/errassende winst ZDH /U3ENIA VALKEN-TEXEL 2-2 Texel bekert verder na strafschoppen Schapenfokdag 1983 ainingstijden landcompetitie ïxelaars succesvol Kneesloop Texelaars deden het goed in Arnhemse zeepkistenrace Texelse deelname ploegkampioenschap Zomergebruik sportvelden kan verenigingen geld kosten Programma klaverjasclub Den Burg Wijziging GVO rooster Wintercompetitie bridgeclub Voetbalprogramma Texels kampioenschap catamaranzeilen Sportraad in beroep bij gerechtshof VASTÉ DATA Roosterwijziging GVT VERVOLG VAN PAG. 1 TEXELSE COURANT DINSDAG 6 SEPTEMBER 1983 de hoofdklasse van het zaal- itbal is een volledig programma ewerkt. Bij Gamma. Nissan en sterend speelden de eerste teams en de tweede teams. Gamma 1 !en Gamma 2 was een leuke dstrijd voor het publiek met veel elpunten, waarbij Gamma 1 uit- delijk de winst greep. Nissan 1 irklaste het tweede team met iar liefst 13—2. Het eerste van sterend kwam echter niet verder n een gelijkspel tegen het stug dedigende tweede team. Deze idstrijd leek meer op een uit de id gelopen broedertwist dan een h woon zaalvoetbalduel. ZDH won n it 4-1 van A O 2000. sn 3<f£)e Hoornders die vorig seizoen onder eindigden, kunnen het met het nu toonde spel nog ver brengen in de jfdklasse, al moet gezegd worden dat 0 matig spel liet zien. Met he istelling werden de verrichtingen van ;else Boys in de hoofdklasse gevolgd. 22 le strijd tegen Dubbeldik waren ze ze niet de mindere, zodat het gelijkspel diend was. Texelse Boys had veel te iken aan keeper Frans Stolk die in ou- Iwetse vorm stak. Bij Dubbeldik ist ex-Gempo speler Koos Witte ge- egen nemen met een minder domi- ite rol dan hij bijGempo gewend was. ntje tegen Question ging gelijk op ar het team van Question speelde de sneller rond en wist zodoende te men. Na één competitieronde kan er j niet veel van worden gezegd, maar staat wel vast dat Gamma 1 en Nis- 1 om de bovenste plaats zullen strij- en dat Oosterend 1 waarschijnlijk iet afhaken. ZDH zal het nog ver bren- maar zal toch wel achter Ooster- j. Dubbeldik en Gamma 2 eindigen, ntje, A O 2000, Question en Texelse ys kunnen voorlopig worden be- louwd als gelijkwaardig evenals sterend 2. Nissan 2 zal aan het team eten sleutelen, anders is dit seizoen laatste in de hoofdklasse. Bekerwedstrijden lie andere wedstrijden bij de heren ioren waren bekerwedstrijden. Een lig duel hierbij was PH Hotel tegen ima 3. PH leek op een eenvoudige winning af te gaan omdat Gamma ier wissels startte, maar nadat Aad was gearriveerd kreeg Gamma igels en won verdiend. Oosterend 3 )m een ieder zo veel mogelijk ter wille ijn heeft de ledenvergadering van Te- o besloten de trainingstijden van de ndcompetitiespelers jaarlijks te laten leren. Dit leidt het komende seizoen de volgende indeling in De linghal: andag 21.30-22.30 u. heren ndcompetitie iderdag 19.30-20.30 u. dames Ex- Molenkoog, Cafeetje en Grooten ck. 30-21.30 u. dames Antiekhuisje, CVI individueel. 22.30 u. dames Gar. Dros, Linde- >m, Koffieshop, Mantje. klle trainingen geschieden onder lei- g van Peter de Hoogh. Behalve op iderdag 19.30-20.30 uur is op de nge uren nog ruimte voor diegenen onder vakkundige leiding volleybal len trainen. Contributies volgens Treglement. Informatie: 02220-4802. )e vijf Texelse deelnemers die af lopen zaterdag deelnamen aan de eesloop te Anna Paulowna ein- |den allen in de voorhoede. In de categorie 7,8 km jeugd 12-14 jaar Jef Schuur, die op Texel ook al veel i, eerste met een knappe tijd van 36. Norbert Eelman legde beslag op iweede plaats. ij de jeugd van 12-16 jaar liep Eduard irzich in de prijzen. Hij werd tweede de drie kilometer in 10.59. illy Eelman liep bij de dames ook 3 Met 14.50 werd zij een goede vierde een veld van 30 vrouwelijke ilnemers; Iheo Franchimon bevestigde zijn goe- vorm. Hij kwam op de 7,8 km heren oen in 25.58, dat was 12 seconden na winnaar en hij behaalde daarmee een Eede plaats. Er waren ongeveer 210 ïlnemers. Halve marathon tegen Mantje 2 zou de wedstrijd van Joost Brouwer worden maar dat viel te gen. Oosterend speelde veel te gehaast en moet nog wennen aan de soms niet te voorspellen solo-acties van Joost. Mantje 2 speelde zonder spelbepaler Hans van Slooten en dat kwam het team ten goede. Texel veteranen 2 is met de komst van Cees Boot versterkt en won knap van Nissan 4. Het jeugdige Citroen gaf goed partij aan het sterkere A O 2000 2. Gamma 4 won verdiend van de Mok en kon zich permitteren een straf schop te missen. Het nieuwe Oosterend 4 gaat een leuk seizoen maken, want het is een evenwichtig team dat bekwaam geleid zal worden door Piet Beuving. Gamma 5 had tegen dit team geen schijn van kans en verloor met 5—2. Rab 2 gaf goed partij tegen het op papier vrij sterke Oosterend 7 en Rab 1 won ver diend van het dit seizoen iets zwakker geworden Question 2. Dames Bij de dames twee wedstrijden. Texel se Boys 1 tegen 2 werd gewonnen door het tweede team en Gamma was supe rieur aan Nissan. Coach Willem Kiewiet Drie jeugdige Texelaars hebben zon dag met veel succes deelgenomen aan een zeepkistenrace die in het kader van het 750-jarig standbestaan werd gehou den op de Dalweg in Arnhem. Er waren totaal 39 deelnemers, waarvan een af komstig was uit Engeland. Bij de race ging het niet om het afleggen van de langste weg maar om het bereiken van een zo hoog mogelijke snelheid. Een an der verschil met de Texelse zeepkistenra ce was dat geen onderscheid werd ge maakt in wielgrootte, maar dat werd gestreden in leeftijdscategorieën. De coureurtjes moesten twee keer rijden: een keer rechtuit en een keer zig zaggend. Er mocht niet worden aange duwd, maar er werd gestart vanaf een schuin plankier. In de categorie 7-9 jaar werd de 9-jarige Joop Veltkamp uit Den Burg eerste. Pe ter Jan Geus (11) werd in de categorie 9-15 jaar eveneens eerste en Sandor Mantje verwierf de prijs voor de origi neelste (echte!) zeepkist. Peter Jan Geus kwam bovendien uit in de afvalra ce waaraan de 16 snelste coureurtjes aan het slot mochten deelnemen. Hij werd winnaar en verwierd een wisselbeker die hij volgend jaar weer mag verdedigen. Het was de eerste keer dat in Arnhem een zeepkistenrace werd gehouden. Het contact met Texel ontstond tijdens de op Texel gehouden races. Een der bij de lei ding betrokken Recreactief-mensen was afkomstig uit Arnhem en coureurtjes uit Arnhem deden ook op Texel mee. kan het met zijn dames van Gamma nog ver brengen en wellicht aan het einde van de competitie het kampioenschap vieren. De junioren zijn ook begonnen maar topwedstrijden zijn nog niet gespeeld. Titelkandidaat Alkema won vrij gemak kelijk van nieuwkomer Pakhuus en Oosterend 1 was veel beter dan Ooster end 2. Heel knap was de prestatie van ZDH 1 dat zonder wissels won van Zegel Modes. De Ruyter treedt in de voetspo ren van zijn vader en scoorde maar liefst vier maal voor ZDH. Het tweede team van ZDH speelde voor het eerst in de zaal en moest dan ook genoegen nemen met een nederlaag tegen het meer erva ren Zeven provinciën. De meisjes van De Koog moeten het spel ook nog leren en verloren zodoende van Sluiters O.S. Opvallendste speler bij Sluiter was Sjoerd Postma die een goe de balbehandeling combineerde met veel inzet. Het jeugdige Oosterend 3 is vergeleken met vorig seizoen enorm vooruit gegaan en bewees dat door heel verdienstelijk gelijk te spelen tegen het meer ervaren NMS. Bij Oosterend 3 is Niels van Arkel een veelbelovend talent en bij NMS bleek de van het Cafeetje overgekomen Frank Versluis een aanwinst. Uitslagen: Junioren: Alkema-Pakhuus Oosterend 1-Oosterend 2 Zegel Modes-ZDH Oosterend 3-NMS De Koog-Sluiter O.S. Zeven ProvrZDH 2 Dames: Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 Gamma-Nissan Hoofdklasse: Tex. Boys-Dubbeldik Oosterend 1-Oosterend 2 Mantje-Question 5-1 5-2 5-1 2-2 0-4 4-1 1-2 6-2 1-1 1-1 1-2 Aan het Nederlands ploegkampi oenschap dat dit weekend in Zuide lijk Flevoland nabij Nijkerk wordt ge houden zullen twee Texelaars deelnemen: Nico Slot en Bert Keijser werden respectievelijk eerste en tweede in de af deling wentelploegen bij de provinciale kampioenschappen die afgelopen winter in de Haarlemmermeer werden gehou den. In totaal zullen ongeveer 50 man aan de nationale kampioenschappen deelnemen. Texel heeft zondag in Venhuizen er voor gezorgd dat Valken is gewipt voor het KNVB bekertoernooi. Na de reglementaire speeltijd was de stand 1 1 en ook na 30 minuten verlengen bleef het gelijk: 2—2. Door alle vijf de straf schoppen te benutten en doordat keeper lepenburg één strafschop van Val ken wist te stoppen, kan Texel zich opmaken voor de tweede bekerronde. Het was geen goede wedstrijd die Texel en Valken de weinige toeschou- werd voorschotelden. Technisch was Texel de betere ploeg maar Valken com penseerde dat door een grote inzet en hard spel waar de zwak fluitende scheidsrechter te lankmoedig tegen optrad. Texel startte veelbelovend. Nadat spits Piet Monster eerst een schot net over het Valken doel zag gaan, was het na vijf minuten spelen wel raak. Toen de zelfde speler de bal uit een voorzet ont ving speelde hij zich keurig vrij en scoor de koelbloedig. Het windvoordeel zorg de ervoor dat Texel een veldoverwicht hield en dit resulteerde in enkele goede scoringskansen. Vooral Louis Uriot en Brahim Khayati waren dichtbij een twee de treffer. Omgekeerd Na de rust het omgekeerde beeld. Tot een kwartier voor tijd wist Texel de nul te houden, maar toen verspeelde Brahim Khayati de bal bij het uitverdedigen en kon de linkerspits van Valken simpel sco ren: 1—1. Met nog een kwartier te spelen werd de strijd grimmiger en de scheidsrechter kon de wedstrijd nog maar nauwelijks in de hand houden. De verlenging was een paar minuten oud toen weer Piet Monster voor Texel scoorde. Hevig gehinderd door zijn di recte bewaker wist hij de bal knap in te schieten: 1—2. De geblesseerde Rob van de Stap was bij Texel al vervangen door Erik Kramer, Nog in de eerste verlenging kwam Val ken weer langszij. Een hoge voorzet werd door de spits via het lichaam van keeper lepenburg ingekopt. Texel pro testeerde heftig tegen dit doelpunt om- Gamma 2-Gamma 1 ZDH-A O 2000 Nissan 1-Nissan 2 Uitslagen beker: Rab-Question 2 Gempo-Nioz Oosterend 7-Rab 2 Oosterend 4-Gamma 5 Oosterend 3-Mantje 2 Gamma 4-De Mok De Muy-Tex.Boys 3 A+O 2000 2-Citroën Gamma 3-PH Hotel Jelleboog-Nissan 3 Texel 2-Nissan 4 4-7 4-1 13-2 3-0 1-2 2-2 5-2 2-2 4-3 2-1 3-2 4-2 1-6 2-1 dat de bal over de achterlijn geweest zou zijn. De tweede verlenging bracht geen verandering in de score zodat straf schoppen uitsluitsel moesten brengen. De Texelse sportverenigingen moeten zich realiseren dat het be schikbaar stellen van hun sportvel den in de zomerperiode voor bijvoor beeld popconcerten, verhoging van het gebruikstarief kan veroorzaken. De basis voor de tariefsberekening wordt namelijk gevormd door de on derhoudskosten die de gemeente aan de velden heeft. Extra schade die aan de terreinen ontstaat door zomergebruik, betekent extra kosten en die worden door de ge meente omgeslagen over alle verenigingen. De verenigingen zullen daarom van de Texelse Sportraad het advies krijgen te rughoudend te zijn bij het beschikbaar stellen van hun terreinen in de zomerperiode. Aanleiding daarvoor is het onlangs ge bruiken van het B-veld van SV Texel voor het Earring-concert van de Stichting Texelvakantie Gehandicapten. De scha de die het terrein daarbij heeft opgelo pen is niet ernstig, maar dat was te dan ken aan de droogte. In een normale zo mer kan een terrein door dergelijk ge bruik flink worden beschadigd waardoor de gemeente genoodzaakt is kostbare bewerkingen uit te voeren. Programma: Woensdag 7 september: 17.15 u. Tex.Boys 2-Tex.Boys 3 17.45 u. Gamma 1-Gamma 2 18.15 u. Vissers bouwbrVer.Schilders 18.45 u. Oosterend 5-ZDH 3 19.25 u. KSMT 1-Tex.Boys 3 20.05 u. Gamma 1-Tex.Boys 1 20.55 u. Oosterend 6-KSMT 2 21.35 u. ZDH 2-Texel 1 22.15 u. Citroën-Nioz Zaaldienst Question. Donderdag 8 september: 17.15 u. Nissan-Ratronics 17.45 u. Tex.Boys I-Graaf spuiterij 18.15 u. Oosterend 1-Oosterend 2 (dames) 18.55 u. Tex.Boys 4-Ver.Schilders 19.35 u. Question 3-PH Hotel 2 20.15 u. Tex.Boys 2-Oosterend 4 20.55 u. Ver.Schilders 2-De Koog 21.35 u. De Mok-Jelleboog 22.15 u. Nioz 1-De Muy Zaaldienst Gamma Vrijdag 9 september: 17.15 u. Alkema-Oosterend 2 17.45 u. Cafeetje-Zegel Modes 18.15 u. PH Hotel-Rab 1 18.55 u. Question 2-Gamma 3 19.35 u. Gamma 4-Nissan 3 20.20 u. Dubbeldik-Gamma 2 21.10 u. Question-Nissan 22.00 u. Mantje-Nissan 2 Zaaldienst Oosterend. Over enkele weken begint de kla verjasclub Den Burg met de winter competitie. Naast de wekelijkse avonden (donderdag, aanvang 20.00 uur in Chinees restaurant Azië) staan ook weer de kampioenschappen van Texel op het programma, evenals de finaledag van het kampioenschap Noordholland-noord, waarvan de voorrondes zich in Heerhugowaard en Den Helder afspelen. Voor deze toernooien hoeft men geen lid van de klaverjasclub Den Burg te zijn om mee te mogen doen. Data en aan vangstijden worden nog bekendgemaakt. Om alle oud- en eventueel nieuwe le den de gelegenheid te geven weer in het spelritme te komen en aan de (nieuwe) maat te wennen is er de hele maand sep tember op maandag een open drive. De eerste clubavond is donderdag 29 september (aanvang 20.00 uur) met een algemene ledenvergadering en mogelijk heid tot inschrijven voor de competitie. De eerste competitieavond is donderdag 6 oktober. Leden die de 29e met vakantie zijn kunnen zich het beste vóór hun va kantie aanmelden bij de wedstrijdleider J. Witte (02220-2370) in verband met het vaststellen van het programma. In het gymrooster van GVO zijn de volgende wijzigingen aangebracht. Op woensdag: meisjes klas 5 en 6 14.30-15.30 uur. Meisjes V.O. 1 17.30-18.30 uur. Donderdag: dames ongewijzigd. Jongens klas 1, 2, 3, en 4 17.00-17.45 uur Jongens klas 5 en 6 17.45-18.30 uur. De wintercompetitie van bridge club Groot Slam gaat maandag 12 september van start in De Linde boom te Den Burg, aanvang 20.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Zaterdag 8 oktober is de finale van de zomerdrives in De Lindeboom. Voor meer informatie 02223-254. Woensdag 7 september 1983: Pupillen: Texel F1-Texel F2, 17.15 uur Texel D1-Tex.Boys D1, 18.00 uur Texel D2-Texel D3, 18.00 uur Texel E3-Tex.Boys El, 19.00 uur Zaterdag en zondag wordt voor de derde maal door de Cocksdorper Kustzeilvereniging het Texels kampi oenschap catamaranzeilen voor le den van Texelse zeilverenigingen ge organiseerd. Inzet van de wedstrijd is de wisselbokaal van Meyert Boon die vorig jaar door het duo Jan Key- ser/Douwe Kooiker werd gewonnen werd. Verder zijn er bekers voor de eerste vijf van het overall klassement. De briefing is op beide dagen om 10.30 uur waarna zo snel mogelijk zal worden gestart. Er worden drie wedstrijden per dag gevaren waarvan twee meetellen. Er wordt ge zeild volgens de Texel Yardstick waar mee de verschillen in snelheid tussen de types boten gecompenseerd worden zo dat alleen de echte zeilprestaties tellen. Inschrijven voor de briefing in het clubgebouw vanaf 9.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt, inclusief soep, brood en koffie f 15— voor éénmansbo- ten en f25,— voor tweemansboten. Het streven is om zondagmiddag om 17.00 uur bij het clubgebouw de prijzen uit te reiken. Do Stichting Texelse Sportraad gaat bij het Amsterdamse gerechts hof in beroep tegen een door de be lastingdienst opgelegde navordering inzake loonbelasting en premiehef fing. Het gaat om totaal bijna veer tigduizend gulden die de afgelopen jaren ingehouden had moeten wor den op de vergoedingen die aan de mensen van het zomerrecreatiewerk (..Recreactief) zijn uitbetaald. De Sportraadleiding meende op basis van ingewonnen informatie dat van in houdingsplicht geen sprake was en werd daarin gesterkt omdat de belasting dienst en bedrijfsvereniging op de hoog te werden gehouden van de uitbetalin gen, waarbij over het niet inhouden van premie en loonbelasting niets werd ge zegd. Toen vorig jaar de navordering bin nenkwam maakte men dan ook bezwaar bij de inspecteur, maar deze wees dit be zwaar onlangs van de hand. Daarbij stel de hij vast dat bij hem geen schriftelijke afspraken bekend waren die het niet be talen van premie en belasting zouden rechtvaardigen. Op de door de Sport raad aangevoerde andere argumenten ging hij niet in. Penningmeester J. Hui- gens verklaarde in de gisteravond ge houden vergadering van de Sportraad dat het antwoord van de inspecteur kant noch wal raakt. Het aantekenen van be roep bij het gerechtshof leek hem dan ook wenselijk, hetgeen door de overige bestuursleden van de Sportraad werd onderschreven. Tevens zal worden ge tracht hangende deze procedure uitstel van betaling te krijgen. Dinsdag 6 september De raadscommissie voor welzijnszaken heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Begonnen wordt met het horen van bezwaarden en advisering over de ingediende bezwaren tegen het ontwerp sociaal cultureel plan 1984. Donderdag 8 september Bij Dijkmanshuizen wordr de laatste jeugdsurfwedstrijd om het kampioen schap 1983 gehouden. Vanaf 18.00 uur kan worden ingeschreven; start om 18.30 uur. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20.00 uur. Toeristen mogen ogk mee doen. Kosten HO,— per paar. Patiënten die met de bus naar het Ge- mini ziekenhuis in Den Helder willen, hebben vanaf de veerhaven in Den Hel der een doorgaande verbinding als zij met een boot van de vaste dienstrege ling vertrekken. Bij tussenboten (die op het halve uur van Texel vertrekken) ver dient het aanbeveling de chauffeur over het reisdoel in te lichten, deze zorgt er dan voor dat de bus waarop overgestapt moet worden even blijft wachten. Iedere donderdagavond is er jeugd- surfen bij Dijkmanshuizen, aanvang 18.00 uur. Met ingang van deze week zal van 20.30-21.30 uur turnen worden gegeven voor de dames door Yvonne Bruining. De les met een meer recreatief accent voor dames zal donderdag van 21,00-22.00 uur worden gegeven. De zelfde situatie geldt dus nu weer als van vóór de vakantie. Het kampioensviertal ooien van C. Kikkert laat zich het best van achteren beoordelen. zijn collega's ondanks naarstig speuren toch soms belangrijke fouten maar net op tijd opmerkten. Zöals bij een wel haast volmaakte ram, die echter een zg. snoekbek vertoonde, dat wil zeggen dat de onderkaak langer is dan de boven kaak. Op zo'n afwijking dient scherp ge let te worden omdat het de export naar Engeland waar men van dergelijke snoekbekken niets moet hebben, kan bemoeilijken. Aan de rammen werden vele eerste prijzen toegekend. ,,Maar die waren ook allemaal echt verdiend", al dus Donker, die ook vertelde dat het aanwijzen van de kampioensram nogal een puzzel was geweest. Doorgaans wordt zo'n topdier al snel tijdens de ru briekskeuringen opgemerkt maar deze keer kon hij pas in allerlaatste instantie en na rijp beraad worden aangewezen. Verder werd het woord gevoerd door de juryleden M. Meinsma, C. Vis, W. Pij per, A. Appel en arbiter Ir. J. Zijlstra. Daaruit kwam onder meer naar voren dat met name de rubriek ooilammeren bijzonder sterk was („Helemaal zonder ondereind. We zouden ze allemaal eerste prijzen willen geven, maar dat is te gek"). Alle rubrieken overziende kwam echter ook het negatieve effect van de zwoegerziektebestrijding aan de orde. Wat onder de topdieren zat was toch wel wat minder dan anders, maar geen der juryleden twijfelde eraan dat deze achterstand de komende jaren door de fokkers snel zou worden ingelopen. Het jurylid A. Appel had zich zelfs door de twintig jaar geleden vertolkte dream" van Martin Luther King laten inspireren toen hij de hoop uitsprak dat positieve en negatieve fokkers spoedig weer rond één tafel zouden kunnen zit ten en elkaar in de fokkerij weer tot steun zouden kunnen zijn. Dat werd be vestigd door de heer De Boer van de ge zondheidsdienst die voorrekende dat het aantal zwoegervrije bedrijven snel toe neemt en dat „doorgaan" het enige de vies mag zijn. Bij de bestrijdingsmaat regelen dient men echter praktisch en tactisch te werk te gaanAansluiting van de dieren, die nu achterop raken moet niet te moeilijk worden gemaakt. Ir. Zijlstra onderschreef dat ook en waar schuwde tegen een „tweestromenbe- leid" waardoor twee verschillende fok- circuits onnodig lang in stand zouden blijven. Lof werd toegezwaaid aan C. Kikkert die het op deze fokdag zo goed had gedaan. Opgemerkt werd dat de re sultaten te danken zijn aan een juiste foktactiek („Een zekere mate van inteelt is nodig") en dat dit succes ook zou zijn geboekt als fokkers met klinkende na men als Commandeur en Verberne dit jaar van de partij hadden mogen zijn. Voor volledige uitslag van de keurin gen zie de volgende krant.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5