Siem Bremer toernooi kwalitatief zeer sterk Molukkers speelden hartverwarmend Enkele coryfeeën bleven thuis Tweede plaats voor André Brouwer in kerstcrossloop Paul van Arnhem wint 4de veldrit Programma eilandcompetitie 3 januari 1984 Zaterdag winterbosloop ZDH-nieuws PAGINA 7 VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 TEXELSE COURANT Het zesde kerstzaalvoetbaltoernooi zal in de annalen worden bijgeschreven als een happening met kwalitatief zeer goed voetbal en spanning tot het laatste moment. De wedstrijden van maandag en dinsdag in sporthal Ons Genoegen waren zeer gedegen van opzet dan vorig jaar en de grote namen van het vo rige jaar hadden de show en de grappen en grollen grotendeels ingeruild voor attractief en bloedserieus zaalvoetbal. De mooie opzetjes die in voorgaande jaren veel ruimte kregen om het pu bliek te laten zien wat je in een zaal allemaal met een bal kunt doen gingen tijdens het Siem Bremer-toernooi nogal eens de mist in omdat men elkaar de ruimte niet wilde gunnen. Het ging meer om de knikkers dan om het spel en wonderlijk genoeg leverde dat juist prachtig zaalvoetbal op. Behoudens enkele uitschieters lieten de uitslagen zien dat in beide poules de krachtsverhoudingen dicht bij elkaar lagen en dat zorgde vooral op de tweede dag voor lekker spannend spel. IMike won het toernooi door in de finale Play Boy All Stars met 4 1 te ver slaan. Publiekswinnaar was het team van de Zuid Molukken dat technisch zeer knap voor de dag kwam en sportief aanval lend hartveroverend was. Dit team kreeg terecht de beker voor de meest sportieve ploeg. Het Siem Bremer-toernooi ging tweede kerstdag van start en 's mor gens bleek al dat diverse coryfeeën het hadden laten afweten. De groot ste tegenvaller voor de organisatie was het niet verschijnen van Simon Tahamata in de Zuid Molukse ploeg. De kleine man liet telefonisch weten niet te kunnen komen met zijn gezin omdat zijn zoon ziek was. Wel bleek Tahamata dinsdagavond present in Den Bosch bij het KNVB toernooi. De ploeg van Zuid Molukkers leed niet erg onder Tahamata's afwezig heid al zouden de uitslagen bij wel verschijnen waarschijnlijk heel an ders zijn geweest. Het was vooral te leurstellend voor de vele jeugd in de sporthal. Organisator Aad Blom. ,,Je kunt bij de late afzeggingen niet controleren of het een smoes is en je kunt er verder ook weinig aan doen De spelers krijgen geen contract omdat ze niet worden be taald". Oost-Nederland leed een gevoe lig verlies door het niet verschijnen van Epi Drost en Kick van der Val. Drost deelde mee dat hi| met Twente naar een trainingskamp moest en Van der Val had ook een zieke zoon, aldus zijn reactie na vele telefoontjes. De afwezigheid van deze sterren zorgde wel voor een flinke klap in de mentaliteit van Oost- Nederland want Drost en Van der Val zorgen altijd voor een stevige basis in de aanvallen en de prestaties bleven nu on der verwachting. Van titel verdedigen was geen sprake: Oost-Nederland ein digde op de tiende plaats. Geen hinder Oud-Ajax speelde naar behoren en komt volgend jaar vast en zeker terug ondanks het niet verschijnen van Barry Hulshof. Dat deze ex-Ajaxcied niet zou komen was voor iedereen een verrassing omdat Hulshof zijn toezeggingen altijd nakomt. Zijn medespelers wisten ook niet waarom deze ster niet verscheen. René van der Gijp (All Stars) liet het vo rig jaar afweten en herhaalde deze ma- nouevre dit weekend. Louis Uriot van Gamma: ,,Dat was voor ons geen ver rassing maar het was wel sneu voor de Play Boy ploeg" De voetbalvertegen woordigers van dit veelbesproken blad lieten zich echter niet uit de sporthal slaan en leken tussen de witte lijnen wei nig hinder te ondervinden van dit gemis. Dit waren de beloften die met werden ingevuld maar er bleef nog genoeg over om van te genieten. Nike voldeed als kampioenskandidaat aan alle verwach tingen met Gerrie Mühren, Johan Steur, Edwin Gorter en balgoochelaar Gert Kruys om maar eens een paar uitblinkers te noemen Nike werd terecht eerste maar kon dat vooral worden omdat het zaalvoetbaltalent uit Belgie tegenviel. Olympia-Genk was de grote pechvogel. Coach Jos Braeken moest alles op alles zetten om een redelijke vertegenwoordi ging bij elkaar te krijgen en dat leverde helaas een ploeg op die slecht op elkaar was ingespeeld. Onderschat Dat werd maandagmiddag al snel dui delijk tijdens de match tegen Gamma waar de Belgen weinig in de melk te brokkelen hadden. Olympia verloor met 2-0. De uitslag 8-1 tegen Utrecht liet zien dat de ploeg het totaal moest afleg gen tegen de kanshebbers. Tegen Oud- Ajax wist men dinsdag nog een gelijk spel uit het vuur te slepen maar dat was toen voor de plaatsingswedstrijden niet meer van belang. In de wedstrijden om de elfde en twaalfde plaats ging Olympia in de slag tegen Hasselt dat ook tot ie ders verrassing zeer laag eindigde. Has selt, met vijf internationals, kon het niet bolwerken en het lijkt er op of men dit toernooi grondig heeft onderschat. Te gen Groningen behaalde Hasselt nog 3 1 winst maar verder werden alle wedstrijden verloren. De plaatsings wedstrijd won men met 5 3, Het prof-team uit Zuid-Nederland ver scheen compleet tussen de lijnen. Peter Ressel had veel routine meegenomen doelpunt wist af te ronden. Daar bleef het bij en de Gamma spelers hoeven zich niet te schamen voor het getoonde spel. De mooiste match van het toernooi was Zuid Molukken tegen FC Utrecht om de derde en vierde plaats. Het ging bij de ploeg van Hans Maniputti zeer sterk om het spel en veel minder om de knikkers. En o a Mozes Izaac, Hamid Tu- harea en Joop Titaley zorgden voor technisch bijzonder knappe aanvallen. Er was zelfs geen zweem aggressiviteit bij de ploeg en alle aandacht ging naar de technische perfectie van het spel. Derhalve een lust voor het oog van het publiek dat deze finale na afloop met een staande ovatie beloonde. FC Utrecht won de match vooral door een paar keurige doelpunten van Leo van Veen, die als een rots in de branding maar gracieus de uitvallen van de Mo lukkers onder controle hield. Het werd 10 4 voor Utrecht Werkpaard De finale was ook onderhoudend en liet zien dat Play Boy-All Stars in tegen stelling tot vorig jaar echt gebrand wa ren op de totale overwinning. Johnny Rep speelde zeer serieus en André Staf- leu werkte als een paard om tot winst te komen. Verrassend was ook Masrio Been die maandag had laten zien wat hij waard was maar het dinsdag enigszins liet afweten, naar we aannemen vooral In Bowling De Koogel genoten spelers en organisatie van een uitstekend koud buffet met de nadruk op Texelse produkten. (Pleun Strik, Gerrit Vooys, Arie Haanl maar het team was geplaatst in een ster ke poule en het combineren kwam met zo goed uit de verf. Zuid-Nederland zorgde voor leuk voetbal maar had niet de kracht om door te stoten tegen Nike (1—3), FC Groningen (1 6) en Zuid Mo lukken 15-5). Oud-Ajax deed het, zoals gezegd, heel aardig en moest tot de fina les alleen, maar wel een gevoelig, verlies incasseren van Gamma (5 2). Ajax speelde fel en had er duidelijk zin in, waarbij tot verrassing van velen All Stars vakkundig onderuit werd gehaald. Vermoeid De Oud Ajax ploeg had weinig reser ve, moest met één wisselspeler vaak al les op alles zetten en dinsdag sloeg de vermoeidheid toe. Tegen een zwak Olympia kwamen de Amsterdammers niet verder dan een gelijk spel en in de fi nalewedstrijd om de zevende en achtste plaats moest men tegen Marmag met 3 0 het onderspit delven. Ajax had het echter naar de zin op Texel wat duidelijk bleek uit het dankwoord van Theo van Duivenbode aan het einde van het toernooi Waren de prognoses van de organisa tie over de eindklassering van Gamma door vele als .overmoedig" betiteld, de Texelse ploeg bleek uitstekend te kun nen meedraaien in de eigen poule. Gam ma maakte maandag een sterke start te gen Oud-Ajax en Olympia en dat zorgde voor zorgeloosheid tegen All Stars. Kee per Ed de Bruijn van Gamma had zich die dag duchtig geweerd en leek ook te gen de ploeg van Rep en Stafleu in vorm maar een slappe verdediging plaatste hem voor scherpe schoten op doel. Het werd 8—1 voor de Stars en de Texelaars hielden zich tijdens de feestavond in Bowling De Koogel bewust rustig om de volgende dag met verder plat gespeeld te worden. Die tactiek had effect want Gamma kwam enige uren later tot een prachtig treffen met Utrecht (2—2) en Oost-Nederland (2 2). In de spannen de wedstrijd voor de vijfde of zesde plaats bood men goed tegenwicht aan FC Groningen. Geïrriteerd Erwin Koeman kreeg diverse kansen maar kwam niet verder dan schoten op de lat, paal of in handen van Ed de Bruijn. Nieuweling Paul van Exel bleek een harde werker en het duurde heel lang voordat een duidelijk geïrriteerde Koeman een snelle solo-aanval met een De teams die dit jaar de finale speelden. Boven winnaar Nike en onder een eervolle tweede plaats voor Play Boys AU Stars was een leuke finale met aardige staal tjes voetbal met als dissonant Frank Kra mer (schijnt iets voor de televisie te doen). Kramer paste niet in het geheel en stapte als een olifant door de spel- technische porseleinkast, daarbij vele leuke momenten om zeep helpend Vol gend jaar komt Nike als titelverdediger terug en als de samenstelling van de ploeg ongeveer hetzelfde zal zijn kunnen we nu al veel vuurwerk voorspellen. De organisatie is verder op rolletjes verlopen, uitgezonderd de loterij Er zijn slechts 1100 loten verkocht en daarmee heeft dit kansspel geen winst opgele verd. Al krijgen de spelers geen salaris, met de huisvesting en onderdak en de maaltijden zijn toch flinke bedragen ge moeid Aad Blom verwacht dat Gamma met hulp van de sponsors net quitte speelt Lees verder pagina 9 Gamma-keeper Ed de Bruijn verricht een prachtige redding. Mark Costlett bleek de meeste doelpunten te kunnen maken tegen Heracles-keeper Johan Tukker. Hij ontving de penaltybokaal uit han den van sponsor Koos Bremer. door de lange feestnacht in de bowling en andere lokaliteiten. De keeper van de Play Boys Stanley Menzo was tijdens de twee dagen zaalvoetbal door zijn zeer di recte stijl van keepen uitgegroeid tot fa voriet van het publiek. Dankzij de Rijkspolitie te water die Menzo dinsdag avond laat terug bracht naar Den Helder (hij moest de volgende dag zeer vroeg in Amsterdam zijn) kon dit talent in op komst in de finale een belangrijke steen bijdragen. Play Boy speelde (in tegen stelling tot het flauwe gedrag in ,,De Koogel") zeer sportief, ondanks enkele harde persoonlijke ontmoetingen met de tegenstander. De All Stars plaatste zich voor de fina le door genoemde overwinning op Gam ma, Oost-Nederland (0—3), Olympia (5—2), een gelijk spel tegen FC Utrecht en 5—1 winst op Zuid Molukken. Tegen stander Nike had ook al een glansrijke wedstrijdreeks achter de rug met winst op Zuid-Nederland (1—3), gelijk spel te gen Zuid Molukken en Groningen, winst tegen Oost-Nederland (3—1), Marmag (2-3) en FC Utrecht (3-1). Een ploeg vol met veldtalent dat zich in de zaal uit stekend wist te weren. Olifant In de finale verschenen de geblesseer de Mühren en Steur niet tussen de witte lijnen maar Gert Kruys en company ble ken zonder hen ook in staat om de Play Boys behoorlijk in toom te houden. Het Het scheelde maar twee seconden of André Brouwer was glorieus win naar geweest in de zware, door veel regen geteisterde, kerstcrossloop over 10 km in Bergen. Zijn uitsteken de tijd was 32.58 min. Nummer drie had ongeveer een halve minuut achterstand. In Opmeer verschenen een aantal an dere Texelaars aan de start in een wedstrijdloop over diverse afstanden Een belangrijk deel van de atletiektop was daar present. Gerard Huynen van Noordkop, die ook al de halve marathon van Den Oever en de 15 km DOK-loop had gewonnen, zegevierde ook hier in 30.40 min. Barry Kneppers, ook al geen onbekende, werd derde in 30.52 min. Theo Francimon hield zich in dit sterke veld prima met 33 58 min. Het parcours voerde door weilanden, die door de re gen erg blubberig waren. Franchimon eindigde net na Frans Forrer als 25ste. Eduard Dijker werd bij de jeugd over 5 km 9de in 22.30 min. Norbert Eelman eindigde als 11de in 24.05 min. Van Maarten Dijker is geen plaats of tijd be kend. Tilly Eelman behaalde bij de da mes een derde plaats in 53.36 min. op de 10 km. Diverse Texelse lopers en loopsters zullen deelnemen aan de halve mara thon in Egmond op 8 januari. Onder goede weersomstandighe den werd zaterdagmiddag de vierde veldrit verreden uit een serie van ze ven wedstrijden. Paul van Arnhem bouwde van start tot finish een grote voorsprong op. Tweede werd Ronald van Boven, derde Jan Huydink. Theo Boom, veel geplaagd door ma- teriaalpech, kwam voor het eerst aan de finish en werd vijfde. Uitslagen: 4. Edo Kooiman, 6. Dirk Eelman, 7. Douwe Dros. Bij de hardlopers is André Brouwer op dit moment veruit de sterkste op de 8 km. Auke Brouwer probeerde nog te vol gen maar moest al gauw afhaken André i3 bijna iedere week sneller en ook nu haalde hij 7 seconden van zijn beste tijd af. 27.34 min. Tweede werd Auke Brou wer, derde Jan Zijm, 4. Wim Timmer, 5. Rien Brouwer Rinus Kooger gaat ook steeds beter lopen ondanks dat hij de hele week op zee zit: 38.02 min. Op de 4 km junioren werd André Tim mer eerste, tweede Norbert Eelman, der de Jacco Vinke. Bij de dames 4 km is vooral Natasje van der Vis sterk, gevolgd door Nel Brui ning en Marja Brouwer. De vijfde loop-fietscross is op 7 januari 1984. Start 4 km junioren en dames 13.30 uur; 8 km heren 13.50 uur; fietsc- ross 14.30 uur. Veld A: 18.30 u Pado-ZPC TX 71 LPG 19.05 u.: LPG-Systeem H Pado 19.45 u.: Teso-Versluis Super 20.25 u.' Super-Reisburo Versluis 21 05 u.: Aankoopcentrale-Lichtboei Reisburo 21.45 u. Van Wi|ngaarden-Timmers b. Molenkoog 22.25 u.: Bremakker-Molenkoog Van Wijngaarden Veld B: 18.30 u Zwaan 2-Leijdekkers Retsina 19.05 u.. Retsina-Antiekhuisje Zwaan 2 CVI-Vinke Antiekhuisje Segerink-Westerlaken Mengsmering Mengsmering-Amro Segerink 21.45 u RWS-Expert Gamma 22.25 u.. Gamma-Vredelust RWS 19.45 u. 20.25 u. 21.05 u. Veld C: 18 30 u.: VW Audi-Smash 3 Zaterdagmiddag wordt in de Den- t nen de traditionele winterbosloop van de Texelse Sportraad gehouden. De start is aan de Grensweg (vlakbij camping Dennenoord) en er zijn vier verschillende categorieën waarin men kan meedoen: meisjes tot en met 15 jaar, jongens tot en met 15 jaar, dames 8 km. heren 8 km, heren veteranen 8 km. De jeugd loopt vier kilometer. De recreatieloop heeft ook een lengte van vier kilometer en aan deze loop kan iedereen meedoen. In iedere categorie zijn prijzen be schikbaar en bovendien zijn er speciale groepsprijzen voor elke ploeg van tien personen of meer die het parcours bin nen 30 minuten aflegt. Alle deelnemers krijgen begin volgend jaar een complete lijst met uitslagen en een herinnerings vaantje toegestuurd. Inschrijven voor alle lopen kan zater- dagmiddag vanaf 13.00 uur tot een kwartier voor de start in de kantine van 1 camping Dennenoord. Het inschrijfgeld is f2,50 voor kinderen tot en met 15 jaar ten f4,— voor personen van 16 jaar en ou der. De wedstrijdloop start om 14.30 uur en een paar minuten later gaan de ande re categoriën en de recreatieloop van start. Verdere informatie is te verkrijgen bij Peter de Hoogh, telefoon (02220) 4861 Zondag speelt het eerste van ZDH een wedstrijd tegen oud-ZDH. Aanvang 14.00 uur. Daarna wordt nieuwjaarsre ceptie gehouden in de kantine. 19.05 u.. Rog-Goënga VW Audi 19.45 u.. Dêjè-vu-First lady Rog 20.25 u.: Nokanto-Zwaan 1 Molenkoog 21.05 u.: Expert-Molenkoog Zwaan 1 21 45 u.: Kuip-Casino Taxi Smidt 22.25 u.: Taxi Smidt-Cockys kapsalon Kuip Het programma voor het tweede com- petitiedeel is verkrijgbaar bij de Goënga wedstrijdleiding.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7