Weer winst voor Dubbeldik Overzee niet bestand tegen felle revanche omp Voetbaluitslagen 6—0 verlies voor Oosterend tegen Succes Feestavond voor watersporters Forse winst voor ZDH Krappe winst voor Texelse Boys Helders team wint snackbar-toernooi Gevaarlijk spel tegen De Koog Gelijkspel voor Cocksdorpers Breman mag stal bouwen Overleg over overname AOT Martin Tromp INSDAG 15 NOVEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Zaterdag 12 november 1983: KNVB, afd. Noordholland: ichagen-Cocksdorp/Z rashoppers-De Koog/Z leigerboys 3-SVO/Z 2 Junioren: V.waard Al-Oosterend A1 leemacht BI-Oosterend BI VGW 85-Tex.Boys BI V.meer C1 -Texel C1 testerend C1-ZAP C1 exel C3-Zeemacht C1 Vinkei C2-Texel C4 1-1 3-3 7-0 1-2 Meisjes junioren: B: W.meer-De Koog WGW-Cocksdorp C: WGW-Oosterend W.meer-Tex.Boys Zondag 13 november 1983: Pupillen: Afdeling D: exel D 2-Tex.Boys D1 Josterend D1-Texel Dl Afdeling E: "exel E2-Texel E3 !DH E1-Texel E1 iocksdorp EI-Tex.Boys El Afdeling F: exel FTTex.Boys F1 Vrouwen: )osterend-AFC 4 KNVB, afd. Noordholland: Succes-Oosterend Knollendam-De Koog Schoorl-ZDH DWOW-Tex.Boys 1 Texel 2-LSVV 3 Wiron 2-Texel 3 ZDH 2-Vesdo 2 Petten 2-Oosterend 2 Texel 4-JVC 4 Tex.Boys 2-Zeemacht 3 4—2 Watervogels 5-Texel 5 0-3 SRC 6-Tex.Boys 3 HRC 11-Texel 6 De Koog 2-Succes 6 0-8 0—9 Junioren: 3 0 Texel A1-Flevo A1 Tex.Boys A1-Succes A2 12-0 0-0 4-4 Vrouwen: AFC 2-Tex.Boys Cocksdorp-Winkel 3 De Koog-ZAP 3-0 5-3 1-3 3-0 4-0 Dubbeldik, de laatste weken goed tp dreef, behaalde een mooie winst Dp A O 2000 met 3—1. Gamma 2 rerloor een punt aan Question door met 2—2 gelijk te spelen. De Texelse B-junioren selectie leverde een uit stekende prestatie door ,,net" met 1-3 te verliezen van Gamma 4. De selectie 18 tot 23 jaar speelde een goede wedstrijd tegen een Ooste rend selectie en won met 4—2. Coach Jan Raven had voor de Texelse J-junioreen selectie vri]wel allemaal spe lers geselecteerd die nog in de junioren- Oosterend is van een koude ker mis thuisgekomen in de uitwedstrijd tegen Succes. Hoewel het er aan vankelijk niet naar uitzag werden de Oosterenders in de tweede helft naar een kansloze 6—0 nederlaag gespeeld. Met veel geblesseerde spelers in hun midden en met een te kort aan wisselspelers waren de Oosterenders al niet te optimistisch naar Hippolytushoef vertrokken. Dat de nederlaag echter zo hoog uit zou vallen, was voor vriend en vijand een verrassing. Aanvankelijk was sprake van een gelijk op gaande strijd. Oosterend stelde zich wel wat defensiever op dan Succes maar was toch niet de mindere ploeg. Er ontstonden voor beide doelen kansen die echter door slordig afwerken niet in doelpunten werden omgezet. De rust ging dan ook in met een terechte 0—0 stand. Na de rust aanvankelijk eenzelfde spelbeeld. Vanuit de verdediging pro beerden de Oosterenders via counters tot scoren te komen. Het ontbreken van de gebleseerde Frits 8akker was echter een duidelijk gemis in de SVO aanvalsli- nie De angel was daardoor uit de meestal toch gevaarlijke counters van Oosterend verdwenen. Risico's De Succes spelers profiteerden hier van door achter wat meer risico te ne men en de druk op het SVO doel te ver groten. Na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft had de ploeg uit Hip- po succes. Een lage voorzet verdween onder de duikende Oosterend doelman De Vries door in het net. Toen was het hek van de dam. Al vrij snel werd een voorzet van links goed ingekopt en De Vries was opnieuw de geslagen man. Niet lang daarna was het 3—0 toen een schot via de benen van de Oosterend doelman in het eigen doel verdween. Er ontstond een rommelige wedstrijd waarin de Oosterenders wel probeerden de nederlaag zo klein mogelijk te hou den, maar Succes was niet meer te stoppen. Vooral toen ook nog laatste verdegiger Simon Brand geblesseerd uit viel was de strijd voor de SVO ploeg he lemaal hopeloos. Via een penalty kwam Succes op 4—0 en door het goed afron den van twee voorzetten werd tenslotte de 6—0 eindstand bereikt. In twee we ken tijd opnieuw een zeer grote neder laag voor de Oosterenders. competitie uitkomen. De selectie bestond uit Erwin Koning en Ger Vla ming (Oosterend), Ruud Beerling, Arjan van de Knaap en Jacob van Heerwaarde (Alkema), Marcel Boogaard (Texelse Boys), Ron Broersma (ZDH) en Rene Boogaard (Oosterend). Tegenstander was Gamma 4, uitkomend in de eerste klasse. De selectie startte goed met vooral in het begin een uitblinkende Marcel Boogaard die verdedigend en aanvallend uitstekend speelde. Pas in de laatste minuten van de tweede helft kon Gamma 4 de winst naar zich toe trekken. Deze,prestatie is zonder meer goed te noemen. Voor de selectie 18 tot 23 jaar kwamen uit: Jan Plaatsman, Gerrie Plaatsman, Koos Tjepkema (Nissan), Wilke Wassenaar, Paul van Exel (Gam ma) en Simon Brand (Oosterendl. Wim van Veen, normaal speler van de A- juniorenselectie was toegevoegd aan de ze selectie. De ploeg liet de bal goed rondgaan en probeerde goede en snelle aanvallen. Oosterend gaf goed partij en wist tweemaal tegen te scoren. De se lectie 18 tot 23 jaar haalde nog te weinig rendement uit de aanvallen en men liet verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dubbeldik haalt de laatste weken op vallend veel winst en ditmaal was A O 2000 het slachtoffer van Dubbeldik. A O 2000 heeft het de laatste weken toch al moeilijk. Nissan haalde een vrij simpele overwinning op Oosterend 2. Hetzelfde gold voor Oosterend 1 dat met 5—1 won van Nissan 2. Gamma 2 ver loor een punt aan Question met een 2—2 gelijkspel. In de eerste klasse is tot nu toe weinig krachtsverschil te merken tussen de teams. Welke teams om de drie bovenste plaatsen gaan strijden is met nog geen mogelijkheid te zeggen. ZDH 2 won gemakkelijk van Nissan 3 met 7 2 De Texel Veteranen speelde met 3 3 gelijk tegen de Mok. Ooste rend 3 teleurgesteld door het verlies van vorige week op Gamma 3 had vooraf al gezegd winst te willen behalen op Gam ma 4 en dat gebeurde. Uitslag 3—1 in het voordeel van Oosterend 3. In de tweede klasse speelden Nioz 2 en Gempo gelijk met 1 —1. Nioz 1 verloor met 3-1 van Citroen dat waarschijnlijk hoog gaat eindigen in deze klasse. A O 2000 2 en Oosterend 4 kwamen een 1 -1 gelijkspel overeen. Bij de vrouwen een verrassende uitslag. Nissan won met 3—2 van koploper Gamma. Laatstge noemde startte overtuigend en nam een 2—0 voorsprong. Nissan kwam goed te rug en maakte 2-2. Tien minuten voor het einde scoorde Nissan 3 2 wat te vens de eindstand was. Door deze uit slag en het gelijke spel van Texelse Boys 1 tegen Texelse Boys 2 is de spanning in de vrouwenklasse weer helemaal terug, met drie koplopers Nissan en Texelse Boys 2 met 10 punten uit 7 wedstrijden en Gamma volgt met 9 punten uit 6 wedstrijden. In de junioren 1 klasse gaat de strijd om de titel tussen Alkema en Oosterend 1. Alkema behaalde deze week een 4—0 winst op Cafeetje. Oosterend 2 en Pak- huus speelden 2-2 gelijk evenals Nis san en ZDH die 0-0 speelden al had Nissan toch het meeste recht op twee punten gezien het vertoonde spel. In de junioren 3 klasse speelde de Zeven Pro vinciën tegen NMS 2. Zeven Provinciën won met 1—0 door een doelpunt van M. Roeper. NMS had in de laatste minuut nog een penalty toegekend moeten krij gen zodat misschien een verdiende ge lijkmaker gescoord had kunnen worden. Texelse Boys 4 en SOS maakten er ook een spannende wedstrijd van met helaas wat blessures opgelopen door het soms te enthousiaste spel van de beide teams. SOS won met 1-0. Texelse Boys 3 en De Koog, beiden meisjesteams, speel den een prima partij voetbal. Texelse Boys 3 won met 2—0. De onbetwiste topper is deze week de wedstrijd tussen Gamma en Nissan. Aangezien de uitslagen van vorig sei zoen 2—1 in het voordeel van Gamma een 2—2 gelijkspel kan het er naar uit zien dat de wedstrijd van vrijdag om 22.00 uur een spannende zal worden. Ook op vrijdag speelt Gamma 2 om 20.20 uur tegen A O 2000 een wedstrijd die waarschijnlijk ook span nend zal zijn Strijden om de bei tijdens een ingooi ven Weteriend. Hoofdklasse: Dubbeldik-A O 2000 Oosterend 2-Nissan Question-Gamma 2 Oosterend-Nissan 2 3-1 2-5 2-2 5-1 Eerste klasse: Question 2-Rab 4-2 De Mok-Texel Veteranen 3-3 Mantje 2-Gamma 3 3-1 PH Hotel-Jelleboog 2-0 Nissan 3-ZDH 2 2-7 Oosterend 3-Gamma 4 3-1 Tweede klasse: Nioz 2-Gempo 1-1 PH Hotel 2-De Muy 3-1 Citroën-Nioz 3-1 A O 2000 2-Oosterend 4 1-1 Junioren 1: Alkema-Cafeetje 4-0 Oosterend 2-Pakhuus 2-2 Nissan-ZDH 0-0 Junioren 3: Zeven Provinciën-NMS 1-0 Tex.Boys 4-SOS -1 Tex.Boys 3-De Koog 2-0 Vrouwen: Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 2-2 Renten aar-Oosterend 1-2 Nissan-Gamma 3-2 Standen vrouwenklasse: Nissan 7-10 Tex.Boys 2 7-10 Gamma 6- 9 Oosterend 7- 7 Tex.Boys 1 7- 7 Rentenaar 6- 2 KSMT 6- 1 Rugbyclub Overzee heeft zondag op het Boysveld een grote nederlaag geleden tegen Waterland. Dat was voor de Texelse rugby-ers een totale verrassing want eerder was deze te genstander in een uitwedstrijd ver slagen. De 26—8 eindstand van toen werd zondag doo- een fel spelend Waterland omgezet in een 126—0 verlies voor Overzee. Duidelijk was het fysieke overwicht van de Waterlanders en de Texelaars konden tegen de kilo's, gecombineerd met snelheid niet op. Hoewel Overzee enkele snelle tactische aanvallers heeft, liepen de Texelse aanvallen vast in de Waterland-defensie. Twee minuten na het startsignaal legde Waterland voor het eerst de bal achter de achterlijn maar het schot tussen de hoge palen werd niet benut (4 0). Langzamerhand ont dekte men echter de zwakke plekken in de Texelse defensie en later kom men zeer regelmatig scoren. De wedstrijd werd harder maar was nooit onsportief.' Men ging de rust in met een flinke puntenachterstand voor Overzee en na vijf minuten uitblazen bleken de Texe laars helemaal niet meer in staat iets te rug te doen. Waterland brak keer op keer door en hoewel Overzee met moed pro- De zeilcommissie van de Watersport vereniging Texel houdt zaterdag de jaar lijkse feestavond met prijsuitreiking van het clubkampioenschap op het club schip. De avond begint om 20.00 uur. In lichtingen bij J. Moens (02220-4395I of W van Duin (02226-414). Woensdag 16 november: 17.15 u. Ver Schilders-Gamma 1 17.45 u. Ratronics-Tex.Boys 1 18.15 u Oosterend 1-KSMT 18.55 u. Tex.Boys 2-Gamma 5 19.35 u. ZDH 3-KSMT 2 20.15 u Oosterend 1-Question 21.10 u. Tex.Boys-Oosterend 2 22.00 u. Dubbeldik-Mantje Zaaldienst: Nioz. Donderdag 17 november: 17.15 u. Vissers bouwbedrrGamma 2 17.45 u. Tex.Boys 2-Graaf spuiterij 18.15 u. Oosterend 2-Gamma 18.55 u. Tex.Boys 4-Nissan 4 19.35 u. Oosterend 5- De Koog 20.15 u. Question 3-Tex.Boys 3 20.55 u. Gempo-Citroën 21.35 u. Oosterend 6-Oosterend 7 22.15 u. Ver. Schilders 1-Ver. Schilders 2 Zaaldienst ZDH Vrijdag 18 november: 17.15 u. NMS-Oosterend 3 17.45 u. De Koog-S.O.S. 18.15 u. Tex.Boys 1-Nissan 18.55 u. Rab 2-Texel 2 19.35 u. KSMT 1-PH Hotel 2 20.20 u. Gamma 2-A O 2000 21.10 u. ZDH-Nissan 2 22.00 u Nissan-Gamma Zaaldienst: Oosterend. ZDH heeft de inhaalwedstrijd te gen Schoorl zondag winnend af gesloten. Vanaf het beginsignaal liet ZDH direct zien geen medelijden te hebben met het onderaan staande Schoorl. Na 15 minuten spelen kregen zowel Bram Brouwer als Theo Hin kansen om te scoren wat nog met lukte. Vijf minu ten later was het wel raak. Theo Hin werd in het beruchte gebied van de bal gezet en de scheidsrechter gaf een pe nalty. Henk de Ruyter scoorde 0—1. En kele minuten later was het dezelfde spe ler die de stand op 0—2 bracht. De Ruy ter omzeilde de buitenspelval door zelf door te spelen en te scoren. Voorzet Vlak voor rust werd het 0—3 door een doelpunt van Bram Brouwer, die een voorzaet van rechts fantastisch opving en raak schoot. Na rust was er even een opleving bij de spelers van Schoorl maar zowel bij het plaatsen en afwerken ging het van alle kanten mis, zodat het gevaar voor ZDH niet groot was. Het peil van de wedstrijd zakte vooral door het éénrichting verkeer naar het doel van keeper Dominques die echter ene paar keer prima redde. Penalty Voor het laatste doelpunt moest Henk de Ruyter weer naar voren komen om een penalty te nemen Theo Hin werd door Dominques vastgepakt en scheids rechter Baay legde de bal voor de twee de maal op de stip. Richard de Gier deed nog een poging tot een grotere uitslag maar zijn schot belandde op de lat, zo dat het 0—4 bleef. beerde in ieder geval één keer te scoren, kwam men vaak niet veel verder dan de middenlijn. De stand 126—0 spreekt wat dat betreft boekdelen. Zondag speelt Overzee op het C-veld van Texelse Boys tegen Diemen en Texe laars die eens willen weten wat amateur- rugby is, moeten dan beslist gaan kijken. Ongeacht de krachtsverhouding tussen de teams blijft het een fascinerend kijkspel waarbij het vooral opvallend is dat de spelers elkaar niet afkatten (zoals bij voetbal regelmatig voorkomt) maar dat men elkaar, ook de tegenpartij, be moedigt met applaus en opbeurende kreten. De wedstrijd begint om 14.30 jur. Door een krappe overwinning op een zwak spelend DWOW hebben de Texelse Boys zondag de aansluiting bij de kopgroep kunnen handhaver Voor het publiek was het gee wedstrijd om lang over te praten. Voor: de eerste helft toonde saai spel waari beide partijen geen kansen kondei creëeren. De Boys waren eenmaal dicht bij een doelpunt. De kopbal van Piete Duin belandde echter op de lat. In de tweede helft werd de match iet feller maar overtuigend was het spelpe nog steeds niet. Nadat Pieter Duin n. een corner net naast had geschoten wis Alfred Bakker even later, op aangever van Bert Witte 0—1 te scoren. Meer doelpunten bleken niet mogelijk en ook DWOW geloofde het wel. De Rijkswerfploeg SME uit Den Helder won zaterdag het Snackbar Parkstraat zaalvoetbaltoernooi in Ons Genoegen. Het was de verras sende winnaar van een spannend toernooi waarin veel wedstrijden pas in de laatste minuten tot een beslissing kwamen. Dat het gelegenheidsteam van SME alle Texelse clubs achter zuch liet had niet één supporter of speler verwacht maar nog meer verbaasd was men over het team Oosterend 2. Deze ploeg die had aangekondigd het toernooi vast en zeker te zullen winnen, eindigde onder aan. Oosterend 2 had pech maar een deel van de misere is ook aan henzelf te wijten. Uitslag: 1, SME, 2. Question 1, 3. ZDH, 4. Snackbar Parkstraat, 5. Mantje, 6. Texelse Courant, 7, Gamma 5, 8. Oosterend 2. De wedstrijd Knollendam is drie minuten voor tijd gestaakt door scheidsrechter B. C. Snijders we gens ruw en gevaarlijk spel van Knollendam-zijde. Op het moment dat de midvoor een dreigende hou ding aannam tegen de op de grond liggende verdediger Wally van Beek. besloot de scheidsrechter er een eind aan te maken, vooral omdat eerder ook veel gemene overtredin gen plaatsvonden. De Koog speelde in de eerste helft met de harde wind in de rug wat op het slechte veld geen voordeel bleek, omdat de ballen vaak te ver doorschoten. In de ze rommelige eerste helft maakte Knol lendam na 20 minuten 1 —0 toen de spits na een snelle counter alleen voor keeper Theo Bonne verscheen. De Koog was enkele keren dicht bij de gelijkmaker. De keeper van Knollendam kon een kopbal van John List met veel moeite tot hoek schop verwerken. Ben Molanus kopte op de lat en Wally van Beek zag zijn kei harde schot net door de keeper over het doel getikt. Rommelig In de tweede helft tegen de harde wind in speelde De Koog opmerkelijk be ter en hanteerde de buitenspelval met veel succes. De gelijkmaker zat er steeds in maar toch sloeg Knollendam na 15 mi nuten voor de tweede keer toe. Een vrije trap werd door de linksbuiten ingekopt. Hierna werd het spel steeds rommeliger en vooral gemene overtredingen van de thuisclub wekten veel irritatie op. Tien minuten voor tijd kwam Knollen dam via een afstandschot op 3—0 en was De Koog geslagen. De slotfase ken merkte zich als rommelig met vele over tredingen, hetgeen de inleiding vormde tot het staken van de wedstrijd. SVC speelde zaterdag tegen Scha- gen, derde op de ranglijst. SVC over troefde Schagen echter glansrijk. Na tien minuten resulteerde een schit terende één-twee combinatie tussen Maarten Boon en Rob van der Spek in een prachtig doelpunt van Boon. Pas na een half uur spelen kreeg Schagen wat meer greep op de wedstrijd en drie mi nuten voor rust wist men gelijk te maken. Na de rust leek Schagen wat meer overwicht te krijgen, maar SVC hield de zaak goed gesloten en kreeg zelfs de beste kansen. Een prima gespeelde wedstrijd van SVC. Opnieuw een punt gescoord en dat betekent dat SVC in de lift zit. Eindstand 1—1. De vrouwen wisten zondag de eerste winst binnen te halen. Thuis ontvingen zij het niet al te sterke Winkel. Alle ge blesseerde speelsters waren weer van de partij en versterkten het elftal. Voor de rust wisten Cobi Boon en Cindy Brokken beiden te scoren. Na de thee kon Linda Hooyschuur direct een doelpunt maken. De rest van de wedstrijd werd praktisch op één helft gespeeld. Talloze SVC- kansen werden echter niet benut. Eindstand 3 0 in het voordeel van SVC. Het college heeft geen bezwaar tegen de bouw van een ligboxenstal door F. Breman aan de Spangerweg 10. De schuur komt op 20 meter uit het hart van de weg en hoewel het bestemmingsplan een minimale afstand van 30 meter voor schrijft is er vrijstelling van deze regel mogelijk als de bedrijfsvoering dat nood zakelijk maakt. De plaats waar Breman de stal wil bouwen is voor hem het meest gunstig omdat het recht tegeno ver de al bestaande stal is en elders op het erf moeilijk ruimte gemaakt kan wor den. Door het afgeven van een algeme ne verklaring van geen bezwaar willen B en W meewerken aan het bouwplan. Woensdag zal in de vergadering van de commissie voor ruimtelijk en huis vestingsbeleid worden gepraat over de overname van de AOT door de Noord en Zuidhollandse Vervoers Maatschap pij. De kwestie wordt behandeld in een RO-vergadering omdat het onderwerp vervoer in de portefeuille zit van RO wethouder Schilling. Een vertegenwoor diger van de provinciale busonderne ming zal in de vergadering informatie ge ven over de gevolgen die de overname geeft voor personeel en publiek. De openbare vergadering begint om 19.30 uur. De gelukkige bezitters van een sierfolder met de num mers B1 kunnen kiezen uit één van de 6 zilveren slaven- armbanden t.w.v. ƒ56,—. Het nummer C1, één van de 10 Casio computer horloges t.w.v. ƒ49,-. Het nummer HS1 één van de 6 zilveren ringen t.w.v. ƒ29,50. Het nummer OS1, één van de 10 paar oorbellen t.w.v. ƒ19,50. Bewaart u de folder, vol gende week komen de an dere nummers aan de beurt.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9