Cjroen *7wartsJ~exeh in het harL, Zilveren medaille voor dienstbare kruidenier Oude sfeer hersteld in De Lindeboom Donderdag lotenverkoping grootscheeps van start 'wm Stichting Texelvakantie Gehandicapten Informatieavond op vrijdag 13 mei Toch nog concert Helders orkest JAARGANG Nr. 9778 DINSDAG 3 MEI 1983 edactie Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266; Oosterhof, Golfslag 32, Den Burg, tel (02220) 4988 en iek van der Heijden, De Kaai 17, Oosterend, tel. (02223) 964 oor advertenties, abonnementen, etc anqeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg lefoon (02220) 2741. na 18.00 uur 4881 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ16,60 per kwartaal 70 cent incasso; los 65 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr 46 99.17.636. Rabobank nr 36.25.01 742, NMB nr. 67.34.60.398. Mensen die ter gelegenheid van koninginnedag een onder- icheiding krijgen zijn meestal werknemers en de aanleiding is leel een rond aantal jaren dat zij hun taak hebben verricht, ivaarbij de werkgever over het algemeen het initiatief neemt door de onderscheiding aan te vragen. Heel anders ligt het bij ie 72-jarige kruidenier Arie Timmer uit Oosterend die donder- lag werd onderscheiden met de eremedaille in zilver verbon- len aan de Orde van Oranje Nassau. Timmer is alleen bij zichzelf in lienst geweest en het initiatief om iem voor het lintje voor te dragen :wam van een van zijn trouwe klan- Die was van mening dat Timmer ils zelfstandige kleine ondernemer isdurende lange tijd enorm veel lienstbaarheid heeft betracht je- lens de gemeenschap. Timmer leek lienen belangrijker te vinden dan ërdienen en was voor vele mensen neer dan alleen maar de leverancier en levensmiddelen. Je kon zinvol net Timmer over allerlei dingen pra- en en hij nam daarvoor de tijd. ,,Je ;unt gerust schrijven dat hij voor ins een maatschappelijk werker res", hoorden we. Velen kennen Arie Timmer als de man lie tot voor kort persoonlijk elke week al ijn vaste klanten (verspreid over een iroot deel van Texel) op de fiets opzocht im hun bestellingen op te nemen. Tim- ner deed dat zestig jaar lang, in weer en vind. Niet alleen de mensen in de dor- ien konden op hem rekenen maar ook de klanten in het Noorden en de Eier- [jandse polder. Het begon allemaal op 1 augustus 1922 oen Timmer als bediende ging werken kruidenier G. de Vries in Oosterend. 1944 nam hij dit bedrijf over. Later iwamen ook een broer en vervolgens ien zoon in de zaak. Een groot deel van Ie omzet wordt verkregen door lezorging. Altijd Arie Timmer toonde zijn dienstbaar- leid ook onder moeilijke omstandighe- len, zoals de oorlog. Na de oorlog werd ij door zijn klanten gehuldigd wegens bijzondere manier waarop hij kans tad gezien om ieder van het nodige te roorzien Naast zijn werk maakte Tim- tier zich onder meer verdienstelijk in het erkelijk werk. Hij was enige tijd voorzit- er van een kerkelijke jeugdvereniging; lok leidde hij het zondagschoolwerk, lestien jaar lang (vier ambtsperiodes) ras hij lid van de gereformeerde kerke- aad van Oosterend en ook zat hij acht aar in het bestuur van de School met de lijbei in Oosterend. ,,De Texelse ge- neenschap heeft grote waardering voor Ie wijze waarop u uw taak heeft ver luid", aldus burgemeester Engelvaart, lie vervolgens Timmer de zilveren me- laille opspelde. De heer H de Lugt sprak namens de klanten een felicitatie uit aan het adres van Timmer. Ook hij schetste staaltjes van opmerkelijke dienstbaarheid waar door Timmer zich tot een gezien man maakte. Niet alleen bezorgde hij de bij hem bestelde boodschappen maar hij voelde zich ook niet te goed om desge vraagd voor melk, brood of vlees te zor gen, dat hij dan bij een ander haalde. Taak De heer Timmer zelf zei blij te zijn met de onderscheiding, die hij graag wilde zien als eerbetoon voor ondernemers die er blijk van geven dat zij een dienende taak hebben. Timmer betrok zijn vrouw in de hulde door er op te wijzen dat hij van haar veel steun heeft gehad. Zij was een belangrijke stimulans. Het is in die lange periode meer dan eens moeilijk geweest. Als Timmer dan verzuchtte: REIS NAAR GEORGIË Voor de 10-daagse vliegreis naar Georgië hebben zich nu meer dan 100 deelnemers aange meld. Vrijdagavond 13 mei a.s. zullen zij elkaar voor het eerst kunnen ontmoeten want dan wordt in hotel De Lindeboom een kennismakings- en informa tieavond gehouden, aanvang 20.00 uur. Twee vertegenwoordi gers van het Amsterdamse rejs- bureau Vernu zullen aanwezig zijn en onder meer een film over Georgië vertonen. Mogelijk zal dan ook meer bekend zijn over het programma dat door de au toriteiten van Tiblisi aan het Texelse gezelschap zal worden aangeboden. Onder de deelne mers aan de reis zijn enkele Texelaars die al eerder in Geor gië zijn geweest. Zij zullen foto materiaal meenemen en ook wat dia's laten zien. Verder zul len de adspirant- Georgiëgangers het nodige ver nemen over het aanvragen van het visum, het afrekenen van de reissom en al het andere dat men weten moet. ,,Wat moeten we?", dan zei zijn vrouw: „Doorgaanl" En dat gebeurde dan met nieuw elan. Timmer bracht ook dank aan zijn broer waarmee hij lang heeft sa mengewerkt en ,,onze Gré" die lange tijd een rechterhand is geweest. Dank bracht hij ook aan de familie De Lugt, een van de vele adressen waar zijn weke lijkse komst zeer op prijs werd gesteld. Elke dinsdagochtend om tien uur stond bij De Lugt de koffie klaar voor Timmer. ,,lk ben al die mensen die mij vertrou wen hebben gegeven, sommigen meer dan vijftig jaar erg dankbaar. Ik heb er al tijd rekening willen houden dat ik met mensen omging en niet met dingen. On der Zijn zegen is het me gelukt om men selijk te zijn", aldus Timmer die zijn me daille beschouwde als ,,niet te zijn ont vangen uit verdienste maar uit genade." Ridder Op Texel regende nog een tweede lint je, maar dat werd uitgereikt in Utrecht. Het betrof de heer W.A. Prins uit Den Hoorn die sinds november op Texel woont en daarvoor meer dan 30 jaar heeft gewoond en gewerkt in Utrecht, waar hij tot zijn vervroegde uittreding bij de gemeente chef was van de Dienst Ruimtelijke Ordening en Verkeer. Prins heeft zich in zijn functie onder andere verdienstelijk gemaakt door uitvoering te geven aan omvangrijke asfalteripgspro- jecten. Naast het geven van leiding aan zijn 90 medewerkers tellende afdeling was hij leraar weg- en waterbouw bij het PBNA. Op Texel is Prins geen onbeken de. Het monumentale huisje tegenover de Hoornder kerk aan de Westerweg heeft hij jaren als tweede woning in ge bruik gehad; thans woont hij er perma nent. Prins werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het door ziekte uitgestelde concert van het Helders Kamerorkest is nu ge pland op zondag 15 mei. Aanvang 11.30 uur, prijs voor iedereen f6,50. Harry Keesom met zijn vrouw, achter de nieuwe bar, temidden van zijn" publiek. Sinds gisteren draait hotel De Lin deboom weer volop. Exploitant Har ry Keesom liet de afgelopen weken een interne verbouwing uitvoeren die er aan heeft bijgedragen dat een praktischer indeling werd verkregen en de oude vertrouwde sfeer is her leefd. Met de heropening zijn geen plechtigheden gepaard gegaan. Har ry Keesom is gewoon begonnen met het vaste voornemen een zo breed mogelijk publiek tot trouwe gasten van het bedrijf te maken. Mede dank zij de borrel die hij cadeau gaf was het gisteren tot na de middag stamp vol in de cafézaal. Keesom en zijn vrouw namen honderden felicitaties in ontvangst en kregen van alle kan ten te horen dat De Lindeboom nu weer helemaal is zoals het grote pu bliek het graag ziet. Het i.,ue meubilair is voor het groot ste deel verdwenen en heeft plaatsge maakt voor oud-Hollandse eikenhouten stoelen en tafels. Op die tafels liggen kleedjes in oud-roze klebr. Dat oud-roze is ook terug te vinden in aanvullend schilderwerk, waardoor met name de „witte" hal achter de monumentale ge vel wat minder steriel is geworden. De onpraktische ingang aan de linkerzijde van het gebouw is verdwenen. De en tree bevindt zich nu weer rechts. Van hieruit zijn zowel het cafégedeelte, de toiletten als de hotelkamers op de bo venverdieping bereikbaar. Een vergader zaaltje op de bovenverdieping is veran derd in een ontbijtzaal voor de hotelgasten. Grote bar In het café is een grote eiken bar met krukken gemaakt, door de firma TEBO in fraai handwerk uitgevoerd. De kleine pantry is vervangen door een royale keu ken. De indeling van het gebouw is af gestemd op een flexibel gebruik. Het is mogelijk om kleine gezelschappen gezel lig (en economisch) van dienst te zijn, maar ook zouden eventueel 500 mensen tegelijk (verdeeld over drie ruimten) kun nen dineren. De Lindeboom beschikt over negen vaste personeelsleden. Met uitzonderling van de chef-kok zijn het al lemaal nieuwelingen die Keesom via het arbeidsbureau heeft aangeworven en die allemaal van Texel afkomstig zijn.' Op het gebouw prijkt de lichtbak van glas in lood die op het oude hotel De Lindeboom (nu Rabobank) stond. De naam De Lindeboom zal vooral als enige juiste naam worden gebezigd. De toe voeging „Texel" waaraan men nooit heeft kunnen wennen is er dus afgegaan. Donderdag a.s. gaat op grootscheepse wijze de lotenverkoop van start ten bate van de Stichting Texelvakantie Gehandicap ten. Huis aan huis zullen op heel Texel de loten worden aange boden; een boekje van zes stuks kost ƒ25,— ;een enkel lot ƒ5,—. De loterij loopt over zes ronden. Wie een boekje van zes stuks koopt doet mee in elke ronde, met telkens kans op de ronde- prijs in de vorm van een kleurentelevisie met video-apparaat ter waarde van ƒ4800— en bovendien kans op de hoofdprijs: een Volvo personenauto ter waarde van ƒ18.000,—. Zoals bekend moet door deze lote rij en door een aantal andere acties die de stichting de komende maan den op touw zet, zoveel geld bijeen komen dat de succesvolle jaarlijkse vakanties van groepen spierdystro- fiepatiënten op Texel tot in lengte van jaren kunnen worden voortge zet. Totaal zullen 60.000 loten wor den aangemaakt. Voor het grootste deel zullen die tijdens allerlei evene menten in de komende zomermaan den aan toeristen worden verkocht, maar allereerst zijn de eigen inwo ners aan bod. Het aanbod (zes loten voor ƒ25— geldig voor alle zes ron den) geldt alleen voor Texelaars. De uitvoering van deze bliksemver- koop is een organisatorisch hoogstandje op zichzelf maar het ontbreekt gelukkig niet aan medewerking. Vooral de vrou wenorganisaties hebben zich graag laten inschakelen voor het goede doel. In de periode 5 tot 14 mei zal heel Texel wor den afgewerkt, elke dag een ander dorp met het daarbij behorende buitenge bied. De Koog en omgeving bijten don derdag de spits af. Trein De burgerij zal het best merken als de lotenverkopers naderen want in het be treffende dorp rijdt een „propaganda- trein" waarin onder andere de te winnen De Volvo personenauto, hoofdprijs van de verloting van de Stichting Texelvakantie Gehandi capten. Wie deze auto heeft gewonnen wordt bekend op 11 augustus als tijdens een spectecu- lair feest Idet ook veel geld in het loetje moet brengeni de trekking plaatsvindt. Volvo wordt meegevoerd en via de luidsprekerwagen zal een beroep op de welwillendheid van de Texelaars worden gedaan. Plaatselijke korpsen en drum bands zorgen voor het muzikale accent. Het is overbodig om te zeggen dat het hier gaat om het beste doel dat men zich maar kan voorstellen. De actie wordt in elk dorp door mensen uit datzelfde dorp georganiseerd. Bij het „dorpshoofd" kan men desgewenst terecht voor nade re informatie. Gehoopt wordt dat ieder thans weet waarom het gaat, zodat de lotenverkoopers(sters) die volgens een zeer krap tijdschema moeten werken dat niet bij elke deur hoeven uit te leggen. Hieronder volgt een schema dat voor zichzelf spreekt. De „bijeenkomst" waa rover wordt gesproken is bedoeld voor de lotenverkopers(sters) en andere bij de organisatie ter plaatse betrokken mensen. Donderdag 5 mei De Koog en omgeving: m.m.v. Voorwaarts Mars. Bijeenkomst in restaurant De Meerpaal, 17.30 uur, aan sluitend verkoop in omstreken De Koog. 19.00 uur lotenverkoop in dorp De Koog. Dorpshoofd: de heer F.J. Kaczor, Or- chismient 32, telefoon 02228-634. Vrijdag 6 mei, Oudeschild en omgeving: m.m.v. drumband Margaretha Sinclair. 17.00 uur bijeenkomst in dorpshuis 't Skiltje. Aansluitend lotenverkoop bui tengebied Oudeschild. 19.00 uur loten verkoop dorp Oudeschild. Dorpshoofd: mevrouw K. Boom-van Sambeek, Heemskerckstraat 20, telefoon 02220-2661. Maandag 9 mei, Midden en Zuid Ei- erland en De Cocksdorp: m.m.v. de drumband Excelsior. 14.30 uur bijeenkomst in het vliegveldhotel. 15.00-16.00 uur verkoop in Zuid Eierland. 16.30-17.30 uur verkoop in Midden Eier land. 19.00 uur bijeenkomst in hotel De Hoop, aansluitend lotenverkoop dorp De Cocksdorp. Dorpshoofd: mevr. M. van Maldegem, Slufterweg 234, telefoon 02225-254. Dinsdag 10 mei. Den Burg en omstreken: m.m.v. Kon. Texels Fanfarekorps. 18.00 uur bijeenkomst in hotel De Lindeboom. Aansluitend lotenverkoop in Den Burg. Dorpshoofd: mevr. M. Maasdam. Ko- gerstraat 21, telefoon 02220-3327 (na 17.00 uur). Woensdag 11 mei, 't Horntje en Den Hoorn: m.m.v. drumband D.E.K. 17.00 uur sa menkomst in Havenrestaurant Texel. Lo tenverkoop 't Horntje vanaf 17.00 uur. Mevrouw T. Lap-Stolk, Dageraad, tele foon 02226-666. Lotenverkoop Den Hoorn: Samenkomst 17.30 uur in cafe-eethuis Loodsmanswelvaren. Aansluitend loten verkoop. Dorpshoofd: de heer C.W. Kok, Witteweg 5, telefoon 02226-362. Vrijdag 13 mei. De Waal en omstreken: m.m.v. Drumband Margaretha Sinclair. 16.00 uur samenkomst in hotel Rebecca. 16,30 uur lotenverkoop omstreken De Waal. 19.00 uur lotenverkoop dorp De Waal. Dorpshoofd: mevr. R. Keijser, Pol derweg 29, telefoon 02220-4796. Zaterdag 14 mei. Oosterend en omstreken: m.m.v. drumband Excelsior. 16.30 uur loten afleveren 't Noorden. 17.00 uur lo ten afleveren Oost. 17.30 uur loten afle veren Nieuweschild, lageveld. 18.30 uur samenkomst dorpshuis De Bijenkorf, aansluitend lotenverkoop dorp Ooste rend. Dorpshoofd: mevr. J. Boon- Dijksen, Nieuweschild 8, telefoon 02223-650.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 1