Hasselt en Nike kanshebbers n Siem Bremer toernooi P W De laatste wijzigingen Nissan 2 uitgeschakeld door tweedeklasser Mini voetbal in Oosterend nog leuker Smash versloeg Noordkop - Tevoko mannen 2 mist kampioenschap Erik Nauta bleef sjoelkampioen Zaalvoetbal Overzee weer met spelerstekort Jeugdtraining SV De Koog fRIJDAG 23 DECEMBER 1963 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Kon in voorgaande jaren nog een redelijke prognose worden gemaakt velk team het kersttoernooi zou winnen, dit jaar is dat praktisch onmoge- ijk. Het aantal favorieten voor de wisselbeker is zo groot dat er maandag 9n dinsdag in sporthal Ons Genoegen veel verrassingen kunnen optreden ivaar zelfs een hoofdsponsor als Siem Bremer geen verzekering op af wil sluiten. Er zijn onzekere factoren als: een prachtig team met grote namen naar hoe spelen ze samen? en zullen de veldvoetballers het op lange termijn niet afleggen tegen de verdedigend ingestelde doorgewinterde „echte" zaalvoetballers? Eén ding staat vast: het kersttoernooi van Gamma is nog nooit zo goed bezet geweest. houdt het op Oost-nederland, kampioen van vorig jaar en komt tot deze prognose omdat het goede veldvoetballers betreft die in de zaal intussen enorm veel routi ne hebben opgedaan. „Die ploeg speelt niemand plat." Het Nike-talent brengt het volgens Land tot de tweede plaats en het eigen Gamma eindigt bij de eerste zes Middenmoter Uriot voorspelt een vijfde plaats voor zijn eigen team en Pansier houdt het op een zesde plaats als laagste klassering. „Wij komen als goede middenmoter bij de eerste zes." Coach Aad Blom is min der optimistisch en zal tevreden zijn met een zevende plaats. Vorig jaar eindigde Gamma op de negende plaats en dit jaar zullen ze het zonder Henk Groen moeten stellen. Voor hem in de plaats speelt Paul van Exel, die is geselecteerd uit het tweede Gamma-team. Daarmee komen we op een aantal wijzigingen in de spe lersbezetting van de 12 deelnemende ploegen. In tegenstelling tot toernooien waar de spelers voor salaris verschijnen moet dit toernooi het hebben van toe zeggingen en in de voetballerij blijken die niet altijd waarheid te zijn. De kans dat een speler op het laatste moment weg blijft is dan ook niet uitgesloten maar van veel coryfeëen heeft de organisatie een schriftelijke bevestiging. Concurrentie Buiten hun schuld heebn de All Star spelers Hans Galjé, Keje Molenaar en Ronald Koeman moeten bedanken. Zij hebben een verbod gekregen om op Texel te voetballen en moeten trainen voor het Sony-KNVB toernooi. Met dit verbod is meteen de enige concurrentie aangegeven met dit toernooi. De kans is groot dat radio en tv na de kerst aan dacht zullen besteden aan de Texel- KNVB strijd, vooral omdat het logge voetballichaam vijf ton nodig heeft om een toernooi te organiseren (entree f 15,-1 en de vier Texelaars het met een fractie van dit bedrag klaarspelen. Door afzeggen worden de Playboy All Stars aangevuld met Wim van Til (Feye- noord), Rinie van Roon (PEC Zwolle), Willy Carbo en Mario Been (Feyenoord). Bokaal FC Groningen treedt zonder Theo Keukens tussen de witte lijnen. Voor hem in de plaats komen Peter de Flaan en Ronald Steenge en uiteraard de ster Erwin Koeman is geheel hersteld van zijn blessure en verschijnt maandag en dinsdag als superster in het team van FC Groningen. Gert Kruys werd in allerijl aangetrokken a/s balgoochelaar bij het Nike-team. De kans op uiterst tegenvallende prestatiess of flinke meevallers in de prestatie van mindere goden is daardoor bijzonder groot. Flooggespannen ver wachtingen mag het publiek terecht hebben als men de spelerslijsten bekijkt en het feit dat de beschikbare kaarten bijna uitverkocht zijn illustreert dat. Wij durfden het niet aan een prognose over de komende tweedaagse strijd te geven en vroegen daarom de organisa toren om een voorspelling. Aad Blom zag_deze week in Ede enkele oud-Ajax coryfeëen spelen (Uriot speelde ook mee) o.a. Tahamata en Mühren. Vooral de prestaties van Mühren in dat toernooi brengen Blom tot de voorspelling dat het Nike-team (met verder „Jannes" Zwarthoed en Gert Kruys) de eerste plaats zal veroveren. Het Belgische Has- selt wordt volgens Blom tweede. Organi sator Louis Uriot heeft een andere me ning en verwacht dat het zaalvoetbalta lent op den duur de veldvoetbaltechniek zal overmeesteren. „Flasselt en Oost-Nederland zullen knokken om de eerste plaats en pas daarna komt de Nike ploeg." Die derde plaats voor de sterren baseert Uriot op de overtuiging dat het weliswaar tech nisch uitstekende voetballers zijn maar dat het combineren in dit gelegen heidsteam tegen kan vallen. Gert Pansier hoeft niet lang na te den ken om de eerste plaats te tippen: Flas selt. „Dat is een echte klasse zaalvoet balploeg en die techniek en inzet laten zich niet verloochenen. Met snelle coun ters zullen ze doorbreken." Ook hij noemt Nike als tweede. Martin Land Het mini voetbaltoernooi in Ooster-end was wederom een groot succes. Deze tweede keer waren nog meer jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 13 jaar naar het SVO veld gekomen om daar hun vrije middag met voetbal door te brengen. Was er de vorige keer sprake van een groot klasseverschil tussen de verschil lende teams. Nu kon men spreken van gelijkopgaande duels. Het team van Olympia mocht dan puntloos onderaan eindigen, maar dat gebeurde door o.a. twee nederlagen met het kleinst mogelij ke verschil. De verrassing deze middag zat in de staart. Doordat de Guppies de laatste wedstrijd verrassend met 4—3 verloren van Feyenoord, eindigden drie ploegen met elk vier punten op een ge deelde eerste plaats. Paul van Exal als vervanger van Henk Groen in het Gamma-team. Een favoriet: Gerrie Mühren. Erwin Koeman. Favoriet Nike, zoals ge zegd, met Mühren, Zwarthoed, Gert Kruys en de keeper van het Volendams team ,,'t Gat van Nederland". Bij de titelverdediger Oost-Nederland wordt André van der Leij vervangen door Addie Brouwers (ëx-NAC) en aan het team zijn toegevoegd Ruud van Leeu wen en Rinie Kromdijk. FC Utrecht voelt zich blijkbaar niet geheel zeker en neemt naast Van der Veen, Van der Lem, Ade laar, De Wit, Verrips, Van der Ham en Du Chatinier ook Mario Kok mee. Arie Haan zal niet verschijnen in het team Zuid-Nederland en voor hem tre den aan: Gerrie van Rosmalen en Lex Schoenmaker (ex-Feyenoord). De teams Oud-Ajax, Zuid-Molukken en Marmag komen zonder wijzigingen naar Texel. Een selectie van jonge spelertjes van alle Texelse voetbalteams strijdt om de pe naltybokaal en de strafschoppen worden genomen tegen FC Groningen keeper Harry Schellekens. De jonge talenten komen dinsdag rond 16.00 uur in actie. Traditioneel is ook het grote feest voor spelers en orga nisatoren in Bowling De Koogel op tweede kerstdag met koud buffet van het Havenrestaurant. Dit jaar met live muziek en optredens van de Utrechtse cabaretier Herman Berkien. Als woensdag de weersomstan digheden het toelaten blijft het vol gende week niet bij twee dagen zaalvoetbal. De organisatie heeft het voor elkaar gekregen om woensdag een wedstrijd op het veld te laten spelen. Woensdagmiddag om 14.00 uur zal het FC Utrect team, aange vuld met spelers van FC Groningen en All Stars een wedstrijd spelen te gen Texel 1. De entree voor deze match is f5,—. Wie dan nog niet genoeg top zaal- en veldvoetbal heeft gezien kan zich moge lijk een videofilm aanschaffen van het toernooi want van alle wedstrijden wor den met drie camera's opnamen gemaakt. Maandag speelde Smash '68 de laatste wedstrijd van dit jaar in Den Helder tegen Noordkop 3. Het be loofde een spannende wedstrijd te worden want Noordkop 3 is altijd een lastige onvoorspelbare tegen stander geweest. Samsh bleek ech ter de sterkste. De eerste set ging vlot en Smash won met 15—4. De tweede set ging echter met bijna dezelfde cijfers naar Noordkop. De derde set ging meteen al weer mis, Smash stond met zes punten achter. Maar met veel inzet, tactische ballen en harde smahses werd deze set toch door de Oosterenders gewonnen. De vierde set ging toen weer gemakkelijk naar Smash: 15—7 dat hierdoor weer drie punten binnenhaalde. Zodoende waren er penalty's nodig om tot een winnaar te komen. Na een serie van drie strafschoppen op Olympic kee per Marco was er nog geen beslissing gevallen. Weliswaar waren de Guppies afgevallen maar Feyenoord en FC Knud de hadden ieder evenveel kansen benut. De vierde penalty bracht de beslissing. Nadat een Feyenoordspeler via de han den van de keeper raak schoot, richtte FC Knudde naast het doel, hiermee Fey enoord aan de overwinning helpend. Ook in de behaaglijke warmte van de kantine werd volop gebruik gemaakt van de verschillende spelen, zoals tafelvoet bal, biljart, sjoelbak en flipperkast. De volgende minivoetbaldag is a.s. woensdag 28 december om 14.00 uur. Mannen 2 van volleybalvereniging Tevoko werd in de belangrijkste wedstrijd van het seizoen aanvanke lijk overrompeld door Nieuwediep. Pas bij een 12—2 achterstand kwam het Texelse team tot een regelmatige score. Net als zaterdag tegen HCSC 2 (0—3) werd er flink geblokkeerd. Via 15—10 nam Nieuwediep een 1—0 voorsprong. Het tweede bleek niet verslagen. Met veel inzet en druf werd het Helderse lera- renteam gedeklasseerd (0—15). De der de set leek dezelfde kant op te gaan maar bij een 0—11 Texelse voorsprong ging het mis. Tevoko scoorde niet meer terwijl Nieuwediep punt na punt naderbij sloop (15—12). Een gelijkopgaande der de set had nog mogelijkheden voor de Texelaars die echter tegen het einde niet meer durfden te scoren. Nieuwediep wel en dat pakte daarmee het tussentijdse kampioenschap. Een afgetekende 0—3 nederlaag was het ontluisterende resultaat van de vol verwachting tegemoetgeziene wedstrijd tegen HCSC voor de Tevoko vrouwen. Het helderse team, gedegradeerd uit de derde divisie, zit in een grote depressie en was te kloppen. Dat het averechts uitpakte lag geheel aan het matige op treden van de Texelse vrouwen die aan de vloer vastgenageld leken. Pas in de derde set kwam er wat lijn in het spel, maar toen was het te laat om de HCSC opmars te stuiten. Roes Hetzelfde overkwam bijna het vierde vrouwenteam. In de kampioensroes liet het de eerste twee sets kansloos aan Zeemacht voordat de wil om te winnen terugkwam. Toen bleek Zeemacht niet sterk en maakte het Texelse team de wedstrijd gedecideerd met 3—2 af. Vrouwen 3 liet er geen twijfel over bestaan terecht de tweede plaats in de tweede klasse te be kleden. Tegenstander WSOV 3 stond weer razendsnel in de kleedkamer na 15-3, 15-5 en 15-8. Dat het eerste mannenteam duidelijk de vorm kwijt is gaf tegen het laagstaan de SVH geen nare gevolgen. De West- friese ploeg maakte er zo weinig van dat een slecht spelend Tevoko de punten bij na cadeau kreeg. Toch pakte SVH de derde set en had coach Wim Mets zijn time-outs in de vierde set hard nodig om de ploeg te motiveren. Walter Oskam maakte met twee moeilijke opslagen bij 13—13 een einde aan de illusies van SVH. De jongens adspiranten slaagden er he laas wederom niet in om winstpunten te pakken al moesten de Juvoc jongens tot de bodem gaan om een 15—17 setwinst te pakken. De derby tussen het eerste en tweede meidenteam werd verrassend een zege voor het tweede dat in de beslissende derde set met 15—9 won. Mannen 3 verloor 2 wedstrijden op rij, hetgeen betekent dat het a.s. vrijdaga vond tot een beslissingswedstrijd komt met HCSC 3. De verliezer degradeert naar de derde klasse, maar Tevoko kan verwachten in de tweede klasse te blijven. Erik Nauta is er in geslaagd zijn sjoelkampioenschap van vorig jaar te prolongeren. Na een bijzonder spannende finale in en volle taveer ne De Twaalf Balcken kon Nauta zijn tweede sjoelbak mee naar huis ne men. De gemiddelde score lag dit jaar beduidend lager dan het vorige, toen meerdere malen 140 punten bij elkaar gesjoeld werden, nu gebeur de dat slechts één keer. In de finalepartij werd zelfs nog een serie van 109 gemaakt. De spanning was overigens te snijden, alleen het com mentaar van speaker Co Vermuë was in het volle café te horen naast het tikken van de schijven. Uitslagen: 0 tot en met 11 jaar: 1. Daniël Sleutel, Den Burg 123 punten; 2. Udo Visser, Oudeschild 123 punten; 3. Karei Dijker, Den Burg 1212 punten. 12 tot en met 16 jaar: 1. Richard Dijker, Den Burg 140 punten; 2. Erik Nauta, Oudeschild 128 punten; 3. Sjoerd Eelman, Den Burg 125 punten. 17 jaar en ouder: 1. S. van der Zwaag, Den Burg 132 pun ten; 2, Frans Bos, Den Burg 125 punten; 3. Stefan Kuip, Den Burg 124 punten. Finale: 1. Erik Nauta 128 punten, 2. Stefan Kuip 126 punten, 3. Udo Visser en Karei Dijker beiden 122 punten. Afgelopen week werd de tweede ronde gespeeld voor de zaalvoetbal beker. Er waren nogal wat verras sende uitslagen zoals de uitschake ling van hoofdklasser Nissan 2 door tweedeklasser A O 2000 2, het ver lies van Oosterend ten opzichte van Question en de winst van KSMT op ZDH 2. Bij de standaardteams zijn nu nog vier deelnemers over. Gamma, dat wederom een zeer eenvoudige winst boekte op Mantje met maar liefst 17—3, Question, dat Oosterend overtuigend versloeg met 6—2 en A O 2000 dat ZDH met 6—1 te rugwees. Alleen Texelse Boys tegen Dubbeldik was spannend. Vooral aan het einde van de wedstrijd toen Texelse Boys van een achterstand tot 4—3 te rugkwam en een Dubbeldik speler voor tiSee" minuten naar dé' bank werd gestuurd. Texelse Boys kreeg nog ge noeg mogelijkheden om de stand gelijk te trekken maar wist dat door te haastig en onzorgvuldig spel niet uit te buiten, zodat Dubbeldik zich bij de laatste vier plaatste. Voor de derde plaats bij de re servebekerstrijd plaatste KSMT zich met een verrassende winst op ZDH 2. A O 2000 2 plaatste zich door hoofdklasser Nissan 2 met 3—2 te verslaan. Gamma 4 versloeg Gamma 3 met 4—3 zodat Gamma 4 zich plaatste. Texelse Boys en Verenigde Schilders speelden 1 —1 gelijk zodat deze wedstrijd beslist moest worden na strafschoppen. Na 24 strafschoppen bleek Texelse Boys de sterkste. Gamma 2 won nipt van Oosterend 2 met 3—2, terwijl Oosterend 3 de grootste moeite had met Oosterend 7. Oosterend 3 won met 3—2. Loting Dinsdag 3 januari zal tijdens de verga dering van de rayoncommissie de loting voor de volgende ronde worden verricht. In de tweede klasse afgelopen week twee wedstrijden. PH Hotel verloor ver rassend van Oosterend 4 met 3—2. Nioz verloor met 3—1 van Texelse Boys 2. Bij de vrouwen is de winst van Ooste rend op Texelse Boys 2 verrassend te noemen, evenals het verlies dat Gamma leed tegen Texelse Boys. Nissan had een zware wedstrijd tegen KSMT dat steeds beter begint te spelen. Nissan won door een doelpunt van Tina Stolk in de laatste fase van de wedstrijd met 2—1. Ook de juniorencompetitie toonde en kele verrassingen. Cafeetje won ver diend van Oosterend 1 dat een zwakke wedstrijd speelde. Ook Nissan speelde slecht tegen een pittig Pakhuus dat dan ook zeer verdiend met 5—0 won. Vissers Bouwbedrijf won met 4—1 van Verenig de Schilders en blijft zodoende bovenin meedraaien in de junioren 2 klasse, voor af gegaan door Gamma 1 dat afgelopen week Gamma 2 met 4—1 versloeg. Selecties Vrijdag speelden de selecties ook weer hun oefenwedstrijden. Woensdag deed afdelings-hoofdklasser Swager- man afbericht zodat er te kort tijd was om nog een andere tegenstander van de vaste wal te krijgen. Besloten werd om Nissan 1, uiteraard danig verzwakt, als tegenstander te laten optreden. Wat weer inhield dat de A-junioren selectie, die dezelfde avond zou spelen, ook zijn tegenstander kwijt was. Question zou dan voor tegenpartij dienen maar ook dat team kwam niet op volle sterkte. In feite vielen dus twee oefenwedstrijden in het water. Deze week De hoofdklasse begint aan het tweede gedeelte van de competitie, wat inhoudt dat Gamma 1 en Gamma 2 tegen elkaar spelen. Nissan 1 bevecht Nissan 2 en Oosterend 1 Oosterend 2. Interessante wedstrijden zijn naar verwachting woensdag (20.15 uur) Dubbeldik tegen Texelse Boys en daarna Question tegen Mantje. Uitslagen: Standaardbeker: A+O 2000-ZDH 6-1 Question-Oosterend 6—2 Dubbeldik-Tex.Boys 4—3 Gamma-Mantje 17—3 Reserve beker: ZDH 2-KSMT 2-5 A O 2000 2-Nissan 2 3-2 Gamma 3-Gamma 4 3—4 Oosterend 6-Nioz 3—4 Ver.Schilders-Tex.Boys 2 1 Tex.Boys wint na penalty's Gamma 2-Oosterend 2 3—2 Texel 2-Oosterend 4 1 5 Oosterend 3-Oosterend 7 2—1 Tweede klasse: Nioz-Tex.Boys 2 1—3 PH Hotel 2-Oosterend 4 2—3 Vrouwen: Nissan-KSMT 2-1 Tex. Boys-Gamma 3—2 Oosterend-Tex.Boys 2 4—1 Junioren: Gamma 2-Gamma 1—4 Ver.Schilders-Vissers Bouwbedr. 1—4 Ratronics-Tex.Boys 2 5—0 Graaf sprTex.Boys 1 1—3 Cafeetje-Oosterend 1—0 Pakhuus-Nissan 5—0 Programma: Vrijdag 30 december: 17.15 u. Gamma 1-Tex.Boys 2 17.45 u. Cafeetje-Tex.Boys 18.15 u. Nissan 3-Gamma 3 18.55 u. PH Hotel-ZDH 2 19.35 u. KSMT 1-Tex.Boys 3 20.15 u. Gamma 2-Dubbeldik 21.10 u. Nissan 2-Mantje 22.00 u. Nissan 1-Question Zaaldienst: Oosterend Overzee speelde uit tegen Alk maar 2. Omdat enige Overzee leden niet op kwamen dagen werd zoals vaker gebeurt, „geleend" van de te genpartij. Mede hierdoor werd dan ook rommelig rugby gespeeld en werd weer met grote cijfers verloren. In de eerste helft was het dan ook vaak zoeken naar teamgenoten, waar door Overzee veel balverlies had, zodat ze met 18 tegenpunten de rust ingingen. Het was mark Jongejans die in de 25ste minuut van de tweede helft Over zee drie punten toebedeelde door de bal met een dropkick tussen de palen door te schieten. Alkmaar liet dit niet zomaar ongemerkt aan zich voorbijgaan en scoorde tot het eindsignaal 36 punten wat een een eindstand van 36—3 betekende. Tussen kerstmis en nieuwjaar en in de eerste week van januari is er bij SV De Koog geen training voor junioren en meisjes.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 13