Veinig uitvallers en \eel blaren pannende strijd bij Wielervereniging Peter Jan Geus onbereikbaar eerste bij zeepkistenrace jrtiende wandelrondje om Texel lelerronde De Waal Trainingen Smash '68 Zwembad hele middag open André Brouwer wint Texelcup irt1. DAG 23 AUGUSTUS 1983 TEXELSE COURANT pAG"NA 5 lachen maar vooral blijven bewegen was zaterdag het devies voor de moedige laars. lensdagavond werden op het Jura Zuid-Haffel de wekelijkse edstrijden van de Wielervere- Texel verreden. I de C-jeugd werd Stephan Kikkert linnaar. 2e Elmar Keijzer, 3e Bas j, 4e Udo Visser en 5e Mara Koorn. dorpscommissie van De Waal iseert 10 september in samen- |idg met de wielervereniging de Ronde van De Waal. Er zal 'en dikke banden-, een dames 'o herenpoule zijn. dikke banden race start om 13.30 Ie dames- en herenwedstrijd om "dr. Inschrijven kan vanaf 13.00 het dorpshuis. Er wordt gereden 0. 30 en 50 kilometer, week later wordt in De Waal het eest gehouden. Dit keer bestaat een zeskamp met aansluitend een lue. Teamleiders van de zeskamp- zijn Lex Kaper, Frits Witte, Hans Her, Henk Kooger, Hein Tjepkema nk Roeper. Gestreden wordt op Waalder onderdelen. De barbecue epgeluisterd met muziek. Bij de A-jeugd werd er ook flink gestreden. De eerste plaats werd uitein delijk door Bas Vaars ingenomen. 2e Evert Koopman, 3e Tymen Wit, 4. Robert Visser, 5e Paul Witte. In de B-poule werd er snel gereden. Er moesten hier 15 rondjes van 2.08 km af gelegd worden. Na een demarage van Niels Collou, Peter Tromp en Jan Huy- dink leek het peloton voorgoed uit elkaar te liggen, maar na een halve ronde wa ren alle renners weer bij elkaar. Jan Buis wist zich toen naar een eerste plaats te sprinten. Een goede 2e plaats voor Niels Collou, 3e werd Gerrit Terwindt en 4e Peter Tromp. Bij de A-poule werd ook een spannen de strijd geleverd. Na 20 rondjes hard coursen werd Edo Kooiman eerste. 2e Bram Bruin, 3e Cees Boks, 4e J. Boom. De Oosterender volleybalvereniging Smash '68 begint woensdagavond weer met trainen. De trainingstijden zijn voor lopig hetzelfde als vorig jaar. Nieuwe le den kunnen zich opgeven of inlichtingen inwinnen bij M. Legierse (02223-878). Ook kunnen de trainingen een paar keer vrijblijvend worden bijgewoond. nderdertig deelnemers, een dende zon met af en toe een bries en elf uitvallers is de sco- n het dertiende wandelrondje De tocht van 65 kilometer, we nt georganiseerd door wandel- tiging 't Gouden Boltje, was ir maar kan door de bijgelovi- tiet in verband worden gebracht het cijfer 13, want daarvoor was pech" onderweg te minimaal, kkig voor de organisatie en de nemers, waarvan dit jaar slechts derde van Texel zelf afkomstig animo om op een dag 65 kilometer jndelen over strand, dijk en door rs was iets minder dan vorig jaar en porzitter van de wandelvereniging dit ten dele aan de late datum. Die n wordt vastgesteld aan de hand Ie getijdetafels van Rijkswaterstaat it's morgens in de Slufter een brug de geul moet worden gemaakt. Vo ir werd het rondje in juni gehouden ttrok toen inderdaad meer wandel en. Toen kampte men echter met maar dat was een weertype dat jag niet werd waargenomen. Inte- Gedurende de hele dag moch- e 41 Texelaars en de 89 „overkan- onder bijna tropische omstandig- hun kilometers vreten. Zout t iedereen was tegen de warmte wassen en enkele gevallen van hy- intilatie deden zich voor. De Rode medewerksters moesten één deel nemer adviseren te stoppen en de overi gen konden na het innemen van zoutta- bletten hun tocht vervolgen. Tussen half zeven en zeven uur vertrok de karavaan vanuit 't Horntje en al bij Paal 17 lag de groep flink uit elkaar. Op genoemd strandslag kreeg men koffie van de organisatie en de volgende (ver plichte) rustpauze was bij De Cocks- dorp. Daar moest de Rode Kruis ploeg flink in aktie komen om blaren te prikken en spierenb te masseren. Bij de volgen de post aan de Stuifweg had men het rustiger. Voor de deelnemers was er een ver frissende attentie van supermarkt Albert Heijn: een appel en frisdrank. Bij De Cocksdorp werden drie uitvallers geno teerd en de overige acht gaven voor Ou- deschild de pijp aan Maarten. Men liep meestal binnendijks waardoor de aanwe zige wind nog enige verkoeling gaf. Niet hard Vorig jaar waren er ook deelnemers die meenden het rondje hardlopend af te moeten leggen maar aan deze rage lijkt weer een einde gekomen te zijn. Hans Gieles en Anton Hartog waren zaterdag middag het eerst (vier uur) terug in 't Horntje maar volgens eigen zeggen had men niet bewust gestreefd naar de ko- ploperstitel. ,,Het gaat gewoon vanzelf en we hebben niet het gevoel snel te wandelen", aldus Gieles tijdens de laatste kilometers. Het veld lag enorm uit elkaar want de laatsten arriveerden om tien voor acht op de veerhaven. Er waren deelnemers die bewust de pas inhielden om krach ten te sparen voor het laatste stuk en zij wandelden dan ook op hun dooie ak kertje, genietend van de omgeving en soms van de pijnlijke voeten. Zouttablet- ten bleken ook langs de dijk nodig te zijn al gaf het merendeel de voorkeur aan ijs koud water, dat bij de controleposten voorhanden was. Een Rode Kruis- medewerkster ontraadde deze verfris sing omdat het lichaam extra energie moet leveren om de koelte in het lijf op lichaamstemperatuur te brengen maar er waren weinigen die deze goede raad ver kozen boven het snakken naar koud vocht. Rijkswaterstaat zorgde dit jaar weer voor een loopbrug over de Sluftergeul en verder had de organisatie alle mede werking van Gemeente en het Water schap. Er waren weer deelnemers uit heel het land en de wandelvereniging wil volgend jaar pogen meer wandelaars van de vaste wal naar Texel te halen. ,,We organiseren het rondje toch en honderd of vijfhonderd deelnemers bete kent weinig extra werk", aldus de nieu we voorzitter van 't Gouden Boltje, Ben Roest. Degenen, die zaterdag trots na 65.000 meter bloemen in ontvangst na men van vrienden en familie kregen van de wandelclub een sticker en balpen als aandenken naast de gebruikelijke medaille. Even uitblazen bij een controle-verfrlsslngspost In polder 't Noorden. Jeugd: 1. Erik Wassens 17.44, 2. Jef Schuur 19.31, 3. Norbert Eelman 21.12. Dames: 1. Marleen Niesten 18.35, 2. Josephine Niesten 19.59, 3. Nel Brui ning 20.52. Heren: 1. Willi Jöxen 27.58, 2. Thee Franchimon 28.36, 3. André Brouwer 28.42. Veteranen: 1. Niek Welboren 30.53, 2. Daan Welboren 31.29, 3. Dirk Hoogen- dijk 33.56. Algemeen klassement: Jeugd: 1. Erik Wassens 2.04.25, 2. An dré Timmer 2.10.53, 3. Norbert Eelman 2.25.28. Dames: 1. Nel Bruining 2.30.20, 2. Neel Goënga 2.47.59, 3. Tilly Eelman 2.50.26. Heren: 1. André Brouwer 3.20.59, 2. Joost brouwer 3.21.50, 3. Theo Franchi mon 3.22.49. Het zwembad Molenkoog in Den Burg zal tot het eind van het zwem- seizoen de hele middag geopend zijn. Tot nu toe was dat anders in verband met de tijden waarop zwemles wordt gegeven. Die lessen zijn nu echter verschoven naar de vroege ochtend. Hierdoor komt ook een wijziging in de tijden van het vroege zwemmen op woensdag morgen. Dat kan nu van 7.00 tot 7.30 uur. Zondag hield SV De Koog haar elf de crossloop. Er verschenen on danks het natte weer 100 deelne mers aan de start. André Brouwer heeft zijn koppositie behouden en is winaar geworden van de serie crosslopen. Komende zondag zal Brouwer de enorme wisselbeker in ontvangst nemen. Bij deze allerlaatste crossloop vind de prijsuitreiking plaats van het algemeen klassement en de Texel Cup. Degenen die zeven keer of meer mee hebben ge lopen en die zich niet in de prijzen liepen ontvangen een blijvende herinnering in de vorm van een standaard. De uitslagen van afgelopen zondag waren als volgt: Recreanten: 1, Rien Brouwer 16.20, 2. Bas Drinkwaard 17.19, 3. Rudi Veenstra 17.58. In de tropische hitte die zondag middag het eiland beheerste stelde Peter Jan Geus zijn titel als zeepkist kampioen grote wielen 1983 op over tuigende wijze zeker. Misschien lag het aan diezelfde hitte, maar de or ganisatie van deze derde en laatste ronde in het zeepkistengebeuren liet te wensen over, met als resultaat het ontbreken van de gezellige sfeer die het evenement meestal kenmerkt. De afstanden die werden afgelegd wa ren minder indrukwekkend dan voor gaande keren, de winnende rit van Geus bleek 1109 meter lang te zijn geweest. Tweede werd Joop Veltkamp en derde Pieter Dros. Geus bracht zowel de dagti- tel als de over-all titel op zijn naam. Bij de kleine wielen zegevierde Robert Daalder in beide klassementen, zijn langste rit was zondag 818 meter. Het ligt voor de hand te veronderstellen dat dit aan zijn buikschuiver-type kar lag. Tweede werd hier Sander Mantje en der de Bonito Daalder. Bij de steps waren het Anneke (335 meter) en Co Veltkamp die respectieve lijk de eerste en tweede plaats opeisten. Jacco Sloover werd hier derde. Alle eerste plaatsen in het overall klassement werden dus door de dagwin naars van zondag bezet, een teken voor het constante niveau dat coureurs en wagens toonden. De wedstrijd werd bezocht door een De trotse winnaars op het ereschavot. Eén werd Peter Jan Geus, twee Co Veltkamp. aantal Arnhemse deelnemers. In het ka der van Arnhem 750 jaar stad" wordt daar voor het eerst ook een zeepkisten wedstrijd georganiseerd. De Arnhem mers beschouwden dit als een oefen wedstrijd. Ondanks hun zeer fraaie ma teriaal konden zij echter niet in de prijzen vallen. In de categorie kleine wielen waar zij ook in deelnamen was de eerste prijs voor een kar die eigenlijk hoofdza kelijk uit een plank met vier wielen bestond. Veteranen: 1. Niek Welboren 3.27.58, 2. Gerard Zoetelief 3.40.24, 3. Wim Tim mer 3 41,07. De aërodynamische bouw en de volledige concentratie konden deze jonge deelnemer niet helpen, hij viel niet in de prijzen.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5