ouwplannen mogen niet i laatje verdwijnen oetfoalvooruitzichten UIIMIMIM1 ,,48 Hrs" udeschilders tijdens hoorzitting Laatste dia-avond Zaalvoetbaltoernooi Rijkspolitie Texel Marathonuitslagen paardenvrienden Voetbalprogramma Pupillen voetbalprogramma Zeilwedstrijd WSV Texel Schaakclub En Passant weer van start Foute datum reis paardenvrienden AGO surfwedstrijd Rugbyclub heeft eerste punten binnen Laatste toertocht Taxi 2000 ijDAG 9 SEPTEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 in sterke Oudeschilder delegatie lichtte tijdens de hoorzitting van de scommissie voor welzijnsbeleid haar bezwaren toe tegen het niet opne- van de bouw van een nieuwe sportzaal in het sociaal cultureel jaarplan Deze sportzaal is al tijdens vele vergaderingen besproken. De accom- latie zou er moeten komen omdat het zaaltje in dorpshuis 't Skiltje veel ein is en aan allerlei eisen niet voldoet. „Het is een veredeld kippenhok, tan zo gewoon niet langer", riep F. Schellingen voorzitter van de dorps missie tijdens de vergadering uit. Diverse toelichters spraken de angst lat de nieuwbouwplannen wegens geldgebrek in een ambtelijke la zou- verd wijnen. it maatregelen in Oudeschild nood- lijk zijn lijkt algemeen aanvaard te de raad heeft op voorstel van het ge inmiddels 715.000,— uitgetrok- jm te onderzoeken wat de mogelijk- i tot verbetering zijn. Het project voor f2.000.000,— op de investe- v ilijst 1984, maar dan wel onder het „niet uit te voeren". In het jaarplan - It het niet vermeld omdat dat vol- wethouder P. Zegers geen enkele leeft, verwerkelijking in 1984 ligt niet binnen de mogelijkheden: arom zou je iets begroten dat toch in het begrotingsjaar wordt uitge- De wil is bij ons wel aanwezig, irs zouden we nooit hebben voor- Id 715 000— uit te trekken voor on- )ek van de mogelijkheden. De uit- daarvan moeten we eerst maar eens chten." Later werd de wethouder alijker: „Mij was niets liever dan dat iorgen een nieuwe accommodatie waren bezwaarschiften ingediend de gymnastiekvereniging Oude- d, de peuterspeelzaal „De Kooter- het bestuur van de kleuterschool igin Wilhelmina Bewaarschool, de rcommissie van de openbare lagere ol „De Bruinvis", de commissie ve sportaccommodatie Oudeschild, lorpshuisbestuur en de Boksschool toelichting van de wethouder ver- ït niet het wantrouwen weg te ne men dat telkens weer aan de oppervlak te kwam. Schellinger wilde niet geloven dat het project niet op de begroting stond om de reden die de wethouder op gaf. „Er is geen geld, dat is de echte re den. Het is echter een heelslecht beleid om geen investeringen meer te doen. Dan ontstaat onmiddellijk een stuwmeer van onvervulde wensen waarin wij wel onder zullen gaan. We moeten des noods onderzoeken of we in fasen kun nen bouwen en wellicht moeten wè zelf- werkzamheid inschakelen. Dit kan echt niet langer zo, als er een inspecteur van het rijk komt kijken, wordt het boeltje di rect afgekeurd." Dat was voor Joop van der Meer (VVD) aanleiding om te vragen of een dergelijke afkeuring de zaak niet aanmerkelijk zou versnellen. Aan Zegers werd gevraagd of hij on langs met de Rijksbouwinspecteur in 't Skiltje was geweest. De wethouder ant woordde ontkennend maar vertelde dat het bezoek van de functionaris ook niet om het keuren van sportaccommodaties ging. De inspecteur moest kijken welke schoolgebouwen uitgebreid moesten worden om te voldoen aan de eisen die de integratie van het kleuter- en basison derwijs stelt. Jeanette Duinker van 't Skiltje sprak het vermoeden uit dat systematisch met inspecteurs om het dorpshuis heen gelopen werd, iets waar ze zich door de wethouder niet vanaf liet brengen. Siem Wijngaarden van de „Kooterkeet" merkte op dat als de nieu we kleuterschool gebouwd zou gaan worden de gymzaal gelijk meegenomen zou kunnen worden. Zegers hierover: „Van de illusie dat er een nieuwe kleuter school komt kan ik u direct afhelpen. In Oudeschild moet van diezelfde inspec teur een inpandige oplossing voor de in tegratie gevonden worden." Artikel 19 Als er nieuwbouw zou komen moet om het bestemmingsplan ter plaatse aan te passen een zg. artikel 19 procedure gevoerd worden. J. Frederici van de Boksschool wees erop dat dat alleen mogelijk is als er een post op de begro ting is opgenomen en dat weglaten van de bouw in de begroting 1984 dus het in dienen van een bouwaanvraag in dat zelfde jaar onmogelijk maakt. Diverse raadsleden wilden dat door het college onderzocht zien, maar sloten zich verder aan bij het standpunt van het college. Alleen Peter Bakker (PSP) sprak zich heel duidelijk uit voor de noodzaak van nieuwbouw in Oudeschild, dat hij omschreef als „bepaald niet overbe- deeld met voorzieningen." Hij wilde het bezwaar dan ook gegrond verklaren evenals Paul Kikkert (Texels Belang) die zich bij zijn woorden aansloot en Joop van der Meer. Projectleiding Een bezwaar van de sectie jeugd- en jongerenwerk was gericht tegen het in het jaarplan opgenomen voornemen van het college om de beide professionele jeugdwerkers in te schakelen bij de prak tische begeleiding van bouwdorp en - kamp. Er deed zich min of meer een her haling voor van de discussie over de taa komschrijving van Andries Huberts zoals die vorige week in het bestuur van de Welzijnsstichting plaatsvond. In het be zwaarschrift wordt gesteld dat uitdruk kelijk op verzoek van de gemeente is vastgelegd dat Huberts alleen in het dorpshuis van Den Burg mag werken.' Zegers zette daar tegenover dat was op genomen dat indien het mogelijk is hij ook ander werk mag doen. Tineke Spit- zer van de sectie voegde daar aan toe dat dat dan wel door de sectie bepaald diende te worden. Als Huberts niet mee kan doen komt het werk neer op Jan Kramer, de andere jeugdwerker Gesteld wordt dat dit voor Kramer een aanzienlijke taakverzwaring zou inhou den, terwijl hij ook nog een deel van de administratie op zijn bord erbij krijgt door het wegvallen van de administra teur van het samenwerkingsverband MZW/Jeugdwerk. Kramer benadrukte overigens dat het collegeplan niet bij voorbaat afgewezen wordt, maar dat overleg wel noodzakelijk is. Op de vraag van Zegers of het druk was in de vier weken dat het bouwdorp en -kamp er is antwoordde hij dat dit jaar de ruimte een nieuwe vloer kreeg in die periode zodat het gesloten was. Huberts voegde daar aan toe dat er toch even goed nog wel vragen kwamen van men sen, bijvoorbeeld voor de drukkerij. Kra mer wees er nog op dat voor de coördi natie van bouwkamp en -dorp iemand in het dorpshuis aanwezig moest blijven. Naar aanleiding van een vraag van Riet Huitema (CDA) vertelde Kramer dat als de hele financiële administratie weer5 terug zou gaan naar de afdeling culturele zaken van het raadhuis hij de rest van de administratie wel voor zijn rekening zou kunnen nemen, maar maakte daarbij de kanttekening dat de druk op de afdeling groter zou worden doordat meer proble men dan alleen de financiële daar te recht zouden komen, omdat de mensen de ambtenaren daarvoor zouden aan spreken als ze toch op de afdeling zijn. Briefje Zowel Peter Bakker als Dirk Terpstra (Pakt) wilden het bezwaar gegrond ver klaren, maar vonden wel dat dan in de begroting ruimte voor een oplossing ge vonden moest zien te worden. Riet Hui tema was het daar niet mee eens, zij wil de onderzocht zien of het mogelijk was dat het dorpshuis vier weken dicht ging. Paul Kikkert wilde zich niet aan een uit spraak binden, hij vond dat de Wel zijnsstichting maar met een voorstel tot oplossing moest komen. Joop van der Meer tenslotte: „Is het niet beter om bouwdorp en -kamp op te heffen als het zoveel geld kost? Ik vind het bezwaar on gegrond." Op een vraag van Zegers ant woordde hij dat hij één keer was wezen kijken. Zegers benadrukte hierop het be lang van deze activiteiten Het tweede bezwaarschrift van de sectie was gericht tegen het niet vermel den in het jaarplan dat er een Arob- procedure tegen het jaarplan 1983 loopt, ledereen verklaarde dit gegrond met uit zondering van Joop van der Meer: „Ik heb op mijn briefje staan „ongegrond", maar ik kan u nu niet vertellen waarom," Vrijwilliger Bij het bezwaar van het samenwer kingsverband tegen het niet verlengen van het tijdelijke dienstverband van de administratieve kracht, merkte Zegers op: „Het MZW is een project voor wer klozen, eigenlijk zou een werkloze vrij williger die administratie moeten doen. Bij sportvereniging werken ze ook met vrijwilligers," Paul Kikkert zei even later dat als de huidige kracht op straat kwam te staan hij al ingewerkt zou zijn om als vrijwilliger door te gaan. Zegers lichtte verder toe dat de functie nooit door de gemeente is betaald maar door het rijk en dat hij het niet op prijs zou stellen als de afdeling culturele za ken weer met de taak belast werd. Van diverse kanten werd erop gewezen dat dit werk niet door een vrijwilliger gedaan kan worden en dat de vergelijking met een verenigingsbestuurder niet bepaald opgaat. Van der Meer meende dat een goede administratie belangrijker is dan de an dere taken van het samenwerkingsver band en dat daar dan maar wat van af gestoten moet worden. Paul Kikkert kon geen uitspraak doen, de overige raadsle den verklaarden het bezwaar gegrond te vinden als er in de begroting een gaatje voor het werk gevonden kan worden. Maandagavond wordt het zomer seizoen wat betreft de dia presentatie gesloten. Aanvang 20.00 uur in de N. H. kerk te De Koog. Tevens wordt voorlopig de laatste ker- kentocht gereden. Start 14.00 uur bij de N.H. kerk in De Koog, dinsdag 13 september. Zaterdag wordt in de sporthal Ons Genoegen een zaalvoetbaltoernooi gehouden waaraan wordt deelgeno men door een team van de groep Texel van de Rijkspolitie en van tal van andere (semi) overheidsdiensten waarmee de politie in de dagelijkse praktijk wel eens te maken heeft, zoals Rijkswaterstaat, de gemeente, NIOZ, brandweer, rijkspolitie te wa ter en de gemeentepolitie van Den Helder. Men had ook een team van De Mok willen laten meedoen maar dat is deze keer niet gelukt. In plaats van De Mok doet daarom een team Texel-veteranen mee. Het toernooi is georganiseerd door de groep Texel van de Rijkspolitie, met name wachtmeester W. A. Blom en het plan is om dit sportevenement jaarlijks te herhalen. Het winnende team krijgt een door adjudant Scheuneman beschik baar gestelde wisselbeker. Het toernooi begint om 15.00 uur en zal om ongeveer 23.00 uur zijn afgelopen. De prijsuitrei king volgt een kwartier later. Ook door CVI Texel en het Bouwbedrijf Geus zijn bekers beschikbaar gesteld. Belangstel ling van het publiek bij het toernooi wordt zeer op prijs gesteld. De Vrienden van het Paard hielden zondag onder zeer fraaie weers omstandigheden hun jaarlijkse herfstmarathon. De gedeelde eerste plaats onder de twaalf deelnemers werd ingenomen door Rein Eelman en Piet Beers. Tweede werd H. Goënga en derde H. Spigt sr. De mooie maar vrij moeilijke rit van 16 kilometer voerde onder meer door het bos en werd besloten bij Bos en Duin, het bedrijf dat ook de prijzen be schikbaar stelde. De wisselbeker kwam van de fa. Goënga uit Den Hoorn. De extra eerste prijs ging naar Jac. de Graaf. V. De Koog zaterdagteam van De Koog speelt dag de laatste wedstrijd voor de cup, aanvang 19.00 uur tegen erend/Z. De B-junioren spelen om Duur thuis tegen WGW B3. De C- iren gaan uit naar Watervogels C2 in Helder, vertrek bij Capri om 11.30 lboot 12.05 uur). De meisjes junio- tijn vrij, evenals het eerste zondag- Het tweede elftal gaat uit naar W 8 in Den Helder. Vertrek bij Capri 10.30 uur (boot 11.05 uur). De da- spelen zondag thuis voor de beker n hoofdklasser HOSV. Om de vol le ronde te halen zullen de dames erg hun best moeten doen. V. Oosterend de eerste competitiewedstrijd g >V Oosterend. Het tweede ontvangt - sterke Castricum 4 en zal aan deze de handen vol hebben. Het twee- speelt voortaan de thuiswedstrijden ^1230 uur dus vlak voor de thuis- itrijden van het eerste dat om half speelt. De B-junioren ontvangen 81, een tegenstander die er zijn Cl gaat naar BKC C1 en kan daar punten halen, ndag ontvangt het tweede elftal tvogels 3. Ook dit elftal zal dit sei- de thuiswedstrijden afwerken voor edstrijden van het eerste hetgeen ent dat alle thuiswedstrijden van iveede om 12.00 uur zullen worden eeld. De dames moeten op zondag lekerwedstrijd spelen tegen WW, j| mg 14.30 uur. Getracht wordt deze ■trijd op zaterdag te laten spelen. De zullen hierover nog bericht ont- tn. De meisjes spelen zaterdag tegen Wiron, aanvang 14.45 uur. '2 junioren tenslotte gaan uit naar 82en zullen het daar zwaar krijgen. 1 Texel M ren Texelse Boys C3. C4 dat wel heel on gelukkig is ingedeeld, moet de verre reis naar VVS C3 (Spanbroek) maken. S.V. COcksdorp Alleen de jeugd hoeft nog maar in actie te komen bij SVC. De pupillen spelen thuis tegen Texel E3. Aanvang 11.00 uur op het veld achter het Eierlandsche Huis. 's Middags starten de meisjes juni oren ook thuis. Om 14.45 uur zal het startsignaal worden gegeven voor de wedstrijd tegen Wieringermeer. De an dere junioren gaan uit voetballen tegen Den Helder C3. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur (boot 13.05 uur). Het da mesteam en het herenteam hebben alle bei dit weekend nog vrij. Overigens zoekt SVC nog twee begeleiders. Eén voor de meisjes en één voor de dames. Z. D. H. Vrijdagavond om 19.00 uur spelen ZDH 1 en ZDH 2 tegen elkaar. Alle spelers die nen aanwezig te zijn in eigen tenue. Zon dag start ZDH 2 voor de competitie en gaat naar het sterke HRC 5. Het zal zwaar worden in de derde klasse waar zij dit jaar voor het eerst in uit komen. Het eerste start volgende week uit tegen Schoorl en gebruikt de vrije dag voor een oefenwedstrijd tegen Oosterend op eigen terrein om 14.30 uur. Texelse Boys Dit weekend een gedeeltelijke start van de competitie. Voor het eerste, de A- junioren en het damesteam begint deze volgende week. Zaterdag om 13.30 uur twee wedstrijden de junioren BI tegen Succes B2 en C2 tegen Texel C2. Om 14.45 uur weer twee wedstrijden: de meisjes B en C teams tegen de meisjes teams van WGW. Er zijn uitwedstrijden voor de junioren C1 (vertrek boot 12.05 uur) en voor C3 dat op bezoek gaat bij Texel C3. Zondag twee competitiewedstrijden. Boys 2 gaat op bezoek bij SRC 5 en vertrekt met de boot van 13.05 uur met eigen auto's. Het derde speelt om 14.00 uur op eigen veld tegen Petten 3. Alle elftallen, vooral bij de jeugd, zijn drastisch veranderd dus zijn er moeilijk voorspellingen te doen. De dames spelen zondag om 14.30 uur een oefenwedstrijd tegen Cocksdorp. Ook voor de pupillen is de competitie begonnen. Zie daarvoor het programma in het kastje bij De Zwaan Zaterdag 10 september 1983: KNVB afd. Noordholland: SVO/Z 2-Castricum 4, 12.30 uur Junioren: Oosterend B1-ZAP B1, 13.30 uur W'vogels B1-Texel BI, 14.30 uur De Koog B1-WGW B3, 13.30 uur ZAP Bl-Oosterend B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex.Boys B1-Succes B2, 13.30 uur BKC Cl-Oosterend Cl, 13.30 uur Texel CTSucces Cl, 13.30 uur Helder C3-Cocksdorp C1, 14.30 uur Zeemacht C1-Tex.Boys Cl, 13,00 uur Tex.Boys C2-Texel C2, 13.30 uur W'vogels C2-De Koog Cl, 14.30 uur Texel C3-Tex.Boys C3, 13.30 uur VVS C3-Texel C4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Eerste bekerronde: Oosterend-VVW, 12.00 uur Meisjes junioren B: Cocksdorp-Wieringermeer, 14.45 uur Tex.Boys-WGW, 14.45 uur Meisjes junioren C: Tex.Boys-WGW, 14.45 uur Oostenend-Wiron, 14.45 uur Zondag 11 september 1983: Vierde klasse KNVB: Geelzwart-Texel, 14.00 uur KNVB afd. Noordholland: Texel 3-HRC 4, 14.00 uur HRC 5-ZDH 2, 14.30 uur Oosterend 2-W'vogels 3, 12.00 uur SRC 5-Tex.Boys 2, 14.30 uur WGW 6-Texel 4, 14.30 uur Texel 5-WGW 7, 12.00 uur Tex.Boys 3-Petten 3, 14.00 uur WGW 8-De Koog 2, 12.45 uur Texel 6-JVC 5, 12.00 uur Dames: Eerste bekerronde: De Koog-HOSV, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 10 september 1983: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Ooste rend B2 en C1 en Texel C4. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. Zaterdag hoi/dt de WSV Texel een zeilwedstrijd van Oudeschild naar Den Oever (De Vlieter) en terug. De start is om 10.00 uur en de briefing om 9.00 uur. Door wijzigingen in de afspraken rond de pupillencompetitie voetbal zijn we deze week niet in staat u een volledig programma van deze wedstrijden aan te bieden. Inmiddels is overleg geweest met de betrokken organisatoren, die be loofd hebben weer als vanouds voor een compleet programma te zorgen, dat u dus vanaf volgende week weer in de krant ziet staan. Zaterdag 10 september 1983: Texel D1-Texel D2, 12.15 uur Texel E1-Oosterend E1, 12.15 uur Oosterend D2-Texel D3, 11.30 uur Tex.Boys E1-Texel E2, 12.00 uur Cocksdorp E1-Texel E3, geen tijd bekend Oosterend F1-Texel F2, 11.00 uur Bij uitwedstrijden van de F, E en D pu pillen vertrek een half uur voor aanvang wedstrijd van het Texel-veld. Maandagavond heeft schaakclub En Passant weer haar eerste cluba vond in De Lindeboom. Die avond zal tevens de loting voor de A-groep plaatsvinden. De vaste clubavond begint om 20.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom en kun nen zich eventueel opgeven bij A. C. Bakker, Tjakkerstraat 5, Den Burg (02220-3503). Op datzelfde adres kun nen ook nog steeds mensen zich opge ven voor de bootschaaktocht die zater dag van Texel naar Terschelling en terug zal voeren. De Vereniging Vrienden van het Paard heeft voor het reisje naar UTV Utrecht verkeerde data aan de krant doorgege ven. De enige juiste data zijn 23 en 24 september. Belangstellingen voor dit uit gebreide paardengebeuren kunnen zich nog steeds opgeven bij mevrouw A Bakker-Witte (02226-464). De Windsurfclub Texel organiseert zondag 11 september voor de derde keer de jaarlijkse AGO surfwedstrijd De Cocksdorp-Dijkmanshuizen. Op de parkeerplaats van het strand paal 33 te De Cocksdorp (reddingboot huisje) kan voor deze wedstrijd, die mee telt voor het clubkampioenschap, vanaf 10.15 uur worden ingeschreven. De Le Mans-start is om 11.00 uur. De Wind- surfclub Texel heeft voor voldoende snelle volgboten gezorgd. Ook zal aan het begin van het vaargeultje richting Vlakte van Kerken een oranje boei lig gen. De surfers dienen de oranje boei en controleboot bij de VC boei te ronden. Surfers die dit niet doen of zich op de Vlakte van Kerken wagen, worden ge diskwalificeerd, Op Dijkmanshuizen moet nog één boei gerond worden. Naast de gebruikelijke prijzen, is voor de beste junior nog een extra prijs beschik baar gesteld door het Caravancentrum Texel. Rugbyclub Overzee heeft de eerste competitiewedstrijd van Pur- merend gewonnen en heeft daar mee twee punten binnen. Overzee kwam al snel tot scoren. De voorwaartse speler L. van der Veen maakte handig gebruik van de harde wind door de bal oyer de verdediging van Purmerend heen te kicken, om hem daarna op te vangen en over de try-line te drukken. De conversies muslukten op één na allemaal omdat het door de harde wind moeilijk was de bal goed tussen de palen door te schieten. De scrumspeler R. van Boven blonk uit in de tweede helft doordat hij tweemaal op professio nele wijze door de verdediging van Pur merend denderde en zo voor acht pun ten zorgde. Na nog een try van R. Hooi berg en twee tegen try's was de eindstand na twee keer 45 minuten spe len 18-8. Overzee is op zoek naar nieuwe leden. Voor informatie kan men C. Jongemans, telefoon 02220-4495 bellen (na 18.00 uur). Zondag a.s, houdt de toerclub Taxi 2000 de laatste wielertoertocht van dit seizoen. Deze sluitingstoertocht wordt via een duidelijk aangegeven route over 75 en 25 kilometer verreden. Gestart kan worden vanaf 12.00 uur in de War moesstraat; de eindcontrole sluit om 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 73,50 per persoon; kinderen tot 16 jaar 72,50. leder die de tocht uitrijdt krijgt la ter een herinnering thuisbezorgd. De Amerikaanse film „48 Hrs" begint met een spectaculaire ontsnapping van twee zeer zware jongens uit een straf kamp. Uit de nonchalante manier waar op ze de bewakers neerknallen kun je al snel opmaken dat ze voor niets terug deinzen op hun vlucht naar de vrijheid. Vervolgens maken we kennis met de ko lossale detective Jack Cates die zich op maakt om naar zijn werk te gaan Wan neer hij een scheut whiskey in zijn koffie giet, zegt zijn vriendin: „Ook een pittige manier om de dag te beginnen." Waarop Cates de woorden spreekt: „Misschien heb ik wel een pittig dagje voor de boeg." Dat „pittig dagje" ontrolt zich vervolgens in ruim twee uur en eenmaal op het bureau hoort Cates van de ont snapping van de beide misdadigers. Hij realiseert zich dat er een jonge neger vast zit die hem misschien op hun spoor kan zetten en hij krijgt gedaan dat hij de gevangene voor 48 uur in bruik-leen mag hebben. In die korte tijd ontbloeit er een mooie, ruige maar warme vriendschap tussen de grote blanke politieman en de kleine zwarte delinquent. De film is ge heel opgenomen in San Francisco, de stad die wel uitsluitend op bergen en da len lijkt te zijn gebouwd, wat aan het de cor een heel eigen, specifieke dimensie verleent. De rol van Jack Cates wordt gespeeld door Nick Nolte, die zijn door braak maakte in de televisieserie De Jor- daches, maar pas echt liet zien wat hij in zijn maïs had in „The Deep". Eddy Murphy is een jonge negeracteur (21 jaar) die van zijn gangsterrol een kostelij ke show maakt met staaltjes bluf die in een komedie op hoog niveau op hun plaats zouden zijn. „48 Hrs" is een bik kelharde politiefilm, eentje van het soort waarin geen zin kan worden uitgespro ken zonder de bekende fucking-taal. Te zien van donderdag tot en met dinsdag, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7