VAN HET RAADHUIS x>orn 50 jaar lid Fanfare Texelaars niet met lege handen naar Georgië IEEMM Helicopters onnodig botfen -J zuidelijk duingebied? „LONE WOLF-MC. QUADE" Kievit mag woning uitbreiden met kantoor Mededelingen ran B. en W. j Bestemmingsplan Oosterend Henri Schipper in Gereformeerde kerk Gyvo van start Gevonden en verloren voorwerpen ijziging wedstrijd indsurfclub fvemdiploma C voko wacht vaar seizoen feitennis C.A.F. Door het verlenen van vrijstelling zullen B. en W. meewerken aan het plan van de heer D. Kievit om zijn woonhuis Pontweg 113 (bij het ben zinestation! uit te breiden met een kantoor. Zonder vrijstelling is dat verboden om dat deze bedrijfswoning niet groter mag zijn dan 100 m2. Het bouwplan voorziet in het aanbrengen van inpandige kan toorruimte en een berging waardoor het gebouw 134 m2 wordt. Er is echter een vrijstellingsmogelijkheid, inhoudende dat bestaande dienstwoningen mogen worden uitgebreid krachtens de voor schriften die gelden voor gewone een gezinshuizen. Bovendien is er nog een andere vrijstellingsmogelijkheid, inhou dende dat beoefenaars van vrije beroe pen 30 m! extra bijgebouw mogen stich ten als dat voor beroepsuitoefening no dig is. Van deze regeling wordt bijv. door huisartsen, accountants e.d. gebruik ge maakt. B. en W. willen ook het beroep van Kievit (exploitant benzinepompl als een vrij beroep beschouwen, temeer daar in vergelijkbare situaties al eens eer der medewerking is verleend. Vrijdag 23 september zal om 19.30 uur in het dorpshuis De Bijenkorf een verga dering van de commissie ruimtelijk en huisvestingsbeleid worden gehouden. In deze vergadering wordt de verwerking van de inspraakreacties n.a.v. het ontwerp-bestemmingsplan Oosterend besproken. Belangstellenden krijgen de gelegenheid hun mening te geven over de wijze waarop de opmerkingen/sug gesties van de vorige hoorzitting in het plan eijn verwerkt. ijDAG 23 SEPTEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 11 In de Gereformeerde kerk van Den Burg treedt zondag om 19.00 uur de van radio en tv bekende zanger/pianist Henri Schipper op. De dienst die geleid wordt door Ds. R. J. Blaauw, zal gaan over het onderwerp ,,Hoe gaat het met u". De volleybal- en gymvereniging Gyvo uit De Koog zal met ingang van volgen de week de trainingen hervatten. Maan dag bijten de volleybaldames van 19.00 tot 20.30 uur de spits af. Dinsdag gym men de heren van 19.30 tot 20.30 uur. Vrijdag ziet het programma er als volgt uit: 14.15 - 15.15 uur: damesgym 15.15 - 16.00 uur: kleutergym 16.00 - 17.00 uur: klas 1,2 3 jongens en meisjes 17.00 - 18.00 uur: klas 4, 5 en 6 meisjes 18.00 - 19.00 uur: meisjes voortgezet onderwijs 19.00 - 20.00 uur: jongens klas 4, 5 en 6 en voortgezet onderwijs. Gevonden voorwerpen in de maand augustus: diverse brillen en zonnebril len; diverse sleutels, diverse horloges, o.a. Seiko, Timex, Force, Ancre, Citizen; kleine roze knipportemonnee inh. geld en sleutel; bagagerek van fiets; zilveren armband Dora; 2 cassettes; leren cow boyhoed Bonsje"; grijs adressenboek- je; papiergeld; trouwring „Elisabeth 4-1-74"; wieldop Datsun; groen jack met gele strepen; portemonnee van H. van de Heuvel; rijbewijs Anita Tehsmanrt' portemonnee met sleutel; Rover au tosleutel; bruine polstas tnv. Veldhuizen; europas tnv. Jutta Lewerenz; giropas afh. van Uunen; tentstokken in zak; wieldop auto; zilverkleurige ring met steentjes; zwarte portemonnee tnv Bar- horst; portemonnee met bankpas trm" Kuiper; duits leesboek; bruine porte monnee; portemonnee met belgisch geld; traveller mes aan leren koord; brui ne portemonnee met sleutel; gele hand- gebreide damestrui; kentekendeel 1 en 2 en rijbewijs tnv. Verduin; bromfietshelm -1: B. en W. betwijfelen of het nodig is dat helicopters die de verbinding onderhouden met de booreilanden op de Noordzee, beslist boven de he le ten zuiden De Koog gelegen duinstrook moeten vliegen. De uit die richting afkomstige helicop ters hebben te maken met het voor de luchtvaart verboden gebied van het schietkamp Zeefront ten westen van Den Helder, waarvan de grens juist over de uiterste zuidwestpunt van Texel loopt, zodat de helicopters over de dui nen van deze zuidwestpunt moeten vlie gen. Maar kort daarop zouden ze mis schien best zeewaarts kunnen afbuigen en evenwijdig aan de kust verder gaan. Er zou dan van hinder voor mensen of dieren nauwelijks meer sprake zijn. Geen vaste routes Het bovenstaande is ontleend aan antwoorden die B. en W. hebben gege ven op door Peter Bakker van de PSP gestelde vragen over de aanvliegroutes voor burgerluchtvaart en militair lucht verkeer boven en rond Texel. Er blijken in dit gebied geen voorgeschreven routes te zijn. De dichtsbijzijnde route loopt van Schiphol via Fort Spijkerboor naar Enk huizen. Vliegverkeer met de bestem ming Texel komt voor 60% uit de rich ting Den Oever en vliegt dan aan via Ou- deschild. 35% komt uit de richting Den Helder en gaat over en langs Den Burg. De overige 5% komt uit diverse andere richtingen Er zijn dus aeen vastgestelde routes. Het luchtverkeer heeft zich al leen te houden aan de minimum vlieg hoogte (300 meter boven de bebouwde kommen en 150 meter boven buitengebied!. Verboden gebieden Verder zijn twee voor luchtvaart ver boden gebieden van belang: de eerder genoemde zuidwestpunt en de noord punt. Laatst genoemd gebied hangt sa men met de schietrange op de Vliehors. Gedurende oefeningen (180 dagen per jaar) mogen daar alleen de vliegtuigen komen die aan de oefeningen meedoen. Gebieden die verder 'zoveel mogelijk' gemeden worden zijn de zg. vogelcon centratiegebieden De Slufter en De Schorren, in het belang van de rust voor de vogels maar ook voor de veiligheid van de vliegtuigen (kans op vogelaanva ringen!. Als hier toch gevlogen wordt, wordt geadviseerd minimaal 300 meter hoogte aan te houden. Ook voor militair vliegverkeer gelden geen vastgestelde routes, met uitzonde ring van de zg. rondvliegroute, waarvan gebruik wordt gemaakt bij oefeningen op de Vliehors. Deze route loopt gedeel telijk parallel aan de Texelse kustlijn en komt nergens boven het eiland zelf. Ver der maken B. en W. nog melding van het af en toe vliegen door marinehelicopters in de omgeving van De Mok en zeer inci denteel (eenof twee keer per jaar) langs de Noordzeekust. grijs en zwart; kinde-schoenen, 2 broe ken en blouse. Verloren voorwerpen in de maand au gustus: fototoestel Konica; gele jas merk Cockpit: zwarte portemonnee inh. f85,- en 2 sleutels; agu donkerrode re genbroek; kort blauw jasje; bruine leren tas inh. duits paspoort, 750,— en che ques; draagriem voor baby; lichtblauw vest; zonnebril; gouden armbandje; zil veren armbandje Nienke; metaalkleurig horloge, zwart bandje; zwarte porte monnee inh. 35,— en zwemabonne ment; bruin leren portemonnee inh. 25,— lichtblauwe jas met bril; gouden trouwring; surfzeil; zwarte polstas inh. Kodak 4000, fotorolletje, en 74,— rood kindervest; zwarte portemonnee inh. 7280,—; zwarte portemonnee inh. 7150,— en kleingeld; ,,Ray-Ban" zonne bril; bruine portemonnee inh. £85,— en [japieren; donkerblauwe tas met duits paspoort en 719,— zwarte portemonnee met Fahrkarte; bordeaurood regenjack met portemonnee inh. 7250,— sleutel strandhuisje; bankpas rabobank en euro pas tnv. R. Davelaar; roodleren porte monnee ing. DSM 190, 722,—, cheques en ausweiss; ausweis tnv. Matina Lang; grijze portemonnee giropas en 2 mu seumkaarten; metalen sliphalsband voor hond; nummerplaat EMP 422; zilveren kettinkje met hartje; gele plastic tas met kleren, portemonnee inh. 7100— betaal kaarten; witte linnen tas met 750,— Cartier gouden armband; autosleutel VW Polo; fototoestel Practica Zw 1000S; bruine portemonnee inh. 725,— bril met lensjes: blauwe damestas inh. rijbewijs, kentekenbewijs en giropas; gouden trouwring Corrie 31-5-69; brom fietssleutel en helm; wit kantoenen trui; rode portemonnee inh. 7200,— en 2 sleutels in etui; antenne Philips porto foon kort zwart; zwarte tas inh. porte monnee 7200,— en 2 sleutels in etui, bril met halve glazen; zwarte Nolan brom fietshelm integraal; zwarte portemonnee inh. 7220,— en briefje met adressen; gouden armbandje kleine schakels met Esther; 2 brilletjes met kleine ovale gla zen; blauwe kinderjas gevoerd met label eigenaar; zwart nylon softbaljack met naam Nicole; Adidas trainingsjack blauw met witte strepen; witte zonnehoed voor baby; Seiko dameshorloge gewone wij zerplaat, wit met zilveren bandje; kleine bruine portemonnee inh. 725,— zonne bril merk Rodenstock; portemonnee met foto's en kentekenbewijs; Seiko duikers horloge; briefje van 71000,— Canon fo totoestel zwart hoesje ingebouwde flit ser; bruine portemonnee inh. 7150,—, gi ropas en legitimatiebewijs; dameshorlo ge metaalkleur; blauw etui inh. contact lenzen; gouden herenhorloge Royal; gouden gladde ring; zwarte portemon nee inh. 720,—, giropas en 2 sleutels; wit damesvest; groene verrekijker en blauwe regenjas; sleutelbos met 7 sleutels, han gertje met foto; 7 autosleutels o.a. Fiat T303; blauwe kindersandalen met rode opdruk; rode damesportemonnee inh 7125— betaalpas op naam van Lunteren Hassel; blauwe plastic tas inh. blauw re genpak, horloge en postkaart. gavond heeft het Koninklijk Taxels Fanfare een serenade gebracht aan haar ex-voorzitter P J Koorn, ter gelegenheid van zijn 50-jarig lid- chap. Het feestelijke gebeuren speelde zich af in boerderijDe Hemmerkooi'' waar Koorn op de dag af 61 jaar geleden geboren was. Dub- st dus. De jarige jubilaris vertelde in zijn toespraak dat hij de enige was die werkelijk 50 jaar lid is geweest. Een ander lid, dat daar in oor geëerd werd was eigenlijk zeven jaar geen lid geweest, aldus Koorn. Hij zal later dit jaar nog een cadeau krijgen, zijn mede-muzikanten zondagavond nog niet vertellen wat dat zou worden. Koorn vertelde zich echter al zeer gevleid te voelen door het feit dat het hele fanfare ndagavond (met Ajax-Fijenoord op de buiswilde opofferen om hem te huldigen. De ca 200 Texelaars die op 15 oktober een tiendaagse reis ma ken naar Georgië, zullen daar niet met lege handen aankomen. Namens de hele groep zal aan de burgemeester van Tiblisi of aan de voorzitter van de Vriendschapsvereniging aldaar een ge schenk worden overhandigd dat waarschijnlijk zal bestaan uit een of meer schilderijen of andere werken van Texelse kunste naars, bestemd om te worden opgehangen in een openbaar gebouw. wordt gereisd: een van de DDR- maatschappij Interflug via Berlijn en een van Aeroflot via Warschau. De thans lo pende boycot van Aeroflot zal dan ach ter de rug zijn. Het overgrote deel van de Texelaars die zich voor de reis hebben in geschreven liet weten gebruik te zullen maken van de AOT-bussen die van Den Burg naar Schiphol (en na afloop van de reis terug! zullen rijden. De kosten (on geveer 712,50 per rit, dus totaal 725,— moeten bij vertrek bij de chauffeur wor den voldaan. De AOT heeft zelf te wei nig bussen om zo'n grote groep te kun nen vervoeren en zal er daarom enkele bijhuren van een autobusonderneming op het vasteland. Alle reizigers krijgen kort voor het vertrek nog een brief waar in onder andere staat hoe laat de bussen en vliegtuigen precies vertrekken. Denk om het paspoort Onder de vele tips die de Georgiègan- gers dinsdag kregen, was de waarschu wing om het (originele) paspoort (dat geldig moet zijn tot een maand na afloop van de reis) niet te vergeten. Dit paspoort moet in de handbagage zitten Ook werd erop gewezen dat het impor teren van roebels risico's inhoudt. Het lijkt een lukratieve bezigheid omdat in Nederland gekochte 'zwarte' roebels niet meer dan ongeveer 70 cent kosten terwijl er in de Sowjetunie vier gulden voor moet worden betaald, maar als het bij de (soms strenge) douanecontrole wordt geconstateerd kunnen voor de betrokkene en voor de medereizigers ernstige moeilijkheden ontstaan. Boven dien kan men met dergelijke zwarte roe bels moeilijk duurzame gebruiksartikelen kopen. Er moet nl. opgave worden ge daan van geld en kostbaarheden die men meeneemt naar Rusland en wie bij Daarnaast zullen pakketjes bloembol len of andere Texelse produkten worden meegenomen om te geven aan gidsen en andere mensen waarmee gedurende de reis bijzondere kontakten ontstaan. Verder wordt momenteel gewerkt aan een informatiepakketje, bestaande uit de kleurige Texel-folder van de VVV waa raan een in het Russisch gesteld blad is toegevoegd met informatie over het hui dige Texel. Dit drukwerk kan bij allerlei gelegenheden door alle reizigers worden uitgereikt. Laatste tips Dinsdagavond kwamen de deelne mers in hotel De Pelikaan bijeen om de laatste bijzonderheden over de reis te vernemen, leder stemde van harte in met het voorstel van burgemeester En gelvaart om per persoon 715,— af te dra gen waarmee het gezamenlijke ge schenk, de andere cadeautjes en het drukwerk worden bekostigd. Van dat geld zullen ter plaatse ook bloemen wor den gekocht voor de krans die op het graf van de onbekende soldaat zal wor den gelegd. Voor zover de reizigers het geld niet direkt aan de heer G. A. Oskam hebben afgedragen, kunnen zij dit overmaken op Rabobankrekening 3625.128.68 of postgiro 1319699 bei den ten name van G. A. Oskam met de vermelding 'cadeau Georgië'. Voornamelijk van de heren H. van de Kamp en M. Wustenhof van het Reisbu reau Vernu uit Amsterdam kregen de in groten getale opgekomen Georgiëgan- gers de nodige bijzonderheden te horen over de gang van zaken tijdens de reis. Bekend was al dat in twee vliegtuigen terugkeer kostbaarheden bij zich heeft moet kunnen verklaren hoe hij of zij daaraan is gekomen. Kontakt Burgemeester Engelvaart vertelde dat hij die ochtend telefonisch kontakt had gehad met de vice-voorzitter van de Vriendschapsvereniging in Tiblisi. Daar bij bleek dat men op de hoogte is van de komst van de grote groep Texelaars en dat men druk doende is met de voorbe reiding van het programma. Details over dat programma konden echter nog niet worden gegeven. Ook de heren van Ver nu hadden nog geen volledig antwoord gehad op het per telex verzonden ver langlijstje maar van verschillende wen sen stond bij voorbaat al vast dat ze kon den worden ingewilligd, zoals het maken van stadsrondritten en het bezoeken van de Kolchoz markt. Het bezichtigen van de grote spiegeltelescoop is niet moge lijk omdat die op grote afstand van Tibli si staat, maar een bezoek aan de grote waterkrachtcentrale zit er misschien wel in. In Moskou zullen de deelnemers wor den ondergebracht in het hypermoder ne, zeer grote Kosmos hotel. Bij het be zichtigen van de stad zullen zes bussen worden gebruikt, elk voorzien van een (mogelijk Nederlands sprekende) gids. Deelname aan de excursies en aan de andere onderdelen van het reisprogram ma is niet verplicht, leder is vrij om zich op eigen gelegenheid te vermaken. Door gebruik te maken van bus en metro kun je voor weinig geld grote afstanden af leggen en veel zien. Wat betreft zakgeld werd de tip gegeven geen grote bedra gen me te nemen. Bij normaal vakantie gedrag is 725,— per persoon per dag ge noeg. Vlot inwisselen van Nederlands geld is mogelijk als men bankbiljetten van niet meer dan 75,—, 710,— of 725,— meeneemt. Dus geen grote coupures. Alarmadres Ten tijde van de reis is het voor familie leden op Texel mogelijk om dringende berichten aan de reizigers door te geven via de afdeling algemene zaken van het raadhuis. Ook zullen de reizigers via het raadhuis op Texel eventuele boodschap- lor het slechte weer van afgelopen ag, heeft de wedstrijdcommissie iten de laatste wedstrijd voor het rampioenschap 1983 te houden op ag 2 oktober om 12.00 uur. ploma C: lenske Flier. pen aan de achterblijvers kunnen door geven. Van deze mogelijkheid nrjag ech ter alleen worden gebruik gemaakt in zeer dringende gevallen. Als er mensen op Texel zijn die graag willen dat navraag wordt gedaan naar oud-strijders die in de oorlog op Texel hebben gezeten, dan kan daarbij worden bemiddeld. De na men van de personen waarom het gaat moeten binnen een week vanaf heden worden doorgegeven aan de burge meester, G. A. Oskam of Harry de Graaf. iterdagmiddag om 15.00 uur t Tevoko, Heren 1, in sporthal Genoegen de volleybalcompeti- tegen kampioenskandidaat v.v. m. B selectie wordt dit jaar aangevuld Peter Dral, komende uit heren 3, ter- Piet Zijm te kennen heeft gegevn in m 2 te willen uitkomen. De selectie aat verder uit: Niek de Graaf, Walter am, Kees Dros, Koos Doeven, Hans Slooten en Jitze Beintema. Laatst- Jemde zal door blessureperikelen de le wedstrijden moeten missen, e selectie zal ook dit jaar weer wor- gecoachd door Willem Mets uit De 9 xig jaar eindigde Tevoko op de vier- laats in de promotieklasse. Alhoewel botie naar de derde divisie geam- d wordt, zal het Raadskelderteam moeten knokken om bij de eerste 1e eindigen. Dit seizoen lijkt de te- itand groter dan voorgaande jaren, voko hoopt zaterdag weer een en- isiaste supportersschare op een mende wedstrijd te kunnen leren. 'nsdag 27 september begint het ta- !rmisseizoen voor C.A.F. weer in de ^orf. Aanvang 20.00 uur. Nieuwe n zijn welkom. j het afzwemmen voor het diplo- Din zwembad Molenkoog slaag de volgende kinderen: irjam Pansier, Sander Schouwstra, et Loning, Paul Hin, Petra Commijs, S Kooiman, Henk Broekman, Se- iaan de Boer, Frans Witte, Esther f, Ilse Geus, Sandra van der ins, Peter Beers, Isabelle van Beek, ira Bakker, Menno Schuijl, Hennie- rtulder, Diana Ooyevaar, Jennifer tl, Danielle van Hove, Conny van Linda Graaf, Renate Daman, Her- iroekman, Ingrid Witte, Simone de er, Remco Dijker, Sandor Mantje, ia Stiekema. ilwassenen A, B en C. ploma A: Jelle Visser, Nel van Sijp- jman, Elisabeth Franchimon-Dijker, van der Star-Lap, Annemiek Mosk. ploma B: Tjitske Tiemersma, Sara iman-Grit, Godefrieda Trap, Ewert Lierop, Lia Eldering-Corperaal, Henk s, Carolina Moonen, Hermen van de Karate-ster Bruce Lee is nu al enkele jaren dood, maar nog altijd is de filmin dustrie er niet in geslaagd om een even soepele, even gespierde mannetjesput ter op te duikelen die voor de liefhebbers van karatefilms dezelfde uitstraling heeft als de Aziaat Bruce Lee. De blanke Ame rikaan Chuck Norris, zesvoudig wereld kampioen karate, wordt in de film ,,Lone wolf Mc. Quade" aangeprezen als de ware opvolger van de nu al legendari sche Lee. ,,Lone wolf Mc. Quade" is een film met veel gevechtsscènes en stunts, opgenomen in El Paso, Texas. Chuck Norris krijgt het in de film als Texas ran ger aan de stok met een loense karate- expert en wapensmokkelaar, vertolkt door David Carradine. Tussen hen in wandelt ook Barbara Carrera (denk aan haar schitterende rol in ,,l the jury") door de Texaanse velden, verloofd met slechterik Carradine en verliefd op de goede Norris. De film is vakkundig op gebouwd rond de twee hoofdvertolkers. Achtervolgingen, ongelukken, karatede- monstraties, vuurgevechten, ontploffin gen, hier en daar wat gevrij en een flinke dosis spanning: meer willen we niet en ,,Lone wolf Mc. Quade" verschaft al het ^podige. Te zien van donderdag tot en met maandag. Toegang 12 jaar. Oom Ferdinand De dolle, zeer vermakelijke avonturen van Oom Ferdinand en vier kinderen, die een zeer schone, adelijke dame uit vroe gere eeuwen willen behouden voor het heden. Daarbij speelt de toverdrank, die iemand onzichtbaar maakt, en twee aartsnietnutten, die alleen maar taarten kunnen stelen, belangrijke rollen. Span nende achtervolgingen per raceboot en auto, een ouderwetse taartsmijtscene in %en banketfabriek, vormen kostelijke hoogtepunten. Lex Goudsmit als Ferdi nand en Willeke Alberti als adelijke dame schitteren in deze leuke Nederlandse film, geregistreerd door Karts van der Meulen. ,,Oom Ferdinand en de tover drank" is te zien als zondagmatinee. fcAanvang 14.30 uur. Alle leeftijden.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11