WELKOM 't Texeltoerist Evenementen van 10 juli tot en met 17 juli 1983 »ïjÊ Dinsdag 12 juli Woensdag 13 juli Nog geen slaapplaats? Naar de VVV! Zondag 10 juli Maandag 11 juli ,Texeltoerist' hoort erbij Lm informatiei IS) Pijpersdi|k Schumakcrsweg Pelikaanweg Califormëweg Gerntslanderdijkie Rozendijk 9)Gasthuar S{ 8 J.Keesom Akenbuurt Westerweg Hoornderweg Zuid Haffel Amaliaweg Molwerk Deze Recreaktief-krant melding van alle dagelijks wiss»! de evenementen op Texel. Ma«'| het eiland is nog veel meer ted en te beleven. Denk aan de vaai| vistochten, excursies, bow mini-golf, Jan Plezier, expos^ enz. Daarvoor verwijzen wij i Texeltoerist, een gedeeltelijk in# uitgevoerd magazine dat om de] weken verschijnt en overal op voor 72,— te koop is. In Texeltw komt een plattegrond van Te> de dorpen voor, een hoogwatf bel, dienstregeling voor boot en] verhuuradressen voor fietsen, P den, bolderwagens, visboten.s sen en openingstijden van vestigingen, artsen, autodei postkantoren en nog veel waaronder steeks wisselende a Ie artikelen en vele tientallen t wetenswaardigheden. De ,,Te) rist" met gratis bijlage vormen] compleet Texels Gauw halen dus! b.v. v/h Langeveld en De Rooy m \1 ÏECREAkHSaliil De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodt- laan in De Koog start om 18.40 uur. Voor 1,50 per persoon mag iedereen van 13 jaar en ouder meedoen. Er kan inge schreven worden met teams van 6 per sonen maar ook individueel. Het toer nooi start om 19.00 uur en is afgelopen als het donker wordt In disco-dancing Question in Den Burg is vanavond Avro's Toppop met disc- jockey Jerry Jetson. De entreeprijs is 74,-. Op het strand bij paal 17 houdt de Sport vissetsclub Texel van 19.00 tot 21.00 uur een zeeviswedstrijd. Paal 17 bereikt men door de borden ..Natuurrecreatie- centrum" te volgen. Bij deze wedstrijd is het voorgeschreven aas pieren, bliek of spiering en het inschrijfgeld is voor per sonen tot en met 15 jaar f4— ouderen betalen 75,—. U dient zelf voor een hen gel te zorgen. In het bos van de Everste Koog, het bos tussen de Califoriëweg, Ruijslaan en Bosrandweg bij De Koog wordt vanaf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Het is dan donker en een zaklantaarn zal ze ker van pas komen. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen, die met een bepaalde opdracht het bos in gestuurd worden. Inschrijven is mogelijk van Texel. Onder deskundige leiding worden de kerken van binnen en buiten bezichtigd. Deelname is gratis en er wordt met eigen auto gereden. Niet- autobezitters kunnen als regel bi] ande ren instappen. Om 14.00 uur kunt u onder deskundige leiding trimmen in het bos. De deelne mers komen bijeen aan de Nattevlaks- weg (zijweg van Westerslag) en wel op de eerste parkeerplaats na de trimbaan. Een uur lang worden lichte oefeningen en spelvormen gedaan. Deelname 71,50 per persoon. In de Dorpsstraat in De Koog is van 13.30 tot 21.00 uur Koog Promotion bra derie. Een feestmarkt met een groot aantal kraampjes met snuisterijen, kado- artikelen, kunstnijverheid, antiek, speel goed, enz. Er kunnen drankjes en hapjes geproefd worden van schapenkaas tot de meest exotische gerechten. Voor de kleintjes is er om 14.30 en 16.00 uur pop penkast op het dorpsplein. De bekende clowns Appie en Flappie treden op naast andere artiesten zoals een boerenkapel, een dixieland looporkest en ludieke straatmuzikanten Op de Nikadel achter de Dorpsstraat wordt een demonstratie parachutespringen gegeven, die steeds vooraf aangekondigd zal worden vanaf de evenementenshowtruck. Tijdens de gehele braderie is pottenbakker Jaap Ja- Onder de duizenden vakantie gangers die elke zomer naar Texel stromen zijn er velen die tevoren geen verblijf op Texel hebben gereserveerd. Het zijn meestal kampeerders, die dus de kans lopen om in de periode van de grootste drukte lang te moeten zoeken alvorens een plaatsje te vinden. Bij de VVV Texel (hoofdkantoor aan de Groeneplaats in Den Burg) is men voortdurend nauwkeurig op de hoogte van de bezettings graad van alle Texelse campings en andere logiesvormen op het eiland. Ga daar dus heen in ge val van twijfel en bespaar u een langdurige en mogelijk te leurstellende tocht langs de kampeerterreinen. Als de gewo ne campings vol zijn, wordt men verwezen naar een noodcam- ping. Het is streng verboden te kamperen buiten de daarvoor aangewezen terreinen. ger actief, die ook de jeugd in de gele genheid zal stellen iets van klei te ma ken. Wanneer een kunstwerk slaagt wordt het gebakken en kan het de vol gende dag in de pottenbakkerij worden opgehaald. In dorpshuis De Waldhoorn in de Her enstraat 30 in Den Hoorn draait vogel wachter C. Kok een diaserie over de natuurreservaten op Texel. De dia avond wordt in samenwerking met de dorpscommissie van Den Hoorn georga niseerd en de opbrengst is voor het restauratiefonds van het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. De entree voor volwas senen is 72,50; kinderen tot 14 jaar beta len 71,—. De voorstelling is om ±22.00 uur afgelopen. Om 9.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht bij de kantine van camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Deze tocht zal aan de hand van verschil lende routes en opdrachten voeren door het zuidelijk deel van Texel. De eerste groep start om 10.00 uur en de kosten zijn 73,— per persoon. Een kop soep wordt tijdens de tocht verstrekt. Vanaf 14 00 uur kan iedereen gratis mee doen aan strandactiviteiten op het strand bij paal 9 aan het eind van de Wit- teweg bij Den Hoorn. Er kan meegedaan worden aan volleybal, voetbal en tal van andere kleine recreatiespelen. Hierbij geldt Niets moet, bijna alles mag!" vanaf 22.00 uur, halverwege de Pelikaan- weg (zijweg 14 van de Pontweg) bij de Kopjesweg, een wandelpad door het bos. Iedere deelnemer betaalt 72,— en na afloop wordt een lekker bakje soep genuttigd. In de Nederlands Hervormde kerk in Den Hoorn begint om 20.15 uur een ope ningsconcert zomerseizoen met Ap- pelona Klarenbeek (dwarsfluit). Gé Bart- man (cello) en het orkest Musica Texla, o.l.v. Dyo Wassink (spinet). De toegang is gratis. Om 14.00 uur start bij de Hervormde kerk van De Koog een kerkentocht langs de kerken in het noordelijk deel De Pontweg, de verbinding tussf veerhaven en De Koog, is de lx rijkste verkeersader van Texel. Or bestemming op het eiland vlot te nen bereiken moet u letten op d wegen die allemaal een naam M maar ook een nummer dragen. I een publicatie van een recreatiebeo in de aankondiging van een evena wordt gesproken van zijweg ...1 wordt een zijweg van de Pontwej doeld. Het nummer heeft niets ten met de nummers van de kilomets) op het strand. Zijweg negen lood niet naar het strand paal 9. sonen, maar ook iemand die alleen is kan altijd meespelen. Het toernooi start om 19.00 uur precies en stopt als het donker wordt. Om 20.00 uur begint in de grote zaal van Chinees restaurant Azië, ingang Zwaanstraat, Den Burg een klaverjas- drive voor gasten en Texelaars. Het in schrijfgeld is 75,— per koppel. Er zijn vele prijzen te winnen. Men speelt volgens Amsterdams systeem. Om 21.30 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp.De eerste groep start om 22.00 uur. Deelname kost 72,— p.p., waarvoor men een kop soep ontvangt. Bij thuiskomst is het donker dus een zak lamp is noodzakelijk. De plaatselijke brigdeclub Groot Slam houdt vanavond, aanvang 20.00 uur een zomer bridge-drive waaraan ook toe risten kunnen meedoen. De drive wordt gehouden in hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg. Het in schrijfgeld bedraagt 77,50 per paar. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt een op Texel gemaak te diaserie getoond. In deze serie wordt een veelzijdig beeld van natuur en cul tuur gegeven. De dia-avonden worden gehouden onder verantwoordelijkheid van de gezamenlijke kerken van Texel. Het centrum van Den Burg staat van daag in het teken van de folklore. Van In Den Hoorn op het veldje ach 10.30 tot 12.30 uur is er paardbeslaan. Jan Drijverschool begint om 191 oude ambachten en zijn Texelaars in kle- een volleybaltoernooi voor ie) derdracht te bewonderen. Van 14.00 tot vanaf 12 jaar. De kosten zijn 71,3 De aanvang is om 20.00 uur en de toe gang is 71,50 (inclusief een kopje koffie) voor volwassenen en 71,— voor kinderen. In bar-dancing De Jelleboog in Den Burg treedt vanavond de Nederlandstali ge rock en roller Peter Koelewijn op. Revuegroep ,,0p de Bonnefooi" geeft in dorpshuis De Waldhoorn, Den Hoorn, een uitvoering van de zelfgeschreven show ,,Made op Tessel". De aanvang is 21.00 uur en de revue bevat sketches, liedjes en een portie Texelse humor. Om 10.00 uur start vanaf de kantine van camping De Bremakker een fietspuz zeltocht. De camping ligt aan de Tem- peliersweg in de Dennen en is gemakke lijk te bereiken via zijweg 12 van de Pont weg. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.45 uur. Voor 73,— p.p. maakt men aan de hand van verschillende routes en opdrachten een tocht op de fiets door het bosrijke deel van Texel. Onderweg of aan het eind van de route zal een kop soep wor den verstrekt. 17.00 uur worden schapen gesd treedt een dansgroepen en worde ambachten gedemonstreerd. Vo kinderen is er om 14.15 en 15.0 poppenkast. Op het strand bij paal 15, Westeis bereiken via zijweg 11 van de Pon kan iedereen gratis meedoet strandspelen. Van 14.00 tot 160 zijn de recreatieleiders in hun gele! op het strand aanwezig en u kunt doen met volleybal, voetbal en andere kleine sport- en spelattrac SSSSSSSSSSSSS8SëSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS^S3SSSSSSSSSSSSSé de vakantiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het maga zine Texeltoerist" doorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet genoeg is om alles mee te ma ken. Waar ik in het bijzonder de aan dacht op wil vestigen, zijn die ge neugten die Texel van nature te bie den heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strand- loop, missverkiezing, vlieg feest of autocross, moet weten dat op het zelfde moment dat dergelijke pu- b/iektrekkende evenementen plaats vinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ontspan nen in de natuur en daarbij weinig of geen andere mensen tegen te ko men. Zowel liefhebbers van gezellig heid a/s van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we hoogseizoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toe risten op ons eiland verblijven, volle dig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel Toen ik vijfjaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het a/s een voorrecht om op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en uitgestrektheid. Het is geen klein ei landje, maar een royaal gebied waar mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel lief hebbers van natuurschoon a/s van meer menselijkeattracties kun nen er volop aan hun trekken ko men, zonder elkaar te hinderen. Toe risten van allerlei soort" zijn dan ook van harte welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het S.V. De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren (t/m 34 jaar) en veteranen. De te lopen afstan den zijn 4, 8 en 12 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan. Inschrijf geld voor personen tot 14 jaar 73,— en personen van 14 jaar en ouder 74,—. Ie dere deelnemer ontvangt een medaille, voor de snelste drie van elke categorie is er een beker beschikbaar (wanneer men zeven keer of meer meeloopt). Daar naast is er nog de „Supercup" die men kan winnen als minimaal zeven keer meegelopen wordt. Hiervoor worden de zeven snelste tijden bij elkaar opgeteld. Op demarkt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief aanwezig. Zij delen in hun gele jacks deze krant uit en geven desgewenst informatie over hun programma. Op het sportveld van camping Dennen oord wordt eenminivoetbaltoernooi gehouden voor de jeugd van 8 tot 14 jaar De inschrijving start om 13.45 uur. De eerste wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Camping Dennenoord ligt aan de Grensweg en is gemakkelijk te berei ken via zijweg 11 van de Pontweg. Mee doen kost f\— per persoon en inschrij ving is mogelijk in teams van 6 perso nen, maar ook individueel kan men zich inschrijven. Er wordt gespeeld met aan gepaste regels (geen voetbalschoenen) zodat iedereen mee kan doen. Om 19.00 uur begint op het sportterrein van camping Dennenoord een mini- voetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Camping Dennenoord ligt aan de Grensweg in de Dennen en is te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg. Meedoen kost ƒ1,50 per persoon en in schrijving is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 personen. Ook kan men zich individueel inschrijven om dan sa men met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste re gels. Voetbalschoenen zijn bijvoorbeeld verboden. Vanaf 18.45 uur kan men zich inschrijven voor een volleybaltoernooi bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar mag meedoen voor ƒ1,50 per persoon. In schrijving is mogelijk per team van 6 per-

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6