lander vist met jeciaal schip voor ardervisserij Slagbaltoernooi voor basisscholen VAN HET 1 RAADHUIS i ,,An eye for an eye" I y I W\Vi IM WWM Nadruk op attracties r Lichtboei-bandje 1 juli bij Vara Voltigeren op Bornrif Deja-Vu in voormalige dump aan Weverstraat Winkeldiefstal Schietoefeningen Dinsdag braderie Clubkampioenschap Wielervereniging Volgende week fietsdriedaagse Honkbal programma Wielertoertocht Mededelingen van B. en Doorgereden dwerggeitenkeuring markthal Purmerend Vreemd geld AG 24 JUNI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Mokbaai te mogen vissen. Hij is dan ook één van de weinigen die deze visserij bedrijft. Zodra het minder dan windkracht drie is wordt met de vangst begonnen. De TX 23 gedraagt zich overigens tof een windkracht van vijf zes nog goed zee waardig. Reden voor Eilander om af en toe eens te proberen de reddingboot bij een berging te snel af te zijn. Daarbij kan hij veel voordeel ondervinden van de ge ringe diepgang van zijn scheepje. Cocksdorper Theo Eilander it seizoen voor het eerst met ;hip dat speciaal gebouwd is rders te verschalken. Deze bij- re vissoort is door zijn schuwe oeilijk te vangen. Bovendien igt hij zich meestal voort op water. De eveneens uit De dorp afkomstige Meyert Boon erp een schip dat, hoewel aan- t aan deze beperkingen, toch aede zeewaardigheid vertoont, liet het in eigen bedrijf bou- in inmiddels is het tot grote te- nheid in gebruik. is een prima bootje, de Maart - 23) heeft absoluut geen kinder- vertoond", aldus Eilander. Het jrobleem was dat de TX 23 in 30 eter water zou moeten kunnen zodat er eigenlijk geen ruimte en schroef onder het schip was. loste dat op door in het midden romp in de bodem een soort tun- te sparen waar de schroef inge- werd. Die schroef kreeg een klei- imeter maar een redelijk grote Eigenlijk is zo'n schroef niet zo (t om mee te trekken, maar het ;mis blijkt te voldoen. Een andere lerheid van de Maartje is dat zij piegel heeft. Dat is om het net ijk te kunnen vieren en inhalen, meter lange en 3'/z meter brede irerd voorzien van een 30 pk Sabb net intercooling en een uitlaat bo lter. Dit motortje blijkt in de lage allen heel geruisarm te lopen en weer een absolute noodzaak om uwe harders niet te verjagen. besturing gebeurt ichEhydraulisch zodat niet alleen de stuurhut maar ook vanaf het lek gestuurd kan worden door van een klein stuurknuppeltje. Voorin groot probleem dat Boon moest in was dat praktisch al het ge- van de 3 ton waterverplaatsing het (ongeladen) schip kwam te Daar moest het drijfvermogen grootst worden, terwijl de boeg k ook weer spits moest kunnen in om de golven het hoofd te bieden. Ook dit probleem werd it nodige millimeter-werk echter ivredenheid opgelost.' s stuurhut zit verder een diepte een kompas en er komt nog een )n aan boord. Voorin kunnen tan riant slapen, zodat Eilander en at Jan Hottentot desnoods meer- igen kunnen wegblijven, ■gebruikte materiaal is hechthout, iterdek is echter van teakhout om idsproblemen uit te sluiten. Muiets noir ederland worden niet zoveel har- igeten. Mensen uit onze voorma lige overzeese gebiedsdelen eten ze ech ter graag maar het merendeel wordt naar Frankrijk geëxporteerd waar ze populair zijn. Ze heten daar Muiets noir". De Fransen willen altijd vis waar niet in is gesneden hebben als teken van vers heid. De harders worden dan ook aan boord niet bewerkt, alleen afgespoeld en in kisten gedaan. Ze worden gevangen met een lang staand net dat wel iets van een vleetnet weg heeft. Evenals in de vleet blijft de vis met zijn kieuwen achter de mazen hangen. Scholen harder zie je zwemmen. Dan is het zaak er zeer voorzichtig op af te gaan, met klompen over dek lopen kan de vis al verschrikken. Het 1300 meter lange, 600 kilo zware net wordt gevierd voor de school langs en dan om de vis sen heen dichtgetrokken. Het net heeft een hoogte van anderhalve meter. Dan wordt de vangst aan boord gehaald of achter het schip meegesleept als het te veel is. Deze laatste methode is echter niet aan te bevelen, de harders kunnen er veel schade van oplopen. Eilander heeft als enige een vergunning om in de de Vara zal 1 juli het Lichtboei-bandje uitzzenden dat tijdens de lokale radio- uitzending wegens tijdgebrek kwam te vervallen. De omroep beloofde dit onge veer 20 minuten durende stuk radio als nog uit de zenden. Dat gebeurt nu in het programma van Stefanie Brokerhof „Luchtruim" van 18.40 tot 19.00 uur. ondernemers -aktiviteiten Naast de gebruikelijke paardrijlessen start manege Bornrif zondag 3 juli met cursussen voltigeren. Dat is een vorm van paardensport die momenteel in op komst is waarbij de berijder of berijdster van paard of pony allerlei turnoefenin gen uitvoeren. In de afgelopen maanden heeft het personeel van de manege on der deskundige leiding kennis gemaakt met het „paarden-turnen" waardoor men nu in staat is deze ervaring over te brengen op cursisten. Na de eerste cur sussen wil men op Bornrif starten met voltige groepen die verder gaan in deze tak van paardensport. Een uur voltige- les op een speciaal getraind dier kost 78,— of f65,— per tien lessen. In het voormalige Deja-Vu naast de Hema wordt zaterdag voor de duur van het seizoen weer een vestiging van Deja- Vu geopend. In deze winkel wordt alleen dameskleding van oosterse makelij verkocht. Het gaat hier om kleding met een ze kere stijl voor een grotere groep dan de jeugd alleen. Herman en Lida Lauerszijn van mening dat zowel de modieuze jeugd als de chique klant op Texel goed terecht kunnen, maar dat er voor de tus sengroep eigenlijk weinig mogelijkheden zijn. De prijzen van de kleding zullen niet persé laag zijn maar er wordt zeker niet op de hogere prijsklassen gemikt. Alle kleding is ingekocht bij Scorpi Fashion. De andere vestiging van Deja-Vu blijft gewoon doordraaien. In een supermarkt werd een Texelse vrouw op diefstal betrapt. De politie werd op de hoogte gesteld. Op 5 juli wordt van 10.00 tot 17.00 uur te Breezanddijk geschoten met 115 mm geschut: op 6 juli met 155 mm geschut van 05.00 tot 19.00 uur en op 7 juli met 155 mm geschut van 10.00 tot 19.00 uur. Dinsdag start in De Koog de eerste braderie. Organisator De Koog Pro motion is er vroeg bij dit seizoen. Men wil vooral in het voor- en nasei zoen op de dinsdagse markt atrac- ties bieden die verder gaan dan het gebruikelijke aanbod van kramen in de Dorpsstraat. Er worden dit sei zoen negen braderieën gehouden. De laatste is op 23 augustus. Dinsdag staat een speciale attractie op het programma in de vorm van de Gladstone Zomer Show. De show van dit sigarettenmerk omvat allerlei spellet jes waarmee prijzen te winnen zijn. Het belangrijkste zijn de roller-skate de monstraties op een halve cirkel skate- piste. De skatebaan is geïnstalleerd op een oplegger en de deelnemers zijn in Los Angeles getraind in het stunten op de skate-board, een plankje op vier wie len. Deze show komt dit seizoen nog drie keer terug. De Gladstonewagen staat in de Kaapstraat naast de Rabobank. Appie De para-demonstraties is een ouder onderdeel dat dit jaar weer wordt gepre senteerd en voor de kinderen zijn er pop penkastvoorstellingen, elkde dinsdag om 14,30 en 16.00 uur. Daarnaast zijn er voor de jeugd optredens van de clowns Appie en Flappie, bekend van radio en tv. Het creatieve aspect van de brade rieën wordt naast de kunstenaars die in De Koog eigen werk zullen verkopen, benadrukt door pottenbakker Jaap Ja ger die demonstraties op de draaischijf zal verzorgen. Kinderen kunnen bij hem terecht om zelf met klei in de slag te gaan. Muzikaal worden de markten on dersteund door een dixielandband van acht personen die van 13.30 tot 18.00 uur constant voor een streetparade in De Koog zal zorgen. Ook zal men optre den op de podiumwagen die naast de N.H. kerk in de Dorpsstraat staat, 's Avonds zal de boerenkapel van KTF/DEK de sfeer moeten ondersteu nen met een portie muziek. Zij treden op elke dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur op de podiumwagen. l°P een baan van Gladstone Zaterdagavond worden op het parcours Bernhardlaan, Thijsselaan, Drijverstraat weer de jaarlijkse wedstrijden om het clubkampioen schap van de vereniging gehouden. De jongsten gaan het eerst van start. Deze 8- en 9-jarige rennertjes (C-jeugd) rijden vijf rondjes van ongeveer een kilo meter. Zij beginnen om 17.45 uur. Daarna starten om ongeveer 18.00 uur de jeugd uit de A-poule en kort daar na de B-jeugd. De A-jeugd heeft 20 ron den te gaan en voor de B-jeugd staan er 15 rondjes op het programma. De kam pioenen van vorig jaar, Jacco Vinke en Richard Koopman, zullen in ieder geval niet allebei meer kampioen kunnen wor den omdat ze nu samen in één poule rij den. Kanshebbers bij de C-jeugd zijn vooral Stephan Kikkert en misschien ook Bas Graaf. In de B-poule zullen Dennis Boomstra en Robert Kikkert waarschijnlijk de hoogste ogen gooien, terwijl Richard en Evert Koopman, Robert Visser, Bas Vaars en Jacco Vinke in de A-poule de belangrijkste strijders om de kampi oenstitel zullen zijn. Het belooft bij de jeugd een spannen de strijd te worden die zeker de moeite van het bekijken waard zal zijn. Senioren De senioren rijden ook dit jaar weer één gezamenlijke kampioenswedstrijd. Zij gaan om 19.00 uur van start om maar liefst 60 maal het parcours rond te gaan. Titelverdediger Paul van Arnhem zal ze ker gebrand zijn op prolongatie van zijn kampioenstitel maar er zijn vele kapers op de kust. Zekere kanshebbers zijn Leen van Elk en Jos Huisman. Het is jammer dat sterke renners als Hans Koorn (blessure) en Rob van Boven (va kantie) niet aan de strijd kunnen deelne men. De start en finish zijn aan de Bern hardlaan en de toegang tot het parcours is gratis. Alweer voor de zevende keer or ganiseert Wielervereniging Texel de jaarlijkse avondfietsdriedaagse. Dit evenement trekt ieder jaar een groot aantal deelnemers die in hun eentje of met het hele gezin meedoen. De routes zijn uitgezet met pijlen zo dat ze makkelijk te volgen zijn. Er is weer voor elke avond een route uitgezet die afwisseling biedt en over de mooiste de len van het eiland voert. Gekozen kan worden uit twee afstanden: 25 of 40 ki lometer per avond. De 25 kilometer is bedoeld voor de rustige rijders, terwijl voor de meer ervaren, snellere rijders de 40 kilometer de beste afstand is. De eerste avond is op maandag 27 juni a.s. en verder kan worden gefietst op 28, 29 en 30 juni. Er moet drie dagen gefietst worden voor een medaille. Wie één avond niet kan, gebruikt gewoon de in- haaldag zodat iedereen kans heeft om drie avonden te fietsen. De start is om half zeven vanaf de sporthal aan de Emmalaan. Om de ge bruikelijke stormloop bij de inschrijvin gen te voorkomen, zullen de deelne merskaarten dit jaar in voorverkoop ver krijgbaar zijn. Deze voorverkoop is op vrijdagavond 24 juni a.s. van 19.00 tot 20.30 uur op de volgende adressen. Den Burg: Fam. Vinke, Witte Kruislaan 28; De Waal: Fam. Zegers, Hogereind 40; Oudeschild: fam. Koorn, Trompstraat 50; Oosterend: Fam. Ter- windt, Mulderstraat 7: De Cocksdorp: Fam. van der Heide, Ploosterstraat 5; Den Hoorn: Fam. Flier, Naalrand 23. Bovendien worden de inschrijfkaarten verkocht tijdens de wedstrijden om het clubkampioenschap in Den Burg van 6 tot half negen in de clubcaravan aan het parcours. De kosten zijn voor volwasse nen 75,— en voor jeugd tot en met 14 jaar 72,50. Beide honkbalteams van Texla spelen dit weekeinde op zondag de competitie wedstrijd. De junioren spelen een uit wedstrijd tegen Flying Petrels in Purme- rend. De aanvang van de wedstrijd is 15.00 uur. De senioren spelen een thuis wedstrijd tegen koploper Urbanus 2. Aanvang van de wedstrijd is 13.00 uur op het C-veld bij de Texelse Boys. Het team uit Hoorn komt een heel weekein de naar Texel en speelt zaterdagavond vriendschappelijk tegen Texla; aanvang 19.00 uur. Nieuwe leden De senioren leden van Texla kunnen nog wat aanvulling gebruiken. Wie zin heeft om mee te trainen en te spelen is van harte welkom. De trainingsavond is op donderdag: van 19.00 tot 21.00 uur op het oefenveld van de Texelse Boys. Het traditionele slagbaltoernooi voor lagere scholen wordt vrijdag (vandaag) gehouden op de speelwei de/ijsbaan in Den Burg. Het wedstrijdprogramma begint om 9.15 uur. Dit jaar strijden maar liefst 22 teams (250 leerlingen) om de prijzen. Bij de poule-indeling wordt het on derscheid grote en kleine scholen ge maakt. Bij de eerstgenoemde categorie zal de St. Jozefschool de eer moeten verdedigen. Bij de kleine scholen werd de Kompasschool vorig jaar kampioen. Er wordt gespeeld op zes velden. De organisatie is in handen van de vakleer krachten lichamelijke opvoeding die re kenen op een flinke support van de ou ders. Spandoeken, toeters, etc. zijn daarbij uiteraard welkom. De prijsuitrei- Zondag a.s. houdt de Toerclub Taxi 2000 een wielertoertocht waaraan door iedereen kan worden meegedaan. Geko zen kan worden uit afstanden van 30 en 60 kilometer. De tocht voert langs de mooiste plekjes van Texel. In de route zijn onder meer Oudeschild, De Waal, Oosterend en de staatsbossen opgeno men. Gestart kan worden tussen 12.00 en 17.00 uur bij Taxi 2000 in de War moesstraat. Het inschrijfgeld bedraagt 73,50 voor personen boven 16 jaar; de jeugd betaalt 72,50. Ingevolge de Wet van 23 april 1879, ,,tot regeling der heffing van regten we gens verrigtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand" moet in ge meenten met meer dan 10.000 zielen tweemaal per week gelegenheid worden geboden tot kosteloze huwelijksvoltrek king. De tijden hiervoor worden vast gesteld door de ambtenaar van de bur gerlijke stand. Ingaande 1 juli aanstaande bestaat de mogelijkheid tot kosteloze huwelijksvol trekking alleen en uitsluitend op dinsdag- en woensdagmorgen om 10.00 uur. Op grond van de legenverordening bedragen de leges voor het voltrekken van huwelijken op werkdagen (met uit zondering van hetgeen hierboven is ver meld) 781,75; op zaterdag is dit bedrag 7499,40. Een Texelaar die zijn Mercedes perso nenauto had geparkeerd bij Albert Heijn in Den Burg, merkte na terugkeer dat een onbekende de wagen had aangere den en daarbij voor ongeveer 71000,— schade had aangericht. De dader was verdwenen en heeft zich ook nadien niet gemeld. king wordt om ongeveer half drie 's mid dags verwacht en de poule-indeling is als volgt: Grote scholen, A-poule: Thijsseschool 1, Den hoorn 1, SMB Oosterend 1, CVO 2, Jozefschool 2, Oudeschild 2, De Koog 1. B-poule: CVO 1, Jozefschool 1, Oude schild 1, Jozefschool 3, Thijsseschool 2, SmB OOsterend 2, Den Hoorn 2. Kleine scholen, C-poule: Kompasschool 1, o.l.s. Oosterend 2, o.l.s. De Waal, De Cocksdorp. D-poule: Eierland, o.l.s. Oosterend 1, Kompasschool 2, De Koog 2. Afgelopen weekend stond de markt hal in Purmerend weer in het teken van de dwerggeit. Van de negen Texelse le den hadden vier fokkers 21 dieren inge zonden. De kwaliteit bij de oudere dieren was duidelijk beter dan bij de lammeren. Conditioneel heeft het koude voorjaar nogal eens parten gespeeld, want veel dieren liepen nog in hun wintervacht. Opvallend verschijnsel was verder dat veel kampioenstitels werden behaald door aangekocht fokmateriaal. Van de Texelse inzendingen waren de volgende dertien goed voor een eerste premie: Boklammeren: 1A Willem 31 van Tysle- more, eig. F. T. Voskuil; 1C Willem 30 van Tyslemore, eig. F. T. Voskuil. Jonge bokken: 1C willem 13 van Tysle more, eig. F. T. Voskuil. Geitlammeren: 1B Lana van de Vijf hoek, eig. W. Robijn-Hamer; 1E Astrid van de Posthoorn, eig. K. de Ridder. Jeugdgeiten: 1B Carola 36 van de W'waard, eig. A. C. Pool; 1C Wanda van 't Rheewolde, eig. K. de Ridder; 1A Miranda 6 van Tyslemore, eig. F. T. Vos kuil; 1C Tessa 10 van Tyeslemore, eig. F. T. Voskuil. Jonge geiten: 1A Nelleke van de Post hoorn, eig. K. de Ridder; 1D Nathasja van Euver de Vreer, eig. F. T. Voskuil; 1A Carola 29 van de W'waard, eig. K. de Ridder; 1B Josien van de Broekse Hoe ve, eig. F. T. Voskuil. Kampioen bij de jonge feiten werd Caro la 29. Reserve kampioen werd Josien. Reserve kampioen bij de boklammeren werd Willem 31. Westduitse marken 100= 110, Belgische franken 100= f 5,44 Franse franken 100= f 35,75 Zweedse kronen 100= f 35,75 Zwitserse franken 100= ƒ132,75 Deense kronen 100= f 29,75 Amerikaanse dollars 1 f 2,79 Engelse ponden 1 f 4,23 Oostenrijkse schilling 100= f 15,67 Italiaanse lires 10.000= f 18,25 Spaanse peseta's 100= f 1,92 Sean Kane (Chuck Norris) verdient zijn brood bij de politie van San Fransi- sco. Hij krijgt van de narcoticabrigade de opdracht om samen met zijn college Da ve Pierce (Terry Kiser) een heroïnebende op te rollen. Als zij daarmee zijn begon nen, wordt Dave op brute wijze ver moord. Kane, nogal emotioneel en roe keloos van aard laat dat niet op zich zit ten en brengt één van de moordenaars om het leven. Dat levert hem zijn ontslag op. Kane gaat op eigen houtje verder, wanneer de vrouw van Dave die zich met de heroïnehandel bezig houdt, ook wordt vermoord. Voor Sean is de maat vol. Hij slaat terug en ontmaskert de heroïnebende. Ziedaar de globale inhoud van ,,An eye for an eye" dat geregisseerd werd door Steve Carver. De hoofdrol werd vertolkt door Chuck Norris, die eerder speelde in ,,A force of one" en ,,The oc tagon". Net als ,,An eye for an eye" zijn dat films, waarin een spannend maar vooral eenvoudig verhaaltje is verweven en bovendien een flink robbertje wordt gevochten. Chuck, nu een gezegevierd acteur, was aanvankelijk helemaal niet van plan om in films op te treden. Na bij de politie ge werkt te hebben, bracht hij het in 1965 tot karatekampioen van Californië. Een jaar later behaalde hij de nationale titel om zich vervolgens van 1968 tot en met 1972 wereldkampioen te mogen noe men. In 1974 besloot hij met de ge- vechtsport te stoppen. Steve McQueen, die bij Norris karatelessen volgde, gaf hem het advies zich in het acteervak te verdiepen. Chuck volgde dat advies op en speelde in 1976 de hoofdrol in „Brea ker! breaker!" Chuck Norris is nu veertig jaar oud. Hij vindt dat het bioscoop pu bliek een held nodig heeft. Iemand die tegen het kwaad vecht en dat ook altijd weet te overwinnen. „An eye for an eye" is te zien van donderdag tot en met dinsdag. Toegang 12 jaar.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7