fier jaargetijden" was drukwekkend nostalgisch :houwspe! ncours van Blijde Rijders de grootste klub van 't land... wij fietsers Gevonden en verloren voorwerpen De Koog onde^i en verloren werpen kG 19 JULI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 nier armband; ptt indentiteitskaart; rode tas met meisjeskleding; bos met sleutels (Lips en gewonel; gouden armband; groen jack. licht blauw regenjack merk Loos; groene gronddeken; licht grijze beige damesportemonnee inh. ƒ50,— verrekijker in draagtas; bruine heren por temonnee inh. ƒ40— en viskaart; zilve ren schakelarmband met losse schakels; blauw badlaken en zwarte herenzwem broek; giropasje tnv. T. E. M van Hul- scher; zwarte damesportemonnee met inhoud; bruin leren sleutelhoesje met 4 sleutels; gele nylon regenbroek maat 46; zonnebril met meekleurende glazen; ge vlochten sierspeldje wit goud; blauw wit zwemvest merk Roeka; eurochequepas 3625.53.823; pierenvork met rood plastic handvat; twee volkswagen kever sleu tels; eurochequekaart met portemon nee; fijne zilveren schakelarmband; he ren leesbril half model; waterdicht her enhorloge merk Certina met metalen band en blauwe wijzerplaat; twee blau we trainingsjacks; zwart leren portefeuil le met inhoud; 20 eurocheques; goud kleurige herenbril; zwarte portemonnee met kangeroe opschr.; bruine portemon nee met inhoud; oranje vlieger; smal zil veren armbandje; mastvoetje van surf plank; rado spaarrekening boekje; gou den horloge met bruin banje van kroko dillenleer, donkerbruine portemonnee met inhoud; zwarte portemonnee met inhoud; donkerrode broek; giro betaal- pasje; giro pasje; groene klapportemon- nee met inhoud; eurocheques; twee rij bewijzen van Drijver en Drijver-Bakker; rijbewijs van G. Barnhorn; goudkleurige bril met beige harde koker; portemonnee van blauwe spijkerstof met inhoud; brui ne portefeuille met inhoud, kleine bruine knipportemonnee; leeszonnebril met metalen montuur en groene glazen; 3 vlaggen; 2 vlaggen; blauw jack met grij ze strepen maat 164; donkerblauw kin- der zomerjack; blauwe leren portemon nee met 25,— bromfietsverzekerings bewijs en paaltje NZF 067; pierenvork; sleutelbos met 6 sleutels; blauw wit cen tuurtje; rood bruine mutsje; blauw leren kindersandaaltje maat 25/26; kleine ova le leren portemonnee; zwarte knipporte monnee met inhoud; groene pukkel met regenpak en fototoestel; wit quartz hor loge; fietssleuteltje; metalen kinderhor loge; gouden sjerspeld letter H; bril met donkerbruin montuur; doublé ketting met twee gouden hangertjes; zwarte portemonnee met inhoud; zonnebril met bruine glazen en goudkleurig metalen montuur; verzekeringsbewijs van brom fiets; zwarte portemonnee met inhoud; 2 sleutels met label; langwerpige bloem bakken; halve leesbril; bruine ritsporte monnee met ƒ80,— zwarte stoffen tas met handdoek, shirt en bikini; zwarte portemonnee met inhoud; rode draagtas met blauw en gebloemd windscherm; 3 sleutels aan een touwtje; zwarte porte monnee met geld en betaalpasjes; zwemkaart. zonnebril met zwart mon tuur en meekleurrende glazen. Gevonden: Grijs-witte kinderporte monnee inh. ƒ6,— dameszonnebril merk Rodenstock; huissleutel aan label nr. 17; huissleutel; gijs kinderjasje met embleem Porche; huissleutel, merk Tre- lock nr. M 33124; goudkleurige dames- bril, inscriptie Olga 20; sleutelbos 6 sleu tels, o.a. Renault, fiets aan leren label; imbussleutel aan dik touw; gouden ketting. Verloren: wandelstok, amerikaans mo del; blauwe badtas met inhoud bikine, 2 handdoeken; wijnrode kinderwagen; bruine voorkap Kodak fototoestel; Ko dak camera in witte hoes; horloge met inscriptie „Melanie"; bruine leren da messchoudertas inh. kentekenbewijs, rijbewijs, groene kaart, paspoort, giro kaart en betaalpas; gouden heren horlo ge merk Omega; bruine bernstenen halsketting; blauwe kinder regenjas; ver rekijker merk Prisma; trainingsjacks; zwarte laktas, tas met windscherm; scheerapparaat merk Phillips; sportbril; blauw zomerjack, merk Game; autosleu tels Simca; bril het kleurende glazen, leesbril; blauwe tas met portemonnee inh. ƒ115,—, museumkaart, bril en 6a kaart; bril in bruin etui; herenarmband horloge; zwart zadeltasje inh. binnen band, fietsgereedschap; riek; tafelblad en afwasteil; huissleutels/autosleutels; rode henenportefeuille inh. rijbewijs en ƒ50,— polaroid zonnebril zilver mon tuur; zonnebril blauw-zilver montuur; groen windjack met blouse. onden voorwerpen Den Burg: jeot autosleutels; sleutelbos met tutels; verzekeringsplaatje van omfiets; drie huissleutels (11-g en zwart bontjasje met gebruide :n 36; fietssleuteltje; bril met me- nontuur, sterke glazen; leren bal; :tsleutel van bromfiets; bankbiljet- li,- en 2 keer ƒ25,—wit parelket- halsketting met gekleurde stenen; n damesring; gouden ketting met angers; rode jas; grijze intergraal 3 sleutels aan een ring; rood kinderhorloge; bruine bril met sn montuur; fototoestel, sleutel !f 6; bos met 7 sleutels; vel met gel van 50 cent; cisa sleutel aan tl ring met cilinderslot; zonnebril nietsl; halsriem voor een hond; erk netstyle; bruin sleuteletui met sleutels; bril met nikkelen mon- irijze damesportemonnee en sleu- Iverkl. kinderhorloge merk Stipto; bankbiljet ƒ10,— rood zwart ept regenjack; groijs-witte kinder- nonnee; 2 bankbiljetten van 11 paar schoenen en sokken; zon- in rood-bruin etui; fietssleuteltje; fetje; bruine portemonnee; leesbril; regenpak merk Adudas; bruine portemonnee; handzaag merk ick; kinderzitje voor de fiets; 3 I aan ring; zilveren ketting met dje; fietssleutel; bos met 5 sleu- °s sleutels van Mitubishi; rood le- ruteletui met 2 sleutels; nr 11531/2 ®7; damesbril blauw-grijs met kn glazen; rood pantoffeltje; witte boenen maat 29 en zwarte lak- 1 maat 24; doublé armband met 6"; sleutel nr. 2008377; 3 sleutels banger nr. 91/3 91/4; sleepnet; Hondsbrilletje; bril met nagelgarni- kwarte damesportemonne inh. kinderhorloge; blauwe tas met rode regenjas; creme kleurig kussentje; zwarte Roots schoen maat 38; wit quartz horloge; fietssleuteltje; zwart jog gingpak met rood-witte streep; goud kleurig horloge met zwarte band merk Eterna; herenhorloge met witte wijzer plaat; ƒ100,— fototoestel merk Kodak; zwart knipportemonnee inh. geld en een badenkaart en sleutels; tasje met rijbe wijs, europasjes e.d.; pastje tnv. E. Dijkstra. Verloren voorwerpen Den Burg: zwarte portemonnee inh. geld e.d.; rode knipportemonnee met ƒ50,— bruine portemonnee met inhoud; groen regen pak in tasje; grote zwarte portemonnee; autosleutels aan leren hanger; crème kleurige leren portemonnee; zwarte polstas met inhoud; begitsbeugel; plastic tas met geel regenpak e.d.; don ker bruien bril met kleurende glazen; gouden plaatje inscr. Cora; blauwe adi- das sporttas, zonnebril met metalen montuur; springtouw met houten hand vaten; gouden broche; bruine canvas tas met regenpak en broodtrommel; por tefeuille met inhoud; ziekenverzorgings insigne; blauwe portemonnee met rabo- pasje en geld; dameshorloge; bruin etui met sleutelbos; zwart jack met witte strepen; bankpasje en eurocheuque; metalen zonnebril in metalen doosje; ro de ordnermap; knuffelbeestje lammetje; quartz horloge met zakmes; zwemkaart; leren portemonnee; synthetische blau we sjaal; zilveren armband; grijs vilt hoedje; zwarte leren portemonnee; pas je voor eurocheques; donker rode porte monnee inh. ƒ400 en drie bankpasjes; antiek dameshorloge; antieke speld; zwarte intergraal helm; bril met zilver kleurig montuur; rode portemonnee; zwarte portemonnee met inhoud; ja gershoedje; donkerbruin leren porte monnee; zilveren heren armband „Pa- scale"; donkerblauwe centuur van een regenjas; gouden halsketting; briefje van 25,— 3 sleutels van een peugeot 304; pianoboek met muziek van Handel; bromfietsplaatje QXR 524; crèmekleurig babyjasje maat 80; gouden schakelarm band en vier kinderkopjes; zilverkleurig horloge merk Prima; bruin etuitje met harde contactlenzen; witgouden trouw ring inscr. 27-5-82 „Gisela"; horloge met witte wijzerplaat; groen regenjack; tasje van de Kreissparkasse; fijn gouden arm bandje met noodsluiting. zwarte porte monnee inh. ƒ20,— nikkelen damesbril met meekleurende glazen; fototoestel merk Canon; houten bewerkte wan delstok (Afrikaans); dameshorlohe merk Prisma quartz; herenbril met dubbel fo cus, hoornachtig montuur; dekbed en dekbedovertrek in grijze vuilniszak; ver rekijker zwart; blauw katoenen dames jack; gouden dameshorloge met zwarte leren band en witte wijzerplaat; blauwe wollen sjaal met rood streepje; diamant je uit een trouwring; bruine hand schoen; halsketting met surfplankhan gertje; bruine flapportemonnee inhoud ƒ5,;d radio-antenne; zilveren dames horloge met klemband merk Pontiac; sportbril in zwart etui met opschrift Bak ker; zwarte tas met twee sleutels; groen wit gebloemde sjaal van zijde; mapje met vier pasfoto's; groen label voorzien van sleutel; giropasje tnv. Rianne Malschaert-Gerrits; wit gouden ring met briljantje; plastic tas met portemonnee, zwembroek en handdoek; roodbruine kunstleren damesportemonnee met in houd; verzekeringsplaatje NBM 267; fo totoestel Kodak disc 200 in wit tasje; tennisracket merk Cando in zwarte hoes; zilverkleurig dameshorloge merk Martie; kinderbril met zilveren montuur; groene tas met schoenen en boeken; ring met twee sleutels; wit blauwe par kiet; deel van een fotoetui merk Kodak; gouden medaillon met bloemmotief en 1 of 2 foto's; bruin kinderjack naam G. J. Kuip; ring met twee of drie sleutels; ring met 4 sleutels (1 Volvo autosleutel); gou den ketting met hangertje; blauw jack met rode en witte strepen; doublé schar- Pechprijs Eenspan tuigpaarden gereden door dames: LNancie, eig./ber. A, Schipper-Laan, Opmeer; 2. Viking, eig. H. Zonneveld, ber. Mevr. Zonnevled-de Hoop; 3, Ulan, ber. Mej. L. Altena; 4. Jowanie, eig. D. Keyzer, ber. L. Huisman-Reus. Prijs voor het schoonste geheel me vrouw T. Spigt-Witte met Pionier. Tweespan tuigpaarden open klas se: 1. Wido en Viking, eig. J. Maas- Nierop en H. Zonneveld, ber. J. Maas- Nierop; 2. Mercury en Oberon, eig. W. Goënga, ber. P. Beers; 3. Tarzan en Odetta, eig./ber. A. Brand, Oosterend; 4, Sandor en Pionier, eig. G. du Porto en H. Spigt, ber. G. du Porto. Springen ponys: 1. C. Duin met So fia foutloos 65 punten; 2. E. de Lugt met Julliet foutloos 49 punten; 3. E. van Eg- mond met Tipsy 3 strafpunten 54 pun ten; 4. Pt Dijkshoorn met Mona 3 straf punten 57 punten; 5. E. Schuil met Hans 4 strafpunten 59 punten; 6. T. Kos- sen met Martin 8 strafpunten 72 punten. Extra prijs voor stijl: 1 zak biks, T. Kossen met Martin. Bij de tweespannen open klasse gooi den de Texelaars wel hoge ogen. W. Goënga behaalde een tweede plaats. Deze aanspanning werd gereden door P. Beers. Ook de derde en vierde plaats was voor een aanspanning van eigen bodem. Mevrouw Schippers kreeg een dinertje voor twee aangeboden omdat ze zaterdag de beste merrie op het ter rein bracht. De pechprijs was voor C. le- penburg die tijdens het springconcours van haar paard viel Het springen duur de, zoals gezegd, te lang maar grappig was wel dat de jeugdige deelneemster Corinna Duin met haar pony Sofia alle grotere ruiters ver achter zich liet. Ze reed een foutloos parcours en uitgezon derd E. de Lugt deed niemand dat haar na. Ponyclub ,,De Kleppertjes" verzorg de ook een massale dressuur en Jook Nauta maakte de winnaar van de foto wedstrijd bekend met als onderwerp Ponyclub ..De Kloppertjes" speelde wild-west. termen „zonde" en „jammer" waren niet van de lucht de vereniging van het aangespannen gaard „De Blijde Rij- zaterdagmiddag het slotnummer van haar vierde con- hippique in De Koog presenteerde. Deze kreten werden jebezigd omdat de slotshow tegenviel maar omdat een deel van het publiek de uitgang had verkozen voordat de lisatie aan het laatste onderdeel toe was. Dat men vertrok nderdaad jammer maar wel begrijpelijk: het programma sen uur uit. Even na zes uur bleek pas waarom men ge- zinnig over de „vierjaargetijden" had gedaan. Het was na- k een show waarop de vereniging gerust patent kan aan- n en die zich op papier niet makkelijk laat uitleggen. m jaargetijden" was nostalgisch erzorgd met prachtige kleine de- luim twintig aanspanningen na- in deze „grand finale" deel en el- en bevatte een tafereel of onder in een jaargetijde, waaruit bleek leden er enorm veel werk van i gemaakt. Onder de klanken van 's De Vier Jaargetijden kwamen de noemer voorjaar vijf aanspan- het concoursterrein op en toen duidelijk dat men een hoogstand- afleveren. De stoet bevatte een ntractie met een ouderwetse zaai- le, een wagen met lammeren voor ■kt en een kar waarop kaasmaken etoond. De meierblis werd uitge- sn daarbij klonk het liedje ,,hooi, ïei je geen strooi". Alle deelne- adden het kostuum van voor de en dat maakte het geheel met de Ie attributen tot een levens-echt Toneel stukje toneel werd opgevoerd bij mertafereel waar een wagen met iet een boerenmeid werd belaagd een boerenknecht. Hij poogde in de kar te klimmen om met het te vrijen, maar werd door de boer in tak afgestraft. De wagen werd <en door een paard met veulen, ik hier de zomer in optima forma. Vitte mende een tweespan met jde zelfbinder gevolgd door be- agrariérs, waaronder de 77-jarige Visser met een vlegel. Tussen de iepen moeders met kinderen met jinele blauwe „drinkerskruiken." Mast presenteerde een bakkers- it achterop een goedgevulde en jpgemaakte broodmand. honden niet vergeten. De jachtbuit (een zwijn) was achterop het rijtuig be vestigd. Voordat het hele jaar zich op het middenterrein presenteerde kon het pu bliek nog genieten van winterse tafere len en daarbij zat een arreslee met in bont gehulde inzittenden en Sinterklaas op zijn witte schimmel met in dit geval witte Pieten. Ook de kerstman (Willem Goënga) zou zijn opwachting maken maar helaas ging er vlak voor de entree een paardentuig stuk. Schaatsen Frans Bakker beeldde met zijn wagen „vadertje tijd" uit. Men zag niet alleen een oude man, een grote klok maar ook een baby in de wieg. Na het oudejaars- tafereel was er op een wagen een koek en zopietent, afgeschermd met veel riet en schaatsers. In de winter moet de ka chel branden en een fjordenpaard die een boomstam voortsleepte liet zien hoe men deze noodzaak in vroeger tijd met paardenkrachten oploste. Na een rond gang kwamen alle deelnemers op in volg-orde op het middenterrein en pas toen bleek werkelijk dat deze vereniging een grootste prestatie had afgeleverd. Deskundig commentaar zorgde ervoor dat het publiek niet alleen keek maar ook luisterde naar de verhalen over Texel in vroeger dagen. De „vier jaargetijden" show was zo indrukwekkend dat het „zonde" zou zijn als een groter publiek niet met deze nostalgie kennis zou kun nen maken. Het concours-onderdeel is geknipt voor het folkloreprogramma en als men er de nodige publiciteit aan geeft zullen alsnog duizenden mensen kunnen genieten van deze indrukwek kende portie vrijwilligerswerk waar de liefde voor het paard van afstraalt. Te lang De publieke belangstelling voor het vierde concours dat in samenwerking met De Koog Promotion werd gehouden was wederom niet overweldigend. Enke le honderden mensen waren bereid een kaartje te kopen voor het hippisch ge beuren en het grootste deel daarvan was (wederom) Texelaar. De kans dat een concours hippique op dit eiland uitgroeit tot een evenement voor een duizend koppige menigte is nihil en daar zijn „De Blijde Rijders" zich van bewust. Het pro gramma was, behoudens het genoemde shownummer, grotendeels identiek aan vorig jaar. Er viel helaas enige gemak zucht te bespeuren. Dat het programma een uur uitliep was vooral te wijten aan het springconcours waar 22 deelnemers mochten opdraven. Dat was teveel van het goede, hoe spannend springen ook kan zijn. Een volgende keer zal men moeten selecteren want vijf en een half uur paardenshow heeft meer weg van een marathon dan van een concours. Biks Loek van Bronkhorst praatte het pro gramma weer aan elkaar en deze hippi sche deskundige bleek zijn (droge) ge voel voor humor en relativering nog niet kwijt te zijn. Net als vorig jaar vielen er wat betreft de aanspanrubrieken niet zo veel Texelaars in de prijzen. Bij de eenspan tuigpaarden kleine limiet (paar den die niet meer dan twee keer in een concours zijn uitgekomen) eindigde H. Spigt met de driejarige bruine merrie Wendy als hoogste Texelaar; een vierde plaats. Eerste prijzen werden in geen en kele rubriek behaald. Voor alle rubrieken was er ook een poedelprijs (een zak paardenbiks) voor de laagstgeplaatsten en hier hadden de Texelaars meer Overvloed 15 at „de zomer" het terrein had ver- )S nas het uiteraard de beurt aan de en hier stak Arie Brans de kroon U jn „Hoorn des Overvloeds". Deze i was schitterend opgemaakt met inde groente en fruit. De slacht- I november kwam tot uitdrukking slachtwagen met grote brokken jg en een vette varkenskop. In de j, eed ook een jutterswagen en een it kinderen die Sint Maarten vier- en tweespan van Piet Daalder met achtig rijtuig was op weg naar de n hier waren de hoornblazer en de De herfstwagen Hoorn des Overvloeds" De jachtbrik die deelnam aan het shownummer van het concours. Na de parade bracht ponyclub „De Kleppertjes" tweemaal een spel. Eerst was het wild-west met sportieve gevech ten tussen cowboys en indianen en als inzet een koffer juwelen. Aan het eind van de middag hield men een kelnerrace op ponys waarbij de ruitertjes dienbla den met bekers water via hindernissen moesten vervoeren. De boerenkapel ver zorgde de muzikale noot en tijdens dit optreden werd een geslaagd intermezzo ingelast: M. Huitema gaf een de monstratie tweespan mennen en figuur rijden. In de open klasse eenspan werd P. Schaap uit 't Zand wederom kampi oen met een viervoeter van Th. Steur. Volle bak Het concours eenspan tuigpaarden gereden door dames was bijzonder spannend omdat er maar liefst zestien aanspanningen deelnamen. Het con coursterrein bleek net groot genoeg voor deze animo en de angstige gezichten van sommige dames spraken boekdelen. Gelukkig ging het allemaal goed en kon burgemeester J. A. Engelvaart de ge meentelijke wisselprijs uitreiken aan de hoogstgeplaatste Texelse deelneemster: mevrouw T. Spigt-Witte. Zij kreeg ook de prijs voor het schoonste geheel. „het paard." G. T. Witte won de hoofd prijs en voor de andere 13 inzenders zijn er waardebonnen die afgehaald kunnen worden bij de fa. Nauta. Uitslagen: Eenspan tuigpaarden kleine li miet: 1. Viking, eig./ber. H. Zonneveld, Akersloot; 2. Wido, eig./ber. J. Maars- Nierop, Beemster; 3, Vendor, eig./ber. N. Smit, Beemster; 4. Wendy, eig./ber. H. Spigt, Den Burg. Eenspan tuigpaarden grote limiet: I. Thor, eig./ber, P. Schaap; 2. Ulan, eig. P. Schaap, ber. P. Altena; 3. Varola, eig./ber. A. Meyerhof, Driehuizen; 4. Pi onier, eig./ber. H. Spigt, Den Burg. Poe delprijs zak biks voor Torres, eig./ber, H. Spigt sr., Den Burg. Eenspan tuigpaarden open klasse: 1. Melrose, eig. Th. Steur, Zuidermeer, ber. P. Schaap; 2. Nancie, eig./ber. A. Schipper-Laan, Opmeer; 3. Sandor, eig./ber. G. du Porto, Den Burg; 4, Jo wanie, eig./ber. D. Keyzer, Midwoud

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7