TEXEL- GEORGIË Texelaars leden van de familie De Ridder van hoeve ,,De Vooruitgang" aan te treffen. onder de naar Tbilisi JDAG 28 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 yan de culturele optredens waarop de Texelaars werden getrakteerd; een flitsend uitgevoerde sabeldans door Georgiërs in folkloristische In Georgië ontmoette de Texelse groep een dertigtal Georgiërs die aan de opstand op Texel hebben deelgenomen. Bovenstaande foto werd ge maakt tijdens de feestelijke slotavond. Er moeten echter nog minstens 100 oud-strijders In leven zijn. Tijdens het bezoek werd het vermoeden bevestigd det niet alle oud-strijders In de gelegenheid worden gesteld de contacten met Texel te hernieuwen. De Indruk bestaat dat politieke redenen hleraen ten grondslag liggen, wat door de Texelaars teleurstellend werd gevonden maar waarover moeilijk was te praten. Meer duidelijk heid hierover Is binnenkort te verwachten omdat de uitstekend Russisch sprekende Journaliste Connie Brood onderzoekt hoe het de oud-strijders na hun terugkeer In hun vaderland is vergaan en hoe thans hun onderlinge verhoudingen zijn. veester Engelvaart overhandigde aan zijn college Nicolas Nefedov van Tbilisi enkele ienken waaronder een zak bloembollen. Hij toonde een foto van het naambordje fglëweg en deed de suggestie In Tbilisi een weg of straat naar Texel te noemen. ftjtr G Bakker van de Gerritslanderdilk solde',, ,g gn mm„n„ kerkgebouwen van meer dan •oillsl Romanoz lljjits Gandohswih, de oud-strijder die destijds op de boerderij van zijn ou- hulp kreeg. 1000jaar oud. veelal afgelegen in de schitterende bergen. Overhandiging van een van de Texelse geschenken. Filmregisseur Rezo Tabukasvili kreeg de aquarel van een schapenboet van Lenie van 't Noordende. Alle geschonken kunstwerken zullen op openbare plaatsen worden geëxposeerd. Rezo Tabukasvili Is begonnen aan een nieuwe film over de opstand op Texel en over de kontakten nadien tussen Texel en Georgië. Tijdens een bezoek aan een Komsomol-opleidingscentrum nabij Tbilisi ontmoetten de Texe laars onder meer een groep landbouwstudenten. De heer C. P. Laan loud directeur van de Texel se landbouwschoolmocht het spreekgestoelte in de collegezaal beklimmen om een praatje te houden over de Texelse landbouw, waarbij hij wees op de enorme produktie van de Texelse melkveestapel. rgische jeugd met foldertjes van Texel.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9