Drijver leverde 300e woningwetwoning VERVOLG VAN PAG.l Lokale omroep Zon, maan en hoog water Bootschaaktocht En Passant Tweede wedstrijd Noordzeecup Zeilwedstrijd watersportvereniging Vreemd geld Nationale zwemvierdaagse Open dag KZV Westerslag Uitwisseling Zeemacht - Deuce Voorverkoop Raadsvergadering Geen administrateur voor MZW en jeugdwerk VVV-kantoor in Eierlandsche Huis Geslaagd voor >n ruiterbewijs Oud papier De K Wereldwinkel opgeknapt Kasko-wijk Waa/dQf straat 750e woning van de woningbouwvereniging (bewoond door R. Verbeke) 300e door Drijver geleverde woning (bewoond door E. C. Lanser). Tijdelijk crossterrein Deze luchtfoto van J Nauta laat beter dan vanaf de begane grond zien dat sinds oktober 1962 toen In het kale grasland zonder bouwstraten met de bouw werd begonnen al heel wat tot stand is gekomen in De Mars. Op de voorgrond de omvangrijke waterpartij. In de nog prille woonwijk De Mars heerste hedenochtend enig feestgedruis om twee redenen. Een van de daar zo juist gereedgekomen woningen (Schilp- banck 49) was de driehonderdste wo ning die door Drijver Bouw BV werd ge leverd aan e Woningbouwvereniging. Bovendien was een andere woning in het complex (Schilpbanck 37) de 750e woning van de Woningbouwvereniging Texel, Op het initiatief van Drijver om hieraan een kleine plechtigheid te ver binden werd ingehaakt door het bestuur van de woningbouwvereniging. Vice- voorzitter Ed Moojen onthulde een ge denksteen in de woning Schilpbanck 37 en de bewoners van de wijk werden in de bloemetjes gezet. Bij de feestelijke plechtigheid waren ver tegenwoordigers aanwezig van gemeen tebestuur, woningbouwvereniging en Drijver. Ook architect Jo Roelof Zeeman uit Oosthuizen, ontwerper van de wo ningen in de De Mars, gaf acte de pre sence. Een door Drijver aangeboden in formele voortzetting volgde in hotel De Lindeboom-Texel. Een en ander viel samen met het opleve ren van het vierde blok woningen in De Mars door Drijver. Het totale door Drijver uit te voeren bouwplan omvat 97 woningen. Voor 73 woningen is opdracht ontvangen; de rest wacht op contingenten die hopelijk in 1984 zullen worden toegewezen. Al weer drie maanden geleden vestigden de eerste bewoners zich in De Mars. Er zijn nu 26 huizen gebouwd. en andere bestuursleden pleitten voor een tweede experiment dat wèl een cor recte indruk moet geven van het soort programma's dat de lokale radio nastreeft, Arensman liet blijken dat dit veel te kostbaar zou worden. Brief De voorzitter betreurde het ook dat de raadsleden Van Asselt en Poster hun on tevredenheid over het experiment per brief aan het gemeentebestuur hebben kenbaar gemaakt. Het was beter ge weest om zich te richten tot het bestuur van de Lokale Omroep, want dat is verantwoordelijk. B en W dragen voor de inhoud van de programma's geen enkele aansprakelijk heid. Gerbrand Poster legde uit dat de gemeenteraad f2000,— voor het experi ment beschikbaar heeft gesteld en dat het logisch is dat raadsleden te kennen geven hoe zij denken over de wijze waar op dat geld is besteed. Wat de toekomst betreft kwam men tot de conclusie dat bescheiden begonnen moet worden en dat men zich ,,waar" moet maken, alvo rens leden of donateurs te werven. Gelein Jansen vond dat de Texelse pira ten betrokken moeten worden bij de lo kale omroep. Hun aandeel zal wellicht het gewenste luchtige" element in de programma's brengen. Ook pleitte hij voor sportuitzendingen (bijv. op zater dag) en speciale uitzendingen voor de jeugd op woensdagmiddag. Verder werd bij de discussie duidelijk dat de bejaardenomroep De Lichtboei wil opgaan in de Lokale Omroep Texel. Dat gaat niet ten koste van het program ma dat men tot dusver de ouderen aan biedt; er komen echter nieuwe op ande re leeftijdsgroepen gerichte onderdelen bij. Sprekende over de kosten veron derstelde de voorzitter dat de Lokale Omroep toch wel twintig tot vijfentwin tig duizend gulden nodig zal hebben om van de grond te komen. Hiervoor zou een actie op Texel kunnen worden ge voerd en/of er zou een beroep op het ge meentebestuur gedaan kunnen worden. Enige financiële medewerking van de plaatselijke overheid is te verwachten gezien het feit dat het stichten van een lokale omroep een van de punten van het collegeprogramma is. Bert Koning (van de onlangs tot zwij gen gebrachte Waddenpiraat") pleitte voor een herhaald experiment. Daar zouden vrijwel geen kosten aan verbon den zijn als een piraat zijn zender be schikbaar zou stellen. „Wij zijn bereid mee te werken als de lokale omroep de boete betaalt als het misloopt", aldus Koning die overigens liet blijken dat dit een grapje was. Dick Oudendag pleitte voor nauwe sa menwerking met bestaande lokale en re gionale omroepen. Voorzitter Arensman onderschreef dat en vertelde dat de loka le omroep Texel onder meer contact zal zoeken met de lokale omroep Goirle die succesvol met vrijwilligers schijnt te draaien. De gemeente Goirle heeft de oprichting van de omroep aldaar met HO.000,— gesteund. Er is alle tijd voor het maken van plannen en het opdoen van kennis en ervaringen elders, omdat het nog geruime tijd zal duren alvorens men de lucht in mag. Enkele aanwezigen betreurden de weinig optimistische toon van het „Groen Zwart'-commentaar dat diezelfde avond in de Texelse Courant was verschenen. Onder andere Gelein Jansen dacht dat een kleine ploeg en thousiaste vrijwilligers er in kan slagen zich waar te maken. Daar zal een zeer stimulerend effect van uit gaan, zodat aan medewerkers van de vereiste kwali teit geen gebrek zal zijn. De zon komt 11 juli op om 5.32 uur en gaat onder om 21.58 uur. Maan: 10 juli N.M., 17 juli E.K. Springtij; 12 juli; doodtij: 19 juli Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 8 juli 6.55 en 19.39 Zaterdag 9 juli 8.17 en 20.52 Zondag 10 juli 9.13 en 21.54 Maandag 11 juli 10.00 en 22.45 Dinsdag 12 juli 11.04 en 23.36 Woensdag 13 juli 11.53 en Donderdag 14 juli 0.23 en 12.37 Vrijdag 15 juli 0.54 en 13.17 Zaterdag 16 juli 1.12 en 13.57 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De Texelse schaakclub En Passant organiseert zaterdag 10 september een bootschaaktocht met de Dage raad" heen enrterug naar Terschel ling. Hiervoor zijn de clubs Wester- goo uit Bolsward, MSC uit Den Hel der en schaakclub Aartswoud uitge nodigd. Belangstellenden kunnen de tocht meemaken, een beperkt aantal dam- en schaakliefhebbers kunnen zich ook actief weren. Voor hen zullen namelijk vierkampen gehouden worden. Op de heenreis speelt Westergoo tegen En Passant en Aartswoud tegen MSC. De terugreis zal het toneel zijn van de verliezers- en de winnaarsronde, gespeeld wordt dan om de Stortemelk beker en de Schuitengatmedaille. Gedurende het verblijf op Terschelling zijn gratis fietsen beschikbaar voor hen die dat willen. Voor de damvierkampers stelt Leo Vis ser, kapitein van de Dageraad en dam liefhebber, een prijs beschikbaar. Texelse spelers en belangstellenden kunnen zich in de laatste week van augustus opge ven bij A. C. Bakker, tel. 02220-3503. Kosten f 15— per persoon. Zaterdag 9 juli houdt de Windsurf- club Texel in samenwerking met de Kustzeilvereniging Westerslag de tweede surfwedstrijd om de Noord zeecup bij paal 17. Deze wedstrijd bestaat uit lange of korte afstand races, afhankelijk van de windkracht. Er kan vanaf 11.30 uur wor den ingeschreven bij het clubgebouw van de Kustzeilvereniging Westerslag. De kosten bedragen voor leden f5— en voor niet-leden f10,— Zaterdag a.s. houdt de Watersportve reniging een zeilwedstrijd die meetelt voor het kampioenschap. Deze keer wordt een grote driehoek gevaren ter hoogte van Oudeschild. Gestart wordt om 13.00 uur tussen de rode staak en de T 12. De route is verder als volgt: Til, T9AB2, T9 en T12. Deze driehoek wordt drie keer gevaren, De briefing is om 12.00 uur op het clubschip. Westduitse marken Belgische franken Franse franken Zweedse kronen Zwitserse franken Deense kronen 100 Amerikaanse dollars 1 Engelse ponden 1 Oostenrijkse schilling 100 Italiaanse lires 10.000 Spaanse peseta's 100 100= f\ 10,25 100= f 5,42 100= f 36,- 100= f 36,- 100= f133,- 29,75 2,81 4,25 15,70 18,25 1.89 Dit jaar wordt voor de negende keer door het badpersoneel van Mo lenkoog een zwemvierdaagse op Texel georganiseerd op 11, 12, 14 en 15 juli. De bedoeling is vier maal te zwem men, verdeeld over de bovengenoemde data. Per keer maximaal 1000 en mini maal 500 meter. Voor kinderen onder de 11 jaar zijn deze afstanden maximaal 500 en minimaal 250 meter. Belangstellenden voor deze zwem vierdaagse moeten het inschrijfformulier strookje weer zo snel mogelijk inleveren aan de kassa van het zwembad. Daar zijn die formulieren ook te krijgen. Zij ontvangen dan tegen betaling van f5,— een deelnemerskaart. De eerste dag wordt deze kaart afgegeven bij de con trolepost aan het bad. De deelnemers ontvangen na afloop een medaille. Om één en ander zo snel mogelijk te la ten verlopen worden deelnemers wiens achternamen beginnen met de letter A tot en met K van 18.00-19.00 uur ver zocht te komen en de achternamen be ginnende met de letters L tot en met Z van 19.;00-20.00 uur. Evenementen tijdens de zwemvierdaag se zijn donderdag 14 juli kleine kermis en paalhangen. Vrijdag 15 juli kleine kermis, markt voor kinderen (kinderen kunnen hier hun speelgoed, boeken, plantjes e.d. verkopen) en demonstratie Aerobic dancing door het Fitnesscentrum. De leden van de Kustzeilvereni ging Westerslag houden open huis. Belangstellenden kunnen de accom modatie in ogenschouw nemen en de sfeer proeven bij de vereniging, ten zuiden van Paal 17. Geïnteresseerden kunnen, onder be geleiding van leden van de Kustzeilvere niging Westerslag kennis maken met de catamaran- en/of surfsport, waarvoor diverse leden hun materiaal en kennis beschikbaar stellen. Afgelopen zondag vond de eerste uitwisseling plaats tussen tennisve reniging Deuce en de tennisafdeling van Zeemacht uit Den Helder. Deuce kreeg hierbij klop met 39—15. Onder prachtige weersomstandighe den konden in Den Helder in totaal 27 wedstrijden worden gespeeld. Eén van de weinige uitblinkers onder de 12 Texe laars was Frans Kuip die een uitstekend enkelspel speelde. Het is de bedoeling om in het laatste weekend van septem ber de Helderse ploeg naar Texel te laten komen, waar dan op het nieuwe banen- complex getracht zal worden om een be ter resultaat te behalen. In verband met het afscheid van de heer H. de Boer, vrijdagavond 8 juli in de Bijenkorf is de voorverkoop van van 3-dagen kaarten (voor iedereen!) en maaltijdplankjes (voor Oosterenders) nu zaterdagmiddag 9 juli van 16 00 tot 18.00 uur in het dorpshuis. Dinsdag 12 juli, aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling besluitenlijst van de ver gadering van 14 juni 1983. 2. a. Ingekomen stukken; b. Mededelin gen; c. Beantwoording raadsvragen. 3. Voorbereidingsbesluit: Stichting Va kantieverblijven, ten behoeve van 30 zo merwoningen op het terrein van de „Turkse Tent" (tussen Bosrandweg en Pontweg). 4. Beschikbaarstelling krediet herinde ling afdeling algemene zaken. 6. Beschikbaarstelling krediet vernieu wen kappen zonwering voorzijde raadhuis. 7. Beschikbaarstelling krediet verbouw „De Bolder" 8. Beschikbaarstelling krediet zonwering achterzijde raadhuis. 9. Beschikbaarstelling krediet spouw muurisolatie in verband met hinderwet vergunning werkplaats gemeentewerken. 10. Beschikbaarstelling krediet spouw muurisolatie onderwijzerswoning Oudeschild. 11. Beschikbaarstelling krediet spouw muurisolatie gymnastieklokaal Beatrixlaan. 12. Beschikbaarstelling krediet ruimte Oosterend Present. 13. Beschikbaarstelling krediet schade schapenboeten. 14. Beschikbaarstelling krediet int ringssubsidie tennisvereniging „De 15. Tweede en derde begrotingswiji 1983 van de Welzijnsstichting Te» 16. Vaststelling wijziging insj verordening specifiek welzijn. 17. Beschikbaarstelling krediet ve ging veegmachine. 18. Beroepschrift mevrouw N. de Dosker tegen de weigering van bouwvergunning. 19. Ruiling van grond met de heer geest en het Hoogheemraadschai waterende Sluizen. 20. Beroepschrift Fa. H. Grootjen tegen de taxitarieven. 21. Beschikbaarstelling krediet oi tingskosten Den Burg-zuid. 22. Gemeentelijk standpunt met b king tot uitbreiding opensi vliegveld. 23. Beëindiging van de taak va Vleeskeuringskring met betrekkin de exploitatie van de noodslacht| en afvoer van destructiemateriaal 24. Raming ruwbouw uitbreiding risch museum. 25. Overzicht onvoorziene uitgave Het college wil niet dat het samen werkingsverband MZW/Jeugdwerk in de toekomst over een administra teur blijft beschikken. Een half jaar geleden werd in het kader van de Werkverruimende Maatregel van het Arbeidsbureau een administratieve kracht bij het MZW/Jeugdwerk ge plaatst en met het college werd af gesproken dat na een half jaar geke ken zou worden of deze weer zou moeten verdwijnen of dat men bij het MZW/Jeugdwerk zou kunnen blijven beschikken over vier medewerkers. Het college wil de functie administra teur niet handhaven en zeht dat de be geleiders Jan Brandenburg, Jan Kramer en Andries Huberts het administratieve werk weer op zich zullen moeten ne men. Wel zijn burgemeester en wethou ders van mening dat het instellen van een samenwerkingsverband een goede zaak is geweest die aan de doelstellin gen heeft beantwoord. Van ambtelijke zijde werd dat ook geconstateerd, waar bij als voordelen werden genoemd dat het dorpshuis intensiever wordt gebruikt (samen worden dezelfde lokaliteiten be nut) en dat de beroepsbegeleiders meer tijd hebben gekregen om zich met praktijk-werk bezig te houden. Onontbeerlijk De begeleidingscommissie van het sa menwerkingsverband vindt dat het aan blijven van een administratieve kracht „onontbeerlijk" is voor het functioneren In afwachting van herstel van het door brand zwaar beschadigde kantoor heeft de VVV Texel een noodkantoor ingericht in een der vertrekken van het Eierland sche Huis. Het is de bij de ingang gele gen zijkamer die gewoonlijk in gebruik is bij het schoolhoofd, maar gedurende de vakantie ter beschikking kon worden gesteld van de VVV, dus tot 28 au gustus. Het kantoor is dagelijks (behalve maandags) geopend van 9.00 tot 12.00 uur. De VW is hier telefonisch bereik baar onder nummer 02222-507. De Rabobank Texel heeft inmiddels een noodkantoor in gebruik op het terreintje bij het verbrande gebouw. van de werklozenopvang en hetj werk maar die mening wordt niei maal gedeeld door de adviserende tenaar. „Het niet handhaven va; administrateur zal zeker invloed h op de kwaliteit van het werk". G seerd werd dit werk in ieder gev; over te laten nemen door aan de geleiders. Burgemeester en wetho vinden echter dat ze dat samen kunnen. Het evaluatieverslag van het same kingsverband en het standpunt var W worden nog besproken in de cc sie welzijn. Op manege Bornrif werden dej se examens voor het ruiterbewijs nomen. Alle zestien kandidaten den voor dit hippische diploma, moest 30 meerkeuzevragen bean den en een half uur rijden. Een en werd beoordeeld door de heer t Haak uit Noordwijk die later de ba uitreikte. Iedere zaterdagochtend haalt ting Texel in Den Burg oud papil pen en oude schoenen op. De worden verzocht deze spullen vó( uur aan de straat te zetten, zodat kunnen worden ingeladen. In de tieperiode moet het ophalen mei hulp gebeuren, zodag dan in ieé niet kan worden aangebeld. Ki em zaterdag wordt het oude papier gehaald in de volgende straten; spli w Molenstraat, Warmoesstraal venstraat. Zwaanstraat, West !e 1 Hollewal, Lijnbaan, Gasthuis Julianastraat. Dit weekend zal de dorpscol van De Koog niet op zaterdagc maar op vrijdagavond vanaf oud papier ophalen. Er wordt ft gebeld, de mensen worden hun oud papier aan de straat te De wereldwinkel aan de Burgwal is de afgelopen weken opgeknapt. De stellingruimte is uitgebreid en het assortiment is nogal vergroot met vooral kleine, betaalbare artike len. Zaterdag zal de vernieuwde we reldwinkel met enig feestelijk ver toon in gebruik worden genomen. Iedere klant krijgt een vloeibi snapering aangeboden en alle die in de winkel werken zullen s; zijn om tekst en uitleg te geven verbouwing, die geheel in eigen werd uitgevoerd, en over het streven van de winkel. De wereldwinkel is maandags de markt geopend. Op woensda er folklore is kan men er van 16.00 uur terecht, anders van 1' 16.00 uur. Deze laatste tijden gel voor de zaterdag. tzel L >ijd Ks alg ren koi D St gen re Het hernieuwde Interieur. PAGINA 2TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 JULI

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2