Zaterdagteam SVO promoveert naar eerste klasse Texel verloor laatste match Oosterend en Pette in evenwicht: 3—3 Laatste loodjes waren hard Toneelopvoering te Oosterend Verlies voor Tevoko teams GVT cadeau zorgt voor problemen Zaalvoetbal programma Weer verlies voor SV Cocksdorp Opbrengst collecte kinderbescherming Oosterend won dames derby TX '71 deed het zelf Raadsvergaderin PAGINA 6 TEXELSE COURANT Het gepromoveerde zaterdagteam van SVO. VI n.r. staandetrainer Bep Vonk, Dick Trap, Piet Grlsnigt. Jan Oosterhof, Theo Legierse, Rien Brou wer, Jaap Vlaming en coach Eef Eelman. Zittend: Arco Eelman, Gep Brouwer. Kees Bremer, Marco Drijver, Joost Brouwer en Aart Johan van de Brink. voerder Van Wissen zocht moeilijkhe den. Hij zag kans zijn woede af te reage ren op SVO aanvoerder Jan Oosterhof die tijdens een aanval hardhandig onder uit werd gehaald. Oosterhof reageerde hierop door Van Wissen weg te duwen en toen was de scheidsrechter het zat, vooral toen de Monnickendam aanvoerder ging slaan. Het resultaat was dat twee spelers van Monnickendam en een SVO-er het veld moesten verlaten. Speerpunt Door op Koninginnedag de laatste punten binnen te halen promoveert het zaterdagteam van Oosterend naar de eerste klasse. Een unieke gebeurtenis na een seizoen van ups en downs waarin coach Eef Eelman heeft bewezen van zijn ploeg een overtuigende eenheid te kunnen maken. Het is terecht dat dit team een klasse hoger gaat spelen. De combinatie van routeniers en snelle jongeren houdt een belofte in voor de toekomst. Wel is nog enige aan- 5 vullig nodig wil men in de volgende competitie stand houden. In de voorste 5 linie is SVO kwetsbaar en de spitsen Rien Brouwer en Aart Johan van de Brink kunnen nog wel een derde snelle man gebruiken. Het middenveld is daarentegen zeer Opvallend was het gedrag van Mon- 5 overtuigend en de defensie mag zich nickendam dat weinig met sportiviteit te met de betrouwbare keeper Marco Drij- maken had. Het was begrijpelijkdat men ver ook stabiel noemen. Het volgend SVO de overwinning niet cadeau wilde seizoen zal het vooral op conditie aanko- geven maar het geheel had veel weg van men en wat dat betreft heeft de ploeg spelbederf. Intimidatie leek het devies voldoende longinhoud. De strijd om de maar SVO was daar niet van onder de in- promotie is tot de laatste wedstrijd be- druk. Toen Aart Johan van de Brink in langrijk geweest en dat gaf het trouwe het strafschopgebied een kans wilde be- 1] publiek een enerverend seizoen. SVO nutten werd hij aan zijn arm vastgehou- 3 had zaterdag aan een gelijkspel genoeg den en naar de grond getrokken. Deze maar moest tegen Monnickendam nog overtreding leverde de veroorzaker een 'i alle zeilen bijzetten om deze score tot zware hersenschudding op want hij t ..stand te brengen. De tegenpartij werd stootte zeer hardhandig het hoofd. Voor op eigen terrein het eerste half uur stevig SVO werd het een penalty die Piet Gris- onder druk gehouden en het werd al nigt kon benutten; 1 0. Vijf minuten la- snel duidelijk dat SVO eendrachtig naar ter was het weer raak en wist Rien Brou- winst streefde. Rien Brouwer en Aart Jo- wer Aart Johan van de Brink met een han van de Brink kregen diverse kansen mooie pass de ruimte in te sturen. maar tot scoren kwam men nog niet. Laatstgenoemde passeerde de keeper beheerst. Het tweede volleybal damesteam en het tweede herenteam van Tevo ko slaagden er donderdag niet in goede resultaten te behalen in de promotie-degradatiewedstrijden. Dat betekent dat het dames 2 team degradeert naar de tweede klasse en heren 2 wederom een jaar in de hui dige klasse moest spelen. Beide ploegen vertrokken bijzonder gemotiveerd naar Schagen. Het tweede damesteam had onverwacht veel moeite met de promotiekandidaat uit Schagen, De Boemel 2. De dames uit Tuitjenhorn behaalden een 2—1 zege. Nadat Tevoko redelijk simpel van het Heideree Noord- kop 3 had gewonnen, kon alleen een ze ge van het Heideree team Tevoko voor de eerete klasse behouden Het mocht niet zo zijn, want via een 2—0 zege pro moveerde De Boemel 2 naar de regioklasse. Zenuwen Heren 2 kon in de eerete set tegen Po- lisport 3 de zenuwen nog niet goed de baas: 7—15. De tweede set bewees de kracht en de wil van het Texelse team te gen het in de breedte sterkere Polisport: 15—9. Helaas werd de beslissende set na langdurige strijd een zege voor het thuisspelende Polisport. Promotiekansen lagen alleen nog in een 2—0 zege op HCSC 2 waarvoor de mogelijkheden in eerete instantie niet groot leken. Onderschatting van Helder- se zijde gaf Tevoko de kans na diverse ups en downs een 16—14 setzege te be reiken. De tweede set kenmerkte zich doot het vreemde gedrag van de scheidsrechter waar beide teams veel moeite mee hadden. Tevoko gaf een 12—7 voorsprong uit handen. Bij 14—14 waren de teams op gelijke hoogte. Na emotionele taferelen bij de scheidsrech- terestoel wisten de Texelaars niet te pro fiteren van de voordelige beslissing; 15—17. De derde set kon HCSC 2 in de beslissende fase dankzij opkomende ver moeidheid van de Texelaars in haar voor deel beslissen; 13—15. In verband met het afvaltoernooi van de eilandcompetitie vervallen de trainingen van Peter de Hoogh op woensdag 4 mei. Klappen Deze score wekte bij Monnickendam alleen maar irritatie op en vooral aan- Het geschenk dat de MST onlangs aanbood aan haar afdeling GVT bij het 60-jarig jubileum kreeg in de bestuursvergadering van de Wel- zijnsstichting nog een financieel staartje. MST bood de gym een nieuwe mini- trampoline aan en vroeg nu aan het bestuur in een brief of 25% van dit ca deau (7200,— door de Welzijnsstichting kan worden betaald, bij wijze van in vesteringsubsidie. De subsidieaanvraag werd eerder door de subsidiecommissie afgewezen omdat het verzoek te laat binnenkwam en daarom niet op de in vesteringslijst van de MST voorkomt. Het verzoek was indertijd telefonisch gedaan. De brief waarin werd uitgelegd dat het tijdsbestek waarin de MST over aanschaf moest beslissen zeer kort was geweest, maakte op het bestuur geen indruk. Men hield vast aan het principe van de subsidiecommissie dat de MST te laat was. Wethouder P. Zegere was het meest afwijzend: ,,Ze kregen van de gemeente al een jubileumsubsidie. Moe ten we nu ook nog andere cadeaus gaan betalen. Daar voel ik niets voor." Donderdag 5 mei: 17.30 u. Ratronics 2-NMS 18.00 u. Rentenaar-Oosterend 18.35 u. Nioz 2-Gamma 4 19.30 u. Nioz-Mantje 2 20.20 u. Tex.Boys 2-ZDH 3 21.15 u. Oosterend 6-Datsun 4 22.05 u. Question 3-Ver.Schildere Zaaldienst: Gempo. Vrijdag 6 mei 17.30 u. Zeven provinciën-Sluiters O.S. 18.00 u.Ver. Schildere-Nuts/Dubbeldik 2 18.35 u. PH Hotel-De Koogel 19.30 u. Rab-Dubbeldik 2 20.20 u. Oosterend 4-KSMT 2 21.15 u. De Koog-Texel vet. 2 22.05 u. Slufterhoek-Rab 2 Zaaldienst: Mantje. Tot de rust bleef het verder rustig. Daarna ging Monnickendam meteen in de aanval maar veel gevaar leverde dat niet op. Wel wist de ploeg nog een keer te scoren; 2—1. De laatste minuten van deze spannende match was een strijd om elke meter en de SVO defensie met als speerpunt Gep Brouwer werkte alle ballen overtuigend uit de gevarenzone. SVO kreeg soms nog rüimte voor het Monnickendam doel maar de met een knieblessure kampende Rien Brouwer was niet meer in staat de winst uit te bouwen. Na het eindsignaal werd de ploeg met een bos bloemen bedankt voor het harde werken. De heren SVC-ers hebben zich in de laatste uitwedstrijd kranig geweerd, maar toch weer verloren. Vooral in de eerete helft kon men de Niedorpers best aan en was men eikaars gelijke. Slechts één minuut voor de rust werd er gescoord. Een afstandsschot rolde stuiterend door, werd gemist door kee per Stolk en ook rechtsback Jan Brok ken kon er niet meer bij: 1 0. Na de rust werd er wat beter gevoet bald door Nieuwe Niedorp. Tot twee maal toe wist men door te breken en te scoren: 3—0. In een poging om een vierde maal te scoren beging één der SVC-ers een over treding en de scheidsrechter achtte een penalty noodzakelijk. De Niedorpse schutter gaf een vreemd schot op doel (vrij zwak) en keeper Stolk wist 'm te stoppen. Eindstand 3—0. De collecte ten bate van de kinderbe scherming die van 11 tot 17 april op Texel is gehouden, heeft totaalf3758,75 opge bracht, gespecificeerd als volgt: Den Burg f2029,50; Oudeschild f248,35; Ei- erland f82,55; Oosterend f439,20; De Koog f274,65; De Cocksdorp f181,45; De Waal f125,25; Den Hoorn f216,80 en de PH Polder f145,—. Door het 3—1 verlies tegen Zwaag- dijk is Texel op de valreep zijn on geslagen record in uitwedstrijden kwijtgeraakt. Texel startte in deze laatste competi tiewedstrijd in een enigszins gewijzigde formatie. Doelman lepenburg zijn plaats werd ingenomen door de goed debute rende Jan Plaatsman. Nico Schermer speelde linksachter terwijl Sieme Staring naar de rechtsbackplaats was verhuisd. Texel speelde de gehele wedstrijd wat ongeïnteresseerd en de 3—1 nederlaag was hier een logisch gevolg van. Zwaag- dijk speelde met wat meer overtuiging en bepaalde in de eerste speelhelft dan ook het spel. Wel kreeg Texel nog enkele kansen om de score te openen maar het bleek voor de Texel voorwaartsen we derom moeilijk om eenvoudige kansen in doelpunten om te zetten. Het toneelleven in Oosterendi centreerde zich tot nu toe bijna ledig op de kring van betrokkt bij de Jacob Daalder school, kring die ook wel aangeduid vr als ,,de Soos". Mede echter dooi succes van de uitvoering van jaar gaat dat toneel steeds meer eigen leven leiden. Het stuk var jaar, Dóódsimpel", een komii thriller van Jack Pepplewell, zal ook in de Bijenkorf opgevoerd den, vrijdagavond (6 mei) om uur. Voorheen werd de zolder var school gebruikt als theater. Daai echter niet zoveel publiek in. Bovet terugzien op een uitstekend seizoen. Vooral in de eerste seizoenhelft werd met veel spelplezier en overtuiging gespeeld. Bij het naderen van de ont knoping van het seizoen sloop de onze kerheid in de ploeg. Uiteindelijk werd dit voor Texel noodlottig. Te veel punten werden verspeeld in wedstrijden waarin Texel het spel aan de tegenstander dic teerde, maar niet tot scoren kwam. Een herkansing krijgt Texel a.s. zon dag in de derde bekerronde uit tegen HRC (Den Helder). Hier zal Texel moe ten bewijzen dat ze in de top van de vier de klasse thuis horen. was het podium van dusdanig di achtige afmetingen dat het met een spelers al bijna dringen was. Het schooltoneel had altijd de bi ling om projecten binnen de school nancieren. Er is nu echter een soa tuurlijke ontwikkeling aan de gang toneelspelen om de bezigheid zelf Vrijdag zal in de pauze nog we soosverloting worden gehouden te te van de aanschaf van een stent chine. De dorpscommissie stelt dei korf ter beschikking. De vrijdagavt gekozen omdat dan het bal met de East Band tot na het middernac! uur mag doorgaan. Cadeautje Halverwege de eerete helft kwam Zwaagdijk door een cadeautje van de scheidsrechter aan de leiding. Op het door de regen zeer gladde veld tikte Jan Plaatsman de bal met de handen voor de voeten van de Zwaagdijk spits weg. De scheidsrechter vond dit een strafschop waard. Jaap Ureem maakte dankbaar gebruik en scoorde beheerst. Het twee de doelpunt van Zwaagdijk liet niet lang op zich wachten. Uit een corner van links kopte Berepoot de bal knap langs de kansloze Plaatsman. Na de rust een wat agressiever Texel met ook de beste kansen, al bleef Zwaagdijk gevaarlijk. Toen de voor Sta ring ingevallen Rob van de Stap met een slim lobje'2-1 scoorde, leek alles nog mogelijk. Texel zag dit in en er werden achterin wat risico's genomen. Dit resulteerde in de derde goal van Zwaagdijk. Uit één van de counters wist Sjaak de Lange de bal langs de Texel doelman te koppen. 3—1 was een te recht uitslag. Goed gedaan Texel kan met maar drie verloren wedstrijden en een puntenaantal van 29 De dinsdagavond gespeelde wedstrijd Oosterend tegen Cocks dorp is met 4—0 door Oosterend ge wonnen. Beide teams kwamen met hun sterkste opstellingen. Bij Cocks dorp waren het weliswaar wel de sterkste spelers maar niet het sterkste team. Er was weinig van goed samenspel te merken. Met name het SVC middenveld liep veel te vaak ver voor. Hierdoor kreeg de verdediging dan veel werk en dat gaf Oosterend dan de goed benutte ruimte om SVC uit te spelen. In de eerete helft wist SVO éénmaal te scoren. In de twee de helft deden ze dat driemaal, vlot ach ter elkaar. Een duidelijk bewijs dat dit team van Cocksdorp niet vaak samen had gespeeld. Volle winst voor Oosterend. Onder leiding van de uitstekend fluitende scheidsrechter H. van Dijk heeft Oosterend de competitie af gesloten met een gelijkspel tegen Petten. Het reeds gedegradeerde Petten wilde voor eigen publiek de competitie waardig besluiten en de Pettenaren hebben het de Oosteren- ders dan ook behoorlijk lastig ge maakt. Al na een kwartier spelen stond SVO met 2—0 achter via goals van J. Verduin en P. Vlas. De Ooste- renders herstelden zich echter net op tijd en nog voor rust werd de stand weer gelijk getrokken. De doelpunten waren van Frits Bakker en Johan de Waard. Na rust zette Gerard Legierse zijn ploeg al snel op voorsprong maar halverwege de tweede helft verraste J. Ruiter Oosterend doelman Doede de Vries met eei> afstandschot. Al meteen na het beginsignaal van scheidrechter Van Dijk werd duidelijk dat Petten op waardige wijze afscheid wilde nemen van de tweede klasse. Oosterend Onder barre weersomstandigheden, regen en kou, gingen zondagmorgen om 11 uur de deuren van zwembad Molen koog open. De seizoen-opening werd verricht door oudere leden en bestuursleden van zwem- en poloclub TX '71 die in deze de revuegroep „Op de bonnefooi" ter elfder ure moest vervan gen. Wegens ziekte van enkele leden van de Hoornder groep moest men ver stek laten gaan en met behulp van ou derwetse badkleding mocht TX '71 voor zitter Dik Haker een ploeg mede-leden aansporen toch vooral een warme duik te nemen. Het water was blijkbaar nog niet helemaal op temperatuur want de ouderwetse zwemmers kwamen met ke teltjes warm water aandragen. De officiële openingsdaad, de eerste duik, werd eigenlijk niet verricht door TX '71 want tijdens de gymnastische oefe ningen die vooraf gingen aan de „plons" gaf Dik Haker het commando allemaal klaar" en toen sprong de jeug dige Sefanja Brandenburg het diepe in. Even later volgden de nostalgische zwemmers, waarvan de foto getuigt. werd onder druk gezet en doelmi Vries kreeg handen vol werk. Dell renders reageerden vrij apatisch Petten offensief en het was dan a verwonderlijk dat de thuisclub diende 2—0 voorsprong nam. De eerete Petten goal ontstond i vrije trap aan de rand van het strafs gebied. J. Verduin wist het opgi Oosterend „muurtje" te omzeile scoorde fraai. Even later was hel raak toen Piet Vlas uit een corner hinderd in kon koppen. Toen pas de Oosterendere wakker. Rigoreus den de bakens verzet en Petten het vrijwel onmiddellijk bijzonder lijk. Johan de Waard schoot op de Biem Trap miste vanuit een kansrij sitie. Even later was het toch De die de aanleiding zou zijn voor heti Oosterend doelpunt. Hij worstelt! door de Petten defensie en alleer doelman D. Kant werd de Ooi aanvaller onder uit gehaald. St rechter Van Dijk gaf terecht een schop en Frits Bakker maakte geei hij scoorde beheerst Vlak voor rust kwamen beide p op gelijke hoogte via Johan de Gerard Legierse kopte de bal in ten van De Waard die vervolger een fraaie lob de te ver voor zij staande keeper het nakijken gaf. Na rust namen de Oosterer* snel een voorsprong. Johan de speelde zich keurig vrij en lever voorzet op maat af. Gerard Legier op tijd aanwezig voor het Petten i scoorde via een kopbal. Daarna den de Oosterendere het wel. De beperkte zich tot verdedigen en doende vrij gemakkelijk de over» binnen te halen. Ongeveer twintig ten voor tijd mislukte deze opze een fout van Oosterend doelrr. Vries. Een afstandschot van Jan werd door De Vries verkeerd beor en via het lichaam van de Oos doelman verweën de bal in het dl deze gelijkmaker was het gebeu de wedstrijd. Zowel Petten als Si ren tevreden met een punt wedstrijd werd verder plicti uitgespeeld. Dinsdag 10 mei, aanvang 19. vergadert de gemeenteraad. De: luidt als volgt: 1. Vaststelling besluitenlijst raad dering 12 april 1983. 2. A. Ingekomen stukke Mededelingen. 3. Aanschaf afvalzakhouders v noodcamping. 4. Heretraten tegelplaatsen, incf olering lagere landbouwschool 5. Aanschaf adembeschermena delen ten behoeve van de brand 6. Bouwrijp maken industn Oudeschild. 7. Bouwrijp maken terrein voe van 8 woningen aan de StolpwecR,| Hoorri. 8. Aankoop woning en bedrijf! wen gelegen nabij de Hollewal heer J. G. Beere. 9. Verhoging subsidie zwembad band met chloordoseringsinstallatie. 10. Aanschaf 3 rubberboten tenb van strandbewaking. 11. Verlaging rentelasten voorin* gen 1983 van De Bolder. 12. Vakature commissaris nv. A. onderneming Texel. 13. Wijziging Algemene Politie ning in verband met herzied*! Kleine Watereport. 14. Overzicht onvoorziene uitga 15. Behandeling van het voorst# ziging van de regio-indeling van nastieklessen en integratie van' monderwijs in de lessen lichaf* voeding van de lagere scholen

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6