kommissie RO verdeeld )ver voorkeursrecht Mag Western f LThe wild bunch" bestemmingswijziging van boerderijen Jehova-congres Doorgereden en doorgelopen jri INSDAG 26 JULI 1963 TEXELSE COURANT PAGINA 3 )e raadscommissie ruimtelijk- en huisvestingsbeleid reageerde vorige iek verdeeld op het collegevoornemen om de wijzigingsbevoegdheid van rarische panden (A-blokken) naar eengezinshuizen (E-blokken) in het stemmingsplan buitengebied spaarzamer toe te passen. Het college vindt t er teveel wijzigingen van bestemmingen worden doorgevoerd vooral idat er agrariërs zijn die een nieuw bedrijf willen vestigen en daarvoor iuwbouwplannèn indienen terwijl aan de andere kant boerderijen veran- ■en in gezinswoningen. „Zo maak je kans een doel van je bestem- ïgsplan, behoud van de agrarische structuur, voorbij te schieten. Het is ier voor de hand liggend dat men voor de vestiging van nieuwe bedrijven beroep kan doen op bestaande agrarische gebouwen", aldus wethouder illing die gesteund werd door Peter Bakker van de PSP, Jan van Asselt Texels Belang en Henk Beumkes van het Pakt. Wethouder Schilling legde uit dat een rarische woning in een eengezinshuis ig worden gewijzigd als het daar ge tuigde bedrijf stopt met agrarische ac- iteiten Het college geeft toestem- ng tot wijziging van bestemming na positief advies van de ifdingenieur-directeur voor landin- iting en zo zijn in de afgelopen vijf ir 15 agrarische dienstwoningen aan [n bestemming onttrokken. B en W imen dit een „aanzienlijk aantal" iral omdat men aan de andere kant zoeken krijgt van „nieuwkomers in agrarisch vak" die dolgraag een be- jf willen starten Twee oorzaken voor ■alze animo zijn dat men economisch snit uit de voeten kan in het bedrijf van ouders of dat men de eigen boederij verplaatsen uit de bebouwde kom. spaarzamer gebruik van de wijzi- gsbevoegdheid en het meer afstem- <n van de vraag op het dan nog aan- itlzige aanbod aan agrarische blokken volgens het college mede bereikt >sK>rden door bij verkoop voorkeur te ge- aan agrarisch geïnteresseerden zo- wijziging misschien achterwege kan en. |De gemeente kan de agrarische animo ivoorbeeld toetsen door een adverten tie te plaatsen waarop adspirant-kopers die het bedrijf in de oude bestemming willen gebruiken binnen een bepaalde termijn moeten reageren. Ketst de ver koop dan af of reageert er niemand dan kan de bestemming worden gewijzigd, uiteraard na advies van de HID, Schilling zei dat de mogelijkheid van wijziging de prijs van agrarische wonin gen opdrijft en dat was voor Gerbrand Poster reden om afkerig tegenover het voorgenomen collegebeleid te staan. „Met een voorkeursrecht bestaat de kans dat de prijs veel lager blijft en deze tendens is gevaarlijk", aldus de liberaal die van mening was dat een ieder vrij is zijn bezit te verkopen zoals hij of zij dat wil. „Dergelijke beperkingen vertragen de verkoop". Gelein Jansen van het CDA vond het aantal van drie aan de bestem ming onttrokken agrarische woningen per jaar niet hoog. Moderne landbouw methoden vragen bovendien soms om nieuwbouw en dan kan men niet uit de voeten met de voorhanden zijnde opstallen. Het raadslid vond dat het voorkeursrecht niet toegepast moest worden, ondanks dat Schilling de na druk legde op een korte reageertermijn. Jan van Asselt was het met zijn partij genoot/wethouder eens. „Het bespaart adspirant-agrariërs een hoop procedures en met al die nieuwbouw is het buiten gebied straks volgebouwd. Jongens met geld kopen de huidige agrarische opstal len om er in te wonen. Dat is niet de be doeling van ons bestemmingsplan", al dus Van Asselt. H. Beumkes juichte de maatregel ook toe en sprak van een goe de bescherming van de agrariërs. Paviljoens In de rondvraag hield de WD-er Ge brand Poster een vurig pleidooi voor het laten staan van de strandpaviljoens in de winter. Het raaadslid schetste de proble men van de paviljoenhouders alsof nie mand wist welke die problemen zijn en drong enkele keren bij de wethouder aan op een gesprek met Staatsbosbeheer. ,,Deze instantie moet ervan overtuigd worden dat je de paviljoens niet meer kunt op- en afbreken en dat het een ge weldige inkomstenderving voor de ex ploitanten is", aldus Poster tegen een rustig luisterende wethouder Schilling die er niets voor voelde wederom te gaan pleiten bij Staatsbosbeheer. ,,Hun standpunt staat vast en ze hebben zelfs een gerechtlijke procedure gevolgd", al dus de wethouder die zei dat er ,,vele, vele" gesprekken met SBB zijn geweest. ,,lk en mijn voorganger hebben hun best gedaan. Ik kan mijn tijd nu beter beste den. Bovendien heeft de gemeenteraad twee jaar geleden de handen terugge trokken van deze kwestie op verzoek van de paviljoenhouders. Die wilden het zelf met de staat uitvechten." Poster bleef aandringen maar Schilling kapte hem uiteindelijk af. Campers De PSP-er Peter Bakker merkte op dat Niek Dros van Harkebuurt de bermen voor zijn bedrijf benut als parkeerplaats (,,Het is daar een smalle sluis van voer tuigen") en vroeg de wethouder hierin verandering te brengen. De PSP-er vroeg ook aandacht voor de toeristen die met campers op Texel komen en ver vuiling veroorzaken in natuur- en buiten gebied, omdat men niet op campings verblijft. Deze mensen ontduiken boven dien de toeristenbelasting maar Bakker vond dat er ook een goede opvangmo- gelijkheid moet zijn. ,,Er zijn campings die deze zware wa gens niet op hun terrein willen hebben of de terreinen zijn vol." Als dat laatste het geval is is de politie in feite verplicht de campers van het eiland te sturen. Bakker vond dat geen goede zaak en wilde graag dat het college met camping-eigenaren gaat praten om een deel van de camping in te richten voor deze wagens. ,,Als er geen animo is moet de gemeente zelf een voorziening maken". Wethouder Schilling dacht niet dat campers worden geweigerd op cam pings en door de politie worden ze 's nachts altijd verwezen naar de nood- camping als er nergens plaats is. „Die mensen willen geld uitsparen, daarom staan ze in de natuur", aldus de wethou der die vond dat de „overlast" van cam pers dit jaar meevalt. Het Wachttoren en Traktaatgenoot schap in Nederland houdt van 28 tot en met 31 juli een groot congres in de jaar- beushallen van Utrecht. Men verwacht 40.000 Jehova's getuigen op deze bij eenkomst, die als thema „Koninkrijks eenheid" heeft meegekregen. Van Texel zullen 35 personen het congres bijwonen en wie nog mee wil of meer informatie over het Jehova-congres wil hebben kar bellen met 02220-2339. Een Texelaar deed vrijdag aangifte dat zijn auto die geparkeerd stond op de Vo gelenzang in Den Burg was aangereden. De dader had geen briefje achtergelaten en de auto van de Texelaar had diverse deuken en krassen. Aan een auto van een Duitse toerist die zondag stond geparkeerd in De Koog werden enkele vernielingen aange bracht. In de zijkant van de wagen wa ren deuken getrapt. ifi del is.iam Peckingpah, maker van o.a. aleloss of iron" en „Convoy" wordt ook mfl Amerika's western-specialist ge iend Met zijn western „The wild |ch" overtreft hij alles wat op dit ge in Amerika is gemaakt. Het is een inschakeling van bloedige gevech- ai«en wreedheden, afgewisseld met ru- lerjbachanalen (weergegeven in de be- le Peckhinoah slow motion beelden) waarbij een opvallend grove taal wordt gebezigd. Bendeleider Pike wordt met zijn man nen achtervolgd door een groep premie jagers onder leiding van de rauwe Thornton. Tijdens deze achtervolging komt het herhaaldelijk tot massale ge vechten, waarbij steeds vele onschuldi ge doden vallen. Toch ziet de bende van Pike kans te ontvluchten en ze belanden in een fort waar een heftige strijd ont brandt. Als Thornton verschijnt is er geen levende ziel meer te bekennen, zo dat hem niets anders rest dan het verza melen van de lijken en het innen van zijn premie. „The wild bunch" met William Holden, Ernerst Borgnine, Warren Oates en Robert Ryan is te zien als woensdag western. Aanvang 20.00 uur. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Laat mij o Heer mijn leven in Uw handen leggen en leer mij telkens weer, Uw wil geschiedezeggen. I Dankbaar voor wat hij voor ons hééft betekend, delen wij u mede, dat, na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der zieken, vredig van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Martin Bakker, echtgenoot van Agatha Bakker, op de leeftijd van 68 jaar. A. C. Bakker-Bakker Den Burg: Peter Bakker Marijke Bakker-Visser martijn, bart, roei en joost Den Burg: José Schuijl-Bakker Piet Schuijl mare en menno Oudeschild: Hans Bakker Riet Bakker-Groen antje-martje, josine en tieme Oudeschild: Ria de Boer-Bakker Pieter de Boer thijs en wiebe Den Hoorn: Paul Bakker Ineke Bakker-de Graaf marieke, joke en wouter La Rochelle: Ineke Niollet-Bakker Hervé Niollet saskia en yvan Leiden: Chris Bakker Maaike Nieuwstraten Hilversum: Annemarie Bakker Ed Zijp Texel, 23 juli 1983, Elemert 14, 1791 DD Den Burg. De gezongen uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 27 juli om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Daarna begeleiden wij hem naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof van Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 26 juli van 19.30 - 20.30 uur in „Sint Jan" en na de begra- I fenis in de „Witte Burcht". Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde broer, zwager en oom Martin Bakker, echtgenoot van Agatha Bakker. Den Burg: C. N. Bakker N. C. Bakker C. M. Bakker-van Leeuwen Enkhuizen: P. M. Bakker L. Bakker-Zandstra Den Burg: M. H. Bakker F. Bakker-Besteman De Waal: M. M. Slort-Bakker Den Burg: J. Bakker M. A. Bakker-Brouwer neven en nichten Texel, 24 juli 1983. Heden overleed, na een moedige strijd, onze lieve zwager en oom Martin Wij zjllen zijn vriendelijke persoonlijkheid missen. Truus Cor - Anny Martien - Nel Duw Jan Gerard - Marry Hanna - Theo Henk - Riet neven en nichten Diep geschokt zijn wij door het plotseling over lijden van onze commissaris M. Bakker. Zijn behulpzaamheid en inzet in ons bedrijf zul len wij niet gauw vergeten. Direktie en medewerkers Langeveld en De Rooy. Tot ons leedwezen is ten gevolge van een kortstondige, ernstige ziekte overleden onze voorzitter, de heer M. Bakker. Zijn bezielende persoonlijkheid, zijn sociaal ge voel, zijn zakelijk inzicht en zijn grote inzet, heeft hij gedurende een lange reeks van jaren dienst baar gemaakt aan de oprichting en de uitbouw van Stichting Bejaardenzorg Texel. Zijn voor beeld zal ons bijblijven. Wij wensen zijn echtgenote, zijn kinderen en verdere familieleden sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. Het bestuur en de administratie van de Stichting Bejaardenzorg Texel. Vandaag ontvingen wij het droevige bericht, dat ons erelid en oud-voorzitter, de heer M. Bakker is overleden. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. Toneelvereniging Sint Jan Diep getroffen werden wij door het overlijden van de heer M. Bakker. Wij, zijn jachtvrienden, zullen Martin niet vergeten. Jagers en drijvers van Jachtcombinatie Lampe Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zoon, broer, zwager en oom Johannes Maarten van Kooten, op de leeftijd van 60 jaar. J. van Kooten-Bas Fam. Greidanus-van Kooten Fam. Koolstra-van Kooten Fam. Tuinema-van Kooten Fam. Van Kooten-Miens Fam. Danhoff-van Kooten Tiny Ellen Den Burg, 21 juli 1983 Correspondentie-adres: J. van Kooten-Bas, De Zes 12 (kamer 28), Den Burg - Texel. Algemene kennisgeving. Op 21 juli 1983 is overleden Hans van Kooten, op de leeftijd van 60 jaar. Namens de familie: L. van Kooten Den Burg, Texel, Ada van Hollandstraat 5. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. In droefheid delen wij U mede, dat onze broer, zwager en oom Hans van Kooten, van ons is heengegaan. Victoria: G. Koolstra G. Koolstra-van Kooten Fam. B. Koolstra H. Koolstra en kinderen Amsterdam: R. Koolstra Na een ernstige ziekte is van ons heengegaan mijn lieve zwager en onze oom Hans van Kooten, op de leeftijd van 60 jaar. F. van Kooten-Koolstra Roma, Giel en Ruben Laurens Jack en Sonja Den Burg, 21 juli 1983, Ada van Hollandstraat 5. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Wij ontvingen de droeve tijding van het overlij den van de heer Martin Bakker. een van de werkers van het eerste uur en erelid van onze vereniging. Dat hij ruste in vrede. Het bestuur van de Texelse Boys. Diep geschokt zijn wij door het plotseling over lijden van onze oud-voorzitter en ere-voorzitter Martin Bakker. Zijn inzet en doorzettingsvermogen zijn voor ons altijd een grote stimulans geweest. Wij wensen zijn echtgenote, zijn kinderen en verdere familieleden sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen Bestuur K.N.J.V. afdeling Texel Yvonne Arnout en Niels Koorn trouwen op vrijdag 5 augustus 1983 om 15.45 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Alle vrienden, familieleden en verdere bekenden zijn van harte welkom van 19.30 tot 21.30 uur in „Ca- tharinahoeve", Rozendijk 17, Den Burg. Ons adres is: Hogereind 16, 1793 AG De Waal. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter Désiré Ebrina Emma (Désiré) Brien en Ruud van Faassen 25 juli 1983 Diek 7, 1797 AA Den Hoorn-Texel Op 21 juli is geboren Merijn zoon van: Pieternel Geurtz Bart Heijnen Douwes Dekkerstr. 27hs, Amsterdam, tel. (020) 830992. Tijdelijk adres: vaartziekenhuis. Breng Uw volle fotorol letje naar de vakman voor perfekte kwaliteit en „geen gezeur garantie". J. Nauta foto video. Iedere donderdag Hoornder donderdag, vanaf 19.30 uur. Verschillende soorten pannekoeken in Snackbar „Ploff-inn", tel. 4708. Lambrusco 11/2 liter slechts 77,95. Kooijmans Slijterij. Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl b.v. Waarom zou U geen zonwering doen? Een koel huis is U alles waardl Jan Waaijer, (02223) 446 Nu volop rode bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Welke van de twaalf? De surfagenda 6,95; Schoolagenda 5,95; diver se Ryam agenda's vanaf 5,75; Asterix agenda 5,50; Popagenda 5,50; Snoopy agenda 6,95; Garfield agenda 6,95; Kijk agenda 5,50; de Nieuwe agenda 4,90; Jan Jans agenda 7,90; Strip agenda 5,50; Truckstar agenda 6,95. Ja, natuurlijk verkrijgbaar bij Langeveld De Rooy, Parkstraat 10, Den Burg. Elke avond koopavond van maandag tot en met vrijdag bij J. Nauta foto, vi deo en boekhandel. Oosterend is Present! Dat voel je op de klompen aan (gelakt en ongelakt) bij Bremer, Kerkstraat 5. Strandpaviljoen De Krim, paal 28. Iedere dag geopend. Opruiming. Op onze complete Linda Lu- kollektie 20% korting bij Jeansboetiek De Koog. Gratis prijsopgave, gra tis advies, gratis ophan gen. Belt U ons vandaag op? Jan Waaijer, (02223) 446. Kwaliteitszon wering. Verseput financieringen. Telefoon (02226) 616 Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. Verseput verzekeringen. Telefoon (02226) 616. Opruiming. Op onze complete Mondi-kollektie 30% korting. Jeansboe tiek De Koog. Voor de vele blijken van medeleven en belang-stelling getoond na het overlijden van CORNELIS C. STALENHOEF, betuigen wij onze welgemeende dank. H. J. Stalenhoef-Bakker kinderen en kleinkinderen Nederhorst den Berg, juli 1983. Honda: stil, snel, sterk en veilig. O.a. buiten boordmotoren, generato ren, waterpompen, statio naire motoren, grasmaai- Sloter- machines, 2-wielige trekkers met zeer vele werktuigen. Verhuur van tuinbouwtrekker F400 D 11 met hakfrees. Wat een Honda niet kan is te verwaarlozen. Inlichtingen: W.S.C. Duinker, Heemskerckstr. 11a, Oudeschild. Strandpaviljoen De Krim, paal 28. Iedere dag geopend. Hotex radio; TV- en antenne-installatie en reparatie. Hotex, tel. 5050 Opruiming: diverse rokken, halve prijs, bij Jeansboetiek De Koog. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Welke van de twaalf? De Surfagenda 6,95; Schoolagenda 5,95; div. Ryam agenda's vanaf 5,75; Asterix agenda 5,50; Pop agenda 5,50; Snoopy agenda 6,95; Garfield agenda 6,95; Kijk agenda 5,50; de Nieuwe agenda 4,90, Jan Jans agenda 7,90; Strip agenda 5,50; Truckstar agenda 6,95. Ja, natuurlijk verkrijgbaar bij Langeveld De Rooy. Parkstraat 10, Den Burg. Te koop 1 paar Puma voetbalschoenen, z.g.a.n., maat 43. Erik Kramer, tel. 2464 (na 18.00 uur). Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen •eeds vanaf 7475, Fa Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Iedere donderdag Hoornder donderdag, vanaf 19 30 uur. Restaurant „Molenbos" voor een gezellige bruiloft of party. Postweg 226, tel. (02222) 476. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (022251 297 Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reü nie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Een lekker avondje uit? Restaurant „Molenbos", Postweg 226, tel. (022221 476. Wij wensten U dit jaar een zonnige en warme tijd toe en zie: het is uitgeko men! Velen vóór U hebben ons gebeld voor mooie en goede zonwering. Wij staan ook voor U klaar. De Texelse zonwe ringspecialist van De Lente is Jan Waaijer, Pe perstraat 25, Oosterend, (02223) 446. Dure rijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Romax uitlaten, een originele uitlaat met 25% korting. Doe-het-zelver accu 799, Autocen trum Segerink, Wezen land 7, (02220) 5055 2898. Ook 's avonds van 19.00-21.00 uur geopend.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 3