'75 overrompelde )osterend met 4—1 rEXEL UIT COPGROEP ZDH wint van Dirkshorn in spannende match VGW pakt 2—0 winst Voetbaluitslagen IJsclub-reis uitgesteld De Koog/Z speelt wisselvallig Smash '68 toernooi Eindelijk winst voor SVC Texelse Boys zijn van slag Wielervereniging start met winterwedstrijden Tevoko stelt teleur TEXELSE COURANT ySDAG 8 NOVEMBER 1983 1^ Zaterdag 5 november 1983: PAGINA 7 9 helft was SVO veelvuldig voor het Waard 75 doel te vinden Op de foto wordt een hoge bal met een stomp weggewerkt door de 5 keeper. testerend is op eigen terrein zondag tegen een onverwacht grote neder- g aangelopen. De Oosterenders moesten tegen Waard '75 maar liefst met 4—1 nederlaag genoegen nemen. Voor rust hielden de ploegen elkaar rig in evenwicht. Via een goal van Vogelland voor Waard en van Frito iker voor Oosterend. was bij de rust een 1—1 stand bereikt. Halverwege tweede helft nam Waard een voorsprong via alweer Vogelland. Ooste- d nam vervolgens veel meer risico's in de verdediging en Waard profiteer- dankbaar. Vogelland voltooide zijn hattrick terwijl De Vries nummer vier iet doel deponeerde. Ondanks deze uitslag was er sprake van een boeien- wedstrijd die uitstekend geleid werd door scheidsrechter A. van der Iff. leteen na het beginsignaal ontspon een attractieve wedstrijd. Het spel de op en neer en voor beide doelen tonden kansen. Aan Oosterend zijde :ide Frits Bakker uit tot één van de Ie spelers. Vooral door goed werk Bakker kreeg SVO in deze beginfase de kansen. Zoals zo vaak gebeurt het eerste doelpunt aan de anderen i. Een volkomen mislukte voorzet Waard aanvaller Vogelland werd vol len verkeerd behandeld door Ooste- i doelman Doede de Vries. In plaats vangen stompte de Oosterender go- de bal het eigen doel in. De Gort- ikers lieten zich echter totaal niet on- de indruk brengen van de fout van doelman. Nog geen vijf minuten la- lad Frits Bakker de stand alweer op ke hoogte gebracht, an de Vries bereikte met een lange s van rechts de verste paal en Gerard ierse kopte de bal keurig terug naar i Bakker die beheerst scoorde. Voor kwam er geen verandering meer in stand en voor beide ploegen was itrijd nog volkomen open. Evenwicht la rust hielden de ploegen elkaar nog je tijd in evenwicht totdat halverwe- de tweede helft opnieuw Vogelland «rwacht kon scoren. Bij dit doelpunt g de Oosterend doelman weer niet leel vrijuit. SVO was nu toch duidelijk igeslagen, maar de SVO defensie, on- leiding van de sterk spelende Simon nd, hield keurig stand. Ook Ooste doelman De Vries herstelde in deze Simon Brand en de goed spelende Ruud Daalder lieten zich meer en meer voor het doel van de tegenstander zien. Waard kreeg daardoor veel ruimte om aan te vallen. Toen opnieuw Vogelland voor zijn ploeg scoorde, was het ge beurd met de Oosterenders. Dat tenslot te De Vries zijn ploeg nog naar 4—1 schoot was slechts nog van belang voor het doelsaldo. Een hoge bal waarbij twee SVO-ers misgrijpen. fase de eerder gemaakte fouten ruim schoots. Toen het Waard offensief af nam kregen de Oosterenders weer meer greep op het spel. Er ontstonden weer mogelijkheden voor een doelpunt maar het geluk liet de Oosterenders volkomen in de steek. Risico's In de slotfase moesten dan ook risi co's genomen worden. Verdedigers als n een aantrekkelijke wedstrijd heeft Texel zondag de punten moeten laten Den Helder. Texel had beslist een gelijkspel verdiend, maar verzuimde om scoringskansen om te zetten in doelpunten. WGW-Texel is echter een ille en goede wedstrijd geworden waarvan het publiek heeft genoten. i het begin van de wedstrijd was het iW dat al meteen met enkele goede nbinaties de Texel achterhoede voor blemen stelde. Vooral spits Gauke Vliet was gevaarlijk en wist dan ook vijf minuten spelen alleen voor de el keeper te komen, maar doelman enburg gooide zich op de schoenen Van Vliet en wist daardoor een snel- chterstand voor Texel te voorkomen, n later moest lepenburg weer in actie 'en om een schot van Van Vliet on- adelijk te maken. Overwicht la dit beginoffensief van WGW kreeg meer vat op het spel van de ploeg Den Helder en begon aan een over- ht te bouwen waaruit enkele kansen stonden. loten van Gerrie Plaatsman en Louis it gingen echter naast het WGW of werden door keeper Kessing d gestopt. Ook Koos Tjepkema zag sen hakbal van Brahim Khayati zijn de schot gestopt door Kessing. Texel WGW maakten er een levendige ktrijd van. Door beide ploegen werd 'ard gewerkt voor de volle winst, oor beide doelen ontstonden dan enkele hachelijke momenten maar de rust werd er niet gescoord. Na gebeurde dit echter wel binnen en- minuten. Verrassing 'errie Plooy mocht vanaf de midden- oprukken met de bal aan de voet der te worden aangevallen door een El speler. Zijn mislukte schot ver dween tussen de benen van enkele Texel verdedigers door langs de totaal verraste keeper lepenburg in het Texel doel; 1—0. Even later schoot Gerrie Plooy uit een snelle aanval wel goed in maar lepen burg redde subliem. Texel ging nu alles of niets spelen. WGW moest met man en macht verde digen en had een kwartier voor tijd niet over geluk te klagen toen Rob van de Stap uit een pass van Louis Uriot tegen de lat kopte. De terugspringende bal werd door de voor Henk Groen ingeval len Martin Land over het WGW doel ge kopt. Door het alles of niets spelletje van Texel kreeg WGW in de voorhoede meer ruimte. Van die ruimte profiteerde Gauka van Vliet goed, toen hij na een snelle uit braak de bal ontving van middenvelder Erwin Asselman en simpel raak schoot: 2-0. Texel was definitief verslagen en is door deze nederlaag voorlopig uit de kopgroep getuimeld. Jammer voor de ploeg die tegen WGW beslist meer ver diende. WGW staat voorlopig fier op kop in de vierde klasse en Texel zal moe ten proberen om zich weer omhoog te werken. De eerder aangekondigde reis voor jeugdleden van IJsclub Den Burg naar de kunstijsbaan in Heerenveen is uit gesteld tot begin 1984. Deelname is dan ook gratis op vertoon van de ledenkaart 83-84. Als de nieuwe reisdatum bekend is kan men zich nog opgeven. Afdeling Noordholland: Vrone-SVO/Z BKC-De Koog/Z Cocksdorp/Z-NNiedorp Huiswaard 2-SVO/Z 2 Junioren: HCSC A4-Texel A2 Kaagvogels A1-Oosterend A1 Oosterend BTWiron B1 Texel B1-Zeemacht B1 De Koog B1-BKC B1 Tex. Boys B1-Helder B3 JVC CTOosterend Cl Texel CTWiron C1 HCSC C3-Cocksdorp C1 Texel C3-Tex. Boys C1 Tex. Boys C2-Helder C4 WGW C4-Texel C2 ZAP C2-De Koog C1 BKC C3-Tex. Boys C3 SRC C4-Texel C4 Dames: ZAP-Oosterend Meisjesjunioren: B: Tex. Boys-De Koog C: Wiron-Tex. Boys C: VIOS/W-Oosterend Pupillen: Afdeling D: Texelse Boys D1-Texel D3 2-14 2-2 0-0 0-5 2-5 4-1 6-0 11-0 3-2 1-3 14-1 2-2 13-0 4-1 8-3 1-4 3-0 2-1 4-0 16-0 Texel D2-ZDH D1 Oosterend D2-Oosterend Dl Afdeling E: Texelse Boys E1-Oosterend E1 Texel El-Texel E2 Afdeling F: Oosterend Fl-Texel F1 Zondag 6 november 1983: 4de klasse A KNVB: WGW-Texel Afdeling Noordholland: Oosterend-Waard '75 De Koog-Beemster Tex. Boys-Callantsoog ZDH-Dirkshorn Victoria/O. 2-Texel 2 Texel 3-Zeemacht 2 Oosterend 2-Helder 3 ZDH 2-ZAP 3 WGW 6-Tex. Boys 2 Wiron 4-Texel 4 Texel 5-Callantsoog 3 Tex. Boys 3-WGW 7 Texel 6-Succes 6 Watervogels 6-De Koog 2 Junioren: Geelzwart A1-Texel A1 Tex. Boys A1-Flevo A2 Dames: Tex. Boys-DVC 2 A FC 4-De Koog Cocksdorp-Wieringerwaard 0-1 7-2 2-0 1-4 0-4 1-2 1-0 1-1 0-4 0-13 0-2 3-1 0-3 2-2 2-4 1-2 5-4 0-6 3-12 2-1 1-1 0-3 Tot nu toe zijn de resultaten van De Koog/Z te wisselvallig om werke lijk een rol van betekenis in de kop van het klassement te kunnen spe len. Zaterdag werd in de uitwedstrijd tegeen BKC een duidelijke 4—2 ne derlaag geleden. In de eerste helft leek het nog goed te gaan. Van een aarzeling van een BKC verdediger maakte linksbuiten Ton Gie- les goed gebruik: 1—0 voor De Koog. Ondanks goed spel en hard werken op het middenveld met name van Ger Deelstra en Dick Barends kreeg BKC langzamerhand steeds meer kansen. Het ontbreken van Harry Veldman in de achterste lijn was zo nu en dan duidelijk merkbaar en verschillende malen lukte de buitenspelval dan ook net niet. Uit de gevaarlijke situaties die hierdoor ont stonden wist BKC vlak voor de rust te scoren: 1—1. Het was jammer dat keeper Stoop daarvoor al door de BKC middenvoor dusdanig was geblesseerd dat hij na de rust niet meer op het veld kon verschij nen. Al snel in de tweede speelhelft kwam BKC met geluk op voorsprong. Bij een onoverzichtelijke situatie voor het doel van De Koog werd een hoge bal weer omhoog gekopt en met een grote boog verdween de bal over de keeper in de uiterste hoek: 2—1. Daarna was het helemaal mis met de concentratie en or ganisatie bij De Koog. Door ver opdrin gen waren de verdedigers bij een BKC uitval veel te laat terug en kon de thuis club gemakkelijk 3—1 scoren. Het werd zelfs nog 4—1 toen de mid-middenvelder dwars door de hele Koog defensie liep en 4—1 aantekende. Pas toen werd De Koog weer wakker en werd er beter te genspel geboden. De achterstand was echter al te groot en BKC kwam niet meer in gevaar. Ook niet toen Ton Gieles tien minuten voor het einde de stand met 4—2 een iets dragelijker aanzien gaf. Zaterdagavond werden tijdens het geslaagde Smash volleybaltoernooi in alle drie de poules goede wedstrij den gespeeld. Na de prijsuitreiking overhandigde André van Vliet namens de hele eiland competitie en Tevoko een geschenk aan het jubilerende Smash '68. Uitslagen: Heren: 1. Krim, 2. DGM, 3. Smash, 4. PEN. Dames A: 1. Cafeetje, 2. Tevoko, 3. Smash, 4. Mantje. Dames B: 1. First Lady, 2. De Rog, 3. Smsh 3, 4. Smash 2. ZDH heeft in een voor het Texelse amateurvoetbal ongelukkig week end (alleen SVC kwam tot winst) een prachtige overwinning geboekt op het sterke Dirkshorn. De Hoorn- ders wonnen met 1 0 en houden met deze twee winstpunten aanslui ting bij de kopgroep van het klassement. Dirkshorn had moeite met de inzet van ZDH en kwam in het begin niet erg in het spel. De aanvallen golfden heen en weer, zowel Dirkshorn als ZDH had den allebei kansen om te scoren. De ge vaarlijkste kans was voor Dirkshorn. De goed keepende Schutten wist de bal via de paal echter tot corner te verwerken. De rust ging in met 0—0. Fel Na de rust hetzelfde beeld. Aanvallen over en weer en het zag er naar uit dat diegene die scoorde de wedstrijd zou winnen. Dirkshorn was hier heel dichtbij maar Wim Arnout wist de bal van de doellijn te halen. Halverwege de tweede helft werd een verdediger van Dirkshorn fel op de hielen gezeten door Bram Brouwer. Hierbij raakte hij ongelukkiger wijze de bal met de hand en scheids rechter Gronert gaf een penalty. Henk de Ruyter hield zich kalm en scoorde be heerst; 1—0. Eindelijk heeft SVC de volle winst ge haald. Op eigen veld speelde SVC een goede wedstrijd tegen Nieuwe Niedorp. SVC was duidelijk sterker en kwam na 20 minuten op een 1—0 voorsprong door een mooie goal van Maarten Boon. Na nog eens 20 miniuten wist Piet Post- ma door te breken, kwam helemaal al leen voor de keeper en kon beheerst 2—0 scoren. Na de rust zag men hetzelfde beeld met een duidelijk sterker SVC. Twintig minuten voor tijd wist Piet Postma nog maals te scoren, een goed genomen hoekschop kon hij keihard inkoppen. Tien minuten voor tijd verslapte SVC en binnen drie minuten wist Nieuwe Nie dorp twee maal te scoren. Gelukkig was deze terugval van korte duur en door flink te verdedigen kon SVC de volle winst behouden. Eindstand 3—2. Wissels De vrouwen speelden in Wieringer- waard. De eerste helft hield men elkaar goed in evenwicht en aan beide kanten werden goede kansen gecreëerd. Na de rust kwamen er wat wissels en dat pakte positief uit voor Wieringerwaard. SVC raakte helemaal uit het spel. Het werd snel 1 0 en na tien minuten 2—0. Er kwamen nog wat goede acties van SVC- zijde maar deze werden niet omgezet in doelpunten. Uiteindelijk werd het nog 3—0 doordat de SVC achterhoede snel heid tekort kwam. Eén speelster kon doorbreken en de eindstand op 3—0 brengen. Dirkshorn liet de moed echter niet zakken en ging weer volop in de aanval. Maar de verdediging van ZDH met in de hoofdrol Schutten hield, zij het met kunst en vliegwerk, de stand op 1—0. Bram Brouwer kreeg drie minuten voor tijd nog de kans op 2—0 maar de mooie lob die hij in gedachte had mislukte. Het bleef spannend tot het laatste fluitsig naal en de ZDH aanhang staakte dan ook een zucht van verlichting toen scheidsrechter Gronert floot en ZDH twee zeer belangrijke punten binnen had. De Boys hebben na een uitsteken de start van de competitie nu voor de derde keer achter elkaar een ne derlaag moeten incasseren. Alle ke ren wel met het kleinst mogelijke verschil maar het blijven verliespunten. Ze hadden dit verlies zondag tegen Callantsoog aan zichzelf te danken. We gens vakantie waren Frank de Grave en Jaap van Kranenburg afwezig doch dat mag niet als excuus gelden. Er werd te behoudend gespeeld om vooral tegen doelpunten te verhinderen, maar met zo'n lichtgebouwde achterhoede als bij de Boys komen er tegen fysiek sterkere tegenstanders uiteindelijk toch moeilijk heden. Omdat ook Callantsoog in de eerste helft de kat uit de boom keek was het een saaie vertoning. Er waren aan beide kanten wel wat kansen maar deze leverden niets op. In de tweede helft kwam er meer tem po in. Het was echter Callantsoog dat de toon aangaf. Na een kwartier spelen kwam deze ploeg dan ook terecht op een 1—0 voorsprong door A. Kirstein na goed voorbereidend werk van Ton Jal- ving. De Boys moesten toen uit een an der vaatje gaan tappen. Nog geen twee minuten later was Bert Witte dichtbij de gelijkmaker maar zijn uitstekende af standschot werd even uitstekend door de doelman onschadelijk gemaakt. Kansen Callantsoog rook kansen om hier een overwinning weg te halen. Het kreeg door dat de Boys middenlinie niet goed functioneerde veel te ruim om gevaar lijke aanvallen op te zetten en in de 20ste minuut was het weer raak. Keeper Frans Stolk was kansloos op het schot van T. Tjaadema. Een paar uitstekende reddin gen van keeper Stolk voorkomen daarna een grotere achterstand. Daardoor werden de laatste tien minu ten nog even spannend. Rian van Heer- waarde werd geheel onnodig in het strafschopgebied tegen de vlakte ge werkt. Ondanks de provocaties van de Callantsoogspelers schoot Bert Witte de toegekende strafschop zeer beheerst in (1—2). Het spel van de Boys bleef ook hierna te ongeorganiseerd om met suc ces op de gelijkmaker te jagen. Callant soog was dichter bij een derde doelpunt maar keeper Stolk voorkwam dit door een uitstekende actie. Ook crosslopen Na een korte periode van rust staat de wintercompetitie van de Wielervereniging Texel voor de deur. Zaterdag 12 november de eerste crosswedstrijd. Het veldrijden is een heel aparte tak van de wielersport die veel vergt van mens en materieel. Ook dit jaar heeft Staatsbosbeheer weer toestemming gegeven voor ge bruik van een parcours in de Dennen. Er is dan ook weer een schitterend par cours uitgezet met de nodige natuurlijke hindernissen. Nieuw is dit jaar de combinatie van veldrijden met een crossloop, zowel voor de jeugd als voor de senioren. Er wordt op hetzelfde parcours gelopen als waar even later de fietsers hun krachten kun nen tonen. De wedstrijden zijn steeds op zaterdag, om de veertien dagen. Het programma is als volgt: crossloop: jeugd t/m 15 jaar en dames, start 13.30 uur (4 km); senioren (16 jaar en ouder) start 13.50 uur (8 km); veldrij den: alle categoriéen, start 14.30 uur. De data zijn: 12 en 26 november, 10 en 24 december, 7, 14 en 21 januari Voor de lopers bedragen de inschrijf kosten: voor alle 7 lopen samen ƒ10,— of per wedstrijd f2,—. De puntentelling gaat over 7 wedstrijden waarbij de slechtste prestatie niet meegerekend wordt. Voor elke categorie zijn na afloop van de com petitie prijzen beschikbaar. Aanmelden kan tot 15 minuten vóór de start aan het parcours. Het wedstrijd- parcours ligt nabij het Turfveld richting Westerslag. Aan het eind van het bos zandpad rechts ingaan (Biesbosweg). Deze weg voert naar het parcours. Publiek is van harte welkom maar par keer de auto's op de parkeerplaatsen. Mokkend verliet het talrijke pu bliek ,,Ons Genoegen" nadat zij haar favoriet kansloos ten onder zag gaan tegen Volendam. Twee uitstekende spelverdelers gevoed door een goe de pass lieten de Texelaars geen mo ment in hun eigen spel komen, waardoor de Volendammers onder aanvoering van de sterk smashende Jaap Schokke binnen korte tijd 0—3 scoorden. Volendam startte overrompelend. Bij 0—5 nam coach Mets de eerster time out om zijn spelers tot rust te manen. Betere passing deed Tevoko's sterkste kant, de aanval, beter uit de verf komen, maar het blok liet het afweten dankzij de snelle spelverdeler Ton Plat die de Texe laars keer op keer op het verkeerde been zette. Met 8—15 was de setzege afgete kend voor Volendam, dat ook in de tweede set het spel onder controle hield. Tevoko raakte flink op achterstand voor dat de Texelaars via Koos Doeve weer wat terug konden doen. Op 12-12 kwa men de ploegen op gelijke hoogte. Vo lendam hield het hoofd koel: 12—15. Moeilijke services, die helaas teveel mis gingen, legden de basis voor goed Tevo ko spel in de derde set. Vooral over rechts wisten Walter Oskam en Kees Dros te scoren. Bij 12—9 hing winst in de lucht. Volendam lanceerde echter nog meer Anton Tuip, een aanvaller met een zeer snelle pols die keer op keer de gaten in de Texelse verdediging vond. Via 12—15 kwam een einde aan Tevoko's leidende positie in de promotieklasse. Winst voor vrouwen Vrouwen 1 behaalde de eerste volle en broodnodige winst tegen Simokos. Nog niet ingespeeld lieten de speelsters de eerste set schieten, maar daarna werd het spel goed uitgevoerd. Het bleef spannend maar rake klappen van Carla de Wit deden Tevoko de winst behalen. Dankzij deze zege raakt Tevoko uit de gevaarlijke zone, terwijl het spel gespeeld met inzet en durf een goede middenmoot klassering beloofd. HCSC 3 werd voor de derde keer in drie weken op Texel met een nederlaag naar huis gestuurd Tevoko 2 doet het goed dit seizoen en lijkt weer op weg naar de vorig jaar verloren plaats in de eerste klasse. Tegen HCSC was het spel goed verzorgd en konden de aanvalsters sterk doorkomen. Onverklaarbaar Het derde leverde een goede prestatie door Noordkop 2 met 3—1 te overwin ning. Tevoko was veel sterker maar ver loor op onverklaarbare wijze de tweede set met grote cijfers: 2—15. De overige sets vertoonden het tegenovergestelde beeld. Smash, in feeststemming vanwege het 15-jarig bestaan, poetste het jubi leum op met een zwaarbevochten 3—2 zege op het hard werkende WSOV De jongens adspiraten moesten wederom met een nederlaag genoegen nemen. Tegen HCSC werd er teveel gepraat over eigen spel en fouten dan gevolleybald. Wat het Helderse team aardig in de kaart speelde. Tweemaal 0—2 was het resul taat van de gecombineerde thuis- en uitwedstrijd.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7