/U3CND4 E .T fi L///R Texelaartjt Kotex mag in schuur aan Hallerweg HERRIE m ik Bestuur ziet het niet zitten FAMILIEBERICHTEN S' Helft scholieren drinkt regelmatig alcohol Paasvakantie Speel-o-theek Wijnmakers verenigt U Astrologie en koffie met Pickup letters snel, simpel èn voordelig Paashaas komt uit de lucht vallen Jtï1 PAGINA TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 APRIL ij VU De schuur van Brandsen die Kotex wilde aankopen a/s verenigingsruimte. Kleindierensportvereniging Kotex is teruggekomen op een verzoek aan de gemeente om een landbouwschuur van Brandsen aan de Hallerweg in gebruik te mogen nemen als hobby- en tentoonstellingsruimte. De afdeling ruimtelijke or dening en het college oordeelden dat met een artikel 19 procedure ,,en een beetje goede wil" medewerking kon worden gegeven maar Kotex ziet deze procedure niet zitten en heeft bedankt. Brandsen moet als het mee zit een half jaar op zijn geld wachten en als er bezwaren komen, zijn we nog verder van huis. Het risico van een artikel 19 procedure is ons te groot", geeft Kotex voorzitter Joop Veltkamp op als reden van het intrekken van het verzoek. Andere mogelijkheden voor een ver enigingsonderkomen zijn volgens RO en het Kotexbestuur niet voorhanden. De artikel 19 procedure kost de vereniging ƒ1950,— en ook dat vindt de club een beetje te veel van het goede." ,,Als hogere instanties oordelen dat het niet mag, zijn wij ons geld kwijt", aldus Veltkamp. Ruimtelijke Ordening achtte dit risico niet zo groot en ziet in de schuur van Brandsen wel mogelijkheden. Als er strikt volgens de regels van het be stemmingsplan buitengebied wordt ge handeld zijn die mogelijkheden er niet want in het verleden is het beleid altijd geweest (voormalige) agrarische op stallen niet aan deze bestemming te onttrekken met als laatste wapenfeit" het weigeren van een surfcentrum in ,,'t Lage Veld" van J. Kiljan. Kotex wordt door RO als niet-agrarisch om schreven en om die reden zou men moeten weigeren. Enquête op RSG Uit een scholierenenquete op de Rijksscholengemeenschap is gebleken dat 53,6% van de leerlingen van de tweede tot en met de zesde klas regelmatig alcohol drinkt. Enkele resul taten van de door scholieren uitge voerde enquete zijn gepubliceerd in de schoolkrant van de RSG, die als thema nummer over alcohol, gebruik, misbruik en behoeften, onder de leerlingen is versrpeid. De brugklassen zijn niet ondervraagd over hun drinkgewoonten. Uit de ant woorden blijkt dat de ruim vijftig pro cent regelmatig alcoholhoudende drank tot zich neemt en volgens de school krant gebeurt dat voornamelijk in het weekend. 16,5% vulde in dat men ,,soms" alcohol drinkt, waarbij werd aangegeven dat dan op verjaardagen en dergelijke gebeurt. Bijna dertig procent zegt nooit alcohol te gebruiken en leerlingen uit een 4 Mavo klas verklaarden allemaal alcohol te drinken. Tegenpolen hierin waren een tweede en derde klas Havo waar het aantal niet-drinkers groter is dan het aantal actieve drinkers. De meest geliefde dranken zijn wijn en bier. Sterke drank zoals jenever en cognac wordt veel minder gedronken. De schoolkrant concludeert dat de prijzen van deze drankjes voor de scholier ook een rol zullen spelen. Bij het ouder worden stijgt ook de consumptie van sterke drank, al vallen de hoogste klas sen van het Atheneum volgens de en quete weer in het niet bij de dunk- behoeften van de eerder genoemde Mavo klas. De reden van het drinken is volgens de drinkers zelf „om los te komen" of „voor de gezelligheid". Ook thuis Verder blijkt uit de enquete dat niet alleen in discotheken en café's wordt gedronken maar ook thuis. Eén scholier antwoordde dat zijn ouders niet wisten dat hij dronk. Uit het onderzoek blijkt ook dat niet alle café's het zo nauw nemen met de minimum leeftijd van zestien jaar. „Sommige 13- en 14-jarigen gaan al zo'n één tot drie jaar uit", aldus de schoolkrant. Er is geen reden om aan te nemen dat het alcoholgebruik op de andere mid delbare school lager zou zijn, zo is uit eerdere jeugdwerknota's gebleken. Donderdag 31 maart In De Schakel heeft de zwem- en polo club TX '71 jaarvergadering. Vrijdag 1 april Het in de haven van Oudeschild lig gende duikschip ,,Brakestein" staat de hele dag voor bezichtiging open. Be zoekers krijgen een kaartje voor het maritiem museum dat dit seizoen voor het eerst open is. Zaterdag 2 april Van 10.00 tot 16.00 uur is er open dag op de agrarische bedrijven Eureka" (Schorrenweg 20) en ,,De Noordkroon" (Nieuwlanderweg 10). In de Burgemeester De Koninghal be gint om 20.00 uur de theatervoorstelling ,,Als er liefde bestaat". Zondag 3 april De sportvissersclub heeft van 8.00 tot 10.00 uur een sportviswedstrijd bij het reddingboothuis nabij De Cocksdorp. Om 10.30 uur begint bij de Nikadel te De Koog het eierzoekfeest van De Koog Promotion. De paashaas landt om 11.15 I uur. Om 21.00 uur begint in dancing Ques tion in de Zwaanstraat Avro's Topop discoshow. Via een andere benadering komt de afdeling echter tot een gunstig oordeel. „Planologisch gezien worden activitei ten als die van Kotex vaak naar de rand van een dorp verwezen omdat het acti viteiten zijn die zich niet goed laten mengen met werkzaamheden in een centrum, woon- of industrieaebied." RO komt tot de conclusie dat Den Burg geen gebied heeft voor „andersoortige vrijetijdsbesteding" en met .„enige goede wil" kan men de schuur aan de Hallerweg nog in relatie tot Den Burg zien, zeker als De Mars is volgebouwd. Ook het feit dat er verder geen pasklare oplossing voor Kotex is en dat andere verzoeken van de vereniging eerder om planologische redenen moesten worden afgewezen, is een gegeven dat mee heeft geteld bij de overweging van RO, die tot de conclusie komt dat een artikel 19 procedure uitkomst biedt. Verhuren Volgens Kotex moet de schuur met 5000 vierkante meter grond worden ge kocht, maar volgens de afdeling is dat niet waar. Kotex zag de mogelijkheid de grond te verhuren voor paardenbewei- ding of als volkstuinen. De afdeling vond dat laatste op die plaats niet juist. Aan het college werd geadviseerd dat Kotex maximaal 2600 vierkante meter grond bij de schuur mocht kopen omdat niet meer agrarische grond onttrokken moet worden dan nodig is vooral „gezien het beleid van de raad bij de standpuntbepaling over de relatienota- gebieden." Als de vereniging voldoet aan de eisen van de drank- en horecawet heeft RO ook geen bezwaar om in de schuur een kantine te maken, maar zoals gezegd, Kotex vindt de procedure die moet worden gevolgd te riskant, te duur en te langdurig. De speel-o-theek zal goede vrijdag én de week na pasen gesloten zijn. Dus op 1, 6 en 8 april is er geen uitleen. Op woensdag 13 april is de speel-o-theek weer open. Steven Spielberg heeft op basis van een scenario van Melisa Marhison dit maal een film gemaakt waarin hij alle elementen van het moderne Hollywood bij elkaar brengt. De ruimte, de andere verre planeten, de mogelijke wezens die daar leven, ons aardse bestaan, de technologie, maar dat alles in zo'n eenvoudig, herkenbaar en heel men selijk verhaal dat hij er inderdaad jong en oud mee bereikt en raakt. Hij ontroert en amuseert, brengt spanning en laat eventjes griezelen, maar pakt uiteindelijk alle gebeurtenissen samen tot één heer lijke opluchtende ervaring. dekt wordt door volwassenen. Door hun „goede zorgen" dreigt E.T. zelfs het leven te verliezen, maar eensgezind en kordaat ingrijpen van de jeugd voorkomt erger. E.T. is een van die zeer zeldzame films die van het begin tot het einde ge woonweg overrompelend is. De voorstellingen zijn van vrijdagl en met maandag aanvang 20.00 uurl zaterdag- en zondagmiddag aanvJ 14,30 uur. De toegang is alle leeftijd] Entree f8,— per persoon. Dinsdag 5 april In De Witte Burcht wordt vanaf 20.00 uur postzegelruilbeurs gehouden. Woendag 6 april De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de LTS kantine een bij- De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de Schakel een bij eenkomst over astrologie, verzorgd door A. Roos-de Vries, aanvang 9.30 uur Cs morgens). Om 10.00 uur begint in De Schuilhut te De Koog een verkoping van tweede- hands kj^ding. Donderdag 7 april In de Doopsgezinde kerk houdt de doopsgezinde zusterkring verkoping vanaf 14.00 uur. Vrijdag 8 april De fotokring Texel heeft vanaf 20.00 uur bijeenkomst is dorpshuis d'Ouwe ULO. De ANBO afdeling De Cocksdorp- Eierland heeft jaarvergadering in hotel De Hoop, aanvang 14.30 uur. In De Hollebol te Den Burg begint om 19.45 uur de vertoning van de film „Bij de klank van een bazuin". Toegang vrij. In De Worsteltent houdt de kustzeil- vereniging Westerslag de algemene le denvergadering. Gepraat wordt over de indeling van het strand en over de Ronde om Texel; 20.00 uur. E.T. staat voor The Extra-Terrestriai, een begrip dat duidt op een ver buiten aards wezen. Een geheim bezoek aan onze aarde vanaf diens verre woon plaats per gigantische sateliet heeft hem per abuis hier achtergelaten en dat maakt E.T. mateloos ongelukkig, omdat het leven hier voor hem onmogelijk moet zijn. Hij ziet er ook zeer vreemd uit naar onze begrippen en waarschijnlijk ook om die reden houdt hij zichzelf angstvallig schuil en schuw. Maar de honger knaagt, de eenzaamheid knauwt de drijfjacht van de aardse mensen be nauwt en pas wanneer hij ontdekt wordt door een paar kinderen gloort er hoop. De kinderen ontlenen in het geheim een hechte vriendschap aan de ont moeting en ook een geheime stille kracht. Een leuke samenleving wordt het, weliswaar bedreigd door de man nen met detectors en ruimtepakken die menen dat er iets vreselijks rondwaart door het dorp. Het enige grote ver drietige probleem wordt gevormd door de wetenschap dat die vriendschap niet voort kan duren, omdat E.T. op een gegeven moment toch terug moet naar „zijn volk". Pogingen daartoe lijken hopeloos te mislukken, omdat E.T. ont- Op Texel moeten nogal wat mensen zijn die als liefhebberij wijn maken. Een van hen is de heer G. van der Kooi, Rozendijk 19. Hij zou willen dat de Texelse wijnmakers met elkaar in con tact komen zodat ervaringen kunnen worden uitgewisseld. Ook heeft hij ideëen voor gezamenlijk te ontwikkelen activiteiten. Mogelijkheden zijn: een avond onder ling praten en proeven, een praatavond met een bekende auteur van wijnboeken (die bereid is daarvoor van Zeeland naar Texel te komenl, een kortdurende cur sus zelf wijn maken, te organiseren vóór het komende zomerseizoen en oprich ting van een „wijnmakersgilde". De heer Van der Kooi is telefonisch bereik baar onder nummer 02220-3978. Woensdag heeft de afdeling Texel van de Plattelandsvrouwen een koffie ochtend in De Schakel. De aanvang is 9.30 uur en mevrouw A. Roos-de Vries zal iets vertellen over astrologie. Met zelfklevende letters van Pickup kunt u weerbestendige en kleurechte teksten of namen op uw boot plakken. Ze zijn snel en gemakkelijk aan te brengen. Bovendien hebben we Pickup-letters in allerlei ma ten en kleuren. Komt u eens kijken. vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Op eerste Paasdag kunnen kinderen tot 14 jaar -bij De Koog paaseieren zoeken. De Koog Promotion heeft er duizend verborgen op een tot het laatste moment geheim gehouden terrein. De kinderen die aan de zoekactie willen meedoen worden omstreeks half elf op de Nikadel verwacht, waar ze zich door drie grimeuzes kunnen laten schminken, zodat ze er een beetje als paashaasjes uitzien. De „echte" paashaas komt ook en wel op zeer ongebruikelijke wijze: per parachute. Als de weersomstandigheden gunstig zijn landt hij om 11.15 uur bij de Nikadel en loopt mee in de optocht (start half twaalfl naar het eierenterrein. Het is de bedoeling dat de kinderen de eieren zelf zoeken en het is dus niet toegestaan dat ouders of andere volwassenen meehel pen. Het meest waardevolle ei dat te vinden is is het „gouden superei". Het kind dat dat in handen krijgt heeft recht op een rondvlucht boven Texel en mag dan een van de ouders, een vriendje of vriendinnetje meenemen. De foto maakten we op het vliegveld Texel waar de paashaas de afgelopen dagen heeft geoefend om zondag een fraaie sprong te kunnen uitvoeren. hI 1958 1983 Wij willen het hun vrienden -op-Texefook even laten' weten, dat onze ouders 0 Maarten Dijt en Phyllis Walsch donderdag 7 april 35 jaar zijn getrouwd. Hun dankbare kinderen: Robyn Ricky Neville Wayne Jodie Peter 4 Parkinstreet, Moe 3825, Australia. Anton de Porto en Nicolle Dreesmann geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk op 8 april om 15.00 uur in het Gemeentehuis te Cadier en Keer. De kerkelijke inzegening is op zaterdag 9 april om 14.00 uur in de parochiekerk de Heilige Kruisverheffing te Cadier en Keer. Gelegenheid tot gelukwensen op 9 april om 16.00 uur tot 17.30 uur in „La Bonne Auberge" te Slenaken. Kapelweg 46, 6267 BA Cadier en Keer. Correspondentieadres Schilderend 141, Den 8urg, Texel. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons veertigjarig huwelijk betoond, bedanken we U allen, mede namens onze kinderen, heel hartelijk. 4 maart 1983 is voor ons een onvergetelijke dag geworden. A. Boon J. Boon-Dootjes De Cocksdorp, 31 maart 1983. Voor Uw medeleven aan ons betoond na het over lijden van onze lieve moeder en grootmoeder JELTJE DE WOLF DE HOOP, willen wij U oprecht hartelijk danken. Uit aller naam: J. de Wolf Texel, maart 1983. Voor de vele blijken van medeleven en belang stelling, betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve man, onze vader en opa KLAAS HEERSCHAP, zeg ik allen hartelijk dank. Het medeleven persoon lijk, schriftelijk of in de vorm van bloemen tot uiting gebracht, was mij een grote troost en zal steeds in dankbare herinnering blijven. P. Heerschap-Hoep kinderen en kleinkinderen Texel, maart 1983. Voor uw medeleven, ons betoond na het overlijden van onze vader, groot- en overgrootvader CORNELIS KEIJSER HZN. zeggen wij U hartelijk dank. Namens de familie: D. H. Keijser Waalderstraat 68, 1791 EC Den Burg. Voor de grote bd< stelling van u, die ondervonden hebben de open dag van 23 e maart, zeggen wij u hj lijk dank. R, B- Bakkerij TimmeB Oosterendï Een gezellig middi uit! Bezoekt de verkt middag op 7 april Doopsgezinde kerk. Spijkerjacks, Bodyvt mers (jeansstof) 749 774,90, 798, - Ouwe Mant", Hoge Den Burg. Te koop Lien hydr.il terlader, zeer geschikt] mafs te laden; Ebra mafszaaimachine, CisJ 2-rijige aardappeljsof machine; Victoria schudder. Alles in staat. KI. Eelman, Noordwijk", (02223l| In het Paaswö eieren verven op derboérderij en alk weer aanwezig: sprekende beo's, Lia| kameel, de minikoe met kalf, I lama's, de zeeboes enz Te veel om op te men. „De Mient", Hoorn, tel. (02226I Dagelijks geopend half 10 tot 6 uur 's dags. Strandpaviljoen alle dagen geopend Hout nu voordelig,f velerlei doeleinden schikt, z.g.a.n. binnerf buitendeuren; gewin grindtegels 40x60 horst Houthandel, M«E weg 2a, Den Burg, Om misverstand# voorkomen, degenes die idiote advertef plaatst heet Leegwater. Maar die zijn achternaam noemen. Hij vindt zeker leuk als een voor joker staat. Eer de vele Dirken die aangekeken wordt, van Liere. 1 pond gehakt pond saucijzen voor 76,98. Goënga'i permarkt, Den Oudeschild. 7: Is - Heeft U 't al gefc Advendo vraagt leden. Kindersweatshirts, stuks 735,—. JoJo Je kleding, Waalderstr# Eerste paasdag Toppop in Question Stone washed I spijkerbroeken ■m 34,90 en 39,90. Mel t/m 14. de „OuweW Hogerstr. 6, Den BuE Prima nieuwe sen. Nu goedkoop- se afmetingen hanc legkasten in 4 ü-R Barhorst Meubel'--B Maricoweg 2a, DenS Ook de koffie smaken prima! Ber» verkoopmiddag april a.s. in de Wl zinde kerk. Te koop e-' t.e.a.b. 1 partij 7 plavuizen en oudIe! wandtegels. Tel. 3S1

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2