Cjroen c2wartsjexels in het harL, Missverkiezing steeds )rofessioneler Jacht „Windela" na 13 uur vlotgetrokken (aren Lehman werd mooiste „Texel Toerist" Maywood Woensdag 10 augustus Rijverbod Bijdrage Konijn doodgeslagen „Dennenoord" vierde 35-jarig bestaan 7e JAARGANG Nr. DINSDAG 9 AUGUSTUS 1983 idactie Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel (02228) 266 ms Oosterhof, Golfslag 32, Den Burg, tel. (02220) 4988 ek van der Heijden is met vakantie. advertenties, abonnementen, etc.: ngeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, efoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs /17— per kwartaal 70 cent incasso; los 70 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636. Rabobank nr. 36 25.01 742, NMB nr. 67.34.60.398. Donderdagavond werd in een gro- feesttent aan de Nikadel in De ,og Miss Texeltoerist 1983 geko- n. Voor het eerst mocht het ooiste meisje ook de term „toe- t" achter de titel miss Texel voe- n omdat in het verleden verwar- g ontstond over deze verkiezing n De Koog Promotion. In de twee rige jaren werd namelijk een deel- emster van de vaste wal tot miss tkozen en dat was donderdaga nd ook het geval. Karen Lehman Amsterdam was voor de acht- ppige jury de mooiste en zij ocht zich, gezeten in een antieke Del, laten kronen door de winnares n vorig jaar, Margo van der Laak b samen met haar zusje Monique jrig jaar tweede) in bunnypak de ow stal. Een „grand gala du femme" is de isverkiezing niet geworden maar dat geen verwijt aan de organisatie. De og Promotion. Wat zich op het podi- i afspeelde kon wel als grand gala- itig omschreven worden maar men eft in een toeristenbadplaats nu een- dy-builder Paul Bosma droeg de kandlda- In badpak het podium op. Op deze foto Kina Odding Iderde prljsl uit De Koog ll dragen. Entree f 5— toorstraat 9 - 11, Den Burg. sssssssssssssssssasssssss maal te maken met verschillende soor ten publiek en onder de 27 0 0 toeschou wers van donderdag waren ook bezoe kers die luidkeels aangaven wat ze wel en niet mooi vonden. Dat zal altijd zo blijven, ook omdat een feesttent bijvoor beeld geen theater Carré is. De organisatie toonde aan, na vorig jaar op het blad Panorama geleund te hebben, een dergelijke show zelf te kun nen organiseren en het programma was professioneler dan vorig jaar. Jammer was het dat er enkele lange pauzes wer den gehouden om het publiek gelegen heid te geven loten te kopen. Hierdoor liep de miss-avond fors uit en konden de laatste artiesten, Frank en Mirella, pas om half één 's nachts de sfeervolle podi umplanken betreden. Toen was de miss al gekozen en waren de meeste toe schouwers vertrokken. Vlotte babbel In tegenstelling tot voorgaande jaren de den nu niet zoveel meisjes mee. Men had door strenge selectie het aantal tot 12 beperkt en dat was een goede zaak. Presentator Hans van Willigenburg bleek, meer nog dan Ron Brandsteder vorig jaar, bedreven in een vlotte babbel. De KRO-man was niet op zijn mondje gevallen en wist vooral in de interviews met de kandidates snel en accuraat, met af en toe een dubbelzinnigheid, te boei en. Grappig was het om te zien dat som mige kandidates heel nerveus waren en anderen totaal geen moeite hadden een uitgebreide ronde in vrijetijdskleding over het podium te maken. Dat gold vooral voor Ellen Runneboom uit Ouder kerk aan de Amstel die ruimschoots de tijd nam en in „slow motion-tred" de la chers op haar hand kreeg. Aan Van Willi genburg vertelde ze in ieder geval één keer in haar leven beroemd te willen zijn en daarom maakte ze graag nog een ex tra trage ronde. Het publiek kon meedoen aan een tombola door loten te kopen en die in een vakje te stoppen met de naam van degene waarvan men dacht dat die zou winnen. Van Willigenburg gaf tijdens de presentatie van de deelneemsters de tra ditionele informatie zoals kleur van de ogen, het sterrebeeld, hobbys maar niet de maten. „Die geef ik niet want er moet iets te raden blijven." Sjans De eerste artieste die de show kwam opfleuren nadat het uitstekende showor kest Telephone vooraf een half uur had gespeeld was de Amerikaanse Donna Lynton. Ze maakte sjans met enkele he ren in de zaal tot groot vermaak van het publiek maar nam wel gas terug toen een jongen het podium besteeg om haar een ferme tik tegen het achterwerk te geven. Minder flauw was een toeschou wer die Donna op het podium a capella keurig toezong. Met de uitvoering van de hit „Fame" maakte deze zangeres stemming en het bekende „Amen" werd luidkeels meegezongen. Na dit op treden toonden de twaalf deelneemsters zich in badkleding en om een zo eerlijk mogelijke keuze te maken had iedereen hetzelfde badpak (met pumps) aan. Body-builder Paul Bosma droeg de da mes het podium op en gaf later nog een korte demonstratie „spierbundels bal len". Bosma bleek over een indrukwek kende mimiek (behorende bij deze sport?) te beschikken. Tijdens de presentatie in badpak wer den op twee diaschermen beelden ge toond van de deelneemsters en reclame van bedrijven die de verkiezing financieel mede mogelijk maakten. Bont Albert West bleek live in staat te zijn zijn vele oude hits naar behoren te bren gen en hij zorgde voor langdurig applaus en een swingpartij op het podium door rock en rollnummers ten beste te geven. Bij het nummer „Ginny come lately" dansten vier bunny-meisjes en daarna deelde West kussen en singles uit aan de adspirant-missen. De laatste ronde betrof een show met bontjassen en mede-organisator Aris van Zeijlen trok de meisjes, die als etala gepop stonden opgesteld, de jassen aan. Het was allemaal materiaal van Kar- las Bont en Van Willigenburg gaf de no dige informatie over dit Texelse bontate lier. Deze tableau-vivant vorm was origi neel en zowel de meisjes als het omhulsel konden, omdat men doodstil stond, rustig worden bekeken door jury en publiek. De muziek van Telephone vulde weer een korte pauze en die was nodig omdat het zangduo Frank en Mirella nog niet in de feesttent was gearriveerd. Eerder die avond had men een optreden in Meppel. De sterren werden met het jacht van Frits Langeveld naar Oudeschild geva ren. Dat duurde langer dan gepland en daarom werd de miss bekend gemaakt voor het optreden van Frank en Mirella. Kroon Het jurylid Elly Koot verklaarde dat het ongelooflijk moeilijk was geweest maar toch had de jury uiteindelijk een eenslui dende mening. De derde plaats was voor Kina Odding uit De Koog (vorig jaar deed ze ook mee en viel niet in de prij zen) en de tweede plaats was voor Nan- net Willijns uit Wageningen. Kina won een fotocamera en voor Nannet was er een diamanten ring. De nieuwe miss Texeltoerist kreeg een peperduur kroon tje op van Citroen Juweliers en mocht „even" een sneeuwwitte lange bont mantel dragen. Karen Lehman won ook een bontmantel maar dat was een korter model. Verder was er een fles champag ne van een meter en eerder op de avond hadden alle deelneemsters al een parels noer, coca cola-artikelen en een beauty case gekregen. Kus Toen de miss bekend werd gemaakt kon de bewaking niet verhinderen dat een licht beschonken Texelaar over de dranghekken klom en op het podium Ka ren omstandig kuste nog voordat ande ren haar hadden kunnen feliciteren. Dit kleine incident mocht de pret echter niet drukken en tijdens het optreden van Frank en Mirella namen medewerkers Miss Texel Toerist 1983 met sjerp, kroon en bon van de sponsorbedrijven de gelegenheid te baat om „Texels mooiste" te fotogra feren temidden van allerlei reclameborden. Verloting Van de bij de missverkiezing gehou den tombola werden nog niet alle prijzen afgehaald. Het gaat om de volgende nummers: 1e prijs nr 6110; 3de prijs nr. 5019, 4de prijs nr 7165, 8e nr. 5003, 10e nr. 6022, 11e nr. 8107, 12e nr. 1008, 13e nr. 7125, 15e nr. 6024, 16e nr. 6020, 22e nr. 7124, 23e nr. 0001, 24e nr. 8066. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de Quickynette stomerij in de Waalderstraat. ,,Gemeentefinanciën zeer zorg wekkend" stond boven het hoofd artikel in de vorige krant. Een onbe kende heeft zich de nood van de ge meente aangetrokken. Vrijdagoch tend vond men in de brievenbus van het raadhuis het betreffende kran tenknipsel waaraan een biljet van f5— was gehecht met de medede ling ,,geen dank". B en W hebben inmiddels besloten het geschenk te aanvaarden bij voorbaat aanne mend dat ook de gemeenteraad daarmee akkoord zal gaan. Het zeiljacht „Windela" uit Goten- burg heeft donderdag 13 uur lang vastgezeten op een zandbank voor de Texelse Hors tussen paal 7 en 8. Oorzaak van de stranding was een navigatiefout Het jacht dat was ver trokken uit IJmuiden en op weg was naar de thuishaven in Zweden kreeg motorstoring zodat op zeil verder werd gevaren. Tijdens het repareren van de motor verloren de opvaren den de aandacht voor de bebake- ning. Ze misten de betonning, maak ten vervolgens een navigatiefout en liepen om half drie aan de grond. Hoewel het schip er vooral nadat het water was gezakt niet erg florissant bijlag, heeft voor de drie opvarenden (man, vrouw en kind van acht jaar) geen gevaar bestaan. Het gestrande jacht werd al gauw op gemerkt en in de loop van de dag bij hoog water kwam de KNZHRM whip- perploeg van De Koog in actie. De red ders gingen met de rubberboot naar het jacht om na te gaan welke hulp zou kun nen worden geboden. Omdat duidelijk was dat het jacht niet op eigen kracht vlot zou komen, was sleepboothulp no dig. Het probleem was dat een gewone sleepboot niet voldoende dichtbij kon komen om een lijn over te brengen. Het vlottrekken gebeurde tenslotte door de niet diep stekende reddingboot „Zee leeuw" uit Den Helder die met behulp van een vuurpijlpistool een lijn had over gebracht, nadat de Texelse whipper- ploeg aan boord van het jacht voorberei dingen had getroffen om goed te kun nen vastmaken. Na korte tijd trekken kwam er beweging in het jacht en schoot het tenslotte van de zandbank, precies om half vier 's middags. Zaterdagochtend vroeg drongen on bekenden door in de achtertuin van de familie H. Witte aan de Bernhardlaan en sloegen daar een in een hok zittend ko nijn dood. Verder werden in tuintjes in de directe omgeving bloemen en plan ten uitgerukt en werd een stapel hout omgegooid. De politie tracht de dader(s) te achterhalen. Woensdagavond werd het 35-jarig bestaan herdacht van het vakantie centrum Dennenoord aan de Grens- weg. De gasten zelf hadden een be langrijk aandeel in de viering, die bestond uit het door kinderen op voeren van een muscial, waarin het wel en wee van het centrum in de loop der jaren pakkend uit de doe ken werd gedaan. Op het terrein naast de kantine was een eenvoudig podium met leuke decors gemaakt waarop de Dennenoord-story gestal te kreeg onder leiding van mevrouw Wijkie van den Berg-Kooi, die zich sinds vorig jaar met het recreatie- werk op het bedrijf bezig houdt. Een bloemenhulde werd gebracht een mevrouw van den Berg (de weduwe van de stichter van het bedrijf de heer J. van de berg) en aan de huidige firmanten de gebroeders Kees, leg, Jan en Jaap van den Berg. In de gesproken en gezongen tekst die over het voetlicht kwam werd gememoreerd hoe van den Berg senior in de oorlog als bollen- en veeboer naar Texel kwam en in 1947 een stuk grond met woning in de Westermient kocht (thans Grensweg) waar hij bescheiden begon met het houden van pension en daarnaast samen met zijn zoons allerlei ander werk aanpakte. Later kwamen er huisjes bij alsmede steeds betere en uit gebreide centrale voorzieningen. Van den Berg ging duidelijk zijn eigen gang, wat niet steeds in dank werd afgenomen door de gemeente. Zodat het kon ge beuren dat in 1954 de politie op het erf verscheen om de huisjes te ontmantelen en de gasten naar elders te verwijzen. Ook later deed het bedrijf nog menig maal van zich spreken als er conflicten waren met de regels van de plaatselijke overheid. Trouwe gasten Dennenoord kan bogen op een zeer trouw gastenbestand. Veel mensen of hun familie uit de beginjaren zijn nog steeds verslingerd aan dit recreatiebedrijf met zijn geheel eigen sfeer. Het geheel omvat nu 45 zomerhuisjes en uitgebrei de centrale voorzieningen zoals een ge zellige kantine, speeltuin, snackbar, was salon, trampolines, fietsenverhuur, voet balveld, etc. Ook een flink aantal tent- kampeerders kan op Dennenoord terecht evenals toer-en stacaravans. In tegenstelling tot de meeste andere kampeerbedrijven op Texel is de jeugd altijd welkom geweest op Dennenoord. Dat maakt extra toezicht noodzakelijk maar ook door het organiseren van spe ciaal op de jeugd gericht amusement blijft de sfeer goed en rustig. Dennen oord staat aan de vooravond van een in grijpende renovatie. De eenvoudige huisjes die hun levensduur er onderhand hebben opzitten, zullen worden vervan gen door totaal 59 nieuwe, die op een veel grotere grondoppervlakte staan en ook in andere opzichten voldoen aan de nieuwe regels. Deze operatie moet dit najaar van start gaan. het wachten is op een artikel 19 vergunning. Een Duitse vrouw (27) die in kennelijke staat verkeerde wilde zaterdag in haar auto stappen. De politie belette haar dat en legde een rijverbod op. Het bergingswerk In volle geng. Rechts het gestrande jacht. De mannen van de whlpperploeg In het ondiepe water van da zandbank halpen met het vastmaken van da tros. Links de reddingboot ..Zeeleeuw" uit Den Helder die het Jachtje even leter vlot trok.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 1