VO-school werd agbalkampioen MB-dochter koopt van NMB oothandelscentrum voor im anderhalf miljoen VAN HET i RAADHUIS J Schoolzwemmarathon was groot succes mpasschool prolongeert titel ze zomer alweer bedrijf in centrum? -•* Afscheid meester De Boer Tent vernield door fiets Werklozen hebben geen zin in maquettebouw Diefstal uit tent Ruim 100 km afgelegd Wielervereniging clubkampioenschap Iets minder animo voor fietsdrie daagse André Brouwer wint crossloop \J\lededelingen vanB. en If. j Verleende bouwvergunningen Jas gestolen Bikini gestolen I )AG 28 JUNI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 er ideale weersomstandighe- vrijdag j.l. het jaarlijkse slag moot voor de Texelse lagere in gehouden. Het toernooi e zich af op de speelweide Emmalaan te Den Burg, waar eer 250 jongens en meisjes, ild over 22 teams, sportief stre- n de titels bij de grote en klei- lolen. orgens na wat moeilijkheden met lidsinstallatie, kon om kwart over begonnen worden met de poule- ijden. In deze strijd kon men al staaljes slagwerk zien en bij ge teams was de samenwerking led. Verheugd waren de organisa- jde vakleerkrachten lichamelijke ling) over het feit dat de sfeer in ns over het algemeen uitstekend nd mocht worden, ondanks dat teams in hun poule tegen een grote nederlagen opliepen. Er gelukkig weinig gemopperd en eef elkaar zowel binnen als buiten d goed aanmoedigen. De eindstanden in de verschillende poules waren: Grote scholen poule A: 1. Jozefschool 2; 2. Den Hoorn 1; 3.CVO 2; 4. Thijsse- school 1; 5. De Koog 1; 6. SmB Ooste rend 1; 7. Oudeschild. Poule B: 1. CVO 1; 2. Thijsseschool; 3. Den Hoorn 2; 4. Oudeschild 1; 5. Jozef school 1; 6. SmB Oosterend 2; 7. Jozef school 3. Kleine scholen poule C: 1. Jozefschool 4; 2. Kompasschool 1; 3. De Cocksdorp 1; 4. De Waal. Poule D: 1. Eierland. 2. Kompasschool 2; 3. o.l.s. Oosterend. 4. De Koog 2. Na de poulewedstrijden volgden de kruisfinales om een zo hoog mogelijke eindrangschikking te krijgen. De wedstrijden werden spannenderomdat nu teams van ongeveer gelijk spelniveau tegen elkaar speelden. Alle teams speel de tot slot een wedstrijd om tot een defi nitieve eindrangschikking te komen. Finale Bij de kleine scholen ging de fina le tussen Jozefschool 4 en de win naar van vorig jaar, de Kompas school. Na een spannende strijd met de uitslag 17 18, was het wederom de Kompasschool die de hoofdprijs mee mocht nemen. Siagbalkampi- oen bij de grote scholen werd de CVO-school, die in de finale van Thijsseschool 2 wist te winnen met 17—14. Derde werd Jozefschool 2 dat in de halve finale na een zeer spannende wedstrijd uitgeschakeld werd door Thijsseschool 2. Om drie uur 's middags werden de prijzen'onder grote belangstelling, ge lukkig ook van vele ouders, uitgereikt door meester Van Wolferen, de nestor van de onderwijskrachten op Texel. Hier volgen de eindstanden. Eindstanden grote scholen: 1. CVO 1; 2. Thijsseschool 2; 3. Jozefschool 2; 4. Den Hoorn 1; 5. CVO 2; 6. Den Hoorn 2; 7. Thijsseschool 1; 8. Oudeschild 1; 9. De Koog 1; 10. Jozefschool 1; 11. SmB Oosterend 1; 12. SmB Oosterend 2; 13. Jozefschool 3; 14. Oudeschild 2. Eindstanden kleine scholen: 1. Kompasschool 1; 2. Jozefschool 4; 3. Ei erland; 4. Kompasschool 2; 5. De Waal; 6. Cocksdorp; 7. o.l.s. Oosterend; 8. De Koog 2. Iwelde In Den Burg was vrijdagmorgen veranderd In een slegbalstrijdtoneel. iederlandse Middenstandsbank voor Bedrijfsobjecten, MBO, een vol- hter van de Nederlandse Middenstandsbank, heeft vrijdagmiddag 1.550.000— de gebouwen van de voormalige groothandel De Wit BV ht. Het lijkt in dit geval niet weg waarschijnlijk dat de verkoper van cht om de transactie niet door te laten gaan gebruik zal maken. Verko- namelijk de NMB zelf. Op die manier kan de NMB de gelden vrijmaken het faillissement van de horecagroothandel vastzaten, maar volgens n die voor de bank als koper optrad tijdens de veiling is er ook een bestemming voor de panden. Hij verklaarde dat ze waarschijnlijk de- ner al weer in gebruik zuilen zijn. wilde hij overigens niet kwijt e toekomstige bestemming. Het ind goed werd bij opbod en af tocht. Dat wil zeggen dat de vei- ester de kavels eerst laag inzet, xdterop geboden om de „inzet" bafslag vast te stellen. Deze wat Ihtige manier van doen wordt !ttd door het strijkgeld dat de le bieder bij het opbieden kan van- ete „plok" bedraagt één procent bod, maar hij of zij loopt het risi- object inderdaad te moeten ko- ls namelijk de afslag niets ople- P nul eindigt dus, dan gaat het hoogste bieder bij het opbieden, izet" wordt opgeteld bij het be ll bij het afslaan wordt geboden, jeval van de nu verkochte panden sbouw werd in twee delen ver- eindigde de opbieding beide ma- f530.000,—. Bij het afslaan werd I bij f220.000,— gemijnd en kavel 270.000,Veilingmeester Gerard E^on bij elk kavel met twee mil- n telde vervolgens telkens met - af. Degeen die het eerst riep kon de kavels inderdaad de lemen, mits de verkoper niet van afzag. 1MB heeft nog een ander voor deze transactie. Als een dergelijk Mrdt verkocht aan een onderne- Je BTW voor de verkoper. Die kan '5 dus weer gebruiken om een ln de schuld af te lossen. HN 79 I'Tter Hoorn 79 „Trudij" werd ook Bij opbod werd de inzet vast- °P f5000,—, terwijl de afslag nog eens f150.000,— opleverde. De man, die het schip dus voor f155.000,— kocht, wilde over zijn identiteit alleen kwijt dat Na 38 jaar in het onderwijs gewerkt te hebben, waarvan de laatste 17 jaar aan de School met de Bijbel in Oosterend, gaat meester H. de Boer het onderwijs verlaten. Voor ouders, leerlingen oud leerlingen en andere belangstellenden zal vrijdag 8 juli en afscheidsavond wor den gehouden in dorpshuis De Bijen korf, aanvang 20.00 uur. Voor deze gele genheid is door leerlingen van de vijfde en zesde klas de musical „De goed la chen en lekker eten show" ingestu deerd. De opvoering staat onder leiding van de heer Jan Lubbers van de muziek school die ook voor de begeleiding zorgt. Door met een fiets een tent in te rijden veroorzaakte een 22-jarige Amsterdam mer nogal wat schade. De tent stond op een camping in De Dennen en was ei gendom van een 19-jarige inwoonster van Nieuwkoop. Na tussenkomst van de politie was de dader bereid de schade te betalen. Het plan van de gemeente om in de tentoonstellingstent tijdens Oosterend Present een maquette te tonen die een indruk moet geven van het toekomstige woongebied Oosterend-noord, gaat niet door. Het college had het Mensen Zon der Werk project verzocht de maquette te bouwen, zoals ook gebeurd is met de maquette van de toekomstige bebou wing bij de r.k. kerk in Den Burg. In te genstelling tot toen wist het MZW- project echter geen mensen te vinden die dit karwei willen uitvoeren. De ma quette zou door de gemeente zelf ge maakt kunnen worden, maar dan zou voor twee of drie maanden een kracht moeten worden aangetrokken. De kosten belopen dan minstens f6000,— en dat heeft men er niet voor over. Een toerist uit Eindhoven moest vori ge week constateren dat veel van zijn bezittingen die in een tent op een cam ping bij De Koog lagen, waren verdwe nen. Gestolen werd een saxofoon met koffer ter waarde van f1100,—, een porte monnee met f200,—, een paspoort en een agenda. niiiinnl in hij een geboren zeeuw was en over het schip dat hij het misschien zou gebrui ken om jonge mensen die een visserijbe drijf wilden beginnen op gang te helpen. Gezien het lage bedrag waarvoor hij het gekocht had, was er van alles mogelijk. De beste stuurlui die ook bij deze vei ling aanwezig waren betwijfelden overi gens of hij het schip wel zo goedkoop had, volgens hen zouden er nog tonnen besteed moeten worden om de kotter operationeel te krijgen. Het schip heeft namelijk een mini-contingent voor de vangst van schol en tong (500 kilo tong en 2000 kilo schol per jaar) en het is te groot en bevat een te zware motor om binnen de 6-mijlzone te mogen vissen. Bovendien is het certificaat van deugde lijkheid 1 april verlopen. De schoolmarathon in het zwembad Molenkoog trok veel belangstelling. De schoolzwemmarathon die het zwembadpersoneel en de zwemclub TX '71 zaterdag hielden voor het ba sisonderwijs is een regelrechte vol treffer geworden. Ruim 140 kinderen hebben voor hun scholen in zwembad Molenkoog de eer verdedigd en de honderden toeschou wers konden genieten van het enthousi asme van de deelnemende kinderen. Toen bij de uitreiking van de herinnerin gen aan de kinderen gevraagd werd of er volgend jaar weer een marathon moest komen, werd dit door de deelnemers met een enthousiast „ja" beantwoord Om kwart voor vier zaterdagmiddag marcheerden 10 van de 12 Texelse scho len op langs het zwembad en werden voorgesteld aan het talrijke publiek. Twee scholen moesten afbericht doen. Bij één school gebeurde dit op het laatste moment zodat er van die school wel wat kinderen aanwezig waren die echter niet mee konden doen. De orga nisatie vond dit voor deze kinderen zo spijtig, dat besloten werd de ploeg aan te vullen met reserve deelnemers van de andere scholen, zodat uiteindelijk 11 ploegen van start gingen. De heer C. Koorn, directeur van de RST, luidde een schoolbel en gaf zo het startsein voor de marathon. Hoewel het recreatieve element primair was bij dit evenement, ontspon zich toch al dade lijk een heftige strijd om de meest ge zwommen baantjes. Luid werden de deelnemers uit de vierde, vijfde en zesde klas aangemoedigd door hun vriendjes en vriendinnetjes en de vele ouders die genietend van de zon gezellig rond het bad plaats hadden genomen. Per deel nemer werd 10 minuten gezwommen om daarna afgelost te worden door een andere leerling. Elke deelnemer moest tweemaal voor zijn school aantreden. Tussendoor werden ze weer op krachten gebracht d.m.v. broodjes, limonade en appels (beschikbaar gesteld door Albert Heijn). Ondertussen konden de suppor ters meedoen aan allerlei spelletjes zoals zweeds loopspel, levend ganzenbord en waterspelen in het ondiepe bad. Toen het laatste half uur inging, bleken de Bruinvisschool uit Oudeschild en de Thijsseschool uit Den Burg op gelijke hoogte te liggen. De Bruinvis legde uit eindelijk de meeste meters af: 11.150. In totaal werd 105 kilometer en 850 meter afgelegd, dat is gemiddeld 400 meter per kind. Na het laatste fluitsignaal werd spontaan enkele onderwijzers in het wa ter gegooid en kregen alle deelnemers een leuke herinnering waarop de afge legde afstand stond vermeld. Meester Smeenk uit De Cocksdorp ontving een Zaterdagavond hield de wielervereni ging de jaarlijkse clubkampioenschap pen. De C-jeugd startte ongeveer om 17.45 uur. Zij moesten 5 rondjes op het parcours Bernhardlaan te Den Burg af leggen. Kampioen werd hier Stephan Kikkert, 2e Bas Graaf en 3e Elmer Keij- zer, 4e Marco Flier, 5e Udo Visser, 6e Mara Koorn. De B-jeugd moest 15 rondjes afleg gen. De overwinning was uiteindelijk voor Joost van Heerwaarden, 2e Robert Kikkert en 3e Simone Winter. (4. Dennis Boomstra, 5. Desirée Boks. De A-jeugd moest 20 km afleggen. Er werd ook hier natuurlijk flink strijd gele verd. Richard Koopman moest afstap pen wegens rugpijn. Kampioen werd De fietsdriedaagse van de Wieler vereniging Texel, die gisteravond van start ging, heeft iets minder be langstelling getrokken dan vorig jaar. Gisteren werden ruim 500 deel nemers genoteerd en dat zijn er 100 minder dan in 1982. Wie de fietsdriedagse alsnog tot een ouderwets succes wil maken, kan ook vanavond nog starten voor de 25 of 40 kilometer toeren op het rijwiel. Men kan starten vanaf 18.30 uur bij sporthal „Ons Genoegen". De organisatie heeft daar voor alle deelnemers halverwege de rou te een verrassing in petto. De „late" starters hebben de donderdag om dit sportieve wielerevenement vol te ma ken. Deelname kost voor jongeren 72,50, ouderen betalen vijf gulden. T-shirt omdat hij elke deelnemer van zijn school al lopende aanmoedigde en zo in totaal deze middag ongeveer 7500 meter liep. De heer Van de Wal, hoofd van de CVO school, dankte namens de leer krachten en de kinderen de organisato ren voor deze sportive middag. De afgelegde afstanden per school: Lubertischool 8850 meter; School met de Bijbel 9500 meter; Bruin vis 11.150 meter; Kompasschool 9250 meter; Redmer IJskaschool 9200 meter; Jozefschool 10.300 meter; Thijsseschool 10.900 meter. CVO 10.650 meter. Jacob Daalder school 8900 meter; Den Hoorn 9100 meter. Eierlandsche Huis 8050 meter. hier Evert Koopman. Tweede werd Ro bert Visser en derde Bas Vaars. (4. Tijme Wit, 5. Jef Schuur, 6. Jacco Vinke). Senioren De senioren startten om 19.00 uur. Met 26 renners moesten zij de niet gerin ge afstand van 60 km afleggen. Na 66 rondjes waren er nog 14 renners over, waarvan er ongeveer 9 op één ronde of meer achterstand stonden. Al gauw vormde zich een kopgroep met Paul van Arnhem, Jos Huisman, Leen van Elk, Niels Collou, Nico Evers, Auke Brouwer en Bram Bruin. Na 60 rondjes werd Paul van Arnhem kampioen met Leen van Elk als tweede, gevolgd door Jos Visser. (4 Auke Brouwer, 5. Niels Collou, 6. Dou- we Dros. Zondag verschenen voor de derde crossloop van SV De Koog 98 ren ners aan de start. De kanshebbers op de superbokaal hadden deze week waarschijnlijk goed getraind want er werden goede tijden gemaakt. André Brouwer streefde zijn broer Joost en vedette Cees Timmer voorbij en werd overtuigend eerste. Zondag om 19.30 uur gaat de vierde crossloop van start. Uitslagen: Heren: A. Brouwer 28.27; C. Timmer 28.50; J. Brouwer 29.15. i Heren veteranen: N. Welboren 31.07; W. Timmer 31.22; G. Zoetelief 31.24. Dames: C. Bakelaar 21.46; N. Brui ning 22.14; N. Goënga 24.24. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instellin gen bouwvergunningen verleend: Newomij, Postbus 5090, Naarden, voor het oprichten van 196 zomerhuizen aan de Duinweg/Postweg te De Cocksdorp; K. Mantje te De Koog, voor het ged. veranderen voorgevel Kikkertstraat, De Cocksdorp; A. A. Rommel, Ruijslaan 6, De Koog, veranderen buitengevels; O. J. de Boer te Veendam, voor opr. berging overkapping Californiëweg 204, De Koog; Gebr. v.d. Star, Schorrenweg 24-28, Texel, voor het oprichten land- bouwschuur; Jac. J. Hin, Ongeren 15, Texel, voor oprichten ligboxenstal Westerboersweg; G. W. Westerman, Deininghauserstr. 14, Dortmund, voor veranderen zomerwoning Westerweg 71;Expl. Bakker B.V., Weverstraat 11-13, Den Burg, voor ged. veranderen winkel pand; H. Holm e.c., Hochscheuerweg 13, 4006, Erkrath W.D., voor het plaat sen van een schuur Bijenkorfweg 19, Oosterend; E. Nieuwenhuizen, He renstraat 52, Den Hoorn, voor verande ren zijgevel plaatsen dakkapel; M. Bakker, Driehuizen 19, Den Burg, voor het vernieuwen van een garage; U. O. K. von Holte, Pontweg 133, Texel, voor het plaatsen dem. koel/vriescel; P. van Leeuwen, De Rede 3, 't Horntje, voor ged. vergroten van een schuur; C. N. Slot, Hoofdweg 106, De Cocksdorp, voor het ged. veranderen van een schuur; J. Barendregt, Hoofdweg 18, 1795 JD De Cocksdorp, voor het ged. vergroten van een schuur; G. Westerla- ken, Pontweg 66, Texel, voor uitbreiden zomerwoning Pontweg 68. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikking ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids beschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te ver krijgen bij de gemeentesecretarie, afde ling R.O.V., kamer 205. Uit een dancing in Den Burg werd zondagnacht een jas gestolen die eigen dom is van een Texelaar. De gele jas heeft een waarde van 7160,—. De politie moest vorige week woens dag proces verbaal opmaken tegen een 16-jarig Duits meisje dat in een kleding zaak in Den Burg op heterdaad werd be trapt toen ze een bikini stal. Jeugd: J. Schuur 18.27; A. Timmer 18.43; N. Eelman 20.22. Recreanten: R. Brouwer 16.47; O. Meertens 17.10; E. Dijker 17 23.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7