 2-0 1-1 0-2 1-1 0-2 1-1 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 0-2 Programma dinsdag 22 maart: Veld A Mannen: 18.30 u Gamma-Gemeente Question 19.05 u. Question-PH Hotel Gemeente 19.45 u. Teso-Graaf sp. Bravura 20.25 u. Bravura-Time Out Graaf sp. 21 05 u. Poedelprijs-Mengsmering Timmers bakkerij 21.45 u Timmers bakk.-Berenkuip Bremakker 22.25 u. Smash 1-Bremakker Berenkuip Veld fTTnannen en vrouwen. 18.30 u TZT 2-Pado Amro 19.05 u. Amro-Westerlaken Pado 19.45 u. Cors Polis-Versluis Westerlaken 20.25 u. CVI-Lindeboom WGD 21.05 u. WGD-Deja Vu Goënga 1 21 45 u. Goenga 1-Gyvo Deja Vu 22.25 u. DGM-v.Wijngaarden Spoorzicht Veld C vrouwen: 18.30 u. Frans Zegel-Casino Ass. Bremer 19.05 u Hema-Ass. Bremer Frans Zegel 19.45 u. Smash 2-Vijfsprong Graaf sp. 20.25 u. Graaf sp.-Vopoda Vijfsprong 21.05 u. Expert-Bremakker Molenkoog 21.45 u. Molenkoog-Cafeetje Bremakker Hoewel de officiële start van de wielercompetitie pas op woensdag 31 maart is, wordt er aanstaande zondag morgen toch gereden op Zuid Haffel. De jeugd gaat van start voor een trainings wedstrijd zodat zij zich kunnen voorbe reiden op de komende grote toernooien die in april weer beginnen. Deze groep start om 10.00 uur. De senioren van de vereniging rijden in Alkmaar voor de zesde wedstrijd uit de 7-steden ontmoeting. Desondanks zullen er dit keer ook op Zuid Haffel al senioren van start gaan. Er is een groep Amsterdamse studenten op Texel, waaronder Auke Brouwer die lid is van WV Texel. Ongeveer 15 studenten hebben hun racefiets meegenomen en willen graag een trainingswedstrijdje rij den met Texelse renners. Seniorenren ners (ook dames) die zondag niet naar Alkmaar kunnen of willen gaan, hebben dus de kans om alvast een trainings wedstrijdje te rijden met de Amster damse studenten, waaronder vier da mes. De start zal om half 11 zijn, nabij het Russenkerkhof. Henk en Marijke van de Belt openen woensdag 23 maart een kinderkleding winkel op het adres Waalderstraat 4. De zaak zal „Jojo kinderkleding" heten. Bij de opening zal de clown Tjip kinderen (die dat willen) als clowntjes schminken. Tjip was eerder op Texel, hij verzorgde toen een door de dorpscommissie ge organiseerde kindervoorstelling in De Lindeboom. In het pandje was voorheen „La Bbutique" gevestigd. Zes weken gele den kwam het beschikbaar voor ver huur. De wens een dergelijke winkel te beginnen leefde al lang bij Henk van de Belt, die al jaren in de textielverkoop werkzaam is. Hij is van mening dat er op het eiland nog geen echt goede voor ziening voor de verkoop van kinder kleding aanwezig is. „Jojo" maakt geen deel uit van een inkooporganisatie en brengt meerdere merken kleding. De nadruk zal daarbij liggen op betaalbare en praktische kle ren voor de jeugd van 2 tot 6 jaar. In de eerste week zullen klanten die. voor meer dan f25, - besteden in het winkeltje een koopcheque ter waarde van 10% van het aankoopbedrag krij gen. Die waardebonnen kunnen dan van 1 april tot en met 31 mei besteed worden. De eerste klantjes zullen bovendien een jojo krijgen.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 13