ëxelse Boys wint igen toernooi 1 A I ctiviteiten het zwembad L Van Rijsselberghe wint surfwedstrijd Drie Texelaars in sportviswedstrijd aan Afsluitdijk Van Arnhem 2de bij kampioenschap DOK „Prince Charmin" jeugdkampioen cocker spaniels Zaalvoetbal Cursus scheidsrechter zaalvoetbal Nico Stoter achtste bij landskampioenschap turnen Postd u i ve n vl u c ht Recreatief zwemmen bij de zwemclub De Koog-dames winnen toernooi SVC-dames winnen laatste wedstrijd Zwaluwen 2 kampioen Tafelkeuring hangoren Dauwzwemmen tijdens luilak Activiteiten bij Smash '68 Fiets gestolen gSDAG 17 MEI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De toernooien die dit weekend op de Texelse Boys velden gehouden wer- n, waren weer begunstigd met prima voetbalweer en zijn dan ook weer «r goed verlopen. Alleen tijdens de tweede helft van de laatste wedstrij- n van het veteranentoernooi kwam Pluvius eventjes goed in actie: het re nde hard. Op dat moment was de beslissende wedstrijd aan de gang tus- n SVC. dat vier punten vergaard had. en Texelse Boys dat op vijf winstpun- n stond. Cocksdorp moest dus winnen de de Boys hadden aan een ge- ispel genoeg om de wisselbeker in eigen huis te houden, wat uiteindelijk cte. 3e doelpunten waren duur en er lesten twee strafschoppen aan te pas sen om de eindstand op het score- rd te brengen. In de eerste helft kre- de Boys die gelegenheid en kwa- m daarmee op een 1—0 voorsprong, it nog vijf minuten te spelen leek de ist voor de Boys zeker. Op dat mo ut werd een SVC aanvaller door de ys keeper Henk Spigt, niet volgens de iels in het natte gras gelegd en dat be ende weer een strafschop en een 1 —1 ijke stand die in de slotfase gehand- fd bleef, uitslagen waren: :el-SVO 4-0 0-Tex.Boys 0—0 Koog-SVC 0-1 iel-De Koog 0—0 i.Boys-SVC 1-1 t.Boys-De Koog 4—1 C-Texel 0-1 i.Boys-Texel 3—0 0-SVC 0-1 Koog-SVO 1-2 erdoor de eindstand werd: 1. Texelse ys met 6 punten, 2. SV Texel met 5 iten, 3. SVC met 5 punten, 4. SVO t 3 punten, 5. SV De Koog met 1 it. !DH kon niet meedoen omdat zowel i eerste als tweede nog competitie- Jstrijden moest spelen. Loes Smit- i Sambeek reikte de prijzen uit en kon naar haar vader genoemde wisselbe- uitreiken aan de winnaar van dit toer- Deze beker is nu resp. gewonnen ir Oosterend, Texelse Boys, Ooste- Cocksdorp en nu weer Texelse te winnaars van het pupillentoernooi i Saestum uit Zeist, 2. Texelse Boys, )e Koog en 4. ZDH. Bij de meisjes ju ten werd winnaar HRC met als 2. iringermeer, 3. Oosterend en 4 Texel- 3oys. IVC was in staat om twee teams te le- zwembad Molenkoog zullen dit mseizoen enkele activiteiten ats vinden waaraan men de gehe- omer kan deelnemen. Het doel rvan is het ten dienste zijn van housiaste zwemmers met een ningsprogramma en het binnen- en van anderen in het zwembad. iwim-Jogging is een landelijke activi- welke door de KNZB in het leven is jepen. Het gegeven van deze bezig- i is zeer eenvoudig. Aan de kassa pt men een swim-jogging boekje; ten f5,—. De deelnemers zwemmen keer een afstand: tot 12 jaar 250 me- daarboven 500 meter. Jaarna ontvangen ze aan de kassa zegeltje voor hun swim-jogging ikje. Het eerste is een bronzen boekje irmee in totaal 10 kilometer kan wor- ilegd. Als het vol is ontvangt i een bronzen medaille met 10 kilo- Ier sticker en kan worden verder ge- n met het zilveren boekje. Dit gaat 20 kilometer. De doorzetters gaan ictiviteit is speciaal bedoeld voor die nsen die regelmatig komen zwem- n en zo een doel krijgen om naar toe «erken Vroegzwemmen venals vorig jaar kunnen ook nu r de mensen die vroeg willen zwem- i terecht in het zwembad en wel elke insdagochtend van 7.00 tot 8.00 uur. moet wel in het bezit zijn van een inement of tienbadenkaart. Woens- 11 mei zal er gestart worden Dagelijks trimprogramma mm en activiteit die door het badperso- Izelf bedacht is met de bedoeling om publiek kennis te laten maken met al- li vormen van de zwemsport en te- som op een speelse manier het uit- idingsvermogen op te voeren, ^•n de rand van het diepe bad staat groot bord. Daarop komt dagelijks ander zwemprogramma te staan. Programma is zodanig opgesteld da; redelijke zwemmer het kan roeren Instructie-ochtend zondagochtend tussen 11.00 en uur zal er voor ouders met kinde- die particulier zwemles krijgen gele gerd zijn om te oefenen. Men kan lesplankjes en kurkjes gebruik ma- en het aanwezige badpersoneel zal "regen adviezen geven, fchtingen over deze activiteiten U verkrijgen bij zwembad Molen- telefoon 02220-3373. veren in verband met het uitvallen van De Koog. Het tweede elftal van SVC was wat zwakker. Vooral het middenveld was niet zo sterk. Dat kwam omdat daar de allerjongste meisjes speelden. Opval lende speelster van team 2 was Annerie Broekman. Een keepster had dit team niet en daarom werd er een van de Texel se Boys geleend. Desalniettemin verlo ren ze met 4—0 van Texelse Boys en met 6—0 van Wieringerwaard. Er speelden meer basisspeelsters in team 1 en dit bleek dan ook iets sterker te zijn. Ze speelden gelijk tegen Wieringerwaard en verloren met 1—0 van Texelse Boys. De derde en laatste wedstrijd was tegen el kaar. Team 1 kwam niet in het ritme; team 2 ging met de eer strijken. Met twee doelpunten van Cindy Brokken en Cobie Boon wonnen zij. 10 jaar damesafdeling Het feestje voor het 10-jarig bestaan van de damesafdeling van de Boys werd een zeer gezellige reünie van oud speelsters met hun resp. echtgenoot of vriend. Uit de wedstrijd die zij vooraf speelden bleek dat de meesten zo weer actief zouden kunnen gaan voetballen. Er werd tenminste vol overgave gevoet bald, waarbij de roodhemden met 2—0 aan het langste eind trokken. De KNVB kent geen 10-jarig jubileum maar dat belette Teun de Boer, bestuurslid van de afd. Noordholland, niet om even uit Den Helder over te wip pen om de Texelse Boys te feliciteren met deze mijlpaal. De Windsurfclub Texel hield zon dag de tweede wedstrijd met Olym pische Baan, die meetelde voor het clubkampioenschap 1983, bij Dijk manshuizen. Marc van Rijssel berghe wist als eerste te finishen. Er werd om elf uur met een zeer zwak ke zuiden wind kracht 2 gestart door 25 deelnemers. In de eerste manche had den sommige deelnemers door deze zeer geringe windkracht en de dan in verhou ding sterkere ebstroom lang werk om over de startlijn te komen. De rondbo- dems en lichtgewichten waren zondag duidelijk in het voordeel. De eerste en tweede manche duurden gemiddeld een uur. In de A-poule ging gedurende de hele wedstrijd de strijd om de eerste en tweede plaats tussen Marc van Rijssel berghe, Gerard Roeper en André van den Berg. In de B-poule ging die strijd tussen de sterke dame Irisabelle Molenaar, Rob de Vey en Klaas Jan van der Vis. Na de pauze kwam er gelukkig iets meer wind en verliepen de manches sneller. André van den Berg werd toen winnaar van de vierde manche en Gerard Roeper van de vijfde. Uitslagen: A-poule: 1. Marc van Rijs selberghe, 2. Gerard Roeper, 3. André van den Berg. B-poule: 1. Irisabelle Molenaar, 2. Klaas Jan van der Vis, 3. Rob de Veij. Slechts drie Texelse sportvissers de den mee aan de wedstrijd die op Hemel vaartsdag aan de Afsluitdijk werd ge houden. Van hen viel alleen Rein Kuijper in de pri|zen: hij ving 11 vissen met een totale lengte van 219 centimeter, goed voor de 17e plaats. De eerste prijswin naar had 22 vissen met een lengte van totaal 409 cm. De twee andere Texelse deelnemers, Theo Buren en Jan Heet- huis, vingen resp. 87 en 18 cm vis. Krassekeet Zondag j.l. werd op Texel gevist, bij Krassekeet, om het Texels kampioen schap In de afdeling jeugd (3 deelne mers) werd Victor Maat met 82 cm. eerste en Martin Maat met 18 cm twee de. Er waren 11 senioren die 49 vissen met een gezamenlijke lengte van 1043 cm verschalkten. Eerste werd Frans Bos (152 cm), tweede Wim Verhagen (147) en derde Rein Kuijper (145). Dinsdag 10 mei werd het clubkampi oenschap van DOK (Den Helder) verre den over 90 kilometer. Reeds na tien ki lometer ontstond een kopgroep van tien renners. Na vijftig kilometer werd de uit eindelijke kopgroep geformeerd van drie renners. Einduitslag: 1. Arian Kater, 2. Paul van Arnhem, 3. Henny Koopman. Op de zondag 15 mei j.l. gehouden Kampioensclubmatch van de Ameri kaanse Cocker Spaniel Club Neder land behaalde de reu Prince Char min van het Zwanekroost" «zijn eerste tentoonstellingsresultaten. De 16 maanden oude zwart/witte hond behaalde allereerst in de jeugdklas reuen een eerste plaats, daarna won hij de titel van beste hond uit de jeugdklas- sen en tenslotte ook nog de onderschei ding van beste bonte cocker van de show. Deze hond is gefokt door me vrouw W. de Vries uit Hoofddorp en is eigedom van Ko en Joke Lagerveld uit Den Burg. Totaal waren voor deze show 87 Ame rikaanse Cockers ingeschreven die ge keurd werden door de Duitse keur meester Herr Alexander Prinz von Rati- bor und Corvey en zijn Belgische collega Msr. E. Defraiteur. Woensdag 18 mei: 17.30 u. Buro Eelman-ZDH 18.00 u. Cafeetje-Zegel Modes 18.35 u. De Koog-KSMT 19.30 u. Ver.Schilders-KSMT 3 20.20 u. Rab-Oosterend 3 21.15 u. De Mok-ZDH 2 22.05 u. Mantje 2-Oosterend 4 Zaaldienst: Gamma Donderdag 19 mei: 17.30 u. Datsun-Bremakker 18.00 u. Nuts/Dubbeldik 1-Pakhuus 18.35 u. Oosterend-Tex.Boys 2 19.30 u. Gempo-Dubbeldik 3 20.20 u. Question 3-Oosterend 6 21.15 u. De Koog-Datsun 4 22.05 u. ZDH 3-Tex.Boys 1 Zaaldienst: Rab Vrijdag 20 mei: 17.30 u. Ver.Schilders-De Koogel 18.00 u. Graaf spuiterij-Swarte Schaep 18.35 u. KSMT 2-Tex Boys 2 19.30 u. Texel-Zaanstreek 20.20 u. Jelleboog-Question 2 21.15 u. Gamma 3-Dubbeldik 2 22.05 u. PH Hotel-Nioz 1 Zaaldienst: ZDH De rayoncommissie zaalvoetbal Texel organiseert een cursus scheidsrechter zaalvoetbal. Het ligt in de bedoeling om met deze cursus op 30 mei a.s. te star ten. De cursus bestaat uit een aantal theorieavonden met daaropvolgend een examen. Als dit examen met gunstig ge volg wordt afgelegd begint men onder begeleiding van ervaren scheidsrechters met het fluiten van juniorenwedstrijden. Door een vooraf vastgestelde promo tie/degradatieregeling kan men doorstro men tot de hoogste regionen. Indien men echter alleen juniorenwedstrijden of lagere klassen wil fluiten is dit ook mo gelijk. Bij de aanstelling van scheids rechters voor de diverse te fluiten wedstrijden wordt rekening gehouden met de persoonlijke wensen, bijv. het niet kunnen fluiten op bepaalde avon den. Voor opgave van deze cursus kan men zich wenden tot 27 mei a.s. bij Jan van der Ploeg, telefoon 02220-3605 of Adrie van der Vliet, telefoon 02220-4225. Zaterdag werden in Rotterdam de Ne derlandse turnkampioenschappen heren gehouden. Nico Stoter, leider van GVT had zich voor deze finale geplaatst. Vooral op de eerste toestellen deed Sto ter het uitstekend. Na vier toestellen stond hij nog op de vijfde plaats. Na zes toestellen afgewerkt te hebben eindigde hij op de achtste plaats. Afgelopen zondag werden de Texelse postduiven gelost in Chimay (339 km). Voor veel duiven leverde deze moeilijke vlucht problemen op zodat vele lang moesten wachten voordat hun duiven terug waren. De uitslag was als volgt: G. van Lingen, 1, 2, 9; KI. Bruining 3, 8; H. Hoogerhei- de 4; Sj. Feenstra 5, 6, 7, 11; H Kooger 10; A. Keyzer 12. Evenals vorig jaar gaat ook dit zwemseizoen de zwemclub weer een half uurtje per week recreatief zwemmen. Onder het motto „Niets moet, alles mag" wordt er steeds op de woensdagavond van 20.00 tot 20.30 uur in zwembad Molenkoog re creatief gezwommen. Het is toegan kelijk voor iedereen, de kosten be dragen f30.— per per drie keer. Aan vang 11 mei. Vanaf dinsdag 17 mei a.s is er weer de vroegtraining voor alleen leden van de zwemclub van 7.00 tot 7.45 uur. De heren waterpoloploeg doet tijdens het pinksterweekend mee aan een groot toernooi van de vereniging Aquarius uit Schagen. De jaarlijkse zwemdriekamp die dit jaar in het Gelderse Brummen op 28 en 29 mei wordt gehouden, wordt door een zeer groot aantal leden van ZPC TX '71 bijgewoond. De Texelaars gaan met 65 leden naar deze driekamp toe. Zaterdag 4 juni houdt de zwemclub haar jaarlijkse rommeltjesmarkt, er kun nen nog van allerlei spulletjes bij de be kende adressen ingeleverd worden. Tenslotte doet de heren waterpoloploeg op zaterdagvond 11 juni het zwembad Den Krieck in Breezand aan voor een daar te spelen wedstrijd. Op een sterk bezet damestoernooi (1e klassers en hoofdklassers) in Voorschoten heeft het team van De Koog een uitstekende prestatie gele verd door als eerste te eindigen. Op een zeer slecht veld speelde De Koog zijn eerste wedstrijd tegen Sleu tels. Dit werd een 1 —0 overwinning voor De Koog. De tweede wedstrijd tegen Flamingo's werd met 2—0 gewonnen. Vanwege de barre weersomstandigge- den werden de twee laatste wedstrijden in de poule niet meer gespeeld. Hiervoor in plaats werden tegen deze tegenstan ders penaltys genomen. Van Randstad Sport won De Koog met 2—1 en van Goldstar met 2—0. Hierdoor kwam De Koog in de finale tegen De Zweef. Deze laatste penaltyreeks won De Koog met 3-1. De dames hebben het afgelopen weekend met succes hun laatste com petitiewedstrijd gespeeld, thuis tegen ZAP uit Breezand. De niet zo hoog ge kwalificeerde ZAP speelsters bleken ech ter nog behoorlijk „lastig" te kunnen zijn. De gehele eerste helft was men el- kaars gelijke en hoewel er redelijk veel kansen waren, kwam geen van beide partijen tot scoren. SVC had duidelijk wat moeite in de spits, herhaaldelijk liep men elkaar behoorlijk in de weg. Daar entegen deed de verdediging het echter goed, zodat ook ZAP niet echt gevaarlijk kon worden. De afgelopen week moesten zowel ZDH 1 als 2 belangrijke wedstrijden spelen. ZDH 1 trok op Hemelvaarts dag naar Midwoud om daar de strijd aan te binden tegen Sporting S voor de nacompetitie. Dit werd met 2—0 verloren en dat betekende direct uit schakeling, want de eerste wedstrijd tussen Sporting en MOC was gelijk geëindigd. Zondag ging ZDH naar Schermerhorn om tegen MOC haar sportieve plicht te doen. Het wilde echter niet bij ZDH. MOC won met 4—1 en promoveerde door een beter doelgemiddelde naar de tweede klasse. ZDH 2 moest nog twee wedstrijden spelen terwijl koploper JVC uitgespeeld was. De Zwaluwen moesten twee pun ten uit die wedstrijden halen Vorige week bij Wiron stond Den Hoorn tien minuten voor het einde met 2—1 voor. Een bestuurslid van Wiron ging al bloemen in Den Oever halen maar toen hij terug kwam ging het feest niet door. Het was inmiddels 3—2 geworden voor Wiron. Zondag bij BKC in Anna Paulowna lukte het welDoor twee doelpunten van Hans de Vries was het met de rust 2—1Na de rust stelde Bert Huisman en Peter Bak ker het kampioenschap veilig; 4—1. Op slag van rust kreeg de ZAP keepster ademhalingsmoeilijkheden en moest vervangen worden. De gehele tweede helft heeft ZAP met tien dames verder gespeeld. Tien minuten voor tijd kreeg Cobi Boon een goede schietkans. De reservekeepster stopte de bal echter, maar liet hem weer wegrollen. Heel be heerst kon Cobi Boon de bal in het doel schoppen. De laatste tien minuten wist SVC ZAP van scoren te weerhouden Texelse Franse hangoor fokkers deden in Den Helder mee aan een Tafelkeuring voor oude rammen. Deze keuring, was als proef opgezet en er werd gekeurd naar de Europese standaard in punten. Deze hebben betrekking op de volgende onderdelen van het dier: bouw en type 20 punten, gewicht 10 punten, pels 20 punten, kop 15 punten, oren 15 punten, kleur 15 punten, conditie 15 punten. In theorie kan een dier 100 punten ha len maar dit gebeurt praktisch nooit. Bij- de Franse hangoor rammen wit behaal de P. van de Molen 2 keer 97 punten en een keer 93 punten. Mevrouw Rente naar behaalde ook in deze rubriek 97 punten. Bij de Franse hangoren rammen ijzergrauw wisten Arie Timmer en Me vrouw Rentenaar met hun dieren beiden 96 punten te behalen. Bij de bonte Fran se hangoren rammen scoorde P. van de Molen 96 punten. Tevens wist deze fok ker met een witte Wener ram 97 punten te behalen. G. J. Plaatsman liet nog beste konijngrijze Vlaamse reuzen zien. Het zwembad en de zwemclub TX '71 organiseren samen een nieuw soort activiteit tijdens luilak. Het gaat hier om het zogenaamde „dauwzwemmen", een van het dauwtrappen afgeleide natte activiteit. De deelnemers moeten tussen 05.00 en 07.00 uur een afstand tussen de 250 en 500 meter zwemmend afleggen zon der dat tussentijds het bad mag worden verlaten. Rusten en aan de kant hangen In het bad is wel toegestaan. Deelname kost een rijksdaalder. Daar voor wordt een ontbijt, bestaande uit een luilakbol, een krentebol en een kop warme chocolade of thee verstrekt. Voor deze maaltijd zullen enige banken in de garderobe worden neergezet, ledereen ontvangt bij inschrijving een sticker, en na het volbrengen van de opdracht een „dauwdruppel", een zelfklevende kunststof herinnering. Inlichtingen en opgave aan de kassa van het zwembad. Volleybalvereniging Smash '68 te Oosterend organiseert woensdag 18 mei een fiets- en wandeltocht met handicaprace aan het eind. Aanvang tussen 19.00 en 20.30 uur te Ooster end bij de Bijenkorf. Kosten F1,50 per persoon. Ook organiseert Smash dit jaar weer het buiten volleyballen in Oosterend. In gaande 25 mei wordt er alle woensdaga vonden (behalve 27 juli) gevolleybald op het veldje bij de muzieknis (ingang Oran jestraat). Deze avonden zijn voor ieder een boven de 14 jaar toegankelijk. Deel name verplicht tot niets. Kosten 1,25, aanvang 19.30 uur. Een 25-jarige Texelse ontdekte vrijdag dat haar fiets was gestolen uit de Hoo- gerstraat in Den Burg. Het zwarte rijwiel stond op slot. Het kampioensteam (ZDH 2), v.l.n.r. staand: Arie Kikkert, Peter Bakker, Enno Drijver, Rico Meertens, Cees Landvreugd, Ben Bakker, Hans Steen. Zittend: Bert Huisman, Piet Smits, WUfried Commandeur, Hans Zijm, Hans de Vries, Gerard Timmerman. (Foto Jan de Waal)

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7