Groen c2wavtsJexeU in het hart-, Deze gemeenteraad pereert op een zeer iag niveau" PLANNENMAKERIJ ARTIKEL 11 GEBIED KOSTTE VIJF TON X t Barendregt in commissie FET: GEWONDEN EN VEEL SCHADE BIJ BOTSING VVV-service bij particulier? Gekrakeel over offertes duurt voort irtalig welkom veerboot gelukkige wijkmanoeuvre Inbraak in strandhuisje Aantal vreemde auto's nadert de tienduizend Veiligheidscabine thans verplicht Diefstal uit tenten Nieuw kantoor De Cocksdorp BABE Woensdag 20 juli DINSDAG 19 JULI 1983 RGANG Nr. 9798 lie. Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en )osterhof, Golfslag 32, Den Burg, tel. (02220) 4988. an der Heijden is met vakantie. dvertenties, abonnementen, etc.: eld De Rooy BV., Postbus 11, 179p AA Den Burg, (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs fYi,— per kwartaal 70 cent incasso; los 70 cent. Bankrelaties Amro Bank nr. 46 99.17.636. Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. leze gemeenteraad opereert op een zeer laag niveau. Ons id bij het uitgeven van werk staat nu een jaar vast. Ik heb je raad kritiek ontvangen, wat neerkomt op rotzooi schop- maar hoe het dan wèl moet wordt door het hoogste or- van de gemeente, dat bent u dus, niet gepresenteerd. U bestuurder en geen controleur." Wethouder Klaas Baren- t liet er donderdagavond in de commissie financieel, eco- isch en technisch beleid met genoemde uitspraken geen el over bestaan dat hij het gekrakeel over het offertebeleid iet college meer dan zat was. Hoewel hij in zijn emotie de gemeenteraad aansprak was de kritiek vooral bedoeld C. Dros van Texels Belang die net als vorige week dinsda- ind in de gemeenteraad flink tekeer ging tegen het offerte- d en tot de uitspraak kwam dat de gemeenteraad „door :ollege wordt belazerd." dat ambtenaar Klaas van der ad uitgelegd dat hij een fout lemaakt (één offerte was niet e stukken ter inzage gelegd) Dros. ondanks een verzoek van lethouder de term „belazerd" terug. Het Texels Belang ilid zei liever op te stappen („Ik im me op deze manier raadslid i"l maar toen hij daartoe even door de wethouder werd uitge- [d bleef Dros toch zitten. Ben Ier van het CDA kon de discus- sveel weg had van 'een kleuter- ilruzie, met succes sussen. Ier: „Ga nou eens rustig onder ogen met elkaar praten en naar elkaar. Van dergelijke ssies wordt ik niet goed. Dan ik ongelofelijke behoefte aan «vaar shaggie." ileiding tot het verbale gevecht iet krediet van f19.000 dat het e vraagt voor vernieuwing van de dekking van de gemeente werk en. Barendregt legde uit dat in dit geen offerte was gevraagd „om- e kwaliteit een belangrijk aspect ïtte gunnen werk is." De wethou- de Teso-veerboten worden sinds week de toeristen bij vertrek uit Helder via de geluidsinstallatie ver- imd. In de op een bandje vastge- begroeting wordt blijdschap uit raken over het feit dat de toeristen als vakantiebestemming hebben kozen en wordt gewezen op de na- jke en de „georganiseerde" verma teden op het eiland. Geadviseerd informatie daarover af te halen bij tiffet, waar onder andere de gratis laktief-krant ligt. De tekst van de leting is veel korter dan de bood- die vorig jaar aan boord was te Gebleken is dat het onmogelijk is idacht van de mensen langer dan 'eer een halve minuut vast te hou- Deze keer is de boodschap niet al le horen in het Nederlands, maar iDuits, Frans en Engels. Het band- tet resultaat van vrjwilligerswerk. teteen werden uitgesproken voor raes Stam, Dros, Vonk en de heer lis, De opname werd gemaakt door Isamateur Freek Vonk uit Den Het telkens afdraaien van het s wordt verzorgd door het perso on het buffet van de boot. n op de Westerweg rijdende auto- list (44) uit Harskamp dacht dat hij voorrang kreeg van een Duitser die Bakkenweg kwam. Het mis- 3nd ontstond omdat de Duitser een te ver het kruispunt was opgere- Om de aanrijding te vermijden, öede man uit Harskamp sterk naar wvam in de berm en vervolgens in sloot tegen de tuinwal tot ,nd- De auto werd daarbij ^digd. der noemde een aantal voorbeelden van nïet-zorgvuldig aangelegde dakbedek king en memoreerde dat de gemeente daar nu soms de zure financiële vruch ten van plukt. „De prijs was in dit geval dus niet alleen doorslaggevend. Het is gespecialiseerd werk en de gemeente heeft daarbij ervaringen uit het verleden mee laten spreken. Het is in dit geval een vertrouwenszaak met een Texelse firma waar we wat betreft dit werk op kunnen bouwen." Dros was er niet over te spreken dat er twee offertes waren gevraagd en dat de duurste was gekozen. „Als je geen ver trouwen in die andere firma hebt, laat je ook geen offerte opmaken. Nu zegt u in feite dat de gekozen firma het alleen kan en anderen niet te vertrouwen zijn." De zelfde discussie kwam terug bij de bespreking van het krediet (f27.400,— voor reparatie van de raamkozijnvoegen van het raadhuis. Goedkoopste De wethouder herhaalde zijn verhaal dat de kwaliteit en de aangeboden ga rantietermijn bij deze offertes de belang rijkste criteria waren en toen sloegen bij Dros de stoppen door. „De stukken die ter inzage liggen zijn niet volledig. Ik word belazerd en ik stap op." Hij voegde er aan toe dat de wethouder toch niet wilde luisteren en dat het weinig zin had om dan te blijven praten. „Jullie houden stukken achter. Er zijn drie offertes en ik heb er één gezien." Gerbrand Poster en Henk Beumkes verklaarden het met Dros eens te zijn wat betreft het vragen van offertes: gelij ke voorwaarden en de goedkoopste kie zen. Barendregt bleef uitleggen dat meerdere offertes vragen (zoals de raad al lange tijd eist) voor hem geen pro bleem is, maar dat hij niet alleen kijkt naar de laagste prijs. „Dat is ons beleid. Als u het er niet mee eens bent, kom dan met een nieuw beleid en stem er over in de raad. Als u geen nieuw beleid kunt verzinnen, dient u gewoon een mo tie van wantrouwen in." Verstrooier De commissie FET adviseerde positief over de aanschaf van een asverstrooier om de as van overledenen op waardige wijze uit te strooien. De verstrooier kost f1250,— en dat was voor niemand een probleem maar wel vroeg men zich af of dit wel een taak voor de gemeente is. Barendregt vertelde dat het begraven ook een gemeentetaak is en hij wilde het verstrooien van as onder dezelfde noe mer plaatsen. Peter Bakker van de PSP vroeg hoe de urn met as wordt vervoerd („op een vrachtwagen ofzo") en kreeg als antwoord dat een medewerker van gemeentewerken de urn met een luxe auto naar de gewenste plaats brengt. Men bleef twijfelen aan deze gemeente- taak en gevraagd werd de suggestie te bekijken om de verstrooier wel te kopen maar in bruikleen te geven aan een be grafenisondernemer. H. Beumkes had gehoord dat mensen van het crematori um in Schagen desgewenst naar Texel komen om as te verstrooien. De raadsleden gingen ook akkoord met een extra krediet van f1000,— voor aanpassing van de parkeermeters en de afwikkeling van grondaankoop ten be hoeve van het bestemmingsplan Grens- weg. Men had weinig problemen met extra geld voor realisering van een riole ring voor camping De Driehoek in Zuid Eierland. Extra geld was nodig omdat de Ruigendijk officieel nog een waterkeren- de dijk is en er extra voorzieningen moe ten worden aangebracht. Dat de Rui gendijk geen waterkerende functie meer heeft doet voor de provincie niet ter za ke, kregen de commissieleden desge vraagd te horen. „Je moet er aan vol doen of je wilt of niet." Het aanbrengen van afvoerputten op het schoolplein van de Bruinvisschool in Oudeschild voor een bedrag van f31.000,— werd goedgekeurd. Zaterdagmiddag omstreeks half zes deed zich op het kruispunt Pontweg-Amaliaweg een aanrijding voor waarbij twee auto's totaal wer den vernield en twee personen wer den gewond. Een 18-jarige Duitser kwam uit de richting van Het Horntje en wilde linksaf de Amaliaweg oprijden. Hij verleende daarbij geen vrije doorgang aan een uit Den Burg naderende automobilist, een 27-jarige toerist uit Utrecht. Het gevolg was een zware botsing waarbij de wa gen van de Duitser een halve slag draai de en op de Pontweg terecht kwam, ter- Van donderdag op vrijdag werd inge broken in een huisje op het strand van De Koog bij paal 19. De Duitse huurders misten een rood-blauwe Adidas trai ningspak ter waarde van f190,— en spi kes van hetzelfde merk (maat 44) ter waarde van f100,—. wijl de wagen van de man uit Utrecht zestig meter verder in de sloot schoot. De inzittenden van laatstgenoemde auto moesten per ambulance naar het zieken huis in Den Helder worden vervoerd. De auto's konden door Kaczor worden weg gesleept, rijp voor de schroot. De inzit tenden van de andere auto konden per taxi naar hun vakantie-adres worden te ruggebracht. (Foto: Henk Vink). Het aantal auto's van niet- ingezetenen dat zich tegelijkertijd op Texel bevindt, bedroeg zondag avond om 22.00 uur 9405. Op de ver gelijkbare dag vorig jaar waren 8174 vreemde auto's op Texel. Vorig jaar liep de stand nadien nog belangrijk verder op, namelijk tot 9256. Het is dus niet uitgesloten dat dit ook nu zal gebeuren zodat het magische ge tal van 10.000 dicht wordt benaderd of overschreden. Het afgelopen weekend gaf bij Teso de verwachte extra drukte te zien, maar alle aangeboden vervoer kon binnen de dienstregeling worden verwerkt. Er wa ren dus geen extra vaarten nodig, wat betekent dat niemand had hoeven wachten als de aanvoer maar geleidelijk was geweest. De wachttijden liepen vrij dag op tot vier vijf uur, zaterdag tot vijf zes uur. Donderdag werden door Teso 1881 auto's vervoerd, waavan 1071 in de richting Texel. Vrijdag werden 1952 au to's overgezet waarvan 1740 naar Texel en zaterdag bedroeg het aantal vervoer de auto's 2936, waarvan 1784 richting Texel. Zondag was het aantal vertrek kende auto's bijna even groot als het aantal komende, nl. resp. 1023 en 1085. Met ingang van 17 juli moeten alle landbouwtrekkers zijn voorzien van een veiligheidscabine, beugel en fra me. Tot die datum gold een over gangstermijn van zeven jaar waarin oudere trekkers deze voorzieningen nog niet hoefden te hebben. De poli tie let op de neleving van deze bepaling. Een Amsterdamse vakantieganger deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn op Kogerstrand staande tent. Tussen 12.30 en 17.00 uur zondag werd een leren jasje ter waarde van f200—, een Zeiko herenhorloge en een zegelring ontvreemd. Uit een tent van iemand uit Son op dezelfde camping werd een blauw-wit dekbed ter waarde van f250,— gestolen. De plannenmakerij voor het artikel 11 gebied in De Koog waar een geva rieerde recreatiemogelijkheid met zwembad e.d. moet komen, heeft tot nu toe al een half miljoen gekost. Deze ontwikkelingskosten van de RST kwamen boven tafel tijdens de commissievergadering financieel, economisch en technisch beleid, donderdagavond in het raadhuis. Wethouder Barendregt liet er geen twijfel over bestaan dat het college uit de huidige financiële impasse wil komen. „We moeten verder met dit plan anders zijn we dat geld kwijt." Verschillende commissieleden wa ren er niet over te spreken, „dat de RST de zaak heeft verknoeid en dat de gemeente de problemen weer moet oplossen." Met veel moeite raakte enkele com missieleden overtuigd van de noodzaak van een haalbaarheidsonderzoek, vooral omdat in dit onderzoek ook alternatie ven worden aangedragen (voor het ge val het huidige plan financieel niet haal baar blijkt). Het onderzoek van bureau Tideman kost f80.240,—. C. Dros van Texels Belang zei dat de problemen met een nieuw, wel haalbaar plan, niet zijn opgelost omdat Jarino een claim heeft op het gebied. „Nu maakt Tideman het kloppend", aldus het raadslid dat liever zag dat dit op ba sis van „no cure no pay" gebeurde, wet houder K. Barendregt zei dat dit uit gesloten is. „Architecten doen dat soms maar adviesbureaus niet." G. Poster (VVD) vond dat een projectontwikkelaar zich maar over het gebied moet ontfer men. „Die weet financieel precies wat haalbaar is en kan een passend plan maken." Geschikt B. Daalder was het niet met zijn college-raadslid eens omdat het college dan geen vinger in de pap meer heeft. Hij had positieve berichten ontvangen over bureau Tideman en dacht dat deze geknipt was voor een dergelijk onder zoek, H. Beumkes wilde graag weten waaraan dat half miljoen was besteed. Daarop kreeg hij geen antwoord. De kri tiek op de RST vond de wethouder niet terecht want de RST heeft deze plannen ontwikkeld in opdracht van de gemeen te. Een projectontwikkelaar vragen met een plan te komen vond Barendregt een lachertje. „Die mensen komen dan met een haalbaar plan waar niemand behoef te aan heeft en waar de gemeente niets van haar doelstelling in terugvindt P. Bakker verklaarde tegen het krediet voor het haalbaarheidsonderzoek te zul len stemmen. „Het is een veel te ambi tieus plan met historische ruilhandel en de RST zal zelf dit geld op tafel moeten leggen." De andere commissieleden spraken zich niet duidelijk uit. Het stem men in de raad kan dus nog spannend worden. Het bestuur van de VW wil de brand in De Cocksdorp aangrijpen om het kantoor ter plaatse op te hef fen. Het gebouwtje wordt voor f125.000— aan de Rabobank ver kocht, die tot nog toe voor f1400,— per jaar al de helft van de ruimte van de VVV huurde. Er zal nu een infor matiepunt komen, waar geen logies besproken kunnen worden. Dit sei zoen is daarvoor een kamer beschik baar in het Eierlandsche Huis, maar het wordt niet uitgesloten dat een plaatselijke middenstander tegen vergoeding die taak gaat vervullen. De fondsen die door de verkoop be schikbaar komen kunnen eventueel aangewend worden voor de nieuwe vestiging van het hoofdkantoor aan de Emmalaan. Eén en ander bleek uit de woorden van VW-voorzitter HWuis tijdens een zeer slecht bezochte ledenvergadering donderdagavond. Tot overmaat van ramp ging één van de aanwezige leden, de heer J. ZWan, ook nog direct na de aanvang boos weg. Hij was het er niet mee eens dat een sta tutenwijziging tijdens een vergadering midden in het seizoen ter sprake werd gebracht, terwijl er maar drie bestuursle den en vijf leden aanwezig waren. De voorzitter wilde deze discussie pas aan gaan als de agenda dat aangaf (punt 6) en niet eerder. Zwan zag hierin een blijk van het toch willen bespreken van de statuten en verliet de vergadering. De hele statutenwijziging bestond uit het met twee maanden opschuiven van het boekjaar en nog wat technische wij zigingen en aanpassingen van gering be lang. De vergadering keurde de verande ring in het boekjaar goed en de andere wijzigingen zullen op een volgende le denvergadering ter sprake komen. De verkoop van het Cocksdorper kantoor werd goedgekeurd, vooral nadat adjunct-directeur H. Bakker vertelde dat de service daar voor ongeveer 80% bestond uit het wijzen van de weg. Reorganisatie De voorzitter deelde mee dat een reor ganisatie van het bedrijf gaande is. In de leiding zal directeur J. Dekker zich voor namelijk gaan bezig houden met Texel- promotie, terwijl Bakker de interne orga nisatie op zich neemt. Het bestuur bleek van mening te zijn dat de Texelpromotie door de VVV dient te gebeuren, een me ning die door het college gedeeld wordt. Entree f5— Kantoorstraat 9-11, Den Burg, Texel.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 1