I /lantje 2 kampioen weede klasse Max Hagedoorn weer Tetak-kampioen Tegelmozaiek op huis van Fokko Mulder portuitwisseling addeneilanden Dver Alleen zege voor Texla-junioren Pinkstertoernooi Texelse Boys Boys deelname juniorentoernooi SVO-toernooi zaalvoetbal Bossiesdag GVT Openbare trekking loterij orgelfonds Kerkentochten Ruiterexamen op Bornrif JDAG 20 MEI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 n de tweede klasse zaalvoetbal is eerste beslissing gevallen. Het m van Mantje 2 won de wedstrijd en Oosterend 5 met 6—2 en werd irdoor onbereikbaar. Oosterend d aan zonder wissels en was daar- te veel gehandicapt. Dankzij doelpunten van Hans van Sloo- kon Mantje gemakkelijk uitlo- maar de jeugdige spelers van sterend hadden nog wel de icht om tweemaal tegen te Dren. -omotiekandidaat in de tweede klas- was Prins Hendrik hotel dat aantrad in A+O 2000 2. A O kwam al spoe- voor met twee doelpunten en leek een gemakkelijke overwinning af te venen. Het bleef echter over en weer ilpunten regenen waarbij PH hotel 6-5 alsnog de volle winst pakte, or dit resultaat promoveert PH naar eerste klasse, mede doordat het team De Koogel het volgend seizoen bij innna gaat spelen. Jioz 2 en KSMT 2 speelden gelijk. De- wedstrijd werd ontsierd door een ern- knieblessure van KSMT speler ns Witte die in botsing kwam met de iper van Nioz. Oosterend 4 is defini- op de laatste plaats van de tweede >se geëindigd waardoor Oosterend 5 igdeert naar de derde klasse. Ooste- d komt volgend seizoen met zeven ms terug waarvan er dan drie in de de klase spelen. Knap n de eerste klasse is Gamma 3 een ledigde voor de eerste plaats dankzij knappe overwinning op Oosterend Een Oosterend speler was het niet is het de scheidsrechter en verliet al Beidend de zaal. Daarmee had hij zijn en team te pakken dat met drie Jspelers verder moest. Doelpunten- kers bij Gamma waren Van der Meer en Kossen (2); uitslag 4—0. In de ste klasse won Gempo verrassend Jelleboog en Datsun 3 moeiteloos Texel Veteranen. Dubbeldik 3 had ;hts 5 spelers en verloor kansloos van estion 2 met maar liefst 14—0. Dub- dik 2 deed het beter en versloeg in spannende wedstrijd ZDH 2. Dub- Jik 2 is bijna zeker van promotie naar hoofdklasse ware het niet dat Dub- iik voor het nieuwe seizoen nog ir één team heeft ingeschreven. Het rg jammer dat een gerenommeerde Ivoetbalvereniging zover moet terug- en want zelfs de junioren vertrekken r een andere vereniging, n de derde klasse zorgde De Koog bij voor een verrassing tegen Question De Koog liep uit dankzij twee doel- iten van Johan Drijver maar toch [Question met 3—2 te winnen. Sluf- loek maakte geen fouten tegen Vere- le Schilders en won met 4—1. Texel sranen 2 kon Rab 2 lang niet bijhou- en verloor kansloos, evenals KSMT 3t verloor van Oosterend 6. Ratronics In de eerste klasse van de junioren kon Ratronics 1 kampioen worden door een overwinning op Alkema. Het feest ging niet door, want het beter combinerende Alkema won verdiend met 2—1. Beide teams spelen nog een wedstrijd. Alkema dat nu een punt voorsprong heeft speelt tegen Buro Eelman en Ratronics tegen Zeeaas Veldman. In deze klasse won Ci- troën van Zeeaas Veldman met maar liefst 7—0. In de tweede klasse won het Swarte Schaep met 2—1 van de grotere jongens van De Koogel, een niet geringe prestatie. Graaf Spuiterij won van Texel se Boys dankzij o.a. twee doelpunten van Barry Betsema. Niet verdiend Gamma speelde de laatste thuis wedstrijd om een promotieplaats in de afdelingshoofdklasse tegen het Scha- gense Van Geelen. Gamma was zeker niet de mindere en speelde bij vlagen zelf beter dan Van Geelen. Het was ech ter toch Van Geelen dat de overwinning greep, maar verdiend was dat niet. Gam ma had veel pech met het benutten van kansen en kreeg zelfs de scheidsrechter tegen die een doelpunt van Gamma af keurde omdat hij verzuimde de voordeel- regel toe te passen. Gamma 1 is nu kansloos maar Gamma 2 heeft nog een kleine kans. De selectie B-junioren oefende woensdag tegen de selectie uit West Friesland. Deze tegenstander bleek veel te sterk en de Texelse selectie ging dan ook ten onder met 14—0. In de Texelse selectie speelden verschillende jongens uit de juniorencompetitie en deze waren duidelijk niet gewend om twee keer 25 minuten te spelen. De meeste doelpun ten vielen dan ook in de tweede helft. Nog drie weken en de Texelse compe titie is ten einde. De rayoncommissie heeft voor het nieuwe seizoen de teams ingedeeld en zal deze indeling binnen kort bekend maken. Liefst 50 teams heb ben ingeschreven alsmede zeven da mesteams en 22 juniorenteams. Door de deelname van een dergelijk groot aantal heeft de rayoncommissie het voorstel om in de lagere klassen twee keer 20 mi nuten te gaan spelen in plaats van twee keer 25 minuten. Het aantal wedstrijden in deze klassen wordt dan wel groter, zo dat er vaker gespeeld kan worden. Uitslagen: Eerste klasse: Dubbeldik 2-ZDH 2 1-0 Jelleboog-Gempo 0—2 Dubbeldik 3-Question 2 0—14 Gamma 3-Oosterend 3 4—0 Texel VetrDatsun 3 3—6 Tweede klasse: Mantje 2-Oosterend 5 6—2 A O 2000-PH Hotel 5-6 Tex.Boys 2-Oosterend 4 3—0 Nioz 2-KSMT 2 3-3 Derde klasse: KSMT 3-Oosterend 6 2—5 Rab 2-Texe. Vet. 2 5—1 Ver.Schilders-Slufterhoek 4—1 De Koog-Question 3 2—3 Junioren: Citroën-Zeeaas Veldman 7—0 Alkema-Ratronics 1 2—1 Swarte Schaep-De Koogel 2—1 Graaf Spuiterij-Tex.Boys 4—1 Ie sportuitwisseling met de wad- lellanden die op zaterdag 28 en idag 29 mei op Texel wordt ge iden, zal zeer bescheiden van ivang zijn. Het programma blijft chts beperkt tot vijf takken van art en dat kan vooral geweten rden aan de geringe animo op de dere eilanden waar men aanvan- ijk enthousiast was maar waar in het er organisatorisch flink bij i zitten. Ameland vormt op deze touding een uitzondering en mede >m deze eilandgenoten niet teleur te pllen heeft de Sportraad besloten uitwisseling in het kader van de bileumactiviteiten niet af te asten. Ie sporters zullen zaterdag 28 mei op el arriveren en de officiële opening de uitwisseling wordt om 14.00 uur porthal Ons Genoegen verricht door houder P. Zegers. Zaterdagmiddag mogelijk een deel van de avond wor- er volleybal, voetbal, zwem- en ten- vedstrijden gehouden en op zondag- rgen staat alleen nog een sportvis- istrijd op het programma. ,We hebben ons lang afgevraagd of magere programma wel moet door- Nn", zei voorzitter André van der Vliet fcndagavond op de bestuursvergade- ing van de Sportraad. Gezien het en- fusiasme van de verenigingen die wel fPen meende het dagelijks bestuur dat er ter elfder ure niet de brui aan kon Sn. De reiskosten hebben bij de uit- relijke geringe animo een grote rol Peeld en tijdens de vergadering werd lemerkt dat het ontbreken van Spor- len op de andere eilanden ook debet saan de magere opgave. ,,Ze werken maal langs elkaar heen en het was smaal moeilijk regelmatig contact te Isrhouden", aldus Van der Vliet. De Prtraad kan in ieder geval niet verwe norden dat men er niet hard genoeg ^eeft gewerkt. Diverse malen zijn verenigingen van de andere eilanden taderd en ook werd enkele malen met 'orse groep sporters vergaderd in üngen. Voor de clubkampioenschappen hebben de senioren twee ronden gespeeld. De eerste vond plaats in dec./jan. en de tweede ronde is maandag afgesloten. De punten uit beide ronden werden bij elkaar op geteld en daaruit kon worden opge maakt wie de kampioenen in de A- en B-poule waren. Voor de winnaar van de A-poule, Max Hagedoorn. was er naast de gewone beker ook nog een grote wisselbeker, twee jaar geleden beschikbaar gesteld door Peter de Hoogh. Het werd in beide poules een zeer spannende aangelegenheid en in beide poules moest zelfs een beslissingspartij uitmaken wie zich kampioen mocht noe men. In elke poule waren twee prijzen beschikbaar. In de B-poule moesten Ro land Winter en Wilco Bakker een extra partij spelen om te zien wie eerste en tweede zou worden. Roland Winter werd kampioen in de B-poule terwijl Wil co Bakker tweede werd. In de A-poule was het ook spannend en wel tot aan de laatste partij. Na twee ronden eindigden Fred Mosk en Max Hagedoorn met evenveel punten op een gedeelde eerste plaats. Een beslis singspartij was dus ook hier noodzakelijk en deze werd met 21 —12, 21—14 gewon nen door Max Hagedoorn, die hiermee voor de tweede achtereenvolgende keer clubkampioen werd en volgend jaar moet proberen de wisselbeker definitief in zijn bezit te krijgen. De eindstanden in beide poules na twee ronden was als volgt: A-poule: 1. Max Hagedoorn 20 pnt.; 2. Fred Mosk 20 pnt.; 3. Lieuwe van der Veen 16 pnt.; 4. Rinus Vittali 14 pnt.; 5. Martin Janssen 12 pnt.; 6. Ruud Koorn- Neuhoff 7 pnt.; 7. Tiete Faber 7 pnt. B-poule: 1Roland Winter 8 pnt.2. Wilco Bakker 8 pnt.; 3. Rob Bakker 6 pnt.; 4. Nico Vos 5 pnt.; 5. Dienus Bol 5 pnt.; 6. Jaap van Straten 2 pnt.; 7. Ben Roest 1 pnt.; 8. Peter Veldman 1 pnt.; 9. Peter Maas 0 pnt. Jeugd Ook bij de jeugd werden clubkampi oenschappen gehouden, maar hier werd „slechts" één ronde gespeeld. Ook de jeugd was verdeeld in een A- en B-poule. Er werd zeer sportief en energiek om de punten gestreden. Na een lange, span nende race kwamen uiteindelijk in beide poules de volgende eindstanden tot stand: A-poule: 1. Rob Bakker 7 pnt.; 2. Ellis van Eg- mond 5 pnt.; 3. Alexander Bakker 4 pnt.; 4. Jelte van der Kooi 2 pnt.; 5. Hans Segers 1 pnt. B-poule: 1. Jacco Geus 11 pnt.; 2. Melanie van der Kooi 10 pnt.; Arjen Rienks 7 pnt.; 4. Etienne van Bennekom 7 pnt.; 5. Eddy Maas 4 pnt.; 6. Wout Koopman 2 pnt.; 7. Silvio Roest 0 pnt. In tegenstelling met wat eerder is ver meld wordt er na de Pinkstervakantie in de maand juni normaal getraind op de maandagavond in De Ferrever. De jeugd van 18.30-19.45 uur en de senioren van 19.45-21.30 uur. Eindstanden Voor alle Tetak teams zit de voor jaarscompetitie 82-83 er al weer eni ge tijd op. De beide seniorenteams hebben zich kranig geweerd. Met iets meer geluk waren beide teams kampioen geworden. Tetak 1 had de beste papieren in huis, maar verloor in de slotfase van de competitie van één van de zwakste teams, waar door het kampioenschap zeer knul lig werd verspeeld en Tetak 1 voor de zesde achtereenvolgende keer twee de werd in de vijfde klasse. Tetak 2 werd ook tweede in zijn poule in de vijfde klasse. Aan het eind van de competitie stond het in punten gelijk met Rats 12 uit Hoorn. De onderlinge re sultaten waren ook gelijk. Beide teams wonnen een keer met 6—4 van elkaar. Toen werd het aantal sets opgeteld. Re sultaat: beiden 22. Uiteindelijk telde men de resultaten van de hele competi tie op en toen kwam Tetak 2 op 78—22 56) en Rats 12 op 79-21 58), waar door uiteindelijk Rats 12 kampioen werd en Tetak 2 zeer verdienstelijk tweede. Het jeugdteam kon het in de derde klasse niet bolwerken en degradeerde puntloos naar de vierde klasse. De eindstanden zijn als volgt: Vijfde klasse C: Rats 9 10 18 Tetak 1 10 16 Spoetnik 4 10 9 Typhoon 4 10 9 Hooge Huys 12 10 8 Doko 4 10 0 Vijfde klasse L: Rats 12 10 17 Tetak 2 10 17 Polisport 4 10 13 Doko 3 10 9 Tjap Tjoy 5 10 4 Typhoon 5 10 0 Derde klasse C (jeugd): Turnlust J.D. 1 10 20 Typhoon 2 10 16 Doko 4 10 10 Polisport 1 10 10 Rats 2 10 4 Tetak 1 10 0 In september begint de nieuwe na jaarscompetitie 83-84, waaraan Tetak met drie seniorenteams, waarvan één in de zesde klasse en twee in de vijfde klas se, en één jeugdteam in de vierde klasse zal uitkomen. In de samenstelling van de teams zijn wat wijzigingen ontstaan door o.a. het uitvallen van Max Hage doorn om gezondheidsredenen. Hij heeft zich evenwel als reserve beschik baar gesteld, zodat hij evt. in alle teams kan invallen. Dit geldt alleen voor de eerste competitie. Voor de tweede com petitie die in januari 1984 van start gaat. De teams van de honkbalvereni ging Texla kwamen de afgelopen week in totaal drie maal binnen de lijnen. Opnieuw kwamen de junio ren, ditmaal tegen de Flying Petrels, tot het beste resultaat. Zij verloren echter ook een wedstrijd van de Rangers. De senioren dolven het on derspit tegen Heiloo 3. In de wedstrijd tegen Flying Petrels had Texla het beste van het spel, on danks de nerveuze start. De eerste slag beurt van Flying Petrels zette de Texelse jeugd op een 3—0 achterstand. De ver dediging liet een paar steekjes vallen, mede door te weinig geconcentreerd uit spelen. In de gelijkmakende slagbeurt scoorde Texla eenmaal. In de tweede in ning waren de rollen omgekeerd. De ver dediging gaf niets weg en na vier slag mensen was het al wisselen. Texla kwam nu sterk opzetten, scoorde tweemaal. De honken bleven bezet, maar de honk lopers konden helaas niet doordrukken. Inmiddels was het zo hard gaan regenen dat de wedstrijd gestaakt moest worden. Rangers De wedstrijd tegen Rangers ging he laas ruim verloren, door met name matig werpen en vangen in de tweede inning. Het gevolg was dat de Texelse jeugd maar liefst acht punten om de oren kreeg. Hoewel het juniorenteam de rest van de wedstrijd redelijk kon volgen, was het kwaad al geschied: einduitslag 3—12. Deze wedsdtrijd toonde aan dat in verdedigend opzicht het pitchen en catchen constanter moet worden, ter wijl aanvallend de slagkracht nog ver groot kan worden. Heiloo 3 Ook de senioren leden een ruime ne derlaag, hoewel die wat geflatteerd was. Bij honkbal wreekt zich nu eenmaal elk foutje en dit komt in de score tot uitdrukking. Texla begin verdedigend in de eerste drie innings goed. Het veld maakte nau welijks fouten, zodat Heiloo maar een paar honkslagen kon plaatsen. Aanval lend zat het tegen. Er werd veel gesla gen maar de vele hoge ballen waren een prooi voor de verrevelders. Stand 1—3. Vanaf de vierde inning ging het bergaf waarts. Het pitchen verliep minder soe pel, terwijl de reliefpitcher zijn dag niet had. Heiloo voerde de score in een snel tempo op naar 1 14 in het laatste half uur. Een uitslag die niet helemaal in ver houding stond met de gehele wedstrijd. Programma De senioren spelen de komende we ken niet omdat Herons 5 teruggetrokken is uit de competitie. De junioren spelen zaterdag 21 mei een uitwedstrijd tegen Vikingen. De wedstrijd begint om 10.30 uur. Het jeugdteam zal ongetwijfeld meer tegenstand kunnen verwachten, dan in de thuiswedstrijd. Voor de vijfde achtereenvolgende keer organiseert Texelse Boys een groot tweedaags voetbaltoernooi. Evenals bij het 50-jarig jubileum is het evenement ook nu weer gecom bineerd met een damestoernooi, nu voor de tien jaar bestaande dame safdeling. Er wordt gespeeld in vier poules voor de heren en twee poules voor de dames. De deelnemers komen weer uit alle windstreken: s.c. Pesse en Berkhout met elk twee heren en 1 damesteam, Nijen- rode, Vios uit Beltrum, Reigerboys en Ammerstoll met elk één heren en één damesteam; s.v. Vogelenzang met twee herenteams en fc. Schalkwijk met 1 he renteam. Voor de dames komen uit Bel gië op bezoek het voor hen bekende team ,,De Hewian Girls". Bij de heren is ook Texel 3 weer van de partij. De meeste deelnemers overnach ten in tenten rondom de Texelse Boys velden. Zondagavond wordt er geza menlijk gegeten. Daarvoor staat een grote tent klaar waarin ook 's avonds met levende muziek de deelnemers in goede stemming gehouden worden. De wedstrijden beginnen eerste Pinksterdag om half twaalf en de tweede dag om half elf. De laatste finale wedstrijden zijn tweede Pinksterdag om kwart voor vier. De meisjes junioren en de B-junioren van voetbalvereniging Texelse Boys doen 29 mei mee aan een toernooi in Schellinkhout. Voor de B-junioren hangt een lijstje met namen in het kastje aan café De Zwaan. Zaterdag 21 mei organiseert zaalvoet balvereniging Oosterend een toernooi met het volgende wedstrijdprogramma. 9.30 u. Oosterend 2-Datsun 2 9.55 u. Gamma 2-ZDH 10.20 u. Mantje-Question 10.45 u. Datsun 2-Gamma 2 11.10 u. Oosterend 2-Mantje 11.35 u. ZDH-Question 12.00 u. Datsun 2-Mantje 12.25 u. Gamma 2-Question 13.15 u. Datsun-2-Question 13.40 u. Oosterend 2-Gamma 2 14.05 u. ZDH-Mantje 14.30 u. Question-Oosterend 2 14.55 u. ZDH-Datsun 2 15.20 u. Mantje-Gamma 2 De gymnastiekafdeling van de Meersportenvereniging organiseert dins dag 24 mei een spelletjesmiddag voor le den in de Dennen. Het is de bedoeling dat alle leden van 6 tot 12 jaar hieraan meedoen, maar ook leden van andere MST afdelingen zijn welkom. Deelne mers moeten zich om 13.00 uur bij de Beatrixzaal in Den Burg melden. Van daar wordt gezamenlijk naar een speel weide in het bos gefietst Familieleden die als leiding mee willen kunnen zich opgeven bij H. Keijser, telefoon 02220-3873. Dinsdag sluit de lotenverkoop ten ba te van de restauratie van het R.K. ker korgel. De organisatie heeft goede hoop dan alle 10.000 loten te hebben ver kocht, bij het ter perse gaan van deze krant waren er al 9000 aan de man ge bracht. Woensdag vanaf 16,00 uur is de openbare trekking in het kantoor van no taris Boswijk. Belangstellenden kunnen bovendien vrijdagavond in De Linde boom komen kijken of zij een prijs heb ben gewonnen. Dan zal er een afsluiten de feestavond zijn. Dinsdagmiddag wordt een kerken- tocht gehouden. Het vertrekpunt is de N.H. kerk in De Koog, aanvang 14.00 uur. Men maakt de tocht met eigen au to's en degenen die geen auto bezitten kunnen mogelijk met anderen meerij den. Dit wordt bij het vertrekpunt geregeld. Fokko Mulder bij zijn tegelwand. speelt hij weer gewoon mee. De nieuwe teams zien er als volgt uit: Tetak 1: Martin Janssen, Ruud Koorn-Neuhoff, Tiete Faber. Tetak 2: Frans Room, Fred Mosk en Lieuwe van der Veen. Tetak 3: Roland Winter, Peter Maas, Peter Veldman. Reserves: Wilco Bakker, Rinus Vitta li, Max Hagedoorn. Tetak jeugd: Alexander Bakker, Jelte van der Kooi, Rob Bakker en Hans Segers. Donderdag 29 juni kan men op mane ge Bornrif examen doen voor het ruiter- bewijs. Inschrijfformulieren kunnen nog deze week op de manege worden afgehaald. De Oosterender tegelzetter Fokko Mulder heeft één buitenmuur van zijn huis aan de Kotterstraat voorzien van een fraai tegelmozaiek. Het geheel stelt het ontstaan van de tegel voor en is ontworpen door zijn in Bergen woonachtige zwager Bert de Ru. Als materiaal zijn vorstbestendige vloerte gels gebruikt. De voorstelling sluit bijzonder goed aan bij de omgeving, lij nen en kleuren van de omringende muren en muurtjes werden zoveel moge lijk overgenomen. Het idee de muur te betegelen ont stond omdat veel langslopende kinderen erop liepen te krassen. Langs die kant van het huis loopt namelijk het voetpad naar de Slotskolk. Rondom de voorstel ling maakte Mulder een soort lijst door de dakgoot en de hemelwaterafvoer af te timmeren. De muur achter het moza- iek zal dezelfde kleur krijgen als de aan sluitende tegels. De vierkanten links stellen de tegel- vormen voor. Die gaan eerste de aarde in en komen dan gevuld met grondstof weer naar boven. De grote bol stelt de zon voor, die als warmtebron de tegels bakt. Dan gaan de tegels door de molen (een zinspeling op de naam Mulder) en vervolgens bedekken ze de muur. Door bestaande tegels te gebruiken kon het geheel voor ongeveer 74500,— worden verwerkelijkt. Het bestellen van een dergelijke voorstelling bij een fabriek kost ongeveer het tienvoudige. Dan is er echter wel het voordeel dat de kleuren precies naar wens en de tegels precies op maat geleverd kunnen worden. Nu moesten nogal wat tegels op maat wor den gezaagd.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9