Nijpels reageert op onderwijsprotest Texelse ouders VAN HET RAADHUIS M I SI A ■o c VERVOLG VAN PAG.l Texel-promotie c O Mededelingen Oproep EHBO- assistentie Mededelingen van B. en W. „Bornrif" mag cursisten huisvesten ,WAT IK ZEGGEN WOU..' Verleende bouwvergunningen Let op uw eiland Texeltoerist Expositieruimte wordt opgeknapt Secretariaat Baptistengemeenti Bromfiets gestoh Geen verdere achteruitgang Auto uit verkeer PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 APRli. bepaalde voorzieningen rekening mee kan worden gehouden, is een van de eerste taken van de op te richten organisatie. Zonder een dergelijk onder zoek is veel te weinig bekend over de doelgroepen en sectoren in de toeris tische markt die benaderd moeten wor den. Optimistisch „Verwacht mag worden dat bij een goede en vakkundige uitwerking het effect op de werkgelegenheid erg posi tief zal zijn", aldus Nauta die deze mening mede baseert op de ervaringen met de Texelse kaasfabriek en het Texels lamsvlees. De fabriek kon met zijn 25 directe en 25 indirecte arbeids plaatsen blijven bestaan dank zij de introductie van een nieuwe, specifiek Texelse kaassoort en een viertal directe arbeidsplaatsen heeft ook de bedrijvig heid rond het echte Texelse lamsvlees opgeleverd. Meer dan tot dusver moeten de aan wezige kwaliteiten van zowel het toeris tische produkt alswel andere van het eiland afkomstige produkten die zich kwalitatief weten te onderscheiden aan de „markt" worden verkocht. Zonder een goed promotie- en p.r.-plan komt daar weinig van terecht. Nauta: „Opzet en uitvoering zullen veel vergen. Het is beslist nodig dat belanghebbenden hun opstelling en houding laten bepalen door het algemene doel. Het bij voor baat overwinnen van interne rivaliteit of vermeende onderlinge belangentegen stellingen is daarom vereiste." Het bovenstaande houdt niet in dat Nauta vindt dat de VVV zijn taak in deze heeft verzaakt, In tegendeel, hij is vol lof voor de inspanningen die de Texelse VVV met zijn landelijk goede reputatie aan de dag legt. leder jaar worden tien duizenden potentiële Texeltoeristen door de VVV van informatiemateriaal voorzien, de VVV adverteert in allerlei bladen, neemt deel aan beurzen en CO 00 O) 0) w O O W O (0 O 28, 29, 30 juli 1983 Secretariaat: Ankerstraat 32, 1794 BJ Oosterend. Mededelingen: De organisatie krijgt veel vragen over de kostuums, het spel en dergelijke zaken. Zeer binnenkort zullen de dames van de commissie een middag organi seren in de Bijenkorf waar kostuums worden getoond en waar de verschil lende knippatronen geleend kunnen worden. De datum wordt spoedig be kend gemaakt. Opgave voor de Reünie voor alle oud-Oosterenders (woensdagavond 27 juli) ontvangen we gaarne schriftelijk bij het secretariaat. Er hebben zich al een flink aantal deelnemers(sters) gemeld. In de grote tentoonstellingstent is nog een aantal vierkante meters stand ruimte vrij. De tentoonstelling is alle drie dagen geopend van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Inlichtingen bij de heer W. van Tatenhove, Oranjestraat 3 te Oosterend, telefoon 02223-684. Laatste nieuws van de vlootshow: Er hebben zich tot nu toe 15 botters ge meld, hierbij is ook de TX 11 van het Zuiderzeemuseum. Fotowedstrijd Ook het onderwerp van de foto wedstrijd („Oosterend") blijkt vragen op te roepen. Voor een buitenstaander moet het duidelijk zijn dat de foto over Oosterend gaat, een portret zonder meer van een eminente Oosterender maakt dat niet duidelijk. De foto zal dan, in de achtergrond bijvoorbeeld, aan wijzingen moeten bevatten die de ge dachten van de argeloze beschouwer op Oosterend brengen. De foto's worden natuurlijk na afloop van het feest aan de makers terugge geven. Sluitingsdatum 1 mei. Met ingang van dit zomerseizoen gaat de organisatie van de Rode Kruis kolonne veranderen. Indien er behoef te bestaat aan EHBO-assistentie bij sportevenementen e.d. dient men dit vóór 15 april a.s. te melden, zodat de Rode Kruis commissie een werkrooster kan opstellen. Aanmeldingen kan men richten aan mevrouw M. Lobato, Duin- reep 6, Den Burg, telefoon 02220-4115. benut iedere gelegenheid om Texel in positieve belangstelling te brengen. „De inzet waarmee dit gebeurt is een goede basis om de activiteiten uit te bouwen en kwalitatief te ontwikkelen en te ver breden." In het rapport wordt een globale analyse van de totale VVV-activiteiten gegeven. Er wordt voor gepleit het on derdeel reclame en promotie-activiteit er uit te lichten, waardoor dat laatste veel specialistischer kan worden aangepakt; de overige activiteiten van de VVV zouden daar ook mee zijn gediend. Een ander argument daarvoor is dat de verenigingstructuur van de VVV be lemmerend kan werken. In het rapport wordt verder ingegaan op de Stichting Het Texelse Schaap die met een profes sioneel opgezette marketingstrategie veel aandacht heeft getrokken. Vooral daarblij bleek dat de naam „Texel" goed werkt als deze wordt gekoppeld aan een produkt. Evenals de VVV zou ook Het Texelse Schaap een deel van de p.r.- activiteit moeten overhevelen naar de nieuwe organisatie. De Stichting Het Eiland Texel heeft op Texel zelf nauwelijks een taak. Alles is gericht vanaf het eiland „naar de overkant". De aandacht wordt geves tigd op zowel het toeristische produkt als op lamsvlees, kaas, bloembollen, vis, schelpdieren en andere „vortbrengselen len" van het eiland. Taken In zijn plan noemt Nauta een aantal taken van de stichting: marktonderzoek, het opstellen van een marketingplan, het opstellen van promotie- en publici teitsplannen, het uitwerken van die plannen in brochures, publicaties, etherreclame etc, het opbouwen van contacten met de media en allerlei instanties, het verstrekken van gevraag de en ongevraagde reacties op landelijke berichtgeving (bijv. over wachttijden bij de boot), de toeristische bezetting e.d., ondersteuning van promotieactiviteiten van particulieren, bijv. in de vorm van het leveren en corrigeren van teksten, ontwerpen en ideeen, het in samen werking met de VVV en anderen ver zorgen van gezamenlijke presentaties op beurzen, e.d., het inrichting van een Texels documentatiecentrum, het ma ken en verstrekken van educatief Texel- materiaal (aan scholen e.d.) en —(als enige „interne" taak) het geven van voorlichting aan het Texelse publiek over toerisme en andere economische activiteiten. Verder zou de stichting de public relations kunnen verzorgen van voor Texel belangrijke evenementen zoals de catamaranronde. Samenwerking Nauta ziet de op te richten stichting als een afsplitsing van de VVV met een aantal nieuwe taken. Samenwerking met de VVV ligt voor de hand en het zou ook praktisch zijn de stichting in het VVV gebouw te huisvesten, zeker in het begin waarbij van de daar aanwezige faciliteiten gebruik kan worden ge maakt. De stichting heeft echter een eigen verantwoordelijkheid. Naast een zelfstandig bestuur moet er ook zelf standige leiding met eigen personeel zijn. De „bemanning" kan voorlopig be perkt zijn tot een part-time directie en een of twee vaste medewerkers(sters) die wel over kwaliteiten op het gebied van voorlichting, public relations moe ten beschikken. Op korte termijn zou een budget beschikbaar moeten komen om voorlopig, bijvoorbeeld voor een jaar één of twee krachten te financieren, die met steun van het bestuur de vorm en structuur nader tot ontwikkeling bren gen. En er moet ook geld komen voor kosten en activiteiten. Zou een direct zelfstandige stichting te rigoreus wor den gevonden, dan zou de organisatie in het begin binnen de huidige structuur van de VVV kunnen opereren maar een eigen aparte afdeling met een eigen budget en verantwoordelijkheid is no dig Er wordt rekening mee gehouden dat veel werk zal moeten worden uitbesteed aan derden, specialisten. Kosten en baten Volgens de globale exploitatieopzet die aan het rapport is toegevoegd moet per jaar aan personeelskosten 7110.000,— worden geraamd (voor een directie in halve dagdienst en twee vaste medewerkenden). Voor huisvestings kosten wordt 715.000,— geraamd, voor algemene kosten 725,000, voor mar ketingkosten 750.000, voor promotie en p.r. 7450 000, Uit de specificatie van laatstgenoemde post blijkt dat 7225.000, voor radio- en tv-reclame is geraamd, voor advertenties 790 000, voor drukwerken 760.000, en voor deelname aan beurzen en tentoonstel lingen 725,000, Wat de inkomsten betreft wordt on der meer gerekend op een ton van de VVV, anderhalve ton van Teso, twee ton van de gemeente, 725.000, van de Stichting het Texelse Schaap, 750.000,- van TVO en het algemene bedrijfsleven en 755.000,— van banken, RST en eventuele andere instellingen. Niet teveel Nauta heeft zich gerealiseerd dat de instanties die het rapport onder ogen krijgen zullen schrikken van deze bedra gen. Hij geeft aan dat het eventueel minder kan als een of meerdere van de sponsors het zouden laten afweten, maar het effect neemt dan natuurlijk ook af. Het opgevoerde budget wordt Het protest tegen de onderwijsbezui- nigingen dat onlangs door de gezamen lijke ouderorganisaties van Texel bij de Tweede Kamer is ingediend, is voor fractieleider Ed Nijpels van de VVD aanleiding geweest om een reactie te sturen. Gezien de grote aantallen ouders die zijn betrokken geweest bij het opstellen van het speciaal op de Texelse situatie toegespitste protest, lijkt het wenselijk het antwoord hieronder inte graal weer te geven. Nijpels schrijft: „Nu de behandeling van de onder wijsbegroting achter de rug is wil ik u gaarne antwoorden. Laat ik voorop stellen dat de VVD fractie begrip heeft voor de grote zorg voor de kwaliteit van het onderwijs die uit de vele reacties naar voren komt. Die zorg heeft ook de WD fractie. Om die reden hebben wij, ondanks de noodzaak van bezuinigin gen, er van harte mee ingestemd dat bijv. bij de maatregel om de gemiddelde klassedeler in het kleuter en lager onderwijs te verhogen van 30 naar 32 leerlingen, de scholen met veel leer lingen uit culturele minderheden en de scholen met kansarme kinderen, de zgn. stimuleringsscholen van de maatregel werden uitgesloten. Om die zelfde reden hebben wij de bezuinigingen in het buitengewoon onderwijs dan wel in belangrijke mate verzacht, dan wel geheel teruggedraaid. Dit heeft het volgende resltaat gehad: 1. De bezuinigingen in het buiten gewoon onderwijs terzake van de cultu rele minderheidsgroepen zijn terugge draaid. 2. De vergoeding van het zwemonder wijs in het buitengewoon onderwijs is voor 100% gehandhaafd. 3. De beperking van het aantal uren onderwijs (inclusief het vakonderwijs) en de beperking van de toekenning van boventalligen zijn geheel ongedaan ge maakt, m.a.w. de 6% korting is van de baan. 4. De stichtings- en opheffingsgetallen voor het VBO die door de regering fors waren opgetrokken, zijn door de kamer teruggedraaid tot de normen zoals opgenomen in de Interimwet Speciaal Onderwijs. 5. In de regeling voor het vervoer van leerlingen zijn niet alleen verzachtingen aangebracht, maar is boveridien door de kamer bepaald dat over de circulaire nog nader overleg met dé regering kan plaatsvinden, opdat bewaarheid wordt dat ieder kind dat vervoer nodig heeft dat ook werkelijk zal krijgen. 6. De door de regering getroffen rege ling terzake van het natuurlijk verloop De familie De Vries-Rommel gaat het ruitercentrum Bornrif aan het Mienter- glop verbouwen. De stalruimte zal wor den veranderd in huisvestings- en in structieruimte voor cursisten, zodat het mogelijk wordt ruiterkampen te organi seren. In het ontwerp bestemmingsplan had het gebouw de bestemming eensge zinshuis maar daar heeft de familie De Vries bij Gedeputeerde Staten met succes tegen geprotesteerd. Mede daardoor ziet de gemeente het als een taak voor een passende andere be stemming te zorgen en daarbij aan te sluiten bij het bestaande gebruik Daar door kan ook het nu aan de orde zijnde uitbreidingsplan worden uitgevoerd. B en W vinden wel dat het bedrijf kleinschalig moet blijven en wil ook het aantal slaapplaatsen in het oog houden. B en W maken de vergelijking met de onlangs afgewezen plannen voor 't Lage Veld bij Oosterend (men wilde daar geen toeristische slaapplaatsen toela ten) maar vinden dat de situatie van Bornrif anders is. In tegenstelling tot 't Lage Veld is Bornrif een stolpboerderij die al jaren geleden aan zijn agrarische bestemming is onttrokken en als paar- denverhuurbedrijf in gebruik is. Verder is bij Bornrif geen sprake van zelf standige recreatieve verblijfsaccommo- datie en de familie De Vries wil zelfs een daartoe strekkende verklaring onder tekenen. Het gaat slechts om slaap plaatsen voor cursisten en dus niet voor andere recreanten. Het aantal slaap plaatsen moet echter wel aan een maxi mum worden gebonden, waarbij wordt gedacht aan twintig. Deze norm zou ook in vergelijkbare andere gevallen kunnen gelden en in het bestemmings plan kunnen worden opgenomen als een speciaal voor paardenverhuurbe- drijven bedoelde bestemming wordt ontworpen. hoog genoeg geacht om een fors resul taat te kunnen boeken maar buiten sporig veel is het niet als in aanmerking wordt genomen dat alleen al in de toeristische sector van Texel ruim 100 miljoen gulden jaarlijks wordt besteed. De ruim zes ton die voor promotie nieuwe stijl nodig is, is daarvan slechts 6,5 promille. om gedwongen ontslagen tot 1 augus tus 1985 zoveel mogelijk te voorkomen, zal ook van toepassing zijn op het bui tengewoon onderwijs. Bovendien is het een goede zaak dat de effecten van de maatregelen aan zienlijk verzacht worden doordat niet alleen in het buitengewoon onderwijs maar ook in het kleuter en lager on derwijs gedwongen ontslagen tot 1 augustus 1985 en in het voortgezet on derwijs gedurende de cursus 1983/84 voorkomen kunnen worden. Teneinde zoveel mogelijk onderwijs krachten in het onderwijs werkzaam te doen blijven, zal de regering binnen af zienbare tijd met de onderwijsvakor ganisaties besprekingen voeren om wachtgelders met behoud van uitkering aan de slag te laten blijven. Heel goed realiseren wij ons dat de bezuinigingen niettemin pijn zullen doen. Wij lopen voor die verantwoordelijkheid niet weg. Voor de VVD staat vast dat ter- wille van het economisch herstel van het land, en het gaat echt niet goed in ons land, terugdringing van de collectieve uitgaven strikt noodzakelijk is, teneinde meer mogelijkheden aan het bedrijfs leven te geven. Aangezien het depar tement van onderwijs en wetenschap pen een zeer groot deel van de collec tieve uitgaven opslokt is het onvermij delijk dat onderwijs bij de bezuinigingen haar aandeel moet leveren. Niettemin hebben wij getracht zoveel mogelijk de zwakste groepen leerlingen te ontzien en de pijn zo eerlijk mogelijk te verdelen. De VVD fractie vraagt niet uw bezwaren in te slikken, maar wel om begrip voor onze argumenten, al was het alleen maar omdat op termijn ook het Nederlandse onderwijs het meest geholpen is met herstel van onze eco nomie. Zo niet dan zullen nog grotere aanslagen op de onderwijsbegroting in de verdere toekomst niet voorkomen Kunnen worden. Met het instemmen met deze bezuinigingen willen wij dat proberen te voorkomen." wvCn van iczcns ourrcN vwantwooaoclukmeio wn dl «mxi Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: P. Bakelaar, voor het gedeeltelijk ver anderen/vergroten van een boekhoud- kantoor aan de Kogerstraat 3-5 te Den Burg; St. Beroepsonderwijs Texel, voor het gedeeltelijk veranderen/vergroten van een bijkeuken/berging aan de Bea- trixlaan 104/106 te Den Burg; J. Eel- man, Hallerweg 19, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een buiten gevel van een zomerwoning-schuur; C, Riemens, Wulkpad 7, Oosterend, voor het plaatsen van een garage; T C. Zegel-van der Vis, Parkstfaat 16, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Warmoesstraat 49 te Den Burg; M. J. Witte, Beatrixlaan 119, Den Burg, voor het plaatsen van een schoorsteen. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Het is niet mijn gewoonte om te reageren op welke rubriek dan ook. Maar als echte Texelfan moet het mij toch van het hart dat ik na lezing van de diverse ingezonden brieven in uw ru briek „Wat ik zeggen wou" mij ge roepen voel om toch een reactie te geven op de „dure" vakantie op, maar in het bijzonder, néér Texel met jullie „eigen" Stoomboot Onderneming. Ik ben nu 42 jaar en kwam al sinds 1954 op vakantie naar Texel. Heb daar ook een half jaar van mijn diensttijd door gebracht op de Mok en ben met een Texelse schone getrouwd. Buiten de familiebezoeken gingen we ook elk jaar met vakantie, zo'n 3 a 4 weken per jaar. Daar echter de laatste jaren niet alleen de huur- en campingprijzen, maar in het bijzonder de wachttijden en de prijs voor een overtocht de pan uit begonnen te rijzen, hebben wij (en ik denk velen met ons) besloten om maar niet meer met vakantie naar Texel te gaan en ons bezoek aan dit toch bijzonder mooie eiland te beperken tot een enkel familie bezoek, waarbij we dan de auto in Den Helder laten staan. Dit bespaart ons niet alleen een veelal lange wachttijd maar bovenal een forse hap uit het huishoudbudget. De Teso- directie mag dan wel zeggen dat de capaciteit verhoogd is door de komst van de dubbeldekker, maar de enige verhoging die we tot nog toe hebben gemérkt betreft het steeds stijgende tarief. En gezien de oplopende verliezen van Teso, de dure dubbeldekaffaire, wat mijns inziens een prestigekwestie aan het worden is, denken wij dat de huidige tarieven, ook al vanwege de recessie en de stijgende kosten eerder zullen stijgen dan dalen. Maar hopelijk zien we dit verkeerd. Als laatste zouden we willen zeggen Texelaar let op uw eiland.... en „op Teso" in het bijzonder Fam. D. Meyer, Veenendaal In tegenstelling tot eerdere be richten zal het in beperkte mate mogelijk zijn om wijzigingen en aanvullingen aan te brengen in tips- pagina's van de deze zomer uit te geven nummers van het blad texeltoerist. Op alle betrokkenen en geïnteresseerden wordt daarom het beroep gedaan het onlangs uitgekomen voorjaarsnummer kri tisch door te kijken en ons zo snel mogelijk (vóór woensdag a.s.) te benaderen met voorstellen tot aan vulling of verbetering. Daarna zijn geen veranderingen meer mogelijk omdat de tipspagina's voor alle zomernummers in één keer worden gedrukt. Met de samenstelling van de Texeltoerist is de redactie van de Texelse Courant belast. Het eerste zomernummer van Texel toerist verschijnt vóór Pinksteren. De gemeentelijke expositieruimte in het raadhuis (de BB-kelder) is verre van ideaal. B en W hebben daarom, mede op verzoek van Texelse kunstenaars be sloten de wanden en plafonds gebroken wit te schilderen. Mogelijk zullen in de toekomst nog meer verbeteringen wor den doorgevoerd. De tentoonstellingsruimte wordt vrij intensief gebruikt. De ruimte is vanaf heden praktisch ononderbroken in ge bruik tot half september. Onder de plaatselijke kunstenaars heerst vrij veel ongenoegen over de huidige inrichting van de kelderruimte. De adviescommissie kunstopdrachten wil daarom dat de kelder in fasen opnieuw wordt ingericht. Vrij algemeen wilde men dat de ruimte gebroken wit zou worden geschilderd en er moeten ook rails komen om schilderijen aan te hangen en de verlichting moet worden verbeterd. Lust en last Dat de gemeente er een expositie ruimte op na houdt betekent dat wordt voorzien in een behoefte. De BB ruimte die anders alleen in tijd van oorlog of ramp zou worden gebruikt kreeg er een zinvolle bestemming door en de ruimte droeg er ook aan bij dat de „drempel" van het raadhuis is verlaagd. Maar er zaten ook praktische bezwaren aan, wat reden was dat niet iedereen in het raad huis blij was met deze gemeentelijke service. Vooral bij avondopenstelling waren er wel eens problemen waar de interne dienst van het raadhuis nogal zwaar aan tilde. De afdeling culturele zaken had zelfs de indruk dat men de expositieruimte daarom liever kwijt dan rijk was. Het hoofd van deze afdeling heeft daarom aan B en W gevraagd een duidelijke uitspraak te doen dat men het aantrekken van exposities belangrijk vindt. Er zou bij het aantrekken en selecteren van tentoonstellingen ook wat moeten veranderen. In feite wordt ieder die zich aanmeldt toegelaten als de ruimte vrij is. De kwaliteit van het ge toonde loopt dan ook zeer sterk uiteen. Sommige exposities had men beter niet kunnen toelaten en ook is er nogal eens kritiek geweest als sommige exposities een al te duidelijk commercieel karakter hadden. Door tijdgebrek was het tot dusver met mogelijk selectief te werk te gaan, laat staan een actief wervings beleid te voeren. De college-uitspraak dat het in stand houden van een ten toonstellingsruimte gewenst is en het besluit om de zaak beter in te richten, kan worden gezien als een eerste stap naar duidelijker beleid in deze Vrijdag 8 april De ANBO-afdeling De Cocksdorp-6 land heeft in restaurant „De Hi jaarvergadering, aanvang 14,30 uur. In „De Hollebol" te Den Burg draait 19.45 uur de evangelisatiefilm „Bij klank van een bazuin". Vrije toegart In dorpshuis d'Ouwe ULO komt 20.00 uur de fotokring Texel bijeen De Kustzeilveremging Westerslag hj in de Worsteltent aan de Rozendijk algemene ledenvergadering. De age vermeldt onder meer bespreking var indeling van het strand en de cata; ranronde om Texel, 20.00 uur. De „Blijde Rijders" hebben in dei Jozefschool een soosavond met lea 20.15 uur. Zaterdag 9 april In sporthal Ons Genoegen wordt demonstratiewedstrijd volleybal Suf land-Starlift gespeeld; 16.00 uur. Zondag 10 april In café De Kuip in De Koog speelt va 15.00 uur Blue Breeze; gratis toegs Maandag 11 april De Plattelandsvrouwen van De Ccx dorp/Eierland hebben in het Eierta sche Huis een avond, die wordt zorgd door het Nederlands Zuivel reau; 20.00 uur. De sectie vormings- en ontwikkeli werk van de Welzijnsstichting heet d'Ouwe ULO de jaarvergadering; 21 uur. Dinsdag 12 april De gemeenteraad vergadert in hete huis, 19.30 uur. De Texelse Baptistengemeente e 2 januari als zelfstandige gemeente institueerd. Het secretariaat berus bij- de heer Lr-Flisijny Vismarkt 9 te Pm i wstuu a-W nsqO - ^nh,otA r r.nr a Een niet afgesloten rode Züi GTS 50 werd vrijdag tussen 16,30 uur weggenomen. De bri stond geparkeerd bij de veerhavel behoorde toe aan een 16-jarige 1 laar. Autovervoer eerste kwart Teso heeft de eerste drie maan van dit jaar vrijwel evenveel auto's voerd als in het eerste kwartaal 1982, nl. 100520 tegen 100416, een name van 0,1%. Het is echter noj vroeg om de conclusie te trekken aan de negatieve vervoersontwikk! bij Teso een eind is gekomen. Naar eenheden gerekend werd? januari 30273 auto's vervoerd, 28771 in januari vorig jaar, een to» van 5,22%. In februari deed zich een forse teruggang voor: 30264 eej den tegen 33550 in februari 1982 oft een verschil van 9,79%. De maart gaf echter weer een groei te van 38095 naar 39983 eenheden oft 4,95%. De auto van een 18-jarige Tei werd dinsdag uit het verkeer gend De man werd aangehouden W Schilderend. Zij wagen bleek ns menten aan remmen en uitlaat t; tonen. Een technisch onderzoek4 In de expositieruimte hangt thwj collectie tekeningen, foto's en rijen van Betty van der Heijden, april tot 8 mei is er een fototent stelling van Donald de Vrind en var! en met 21 mei is er een voorlicht! expositie van de PTT, waarbij dei" lijke expositieruimte wordt gebruikt' het vertonen van dia's, terwijl ik van de expositie in de trouwzaal eni W kamer is. De volgende ter! stelling (23 mei tot en met 10! behelst werk van mevrouw Kikkert (o.a aquarellen) en van 1' tot en met 15 juli exposeert de'I stenaarsgroep Chamaleon uit kirchen. Verder vermeldt de ter stellingsagenda exposities van J- huijsen uit Nuenen en een thema toonstelling „Natuurlijk" van 15Te> kunstenaars (1 t/m 15 augustusl. volgens is er een groepstentoon# (16-30 augustus) met werk va" mevrouw Kok uit Den Haag endes twee weken van september zjr> reserveerd voor een expositie van Lieshout uit Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2