Jaap Dros pakt zesde schaaktitel Voetbalvooruitzichten Promotiewedstrijden van start Zaalvoetbaltoernooi in de Sporthal Gamma derde maal deelnemer: VerKoopmiddag Doopsgez. zusterkringen "Grond tennisbanen kost 35 mille Voetbalprogramma Eerste wedstrijd rugbyclub MST-mededelingen Eilandcompetitie volleybal Ledenvergadering Kustzeilvereniging Westerslag Starlift tegen Sutherland volgende week Geen gym in De Koog Subsidie voor derde LOM-leerkracht RIJDAG 1 APRIL 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Hoewel A. Terpstra zich maandag op «je clubavond van schaakclub En Pas sant hardnekkig verdedigde moest hij doch enkele zetten na de tijdcontrole zijn [koning inleveren bij Jaap Dros die Haardoor onbereikbaar werd voor de Concurrentie en aldus zijn zesde kchaaktitel veroverde. Zijn naaste con currenten Jaap Rommets en Rinus Vit- fjali speelden onderling een korte remise, jzodat hun afgebroken partijen zullen baan beslissen wie de tweede plaats zal Jakken. Het duel tussen Rommets en Vittali werd door beiden met grote voorzich tigheid opgezet en toen na de opening Ban ook een evenwicht stellingsbeeld was ontstaan, besloten de spelers snel ftot remise. Daardoor heeft Rommets de leste kansen achter Dros te eindigen. k.C. Bakker heeft ook nog kans op een boede eindklassering, nadat hij H. Iroekema in het middenspel een stuk fcntfutselde. Frank van Lare kreeg op nieuw een nederlaag te verwerken, ditmaal tegen Arjen Bakker die vanuit »en gesloten positie langzaam maar teker een beslissend voordeel opbouw- Volle winst In de B-groep sloeg M. Witte een lemise-aanbod af van E. de Visser, die er daarom eens extra voor ging zitten en In het eindspel de volle winst binnen haalde. Roland Bakker wees in een stevig partijtje Rogier Daan terug, terwijl p. van Tatenhoven door Marcel Visser Jverd gevloerd. De B-groep wordt aan gevoerd door Gerard Zoetelief, gevolgd Tennisclub Deuce moet ongeveer 35 mille betalen voor de 3500 vierkante neter grond die nodig is voor de aanleg Van vier tennisbanen en een clubge bouw naast sporthal Ons Genoegen. Het grondbedrijf komt op dit bedrag ha het berekenen van de kosten van het terleggen van een tegelpad en het looien en opnieuw aanleggen van loomsingels en taxering van de grond I,gezien de bestemming en gebruiks ei ogelijtyieden." BéuceVértWaarschijnlijk voor'de keu ze worden gesteld de grond te kopen of nerfpacht over te nemen. Of de grond Jioordit bedrag zal worden aangeboden i nog niet helemaal zeker omdat een heel eigendom is van de Welzijnsstich- ■ing. Het stichtingsbestuur zal dus ook een oordeel moeten uitspreken over de prijs van een tientje per vierkante meter. Zaterdag 2 april 1983: Vierde klasse KNVB: USVU-Texel, 18.00 uur Afdeling Noordholland: Egmondia-De Koog/Z, 14.30 uur Vrone2-SVO/Z 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SV0/Z 3-KGB 3, 14.30 uur Junioren: Helder A2-Texel A1, 14.30 uur Schagen A3-Oosterend A114.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vatervogels C1-Texel C113.15 uur HRC C3 Cocksdorp C1, 14.30 uur pVC C2-Oosterend C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Helder C4-Texel C2, 14.30 uur |BKC C2-Tex.Boys C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel C3-Helder C5, 13.15 uur Dames pVC-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Maandag 4 april (tweede paasdag): Vierde klasse KNVB: |Geelzwart-Texel, 14.00 uur Afdeling Noordholland: lOosterend-Waard '75, 14.30 uur lApollo-ZDH, 14.30 uur lALC-De Koog, 14.30 uur lBeemster-Tex.Boys, 14.30 uur Texel 2-Alcm. Victrix 2, 10.30 uur IHelder 4-Texel 3, 14.30 uur BKC 4-Texel 4, 14.00 uur IWGW 6-Tex.Boys 2, 14.30 uur «Texel 5-SRC 7, 14.30 uur |WGW 8-Texel 6, 14.30 uur Dames: jTex.Boys-AFC, 14.00 uur oamen reizen: Zaterdag 2 april 1983: vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oos terend A1 en SVO/Z 2. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: I James Oosterend, Oosterend 02 en Texelse Boys C23. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus i afbestellen 02240-12421. door M. Witte, Niek Witte en Wim Hoekman Aanstaande maandag komt de club avond te vervallen. Uitslagen: A-groep: J. Rommets-M. Vittali V2 V4 A C. Bakker-H. Broekema 1—0 A.C. Bakker-J. Dros 1—0 M. Vittali-Arj. Bakker 0 1 F van Lare-Arj. Bakker 0 1 A. Terpstra-J. Dros 0 1 B-groep: R. Bakker-R. Daan 1—0 F. van Tatenhove-M Visser 0 1 M. Witte-E. de Visser 0—1 Rugbyclub Overzee speelde na een winterstop van twee maanden de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen tegen The Smugglers. Ondanks de regen en het stormachtige weer, werd er een sportige maar technisch matige wed strijd gespeeld. Beide partijen speelden sterk en met veel aanvallen en het leek erop dat de eerste helft zou worden afgesloten met een 0—0 stand. Voor het eindsignaal wisten The Smugglers echter een try (4 punten) te drukken, maar de conversie leverde geen punten op zodat de eerste helft werd afgesloten met een 4—0 stand voor The Smugglers. Techniek De spelers van Overzee lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en gingen in de tweede helft vol goede moed van start. Al gauw bleek weer dat Overzee net een ietsie minder aan techniek in huis had dan The Smugglers en al gauw was de stand 22—0 voor The Smugglers. Later wisten de spelers van Overzee hun veld beter te verdedigen zodat de stand 22 0 bleef. Adspirant rugbyspelers kunnen zich opgeven bij: Cor Jongejans, telefoon 02220-4495. In verband met de Paasvakantie ver vallen alle lessen en trainingen van de MST van 1 tot en met 10 april. S.V. De Koog Alle jeugdelftallen zijn dit weekend vrij. Het zaterdagteam speelt een uitwed strijd tegen Egmondia. Vertrek om 12.30 uur. Het eerste team gaat naar Abbe- kerk en speelt tegen ALC. Thuis werd met 2—1 gewonnen en er zal hard ge werkt moeten worden om zondag een zelfde resultaat binnen te halen. Vertrek 12.30 uur. De damesteams zijn vrij. Z.D.H. Na de bewogen zondag van vorige week gaat ZDH 1 naar Hensbroek en ontmoet daar Apollo dat zondag met 1 —3 verloor van Sint Boys. Met de uitspraak van de KNVB die nog moet komen in het achterhoofd zal ZDH moeten trachten beide punten mee naar huis te nemen om de spanning er in te houden. ZDH 2 is weer vrij, door het gelijke spel van concurrent JVC is er nog steeds een kansje, dus is het weer afwachten wat JVC het weekend doet. S.V. Texel Het eerste gaat paaszaterdag naar USVU en paasmaandag naar Geelzwart. USVU verkeert in groot degradatie- gevaar en zal er dan ook wel alles aan doen om de punten in Uitgeest te houden. Geelzwart,daar weten we nu alles van, om de Zandtemers op eigen terrein te kloppen is wel wat nodig. Om in de race te blijven en alles in eigen hand te houden, moeten er toch min stens twee winstpunten uit komen en dat is alleen mogelijk door zelf het spel in handen te nemen en de tegenstan ders niet in hun spel te laten komen. Als achter de pot dicht blijft, dan kunnen die twee punten gehaald worden en hope lijk meer. De reserves ontvangen Alcmaria Vic trix 2 en dat moet toch minstens één winstpunt opleveren. Het derde kon het uit tegen Helder 4 nog wel eens erg moeilijk krijgen. Het vierde moet in Kleine Sluis tegen BKC 4 eengelijk spel kunnen halen. Het vijfde krijgt- het thuis tegen SRC 7 waarschijnlijk te zwaar, want de Schagenaren doen nog volop mee aan de strijd om het kam pioenschap Het zesde moet in Den Helder van WGW 8 de punten kunnen pakken. Junioren A1 heeft uit tegen Helder A2 redelijke winstkansen. C1 en C2 krijgen het uit resp. tegen Water vogels Cl en Helder C4 moeilijk. C3 wint thuis van Helder C5. Texelse Boys In het paasweekend een beperkt pro gramma. Zaterdag alleen een wedstrijd voor de C2 junioren die met de boot van 13.05 uur op bezoek gaan bij BKC C2. De tegenstander moet niet worden onderschat want de punten zijn nog steeds hard nodig om in de running te blijven. Maandag de laatste competitie wedstrijd voor Boys 1Beemster is nog in de race voor het periodekampioen schap dus voor hen is het nog een verplicht nummer. Men verwacht dat de Boys evenals in de laatste wedstrijden goed partij zullen geven. Vertrek boot 12.05 uur. Het tweede gaat op bezoek bij WGW 6 en de punten komen mee naar Texel. Boot 13.05 uur. De enige wedstrijd op het Boysveld is die van het eerste damesteam tegen AFC '34. Een gelijkspel zal zeer verdienstelijk zijn. Aanvang 14.00 uur. S.V. Oosterend Het tweede zaterdagelftal gaat zaterdag naar Vrone 3 en kan daar zeker een overwinning boeken. Het derde ont vangt KGB 3 en moet in staat zijn om minimaal een punt thuis te houden. De A-junioren gaan naar Schagen A3 en moeten winnen om in aanmerking te komen voor het kampioenschap. Dat geldt ook voor de C2 junioren die in Julianadorp moeten spelen tegen JVC C2. Deze laatste junioren reizen samen met de dames die het tegen de dames van JVC nog moeilijk zullen krijgen. Het eerste zondagelftal ontvangt tweede paasdag Waard '75. Alleen winst kan hier nog redding brengen en dat zal niet meevallen. Voor de derde keer is de Texelse zaalvoetbalkampioen deelnemer aan de promotiewedstrijden. Ook voor de der de keer is dat het eerste team van de zvv Bouwmarkt Gamma Texel. Tevens doet het reserveteam van Gamma mee om de promotiewedstrijden naar de reserve hoofdklasse. Het zal niet iedereen bekend zijn maar de afdeling Noordholland is verdeeld in zeven zaalvoetbalrayons, te weten: Den Helder, Schagen, Alkmaar, Zaanstreek, Waterland, West Friesland en Texel. De kampioenen van ieder rayon spelen aan het eind van het zaalvoetbalseizoen een halve competitie tegen elkaar om uit te maken welke twee verenigingen het volgende seizoen mogen uitkomen in de hoogste zaalvoetbalafdeling die Noord holland kent: de afdelingshoofdklasse. Een afdelingshoofdklasse waarin bij voorbeeld Hovocubo, regerend Neder lands zaalvoetbalkampioen, het op Texel bekende AV Jan III, het uit Den Helder afkomstige Marmag en ook bij voorbeeld Schaga '66. Overigens is.de nieuwe Noordhollands kampioen het op Texel niet zo bekende Volendamse Gat van Nederland die Hovocubo de voet dwars zette voor prolongatie van de Noordhollandse en Nederlandse titel. Dezelfde regeling geldt voor promotie voor reserveteams, waarvoor ook voor de derde maal Gamma 2 deelnemer is. Zwaar De race om de promotie is zwaar, vooral als men de tegenstanders eens nader onder de loep neemt. Uit het rayon West Friesland is afkomstig Har monie. Dit team heeft de afgelopen vier jaar opmerkelijke prestaties neergezet. Beginnend in de derde klasse is het jaar na jaar kampioen geworden, zo ook dit seizoen (kampioen van het rayon West Friesland). Daar komt nog bij dat het team een gemiddelde leeftijd kent van twintig jaar. Op onze vraag of Harmonie eventueel ten onder zou gaan aan gebrek aan ervaring, antwoordde de secretaris van Harmonie desgevraagd: ,,Onze spelers, weliswaar jong, hebben vanaf hun vijftiende jaar vrijwel allemaal gespeeld in de West Friese jeugd- selecties. Daarom hebben wij ervaring genoeg, zelfs nu komen enkele van onze spelers uit in de West Friese selecties. John Schouten speelt zelfs in de afde- lings jeugdselectie. Wij beschikken over een technisch zeer, goed team en gaan de promotiewedstrijden met veel ver trouwen tegemoet", aldus secretaris Lakeman Uit het rayon Den Helder komt JVC, een veldvoetbalvereniging met een eigen zaalvoetbalafdeling. Opmerkelijk, want het komt niet zo vaak voor dat een veldvoetbalvereniging meedoet aan de promotiewedstrijden. Ook heeft JVC een opmerkelijke opmars gemaakt. Vo rig seizoen promoveerde men net naar de rayonshoofdklasse vanwege het feit dat Marmag promoveerde naar de af delingshoofdklasse. Dit seizoen werd het kampioenschap in die hoofdklasse behaald. Volgens de secretaris van JVC beschikt men over een team dat het voornamelijk van de inzet moet hebben. Getergd JVC begint ietwat getergd aan de promotiewedstrijden omdat 8KC, een andere veldvoetbalvereniging, beweert dat JVC geen recht op spelen in de rayonshoofdklasse, laat staan in de af delingshoofdklasse, zou hebben, gezien het aanwezige spelersmateriaal. Een opmerking die JVC toch in het verkeer de keelgat is geschoten en deswege zal de ploeg proberen het goed te doen in de promotiewedstrijden. Overigens heeft JVC binnen de vereniging geen problemen tussen de veld- en zaalvoet- balbelangen, en ook de prestaties be- invloeden elkaar niet, al willen veel veld- voetbalbestuurders en -trainers dat nogal eens beweren. Volgens zaalvoet balsecretaris Oele van JVC versterkt de combinatie de sfeer binnen in de ver eniging en is er veel samenwerking tussen de veld- en zaalvoetbalafdeling. Nusa/lna Op papier is de deelnemer uit het rayon Zaanstreek Nusa/lna-intercup één der favorieten voor een eventuele promotie. Nusa/lna is een team dat bestaat uit Zuid Molukkers die allemaal technisch zeer knappe zaalvoetballers zijn. Ook speelt het team aanvallend zaalvoetbal ten gerieve van het publiek. Dat Nusa/lna aanvallend speelt bewijst het doelsaldo na twintig gespeelde wedstrijden van 93 doelpunten voor, maar toch ook opvallend veel tegen doelpunten: 56. Nusa/lna begint toch gehandicapt aan de promotiewedstrij den wat Mozes Isac en de bekende Uitslagen 29 maart Mannen: PH Hotel-Gemeente RWS-Smash 3 PEN-RSG Kobeko-Reisburo Molenkoog-Bremakker DGM-De Krim Pado-Versluis Cors Polis-Westerlaken Amro-Westerlaken Cors Polis-Westerlaken Amro-Memo Verfbus-Mengsmering Vrouwen: Antiekhuisje-WGD Koffieshop-Mantje Skil-Lindeboom Goènga 1-Gyvo Jailteam-Casino Taxi Smidt-VW Audi First Lady-Ass. Bremer Boektiek 22-Gar. Kikkert Grooten Slock-Rog SVC 0-2 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2 1-1 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 2-0 0-2 2-0 Programma 5 april: Veld A mannen: 18.30 u. RWS-PEN Bravura 19.05 u. Bravura-Graaf sp. Gamma 19.45 u. Gamma-Smash 3 Teso 20.25 u. Teso-RSG Smash 3 21 05 u. Smash 1-Timmers bakk. Krim 21.45 u. v.Wijngaarden-Berenkuip Kobeko 22.25 u. Kobeko-Krim v.Wijngaarden Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Poedelprijs-Pado Versluis 19.05 u. Westerlaken-Versluis Poedelprijs 19.45 u. Memo-Mengsmering Verfbus 20 25 u. Verfbus-Cors Polis Mengsmering 21.05 u. Gar. Dros-CVI Deja Vu 21.45u. Graaf sp.-Mantje Gar.Dros 22.25 u. Kuipkuil-WGD Gar.Kikkert Veld C vrouwen 18.30 u. Frans Zegel-Vijfsprong Smash jeugd 19.05 u Smash jeugd-Smash 2 Vijfsprong 19.45 u Taxi Smidt-Ass.Bremer Gyvo 20.25 u. Deja Vu-Gyvo Ass.Bremer 21.05 u. Cafeetje-Bremakker Nokanto 21.45u. Nokanto-Gar. Kikkert Cafeetje Hans Manuputti zijn op vakantie. Het tweede team van Nusa/lna is ook deel nemer aan de promotiewedstrijden voor de reserveteams. In het rayon Alkmaar is nog niet bekend wie daar de kam pioen is geworden. De strijd gaat tussen LSVV Hink Sport en de White Stones, voor Texel onbekende namen. De re servekampioen wordt naar alle waar schijnlijkheid Derp United 2. Kras In het rayon Waterland zijn de Kras Boys kampioen geworden. Helaas was de secretaris van Kras Boys niet voor commentaar beschikbaar zodat het gis sen blijft naar de kracht van dit team. Al kan over het algemeen gesteld worden dat deelnemers van het rayon Water land meestal over zeer goede deelne mers beschikken. De reservekampioen van Waterland is Schoonmaakbedrijf Succes 2 geworden, waarvan het eerste team al in de afdelingshoofdklasse speelt. In het rayon Schagen is het ook voor Texel bekende Van Geelen kampioen geworden. Helaas was van deze ver eniging geen commentaar op de pro motiewedstrijden beschikbaar, maar gesteld kan worden dat zij mogelijker wijs tot de favorieten gaan behoren Het bestuur van Bouwmarkt Gamma Texel was wel voor commentaar beschikbaar. Voorzitter Aad Blom en secretaris Louis Uriot wagen zich niet aan prognoses wat betreft de promotie van een Gamma team. De promotiewedstrijden zijn net een loterij, meent Aad Blom. Winst in de eerste wedstrijden is ontstellend belangrijk. Want teams die verliezen en daardoor uitgeschakeld zijn, willen er in de laatste wedstrijden nogal eens een rommeltje van maken, zoals vorige keer ook gebeurde. Toen kwam er in de laatste wedstrijdenreeks een onwaar schijnlijke uitslag van 15 3 of zo iets dergelijks, wat ons uiteindelijk de weg naar promotie in de laatste wedstrijd in feite onmogelijk maakte." Het Gamma- bestuur is het er wel over eens dat de Gamma teams in de promotiewedstrij den, disciplinair en als een team zullen moeten voetballen, met een verdedi gend concept. Naast Nusa/lna is het Volendamse Kras Boys misschien wel het meest gevaarlijkste voor Gamma gezien het altijd onberekenbare spelpeil van de Volendammers. Op de vraag wie van de Gamma teams de meeste kans maakt op een promotie antwoord Louis Uriot: Gamma 2. Als Gamma 2, wat ook het eerste zal moeten, voetbalt met overleg en discipline, dan maken ze een grote kans." Gelet op het feit dat Gamma de promotiewedstijden een goocheldoos achten, hebben zij een jaar terug al eens een plan gelanceerd bij de KNVB in Alkmaar om een soort van Dinsdag 5 april houdt SV Oosterend weer haar traditionele juniorenzaalvoet- baltoernooi in sporthal Ons Genoegen te Den Burg. Het toernooi bestaat eigenlijk uit drie gedeelten voor verschillende leeftijdsgroepen. De jongsten komen 's morgens in actie waar ze in twee poules zullen strijden om een wisselbeker beschikbaar gesteld door de Nederlandse Midden- standsbank. De teams die hier zullen verschijnen zijn Graaf Spuiterij, Ver- De Kustzeilvereniging Westerslag houdt vrijdag 8 april een algemene ledenvergadering in De Worsteltent aan de Rozendijk. Onder meer zullen de indeling van het strand en de Ronde om Texel 1983 aan de orde komen. Aanvang 20.00 uur. De federatie van doopsgezinde zus terkringen organiseert 7 april van 14.00 uur tot in de avond een verkoping in de kerk aan de Kogerstraat. Er zal een grote keuze aan handwerk- artikelen te krijgen zijn, evenals boeken, planten, kleding en andere zaken. Naast een verloting en diverse andere attrac ties zal er 's avonds een bingo gehouden worden. Woensdag 6 april van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur kunnen mensen die spullen kwijt willen dat af geven aan de kerk. Op andere dagen kan dat bij de familie Roeper, Koger straat 20. Reisje De zusterkring van Leeuwarden zal 3 mei door de Texelse federatie bezocht worden. Op het programma staat ook museumbezoek, een tocht door Fries land en een bezoek aan 't Coopmans- huys te Franeker. Vertrek met de boot van 08.00 uur, retour met die van 18.30 uur. Deelname kost 40, Opgave is tot 9 april mogelijk bij A.B. Bruin-Over, telefoon 02220-2125 tussenklasse te creëeren, bestaande uit teams van de rayons Schagen, Den Helder en Texel. Een klasse van twaalf teams, waarvan bijvoorbeeld Schagen en Den Helder elk vijf teams zouden leveren en Texel twee. Het zou wat betreft de reistijden de zaak aanmer kelijk makkelijker maken, volgens Gam ma. Goede zaak Voor het Texelse zaalvoetbal zou iets dergelijks een goede zaak zijn, want andere teams zouden op Texel komen voetballen. Dat zou interessant kunnen zijn. Blijft natuurlijk de vraag of de Texelse zaalvoetbalverenigingen wel positief staan tegen een verplichte pro motie naar deze klasse. Misschien geldt echter de regel, eerst meemaken en dan oordelen. Dit seizoen gaat Gamma pro beren te promoveren volgens de nu nog geldende regels. Voor alle promotie wedstrijden zal er een toegangsprijs worden geheven van f 1, Wedstrijdprogramrtia (alle wedstrijden beginnen om 19.30 uur) 6 april: Gamma 2-Succes 2 8 april: Gamma-White Stones 22 april: Gamma 2-Schagen 29 april: Gamma-JVC 13 mei: Gamma-Van Geelen 20 mei: Gamma 2-Nusa/lna 2 enigde Schilders, NMS, Oosterend, Ra- tronics 2 en Rentenaar. Het tweede gedeelte bestaat uit een poule met als deelnemers Koogel, Nuts- Dubbeldik 1, Datsun en Cafeetje. Deze teams zullen in een halve competitie uitmaken wie de beste zal zijn. 's Middags komen de oudere jongens in actie waar ook in een halve competitie gestreden zal worden om de Sieme Keyser wisseltroffee. Aan dit gedeelte van het toernooi doen Alkema, Zegel Modes, Zeeaas Veldman, Bremakker en Ratronics 1 mee. In de krant van dinsdag werd ten onrechte vermeld dat de eredivisie vol leybalwedstrijd Starlift-Blókkeer tegen Sutherland komende zaterdag gehou den zal worden. Dat is niet juist, het hele festijn vindt zaterdag 9 april plaats. In verband met de paasvakantie ver vallen volgende week de lessen van Gyvo in De Koog. Er is ook geen volley baltraining. Het college is bereid het salaris van een derde leerkracht van de Lom-Kom- passchool dependance het volgend schooljaar opnieuw te betalen en ook de kosten van een „taakverlichter" die ge durende een dag per week werkzaam is binnen de school. Maar als het aantal leerlingen het volgende schooljaar niet groeit en rond de dertig blijft schom melen, wordt voor 1984/85 geen ge meentegeld meer beschikbaar gesteld voor een derde kracht. De genoemde voorzieningen worden ook dit jaar al door de gemeente betaald en dat was voornamelijk gedaan om verdere uitbouw van de school mogelijk te maken, zodat een leerlingenstop met twee leerkrachten achterwege kon blij ven Die leerlingengroei is dit schooljaar niet tot stand gekomen en de ver wachting is dat zes leerlingen die dit voorjaar de Kompasschool verlaten door eenzelfde aantal nieuwkomers vervan gen" zullen worden. De wettelijke groepsgrootte bij het Lom-onderwijs is zestien leerlingen per leerkracht en de kans dat het rijk een derde kracht betaalt is er dus niet. „Afgezien van het feit dat drie klassen van tien leerlingen onder wijskundig beter is dan twee groepen van vijftien, is het wel verantwoord een derde kracht voor rekening van de gemeente in dienst te houden", schrijft de afdeling onderwijs in haar advies aan het college. Zorg Reden om volgend jaar ongeveer 40 mille extra uit te geven voor dit onder wijs is volgens de afdeling het feit dat ook MLK kinderen de school bezoeken en „extra zorg" nodig hebben. Ook moet worden aangetoond of de school zelfstandig kan worden. „Een roerige periode is achter de rug en de betrok kenen hebben vertrouwen in de nieuwe opzet", aldus onderwijs waarbij de ver wachting wordt uitgesproken dat nieu we aanwas in de toekomst toch moge lijk is. „Slechts door toewijzing van een derde leerkracht kan die verzelfstandi ging van de school worden aange toond", waarbij de afdeling ervan uit gaat dat daarvoor 40 leerlingen nodig zijn.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9