GESPIERDE PERFECTIE BIJ TURN-INTERLAND HERRIE mm HINDERT W Landauer aan kop in gezelligheidsrit Begeleiders Peanutbal Schoolmarathon voor basisonderv S.V. Texel Concours Blijde Rijders Judo uitwisseling in Ferrever Wa/es wint Weinig animo voor jeugdkamp Exploitatie Subsidie Crossloop de Koog Sportvissersnieuws Postd u i ve nv I u c ht PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 21 JUN Komende zomer gaat de Sti Texelse Sportraad in het kader v zomerrecreatiewerk samen met ho softbalvereniging Texla een aanti nutbalevenementen organiseren, nutbal is een van het honk- en soft geleide sport, speciaal bedoeld jeugdigen vanaf ongeveer 5 ja; spelregels zijn dan ook aan hen, past. Vandaag (dinsdag 21 juni! voor diegenen die er voor voeli hierin leiding te geven een intro instructiemiddag. Van 16.00 tot uur is er voor de begeleiders de gt heid om het spel zelf te spelen, deze mensen zelf leiding kunnet geven tussen 18.30 en 19.30 uut instructie vindt plaats op het spi van Texelse Boys aan de Haffelder Den Burg. Zaterdag wordt in zwembsi lenkoog een schoolmarathon ganiseerd. Dit evenement d; jaar voor de eerste maal plaat! wordt georganiseerd door het| neel van zwembad Molenkoog menwerking met de zwem- en club TX 71. Van iedere school zullen uit dei 4, 5 en 6 twee jongens en twee i de strijd met elkaar aanbinder school vaardigt dus 12 kinderen elk tien minuten zwemmen om afgelost te worden door een ande ling. Hoewel het prestatie-elemei niet helemaal is verdwenen is dt van dit evenement het recreatie' zijn met de zwemsport en het ond contact tussen de scholen. Om 16.00 uur precies zal de I Koorn, (directeur RST) deze sch rathon openen en om 20.00 uur evenement afgelopen. De 144 mers zulln tijdens de marathon vi worden van broodjes en chocolade. De kinderen van het basisor* die niet meedoen met de wedstrij nen zich in het ondiepe bad vei waar een spelencircuit is uitgezet de speelweide wordt een i loopspel en een levend ganr denspel georganiseerd. Deze spelletjes zijn alleen toe9 voor kinderen van het basisor* Ouders en belangstellenden zijn i in het zwembad. De toegang tijd ze uren is gratis. Het bad zal zate juni tot 15.30 uur geopend zijnv zwemmen. Indeling competitie 1983-1984 vierde klasse A: Alkmaarse Boy dos, Egmondia, Geelzwart, Held! landia T, HRC, Kolping Boys, Texel, VZV, WGW. Het jaarlijkse concours hippiqi ,,De Blijde Rijders" wordt gehou zaterdag 16 juli in De Koog. Deet aan het concours dienen zich i donderdag a.s. op te geven viae 02220-2026. Een paar honderd toeschouwers genoten zaterdagavond in sporthal Ons Genoegen van de turn-interland Nederland-Wales. Dat aantal viel de organi satie. de jubilerende Texelse Sportraad, enorm mee en het was terecht dat het publiek het ondanks andere grote evenementen niet massaal liet afwe ten want de prestaties van de heren turners waren verbluffend. De Engelsen wonnen met klein puntenverschil. Het meest indrukwekkend waren de reu- zendraaien en afsprongen met salto's aan de rekstok. Oefening aan de rekstok tijdens de turn-interland in de sporthal. organisatie bedankt waren, sprak wet houder P. Zegers een tweetalig dank woord waaruit bleek dat hij voor het eerst een turnwedstrijd op dergelijk ni veau meemaakte en zeer had genoten. .Dit was niet zomaar gymnastieken", al dus Zegers. De turners dankten op hun beurt weer het publiek door de eerste aangeboden bloemen tussen de toe schouwers te gooien. Voor het eerst sinds de aansluiting bij de Judobond heeft de Texelse ju doclub Shima afgelopen zaterdag een uitwisseling gehad met ,,Vlug en Vaardig" uit Slootdorp. Aan de uitwisseling namen een kleine 80 ju doka's deel, waarvan 37 Texelaars. De laatst genoemde groep deed het lang niet slecht vooral in de lichtere ge wichtsklassen spraken ze een aardig woordje mee. De uitslagen waren als volgt: Tot 25 kilo: 1. Eeko Haarsma, 2. Jeroen Commandeur, 3. Peter Visch. Tot 28 kilo: 1. Hans Kraay, 2. Bastiaan Tolhuis, 3. Udo Alwin Visser. Tot 31 kilo: 1, Stephan Tolhuis, 2. Shahin During, 3. Simon Bekkeme. Tot 37 kilo: 1. Jesse van de Meent, 2. Jan-Frank Loois, 3. Rob Bruin. Tot 41 kilo: 1, Klaas Schrale, 2. Gabe Haarsma, 3. Anno Dijkstra. Tot 45 kilo: 1. Pieter Verstraten, 2. Darl de Graaf, 3. Mark-Peter Bakker. Tot 51 kilo: 1. Rudie Endenburg, 2. Ed win Schoon, 3. Jaap Velthuis. Tot 72 kilo: 1, Richard Akkermans, 2. Ar jen de Vries, 3. Wilco Schenk. Boven 72 kilo: 1. Kees de Vries, 2. Ferdi nand van Tatenhove, 3. Wietse Boonstra. Ondanks dat Shima nog steeds niet betrokken is bij een competitie aan de vaste wal, mag de judovereniging niet mopperen over de geboekte resultaten. De uitwisseling op zich was een dave rend succes, en is dan ook zeker voor herhaling vatbaar. De judoclub Shima is echter eerst uitgenodigd in Slootdorp te zijner tijd nog eens zo'n judohappening te houden. De Voor het jeugdkamp in Friesland (18 t/m 23 juli) voor leerlingen van de eerste twee klassen van het Texelse voortgezet onderwijs blijkt weinig belangstelling te bestaan. Nog maar tien personen heb ben zich opgegeven. Dit aantal moet minstens worden verdubbeld, wil het kamp doorgaan. Vrijdag a.s. valt de beslissing. Wie mee wil, kan zich tot die dag nog opgeven bij het jeugdwerk, te lefoon 4792. Omdat de gemeente al in september haar begroting wil vaststellen is de uiterste inleverdatum voor verzoeken om exploitatie-Subsidie vervroegd. Ver enigingen en instellingen dienen hun aanvraag voor 1 juli ingeleverd te heb ben. Dit geldt overigens ook voor het aanvragen van investeringssubsidies. Verenigingen die nog geen formulieren hebben gehad kunnen die op de afdeling culturele zaken van het raadhuis (02220-3041) ophalen of verzoeken om toezending. prijsuitreiking aan het slot van de ontmoeting. Veertien wagens van de meest uiteenlopende soorten reden zondag mee in de gezelligheidsrit van de Vereniging voor Vrienden van het Paard: een brik, wagonette, jachtwagen, Zwitserse boodschappenwagen, landbouwwagen, enz. De kop werd deze keer gevormd door een Landauer, eigendom van de vereniging. De wagen die in het verleden meerdere malen is gebruikt voor het vervoer van de bisschop bij de traditionele intocht op Texel, had nu de echtpa ren Oskam en Van Hoorn als passagiers. De landauer zal de komende jaren waarschijnlijk vaker op de weg worden gezien, want het antieke rijtuig is voor trouwerijen en andere feestelijke of stijlvolle gebeurtenissen te huur, compleet met koetsier en palfenier. Zoals gewoonlijk deed de jaarlijkse gezelligheidsrit ook nu zijn naam eer aan. De meer dan zeventig meerijdenden hadden mede dank zij het schitterende weer een 20 kilometer lange fijne tocht, die startte op het parkeerterrein bij Kaczor aan de Keesomlaan en voerde via het Hogeberggebied, Den Burg en de Dennen naar de speelweide aan de Ploeglanderweg, waar gestopt werd voor de koffie. Om twee uur 's middags werd het diner gebruikt in hotel Bos en Duin. Wie nooit een officiële internationale turnwedstrijd heeft meegemaakt zal on getwijfeld onder de indruk zijn geraakt van de rust en de sportiviteit waarmee de prestaties tot stand kwamen. Een storingvrije omgeving was nodig voor de concentratie en die concentratie werd voor enkele turners dan ook wreed ver stoord toen we een flitsfoto maakten. Dat bleek bij dergelijke wedstrijden ver boden te zijn omdat men kan schrikken en zou kunnen vallen. Duidelijk werd dat de Sportraad, GVT en de medewerkers van het Koninklijk Nederlands Gymastiek Verbond een op de minuut kloppend wedstrijdschema aanhielden. Door Ger Praamstra was een dik draaiboek samengesteld om een en ander in goede banen te leiden en za terdagavond bleek dat men op dit tijd schema vooruit kon lopen dankzij een strakke organisatie. De wedstrijd was een uur eerder af dan gepland Nadat om zes uur het Wilhelmus en het volkslied van Wales hadden geklon ken mochten de zes Nederlanders en de afvaardiging van de Welsh Amateur Gymnastic Association" bewijzen dat ze tot het neusje van de turnzalm behoor den. Iedere oefening aan een toestel werd beoordeeld door vier juryleden en voor het ploegentotaal telden de vijf hoogste cijfers per toestel. De Nederlan ders waren uit op revanche omdat ze vo rig jaar in Cardiff met forse cijfers van dezelfde tegenstanders hadden verloren. De Hollandse start was echter niet be moedigend. Bij de vrije oefening won Wales met 1.35 punten verschil. Dit kwam voornamelijk door de vele dubbe le salto's bij de Engelsen, die bij de Ne derlanders ontbraken. Het eerste ap plaus was dan ook voor de Engelse tur ner Ceal Beinou die in zijn oefening tweemaal een dubbele salto verwerkt had. Ook Andrew Morris, de beste West-Europeese turner van dit moment, turnde tweemaal een dubbele salto en één maal een dubbele schroefsalto. Hij Aan de tweede crossloop van SV De Koog namen zondag 73 „renners" deel. Opvallend was de belangstelling van de jeugd. Cees Timmer won hij de heren in de tijd van 29.07 min, Joost Brouwer (de Heintje Davids van de loopsport wedstrijd) was ook weer van de partij en werd derde. Ook Gerard Zoetelief deed het prima en klokte bij de veteranen een tijd van 31.7 min. Zondag om 19 30 uur start de derde crossloop. Uitslagen: Heren: 1. Cees Timmer 29 07, 2. An- dré Brouwer 29.20, 3. Joost Brouwer 29.46. Heren veteranen: 1. Gerard Zoetelief 31.47, 2. W. Timmer 31.48, 3. Piet Schuijl 33.02. Dames: 1. Nel Bruining 22 14, 2. Tilly Eelman 25.21, 3. Margot Preng 28.20. Jeugd: 1. Jef Schuur 19.05, 2. André Timmer 19.14, 3. Norbert Eelman 20.32 Recreanten: 1. Rien Brouwer 16.59, 2. Ronald van de Wetering 17.31, 3. Edu- ard Dijker 17.58. behaalde de hoogste schore (9.40 pun ten) voor deze oefening. Het paardvolti- ge werd daarna door Nederland gewon nen. Opvallend waren de vele missers op dit toestel door vooral de Engelsen, die echter meer risico's namen dan de op safe draaiende Nederlanders. Afsprong Bij de ringen hield vooral de afsprong een risico in zich. Iedere turner maakte toch wel een dubbele salto, al dan niet met een schroef. Ceal Beinou, Andrew Morris en Dick Ooykaas oogstten op dit toestel bewondering o.a. door hun breedte stand. De Engelsen lieten op het paard ver schillende sprongen zien, in tegenstel ling tot de Nederlanders. Zij turnden driemaal een overslag salto en drie maal een „Tsukahara". Het onderdeel sprong werd door de Nederlanders gewonnen en de ploeg kwam toen in punten heel dicht bij de Engelsen. Bij de brug liep het echter heel anders. Hier kwam Neder land duidelijk tekort. Het gemak waar mee enkele Engelse turners een „Diami- dov draai" en een „pirouette tot handstand" maakten, was bij geen en kele Nederlander terug te vinden. Zelfs Rom Lamboo en Dick Ooykaas konden hier niet tegenop. Jager salto Het mooiste toestel bij het herentur nen is het rek. De reuzendraaien en af sprongen spraken ook zaterdag tot ie ders verbeelding en er was een wel zeer verrassend onderdeel. De kleine Veal Beinou probeerde een „Jager salto" Dit moeilijke onderdeel waarbij een salto voorover wordt gemaakt om daarna de rekstok weer beet te pakken mislukte he laas, maar het publiek wist de poging met lang handgeklap te waarderen. Ook Andrew Morris was op dreef en liet een slinger aan één hand zien en als af sprong een dubbele salto met een dub bele schroef. Tweetalig Engeland won de Interland met een puntentotaal van 254.55 op de voet ge volgd door Nederland met 251.85. Nadat alle officiële vertegenwoordigers en de De laatste wedstrijd voor de zo merstop die gehouden werd in de Mok- baai bracht 15 vissers er toe om de baai door te lopen tot aan de geul waarin ge vist zou worden. In de jeugd afdeling waren vier deel nemers. Eerste werd Martin Maat (5 vis sen, 88 cm.), 2e Martin van der Zwaag (2 vissen, 30 cm.), 3e. Victor Maat (1 vis 25 cm Totaal 8 vissen, 143 centimeter. In de senioren afdeling vingen 11 deelne mers 48 vissen, 997 cm. totaal. 1 Cor Huisman (8 vissen, 164 cm.), 2. Arie Maat (7 vissen, 159 cm.), 3. Marius Ste vens (5 vissen, 111 cm.). De volgende wedstrijd voor het kampi oenschap 1983 is op 28 augustus om 8.00 uur bij Paal 12. De stand na tien wedstrijden en voor de zomerstop is als volgt: Afdeling jeugd: Martin Maat 9 358 20 Martin van der Zwaag 7 297 18 Jan Nico van de Ploeg 9 252 16% Victor Maat 6 179 11% De Texelse jonge duiven kwamen deze keer voor het eerst met een kopwind van een wedvlucht terug uit Bordrecht (142 km). De eerste jonge duif werd geklokt door Sj. Feenstra uit De Waal. De uitslag is als volgt: Sj. Feenstra 1, 2, 6, 7: A. Keijzer 3, 4, 5, 10; M. van Daalen 8; KI. Bruining 9; A. Daalder 11. De oudere Texelse duiven kwamen af gelopen weekend terug van het in Frankrijk gelegen Pont ste Maxcense (448 km). Deze langzame vlucht werd gewonnen door G. van Lingen uit De Koog. Zijn duif maakte een snelheid van 58 km per uur. De uitslag is als volgt: G. van Lingen 1, 3, 5, 7; Sj. Feenstra 2, 9; A. Keijzer 4, 6; H. Kooger8; KI. Bruining 10. Afdeling senioren: Rein Kuyper 10 957 86 Cor Huisman 10 933 82'A Wim Verhagen 10 923 91 'A Jan Heethuis 10 847 81 'A Frans Bos 10 806 74'A Ad Souwer 9 728 70 Marius Stevens 9 693 59 Willem Pronk 8 630 63 A Dirk Roeper 10 628 63'A Map van der Zwaag 7 612 63'A Arie Maat 8 548 49'A Paul Verhagen 9 458 50 Theo Buren 6 446 47 Bart de Vries 4 265 30 Dirk de Vries 3 188 22 Kees Jacob Bakker 3 173 16 Jeroen de Vries 2 149 11 Gerrit Kranenburg 2 49 3'A Rob Koopman 1 0 TA De wedstrijden die de visclub deze zo mer op dinsdagavond organiseert zijn voor iedereen toegankelijk.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6