Texelse Boys verrast A O 2000 Reeks activiteiten ran Baha'i-groep Ifilmi Britannia Hospital ganger Ruslandreis voor wereldomroep \lbert Hoven iep marathon Weer winst voor handbal jeugd Eindhovenaren bij sluitingswandeltocht 1 rnHHi ji OOQOOOOOOOOO De Koog verliest van Beemster Magere vangst op eerste winterwedstrijd Oosterend/Z zwak tegen Vrone (4—1) TEXELSE COURANT l9* INSDAG 8 NOVEMBER 1983 Afgelopen vrijdag werd door de wereldomroep uit Hilversum een ra dioprogramma van een kwartier uit gezonden over de reis die de Texe laars hebben gemaakt naar Georgië. Het programma bevatte een lang durig interview met Kees Koorn die inging op verleden, heden en toe komst van de relatie Texel-Georgië. Hij werd geïnterviewd door Jeroen Paauw (foto). De uitzending was Nederlandstalig en bedoeld voor Hollanders in heel Europa. Mogelijk wordt dit programma later nog we reldwijd uitgezonden. Na een lange voorbereiding heeft Al ert Hoven gedaan wat veel hardlopers ag een keer zouden willen, een mara- ion lopen. In de volksmarathon van imsterdam deed hij over de circa 42 ki- xneter 2 uur en ruim 55 minuten en leef daarbij enkele minuten onder zijn chema. Ed van Bommel was zijn egeleider. Daan Welboren en Theo Franchimon raren ook van de partij. Zij liepen de hal- e marathon. Theo was op weg naar zijn ersoonlijk record maar viel de laatste ki- imeters onverwachts terug. Eindtijd och nog 1.14.14 min. Daan Welboren lagde wel en bracht zijn tijd op 1.18.45 linuten. kin Warmenhuizen liepen Dirk Bakker i Gijs Bakker, beiden ook in-training (oor een marathon, nu een halve. Dirk lakker in 1.23.32 (42ste) en Gijs bakker in 1.24.42 (47ste). Peter Witte deed het rustig aan in 1.30 minuten. Over 11 kilo meter liep Eduard Dijker zich in de prij zen. Zijn tijd van 44.22 minuten was goed voor een derde plaats bij de jeugd. Overige tijden: Richard Dijker 50.05, Maarten Dijker 52.59, Barend Bakker bij de senioren 43.47. Op 27 november wordt een grote Texelse deelname ver wacht bij de bekende halve marathon van Den Oever. De adspirant meisjes waren de enigen van MST handbal die dit weekend in het strijdperk moesten treden en ook deze keer slaagden ze erin met de winstpunten naar Texel terug te keren. Het volledige team van MST speelde een prettige en sportieve wedstrijd tegen Olympia in de sporthal van Anna Pau- lowna. Dit sportieve spel was voor een groot deel te danken aan de goede lei ding van de scheidsrechter die het spel streng, consequent en zeer positief leid de. Het was tevens een test voor de speelsters of zij de spelregels wel goed kenden. Beide teams waren aardig tegen elkaar opgewassen. Olympia nam al snel de leiding maar bij de volgende tegen aanval wist MST al gelijk te komen. Ge ruime tijd bleef de stand gelijk. Net voor de rust wist MST nog te scoren. Na de rust werd het nog spannender; de aanvallen van Olympia verliepen soms zeer gevaarlijk. Hoewel er goed verdedigd en gekeept werd, kon MST het niet verhelpen dat Olympia gelijk maakte; 2 2. MST liet dit niet op zich zitten en wist later toch nog' met een mooi schot te scoren. Toen was het zaak deze stand te behouden, hetgeen lukte. (Expositie, gebedsdienstlezing en concert PAGINA 5 De Texelse Baha'i-groep heeft voor net weekend van 12 en 13 november pen aantal bijzondere activiteiten op het programma staan. In dorpshuis p'Ouwa ULO is een tentoonstelling, pen herdenking van de geboortedag pan Bahéu'lléh, een oecumenische faebedsdienst, een lezing over wereld-eenheid en wereldvrede en pen concert door een barokensem- Ne. Alle onderdelen zijn toeganke- ijk voor publiek. Twaalf november is het de geboorte- plag van de stichter van het Baha'i- beloofde profeet Bahë'u'lléh. De her denking van dit feit gebeurt door middel Mn een meditatief programma zaterdag pan 14.00 tot 15.00 uur. Al eerder (om [12.00 uur) opent de tentoonstelling zijn pleuren. De expositie gaat over wereld- fcodsdiensten en toont onder meer reli gieuze kunst. Bijzondere aandacht vra gen de Texelse BahaVs voor de oecume nische gebedsdienst die van 16.00 tot 17.00 uur wordt gehouden. Het is de be doeling dat daarbij mensen van verschil lende kerken zullen voorgaan in gebed om wereldvrede. Tevens wordt gebeden Kor Iran, waar de aanhangers van het iBahai-geloof op zeer wrede wijze wor sen vervolgd door het islamitische Bgiem. I Om 20.00 uur begint een lezing van de heer T. Habraken over wereldeenheid en wereldvrede. Zondag 13 november is de ten toonstelling van 10.30 tot 17.00 uur ook te zien. Bovendien wordt dan van 14.00 tot 16.00 uur opgetreden door het barok- ensemble ,,'t Uitnement kabinet". Deze groep biedt een combinatie van instru menten die ook in de baroktijd niet alle daags waren: twee barokviolen, blok fluit, gamba, clavecimbel en thorbe. Met name laatstgenoemd luitachtig instru ment verleent het ensemble zijn specifie ke klanken. Naast werken van Allessan- dro Scarlatti, Boismortier, Schickhardt en Mancini die speciaal voor deze grote bezetting geschreven werden, staan op het programma ook composities voor kleinere bezetting: deze stukken zijn ge nomen uit de in 1649 in Amsterdam uit gegeven bundel met muziek van Neder landse en Italiaanse componisten. Aan deze bundel ,,'t uitnement kabinet" ge naamd, ontleent het ensemble ook zijn naam. De leden van ,,'t Uitnement kabi net" (zie foto) zijn deels van Amerikaan se (alle strijkers) deels van Nederlandse afkomst en studeren of hebben gestu deerd aan de conservatoria van Amster dam, Den Haag en Utrecht. Hun na men: Mini Mitchelss (barokviool), Brigit te Condoret (barokviool), Jan Quik (blokfluit), Terry Pratt (gamba), Henriet- te Gorthuis (therobe) en Menno van Dijk (clavecimbel). Nieuwkomer in de hoofdklasse Texelse Boys versloeg vorige week A O 2000 verrassend met maar liefst 5—1. Gamma 4 speelde een uitermate spannende wedstrijd te gen PH Hotel en enkele seconden voor het einde van de wedstrijd gaf Gamma een 1 0 voorsprong weg. Verdere uitslagen in de hoofdklasse waren: een gemakkelijke winst van Gamma op Mantje: 11—3, de winst van Nissan 2 op Oosterend 2 met 4—2 en de toch wel iets verrassende uitslag van ZDH tegen Dubbeldik met de cijfers 3—1 voor Dubbeldik. Texelse Boys heeft een opvallende start gemaakt. Na de winst op Nissan 1 en het verlies tegen Nissan 2 versloeg men nu met 5—1 de nummer vier van vorig seizoen, A+O 2000. Een zege die al in het begin van de wedstrijd be werkstelligd werd door twee snelle doel punten van de Boys. A O 2000 kon in feite weinig terug doen tegen dit door een snelle voorsprong geïnspireerde spel. Al is de start van de Texelse Boys goed te noemen het zal toch moeten worden afgewacht of de ploeg zich zo kan handhaven. Het gebeurt vaker dat nieuwe teams in de hoofdklasse zich in de aanvang van de competitie goed ma nifesteren maar daarna terugzakken. Nissan 2 tegen Oosterend 2 was een wedstrijd met spanning maar niet van hoogstaande kwaliteit. De winst van Nissan 2 was terecht en men heeft zich met deze overwinning van de laatste plaats losgemaakt. Bij Dubbeldik ont brak tegen ZDH keeper John Cnossen (vervangen door Rob Dapper). ZDH kon hiervan niet profiteren en moest de winst aan Dubbeldik laten met 3—1. Gamma tenslotte wist opnieuw een ge makkelijke overwinning te behalen op Mantje met 11 3. Na een zestal wedstrijd in de hoofdklasse gespeeld te hebben is de conclusie gerechtvaardigd dat er in het begin van dit seizoen veel verrassende uitslagen zijn geweest. Ook is er, behalve Gamma, nog geen duidelij ke afscheiding tussen kopgroep en mid denmoot wat de spanning ten goede komt. Eerste klasse In de eerste klasse zijn er minder ver rassende uitslagen. Een uitermate span nende wedstrijd was Gamma 4 tegen PH Hotel. Gamma had lang een voorsprong gehad en miste een penalty en kansen voor het vijandige doel. PH Hotel maak te vlak voor het eindsignaal gelijk: 1—1. Oosterend 3 kwam uit tegen Gamma 3. Oosterend had al gauw drie doelpunten voorsprong mede door het actieve spel van Joost Brouwer en leek de wedstrijd makkelijk te gaan winnen. Toch kwam Gamma uitstekend terug en wist de wedstrijd met een 4—3 voorsprong af te sluiten. De Mok wist met goed spel met 2—1 te winnen van Rab. Nissan 3 ver loor kansloos met 5—1 van een uitste kend spelend Texel Veteranen. KSMT 2 leverde een goede prestatie door met 1 —1 gelijk te spelen tegen de Verenigde Schilders. De Texel Veteranen 2 won met 2—1 van Oosterend 6. Beker Nissan 4 won met 2—1 van ZDH 3, beide Nissan doelpunten kwamen op naam van Rob Vinke. Texelse Boys 4 ver loor teleurstellend van De Koog met 2—0. In de laatste bekerronde plaatsten ZDH 2 en Texel Veteranen 2 zich bij de laatste 16, waarna de rayoncommissie de loting in de sporthal verrichtte. Met als meest interessante uitkomsten Gam ma 2 tegen Oosterend 2 en ook Gamma 3 tegen Gamma 4. Oosterend won bij de junioren verdiend met 4 0 tegen een slecht spelend Nissan. Ratronics verloor met een toch flatterende uitslag met 3—0 van Gamma. Gamma 2 won met een reuze score van 14 0 van Texelse Boys 2. Vissers Bouwbedrijf keek tegen Graaf Spuiterij lang tegen een achterstand aan maar wist deze uiteindelijk toch naar een 3—2 voorsprong om te buigen. Deze week Deze week treden twee selecties aan. Op woensdag speelt de B-junioren se lectie tegen Gamma 4 en daarna speelt de selectie 18 tot 23 jaar tegen Ooste rend. Vrijdag vanaf 20.20 uur drie hoofd klassewedstrijden op rij waarvan Questi on tegen Gamma 2 het meest spannend lijkt te gaan worden. Uitslagen: Hoofdklasse: Texelse Boys-A O 2000 5—1 Mantje-Gamma 3—11 ZDH-Dubbeldik 1-3 Nissan 2-Oosterend 2 4—2 Eerste klasse: Texel Veteranen-Nissan 3 5—1 Gamma 4-PH Hotel 1—1 Gamma 3-Oosterend 3 4—3 De Mok-Rab 2-1 Derde klasse: KSMT 2-Ver.Schilders 1—1 Texel Veteranen 2-Oosterend 6 2—1 Nissan 4-ZDH 3 2-1 Oosterend 7-Oosterend 5 3—0 De Koog-Texelse Boys 4 2—0 Rab 2-Ver.Schilders 2 6—3 Dames: Texelse Boys-Oosterend 2—0 Texelse Boys 2-KSMT 2—0 Beker: Jelleboog-ZDH 2 0—4 Question 2-Jelleboog 1—1 De Koog-Oosterend 5 0—0 Texel Veteranen 2-Oosterend 5 3—0 De Koog-Texel Veteranen 2 0—1 Junioren: Ratronics-Gamma 0—3 Gamma2-Tex.Boys 2 14—0 ZDH 2-Oosterend 3 2—3 Graaf Sp.-Vissers Bouwbedr. 2—3 Zegel Modes-Pakhuus 2—2 Ver.Schilders-Tex.Boys 2—0 Nissan-Oosterend 0—4 Loting beker: Verenigde Schilders-Texelse Boys 2 Oosterend 6-Nioz ZDH 2-KSMT Oosterend 3-Oosterend 7 Texel Veteranen 2-Oosterend 4 Gamma 2-Oosterend 2 A+O 2000 2-Nissan 2 Gamma 3-Gamma 4 Standen junioren: Junioren 1: Oosterend 6—12 Alkema 6— 11 ZDH 6- 6 Cafeetje 6—5 Pakhuus 6— 3 Oosterend 2 6— 3 Zegel Modes 6— 3 Nissan 2— 1 Junioren 2: Gamma 2 5—8 Vissers Bouwbedr. 4—7 Gamma 1 5—7 Ver.Schilders 5—6 Graaf Spuiterij 6—4 Ratronics 4—2 Texelse Boys 5—0 Texelse Boys 2 1—0 Junioren 3: Zeven Provinciën 6—12 NMS 6-10 Texelse Boys 4 6— 9 Oosterend 6— 9 Sluiter O.S. 4— 4 Texelse Boys 3 3—2 ZDH 6- 0 De Koog 6—0 Programma: Woensdag 9 november: 17.15 u. Nissan-ZDH 17.45 u. Alkema-Cafeetje 18.15 u. Nissan-Gamma (dames) 18.55 u. Gamma 4-B-jun. selectie 19.45 u. Selectie 18/23-Oosterend 20.35 u. Citroën-Nioz 21.20 u. A O 2000 2-Oosterend 4 22.00 u. Dubbeldik-A O 2000 Zaaldienst: De Muy Donderdag 10 november: 17.15 u. Zeven P°rov-NMS 17.45 u. Oostenend 2-Pakhuus 18.15 u. Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 18.55 u. Oosterend 2-Oosterend 1 19.35 u. Nioz 2-Gempo 20.15 u. Question 2-Rab 20.55 u. De Mok-Texel 21.35 u. PH Hotel 2-De Muy 22.15 u. Oosterend 3-Gamma 4 Zaaldienst Nissan Vrijdag 11 november: 17.15 u. Tex.Boys 4-Sluiter O.S. 17.45 u. Tex.Boys 3-De Koog 18.15 u. Nissan 3-ZDH 2 18.55 u. PH Hotel 1-Jelleboog 19.35 u. Mantje 2-Gamma 3 20.20 u. Question-Gamma 2 21.10 u. Oosterend 2-Nissan 1 22.00 u. Oosterend 1-Nissan 2 Zaaldienst: A O 2000 De sluitingswandeltocht van Het Gouden Boltje die zondag rondom De Cocksdorp werd gehouden trok 120 wandellustigen, waaronder 51 le den van een wandelvereniging uit Eindhoven die speciaal voor deze tocht met een bus naar Texel waren gekomen. Dit bezoek was een uitvloeisel van een eerder bezoek van Texelse wandelaars aan Brabant. Men kon zondag 6 Vi 10 of 20 kilometer lopen en afgezien van de laaghangende mist was het goed wan delweer. De wandelaars uit Eindhoven kregen na afloop de Texel folder van het WV. In januari begint Het Gouden Bolt je met de winterserie wandeltochten. De jaarvergadering van de vereniging is op 17 november. In Britannia Hospital wordt letterlijk ie dereen onderuit gehaald en van het in- stutuut dat Engeland heet, blijft geen steen op de andere. Regisseur Anderson heeft er een prachtige puinhoop van ge maakt. Misschien", zegt hij, ,,is de Britse samenleving verziekt. Maar als er uit zo'n land, met behulp van overheid- subsidie, nog een keiharde satire kan ko men over die samenleving, is er hoop. Lachen kan helpen." Lindey Anderson is vorig seizoen nog te zien geweest in Filmgangers ,,Charoits of fire". Britannia Hospital viert zijn 500-jarig bestaan en viert dat met de opening van een nieuwe chirurgische afdeling, die de grenzen nadert van de medische ethiek. Een sterker Beemster heeft een verdiende maar enigszins geflatteer de 0—4 overwinning behaald op De Koog. In de beginfase was de Beemster defensie nogal nerveus, hetgeen De Koog direct al enkele kansen opleverde. Eerst ging een Koger inzet net naast en even later kopte Kees van Beek uit een hoekschop rakelings over. Hierdoor was Beemster goed wakker geschud en kwam beter in het spel. Na tien minuten nam Beemster verrassend een voor sprong door voorstopper R. Boomsma, die een harde schuiver losliet. Het uit zicht werd keeper Bonne ontnomen door de spelers die voor het doel ston den, waardoor hij werd verrast. Nog geen twee minuten later was het al 0—2 door P. Köhne die een diagonaal schot loste. Door veel effect en een on effenheid in het doelgebied stuitte deze inzet voor Beemster zeer fortuinlijk via de paal in het doel. De Koog kreeg slechts enkele kansen in deze eerste helft. Ben Molanus onder schepte een foutieve terugspeelbal maar kon de keeper niet passeren en Kees van Beek schoot rakelings voorlangs. De beste kans voor Beemster was voor de midvoor die zijn inzet door Jan van Beek Niet meer dan zeven vissen werden verschalkt tijdens de eerste sportvis wedstrijd van de winterserie, gehouden zondag j.l. vanaf de IJsdijk. Van de 11 senioren die naar de wedstrijd waren ge komen vingen er zes helemaal niets, een teleurstelling die ook het enige deelne mende jeugdlid moest verwerken. Eerste werd Map van der Zwaag die twee vis sen ving met een totale lengte van 58 centimeter. Nummer twee (twee vissen van totaal 54 cm.) werd Cor Huisman en derde (één vis van 28 cm) werd Dirk Roeper. De volgende wedstrijd van de winterse rie wordt gehouden op zondag 13 no vember achter de psfaltmolen bij Oudeschild. Zaterdag 12 november doen de Texe laars Jan heethuis, Wim Pronk, Wim Verhagen, Cor Huisman en Paul Verha gen mee aan de Nederlandse kampioen schappen kustvissen op de Afsluitdijk. Het zestal moet zaterdagochtend om 6 30 uur klaar staan bij het fanfarege bouwtje aan de Wittekruislaan. De koningin-moeder komt op bezoek. Maar op dezelfde dag wordt voor de poorten van het ziekenhuis gede monstreerd, want het personeel eist een betere behandeling. Het kernpunt is dat er bij het ontbijt geen sausje wordt verstrekt. De politie reageert volstreekt hysterisch op de demonstratie en een dolgedraaide BBC-reporter op zoek naar een keiharde primeur, vermomt zich als glazenwasser om overal binnen te dringen, ledereen is gek geworden, niemand hanteert nog reëele argumenten. En zo is de film niet meer partijdig; de vakbonden zijn net zo belachelijk als de machthebbers. Alle partijen hebben dus geprotesteerd. ,,Maar je moet het allemaal niet al te se rieus nemen", zegt hoofdrolspeler Leo nard Rossiter. ,,De meeste kritiek komt van mensen die de film niet hebben ge zien. Natuurlijk kun je er stukjes uitlich ten en die bekritiseren. Maar er zit niets in dat niet waar is. Je hoeft er alleen maar de krantenkoppen voor te lezen. Bovendien is de film erg grappig, vind ik En het is belachelijk om te zeggen dat de koningin-moeder voor gek wordt gezet. Zij is de verstandigste in de hele film." Donderdag in Filmganger, 20.00 uur. van de doellijn zag gehaald. In de tweede helft oefende De Koog meer druk uit, hetgeen achterin meer ri sico's inhield. De Beemster defensie gaf echter zeer weinig ruimte. De beste kan sen waren voor Gerard Schuiling, Her man van der Wal en Kees van Beek die het doel steeds op een haar na misten. Beemster bleef op de counter loeren en na een half uur werd dit beloond door een derde doelpunt van E. Baas die na een goede combinatie alleen voor kee per Bonne verscheen. Door deze treffer was het gedaan met De Koog dat nog wel probeerde maar steeds net iets te kort kwam. In de slot fase werd het zelfs nog 0—4 door R Köhne nadat Beemster ook al een keer de lat had getroffen. Dat Vrone een tegenstander is die moeilijk in toom gehouden kan wor den, bleek zaterdag tegen SV Ooste rend. Gep Brouwer wist in de laatste minuut de SVO-eer te redden maar toen had Vrone al vier keurige doel punten gepresenteerd. De beide ploegen hadden er zin in za terdag want de aanvallen kwamen van beide kanten en in het begin was SVO de sterkste. Theo Legierse en Rien Brou wer waren dicht bij een goal maar het beetje geluk ontbrak. Dat Vrone over een goede schotvaardigheid beschikt had keeper Marco Drijver al ervaren. Na 30 minuten kon een middenvelder de bal vlak bij het strafschopgebied vol uit ha len. Drijver was kansloos en ook al om dat het gezicht hem ontnomen werd. SVO vocht in de resterende tijd voor be ter maar er kwamen geen reëele sco ringskansen meer. De tweede helft gaf een ander beeld: Vrone werd sterker. Piet Daalder die de ze middag hard werkend op het midden veld speelde, kreeg te weinig steun van mede-middenvelders die te veel voorin liepen zodat Vrone de tegenstanders uit kon tikken. Na tien minuten maakte Vro ne 2—0 met een knap schot. Toen zag SVO geen mogelijkheid meer om terug te vechten. Twee persoonlijke fouten in de verdediging van SVO zorgden voor nog twee doelpunten; 4—0. De wedstrijd was volledig in handen van Vrone die vooral door zijn laatste man bekeken de wedstrijd uitspeelde. In de laatste minuut kreeg SVO een corner ge nomen door Dirk Trap. Gep Brouwer rondde deze koppend af. Eindstand 4-1.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5