jEHAVEND TEXEL )VERMEESTERT VLKMAARSE BOYS Oosterend en Koedijk delen de punten (0—0) MEERVOGELS IN LAATSTE MINUUT LANGS SVO/Z Texelse Boys haalden forse winst letbaluitslagen Doelpuntenregen tegen SVC Winst voor Tevoko 1 6 tegen Winkel Selectie-dag van GVT „Witte Burcht" won van „De Hollebol" Steeds minder vis bij wedstrijden Koog verrast door fel Wherevogels Training F-pupillen Texelse Boys Texla-jeugd eindigt competitie met overwinning Goede opbrengst collecte Beatrixfonds JSDAG 4 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 'exel heeft zondag op de eigen, nieuw ingezaaide grasmat een belangrijke irwinning behaald op Alkmaarse Boys. Texel moest in deze match twee sngrijke spelers missen: Gerrie Plaatsman is geschorst voor een aantal nfdstrijden en Klaas Dirk Koorn zal zeker enkele maanden niet kunnen spa- vanwege gescheurde enkelbanden. )e basisopstelling was daardoor op :ele plaatsen gewijzigd. Nico Scher- r speelde laatste man, Simon Starink .ervleugelverdediger en Wilke Wasse- ir maakte een goed debuut op het ik Idenveld. Gezegend met veel tech- I» ren met een goed overzicht hield hij i knap staande op het middenveld. ien de fysieke kracht ontbreekt nog Wassenaar, waardoor een persoonlijk soms verloren gaat. Alkmaarse /s was duidelijk het veld ingegaan tde opdracht om één punt mee naar ste nemen. Texel daarentegen moest men om aansluiting te behouden met top van de vierde klasse. Overwicht Ie eerste helft had Texel ook een «wicht, maar echt gevaarlijk kon de eg niet worden. Met name Piet nster kon moeilijk los komen van zijn icte tegenstander, waardoor Texel aanspeelpunt miste in het midden de aanval. Op de vleugels wisten 1 van de Stap en Paul van Exel zich paar keer te ontdoen van hun tegen- nder maar hun voorzetten leverden n resultaat op. Paul van Exel probeer- let ook met enkele schoten, maar de per van de Alkmaarse Boys had er d het oog op. De aanvallen van Alk- arse Boys konden meestal goed op sogen worden door de Texel iterhoede. Te laat lechts eenmaal was de Texel achter- ide te laat, maar gelukkig voor de g verdween de kopbal van de spits Alkmaarse Boys via de onderkant de lat het veld weer in. Texel kwam kwartier voor rust met geluk op 0. Koos Tjepkema begon een solo, Br leek de bal te verspelen aan een ts verdediger, die echter zo ongeluk- terugspeelde op zijn keeper dat de onhoudbaar in het Boys-doel ver een: 1—0. iterdag 1 oktober 1983: fdeling Noordholland: rvogels-Oosterend/Z 1-0 ksdorp/Z-BKC 0-5 los-De Koog/Z 3-3 «vogels 2-Oosterend/Z 2 3-3 unioren: nacht A1-Oosterend A1 1-1 1 A3-Texel A2 0-17 ervogels B1-Oosterend B1 11-0 il B1-Flevo 81 2-3 P B2-De Koog B1 2-10 i B3-Tex. Boys B1 3-1 lerend C1-Texel C1 0-6 Boys 01-Helder C3 7-0 ksdorp CTZeemacht C1 8-0 W C4-Tex. Boys C2 6-2 Koog C1-Helder C4 7-1 li C2-WGW C5 6-2 iC C5-Texel C3 0-15 Boys C3-ZAP C3 1-5 :l C4-Hollandia T. C3 7-4 ames: lerend-Flamingo's 9-1 leisjesjunioren: )e Koog-WGW 0-12 lex. Boys-Cocksdorp 1-1 losterend-Wieringermeer 0-0 /IOS/W:Tex. Boys 6-0 upillen: terend D1-Texel D2 7-0 lerend D2-Texelse Boys D1 0-4 !l D1-Texel D3 21-1 il EMexelse Boys E1 5-0 il E2-Cocksdorp E1 0-11 il E3-Cocksdorp E1 1-3 terend F1-Texelse Boys F1 5-3 idag 2 oktober 1983: de klasse A KNVB: il-Alkmaarse Boys 2-0 fdeling Noordholland: dijk-Oosterend 0-0 erevogels-De Koog 4-1 leroord-ZDH 4-6 ikel-Texelse Boys 1-6 d 2-Grasshoppers 2 1-1 W 4-Texel 3 4-1 5-Oosterend 2 13-2 I 2-Succes 3 0-3 i! 4-Zeemacht 3 2-1 der 6-TexBoys 2 3-6 Boys 3-Texel 5 5-2 der 8-Texel 6 5-2 j Koog 2-HRC 8 1-6 Unioren: d A1-W.Waard A1 3-0 Boys A1-ZAP A2 2-4 ames: n Boys 2-Tex. Boys 3-1 Vijf minuten later mocht Wilke Was senaar een vrije trap nemen die door Piet Monster goed werd ingekopt. De keeper wist het leer echter hoekschop te tikken. De geblesseerde Paul van Exel werd voor de rust nog vervangen door Brahim Khayati die in de tweede helft tot Texels gevaarlijkste aanvaller uitgroeide. Regelmatig wist hij op snelheid zijn te genstander uit te spelen om daarna een goede voorzet los te laten die echter door de andere aanvallers niet verzilverd werden. Penaltys Tot tweemaal toe claimde Texel een penalty. De eerste maal werd Khayati in het beruchte gebied onderuit gelopen en de tweede keer zag Rob van de Stap zijn solo gestopt doordat een Boys- verdediger bovenop de bal ging liggen en deze met de hand aanraakte. De scheidsrechter, die overigens goed leid de, had dit echter niet gezien. Toen Khayati opnieuw onreglementair werd afgestopt door een verdediger mocht Texel een vrije trap nemen die door Louis Uriot loepzuiver in de kruising werd ge schoten: 2—0. Even later was Uriot dichtbij een tweede treffer toen hij uit een dieptepass van Gert Pansier de bal ontving, de kee per omspeelde maar van de doelman een ongelukkige klap voor zijn hoofd kreeg leverde dit slechts een vrije trap op. Alkmaarse Boys kon hier weinig te gen inbrengen. Slechts eenmaal waren ze echt gevaarlijk maar Simon Starink redde op de doellijn. Een verdiende over winning voor een gehavend Texel dat volgende week ook Gert Pansier (vakan tie) en waarschijnlijk Paul van Exel (schorsing) moet missen. Het eerste team van SVC speelde zaterdag een prima voetbalwedstrijd tegen het sterk spelende BKC. Dui delijk blijkt dat het eerste elftal van SVC op de goede weg is. Mooie aan vallen kwamen vaak net iets te kort, alleen achter ontbreekt het nog aan een sterke man met inzicht. SVC kreeg vijf goals te verwerken. Cocksdorp was erg gretig, maar kon niet tot scoren komen. Een vijftal prachtige kansen werden niet benut. Met name Henk van der Star en Maarten Boon liepen zich herhaalde lijk vast. Als laatste man deed Hein Paul Siebinga duidelijk het meeste werk. Een erg sportief gespeelde wedstrijd met een goed leidende scheidsrechter. Dames De dames ontvingen Flevo 2. Bij de aftrap bleek al dat Flevo snel op voor sprong wou komen. Alle spelers storm den meteen de SVC helft op. De SVC dames hadden er op gerekend en speel den sterk. Flevo moest terug door een uitstekende counter van SVC en later een afgekeurd doelpunt wegens bui tenspel. Toch wist Flevo zich te herstel len en scoorde via de counter 1—0. Na de rust werd keeper Carola Brok ken ingezet op het middenveld en reser ve keeper Lieselotte Ezerman stond in de goal. Het genomen risico pakte verkeerd uit. Carola Brokken viel tegen op het middenveld en keepster Lieselotte Ezer man miste een aantal ballen door gebrek aan routine. Nog driemaal wist Flevo te scoren. In de laatste vijf minuten kreeg SVC het echter op de heupen. Aanval op aanval kwam er van SVC en Cobi Boon brak door en wist 4—1 te scoren. Met drie prachtige kansen in de laatste minu ten was het offensief van de SVC dames te laat. Eindstand 4—1 voor Flevo 2. Bdorp-Flevo 2 (oog-WGW 4-1 4-0 Hardwerken en dan toch in de laatste minuut verslagen worden, dat komt hard aan. Zaterdag heeft SVO gemerkt dat het voetbal in de eerste klasse op een behoorlijk peil staat. De ploeg van Meervogels die vorig jaar als derde in de poule ein digde heeft SVO niet plat gespeeld maar technisch waren ze de betere ploeg. De wedstrijd liep voornamelijk op het middenveld. Spits Rien Brouwer heeft deze middag zijn technische peil van de twee wedstrijden eerder bij lange na niet gehaald. De verdediging van Meervo gels zette hem dan wel vast maar na wat mislukkingen liet de spits het hoofd wat hangen. Gep Brouwer heeft deze mid dag zeer sterk gespeeld door veel sto rend werk te doen. De opbouw van Meervogels liep over de kanten maar de verdediging van SVO met sluitpost Drijver gaf Meervogels niet de echte kansen. Na de rust kwam SVO wat los van de Meervogels-pressie en men ging beter spelen met wat uitvallen van Aart van de Brink en Rien Brouwer. Uit een paar van deze uitvallen zouden Kees Bremer en Theo Legierse een kans krijgen maar de ballen gingen steeds naast. Toen SVO dacht dat het een 0—0 gelijkspel mee naar huis zou nemen, bleek dat de wedstrijd echt gespeeld is als de scheidsrechter heeft gefloten. De bal werd op het middenveld door Gep Brouwer verspeeld. Dit gaf nog geen re den tot ongerustheid want de verdedi- Dankzij een 0—3 zege op SVH be haalt het eerste mannenteam van Te voko de volle zes punten uit twee gespeelde wedstrijden. De ploeg uit Bovenkarspel wist niet te profiteren van wat organisatiefoutjes bij de Texelaars en moest de eerste set la ten schieten met 11 15. Daarna maakte Tevoko met coach Wim Mets als reserve op de bank het kar wei simpel af (15—8, 15—3). Mannen 2 speelde zijn eerste competi tiewedstrijd van dit seizoen in Den Hel dertegen Seahawks 3. De aanvalskracht van de lange mannen Adje Witte en Gert Jan Moens compenseerde ruimschoots het allesbehalve vlekkeloze spel, waar Seahawks weinig tegenover wist te stel len. Lastige services, met name van Thijs Molenaar, deden de rest. Met deze 0—3 zege maakt Tevoko 2 een goede start voor het beoogde periodekampi oenschap. Noordkop kwam er tegen vrouwen 4 totaal niet aan te pas, hoewel Tevoko in de derde beslissende set nog op zijn tel len moest passen om niet meegesleept te worden in het lusteloze Helderse spel: 0-3. ging was helemaal intact maar de inval ler Bekkers van Meervogels passeerde eerst Theo Legierse en de laatste man Joost Brouwer en schoot. Het schot was ondanks de inspanningen krachtig en vloog langs de paal zodat keeper Marco Drijver het nakijken had. Dit doel punt sloeg bij SVO in als een bom. Want een gelijkspel was verdiend geweest. De goed leidende scheidsrechter floot enke le seconden later af en SVO was hard werkend ten onder gegaan. De 1—6 uitslag van Winkel tegen de Texelse Boys doet vermoeden dat de Boys ook deze keer weinig tegenstand werd geboden. Integendeel. Er waren perioden dat Winkel de overhand had. Zij zagen echter geen kans het de Boys verdediging erg moeilijk te maken. In de verdediging stond Bert Witte door de af wezigheid van Pieter Duin als laatste man en speelde daar een goede wedstrijd. Gerard Boogaard als voor stopper assisteerde hem daarbij keurig. Winkel begon voortvarend en stond bin nen tien minuten met 1 0 voor. Een vrije trap werd over het muurtje gewipt waarna de Winkelspits onhoudbaar voor keeper Frans Stolk raak kopte. Het duur de tot tien minuten voor het rustsignaal voordat de Boys hierop een antwoord hadden. Jaap van Kranenburg scoorde toen met een schitterend schot in de bo venhoek de gelijkmaker. Rian van Heer- waarde dacht nog voor de rust de Boys op voorsprong te zetten maar de keeper wist nog net met zijn voet redding te brengen. Voorsprong Al snel in de tweede helft kwamen de Boys op 2—1. Na een hoekschop wist de Winkeldoelman de door Jos Wessels in gekopte bal niet onder controle te krij gen, waarna Dirk Roeper attent reageer de en het leer in het doel deponeerde. Winkel dacht direct terug te slaan en scoorde ook met een goed schot in de bovenhoek doch de scheidsrechter had echter al buitenspel geconstateerd waardoor de Boys goed wegkwamen. Door een blunder van de doelman kwa men ze even later op een 3—1 achter stand. Een vrije trap van Bert Witte, niet best genomen, leverde toch een doel punt op. Blijkbaar geschrokken van een toesnellende Boys speler liet hij de bal toch nog in het doel glippen. Dit was het breekpunt van de wedstrijd. Alfred Bakker bracht de Boys snel op een veilige 4—1 voorsprong. Een doelpunt van Dirk Roeper werd na pro test van de grensrechter afgekeurd, maar Jaap van Kranenburg kreeg van Alfred Bakker de gelegenheid de stand naar 5—1 te schieten. Bert Witte tenslotte benutte nog een strafschop omdat Alfred Bakker in het strafschop gebied werd neergelegd.: 6—1. Op het uitstekend bespeelbare veld van Koedijk hebben SV Ooste rend en VV Koedijk de punten ge deeld. De beide ploegen hielden el kaar in evenwicht. Er ontstonden wel kansen maar de beide verdedi gingen bleven uiteindelijk toch her metisch gesloten. Het uitermate sportieve duel stond onder leiding van de goed fluitende scheidsrech ter W. Verdonk. Al vrij snel na het beginsignaal van scheidsrechter Verdonk werd duidelijk dat beide ploegen elkaar bijzonder wei nig zouden toegeven. Met vaak aantrek kelijk voetbal werd geprobeerd tot doel punten te komen maar echt gevaarlijke ballen kregen de keepers niet. De verde digers waren voortdurend de baas over de aanvallers en ontstond er toch nog een doelkans dan liet de afwerking te wensen over. In de eerste helft waren toch de betere kansen voor de Oosteren- ders. Gerard Legierse verraste met een goede kopbal bijna de Koedijk doelman. Even later schoot Frits Bakker van dichtbij te onzuiver om te kunnen sco ren. Vlak voor rust zag Martien Huizinga een lob vanaf grote afstand nog maar net gekeerd door de Koedijk keeper. Oosterend doelman De Vries hoefde slechts twee keer daadwerkelijk in actie te komen. Eerst ranselde De Vries een hard schot van ver buiten het straf schopgebied uit zijn doel, om even later een harde schuiver tot corner te verwer ken. De rust ging in met een terechte 0—0 stand. Koel Na rust probeerde de thuisclub on middellijk een beslissing te forceren. De Oosterend verdediging kwam onder druk te staan maar hield het hoofd koel. Ondanks het veldoverwicht dat de Koe dijkers nu hadden, ontstonden weinig kansen. Slechts één keer kropen de Oosterenders door het oog van de naald toen een der Koedijk aanvallers van dichtbij keihard tegen de paal schoot De wedstrijd liep intussen in kwaliteit sterk achteruit. Koedijk dat vooral in thuiswedstrijden gewend is te winnen, nam duidelijk geen genoegen met een gelijkspel. Keer op keer strandden de aanvallen echter op de degelijke SVO-defensie. Ontstond er wel een mogelijkheid voor een schot dan verdween de bal huizen hoog over het doel of er werd ver naast geschoten. Ook bij Oosterend kwam de vaak zeer gevaarlijke counter maar niet uit de verf. De Oosterender middenvel ders slaagden er niet in hun spitsen op maat te bedienen en verder dan wat vruchteloos solowerk kwam men dan ook niet. Bovendien waren de Oosteren ders dik tevreden met een gelijkspel, zo dat achterin absoluut geen risico werd genomen. Vooral in de slotfase speelden de Gortbuukers uitsluitend op de nul wat dan ook zonder problemen lukte. Voor jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 9 jaar, organiseert de GVT een selectiedag. Niet-leden en leden kunnen zich zaterdag in de zaal aan de Beatrix- laan laten keuren om in aanmerking te kunnen komen voor de extra training C. Deze extra training C is een jeugdtrai- ning waar jongens en meisjes de basis beginselen leren van het turnen. Na 1 of 2 jaar in deze extra training C bestaat er de mogelijkheid om door te stromen naar de extra training B en A. In deze laatste twee trainingsgroepen staat ieder jaar een twaalftal wedstrijden op het programma. Bij de keuring zal vooral gekeken wor den naar de mogelijkheden die in de kin deren aanwezig zijn en niet naar wat ze al kunnen. Een ieder die mee wil doen moet zaterdag 8 oktober om kwart over twee in sportkleding aanwezig zijn in de Beatrixzaal in Den Burg. Biljartwedstrijd t.g.v. lustrum Ter gelegenheid van het 5-Jarig bestaan, organlteerde de biljartclub voor ouderen „De Hollebol" zater dag In het gelijknamige gebouw een wedstrijd tegen de club „De Witte Burcht", ook een biljartclub voor ou deren. Het werd een geanimeerde strijd, die een overwegend onder deel was van een genoeglijke lustrumviering. De dag ging om 10.00 uur van start met een openings- en herdenkings woord van voorzitter Gommert Witvliet. Met name noemde hij de leden die de af gelopen vijf jaar zijn overleden maar ook degenen die na vijf jaar nog steeds van de partij zijn en hun zin in het leven me de danken aan het biljarten in clubver band met leeftijdgenoten. Vervolgens gingen de wedstrijden van start. Om 13.00 ur was er een onderbre king in verband met de welverzorgende broodmaaltijd. De inwendige mens werd ook op andere momenten van de dag prima verzorgd. Al bij de opening werd De viswedstrijd van zondag bracht zestien sportvissers naar de Mokbaai. Vijf in de jeugdafdeling. Eerste werd Niels Vinke met 7 cm vis. De anderen vingen niets. In de afdeling senioren 11 vissers. Eerste werd Frans Bos met 23 cm vis, tweede Rein Kuyper met 19 cm vis en derde Theo Buren met 15 cm vis. Dit was alles wat er in de Mokbaai werd gevangen. Bij de vorige wedstrijd in de Mokbaai werd er door de winnaar van toen 164 cm vis gevangen maar in de wedstrijd van april 1982 was het nog 283 cm, in juni 1981 356 cm. In juni 1980 754 cm, zodat er steeds minder in wedstrij den wordt gevangen sinds 1980. De vol gende viswedstrijd is op zondag 9 okto ber van 8.00 tot 10.00 uur voor Oudeschild. De Koog dat zondag met veel zelf vertrouwen naar Purmerend ging, werd danig verrast door een zeer fel spelend Wherevogels. Na vijf minuten voetballen was het al raak. Na een vlotte combinatie ver scheen een middenvelder alleen voor Theo Bonne en via zijn handen schoot hij raak. De Koog had het ook hierna nog erg moeilijk en kwam zelf nauwelijks aan opbouwen toe. Na een kwartier werd met 2—0 omdat de Koger verdedi ging aan buitenspel dacht en te laat te rug was. De rechtsbuiten had weinig moeite met deze kans. Hierna begon De Koog pas in het spelritme te komen. Wherevogels kreeg het enkele keren be hoorlijk moeilijk achterin en moest vele hoekschoppen toestaan Wally van Beek kreeg twee mooie kansen maar raakte de bal niet goed en verder bleef Ben Molanus een voortdurend gevaar voor de Wherevogels defensie. Kans De mooiste kans voor De Koog, een indirecte vrije trap nabij de penaltystip, werd niet benut en Kees van Beek zag zijn kopbal gekeerd door de lat. Where vogels bleef ook gevaarlijk met de uitval len via de snelle buitenspelers. In de tweede helft domineerde De Koog. De uitblinkende keeper van Wherevogels onthield De Koog echter het succes. Na een kwartier nam Wherevogels een 3—0 voorsprong weer via een snelle uitval. De Koog bleef echter aandringen en hield Wherevogels op eigen helft. De stugge en harde defensie gaf echter geen krimp. Dick Oudendag was in goe de scoringspositie, maar werd onderuitgehaald. Droom Ben Molanus benutte dit buitenkansje goed en bracht de stand terug op 3—1. Met nog een kwartier te gaan zag De Koog het weer zitten. Deze droom werd echter al snel verstoord door een vierde treffer van Wherevogels. In de resteren de tijd kreeg De Koog nog nauwelijks de kans om aan deze stand iets te veranderen. koffie met gebak geserveerd; onder de wedstrijd werd een borreltje aangebo den en om 16.00 uur was er onder ande re gerookte vis. Bij de prijsuitreiking om 17.30 uur werd bekend gemaakt dat de club „De Witt Burcht" met 19-15 van de organiserende vereniging had gewon nen. Een bloemetje was er voor drie per sonen die de eet-, drink- en andere beslommeringen voor hun rekening had den genomen: de dames Wassenaar, Huizinga en Segerink. Alle deelnemen de biljarters (van 60 tot 83 jaar) kregen een herinneringsvaantje. De foto werd gemaakt tijdens een der vele spannende momenten van de lustrumwedstrijd. De animo voor de F-pupillen training van Texelse Boys is zo groot dat er woensdag een tweede trainingsgroep van start gaat. Aanvang 13.30 uur. Het juniorenteam van de honkbal vereniging Texla verraste zaterdag j.l. door in een spannende en goede wedstrijd het hoog geklasseerde Herons B met 9—7 te verslaan. De Texelaars pakten de zaken direct energiek aan. Een lichte teamwijziging bracht de goed spelende Martin Marinus op het eerste honk, terwijl Arnoud de Graaff als rechtsvelder hem goed rug dekking gaf. Herons scoorde snel, maar de derde man werd uitgevangen en prompt zetten Paul Schneider en Wij nand Baretta samen een gaaf dub belspel op. Aan slag haalde Texla fors uit. Vijf spelers gingen in korte tijd over de thuisplaat o.a. door twee schitteren de twee-honkslagen van Han de Graaff en Maarten Hengst. In de tweede inning scoorde Herons niet, terwijl Texla op nieuw losbrandde. Nu werd viermaal ge scoord, voordat de derde nul viel: 9—1. Ook verdedigend bleef het kloppen en bleef Texla met prima veldspel de pitcher steunen. Zo gooide linksvelder Erik Schneider bijvoorbeeld na goed fielden een loper uit op het eerste honk. Herons scoorde in de derde inning en bracht de stand terug tot 9—3. Kentering Inmiddels was Herons aan de derde pitcher toe en kreeg meer vat op het spel. Texla kon niet meer scoren, hoewel Andrew Cosslett er, na een prima twee- honkslag, dichtbij was. Ook bij Texla moest de pitcher nu gewisseld worden. Niek Witte kwam in het verreveld zijn opwachting maken. Het eerste dat hij deed was een goede vangbal maken. Herons sloop toch dichterbij in de vierde en vijfde inning: 9—6. Beslissing In de zesde inning viel de definitieve beslissing. Herons scoorde opnieuw bij één man uit, terwijl hun sterkste slag mensen aan de beurt waren. De verdedi ging hield echter stand. Twee vangbal- len beëindigden de wedstrijd in Texla's voordeel. De laatste vangbal is vooral het vermelden waard. Een honkslag in het midveld werd in volle sprint door Si mon Lap knap achterwaarts gevangen. Het maakte de verassing compleet. Tex la hoefde in de resterende tien minuten niet meer aan slag: 9—7. De Texla verdediging kwam met twee pitchers tot de volgende cijfers: 4 maal drieslag; 8 maal vier wijd; 2 fouten; 5 honkslagen tegen; 5 vangballen; 1 dub belspel. Herons gebruikte drie pitchers: 8 maal drieslag; 7 maal vier wijd; 2 fou ten. 7 honkslagen tegen; geen vangbal len; geen dubbelspel. De onlangs gehouden collecte ten ba te van het Prinses Beatrixfonds heeft op Texel f5461,70 opgebracht, een uitste kend resultaat. Gespecificeerd per dorp was de opbrengst: Den Burg 72743,55; Oosterend 7657,55; De Cocksdorp 7153,40; Eierland 7329,70; Dennen 7186,20; Den Hoorn 7322,05; Oude schild 7361,75; P.H. Polder-t Horntje 7122,40; De Waal 7111,35; De Koog 7473,75.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5