[eslaagd ruiterweekend en bij de Dennen èxel speelt ïonsterpartij Natte hondendag op Waalder veld 1 ixel-HRC 4— Barthold Munnikhuizen won open tenniskampioenschap Pupillenprogramma Voetbaluitslagen Goede start Tetak-teams D nkbalseizoen pt ten einde I dag 20 SEPTEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Afgelopen zaterdag zijn onder re latief zeer gunstige weersomstanm- digheden op de banen van 't Kercke- land bij De Koog de jaarlijks terugke rende 'open Texelse tenniskampi oenschappen' afgewerkt. Barthold Munnikhuizen bewees zijn talent door, terwijl hij pas 3Vï maand ten nist, in de finale de ervaren Leendert Daalder te verslaan. Omdat alleen de zaterdag gespaard bleef voor het herfstige noodweer zijn de geplande dubbelkampioenschappen van zondag in principe verplaatst naar zon dag 16 oktober. Moesten de organisatoren Paul Duin- ten goede en hij verloor derhalve twee van de drie partijen. Ronald Winter en Peter Veldman kwamen tweemaal tot winst. Het dubbelspel werd ternauwer nood in drie sets verloren: 12-21, 21-13, 19-21, zodat na drie uur spelen beide partijen elkaar goed in evenwicht heb ben gehouden en met een 5—5 gelijk spel huiswaarts konden keren. Gezien de krachtsverhoudingen was dit de enig juiste uitslag. Ook het Tetak-jeugdteam startte zeer goed door met 5 5 gelijk te spelen te gen het sterke Rats 4 uit Hoorn. Jelte van der Kooi en Alexander Bakker kwa men elk éénmaal tot winst. Rob Bakker was erg goed op dreef en won al zijn par tijen. Alexander moest in één van zijn verliezende partijen een set prijsgeven met 22-24. In het dubbelspel konden Rob Bakker en Alexander Bakker toch niet voldoende winst maken om te win nen. In twee sets wend verloren: 16-21 en 17-21. Geen enkel Tetak-team hoefde een ne derlaag te incasseren en dat is een goed begin van een nog lange slopende competitie. Zaterdag a.s. gaan Tetak 1 en Tetak- jeugd naar Schagen om het daar op te nemen tegen resp. Polisport 5 en Po- lisport 2. Aanvang 13.00 uur. Vertrek boot 11.05 uur. Tetak 2 gaat naar Lim- men en ontmoet daar Martin Schilder 5. Ook die wedstrijd begint om 13.00 uur. Vertrek boot 11.05 uur. De wedstrijd Te tak 3 wordt verschoven naar zaterdag 15 oktober (onder voorbehoud). Woensdag 21 september: Texel E3-Texel E2, 18.10 uur Texel E1-ZDH E1, 18.10 uur Dinsdagavond is er een vergadering van de jeugdsecretarissen van alle vere nigingen op Texel met de competitielei der W. Oosterhof in de kantine van de S.V. Texel om 20.45 uur met als onder werp o.a. voortgang competitie F- junioren en de publicatie van de pupil- lenwedstrijden in de Texelse Courant. Slechts 3'A maand tennis/es waren voldoende om Barthold Munnikhuizen klaar te stomen voor de wisselbeker van de open Texelse kampioenscheppen op het Kerckeland. ker en Wim Drijver het vorig jaar nog doen met een gehuurde tent, nu kon ge bruik gemaakt worden van het onlangs geopende „Calluna". Dat er op Texel zo langzamerhand op niveau getennist kan worden is zaterdag wel bewezen. Zowel bij de dames als bij de heren kon het publiek af en toe genie ten van bijzonder aantrekkelijk spel. Concentratie In de uiteindelijke kruisfinales bij de heren veroverde Paul Duinker de derde plaats op de door interrupties van de zij lijn uit zijn concentratie geraakte Rick Nichols. In de zinderende finale pakte de jonge Barthold Munnikhuizen de wisselbeker. Zijn tegenstander Leendert Daalder moest zich in de door gelijkstand 1 maal verlengde finale ten slotte neerleggen bij de overmacht van het aanstormend ta lent. Die wisselbeker konmen overigens nog niet uitgereikt worden. De Duitser die hem vorig jaar won wil alsnog tegen de winnaar van dit jaar strijden, hoewel hij tijdens het toernooi niet aanwezig kon zijn. Vast Bij de dames ging het er niet minder spannend aan toe. Wil van Daalen deed ten koste van Joke Warnaar een succes volle greep naar het brons. In de finale stonden Marita Daalder en Renske van der Tempel tegenover elkaar De vastspelende Marita zorgde ervoor dat er toch nog een wisselbeker in huize Daalder komt te staan. Na afloop van de prijsuitreiking in café-restaurant Calluna werden vele wedstrijden nog eens mondeling overgespeeld. september een meerkamp gehouden tussen de leden. De meerkamp bestaat uit 7 honkbal-onderdelen. Zondagmid dag 25 september volgt dan een onder ling Peanutbal-toernooi. Naast de leden worden vooral de gezins- en familieleden uitgenodigd om mee te spelen. Na dit onderlinge toernooi volgt de bekendmaking van de beste slagman en de meest waardevolle speler uit de afge lopen jeugdcompetitie. Tevens wordt dan de winnaar bekend gemaakt van de meerkamp. Bij slecht weer verschuiven deze twee onderdelen één week. Voor zover nu bekend is de juniorenwedstrijd Texla-Herons B op zaterdag 1 oktober de laatste activiteit van dit seizoen. Wind verwachting was dat HRC na de 'et windvoordeel zou uitbuiten om Een grote overwinning dus voor Texel, waarin alle spelers goed speelden, maar waarin Piet Monster en Brahim Khayati de uitblinkers waren. Op het eerste gezicht lijkt het of hier een rituele groet aan Porckie en mevrouw Rutten wordt gebracht- Die schijn bedriegt echter het gaat hier slechts om twee kynologische juryleden, die proberen hun beoordelingsformulieren droog in te vullen. •I heeft tegen HRC uit Den Helder met recht een monsterpartij leid. Grote man bij Texel was spits Piet Monster, die drie van de vier lunten voor zijn rekening nam en zo een grote bijdrage leverde aan de overwinning op HRC. gehele elftal van Texel heeft een r wedstrijd gespeeld, waardoor geen moment grip op het spel kunnen krijgen. Met name het inveld van HRC faalde volledig, loor de twee spitsen Ron Thyssonk ud van de Kerkhof, overigens goed dwang gehouden door de Texel- diging, geen enkele steun kregen. een zeer goed bespeelbaar veld Texel vanaf de eerste minuut de lijd gedomineerd. De wil om te m straalde van de ploeg af, dat i vooral tot uiting in d persoonlijke waarin meestal een Texel-speler ïrwinnaar uit de strijd kwam. Slordig eerste helft wisselde Texel schitte- eanvallen af met slordig opgezette inaties. Het windvoordeel leverde al direct een veldoverwicht op. irtot scoren te komen ging er in de lase al direkt dreiging uit van de ploeg. Vooral Brahim Khayati was zijn grote beweeglijkheid een lurend gevaar voor de HRC- sie. lat eerst Gerrie Plaatsman de lat letroffen, was het dezelfde speler a eerste goal inleidde voor Texel, chot van hem kwam via een HRC- voor de voeten van Piet Monster, wees beslist geen monster zonder 'a te zijn en koelbloedig de bal in de ■teek prikte: 1-0. 8 5 minuten later kreeg Nico wer een goede kans om Texel op ISrotere voorsprong te brengen, °P het allerlaatste moment werd chot geblokt. Texel onder druk te zetten. Het was te kenend dat de ploeg daarin totaal niet in staat toe was. HRC kreeg van Texel een lesje in beweeglijkheid en ook conditio neel waren de mannen van trainer Assel- man veel sterker. Na 15 minuten in de tweede helft werd de snelle Brahim Khayati de diepte in gestuurd. Zijn voorzet werd door keeper Scheffer verkeerd beoordeeld en op nieuw was Piet Monster ter plaatse om Texel op 2—0 te zetten. Even nog leefde HRC op, toen de scheidsrechter bij Texel de bal op de stip legde omdat Gerrie Plaatsman obstruc tie maakte in het strafschopgebied. Ruud van de Kerkhof kon daardoor HRC op 1—2 brengen. Texel was totaal niet aangeslagen en bestookte met snelle aanvallen het HRC- doel. Een kwartier voor tijd speelde Bra him Khayati met een schitterende pass Piet Monster aan. Na zich eerst van een HRC-verdediger te hebben ontdaan, scoorde hij zijn derde doelpunt met een knap diagonaal schot: 3—1. HRC was totaal leeggespeeld en liet de moed vol ledig zakken. Slechts eenmaal moest keeper lepenburg nog naar de hoek om een schot van Geert Lanting onschade lijk te maken, maar voor de rest was het alles Texel wat de klok sloeg. Handen en voeten kwam HRC te kort om Texel af te stoppen. Het resultaat hiervan was twee gele kaarten en een Texel-doelpunt. Louis Uriot stuurde Brahim Khayati de ruimte in, die keeper Scheffer en laatste man Zimmerman te snel af was en de bal voor de voeten tikte van Paul van Exel, ingevallen voor Rob van der Stap, en de ze scoorde simpel 4—1. Het Waalder sportveld was zondag het toneel van een nogal natte open dag van de Texelse afdeling van de Kynologenclub West Friesland, ofwel de hondenliefhebbersclub. Door het slechte weer moest het programma enigs zins worden ingekort, het geplande wandelende forum kwam te vervallen. Drie leden van doTexelse club legden met hun hond een gedrags- en gehoor zaamheidsexamen af. Mevrouw H. W. J. Rutten met Porckie en mevrouw E. de Wit-van Egmond met Sira slaagden voor dat examen. Beide stellen haalden het B-diploma met ruime punten. Voor de dag waren ongeveer 20 leden van de KCWF naar Texel gekomen. Zij maakten het meren deel van het publiek uit. Er waren niet veel Texelse leden aanwezig. Die thuis blijvers kregen ongelijk, voor een hon denliefhebber was er veel schoons t be leven, met als hoogtepunt de de monstratie gedrag en gehoorzaamheid die de heer N. Brandt uit Hoorn met zijn honden gaf. Na de clubexamens die nu onder meer door de Texelse dames met hun honden zijn afgelegd is het mogelijk een zeer zwaar landelijk examen te doen. Brandt is nu met zijn dieren bezig om zich weer voor een daaropvolgende proef te bekwamen. Dat bleek dan ook duidelik, het getoonde was van een hoog gehalte. Markies Een ander belangrijk onderdeel van de dag was de rassenbespreking. Als bij zonderheid was een Markies aanwezig, dat is een hondenras dat vroeger in Ne derland voorkwam, zoals bijvorbeeld op schilderijen van oude meesters nog valt te constateren, maar dat uitgestorven was. Men is nu bezig dat ras weer terug te fokken en op de krulstaart na is dat gelukt. Het kleine zwarte hondje bleek zeer pittig van aard te zijn en beslist niet bang voor zijn grotere soortgenoten. Dat is overigens niet de eerste keer dat een uitgestorven Hollands ras wordt te- ruggefokt, bijvoorbeeld Schapendoezen zijn ook op die manier opnieuw ontstaan. Verder waren aanwezig Samojeden, Belgische, Duitse en Franse (Briard) her ders, een Bouvier, een Doberman Pin cher, een Ierse setter, een draadhaar Duitse Staande, een Weimaraner, een Heidewachtel, een Golden Retriever, een Boxer, een Berner Sennenhond, een Airedaile Terrier en een Rottweiler. Binnenkort begint de club weer met de 'huis-, tuin- en keukenopleiding', een opleiding voor honden en eigenaren om het dagelijkse contact wat te verbeteren en elementaire gehoorzaamheid aan te leren. Opgave en inlichtingen: Aad Smit (02220-42C4), Zaterdag 17 september 1983: KNVB, afd. Noordholland: SVAP-SVO/Z 1-5 Junioren: Texel Bi-Succes B1 1—3 Tex.Boys C1-WGW C3 5-0 De Koog CTTex.Boys C3 7—3 Texel C2-JVC C3 11-0 BKC C3-Texel C3 0-3 Tex.Boys C3-WGW C6 0-5 Texel C4-VZV C3 3-1 Zondag 18 september 1983: Vierde klasse KNVB: Texel-HRC 4—1 Vooral de cross-country moet voor de ruiters en ruitertjes een genoegen zijn geweesthoewel sommige afdalingen nogal eens te hard werden genomen. Hier twee Kloppertjes tijdens hun terreinrit. De najaarscompetitie 1983-'84 is voor Tetak zaterdag j.l. van start ge gaan. Alle teams speelden een thuis wedstrijd in sportzaal De Ferrever te Den Burg. Tetak komt deze competi tie met 3 seniorenteams uit, waar van er één in de 6de klasse en twee in de 5e klasse spelen. Ook is Tetak in de jeugdcompetitie vertegen woordigd en wel in de junioren 4de klasse. Alle Tetak-teams begonnen de nieuwe competitie goed. Tetak 1 en Tetak 2 hadden niet veel moeite met resp. Petten 1 en Rats 13. Te tak 1 won met 8—2 en Tetak 2 ging met een 10—0 winst naar huis. Voor het eerste Tetak-team scoorden Tiete Faber en Martin Jansen elk tweemaal, terwijl Ruud Koorn driemaal tot winst kwam. Ook het dubbelspel werd door de beide heren overtuigend in twee sets gewonnen. Bij Tetak 2 was Fred Mosk op vakan tie. Hij werd vervangen door Max Hage- doorn die, evenals Lieuwe van der Veen en Frans Room, geen enkele moiete had met de tegenstanders, zodat vrij eenvou dig een 10—0 overwinning bewerkstel ligd kon worden. Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn wonnen samen ook het dubbelspel in twee sets. Be Fair Tetak 3 had het wat moeilijker tegen Be Fair 5. Peter Maas moest door om standigheden al zijn partijen achter el kaar spelen. Dit kwam zijn prestaties niet - il afwisseling en spanning was H beleven tijdens de samen- Ide wedstrijd voor 110 pony's tt_ apen zaterdag en voor de 24 len de dag erna op het terrein BB, Rozendijk, Jan Ayeslag en gt land van mevrouw Bakker. Ij' terduin" voor de uurwedstrijd, la Iers en amazones uit de kring Iholland-noord van de Kon. Fed. andelijke Rijverenigingen, die be- i hadden over een behoorlijke dres- asis te beschikken, namen deel H rze wedstrijd waarbij het, in het bij- r bij het terreinrijden over een i van 3500 - 4000 m, aankomt e pony of paard en ruiter op elkaar igesteld om de vele hindernissen i goed over te komen in de daar- jestelde tijd. are deelnemer startte met de dres- roef, daarna het afleggen van het arcours in de bepaalde tijd van 10 min., direkt gevolgd door de cross nrit). lerugkomst controleerde dierenarts nan de conditie van de dieren, ia tot slot een springconcours afgelegd. werd deelgenomen in de klassen lil ar", Licht" en „Beginners", In de si i „Zwaar" eindigden de 2 amazo- n zusjes Annemarie en Marjolein ar van de Wieringermeerruiters als 2e. Ie klasse „Licht" eindigde de equi- n de Kleppertjes als eerste, waar- lancy Siebeling op Devil, Karen - r op Dominant en Marit de Porto rnado deel uitmaakten. vidueel, eindigden in rijbaan 2 Ka- ikker als 2e; in rijbaan 3 Nancy Sie- r als 1e; in rijbaan 3 Marit de Porto en in klasse B, rijbaan 5 Caroline op Tesca als 5e. idag namen deel Arjo Kikkert, Ria ichuijl en Remko Vosjan, waarvan itste de beste prestatie leverde. ir de derde achtereenvolgende verregende het honkbalpro- tra. De laatste senioren- ffljtrijd tegen Heiloo 3 komt nu te Ilen. De junioren spelen nog maal thuis; wat er met de afge- wedstrijden gaat gebeuren is iet bekend. ifsluiting van het seizoen wordt er training van woensdagavond 21

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5