72 Spannend slot volleybalcompetitie Promotiekansen Texel definitief verspeeld 3—0 winst op DWOW Zware koers voor Wielervereniging Oosterend handhaaft zich Texelse Boys C2 kampioen n eriodetltel voor DH Henk Witte werd koningschutter Weinig animo voor zonnige puzzelrit Klein verlies voor SVC Zaalvoetbalnieuws Schietoefening Postduivenvlucht ISDAG 26 APRIL 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 .A l\'I <4 n.r. achterste rij jeugdleider Theo Bakker. Ruud Bakker, Marcel Witte. Kees Jaap Hin, Norbert Smit. Jeroen van Hoof. Ruud van de Wetering, gdleider Jen Maas. Op de voorste rij Martin de Vries. Peter Witte, Ronald Witte, P!m van Meerwaarden, Mark Cosslett, Romein Dros, Richard ga een nerveuze wedstrijd wist lelse Boys C2 met een 4—0 zege SVAP 74 C2 het klassekampioen- lap voor zich op te eisen. SVAP >nd onderaan. Drie van de vier alpunten werden door Mark sslett gescoord, het andere door mein Dros. lomein Dros leverde ook de ouverture >r het vierde doelpunt in de 59e mi nt, waardoor Cosslett voor een leeg doel kon inschieten. Dros had overigens duidelijk last van de spanning die dit du el met zich meebracht, een spanning die flink verhoogd werd door een supporter die de tweede helft constant met luide stem kritiek op zijn spel stond te leveren. Het eerste doelpunt viel al in de tiende minuut. Cosslett kon na een solo de bal tussen de palen doorwerken. Het twee de doelpunt kwam op naam van Dros die in eerste instantie een penalty miste, maar hem in tweede instantie toch ach ter de keeper wist te werken. In de vijftiende minuut omspeelde Cosslett de keeper met als gevolg het derde doelpunt. Zaterdag 23 april 1983 Afdeling Noordholland: De Koog/Z-Flamingo's Huiswaard-Cocksdorp AFC 3-SVO/Z 2 SVO/Z 3-AFC 6 Junioren: SRC A3-Oosterend A1 De Koog B1-ZAP BI Oosterend B1-ZAP B2 Oosterend C1-Zeemacht Cl Zeemacht C3-0osterend C2 Tex. Boys C2-SVAP C2 Pupillen: Afdeling D: Oosterend Dl-Oosterend D2 Tex. Boys D2-De Koog D1 Afdeling E: Oosterend E1-De Koog (m.l Afdeling F: Oosterend F1-Texel F3 Oosterend F2-Texel F4 Dames: Geelzwart-Oosterend 1-4 Meisjes: 6-1 2-0 Oosterend-Winkel 1-3 Zondag 24 april 1983 4-4 c\ a Vierde klasse KNVB: uH Texel-Kolping Boys 1-1 3-5 Afdeling Noordholland: 1-4 DWOW-Oosterend 0-3 2-3 ZDH-Dirkshorn 1-0 0-6 Texel 2-Berdos 2 2-2 0-1 Texel 3-JVC 3 5-0 4-0 Oosterend 2-Zeemacht 3 3-1 ZDH 2-Geelzwart 5 4-1 Succes 5-Texel 4 1-1 Callantsoog 4-Texel 5 1-3 1-7 Zeemacht 5-Texel 6 3-1 0-6 Junioren: 0-1 Texel A-Kaagvogels Al 6-2 Dames: 9-2 De Koog-Vios W 0-1 4-0 Cocksdorp-Flevo 2 3-0 :an tweetal Tevoko teams gaat pstaande donderdag de belang- iste wedstrijd van het seizoen te- moet. In Schagen worden vanaf 7 de zogenaamde promotie- gradatie wedstrijden gespeeld. iet tweede damesteam dat zich op ige afstand van de rode lantaarn inde, blijkt nu toch te moeten mee- gen om een plaats te behouden in de ste klasse dames. Deze trieste verras- wordt veroorzaakt door het terug- nen van een Noordhollands da steam uit de promotieklasse. De ■Ise dames zullen donderdag hard eten knokken om hun plaats te kun- behouden met op dit moment nog bekende tegenstanders uit Den Hel en Schagen. Het tweede herenteam, dat in de tste twee wedstrijden niet definitief it door te drukken naar de regioklas- krijgt in Schagen zijn laatste kans. 3p een prachtige grasmat en on- r een stralende zon streden ZDH Dirkshorn zondag om de periode- il. De wedstrijd werd vooral he erst door zenuwen maar beide ims toonden een grote inzet. :r werd vooral in het begin zeer ge- gd gespeeld en lange tijd zag het er ar uit dat de match doelpuntloos zou ven. De keepers van beide ploegen ren op hun best en zowel de voorhoe- van Dirkshorn als van de Zwaluwen am steeds tot magere afwerkingen de aanvallen. Acht minuten voor tijd k een ZDH-zege nabij. De scheids- bter floot voor een handsbal van kshorn maar de treffer vlak voor doel andde niet in het net. /lak voor het eindsignaal viel de ïlissing Theo Hin „beukte" door de kshorn defensie heen en plaatste het gericht in de touwen: 0—1. Ver- »d maar voldaan konden de Hoorn- s enkele seconden later met de perio ral op zak het veld verlaten. OH mag nu in eenhalve competitie aken wie met de competitiekam- ten naar de tweede klasse promo- rt. ZDH gaat in deze competitie spe- tegen MOC uit Midwoud en Spor- "9 S uit Schermerhorn die ook een pe- letitel behaalden. De ZDH wedstrijd op 27 maart werd gestaakt, wordt nu mei bij GSV in Julianadorp uit beeld. GSV is kampioen geworden ■de 3-1 stand tegen ZDH is in de sco- F verwerkt. Voor beide teams is het ■pelen van de match niet van belang (Behoopt wordt dat de KNVB om die ■n de wedstrijd zal schrappen. De ■trainer die zijn handen niet thuis houden zal in Zeist worden beoor- D'e zaak komt 7 mei voor de 'vB commissie. Door met 1 1 gelijk te spelen tegen Kolping Boys uit Ouddorp is de kans op promotie voor Texel verkeken. Concurrenten Grasshoppers en WGW wonnen beiden hun wedstrijd en zijn daardoor onbereikbaar geworden. Tegen eerste klasser HCSC 2 en Po- lisport 3 uit Schagen mag het team niet falen, daar anders wederom veroorde ling volgt tot het volleyballen in de nau welijks interessante tweede klasse competitie. Overigens mag het volleybalseizoen '82;83 voor Tevoko redelijk succesvol ge noemd worden, vooral dankzij de twee kampioenschappen van dames 1 en he ren 3. Ook het eerste herenteam levert een goede prestatie door op de derde plaats in de promotieklasse te eindigen. Deze successen lijken door te werken in de groei van de vereniging. Met bijna 180 leden heeft de volleybalvereniging een hoogtepunt bereikt. Vooral uit de ei landcompetitie konden vele nieuwe sporters worden verwelkomd. Het bestuur verwacht dan ook een grote opkomst op de a.s. ledenvergade ring op 9 mei in De Schakel, waar zij graag kennis willen nemen van de wen sen en verlangens van de leden, vooral wat betreft trainingsuren en indelingen. Nieuwe leden zijn dan ook van harte welkom. Dinsdag is in sportzaal De Ferrever voor de negende maal het traditio nele koningschieten gehouden door de Handboogschietvereniging „Eilandschutters". Bij dit jaarlijks terugkerende evenement spannen de leden van de handboogschietvereniging met elkaar om de boog, om in een onderlinge wedstrijd onder het toeziend oog van de keizerschutter (die als scheidsrechter fungeert) uit te maken wie van de onge kroonde leden zich voor het lopende ver enigingsjaar Koningschutter mag noemen. Evenals in voorgaande jaren werd het weer een spannende wedstrijd, vooral om de tweede en de derde plaats waar Rein Buijsman en Han Keijser elkaar niets toegaven en dan ook met een gelijk aantal punten eindigden. Waardoor zij zoals de statuten voorschrijven vijf pijlen moesten „na schieten" om zo uit te ma ken wie twee of drie zou worden. Ook hierbij werd de strijd gestreden tot de laatste pijl welke een voordeel van twee punten voor Rein Buijsman opleverde. De uitslag is als volgt: 1. en koning schutter Henk Witte 290 punten: Rein Buijsman 266 punten, maar bij het na- schieten van vijf pijlen 41 punten; Han Keijser 266 punten, en na het na- schieten van vijf pijlen 39 punten. Door deze uitslag is Henk Witte wel licht weer een stap dichterbij de kei zerstitel gekomen, al zal hij dan volgend jaar weer koningschutter moeten wor den, waarna hij de huidige keizerschut ter Simon de Porto zal moeten uitdagen en verslaan om deze titel te bemachtigen. Texel is tegen Kolping Boys geen mo ment in zijn spel gekomen. De Ouddor pers trokken zich massaal terug voor het eigen doel om op deze mnaier in ieder geval één punt mee naar huis te nemen. Geen mooi voetbal dus voor het talrijk opgekomen publiek. Wel volop span ning vanwege de grote belangen voor Texel De start van Texel was goed. Met goed opgezette aanvallen over de vleu gels ontstond er al dadelijk paniek bij- Kolping Boys. Met name Brahim Kahaty was door zijn agressieve speelwijze een voortdurende plaag voor de Ouddorpers. Wanmneer hij wat meer steun had ge kregen van zijn middenvelders was er voor Texel beslist meer uitgekomen. Nu moest het komen van een paar inciden tele individuele acties die een tweetal scoringskansen opleverde. Rob van de Stap zag een goede voorzet op de lat belandden en Gerrie Plaatsman was dichtbij een treffer toen de keeper van Kolping Boys een schot van hem liet Zondagmiddag werd de tweede puzzelrit van de MAB-club Texel met zonnig weer verreden. Mogelijk hierdoor kwamen er maar 16 auto's en 1 bromfiets aan de start. De rit, uitgezet door Jan Grisnigt en Anne de Vries, voerde de deelnemers over Oudeschild, De Waal, De Koog en Den Burg naar Den Hoorn. Na 48 kilo meter puzzelen finishte iedereen op Loodsmansduin, waar op het terras de prijsuitreiking was. De uitslag is als volgt: 1. Henk Hin 37 strafpunten, 2. Dirk Westerlaken 41 strafpunten, 3. Jan de Wit 42 strafpun ten, 4. J an van Maldegem 42 strafpun ten en 5. Annie Dogger. De volgende puzzelrit is de Herfst - rit" die wordt verreden op zaterdaga vond 1 oktober 1983. Afgelopen zaterdag speelden de heren van SVC weer eens een wedstrijd. Men is dit jaar laat klaar met de competitie en diverse spelers kunnen zich nu al slecht vrijmaken voor een match. Zaterdag toog men met slechts 9 man naar Alkmaar om tegen Huiswaard te spelen. Nauwelijks had de scheidsrechter af gefloten of de bal zat al achter keeper Stolk in het doel: 1—1. Tien minuten la ter kwam de bal vanuit een hoekschop recht op de slof van een Huiswaard spits. Een voltreffer en daardoor 2—0 was het gevolg. De SVC-ers kregen wat meer lucht en wisten soms het straf schopgebied van Huiswaard te bereiken. Maar met 9 man was het niet mogelijk om echt gevaarlijk te worden. Toch draaide SVC vrij sterk want ook de tweede helft werd verder doelpunt loos afgewerkt. Iets wat Huiswaard erg irriteerde, maar niet tot ernstige overtre dingen leidde. Een sportieve, eervolle nederlaag voor 9 SVC-ers. glippen maar meer dan een hoekschop leverde dit niet op. Het spel van Texel werd steeds onrustiger en elk overleg verdween. Lange ballen De tweede helft hetzelfde beeld. Met lange ballen probeerde Texel zijn tegen stander onder druk te houden. De de fensie van Kolping Boys had hier weinig moeite mee. De Ouddorpers kwamen na een kwartier spelen zelfs op een 1—0 voorsprong. Een voorzet van links werd door een opkomende middenvelder via de onderkant lat snoeihard ingeschoten. Texel moest nu risico's nemen en ging met man en macht in de aanval. Jan de Lugt werd gewisseld voor Nico Scher mer maar Kolping Boys wist van geen wijken. Met nog een kwartier te spelen kwam Henk Jan Klok Gert Pansier ver vangen. Door de aanwezigheid van Klok raakte Kolping Boys enigszins in paniek. Daardoor kon Henk Groen 10 minuten voor tijd Texel uit een scrimmage met een kopbal op gelijke voet brengen; 1—1. De resterende tijd werd er niet meer gescoord en wist Texel dat de pro motiekansen verkeken waren. Afgelopen week kwam in de eerste klasse zaalvoetbal alleen Gempo uit te gen de Jelleboog. Gempo won met 3—1. In de tweede klasse speelde Ooste rend 4 knap gelijk tegen Nioz 2. ZDH 3 won verrassend met 2—1 van Gamma 4. Kop-loper Mantje 2 won met 6—1 van A+O 2000 2. In de derde klasse speel den De Koog en Verenigde Schilders met 2—2 gelijk. Question 3, misschien op weg naar een kampioenschap, won met 4—1 van Rab 2, terwijl naaste con current Slufterhoek met 5—1 van KSMT 3 won. Seizoen De rayoncommissie Texel is al druk doende met het nieuwe seizoen. Dit is de laatste week dat men zich nog kan opgeven voor seizoen 1983-84. Zoals be kend dienen alleen mutaties te worden opgegeven. Zowel bij de dames en de ju nioren zijn er overigens nog mogelijkhe den om met nieuwe teams in te schrij ven. De rayoncommissie heeft ook besloten om junioren die geen plaats kunnen vinden bij bestaande teams in eéh team te plaatsen. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij J. Raven (02220-2334). Programma zaalvoetbal: Woensdag 27 april: 17.30 u. Zeeaas Veldman-Alkema 18.00 u. Ratronics-ZDH 18.35 u. Tex.Boys 1-KSMT 19.30 u. Datsun 4-KSMT 3 20.20 u. Jelleboog-De Mok 21.15 u. De Koog-Slufterhoek 22.05 u. Tex.Boys 1-Nioz 1 Zaaldienst: ZDH. Donderdag 28 april: 17.30 u. Zegel Modes-Nuts/Dubbeldik 1 18.00 u. Cafeetje-Bremakker 18.35 u. Tex.Boys 2-Datsun 20.20 u. Texel VetrRab 21.15 u. ZDH 3-Gamma 4 22.05 u. A+O 2000 2-De Koogel Zaaldienst: Question Vrijdag 29 april: 17.30 u. Datsun-Pakhuus 18.00 u. Citroën-Buro Eelman 18.35 u. Gempo-ZDH 2 19.30 u. Texel-Den Helder 20.20 u. Question 2-Oosterend 3 21.15 u. KSMT 2-Nioz 22.05 u. Dubbeldik 3-Gamma 3 Zaaldienst: De Koogel. Op de Breezanddijk wordt op 3 mei van 10.00 tot 17.00 uur met 76 mm geschoten. Op 4 mei wordt van 10.00 tot 19.00 uur met 76 mm geschoten. Oosterend is er in de uitwedstrijd tegen DWOW uit Wieringer- werf in geslaagd de degradatiezone te ontlopen.. De 3—0 over winning die de Oosterenders behaalden betekende dat DWOW, Petten en CSV het volgend jaar in de derde klasse moeten pro beren. Met nog één wedstrijd te spelen is SVO onbereikbaar ge worden voor deze drie concurrenten zodat deze laatste uit wedstrijd tegen Petten eigenlijk een formaliteit is geworden. Onder leiding van de goed leidende scheidsrechter J. Mol ontstond in Wie- ringerwerf een merkwaardige wedstrijd. Een sterkere Oosterend ploeg die moeite had de zenuwen in bedwang te houden tegen een vrijuit spelend DWOW dat toch al wist dat er voor hen niets meer op het spel stond. Zeer moeizaam kwa men de Oosterenders voor rust op een 1—0 voorsprong via Gerard Legierse. Al spoedig na rust nam opnieuw Legierse nummer twee voor zijn rekening, terwijl halverwege de tweede helft DWOW ver dediger R. van Boheemen de SVO voor sprong vergrootte door in eigen doel te schieten. Evenals in de succesvol verlopen vori ge wedstrijden kozen de Oosterenders in eerste instantie voor verdedigend voet bal. Achterin mochten geen risico's ge nomen worden en gehoopt werd dat en kele beslissende acties van de Oosterend spitsen Legierse en Piet Koning het nodi ge resultaat op zouden leveren. Zoals zou blijken had deze strijdwijze opnieuw succes. DWOW zocht de aanval maar de Wie- ringerwervers zagen hun aanvallen stuk lopen op de weer sterk spelende Ooste rend defensie. Slechts zeer sporadisch moest SVO doelman Doede de Vries corrigerend optreden. Via snelle coun ters waren de Oosterenders eigenlijk veel gevaarlijker. Vooral Piet Koning speelde bijzonder sterk en betekende een plaag voor de DWOW defensie. Het nerveuze spel van de Oosterenders was er de oor- Zondag werd de eerste wedvlucht voor postduiven vanuit Roosendaal (173 km) gevlogen. De vlucht verliep zeer soepel en de duiven waren terug in korte tijd. De uitslag was als volgt. 58 duiven in concours: A. Keijzer 1, 2, 4, 10, 11; H. Kooger3, 7, 8; G. van Lingen 6;KI. Bruining 5, 12; Sj. Feenstra 9. Zondag wordt een wedvlucht vanuit Strombeek gevlogen. zaak van dat aanvankelijk niet gescoord werd. Vlak voor rust moest er een fout van de DWOW defensie aan te pas ko men om de Oosterenders aan een toch wel verdiende voorsprong te helpen. Een lange pass op Legierse werd door DWOW verdediger J. Zuidema volko men verkeerd beoordeeld. Opgejaagd door Legierse kopte de verdediger te zacht terug op zijn keeper. De Oosterend aanvaller doorzag deze situatie uitste kend en met een beheerste schuiver schoot Legierse het eerste doelpunt langs doelman E. Ruyter. Bevrijdend Na de rust scoorde opnieuw Legierse al snel de bevrijdende tweede goal. Piet Koning begon vanaf de middenlijn een indrukwekkende solo die hem uiteinde lijk alleen voor doelman Ruyter bracht. Koning had zelf kunnen scoren maar de Oosterend aanvaller liet de eer aan Ge rard Legierse die in een nog betere sco- ringspositie stond. De wedstrijd leek gestreden maar toch kreeg juist DWOW in deze fase enkele goede scoringskan sen. N. Gouwenberg schoot op de paal en Oosterend doelman De Vries moest alle zeilen bijzetten om een inzet van een eigen verdediger uit zijn doel te tikken. Ongrijpbaar Al spoedig stelden de Oosterenders echter definitief orde op zaken. Opnieuw Piet Koning legde de basis van de derde treffer. Koning was weer eens ongrijp baar voor de DWOW defensie. Zijn har de voorzet, opnieuw bedoeld voor Le gierse, ketste via het lichaam van DWOW aanvoerder Van Boheemen in het doel. In het nog resterende deel van de wedstrijd kregen de Oosterenders nog diverse kansen om de score op te voeren, maar onnauwkeurigheid in de afwerking was er de oorzaak van dat er niet meer gescoord zou worden. Woensdagavond moest de Wielerve reniging Texel een tijdrit over 2600 meter en een criterium rijden. Bij de C-jeugd werd alleen de tijdrit gereden. De uitsla gen zijn als volgt: 1. Stephan Kikkert 5.21.69; 2. Bas Graaf 5.43.51; 3. Mara Koorn 5.49.58; 4. Frans Witte 5.53.37; 5. Udo Visser 6.04.43; 6. Marco Vlier 6.43.88. Bij de overige klassen werden zowel de tijdrit van 2600 meter en het criterium gereden. Bij de B-jeugd werd Robert Kikkert eerste in de tijdrit met een tijd van 5.08.34. 2. Dennis Boomstra 5.11.58; 3. Josvan Heerwaarden 5.12.45; 4. Simone Winter 5.12.45. Dennis Boomstra werd eerste van het criterium, 2. Simone Winter, 3. Robert Kikkert, 4. Jos van Heerwaarden. Bij de A-jeugd werd Evert Koopman de win naar van de tijdrit, zijn tijd was 4.31.50; 2. Robert Visser 4.38.41; 3. Bas Vaars 4.38.60; 4. Tymen Wit 4.41.99. Richard Koopman was bij de A-jeugd eerste bij het criterium; 2. Evert Koop man; 3. Robert Visser. De tijdrit in de B-poule werd gewon nen door Niels Collou 4.13.23; 2. Gijs Janze 4.17.71; 3. Jan Huydink 4.18.56. Het criterium in de B-poule werd gewon nen door Jan Huydink, 2. Niels Collou, 3. Simon Appel. Bij de A-poule werd de tijdrit gewon nen door Edo Kooiman in de tijd van 3.52.47. 2. Mark Bakelaar 3.59.36; 3. Niels Evers 4.00.78; 4. Jos Huisman 4.01.26. Ronald van Boven en Hans Koorn eindigden gelijk in de tijd van 4.05.66. Het criterium bij de A-poule werd ge wonnen door Jos Huisman, 2. Paul van Arhem, 3. Edo Kooiman. Bij de veteranen werd Gerrit Terwindt eerste bij de tijdrit, zijn tijd was 4.22.20; tweede Piet Roeper 4.25.88. Het criterium voor de veteranen werd ook gewonnen door Gerrit Terwindt, tweede was Piet Roeper en derde Martin Visser.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7