Promotie Zeehondjes geboren TV-VIDEOSET VOOR G. LEGIERSE -COLLECTION YÊRGEeiT fflflflR FAMILIEBERICHTEN Diefstallen Werklozen niet aan de slag bij gemeente Visser verbouwt sociale werkplaats VERVOLG VAN PAG. 1 Diavertoning en kerkentocht Open huis Cocksdorper kustzeilvereniging Ander beleid bij bestemmingswijziging agrarische gebouwen Bergingen bij Krim-caravans Geen bezwaar meer tegen hotelbouw Zon, maan en hoog water Permanente bewoning in zomerwoning WD-forumdiscussie begint om 18.00 uur intcrcanl geboorte- en huwelijkskaarten PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 JUNI bruidsi Donderdag 23 juni De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 24 juni De N.V. Teso heeft in het Havenrestau rant van 't Horntje de algemene verga dering van aandeelhouders, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 juni De Wielervereniging Texel heeft club kampioenschappen voor jeugd en senio ren op het parcours Bernhardlaan, aan vang 18.00 uur. Zondag 27 juni Tussen 12.00 en 17.00 uur kan bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat in Den Burg worden gestart voor een wielertoer- tocht. (zie bericht elders in deze krant). Maandag 27 juni De Wielervereniging Texel heeft een nieuwelingenwedstrijd met jeugdont- moeting, aanvang 15.00 uur. Een Texelaar liet de politie weten dat zijn jas en zijn bromfietshelm waren gestolen terwijl hij in een horecabedrijf verbleef. Een en ander had een waarde van f520,—. Een 20-jarig meisje raakte haar zwarte leren handtas met inhoud als gevolg van diefstal kwijt, toen zij in een dancing in Den Burg was. Het moet gebeurd zijn tussen vrijdagavond 22,00 uur en zater dagochtend 2.00 uur. In de tas zaten stripboeken, haarborstels en een porte monnee met o.a. een Rabo bankpasje en eurocheques met het nummer 3625.40.357. Gerard Legierse uit Den Burg is winnaar geworden van de tweede ronde van de loterij van de Stichting Texel-vakantie Gehandicapten. Hij kreeg dus de prijs, bestaande uit een Philips kleurentelevisie met videore corder met een totale waarde van f4800,—. ,,lk koop heel vaak loten maar heb nog nooit iet? gewonnen. Dit vind ik heel erg leuk," aldus Le gierse die zijn prijs dinsdagavond of ficieel in ontvangst nam (zie foto) van burgemeester J. A. Engelvaart, voorzitter van de Stichting Texel- vakantie Gehandicapten. Het oprichtingsbestuur was er ook voldaan over dat de prijs bij een Texelaar terecht kwam. De prijs van de eerste ronde (ook een kleuren tv/video) werd gewonnen door iemand op het vasteland. Omdat veel loten die naar het vasteland gingen met grotere aantallen zijn ge kocht en vervolgens doorverkocht, is de naam van de eerste winnaar zelfs nog niet bekend. De video/tv set voorzag bij Legierse overigens niet in een dringende behoefte, want hij had onlangs al derge lijke apparatuur gekocht. Een van de in stallaties is daarom vanaf heden te koop. De loterij loopt overigens prima, hoe wel de grote slag (tijdens het drukste deel van het toeristenseizoen) nog geslagen moet worden. Bij het aan de man brengen van de loten krijgt het bestuur van de stichting binnenkort hulp van de strandbewakers van de KNBRD., De badmeesters zullen vrijdag in de kan tine van het Natuurrecreatiecentrum worden geïnformeerd over het doel van de stichting, zodat ze bij het aanbieden van de loten een juist en overtuigend verhaal kunnen afsteken. B en W zien geen mogelijkheid om werklozen met behoud van uitkering bepaalde gemeentelijke taken te la ten opknappen. Men stond niet af wijzend tegenover het idee maar men is tot de conclusie gekomen dat inzet van vrijwilligers ten koste zou gaan van structureel werk dat door gewone werknemers behoort te worden uitgevoerd. Aanvankelijk leefde de gedachte dat er toch wel bepaalde incidentele kar weitjes zouden zijn die door werklozen op vrijwillige basis zouden kunnen wor den uitgevoerd zoals het vervangen van wonmgkaarten op het bevolkingsregister en het opzetten van een hinderwetkar- thoteek. Dit is namelijk ongewoon, kort durend werk waarvoor geen vaste krach ten zouden worden aangetrokken. Dat meenden althans de ambtelijke advi seurs. Het college is het daarmee blijk baar niet eens. Elders in het land worden werklozen wel aangetrokken om ge meentelijke werkzaamheden uit te voe ren, maar daar staat men op Texel afwij zend tegenover omdat hiermee maar al te vaak reguliere arbeidsplaatsen worden uitgespaard. Het Bouw- en Timmerbedrijf Visser uit Oudeschild zal (als de gemeenteraad en het ministerie van sociale zaken er mee akkoord gaan) de verbouwing van de sociale werkplaats De Bolder uitvoe ren. Visser schreef op uitnodiging in voor f619.564,— op basis van werkomschrijving. extra inspanningen te doen op het ge bied van promotie. Vol is vol In de N. H. kerk van De Koog is maan dagavond een diavertoning over Texel. Aanvang 20.00 uur, kosten één gulden. Dinsdagmiddag start bij diezelfde kerk om 14.00 uur een kerkentocht. Deze tocht is voor mensen met een auto, maar niet-autobezitters kunnen zo mee rijden. Aan deze tocht zijn geen kosten verbonden. Nu de Ronde om Texel nog vers in het geheugen ligt, houdt de C.K.Z. op zon dag 26 juni open huis voor een ieder die zich tot het catamaranzeilen voelt aan getrokken op het strand bij paal 33. Van 13.00 tot 17.00 uur bieden de leden gele genheid om mee te zeilen. B en W zijn van plan het verkopen van agrarische bedrijfsgebouwen als burgerwoning minder makkelijk te maken dan thans het geval is. Tot dusver wordt na het verkrijgen van positief advies van de agrarische deskundige doorgaans vlot meege werkt aan het wijzigen van de agra rische bestemming in een zg. E- bestemming, maar in de toekomst wil men eerst nagaan of van agrari sche zijde voor dergelijke boerderij en ook belangstelling bestaat. Is dat het geval, dan zou de betrokken boer voorkeursrecht moeten krijgen. De laatste jaren zijn vrij veel boerderij en op Texel aan hun agrarische bestem ming onttrokken. Afgezien van een be scheiden erf werd het land dan aan boe ren in de omgeving verkocht en de boer derij diende voortaan als woonhuis zon der bedrijfsuitoefening. Tegelijkertijd blijkt er echter van agrarische zijde vraag te bestaan naar dergelijke vrijkomende boerderijen. Het betreft veelal jonge boeren die voor zichzelf willen beginnen Door de grote vraag van burgerzijde is echter sprake van een prijsopdrijvend ef fect, waardoor de jonge boeren naast het net vissen. Het college vindt dit niet in het belang van de agrarische struc tuur en wil daarom met het genoemde voorkeursrecht komen. Het zal echter nog geruime tijd duren voordat de on getwijfeld ingewikkelde regeling die daarvoor moet worden ontworpen, aan de gemeenteraad kan worden voorge legd. Het toekennen van vrijkomende boerderijen aan jonge boeren zou onder andere soulaas bieden als een agrariër op het erf van de boerderij een tweede dienstwoning wil bouwen, terwijl dat volgens de regels van het bestem mingsplan niet mag. Dinsdag 28 juni Vanaf 19.00 uur kan bij sporthal Ons Ge noegen worden gestart voor de fietsdrie daagse (25 of 40 km. per avond). Zonder dat er een bestemmingsplan wijziging voor nodig is, zal de Exploita tiemaatschappij De Krim bij elke vaste plaats voor een sta-caravan een berging van maximaal 4,1 m2 mogen neerzetten. De berging mag geen losstaand schuur tje worden, maar moet tegen de caravan worden aangebouwd. Deze kleine bouwsels zullen ,,bij gedogen" worden toegelaten, wat wil zeggen dat er geen bouwvergunning voor nodig is, maar dat de gemeente wel een oogje in het zeil zal houden om ervoor te waken dat een en ander er goed uitziet. De heer C. Boks uit De Koog heeft zijn plannen voor de bouw van een hotel aan de Bosrandweg gewijzigd en is daarmee tegemoet gekomen aan bezwaren die zijn buurman J. Kayser had ingediend. Kayser, die zijn sta-caravan vlak naast het geplande hotel heeft staan, vond dat zijn woonsituatie aanzienlijk zou ver slechteren. Hij diende in het kader van de artikel 19 procedure daarom bezwaar in bij gedeputeerde staten, waar hij be grip ontmoette. Van provinciezijde werd daarom verzocht het bouwplan te wijzi gen. Dat is gebeurd. Het oorspronkelijk nogal hoge gebouw wordt nu niet hoger dan 5.90 meter maar krijgt een aanmer kelijk grotere oppervlakte. Verder is gere geld dat rond het hotel beplanting komt en dat de aanleg daarvan desnoods wordt afgedwongen. Kayser heeft zich daarop bereid verklaard zijn bezwaar in te trekken. Zowel in het Natuurrecreatiecentrum als in de bassins van het Rijksinstituur voor Natuurbeheer is precies op de langste dag een zeehondje gebo ren. Elk jaar omstreeks deze tijd werpen de zeehonden Dat blijkt buiten gevangenschap ook zo te zijn. Bij een vliegte/ling op het Wad consta teerde Peter Reijnders, bioloog van het RIN, dat daar ook al 6 jongen waren geboren. Bij zijn kudde" in het RIN zijn er nog eens 6 op komst, terwijl het NRC nog in blijde verwachting is van 8 jongen. Het jong op de foto is overigens een kleinkind van de zeehond die jaren geleden door Jan Wolkers van Rottumerplaat werd gehaald De jongen die nu geboren worden zijn waarschijnlijk allemaal kinderen van één vader. Vorig jaar wist één van de bullen over het hek te klauteren dat hem van de bronstige vrouwtjes scheidde, waarna de dieren plezier hebben gemaakt, waarvan de gevolgen zich nu aandienen Door mensen van het NRC zijn in de afgelopen week ook weer 12 zeehonden op het Wad uitgezet De zon komt 1 juli op om 5.23 uur en gaat onder om 22.03 uur. Maan: 25 juni V.M.; 3 juli L.K. Springtij: 27 juni; doodtij: 5 juli. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 juni 8.44 en 21.00 Zaterdag 25 juni 9.21 en 21.43 Zondag 26 juni 10.06 en 22.20 Maandag 27 juni 10.46 en 22.51 Dinsdag 28 juni 11.22 en 23.52 Woensdag 29 juni 11.59 en 23.50 Donderdag 30 juni 12.33 en Vrijdag 1 juli 0.16 en 13.07 Zaterdag 2 juli 0.42 en 13.42 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. B en W hebben besloten de hee Westerlaken toestemming te geven het vergroten van zijn aan de Pont gelegen zomerwoning tot een opj vlakte van maximaal 45 m!. Tev wordt toegestaan dat in de zomen ning permanent gewoond wordt. Deze opstelling is nogal soepel ini gelijking met het ambtelijke advies luidde: geen medewerking ge, Westerlaken had om een wat verd uitbreiding (45,6 m2) gevraagd. Datl haalbaar omdat de gemeenteraad langs heeft besloten dat zomerwo gen tot 70 m2 mogen worden uitgebn met toepassing van artikel 19 zolang f bestemmingsplan nog niet in die zvl gewijzigd. Die regeling is echter bedof voor zomerwoningen en de ambtena vonden dat het hier om een permane] woning ging. Er zou daarom helen/ geen procedure moeten worden toej past. B en W gaan echter toch akkoi echter met inachtneming van het r mum van 45 m2. Als gevolg van onvoorziene omsd digheden zal de openbare V\l forumdiscussie die vrijdagavond (hedj in De Lindeboom wordt gehouden, t uur eerder moeten beginnen dan i aangekondigd, dus al om 18.00 uur.J betrokken kamerleden moeten nl. laatste boot halen. Overigens zullemj de vier kamerleden die een bezoek bnj gen aan Texel er twee niet aan de avo| deelnemen, nl. de heren Keja en Te\ huis zodat alleen P. Blauw en F. de GrsJ van de partij zullen zijn. Na een langdurige ziekte is op 22 juni 1983 toch nog onverwacht overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader Marinus Pieter Moelker, in de ouderdom van 81 jaar. A. Moelker-Roeper C. Moelker E. G. Moelker-Kruseman Aretz Antillenstraat 25 II, 1058 GX Amsterdam. Geen toespraken. Gelegenheid tot afscheid nemen in het uitvaart centrum Ookmeerweg 273, Amsterdam, zon dag van 14.00 - 15.00 uur. De crematie zal plaatshebben maandag 27 juni a.s. om 14.30 uur in het crematorium Westgaar- de, Ookmeerweg 275, Amsterdam, bereikbaar met bus 23. 1958 27 juni 1983 Simon Dijt en Hanny Dijt-Witte van harte gefeliciteerd. Lyda en Paul Schoolstraat 27, 1794 AS Oosterend. Op 8 juli 1983 gaan trouwen in Vorden Rob Bakker en Claudy Gille Je bent van harte welktl 13.45 uur Gemeentelij Kasteel Vorden", 14.30 uur trouwdienst H vormde kerk. Receptie van 15.30 i 17.00 uur in ,,De Herb Dorpsstraat 10a te Vort) (Gld.) Adres: Houtmankade 5 II, 1013 MP Amsterdam. Lieve moeder en hartelijk gefeliciteerd i uw 74e verjaardag. Een fijne dag toegew door Huib, Liesbt Frans, Liesbeth en Anneke en Gert-Jan, J net en Fridolien Michiel. Rosariumlaan 22, Driebergen. Op dinsdag 5 juli zijn onze ouders en grootouders Jo Ran en Marie Ran-Ziebertz 50 jaar getrouwd. Uit dankbaarheid wordt er om 14.30 uur voor hen een H. Mis opgedragen in de R.K. kerk te Den Burg. Van 17.00 uur tot 18 30 uur is er gelegenheid om hen te feliciteren in ,,De Lindeboom". Hun kinderen en kleinkinderen, Den Burg: André en Helen Castricum: Henny en Henk Marion en Joost Monique en Theo Jacqueline Terschelling: Annegriet en George Joost Branke Geboren: Michel zoon van: Margreet Stam en Toon Berndsen broertje van Jer Texel, 21 juni 1983, Lieuwstraat 23, 1791 XM Den Burg. Margreet en Michel blfj een paar dagen in het mini Ziekenhuis Helder. Met grote vreugde I dankbaarheid geven I kennis van de geb van onze dochter en ;J Antonina Margaret)/ Maria (Antonina) Kees en Maria Lucas Texel, 14 juni 1983, Dijkmanshuizen 4, 1792 CD Oudeschild. Hiermede willen wijf ieder hartelijk danken het medeleven, bef tijdens en na het van onze onverget! echtgenote, moeder oma MARIA KUI In het bijzonder ook verzorgenden in het pleeghuis voor de volle hulp. J. Kuip en fa" vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Dit lijkt niet te kloppen met de ver wachting dat het binnenlandse toerisme als gevolg van de economische recessie juist zou toenemen. Over het algemeen Is die stijging in het land wel geweest, maar de waddeneilanden hebben er nauwelijks van geprofiteerd. Dat is op zichzelf niet verontrustend want in de zomertop zijn alle beschikbare bedden op de eilanden bezet en een toenemen de belangstelling in die periode kan dus niet resulteren in een hogere bezetting. De eilanden zullen pas kunnen profiteren van de toegenomen lust om in Neder land de vakantie door te brengen als de vakanties zijn gespreid over een periode van zeker zes weken en dat zal pas in 1986 het geval zijn. Te koop beste aardappelen, Zaterdags franco tb zorgd. Sjef Beers, straat 51, tel. (O2220IJ De Wieringer fen maken tages in kleur per dan in Foto Boersen en Hippolytushoef, (02279) 1482.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2