/U3END4 ,,The Genius" De eerste viool Druktepiek bij Teso Geslaagd nsdag De komst van honderden catama rans, het mooie weer en de Dag van de Duitse eenheid waren er oorzaak van dat Teso vrijdag enorme auto- drukte kreeg te verwerken. Nadat het donderdag al vrij druk was ge weest (twee extra reizen ten behoe ve van verkeer dat vrijdag niet durf de te komen in verband met vrees voor staking) was er vrijdag al gauw geen bijhouden meer aan. Tot één uur 's nachts werd doorgevaren. De wachttijden waren ouderwets" lang, nl. tot zeven uur. Dinsdag 21 juni Van 19.00 tot 21.00 uur houdt de sport vissersclub Texel aan het binnenwater bij de Oorsprongweg een gastenwedstrijd. Woensdag 22 juni 21 JUNI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 intermezzo's spelen zij het uiteindelijk klaar. Evenals in ,,My name is nobody" (volgende week als woensdagwestern) is Terence Hill weer uitstekend op dreef en schreef Ennio Morricone weer een grandioos stuk muziek. ,,The Genius" is te zien als woensdagwestern. ,,Vind je het gek, paps... van Dick en mij?" ,,Nee kind", zei Jaap nadenkend in zijn hart innig blij om deze ogenblikken van vertrouwen, ,,maar ik word me er van bewust dat ik een ouwe vent wordt. Mijn meisje Olga, waar ik zelf de poppe tjes voor tekende, en die gaat straks het huis uit..." ,,Nou, zover is het nog niet. En we gaan niet naar Amerika." ,,Nee... maar het is toch een mijl paal Ze kwam opeens naar hem toe, ging op de rand van zijn stoel zitten, sloeg haar arm om hem heen. Ik blijf toch altijd je dochter. Letter lijk en figuurlijk." Hij zweeg, knipte met zijn ogen. ,,Weet moeder er al iets van?" ,,Nee... misschien vermoedt ze iets. Maar moeder had nu eenmaal haar hoop op Tjeerd Beyma gevestigd. Dat wist ik. Het is beslist een teleurstelling voor haar. Enne... ik weet niet of ze Dick zo erg mag." ,,Daar is ze nog niet aan toe, meis- ke." ,,Nee, dat zegt u goed. Ze kent hem nog niet. Maar hij kent haar wél. Dat weet ze, en dat vindt ze niet prettig. Dat geeft haar een onbehaaglijk gevoel." ,,Je bedoelt. hij heeft haar dóór? Je wil toch niet zeggen dat je moeder leeft voor de schijn?" ,,Nee, o nee. Daar is ze veel te... daarvoor heeft ze te veel karakter. Maar ze domineert erg graag, dat weet u toch ook wel. En dat lukt haar niet bij Dick." ,,Wel bij mij?" Olga dacht na voor ze antwoordde. ,,De laatste tijd... veel minder." Vroeger wel?" ,,0 ja, de grond was te koud waar over ze liep." ,,Nu dan niet meer?" vroeg Jaap ge schrokken. ,,Paps... met die boekenschrijverij ben je een veel wijdere wereld bin nengegaan. Vroeger draaide alles om moeder. Nu kan dat niet meer. Mis schien merkt ze dat ook wel." Hij zuchtte. ,,Je moeder is voor mij nog precies die ze vroeger was." ,,Maar u bent niet meer die u vroeger was." Toen zakte Sander naar beneden en informeerde bij Olga of ze wel eens ge hoord had dat er zoiets als koffie bestond en dat een hardwerkende jon geman enz. enz. Jaap nam zijn tijd schrift weer op, maar lezen deed hij met. Vriendschap „Zaterdag gaan we naar Den Bosch", vertelde Jaap aan tafel, „naar de ten toonstelling van Koert Dijk." „Is dat die vent die kilo's verf op zijn doeken smeert?" informeerde Olga. „Wie zijn we?" vroeg Sandra. „We dat zijn Guust de Komnck en Posse en ik. En we gaan met het karretje van Erika van Wittem." „Eén vrouw is drie mannen t'erg", citeerde Sander. „Als dat maar goed gaat", lachte Yvonne. „Nou Guust de Koninck er bij... en dan in Den Bosch..." „Brandewijn met suiker, zoete lieve Gerritje", zette Olga in, maar Sandra zei „Het is hier geen diner-chantant" en Olga sloot haar mond met een klap en een knipoog naar haar vader. Wordt vervolgd Eén van de weinige echte schadegevallen. Deze man werd in de drukte van de start aangevaren door iemand die het niet klaar speelde voorrang te verlenen. iveede overall werden P. J. Spijker en Sterk met een Hobie 16, terwijl de naars van vorig jaar, N. G. Cortlever Ellermeijer als tweede binnenkwa len overall derde werden. et team Langeveld eindigde als :e Texelaars, maar de hoogstge- tste Texelaar was de met de Ameri- tse crack C. Tucker meezeilende 0 Eilander. Zij werden negende met Hobie 16. De prijzen worden echter J aan de stuurman toegekend. e zesde plaats overall was voor de tralische professionele zeiler Brat and met zijn maat RMWhitehead team won de „Worrel 1000", een strijd langs de Amerikaanse kust die een afstand van 1000 mijl gaat. Dry- verklaarde het rondje Texel niet erg arte hebben gevonden. Wel was het ïerste keer dat hij in een wedstrijd dergelijke omvang meedeed. Het is zo verwonderlijk dat Dryland het Ije licht vond, wedstrijdleider Tony Oeveren heeft ook aan de Worrel meegedaan en vertelde hoe het er die wedstrijd toegaat. Etappes van 1 twintig uur zijn met uitgesloten en omt dus veel nachtzeilen op kaart en ipas bij kijken. De wedstrijd neemt eveer drie weken in beslag. De ite keren werd hij overigens non-stop dag uitgevaren. 29 klassen i totaal waren 29 klassen ingeschre ven. De snelste klasse bleek dit keer de Tornado met de Supercat als tweede. Dat is opvallend want volgens hun han dicap zou het andersom moeten zijn. Bij de eerste twintig plaatsen van het alge meen klassement staan opvallend veel Hobie's 16, maar dat is niet zo gek als gedacht wordt want het gaat hier om de grootste klasse (105 ingeschreven deel nemers) gaat. De langzaamste Hobie 16 deed er evengoed nog zes uur en ruim 39 minuten over. Van de Tornado's de den er 15 mee, waarvan er drie bij de eerste 5 (I) zaten. De kleinste klasse was de Spark- klasse met twee inschrijvers. De West duitser H. Stoy wist met 5 uur en ruim 24 minuten de klassetitel op zijn naam te brengen. Aan het eind van de avond reikte bur gemeester J. Engelvaart de overall-prijs uit die voor de winnaars door een vriend in ontvangst werd genomen. Engelvaart zei hierbij dat, hoewel hij kritisch was, er niets op de organisatie en de veiligheid viel aan te merken. ,,Het Rondje neemt zo langzamerhand op Texel een niet weg te denken plaats in", aldus de burgervader. IWonderland band mot zonnige klanken op het strand. witte lijn is de startlijn. Linksboven is de lichtkogel van de start te zien. Ongeveer op het moment van opname hadden de eerste boten de ilijn moeten passeren. De Rabobank Texel houdt in De Linde boom de jaarvergadering; 20.00 uur. Donderdag 23 juni De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft in het raadhuis een openbare ver gadering, aanvang 19.30 uur. Onder an dere geeft de heer C. van Trigt een toe lichting op de wijzigingen in de sociale zekerheid. De oud-texelaar Teunis Dogger slaag de in Amsterdam voor het diploma leraar Werktuigbouwkunde en mechanische techniek. Sergio Leone presenteert in de woensdagwestern Terence Hill en Miou- Miou in een film van Damiano Damiani ,,The Genius" (een genie, twee partners en een uilskuiken) en zoals de titel al suggereert gaat het hier om een komi sche western. Indiananhater majoor Ca bot heeft zich 300.000 dollar toegeëi gend, hoewel dit geld bestemd was voor de indianen. Joe Thanks (Terence Hill) bedenkt een geniaal plan om dit geld in zijn eigen zak te doen belanden. Hier voor bedient hij zich van zijn vriend vijand Bill, bijgenaamd Locomotief" en hun gezamenlijke vriendinnetje Lucy (Miou-Miou). Via allerlei kronkelwegen en kolderieke bliceerd pas als vaststaand kunnen irden beschouwd. fiet alle prijswinnaars bleken aanwe- te zijn. Bijvoorbeeld het winnende >pel was al weer op weg naar Kiel in itsland om aan de pre-olympische dstrijden van de Kieler Woche mee te ïn. Hoewel de voorbereiding van ijndam en De Haas op deze belangrij- wedstrijden eronder zou leiden, iloten de twee zeilers toch aan het dje deel te nemen vanwege het bij- idere karakter van de Texelse dstrijdHetzelfde gold overigens voor eveneens Tornado zeilende J. S. sma en H. Bergsma die als derde bin- ikwamen en die vijfde overall werden, beide teams zijn direct na de dstrijd met speciale voorrang door Te- ïvergezet, zondagmorgen om elf uur ion voor hen de eerste wedstrijd in door L. van Schooten ,,Wat heeft die er nou mee te maken!" ,,0 niks, ik zei het maar zo." ,,Olga en Dick, die maken samen schik", rijmde Yvonne onnozel maar in haar ogen dansten de lachlichtjes. ,,Jou krijg ik nog wel es", dreigde Olga. Maar ze moest zelf lachen, want wie kon er boos zijn op Yvonne? Jij bemoeit je met allerlei zaken die je niet aangaan", wees Jaap zijn jongste dochter terecht. Probeer jij maar eens meneer Baas te behagen, ,,0 die! Meisje van Santen zei hij, dat lijkt nou weer naar niks. Of jij hebt zellef zo zitten knoeien of het meisje waar van je het overgeschreven hebt." Praat ie echt zo?" Hij heeft je in ieder geval door!" meende Olga. „Gaat die film nog door vader?", gooide Sander het gesprek over een zakelijker boeg. „Ach jong, die geeft me grijze haren. Ik hoorde laatst van een schrijver, die dan ook een boek zag verfilmd. Hoe vond u het? vroeg men. ,,'t Had wel iets bekends", zei hij, „maar ik kan het niet helemaal thuisbrengen Het is natuur lijk een beste reclame want het is heel vaak zo dat de mensen eerst de film zien en dan het boek gaan lezen..." „En dan voelen ze zich bekocht, want het is een heel ander boek", lachte Olga. „In ieder geval, ik ben niet van plan het onherkenbaar te laten verminken. Maar ik heb aan Dick een goeie." „Bemoeit die zich daar óók al mee?" vroeg Sandra „Kind, op zakengebied ben ik een baby. Als ik Dick niet had gehad, dan zouden ze me van het begin af in mijn nek gekeken hebben." „Geef jij Dick later de portemonnee maar", adviseerde Yvonne haar zuster, die zich oostindisch doof hield Jaap grinnikte. Sandra kon het niet waar deren, zelfs niet van Yvonne. „En schiet het schilderij al op?" vroeg Olga, opnieuw de steven wendend naar een minder gevaarlijk onderwerp. „Ik weet het niet, kind. Ik mag zelf niet kijken voor het af is." „U kunt toch wel eens stiekum kijken?", zei Yvonne. „Kind, het spieken zit mij niet zo in het bloed als jou Eigenlijk verschrik kelijk dat jij de dochter van een school meester bent „Komt ze nog es vader?" „Misschien wel... misschien komt ze het wel brengen als het af is." „Ik zie d'r al sjouwen", lachte Sander „met zo'n groot schilderij en heel de gemeente achter d'r an „Ze heeft een auto", wist Olga. „Zouden we niet eens wat opschie ten, er komt geen end aan de tafel en ik moet vanavond naar de uitvoering van 't Nut. Ga je mee Jaap?" „Nou..." weifelde Jaap. De Nutsuit- voeringen vermochten hem nooit zo erg te boeien, en hij wou liever vanavond eens rustig wat tijdschriften doorne men. „Mag ik mee, mams?" bedelde Yvonne. „Heb je je huiswerk af?" „Bijna." „Schiet dan op." Boven op de slaapkamer keek Sandra in de spiegel. Dit pakje stond haar goed, wist ze. Ze tipte even aan een grijze lok. Jaap ging niet mee, vroeger was er geen twijfel aan, was hij trots op haar, ging hij graag met haar mee. Mevrouw Van Santen met haar man Langzamerhand werden de bordjes verhangen, ging Jaap een eigen richting uit, draaide het niet meer alléén om haar. Misschien moest zij zelf, zou ze meer moeten richten haar aandacht op hém? 27. Onwillekeurig schokschouderde ze. De tweede viool was een instrument dat haar met lag... „Zeg", vroeg Jaap aan zijn dochter Olga, toen ze samen in de kamer zaten, Sander veilig boven studerend, „wat zat Yvonne toch te grappen over jou en Dick?" „Ach, het kind is zot", zei Olga glim lachend. „U weet hoe ze is, die duvel." „Geen praatjes zo raar", citeerde Jaap veelbetekenend en hulde zich in een wolk pijperook, „of er is wel wat van waar." „Nou ja", Olga wierp achteloos haar boek op de grond, „we zitten nou toch met z'n tweeen... Dick en ik, wij kunnen erg goed met mekaar opschieten. Dat is alles." „Echt alles?" „Nou... wat hém betreft niet. Hij is nogal recht door zee... wat hem betreft stuurden we vanavond nog de kaartjes rond." MeidJaap was nu toch even ge schrokken. Hij had al wel eens gedacht dat die twee het goed met elkaar kon den vinden. Maar hij had Dick van Herpen altijd als vriend en collega be schouwd.... en nu... schoonzoon? Hij lachte vermaakt bij de gedachte' „Wat is daarom te lachen?", vroeg Olga, meteen in de verdediging. „Ik lach eigenlijk om mezelf, dat zoiets nooit bij me opkwam. Maar hij is toch veel ouder dan jij." „Niet zo gek veel. En dat wordt ieder jaar beter, zegt hij." „Lijkt me rekenkundig niet juist." „Nee, heb ik ook gezegd." Ze lachten nu opeens allebei. „En jij... hoe denk jij er over? Dat wil zeggen als je me dat vertellen wilt. Neem me niet kwalijk als ik me met jouw zaken bemoei." „Het zijn toch wel een beetje jouw zaken ook, paps. Ik ben toch de oudste dochter." „Je bent een schat. En Dick v an Herpen is een fijne vent Hoe meer ik hem leer kennen, hoe meer ik dat ga vinden." „Moeder had geloof ik wel een beetje op.... Tjeerdgehoopt, niet?" „Ach, Tjeerd, blijft al zijn leven een groot kind. Ik moet een man die me de baas kan." „Ik vind jou zelf nogal een baas." „Ben ik ook, juist daarom. Ik lijk wel zo zelfverzekerd, paps, maar ik ben lang niet altijd zeker van mijn zaak. Ik zwam er soms maar omheen met een hoop poeha en dan begint Dick en die gaat er niet met de notte bijl aan staan, maar die dringt dan opeens tot het hart van de kwestie door en als je van daaruit de zaak gaat bekijken, nou... dan schaam ik me soms over mijn gezwets." „Noemt hij het zo?" „Hij? Ik geloof dat hij me veel te serieus neemt." „Daar zou ik maar niet zo rouwig om zijn. Andersom is erger

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9