4IBEND4 Voor het a.s. weekend I eplanting rond nndbouwschuur moet r toch komen ollege zoekt compromis Verleende bouwvergunningen WAT IK ZEGGEN WOU.." ^hristus en "lala'u'lléh Politiek café: Geen topdrukte Strijd in B-groep En Passant spitst zich toe Vaste data 26 en 27 november 1983 Artsen Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Opbrengst verkoopdag 4, Apotheek Dierenartsen p Brand/ambulance Alcohol en drugs. p Noodslachtingen Rijkspolitie Kustwacht Eierland IJ DAG 25 NOVEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 11 1! 9 nieuwe schuur van Aria Lap rechtszat door oen boomsingel vanaf Klif het land in gedeeltelijk aan het oog moeten worden onttrokken, s grond voor de schuur is echter niet van Lan en de eigenaar wil geen bomen op zijn grond. Lap meent dat hij geen beplanting hoeft aan te tngen omdat deze gemeentelijke eis kwam na het afgeven van de bouwvergunning in 1979. A. Lap. eigenaar van de landbouw- huur aan Klif 37 in Den Hoorn, zal snog een beplantingsplan moeten aken dat voorziet in een groensin- il die zijn nieuwe schuur gedeelte- ke omgeeft. In april 1981 diende p een bezwaarschrift in tegen de nschrijving van het college dat de iplanting er overeenkomstig de (uwvergunning onmiddellijk oest komen. Anders zou politied- ang worden toegepast. Pas nu rea len het college op het bezwaar- :hrift van Lap. Lap mag nu een ei- >n plan voor beplanting indienen. Is dat niet gebeurt volgt een ..har- aanschrijving overeenkomstig it oude beplantingsplen. Lap maakte in 1981 bezwaar omdat inbrengen van een groensingel tussen panden Klif 31 en 35 geen zin had we- ms de voorgenomen bouw van een Donhuis op die plaats. En beplanting het agrarische land belemmert toe- Jjcht op de schapen en bemoeilijkt de L aktische uitoefening van dit bedrijf, taatsbosbeheer had beloofd dat er een plantingsplan zou worden gemaakt, aar deze instantie heeft dat niet ge- ian „omdat het gezien de omstandig- --tden niet uitvoerbaar is." Het college is niet onder de indruk van deze argumenten en houdt vast aan de eis dat in de bouwvergunning met een schets was aangegeven dat Lap be planting zou aanbrengen in overleg met de gemeente. Als hij dat niet wilde had bij bezwaar moeten maken tegen de bouwvergunning en niet later tegen de dreigende politiedwang. „Lap wist dat beplanting de uitoefening van zijn bedrijf zou bemoeilijken", aldus B en W. Een ander probleem is dat een gedeelte van de grond waarop de bomen moeten ko men, geen eigendom van A. Lap is en de eigenaar van die grond wil geen beplan ting. Ook dat wist Lap, volgens het col lege, voordat de bouwvergunning werd afgegeven. B en W zijn in deze kwestie al soepel genoeg geweest. Er is „ge doogd" dat er in afwijking van de bouw vergunning een hogere gevel kwam en dat de grondafdekking rond de schuur achterwege bleef. De eis van beplanting blijft echter recht overeind staan, maar Lap heeft het voordeel dat de beantwoording van het bezwaarschrift heel érg lang op zich heeft laten wachten. „Gelet op de wei gering van de grondeigenaar om beplan ting op zijn grond toe te laten en het feit dat de afhandeling van het protest ern stig is vertraagd mag Lap een alternatief beplantingsplan indienen". Dat plan moet er dit jaar nog komen anders vol gen harde maatregelen. „Wij vertrou wen erop dat het zover niet zal komen", aldus B en W die het bezwaarschrift van Lap ongegrond hebben verklaard. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: G. Wijnands-Beima, Ankerstraat 7, Oosterend, voor het plaatsen van een raam in de achtergevel; S. Keyzer, Bea- trixlaan 18, Den Burg, voor het plaatsen van een dakraam; A. P. Vlas, Wagema- kerstraat 26, Den Burg, voor het bouwen van een keuken en berging; Gemeente Texel, voor het verbouwen van een voor malig bejaardentehuis tot dienstencen trum aan de Molenstraat in Den Burg; S. C. Eldering, Ankerstraat 9, Oosterend, voor het plaatsen van een raam in de achtergevel; Woningbouwvereniging Texel, voor het bouwen van 4-HAT- eenheden in het „Marsgebied"; H. Plaatsman, Hogereind 28, De Waal, voor het uitbreiden van een hotel pension; Stichting Vakantieverblijven te Amersfoort, voor het plaatsen van dertig zomerhuizen aan de Bosrandweg 395 te De Koog; D. Graaf, Beatrixlaan 19, Den Burg, voor het bouwen van een apparte ment; PEN Texel, voor het plaatsen van een transformatorstation aan de Post weg te De Cocksdorp. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling ROV, kmer 205. Pï VTN van LEZERS BUTE* VERMfTWOORDCLLAKC NAN OC d: Dinsdag 15 november j.l. mochten wij in brief lezen van de heer Jan Brouwer de Texelse Courant, genaamd Bahé'i Jezus, correcter was geweest ^Ihristus (Ned. vert, de gezalfde) en Ba- a 1'u'lléh (Ned. vert, heerlijheid des hee- /an). Wij Baha'i's (volgelingen van Ba- 0 S'u'lléh, zoals de christenen volgelin- in zijn van Jezus Christus) willen hier- j reageren op bovengenoemd stukje, et ware christendom is naar onze me- ing alles behalve een saai lijkend etspad. De bijbel staat vol verrukkelijke, ei loemrijke uitspraken die, op de juiste 9 aarde geschat, een wereld vol waarhe- >e en inhouden. Maar zoals de Joden f oor hun liefde voor Mozes, Jezus 31 hristus niet konden erkennen, zo kan ;e lenig christen uit liefde voor Jezus Ba- é'u'lléh niet erkennen. Zouden de Jo in echter het christendom op waarheid bben onderzocht dan zouden zij hristus wel hebben aanvaard. Dit geldt 'k voor de christenen ten opzichte van lahé'u'lléh. In het evangelie geeft hristus ons de maatstaf aan om de oede van de valse profeten te kunnen inderscheiden. In Matt. 7:13 t/m 23 laat o.a. „Aan hunne vruchten zult gij e kennen." In Lucas 6:43 staat: „Want et is geen goede boom, die kwade rucht voortbrengt en geen kwade oom, die goede vrucht voortbrengt. verstand ontvouwde, de kunstwerken welke de bekwaamste handen hebben geschapen, de invloed door de mach tigste heersers uitgeoefend, zijn slechts manifestaties van de bezielende kracht, vrijgekomen door zijn alles overtreffen de, zijn aldoordringende en luisterrijke geest." Vooralsnog willen wij graag onderstre pen dat het Bahé'i geloof geen bewe ging of sekte van een andere godsdienst is, maar een geheel op zichzelf staande wereldreligie, die evenals alle andere we reldreligies door één en dezelfde God aan de mensen is gegeven. BahS'u'lléh vertelt ons: Weet voorzeker dat in wezen alle pro feten Gods een en dezelfde zijn. Hun eenheid is volkomen. God, de schepper, zegt: Er is geen enkel onderscheid tus sen de dragers van mijn boodschap. Al len hebben zij slechts één doel; hun ge heim is hetzelfde geheim. Eén van hen grotere eer te bewijzen of enkelen boven anderen te verheffen, is geenszins ge oorloofd. Iedere ware profeet be schouwde zijn boodschap als in wezen gelijk aan de openbaring van iedere an dere vóór hem verschenen profeet. In dien daarom enig mens faalt deze waar heid te begrijpen en zich dientengevolge ijdele en ongepaste taal veroorlooft, mag niemand wiens inzicht juist en wiens begrip verlicht is, ooit toelaten dat zulk ijdel gepraat hem in zijn geloof doet wankelen. De omvang van de openba ring der Godsgezanten moet echter in deze wereld verschillen. Elk van hen is de drager van een bepaalde boodschap en is gemachtigd zich door specifieke handelingen te openbaren. Dit is de re den waarom zij in grootheid schijnen te verschillen. Hun openbaring kan worden vergeleken met het maanlicht dat zijn glans over de aarde verspreidt. Of schoon de maan telkens als zij verschijnt in een andere mate haar helderheid uit straalt, kan noch haar inherente glans af nemen noch haar schijnsel worden ge doofd. Hieruit blijkt dus duidelijk dat enig schijnbaar verschil in de intensiteit van het licht der profeten niet inherent is aan het licht zelf, doch eerder moet wor den toegeschreven aan de wisselende ontvankelijkheid van een voortdurend veranderende wereld. Aan iedere profeet die de almachtige en weergaloze schep per besloot tot de volkeren der aarde te zenden, werd een boodschap toever trouwd en de opdracht gegeven op een wijze te handelen die het beste beant woordde aan de eisen van de tijd waarin hij verscheen. Gods plan met het zenden van zijn profeten naar de mensen is tweeledig. Ten eerste om de mensenkin deren van het duister der onwetendheid te bevrijden en hen naar het licht van waar begrip te leiden. Ten tweede om de vrede en rust van de mensheid te verze keren en in alle middelen te voorzien waardoor deze tot stand gebracht kun nen worden." Wij hopen van harte, dat bij deze, alle misverstanden omtrent het Bahé'i geloof uit de weg zijn geruimd. De Bahé'i Gemeenschap Texel Den Burg (Discussie in deze krant gesloten. -Red.) Het politiek café dat op initiatief van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid dinsdag werd gehouden in „De Twaalf Balcken" heeft niet erg veel belangstellenden getrokken. In het café was het weinig drukker dan op een wille keurige doordeweekse avond en boven dien was de politieke samenstelling van de groep die wél was komen opdragen, nogal eenzijdig. Links was prima verte genwoordigd, het midden en rechts nauwelijks. De mogelijkheden voor een pittige discussie waren dan ook zeer be perkt. Een andere teleurstelling was dat de aanwezigen hoorden tot de groep Texelaars die ook in raads- en commis sievergadering regelmatig acte de pre sence geeft; „nieuwelingen" waren er niet. Als middel om tot dusver ongeïnte resseerd publiek bij de politiek te betrek ken heeft het politiek café dus (nog) niet gewerkt. De organisatoren beraden zich nu over mogelijkheden om een „breed" publiek alsnog te interesseren. Donderdag 24 november De Sportraad heeft de najaarsvergade ring in de kantine van SVO in Oosterend; aanvang 20.00 uur. In de hal van de St. Jozefschool heeft de r.k. parochieraad een avond met de the oloog Seef Konijn. Onderwerp is deze keer: „Sacramenten"; aanvang 20.00 uur. Vrijdag 25 november Tennisclub Deuce heeft een ledenverga dering in hotel De Wael in De Waal, aan vang 20.00 uur. In „Azië" te Den Burg wordt de tweede ronde gespeeld om het klaverjaskampi- oenschap van Texel; 20.00 uur. De Vogelwerkgroep Texel heeft in d'Ou- we ULO een lezing over het voedsel- zoekgedrag van de wulp op het wad. Aanvang 20.00 uur; entree voor niet- leden ƒ1,50. Zaterdag 26 november De Vogelwerkgroep heeft een excursie op het wad bij De Cocksdorp. Start bij het monument om 10.00 uur. Om 13.30 uur start in De Dennen een crossloop en wielercross. Van 10.00 tot 12.00 uur houdt de gymve reniging Texel de finale van de onderlin ge wedstrijden. Rederijkerskamer UDI brengt in De Lin deboom het stuk „Alles voor de tuin." Aanvang 20.00 uur. Het SVC-toneel speelt in het Eierland- sche Huis het blijspel „Een zoen van Miss Urk"; 20.00 uur. Zondag 27 november Om 14.00 uur start op het Wezenland in Den Burg de Sint Nicolaasrit van de MAB-club Texel. Inschrijven vanaf 13.30 uur. De sportvissersclub heeft van 8.30 tot 10.00 uur een wedstrijd bij 't Horntje. Maandag 28 november De Meersportenvereniging Texel heeft in De Schakel de najaarsvergadering; 20.00 In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg is een Leerhuisbijeenkomst met lezing over „Verhouding Jodemdom-Christendom in de loop der eeuwen"; 20.00 uur. Dinsdag 29 november In De Schakel begint om 20.00 uur de najaarsvergadering van de CFO, de De strijd om de twee promotieplaat sen in de B-groep van schaakclub En Passant spitste zich maandag op de club-avond in De Lindeboom nog verder toe. Rogier Daan stelde opnieuw zijn kandidatuur voor de hoofdgroep door een belangrijke overwinning op Frank van Lare, die door deze nederlaag vrijwel werd uitgeschakeld. De beide andere kanshebbers, Wim Hoekman en M. Witte, kwamen na een van beide kanten behoedzaam gespeel de partij tot remise. In de hoofdgroep eindigde de topper Vittali-Rommets in een puntendeling na dat de witspeler lange tijd met de rug te gen de muur had gestaan. Vittali moest in het middenspel zijn toevlucht nemen tot enkele dubieuze manoeuvres om te voorkomen dat Rommets beslissend zijn stelling zou binnendringen. In de com plicaties die toen ontstonden raakte Rommets de draad kwijt en hij mocht nog blij zijn dat Vittali remise aanbood, want achteraf bleek hij in de slotstelling verloren te staan. Marcel Visser blijkt het niveau van de hoofdgroep (nog) niette halen. Hij hield het lang vol tegen A. C. Bakker maar werd desondanks toch onontkoombaar van het bord geschoven. H. Broekema brak in gunstige stelling af tegen Jaap Dros. Op het bord staat een toren eindspel waarin Broekema een pluspion heeft. Uitslagen: A-groep: M. Vittali-J. Rommets 14 14 M. Visser-A. C. Bakker 0—1 J. Dros-H. Broekema afgebr. Christelijke Federatie van Overheidsper soneel en personeel in gezondheidszorg, welzijn en sociale werkvoorziening. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdan savond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00-22.00 uur bijeen in „De Schakel" bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblij vend welkom voor een of meerdere gespreksbijeenkomsten. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tiiden: maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 In hotel De Lindeboom worden op vrijdag van 14.15 tot 15.15 en 15.30 tot 16.30 uur Yoga-cursussen gegeven. Inlichtingen en opgave bij Dorie Smit (02226-269). De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 1.30 tot 3.30 uur voor mensen, die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 3.30 tot 5.30 uur. Gespeeld wordt in de Hollebol aan de Burgwal te Den Burg. Iedere eerste zaterdag van de maand (tot en met september) draait tussen 14.00 en 17.00 uur de molen van Het Noorden. In die tijd kan de molen onder leiding van een vrijwillige molenaar van binnen en van buiten gratis worden bezichtigd. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dien stencentrum De Hollebol aan de Burg wal. De dam- en schaakclub En Passant komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereniging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-32421 tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. Testma teriaal dient van te voren besteld te worden. I Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur t/m maandagmorgen 8. uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar zaterdag en zondag van 13.00-14.00 en 18.30-19.30 uur. Zr. M. J. J. de Jager-Raaphorst, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Uitleen van verplegingsartikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 uur. Lidmaatschapskaart meebren gen. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het tandheelkundig centrum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. De verkoopdag die werd gehouden door de Hervormde Zusterkring van Ou- deschild heeft ƒ1559,75 opgebracht. De prijzen van de verloting worden bij de winnaars thuisbezorgd. B-groep: G. Zoetelief-M. Bremer 1—0 W. Pranger-E. de Visser 1 0 F. van Lare-R. Daan 0—1 F. van Tatenhove-J. van Heerwaarden 1-0 W. Hoekman-M. Witte Vi Vi V/ y Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij- W dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag yr van 11.00-12.30 uur en van vy 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 vjy uur. w Buiten die tijd alleen voor spoed- vy. eisende gevallen. r Bij brand en voor spoedeisend yy ambulancevervoer bellen: 02220- yjy 2066. Bij geen gehoor 02230- y 22222. Voor niet spoedeisend VK ambulancevervoer: 02230-12888, oj bij geen gehoor 02230-7????. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend kan tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon (02223) 832. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tele foon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slacht plaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM- centrale. Zondag 27 november 1983 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Wisman Den Hoorn 11.00 uur ds. Verbeek Viering H. Avondmaal De Koog 9.30 uur dienst in De Waal De Waal 9.30 uur ds. Verbeek Viering H. Avondmaal Oosterend 9.30 uur drs. P. C. Kardol Oudeschild 11.00 u. drs. P. C. Kardol De Cocksdorp 11.00 uur ds Wisman Viering maaltijd van de Heer GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 u. ds. R. J. Blaauw m.m.v. de oudere jeugd. Thema: „Wat moge de toekomst bren gen?" 19.00 uur ds. R. J. Blaauw, m.m.v. Texels Chr. Mannenkoor. Bijzondere viering met thema: Gods Incognito. Uitzending via de Lichtboei. Oosterend 10.00 uur ds. J. Donker 19.00 uur ds. J. Donker, GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur Gezinsdienst Voorafgegaan door gemeensch. ontbijt in de kerk. Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Scholtens, uit Buitenpost. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur The Gospeltrain, Themadienst. Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur. De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 19.00 uur De Cocksdorp zondag 10.00 uur Woord-Communiedienst (i.pl.v. zat. 19.30 uur) JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Zondag 10.30-11.20 uur Openbare lezing. 11.20-12.30 u. Wachttorenstudie, Iedere donderdag: Theocratische school, 19.30-20.20; dienstvenga- dering 20.20-21.00 uur. Het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie is op werk dagen geopend van 8.00 tot 18.00 uur en in het weekend van 9.00 - 18.00 uur, telefonisch te bereiken yy via tel. (02220) 2644. Buiten de kan- tooruren kan men rechtstreeks con tact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444 (tussen 23.00 en 08.00 uur). Het bureau te De Koog is elke dinsdag- en donderdagmiddag open van 16.00 - 18.00 uur. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eier land, tel. (02222) 270.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11